آموزش دیجیتال مارکتینگ

تعریف تولید محتوا (Content creation) چیست و چگونه تولید محتوا کنیم؟

حتما شما هم امروزه درمورد بازار داغ تولید محتوا شنیده اید و مطلع هستید که محتوای خوب چقدر می‌تواند در زمینه کسب و کار شما را کمک کند؟

یک محتوای مناسب و کاربر پسند که رفع نیاز کند شما را چندین مرحله جلو خواهد برد . در این مقاله در مورد اهمیت محتوا و آموزش تولید محتوا صحبت خواهیم کرد.

لیست عناوین پنهان

تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوا چیست

هر آنچه که ما به کمک آن بتوانیم از چیزی یا شخصی با خبر شویم یا از طریق آن اطلاعات بدست آوریم به آن محتوا گفته می‌شود.

محتوا به هر منبع اطلاعاتی گفته می‌شود که به صورت نوشتاری ، شنیداری یا تصویری ارائه شود و هر اقدامی که منجر به ایجاد محتوای مکتوب شود تولید محتوای متنی نامیده می شود. توجه داشته باشید که محتوای متنی فقط متن را شامل نمی شود.

امروزه در سایت های مختلف از تصاویر ، فیلم ها ، صدا و گرافیک استفاده می شود تا به تولید محتوای متنی خوب کمک کند.

مزایای تولید محتوای چیست؟

در تولید محتوا ، شما محتوایی را برای مخاطبان خود ایجاد می‌کنید تا برند شما را بشناسند. این آشنایی نه تنها حس اعتماد را به مشتری شما منتقل می‌کند ، بلکه فروش شما را در طولانی مدت افزایش می‌دهد. در حقیقت ، هیچ برندی در جهان بدون تولید محتوا زنده نمی‌ماند مگر اینکه توسط سازمان های وابسته به دولت تأمین مالی شود.

مزیت تولید محتوا برای شما این است که وقتی مطالب خود را در وب سایت یا شبکه های اجتماعی خود منتشر می‌کنید ، همیشه چیزی برای ارائه به میلیون ها نفری دارید که ممکن است در هر زمان از روز به شما مراجعه کنند.

امروزه نیمی از جمعیت جهان هر روز از اینترنت استفاده می‌کنند و تنها راهی که می‌توانید با این بازار عظیم ارتباط برقرار کنید محتوای ارائه شده شما است.

مخاطب چگونه محتوا من را پیدا میکند؟

روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، اما اگر کار خاصی انجام ندهید ، موتورهای جستجو معمولاً این کار را برای شما انجام می‌دهند.

تنها کاری که شما باید انجام دهید طراحی محتوای اصولی و جذاب و انتشار آن در وب سایت خود است. با جستجوی کلمات مورد نظر در موتورهای جستجو ، مشتریان در نهایت مشتریان دیگری را به سمت تجارت شما سوق می‌دهند.

البته ، این روزها رقابت برای دیده شدن به قدری زیاد است که هر محتوایی نمی‌تواند به نتایج گوگل راه یابد ، فقط تولید محتوا و انتشار آن راهی تضمینی برای قابل مشاهده بودن ما نیست .

به حداقل اصول برای داشتن نتایجی پربازده و دیده شدن توسط گوگل برای تولید محتوا به روش اصولی ، اصول SEO گفته می‌شوند.

اگر به دنبال تولید محتوا هستید ، حتما شنیده اید که بهترین محتوا محتوایی است که هم برای کاربر و هم برای سئو گوگل بهینه سازی شده باشد.

بهینه سازی SEO مقاله برای یک کلمه کلیدی خاص ، باعث می‌شود اگر کسی برای جستجوی مقاله یا محتوای شما ، آن کلمه کلیدی خاص را در Google جستجو کند ، آن را به راحتی پیدا کند. به این نوع مقالات SEO یا SEO based گفته می‌شود .

انواع محتوا کدامند؟

انواع محتوا

تولید محتوا در مکان های مختلف برای شما مفید است و در قسمت های مختلف کسب و کار شما را کمک می‌کند. در زیر خلاصه ای از انواع محتوایی آمده است که می‌توانید در تجارت خود از آن استفاده کنید.

محتوای سایت

این نوع محتوا احتمالاً مهمترین نوع محتوا است زیرا به وب سایت شما پیوند داده می‌شود که به نوعی نشان دهنده نام تجاری شماست. مشتریان از طریق لینک ها مستقیما به سایت شما یا در موتور جستجو به این نوع مطالب دسترسی پیدا می‌کنند.

ارزش تولید محتوا برای یک سایت با این واقعیت تعیین می‌شود که بسیاری از سایت ها بدون داشتن شبکه های اجتماعی و سایر مطالب و تنها با اتکا به این نوع مطالب ، میلیون ها مخاطب به دست آورده اند.

محتوای ایمیل

این نوع محتوا ، محتوایی است که شما به وسیله آن از طریق ایمیل مشتریان خود را در مورد تجارت خود آگاه می‌کنید.

محتوای شبکه اجتماعی

شما با مخاطبان شبکه های اجتماعی خود سر و کار دارید و باید با استفاده از تکنیک های نوشتن محتوا زیرنویس های مناسبی را بنویسید.

محتوای پیامکی

با ارسال پیام کوتاه هم می‌توانید از تکنیک تولید محتوای متنی برای جذب مشتری بهره بگیرید

نکات کلیدی در تولید محتوا

نکات کلیدی در تولید محتوا

تولید محتوا کاربرپسند ، مانند هر تولید محتوای دیگر ، اصول و نکاتی را در بر دارد که باید قبل از شروع تدوین استراتژی تولید محتوا و حتی قبل از شروع بازاریابی محتوا ، آنها را بخاطر بسپارید. در ادامه این پست نکات مربوطه را بررسی خواهیم کرد.

مشتری خود را بشناسید ، براساس شخصیت مشتری تولید محتوا کنید

قبل از شروع تولید محتوا ، باید درک نسبی از مخاطبان هدف و مشتریان خود داشته باشید. تولید محتوای مفید غیرممکن است مگر اینکه بدانید مشتری شما کیست و نیازهای او چیست.

از آنجا که محصولات یا خدمات شما مبتنی بر پیش فرض های اساسی درمورد نیازهای مردم است ، شما احتمالاً چیزی در مورد مشتریان بالقوه می‌دانید ، اما احتمالاً فقط این میزان دانش و آگاهی در تولید محتوا شما تأثیر خواهد گذاشت.

کانال ها را برای ایده پردازی و انتشار محتوای شناسایی کنید

همانطور که شناخت مشتری مهم است ، شناختن فضاهای مجازی یا حتی فیزیکی که قصد دارید در آن محتوا ارائه دهید نیز مهم است.

به عنوان مثال ، محتوا که قرار است در یک شبکه اجتماعی منتشر شود کاملاً متفاوت از محتوایی است که قرار است از طریق ایمیل به مخاطب تحویل داده شود. شناخت کانال های ارتباطی خود با مشتری در واقع به شناخت بهتر مشتری کمک می‌کند.

قبل از تولید محتوا از پیام خود مطلع باشید

اگر می‌خواهید تولید محتوا را شروع کنید ، حتما پیام خود را به وضوح بدانید. در مقاله ای که محتوا قالب باشد نمی‌توان در مورد چندین موضوع بی ربط صحبت کرد. یکی از اصول تولید محتوا اصولی این است که محتوا منسجم باشد و پیام خود را به راحتی منتقل کند.

با جذابیت بنویسید ، کسی که بلد است بنویسد نویسنده نیست!

ممکن است در نگاه اول ایجاد محتوا یک کار ساده به نظر برسد ، اما مطمئناً چنین نیست. البته ، متنی که جذاب و تولید شده توسط یک نویسنده حرفه ای باشد ، کاملاً متفاوت از متنی است که توسط یک غیر متخصص نوشته شده است. به همین دلیل صاحبان مشاغل بودجه اختصاصی خود را برای تولید محتوای متنی دارند.

بزرگی گفت که هر کسی که یک زبان خارجی می‌داند مترجم نیست و هر کسی که بلد است صحبت کند یک سخنران نیست. به نوعی می‌توانیم بگوییم هرکسی که نوشتن را بلد است نویسنده نیست!

انتخاب لحن ، کلمات و بیان جذاب به دست می‌آید ، اما نوشتن جذاب تا حدی به نبوغ فرد بستگی دارد. اگر استعداد این کار را ندارید ، حتماً از یک سازنده محتوای حرفه ای کمک بگیرید. به زودی تأثیر آن را بر رشد کسب و کار خود مشاهده خواهید کرد.

مطالب را جدی بگیرید

محتوا چراغی برای رشد ایده آل کسب و کار شما خواهد بود. اگر آن را جدی بگیرید ، متوجه خواهید شد که مشتریان شما را جدی می‌گیرند و بدون تولید محتوا یکی از بزرگترین شانس های موفقیت خود را از دست خواهید داد. . محتوا به عنوان یکی از مراکز تولید محتوا پاسخ اعتماد شما را خواهد داد.

توسعه آنلاین محتوای آموزشی

محتوای آموزشی

عبارت “محتوا پادشاه است” به طور گسترده ای در دنیای بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد ، اما می‌تواند به آموزش الکترونیکی نیز اشاره داشته باشد. میدانید چرا؟

 • محتوا قادر است به شما کمک کند تا اقتدار آموزش خود را بالا ببرید.
 • محتوا می‌تواند تعامل دانش آموزان را تشویق کند.
 • محتوا ارزش افزوده ای را به آموزش شما اضافه می‌کند .
 • بنابراین ، بیایید ببینیم که چگونه می‌توانید محتوای آموزش خود را عالی کنید.

تصور کنید که در وضعیت زیر قرار دارید. شما قبلاً در دوره جدید آموزش الکترونیکی خود کار کرده اید و مراحل زیر را انجام داده اید:

 • شما اهداف یادگیری را مشخص کرده اید.
 • شما مخاطبان خود و نیازهای آموزشی آنها را تجزیه و تحلیل کرده اید.
 • شما اهداف یادگیری را تعیین کرده اید.

مرحله بعدی تجزیه و تحلیل موضوع است. این همان نقطه ای است که شما باید روی محتوای دوره خود کار کنید. اطلاعاتی که باید در دوره آموزش الکترونیکی خود قرار دهید چیست؟

تجزیه و تحلیل موضوع

برای موفقیت در این مرحله ، شما باید با Subject Matter Experts (SMEs) کار کنید. آنها دانش و مطالب آموزشی موجود مانند ارائه پاورپوینت ، یادداشت های مجری ، اسناد مرجع ، منابع وب ، سوالات آزمون و غیره را به شما ارائه می‌دهند. مسئولیت تجزیه و تحلیل این مطالب آموزشی ( با کمک SME ها) و ایجاد محتوایی کوتاه ، واضح ، مختصر و جذاب است.

هر هدف یادگیری باید با اطلاعات (کلیدی) ، مطالعات موردی ، مثالهای واقعی یا سناریوها و اشاره به منابع یادگیری اضافی که موضوع را پوشش می‌دهند ، ارائه شود.

برای تجزیه و تحلیل مباحث آموزش خود ، می‌توانید از SME های خود سوالات زیر را بپرسید:

 • فراگیران برای رسیدن به هدف یادگیری باید چه بدانند؟
 • فراگیران برای انجام هدف یادگیری به چه مهارتهایی نیاز دارند؟
 • چه فعالیت هایی (وظایف ، تمرین ها ، مطالعات موردی ، سناریوها) وجود دارد که می‌تواند به زبان آموزان در درک محتوا کمک کند؟
 • رایج ترین اشتباهاتی که مردم مرتکب می‌شوند (مربوط به موضوع) کدامند؟
 • متداول ترین سوالات که مردم می‌پرسند (مرتبط با موضوع) کدامند؟
 • اطلاعاتی که “اجباری” تلقی می‌شوند چیست؟
 • دانش دانش آموزان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

برای تجزیه و تحلیل منابع آموزش موجود ، می‌توانید از سوالات زیر استفاده کنید:

 • آیا موارد آموزشی موجود وجود دارد که بتواند روند تولید محتوا (ارائه ها ، اسناد ، کتابچه های راهنما ، مشخصات ، فیلم ها و …) را آسان کند؟
 • آیا این مواد حاوی کلیه اطلاعات لازم هستند؟ آیا آنها منسوخ شده اند؟ آیا موارد نادرستی وجود دارد؟ آیا آنها جالب و جذاب هستند؟
 • آیا بازخورد قبلی درباره کیفیت مطالب آموزشی وجود دارد؟ چه چیزی زبان آموزان قبلاً دوست داشتند / دوست نداشتند؟
 • آیا اطلاعات گمشده ای وجود دارد؟
 • چرا قبلاً آموزش موفقیت آمیز نبود؟

 

نکات عملی محتوای آموزش الکترونیکی

تولید محتوا الکترونیکی

بنابراین ، شما در حال حاضر سرفصل های دوره آموزش الکترونیکی خود را تعریف کرده اید ، اکنون وقت آن است که به توسعه محتوا ادامه دهید. در اینجا ۶ نکته ساده آورده شده است که متن شما را مفید ، جالب و خوانا می‌کند.

 • متن شما در طول آموزش باید آسان ، واضح و سازگار باشد.
 • از عبارات یا اصطلاحاتی استفاده نکنید که ممکن است برخی از افراد آن را درک نکنند.
 • از قالب بندی سازگار استفاده کنید – یک عنوان و اندازه قلم را برای عناوین ، یک اندازه قلم و قلم را برای پاراگراف ها
 • انتخاب کنید ، از طول ردیف ثابت استفاده کنید ، از رنگ قلم ثابت استفاده کنید و غیره .
 • متن آموزشی را در همان مکان در هر صفحه قرار دهید.
 • فضای کافی بین بلوک های متن را بگذارید.

هر صفحه در دوره آموزش الکترونیکی شما باید حاوی متن محدودی باشد ، اما برای ارائه تمام اطلاعات لازم به اندازه کافی است.

نکات اضافی

در اینجا چند نکته اضافی آورده شده است که روند توسعه محتوای آموزشی شما را آسان می‌کند.

معمولاً SMEs یک پاورپوینت یا هر نوع سند متنی دیگری به شما ارائه می‌دهند. برای آشنا شدن با موضوع و محتوای شمت وقت بگذارید. منابع اضافی را به تنهایی پیدا کنید. از پرسشنامه هایی استفاده کنید که در جلسات با SME ها استفاده کنید.

مطالب آموزشی ارائه شده ممکن است به خوبی ساختار یافته ، واضح و سازمان یافته باشند. با این حال ، وضعیت ممکن است برعکس باشد. این را بخاطر داشته باشید و اگر مورد دوم برای شما اتفاق افتاد وحشت نکنید. با SME ها صحبت کنید و درباره مشکلاتی که تجربه می‌کنید بحث کنید.

این آموزش ممکن است موضوعی را شامل شود که شامل اصطلاحات بسیار خاصی باشد. برای درک آن وقت بگذارید. در صورت لزوم یک فرهنگ لغت درست کنید تا به عنوان مرجع به شما خدمت کند.اگر برنامه آموزشی شامل یک راوی است ، به خاطر داشته باشید که متفاوت بودن متن روی صفحه و متن راوی روش خوبی است.

اگر این آموزش شامل پرونده های صوتی و تصویری باشد ، شما مسئول توسعه متن آنها هستید.
اگر در آموزش شما یک صحنه گفتگو وجود دارد ، باید لحن را تغییر دهید. شما حتما باید مکالمه ای ایجاد کنید که به نظر آسان و طبیعی برسد.

تمام تمرینات ، وظایف و تست ها باید به محتوای آموزش مربوط باشد. دستورالعمل ها طبیعتا باید کوتاه و واضح باشد.
اطلاعاتی را که مربوط به مشکلات حل شده آموزش نیست ، وارد نکنید. هرگونه اطلاعات غیر ضروری زبان آموزان را تحت فشار قرار خواهد داد. حتی ممکن است باعث آزردگی آنها شود و تلاش های شما بی فایده خواهد بود.

با SME های خود در مورد مهلت مقرر صحبت کنید. چه موقع برای شما مواد آموزشی ارسال می‌شود؟ چه زمانی لازم است پیش نویس اول را برای بررسی ارسال کنید؟ و…

انتقاد را شخصاً نگیرید. برعکس ، از SME های خود درخواست بازخورد کنید. این به شما کمک می‌کند در شغل خود موفق باشید و محتوای آموزش الکترونیکی موثر ایجاد کنید.

البته متن خود را تصحیح و ویرایش کنید. از ابزارهایی مانند Google Drive ، Google Docs ، Grammarly و غیره استفاده کنید. به شما کمک می‌کنند محتوای خود را ایجاد ، بایگانی و ویرایش کنید.

تئوری پشت آموزش موفقیت آمیز توسعه محتوای

نظریه یادگیری بزرگسالان مالکوم نولز یکی از اصلی ترین مواردی که باید هنگام کار در دوره آموزش الکترونیکی به خاطر بسپارید این واقعیت است که آموزش شما افراد بزرگسال را هدف قرار می‌دهد.

بزرگسالان در مقایسه با بچه ها ، نیازها و انتظارات آموزشی متفاوتی دارند ، بنابراین شما باید با اصول اصلی آندراوژی آشنا شوید. چندی پیش مالکوم نولز آنها را تعریف کرد و آنها به شرح زیر است:

بزرگسالان باید بدانند که این آموزش تأثیر مستقیم و فوری در وظایف شغلی روزانه آنها خواهد داشت. آموزش باید مسئله محور باشد. محتوای شما باید بر روی مشکلات تعریف شده و چگونگی حل آنها متمرکز باشد.

بزرگسالان ترجیح می‌دهند از طریق تجربیات خود یاد بگیرند. وظیفه شما این است که یک محیط امن برای آنها فراهم کنید تا بتوانند چیزهای جدید را آزمایش کنند ، اشتباه کنند ، پیشرفت کنند و از دانش خود استفاده کنند. بزرگسالان ترجیح می‌دهند در روند توسعه و ارزیابی آموزش نظر دهند.

۹ رویداد آموزشی Robert Gagne

برای ایجاد آموزش کارآمد که بر نتایج و تغییرات در رفتار زبان آموزان متمرکز باشد ، می‌توانید از ۹ رویداد آموزشی Gagne استفاده کنید.

 1. در ابتدای آموزش توجه زبان آموزان را جلب کنید. برای رسیدن به این هدف ، می‌توانید از یک مثال جالب یا وظیفه ای استفاده کنید که آنها برای تکمیل آن نیاز دارند.
 2. اهداف یادگیری را ارائه دهید. فراگیران شما بزرگسال هستند و بزرگسالان می‌خواهند بدانند که چرا باید آموزش ببینند ، چه چیزی برای آنها مناسب است ، چگونه آموزش وظایف روزمره آنها را آسان می‌کند و غیره
 3. فراگیران را به استفاده از دانش فعلی خود وادار کنید. فعالیتهایی را وارد کنید که باعث می‌شود آنچه را که قبلاً می‌دانند به کار گیرند.
  ارائه مطالب اطلاعات جدیدی در اختیار فراگیران قرار دهید.
 4. فراگیران را راهنمایی کنید. مطالب را با مثال اضافه کنید.
 5. یادگیرندگان را وادار کنید از آنچه که تازه آموخته اند استفاده کنند. وظایف و تمریناتی را که مربوط به زندگی واقعی است را در آن بگنجانید.
 6. ارائه بازخورد بسیار مهم است . در مورد عملکرد آنها به طور منظم به دانشجویان بازخورد دهید.
 7. دانش فراگیران را امتحان کنید. آنچه را که در طول آموزش آموخته اند ارزیابی کنید.
 8. به فراگیران کمک کنید دانش و مهارت های جدید خود را به خاطر بسپارند و از آنها استفاده کنند. منابع اضافی – اسناد ، منابع وب و غیره در اختیار فراگیران قرار دهید.
 9. اینها نکات اصلی است که می‌توانم در مورد ایجاد محتوای آموزش الکترونیکی به شما ارائه دهم. به یاد داشته باشید ، محتوا پادشاهی است که سایر عناصر آموزشی از او اطاعت می‌کنند.

۷ مرحله از فرآیند توسعه محتوا

توسعه محتوا

در این قسمت ، شما می‌توانید ۷ مرحله معمول را که باید در هر سیستم مدیریت محتوای آموزش الکترونیکی اعمال شود ، یاد بگیرید.
مراحلی وجود دارد که تمام مراحل توسعه آموزش الکترونیکی باید طی شوند.

چرا آنها مهم هستند و در کجای فرآیند قرار می‌گیرند؟ همانطور که شرکتهای مختلف فرآیند توسعه آموزش الکترونیکی خود را دنبال می‌کنند ، برخی از مراحل مهم نیز باید با نامه مطابقت داشته باشند. در این مقاله ، شما می‌توانید ۷ مرحله معمول را که باید در هر سیستم مدیریت محتوای آموزش الکترونیکی اعمال شود ، یاد بگیرید.

۱. تجزیه و تحلیل

معمولاً اولین مرحله در مورد فرآیند توسعه آموزش الکترونیکی است. در این مرحله ، شما باید قادر به تجزیه و تحلیل محتوای یادگیری ، مشخصات افراد مورد نظر خود و اهداف یادگیری باشید.

پس از گذراندن دوره ، به نوع وظایفی که قرار است انجام شود توجه کنید. بر اساس این اطلاعات ، یک استراتژی آموزشی مناسب ایجاد می‌شود تا بتوانید یک روش عالی برای ارائه مطالب ارائه دهید.

۲ . ایجاد سند طراحی آموزشی (IDD)

IDD یک طرح با کیفیت بالا از کل رویکرد آموزشی دوره است. برخی از روشهای رایج در این مرحله شامل حل مشکلات ، سناریوها و آواتارها است.

در این مرحله ، همچنین تصمیم گرفته می‌شود که چگونه مطالب تجزیه شود  آیا در دوره ها ، صفحه ها یا حتی ماژول ها قرار می‌گیرد یا خیر. در شرایطی که قرار است چندین دوره ایجاد شود ، هر دوره باید با استفاده از یک استراتژی طراحی آموزشی منحصر به فرد ایجاد شود.

در این مرحله ، شما باید با تمام عناصر بصری و آموزشی کار خود را انجام دهید. بنابراین ، طراحان وب شما باید قبل از شروع کار ، از آگاهی کافی برخوردار باشند.

۳ متن نویسی

در این مرحله، محتوای مورد استفاده برای هر دوره نهایی شده و به ماژول ها تقسیم می‌شود. سپس ، محتوای مورد استفاده در هر صفحه تصمیم گرفته می‌شود یه اشتراک گذاشته شود یا خیر. سندی که برای اسکریپت نویسی استفاده می‌شود معمولاً یک سند کلمه ای است ، اما ارائه پاورپوینت نیز به خوبی کار می‌کند.

۴. توسعه نمونه اولیه

در این مرحله ، شما با استفاده از چند اسلاید کل دوره را ارائه می‌دهید. محتوای موجود در صفحه و صدا نهایی می‌شود . تمام تصمیماتی که براساس ارائه محتوا در صفحه ، فعالیتهای تعاملی مورد استفاده ، رنگها ، تصاویر و انیمیشن ها باشد ، همگی در این مرحله نهایی می‌شوند.

در طول این مرحله ، نگارش ، بازنویسی و بازنگری زیادی انجام می‌شود که در واقع در حال انجام است. نمونه اولیه باید روی سیستم مدیریت محتوای eLearning کار کند. در آخر ، اطمینان از اینکه تیم توسعه وب شما به اندازه کافی درباره CMS محبوب موجود در بازار امروز تحقیق کرده اند ، ضروری است.

۵ توسعه دوره بدون درج صوتی

در این مرحله ، یک دوره عملی بدون صدا به ذینفعان ارائه می‌شود. ذینفعان مجاز به تغییر در محتوا و روایت هستند. پس از تأیید ، مرحله بعدی ایجاد صدا آغاز می‌شود. ایجاد یک فایل صوتی بسیار پرهزینه است و سپس با تکرار مجدد آن را دوباره ایجاد می‌کنید. بنابراین ، فایل صوتی فقط در صورت نهایی بودن اسکریپت صوتی ایجاد می‌شود.

۶ توسعه دوره با صدا

در لحظه نهایی شدن متن صوتی ، دوره نهایی برای تصویب به سهامداران ارسال می‌شود. کیفیت صدا و تلفظ ضروری است و باید عالی باشد. صدای تولید شده باید با متن و انیمیشن های روی صفحه نمایش همگام شود.

۷ ایجاد نسخه سیستم مدیریت یادگیری

۶ مرحله اول در این مقاله عمدتا خلاقانه است. مرحله نهایی که ایجاد نسخه سیستم مدیریت یادگیری است ، بیشتر مکانیکی و فنی است. ذینفعان وظیفه دارند بررسی کنند آیا این دوره با AICC / SCORM / XAPI سازگار است یا خیر. پس از سازگاری ، آماده میزبانی در سیستم عامل یادگیری و پخش مستقیم است. تیم فنی انجام این کار را بر عهده دارد.

جمع بندی و نتیجه گیری

محتوا پادشاه و فرمانروای دنیای دیجیتال امروزی است . با استفاده از تولید محتوا می‌توانید به کسب و کار و مدیریت خود رونق دهید . در این مقاله حول محور آموزش تولید محتوا صحبت کردیم و یک سری اطلاعات را با شما به اشتراک گذاشتیم. با مطالعه دقیق آن قطعا در این زمینه پیشرفت خواهید داشت.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا