آموزش سئو

محتوا چیست؟ – آشنایی با انواع سبک محتوا

محتوا یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت یک کسب ‌و کار آنلاین است و شاید بتوان گفت که مهم‌ترین و اصلی‌ترین رکن آن است. محتوا است که به کاربر اعلام می‌دارد شما که هستید و چه چیزی برای مشتری دارید. همچنین به وسیله محتوا است که می‌توانید توجه مخاطب خود را جلب کنید و به کسب‌ و کار خود رتبه بدهید.

پس مهم است که به درستی با آن آشنا باشید و انواع آن را بشناسید تا بدانید که در کجا باید از چه محتوایی استفاده کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد محتوا و انواع سبک محتوا بیشتر بدانید.

چرا محتوا مهم است؟

محتوا چیست

البته هرچه از باب مهم بودن محتوا بگوییم بازهم کم است و شاید نتوان آن را در یک یا دو پاراگراف خلاصه کرد، ولی مهم‌ترین مواردی که شما را وادار می‌کند برای بیزینس خود محتوا داشته باشید شامل موارد زیر است:

۱- اعتماد سازی

یکی از مهم‌ترین فوایدی که تولید محتوا و بازاریابی محتوا می‌تواند داشته باشد که درنتیجه می‌تواند اهمیت وافر آن را بیش از پیش نشان دهد، کسب “اعتبار” است. موردی که هر برندی اعم از تازه تأسیس و یا قدیمی، بزرگ یا کوچک، فارغ از هر نوعی و در هرجایی به آن نیاز دارد.

شاید بهتر باشد یک سؤال بپرسیم که بهتر متوجه این بخش شوید. اگر قرار باشد که برای خرید یک جنس گران‌قیمت برای مثال یک عینک آفتابی مارک، به یک فروشنده مراجعه کنید چه می کنید. از کجا شروع می‌کنید اگر قرار باشد راه بیفتید در بازار و فروشگاه‌های حضوری را یک‌به‌یک چک کنید غیرازاینکه وقت زیادی از شما گرفته می‌شود درنهایت هم شاید واقعاً نتوانید آن‌طور که می‌خواهید از کیفیت جنس خریداری شده خود مطمئن شوید. چراکه از یک مغازه در فلان خیابان خرید کرده‌اید!

ولی اگر شخص یا اشخاصی برای مثال دوستان، خانواده و یا اعضای فامیل شما به شما بگویند که مغازه فلان در فلان خیابان بسیار اجناس با کیفیتی می‌فروشد چراکه ما قبلاً از آن خرید کرده‌ایم و امتحان خود را پس داده است و خلاصه منصف است و تقلب در کارش نیست.

این‌گونه بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید. وقتی دیگران روی چیزی صحه می‌گذارند آن چیز می‌تواند ارزش و اعتبار بیشتری پیدا کند و خلاصه با خرید شما و راضی بودن شما روزه به روز به اعتبار این فروشگاه بیشتر می‌شود.

حتی این مغازه دیگر نیازی به صرف هزینه برای تبلیغ هم ندارد چراکه مشتریان راضی خود بهترین مبلغین هستند. پس در اینجا نتیجه می‌گیریم که محتوا از اهمیت خاصی برای یک برند برخوردار است چراکه به آن اعتبار می‌دهد. همین اعتبار سازی باعث می‌شود تجارت شهرت خوبی پیدا کند.

۲- محتوای عالی به تأثیرگذاری در تبدیل‌ها کمک می‌کند

اگر واقعاً تعجب می‌کنید که چرا بازاریابی محتوا مهم است، پس به آمار تبدیل نگاه نکنید. در اینجا تنها تعدادی از آماری است که در مورد اهمیت بازاریابی محتوا هنگام بهبود تبدیل وب‌سایت صحبت می‌کنند:

 1. بازاریابی محتوایی نرخ تبدیل حدود ۶ برابر بیشتر از سایر روش‌های بازاریابی دیجیتال را فراهم می‌کند. (ABG Essentials)
 2. پس از خواندن توصیه‌ها در یک وبلاگ، ۶۱٪ از مصرف‌کنندگان آنلاین در ایالات‌متحده تصمیم به خرید گرفتند. (موسسه بازاریابی محتوا)
 3. طبق ۷۴٪ از شرکت‌های مورد بررسی، بازاریابی محتوا منجر به افزایش بازاریابی آن‌ها، ازنظر کمی و کیفی شده است. (Curata)
 4. طبق ۷۲٪ مشاغل مورد بررسی، محتوای ویدئو می‌تواند به ROI عالی کمک کرده و میزان تبدیل را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. (CrazyEgg)
 5. بازاریاب‌های ورودی می‌توانند تا حدی به دلیل تلاش‌هایشان درزمینهٔ بازاریابی محتوا، نرخ متوسط تبدیل سایت را (از ۶ به ۱۲ درصد) دو برابر کنند. (HubSpot)

۳- آگاهی از برند

محتوا بهترین و مؤثرترین راه ایجاد آگاهی از برند برای مخاطبان جدید و با هزینه بسیار کم است. روند ایجاد آگاهی از نام تجاری از طریق تبلیغات یا روابط عمومی می‌تواند اثبات کند که برای جیب مشاغل بسیار سنگین است.

اگر تولید محتوا به شیوه‌ای صحیح انجام شود می‌تواند علاوه بر افزایش ترافیک به وب‌سایت شما، اطلاعات مفیدی در مورد نام تجاری شما ارائه دهد که ممکن است مخاطب شما هرگز آن را نداند؛ و این یعنی معجزه!

همچنین شکل ویدئویی محتوا می‌تواند برای آگاهی بیشتر کاربرد داشته باشد زیرا در این صورت کاربر بیشتر از مزایای کسب‌وکار شما آگاه می‌شود.

۴- ایجاد لید

این مهم‌ترین مورد است و ما بهترین‌ها را برای آخرین بخش از بیان اهمیت تولید محتوا گذاشتیم! مهم‌ترین جنبه تولید محتوا البته تولید لید است. از این گذشته، بازاریابی دیجیتال به معنای ایجاد سرنخ و ایجاد ترافیک برای مشتریان است (البته این خیلی بیشتر از این‌هاست).

مشاغل همیشه به درآمدزایی و ادامه کار نیاز به لیدهای جدید دارند. بازاریابی محتوا کمک می‌کند تا کسب‌وکار شما توسط کاربرانی که محصولات خاص شما را در وب جستجو می‌کنند، پیدا شود.

افراد قبل از اینکه تصمیم بگیرند حتی محصولات شما را بخرند یا حتی از خدمات شما استفاده کنند، محتوای وب‌سایت شما را ارجاع می‌دهند. استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند بارگیری رایگان کتاب الکترونیکی و سایر موارد نیز منجر به افزایش ترافیک وب منجر به افزایش فروش می‌شود.

انواع محتوا

مهم است که از همه اشکال محتوا استفاده کنید تا به برند شما کمک کند برجسته شود. محتوای مبتنی بر متن همیشه در بازاریابی دیجیتال نقشی ایفا می‌کند، اما ایجاد و ارتقا محتوای بصری و تعاملی می‌تواند مزایای زیادی را به شما تحقق بخشد.
به‌طورکلی، ما می‌توانیم انواع مختلف محتوا را به موارد زیر تقسیم کنیم:

 1. مطالب نوشته شده
 2. محتوای بصری
 3. محتوای تعاملی
 4. محتوای ویدئو

در عمل، بسیاری از این انواع مختلف باهم تداخل دارند اما تفاوت‌های کوچک می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. حالا بیایید انواع مختلف را بررسی کنیم:

انواع مطالب مکتوب

محتوا متنی
محتوا متنی

۱. پست وبلاگ

پست‌های وبلاگ به‌طور مداوم بهترین عملکرد برای مارک‌ها است.
پست‌های وبلاگ نه‌تنها برای سئو مؤثر (بهینه‌سازی برای موتور جستجو) ضروری هستند، بلکه می‌توانند وضعیت رهبری فکر شما را افزایش دهند، به ایجاد فرصت‌های شبکه کمک کنند و به‌عنوان تولیدکننده اصلی سرنخ برای تجارت شما عمل کنند.

وقتی می‌خواهید مخاطبان خود را آگاه کنید، آگاهی از نام تجاری را افزایش دهید، دانش شرکت خود را درباره اخبار روز صنعت برجسته کنید یا سابقه طولانی مدت تهیه محتوای مفید و ارزشمند را ایجاد کنید، پست‌های وبلاگ ایجاد کنید.
در اینجا لیستی از ۲۱ نوع محتوای وبلاگ وجود دارد.

۱. چگونه (how to) وبلاگ‌ها
۲. نقل‌قول‌ها
۳. آمار
۴. پرسش و پاسخ
۵. مصاحبه‌ها
۶. اخبار شرکت
۷. اخبار محصولات
۸. انتشار خبر
۹. مقایسه‌ها
۱۰. لیست‌ها
۱۱. راهنماهای گام‌به‌گام
۱۲. چرا
۱۳. استراتژی جدید
۱۶. تحقیق
۱۷. بهترین روش‌ها
۱۸. نکات
۱۹. چک‌لیست‌ها
۲۰. اشتباه رفته‌ها
۲۱. استفاده مجدد

۲. اوراق سفید (White Papers)

مقالات سفید برای مشاغل مؤثر هستند که می‌خواهند تخصص صنعت را به اثبات برسانند. همانند کتاب‌های الکترونیکی، مقاله‌های سفید را می‌توان به عنوان یک بارگیری دیجیتالی رایگان ارائه داد، یا می‌توان به‌صورت PDF برای بهبود بهینه‌سازی جهت موتور جستجو منتشر کرد.

وقتی می‌خواهید اعتبار خود را به عنوان یک SME (متخصص موضوع) تثبیت کنید یا وقتی می‌خواهید نظر خاصی ارائه دهید که بهتر است در قالب طولانی ارائه شود، از مقاله‌های سفید استفاده کنید. برخلاف یک پست وبلاگ یا مقاله‌ای که به‌عنوان پست مهمان ارائه می‌شود، مقالات سفید باید آموزشی باشند و با شواهد و آمار معتبر پشتیبانی شوند.

این را امتحان کنید: یک مقاله سفید در مورد موضوع مربوط به محبوب‌ترین پست‌های وبلاگ خود ایجاد کنید. سپس، مقاله سفید را به‌عنوان یک ارتقا محتوا در آن پست‌های وبلاگ ارائه دهید.

۳. کتاب‌های الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی مولد سرنخ قدرتمندی برای مارک‌هایی هستند که امیدوارند لیست مشترکان بازاریابی ایمیل خود را افزایش دهند یا فرصت‌های تعامل را برای تیم‌های فروش خود افزایش دهند.

کتاب‌های الکترونیکی را می‌توان به‌عنوان یک دانلود رایگان یا به عنوان محتوا برای مشترکان ویژه سایت ارائه داد و همچنین می‌توان در سایت‌هایی مانند آمازون به فروش رساند تا اعتبار نام تجاری را دو چندان کند.

وقتی می‌خواهید اطلاعات عمیقی را به مشتریان و یا مخاطب خود ارائه دهید که آن‌ها محدودیت زمانی هم ندارند و همچنین برای مرحله آگاهی سفر خریدار و برای راهنمایی مشتریان بالقوه در کانال فروش، از کتاب‌های الکترونیکی استفاده کنید.

این را امتحان کنید: یک کتاب الکترونیکی در مورد موضوعی ایجاد کنید که برای مشتریان بالقوه شما اهمیت دارد. با ارائه نام و ایمیل مشتری به افراد اجازه دهید کتاب الکترونیکی را بارگیری کنند. سپس با تبلیغات هدفمند در مورد محصولات یا خدمات خود، به این افراد مراجعه کنید.

۴. داستان موفقیت مشتری

وقتی می‌دانیم مشتری واقعی با چالش‌های مشابهی روبرو شده و از یک محصول یا خدمات بهره‌مند شده است، احتمال خرید چیزی بیشتر است. داستان‌های موفقیت مشتری، عملکرد شرکت شما را در دنیای واقعی نشان می‌دهد.

این را امتحان کنید: از مشتریان برتر خود در مورد چگونگی کمک شرکت شما به آن‌ها نظر بخواهید و نتایج را منتشر کنید.
MailChimp، پلت فرم بازاریابی از طریق ایمیل، چندین نمونه عالی از داستان‌های موفقیت مشتری دارد.

۵. مطالعات موردی

۸۹ درصد از بازاریابان می‌گویند که مطالعات موردی و توصیفات، مؤثرترین فرم‌های محتوایی برای تأثیرگذاری بر خریدها هستند؛ مانند داستان‌های مشتری، مطالعات موردی اثبات می‌کنند که راه‌حل‌های شما مؤثر است.

مطالعات موردی به ویژه برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل بسیار مفید است. ارائه مطالعات موردی به عنوان یکی از مؤلفه‌های استراتژی بازاریابی محتوای شما می‌تواند مشتریان را متقاعد کند تا محصول / خدمات شما را امتحان کنند و همچنین برای بهینه‌سازی طولانی مدت موتور جستجو مفید است.

در مواردی که باید ارزش خود را اثبات کنید، نقاط تمایز را در مقابل رقبا برجسته کنید یا سابقه فروش شرکت خود را در صنعت خود به نمایش بگذارید، از مطالعات موردی استفاده کنید. رضایت‌نامه در صفحه اول وب‌سایت شما یک تیزر تبلیغاتی است. یک مطالعه موردی نتایج واقعی پشت یک تیزر توصیفی را ارائه می‌دهد.

این را امتحان کنید: حتماً چالشی را که مشتری با آن روبرو است نشان دهید و نشان دهید که راه‌حل شما چگونه جواب را ارائه داده است.

۶. محتوای محصول و راهنماها

این کمک می‌کند تا نگرانی‌های خاص در پایین قیف برطرف شود. آن‌ها همچنین از عبارات کلیدی با رقابت کمتری برخوردار خواهند بود که برای سئو بسیار مناسب است.

راهنماهای موجود در سایت و نسخه‌های نمایشی (دمو) نشان می‌دهد که شما چه کاری انجام می‌دهید، چگونه این کار را انجام می‌دهید و به آن‌ها کمک می‌کند تا محصولات شما را تصور کنند. مجموعه‌ای از راهنماهای محصولات را در وب‌سایت خود منتشر کنید که فاقد اصطلاحات مختلف و ترفندهای فروش است.
این را امتحان کنید: یک ویدیوی آزمایشی محصول را در YouTube بارگذاری کنید که به وب‌سایت شما پیوند دارد.

۷. منابع

یکی از بهترین راه‌ها برای رفع نگرانی‌های خاص مشتریان بالقوه، استفاده از صفحه مرکز راهنما (Resource Centers) است.
یک صفحه مرکز راهنمایی می‌تواند پیوند واضحی از صفحه اصلی وب‌سایت داشته باشد که نحوه راه‌اندازی محصول را نشان می‌دهد.

مقالات آن مدیریت حساب، ویژگی‌های محصول و سیاست‌های شرکت را شامل می‌شود. این راهنماها برای سئو نیز بسیار مناسب هستند زیرا کلمات کلیدی بسیار خاصی را هدف قرار می‌دهند.
یکی از بهترین راه‌ها برای رفع نگرانی‌های خاص مشتریان بالقوه، استفاده از صفحه مرکز راهنما است.

۸. توصیفات (Testimonials)

طبق مطالعه انجام شده توسط Dimensional Research، ۹۰ درصد افراد مورد بررسی گفتند که بررسی‌های آنلاین بر تصمیم خرید آن‌ها تأثیر می‌گذارد. بازبینی‌ها، رتبه‌بندی‌ها و توصیفات شواهد بیشتری از مشتریان واقعی ارائه می‌دهند که شرکت شما وعده‌های خود را ارائه می‌دهد.

ارتقا these این دارایی‌های محتوا به لیدهای پایین قیف یک دلیل دیگر برای اقدامات بعدی به آن‌ها می‌دهد.
این را امتحان کنید: یک صفحه وب اختصاص داده‌شده به توصیفات ایجاد کنید که مزایای خاصی را برای مشتری نشان می‌دهد.

۹. برگ مقایسه

آسان‌تر کردن مقایسه‌ای کنار هم برای خریداران بالقوه یکی دیگر از راه‌های خوب جلب اعتماد مشتری و سهولت تصمیم‌گیری در مورد خرید است.

گاهی اوقات، یک نمودار ساده بهترین راه برای ارائه اطلاعات مفید است. می‌توانید از نمودارها برای مقایسه محصولات خود با محصولات دیگر یا سایر شرکت‌ها استفاده کنید.
این را امتحان کنید: محصولات یا ویژگی‌ها را در مقایسه با پنج یا شش مورد محدود کنید و ورودی‌های مختلف را بارنگ‌های متضاد و فاصله مشخص جدا کنید.

۱۰. سؤالات متداول

یک صفحه سؤالات متداول در وب‌سایت شما می‌تواند در پیشبرد فروش بالقوه مؤثر باشد. می‌توانید به سؤالات مربوط به صنعت، محصولات، خدمات و موارد دیگر پاسخ دهید. این‌ها فقط برای خریداران بالقوه مفید نیستند.

آن‌ها می‌توانند با کاهش تعداد سؤالات معمول که از آن‌ها پرسیده می‌شود، در وقت کارکنان شما صرفه‌جویی کنند.
این را امتحان کنید: برای دسترسی بیشتر به صفحه سؤالات متداول، سؤالات خود را به دسته‌های مختلف تفکیک کرده و مرتباً آن را به روز کنید تا مرتبط باشد.

۱۱. جوایز

همیشه ایده خوبی است که اعتبار و تخصص خود را به مخاطبان خود یادآوری کنید. یک راه ساده برای این کار نمایش جوایز و دستاوردهای شماست.
این را امتحان کنید: نشان‌های اعتماد و هرگونه اثبات موفقیت در کنار محتوای پایین قیف و در صفحات خرید نمایش دهید.

۱۲. محتوای ایجاد شده توسط کاربر

یکی از انواع محتوای تولید شده که رایگان هم هست محتوای تولید شده توسط کاربر است. فرقی نمی‌کند در کجا فعالیت دارید شبکه‌های اجتماعی یا سایت!

فرقی نمی‌کند که از اینستاگرام ویدئو ضبط شده از محصول توسط مشتری را نشان دهید و یا از سایت. سعی کنید حداقل مقداری از محتوای تولید شده توسط کاربر را در استراتژی محتوای خود بگنجانید.

این را امتحان کنید: مشخص کنید که مشتریان متمایل شما چه کسانی هستند، سپس یک نظرسنجی برای آن‌ها ارسال کنید و از آن‌ها بپرسید که چه چالش‌هایی باعث شده است که به دنبال راه‌حلی مانند شما باشند، چرا آن‌ها به جای گزینه دیگری گزینه همکاری با شرکت شما را انتخاب کرده‌اند و محصول شما. سپس می‌توانید آن را به یک داستان موفقیت تبدیل کنید.

۱۳. راهنماهای کاربر / کتابچه‌های راهنمای کاربر

راهنما و کتابچه راهنمای کاربر به مشتریان کمک می‌کند تا از محصول شما بیشترین بهره را ببرند. آن‌ها نحوه تبدیل مشتریان جدید به مصرف‌کنندگان هستند.

این را امتحان کنید: یک نویسنده حرفه‌ای را برای ایجاد یا بازنویسی یک راهنمای کاربر استخدام کنید. راهنماهای کاربر و مستندات مهم، بخش‌های اصلی جریان مؤثر در پردازش هستند.

انواع محتوای بصری

محتوای بصری
محتوای بصری

در یک استراتژی بازاریابی، مهم است که از همه اشکال محتوا استفاده کنید تا به برجسته شدن نام تجاری خود کمک کنید. محتوای مبتنی بر متن همیشه در بازاریابی دیجیتال نقشی ایفا می‌کند، اما ایجاد و ترویج محتوای بصری در صورت درست انجام دادن آن می‌تواند فواید زیادی به همراه داشته باشد.
سه مزیت اصلی استفاده از محتوای بصری وجود دارد:

 1. جذاب‌تر است شرکت توزیع مطبوعات PR Newswire دریافت که درج تصاویر، فیلم‌ها و سایر رسانه‌های تصویری در بیانیه‌های مطبوعاتی ۷۷ درصد بازدید بیشتر از محتوای فقط متن را به خود جلب کرده است.
 2. در دسترس تر است ما می‌توانیم اطلاعات بصری را ۶۰۰۰۰ برابر سریع‌تر از محتوای متنی پردازش کنیم.
 3. به‌یادماندنی‌تر است طبق Brain Rules توسط دکتر جان مدینه، در صورت ضمیمه کردن تصاویر، شش برابر بیشتر اطلاعات را به خاطر می‌آورید.

۱۴. تصاویر

طبق مطالعه‌ای که توسط Venngage انجام‌شده، تصاویر بیشترین نوع محتوای دیداری هستند. درحالی‌که افراد ممکن است از یک قسمت متن غافل شوند، یک تصویر می‌تواند پیام شما را در چند ثانیه برقرار کند. شما می‌توانید تصاویر رایگان را در سایت‌هایی مانند Flickr و Photobucket پیدا کنید، اما برای به‌یادماندنی‌تر شدن پست‌های رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ خود، تصاویر اصلی ایجاد کنید.

۱۵. فیلم

سیسکو پیش‌بینی کرده است که فیلم‌ها تا سال ۲۰۳۰ ۸۰ درصد از کل ترافیک اینترنت جهانی را تشکیل می‌دهند. نحوه تهیه ویدئوهای محصول، پوشش پشت‌صحنه، توصیفات مشتری یا مصاحبه با کارمندان مکان خوبی برای شروع است. بسته به اهداف بازاریابی خود، یک فراخوان برای اقدام ایجاد کنید که بینندگان را به گام بعدی ترغیب کند.

۱۶. اینفوگرافیک ها

به گفته گروه نیلسون نورمن، اینفوگرافیک ها “بیش از هر نوع محتوای دیگر ” “پسند ” شده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند.

با جمع‌آوری برخی از آمارها و حقایق جالب که مزایای شرکت شما را تبلیغ می‌کنند و اینفوگرافیک خود را با استفاده از ابزارهایی مانند Canva یا PicMonkey ایجاد کنید. سپس می‌توانید این کار را از طریق وب‌سایت، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و ایمیل خود توزیع کنید.

۱۷. GIF ها

GIF برای به اشتراک گذاشتن محتوای سرگرم‌کننده بسیار عالی است. توییتر افزودن GIF به توییت ها را آسان کرده است، با یک گزینه داخلی که به شما امکان می‌دهد GIF را بر اساس عبارت انتخابی خود ضمیمه کنید.

همچنین می‌توانید GIF های شخصی خود را با GIF Maker توسط Giphy یا And then I Was Like ایجاد کنید که به شما کمک می‌کند ویدیوی وب کم را به GIF قابل اشتراک تبدیل کنید. ممکن است از قبل محتوای ویدیویی داشته باشید که بتوانید آن‌ها را در GIF استفاده کنید.

۱۸. عکس‌های صفحه

با استفاده از عکس صفحه، می‌توانید نحوه عملکرد محصول یا خدمات خود را به مخاطبان خود نشان دهید. آیا در مورد محصول خود یک توصیف یا بازبینی از یک فروم خوانده‌اید؟ چرا اسکرین شات نمی‌گیرید و آن را در محتوای آینده قرار نمی‌دهید؟

۱۹. مجلات

یکی از انواع جدیدترین محتوای تصویری که محبوبیت بیشتری پیدا کرده، مجلات آنلاین (“مجلات الکترونیکی “) هستند. شبیه مجلات فیزیکی که همه ما با آن آشنا هستیم، مجلات آنلاین به دنبال ترکیب تصاویر قدرتمند و بزرگ با داستان‌ها و برش‌های جالب هستند.

انواع محتوای تعاملی

محتوای تعاملی
محتوای تعاملی

۲۰. مسابقه

بسیاری از خوانندگان از شرکت در مسابقات لذت می‌برند، به ویژه اگر جایزه ارزشمندی برای آن در نظر گرفته شده باشد. آن‌ها راهی عالی برای تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر و افزایش تعامل با نام تجاری هستند. همچنین می‌توانید آدرس‌های ایمیل را جمع‌آوری کنید زیرا باید به برنده اطلاع دهید، درست است؟

۲۱. نظرسنجی‌ها

نظرسنجی‌ها علاوه بر اینکه برای جمع‌آوری بینش مخاطبان بسیار مناسب هستند، سریع خوانده می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

۲۲. آزمون‌ها

شرکت‌های بیشتری از Q & As سرگرم‌کننده در بازاریابی خود استفاده می‌کنند، خواه از کاربران بپرسد چه نوع حیوانی دارند یا در کدام شهر باید زندگی کنند.
تأمین‌کنندگان تجهیزات هنری برادران آرون یک مسابقه رنگی ایجاد کردند و از کاربران پرسیدند “رنگ شما چیست؟” حدود ۵۰۰ سرنخ تولید کرد که امیدوارند بتوانند در مراحل بعدی به مشتری تبدیل شوند.

این را امتحان کنید: Qzzr ایجاد آزمون‌هایی با ظاهر زیبا و سفارشی را که می‌توانید در وب‌سایت خود قرار دهید یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید آسان می‌کند. همچنین به شما آماری از تعامل کاربر می‌دهد.

انواع محتوای ویدیویی

محتوای ویدیویی
محتوای ویدیویی

۲۳. نمایش محصولات

فیلم‌های آزمایشی محصول یک روش خارق‌العاده برای نشان دادن محصول شما در عمل است و درعین‌حال باعث می‌شود مشتری‌های بالقوه احساس کنند که نگاه داخلی منحصربه‌فردی دارند.

نسخه‌های نمایشی تمایل دارند ویژگی‌های اصلی را برجسته کرده و به سؤالات متداول پاسخ دهند تا خریداران بتوانند ببینند چگونه می‌توانند ارزش کسب کنند و آن‌ها را به سمت خرید نزدیک کنند.

۲۴. وبلاگ ویدیویی

اگر محتوای با کیفیت بالا برای وبلاگ خود ایجاد کرده‌اید، چرا آن را در قالب ویدئو قرار ندهید تا طیف گسترده‌تری از روش‌های مصرف محصول و یا خدمت خود را به مخاطب خود ارائه دهید. این‌ها برخی از آسان‌ترین انواع فیلم‌ها برای تولید هستند و از جذابیت بالایی برخوردار هستند.

۲۵. سیاست فرهنگی شرکت

یک هدف اصلی در بازاریابی محتوا، نمایش جنبه انسانی برند شماست. یکی از بهترین روش‌ها این است که نگاهی به کارمندان و فرهنگ شرکت خود بیندازید.

فیلم‌های فرهنگ شرکت می‌تواند شامل مصاحبه با کارمندان، مهمانی‌های شرکت، جشن‌های تولد و موارد دیگر باشد. نکته اصلی این است که نشان دهید شرکت شما نهادی بی چهره بلکه موزاییکی از افراد و شخصیت‌های واقعی است.

۲۶. نحوه آموزش

افراد تمایل به یادگیری بصری دارند و آموزش‌های مربوط به چگونگی (how to) برخی از بیشترین فیلم‌های پرطرفدار در اینترنت هستند. درواقع، تعداد جستجوهای YouTube برای فیلم‌های آموزشی تنها در سال ۲۰۱۵ ۷۰٪ افزایش یافته است.

ارائه دستورالعمل‌ها و آموزش‌های مفید باعث ایجاد وفاداری طولانی‌مدت به مشتری می‌شود و همچنین اعتبار و دانش شما را مجدداً تأیید می‌کند.

۲۷. وبینار

وبینار می‌تواند یک روش بسیار مؤثر برای ارتباط با مخاطبان شما باشد، به ویژه برای بازاریابان در حوزه B2B.
در حقیقت، گزارشی از موسسه بازاریابی محتوا نشان می‌دهد که ۶۶٪ از بازاریابان B2B از وبینارها به عنوان یکی از قدرتمندترین استراتژی‌های بازاریابی محتوا نام می‌برند.

ازآنجاکه وبینارها به کاربران نیاز به ثبت‌نام دارند، می‌توانند به عنوان ابزارهای ارزشمند تولید سرنخ نیز عمل کنند. به‌عنوان یک جایزه اضافی، محتوای یک وبینار همچنین می‌تواند در پست‌های وبلاگ قرار گیرد.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این مقاله در مورد محتوا، اهمیت آن و انواع سبک‌های محتوایی صبحت کردیم. سبک‌های رنگارنگ محتوایی که در اینترنت وجود دارد درنهایت به یک هدف واحد ختم می‌شوند و برآیند همه آن رضایت مخاطب و تأمین نیاز او است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا