آموزش سئو

کلمه کلیدی چیست؟ – آشنایی با کلمات کلیدی

کلمه کلیدی چیست؟ البته کسانی که در بازار داغ سئو و بازاریابی فعالیت دارند با این کلمه بیگانه نیستند. Keyword که خب از نام آن مشخص است که کلمه است که کلید حل معمایی در ذهن مخاطب است.

ولی آیا با دنیای بی انتهای آن هم آشنایی دارید و می‌دانید که Keyword چقدر می‌توانند برای یک کسب ‌و کار حیاتی باشند. در این مقاله در بلاگ مهدی عراقی با ما همراه باشید تا در مورد Keywords و نحوه پیدا کردن آن‌ها بیشتر بدانید.

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی چیست

کلمه کلیدی یا کلمه تمرکزی به اصطلاح برخی، کلمه‌ای است که محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین وجه توصیف می‌کند. این عبارت جستجو است که می‌خواهید برای آن با یک صفحه خاص رتبه‌بندی کنید؛ بنابراین وقتی افراد آن کلمه کلیدی یا عبارت را در گوگل یا موتورهای جستجوگر دیگر جستجو می‌کنند، باید آن صفحه را در وب‌سایت شما پیدا کنند.

برای مثال شما یک وب‌سایت درباره گل و گیاه دارید: شما همه نوع گل و گیاه را می‌فروشید. برای مثال شما انواع گل و گیاه کاشانه‌ای، فروش بونسای، انواع درختچه‌های زینتی می‌فروشید؛ بنابراین صفحه دسته ‌بندی محصولات درباره “برای مثال بونسای” ایجاد کرده‌اید.
حالا باید این سؤالات را از خود بپرسید:

  • می‌خواهید برای چه نوع اصطلاحی پیدا شود؟
  • فکر می‌کنید مردم برای یافتن شما از کدام کلمات در موتورهای جستجو استفاده می‌کنند؟
  • درخواست جستجو چگونه خواهد بود؟

ما کلمه “کلمه کلیدی” را همیشه استفاده می‌کنیم. البته این بدان معنا نیست که فقط از یک کلمه تشکیل‌شده است. بسیاری از اوقات از چندین کلمه تشکیل شده است؛ بنابراین هنگام صحبت در مورد Keyword ها، در بسیاری از اوقات، منظور ما یک عبارت کلمات کلیدی دم دراز به جای فقط یک کلمه است.

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

اهمیت کلمه کلیدی

۱- درک بازار هدف یا مخاطبان خود

قبل از اینکه نگران نحوه بازاریابی محصول یا خدمات خود باشید، یا اینکه چگونه ممکن است بازدیدکنندگان خود را به وب‌سایت خود جذب کنید، آیا درک اینکه چگونه مخاطب هدف شما محصولات یا خدمات شما را جستجو یا تحقیق می‌کند، مفید نخواهد بود؟

تحقیق کلمات کلیدی تنها راه درک بهتر بازار شما نیست، اما مطمئناً می‌تواند مخاطبان شما را روشن کند، اینکه چگونه آن‌ها محصول یا خدمات شما را درک می‌کنند و فکر می‌کنند، مواردی که برای آن‌ها مهم است و اینکه هرچند وقت یک‌بار Keyword یا عباراتی را جستجو می‌کنند که مربوط به تجارت شما باشد.

۲- Keyword Research از بهینه‌سازی وب‌سایت شما پشتیبانی می‌کند

اگر می‌خواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید و می‌خواهید سایت شما بهینه شود، ابتدا باید بدانید که دوست دارید برای چه چیزی بهینه شود.

برای انجام این کار باید در مورد چگونگی جستجوی مخاطب موردنظر برای محصولات یا خدمات و تعداد دفعات جستجو (ماهانه یا سالانه) در مورد جستجوهای مختلف تحقیق کنید.

پس از داشتن این اطلاعات، می‌توانید کلمات کلیدی یا عباراتی را که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید در نتایج موتور جستجو اولویت‌بندی کنید. نحوه اولویت‌بندی اهداف شما باید ابتدا به میزان مرتبط بودن کلمه کلیدی با کسب‌وکار شما یا ارائه خدمات / محصول خاص باشد، اما همچنین باید چگونگی جستجوی اصطلاح و اصطلاحات مربوط به آن و قابلیت دستیابی آن (با توجه به رقابتی بودن اصطلاح) را نیز در نظر بگیرید.

وقتی تحقیق و اولویت‌بندی خود را به پایان رساندید، می‌توانید به دنبال نحوه بهینه‌سازی سایت خود برای این اصطلاحات / عبارات باشید – در اینجا باید متفاوت با چند سال پیش عمل کنید.

۳- تحقیقات کلمه کلیدی برای تعیین استراتژی محتوا

تحقیقات کلیدواژه، داده‌های غنی درباره آنچه افراد (چشم‌انداز) می‌خواهند در مورد صنعت، محصولات و خدمات شما بدانند را فراهم می‌کند.

اگر می‌دانید چشم‌اندازهای شما به دنبال چه اطلاعاتی هستند، می‌توانید با سهولت بیشتری در وب‌سایت خود محتوا را ایجاد کرده و نیازهای آن‌ها را برآورده کنید. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، کلمات کلیدی هنوز بسیار مهم هستند، اما این تغییر یا استفاده از کلمات کلیدی در وب‌سایت شما است که تغییر کرده است – و این با اجرای مستقیم با استراتژی بازاریابی محتوا و محتوای صفحه شما ارتباط دارد.

در گذشته، اگر از کلمات کلیدی در محتوای خود و در مناطق حیاتی مانند برچسب عنوان صفحه و سرصفحه (H1) استفاده می‌کردید، ممکن بود در محتوای موردنظر موفقیت کسب کنید.

امروزه، محتوای مرتبط و جذاب در مورد آن کلمات کلیدی یا عباراتی که باهدف کاربر همخوانی دارد بسیار مهم است، زیرا محتوای غنی به بهبود تعامل و تبدیل‌ها کمک می‌کند، محتوای طولانی‌تر و غنی‌تر، می‌تواند نیازهای جستجوگر را برآورده کند، به ویژه برای انواع مختلف کلمات کلیدی دنباله ‌دار، زیرا محتوای شما به موضوعات وسیع‌تر موردعلاقه پاسخ می‌دهد و یا به آن‌ها می‌پردازد.

تحقیقات صحیح کلمات کلیدی می‌تواند به شما کمک کند درک درستی از محتوا (موضوعات، جزئیات و غیره) را درک کنید.

۴- بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی

برای برخی از مشاغل همین‌که صفحات سایتشان با کلمات کلیدی متناسب با خدمات و محصولات آن‌ها دیده شود کافی است. ولی برای اکثر سازمان‌ها، شما همچنین باید سایر استراتژی‌های دوستانه SEO مانند توسعه حضور اجتماعی خود و تأثیر در ایجاد پیوندهای خارجی به صفحات مهم سایت خود را از منابع معتبر مرتبط با صنعت، محصول یا خدمات خود، پیاده کنید.

دانش که از تحقیقات کلمات کلیدی کسب کرده‌اید و همان کلمات کلیدی (کوتاه و بلند) که برای وب‌سایت خود اولویت‌بندی کرده‌اید، باید برای ایجاد محتوای مرتبط و غنی در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی (Facebook،instagram، LinkedIn، Twitter، YouTube، Google+) و همچنین سایت‌هایی مانند Yelp و هر سایت دیگری اعم از سایت‌های دایرکتوری نیز مورد استفاده است.

محتوای غنی‌تر و استفاده مداوم از همان کلمات کلیدی هدفمند و همچنین پیوندهایی که به وب‌سایت شما بازمی‌گردند، بر اهداف بهینه سازی شما تأثیر مثبت می‌گذارد.

۵- تحقیقات کلمات کلیدی را می‌توان برای PPC استفاده کرد

اگر می‌خواهید کسی وب‌سایت شما را از طریق جستجوی ارگانیک برای کلمات کلیدی یا عبارات خاص پیدا کند، احتمالاً می‌توانید از کلمات کلیدی و یا تبلیغات کلیکی (ppc) استفاده کنید.

برای بهبود تعامل و تبدیل کاربر، کلمات کلیدی که افراد هنگام جستجوی Google یا Bing روی آن‌ها کلیک می‌کنند باید کاملاً خاص و مرتبط با تجارت یا خدمات شما باشند – این‌که پیوندی که روی آن کلیک می‌کنند پیوندی پولی یا طبیعی باشد، باید درست باشد؛ بنابراین، اگر در هرگونه PPC یا تبلیغات آنلاین شرکت می‌کنید، باید بتوانید از تحقیقات کلیدواژه خود برای چندین منظور استفاده کنید.

آشنایی با انواع کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی

informational keywords :

transactional keywords :

 

چگونه می‌توانم بفهمم از چه کلمات کلیدی استفاده کنم؟

تحقیق کلمات کلیدی

همه چیز در مورد کاربران شما است

از منبع شروع کنید – مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ آن‌ها به دنبال چه چیزی هستند که شما بتوانید برای آن‌ها تهیه کنید؟ می‌توانید با مفاهیم بزرگ‌تر شروع کنید و برای یافتن گزینه‌های کلمات کلیدی تمرین کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر شرکت شما کاشی و سرامیک می‌فروشد و شما می‌خواهید به دنبال بازار بروید، برخی از مواردی که یک مصرف‌کننده به دنبال کالایی مانند محصول شما می‌گردد چیست؟

از آنجا که محصول خود را به خوبی می‌شناسید، ممکن است فهرستی از خطوط تولید، سبک‌های کاشی ارائه‌شده ، رنگ‌ها ، شاید حتی اصطلاحاتی مانند “کاشی مقرون‌به‌صرفه” ، “کاشی با کیفیت” یا “کاشی و سرامیک به سبک مرمر” را تهیه کنید.

هیچ‌یک از این‌ها ایده‌های بدی نیستند، اما اگر مدتی را برای مصاحبه با مخاطبان هدف خود اختصاص دهید، ممکن است متوجه شوید که آن‌ها درباره محصول شما متفاوت فکر می‌کنند. آن‌ها ممکن است “کاشی شبیه سنگ”، “خرید کاشی به‌صورت آنلاین” یا حتی “آیا خودم می‌توانم کاشی نصب کنم؟” را جستجو کنند.

به‌جای اینکه فکر کنید که مردم به دنبال چه هستند، کمی حدس و گمان را باید کنار بگذارید و به دنبال سؤالات مستقیم از آن‌ها باشید.

پژوهش

هنگامی‌که ورودی مخاطبان هدف خود را جمع‌آوری کردید و ایده‌ای را در مورد جستجوی افراد پیدا کردید، باید فهرستی از Keyword ها را برای هدف قرار دهید.

روش‌های مختلفی برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی وجود دارد، بنابراین شما باید ابزارهایی را پیدا کنید که برای شما مناسب‌تر باشند. یک گزینه رایگان عالی keywordtool.io است. اصطلاحی مانند “کاشی و سرامیک” را وارد کنید و به شما فهرستی از عبارات حاوی آن اصطلاح را می‌دهد. همچنین می‌توانید از نظر نوار جستجوی Google وارد شوید و ببینید هنگام نوشتن چه پیشنهادهای دیگری ظاهر می‌شود.

همچنین ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی مورداستفاده در رقابت خود را کشف کنید. ابزارهایی مانند Open Site Explorer و SEMRush می‌توانند اصطلاحاتی را به شما نشان دهند که افراد جستجو کرده‌اند و همچنین اصطلاحات رقبای شما را بیان کند. فقط آدرس URL رقیب خود را وارد کنید و ببینید مردم از چه اصطلاحاتی برای پیوند به سایت رقیب استفاده می‌کنند.

پس از داشتن فهرستی از کلمات کلیدی بالقوه، وقت آن است که ببینید کدام‌یک ارزش زمان گذاری را دارند. شما می‌توانید از ابزارهای مختلفی برای این کار استفاده کنید، اما یک گزینه رایگان Google AdWords Keyword Planner است.

می‌توانید برای به دست آوردن حجم جستجو برای تمام اصطلاحاتی که می‌خواهید هدف قرار دهید، از آن استفاده کنید. Keyword Planner به شما می‌گوید که در ماه به‌طور متوسط چه تعداد از افراد این عبارات را جستجو کرده‌اند.

می‌تواند سؤالات را به‌عنوان ایده‌های کلمات کلیدی پیاده‌سازی کنید. اگر با سؤال مشتری شروع کنید (“مثلاً آیا می‌توانم کاشی را خودم نصب کنم؟”) می‌توانید از آن به‌عنوان سکوی پرشی استفاده کنید تا Keyword های بیشتری پیدا کنید. هدف این است که کلمات کلیدی را پیدا کنید که برای گروه گسترده‌تری از کاربران که همان سؤال را دارند مرتبط باشد.

به خاطر داشته باشید که می‌خواهید خود را به عنوان یک شریک در پروژه آن‌ها قرار دهید. ارائه محتوایی که به سؤالی مانند “آیا خودم می‌توانم کاشی نصب کنم؟” نه تنها مصرف‌کننده را آموزش می‌دهد، بلکه فرصتی را برای او فراهم می‌کند تا با سایت شما بیشتر تعامل برقرار کند.

کیفیت بیش از مقدار

حتی اگر یک کلمه کلیدی ممکن است ترافیک جستجو زیادی داشته باشد، شما همیشه باید از خود بپرسید که آیا این کلمه کلیدی برای شما ترافیک با کیفیتی ایجاد می‌کند.

به‌عنوان‌مثال، “کاشی شیشه‌ای” ممکن است یک حجم جستجو داشته باشد، اما اگر شما فقط کاشی و سرامیک می‌فروشید، احتمالاً این نمی‌تواند کلمه کلیدی موردنظر شما باشد. چرا که کاربرانی که از این طریق وارد سایت شما می‌شوند به‌عنوان خریدار کاشی شیشه‌ای در سایت شما می‌آیند و نه خریدار کاشی و سرامیک!

دشواری کلمات کلیدی چیست؟

دشواری کلمه کلیدی معیار سنجش میزان رتبه‌بندی مناسب برای یک کلمه کلیدی خاص است. علاوه بر اینکه چند صفحه از قبل برای کلمه کلیدی رتبه‌بندی شده‌اند، اعتبار دامنه و حجم جستجوی پرداخت شده نیز در تعیین دشواری کلمه کلیدی موردبررسی قرار می‌گیرند.

هرچه دشواری یک کلمه کلیدی بالاتر باشد، رتبه‌بندی آن در SERP ها دشوارتر خواهد بود زیرا رقابت بیشتر است و بالعکس، هرچه دشواری کلمه کلیدی پایین‌تر باشد، رتبه‌بندی برای آن کلمه کلیدی آسان‌تر است.

تراکم کلمات کلیدی چیست؟

تراکم کلمه کلیدی درصد دفعاتی است که یک کلمه کلیدی در یک صفحه خاص در مقایسه با کل کلمات صفحه ظاهر می‌شود. در لنز SEO می‌توان از تراکم کلمه کلیدی برای تعیین ارتباط یک صفحه با کلمه کلیدی استفاده کرد.

نحوه محاسبه تراکم کلمه کلیدی:

  • کلمه کلیدی را شناسایی کنید
  • تعداد کل کلمات صفحه را بشمارید
  • تعداد دفعات نمایش کلمه کلیدی را با تعداد کل کلمات صفحه تقسیم کنید
    ضرب در ۱۰۰

به‌عنوان‌مثال، اگر یک پست وبلاگ ۱۲۰۰ کلمه داشته باشد و کلمه کلیدی ۱۲ بار ظاهر شود، تراکم کلمه کلیدی آن ۱٪ است.

چگونه کلمات کلیدی را در سایت خود بگنجانم؟

کلمات کلیدی متا

هنگامی‌که فهرستی از کلمات کلیدی را می‌خواهید هدف قرار دهید، یا باید آن‌ها را در محتوای موجود وارد کنید یا برای آوردن بازدیدکنندگان به سایت خود، محتوای جدیدی ایجاد کنید. در اینجا چهار راهی وجود دارد که می‌توانید رتبه‌بندی خود را برای کلمات کلیدی مورد اهمیت خود شروع کنید:

کلمات کلیدی را در عنوان صفحه وارد کنید

وقتی صفحه شما در نتایج جستجو نشان داده می‌شود، عنوان صفحه اولین چیزی است که کسی مشاهده می‌کند. هنگامی‌که کلمه کلیدی مورد جستجو آن‌ها در عنوان ظاهر می‌شود، به آن‌ها می‌گوید آنچه را که جستجو کرده‌اند پیدا کرده‌اند؛ و مهم‌تر از همه، Google به آن عناوین صفحه نیز توجه دارد!

سعی کنید از کلمه کلیدی خود در ابتدای عنوان برای حداکثر اثربخشی استفاده کنید.

کلمات کلیدی را در توضیحات متا بگنجانید

درحالی‌که Google به توضیحات متا توجه نمی‌کند، کاربران این کار را انجام می‌دهند. یک توضیح متا که به خوبی نوشته شده است، به کاربران اجازه می‌دهد تا بدانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کرده‌اند و آن‌ها را ترغیب می‌کند تا کلیک کنند. نرخ کلیک بالاتر می‌تواند تأثیر مثبتی در رتبه‌بندی Google شما داشته باشد.

وقتی کسی به دنبال “بازاریابی دیجیتال برای مصالح ساختمانی” است، نه‌تنها آن را در عنوان ما، بلکه در توضیحات متا نیز می‌بیند. معمولاً می‌توانید توضیحات متا را در داشبورد CMS خود (مانند Craft، ExpressionEngine یا WordPress) یا مستقیماً در کد HTML در برچسب تغییر دهید. می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد متا توضیحات را در اینجا بیابید.

کمی وقت بگذارید و توضیحات متا را تهیه کنید که به کاربران می‌گوید صفحه شما درباره چیست و چرا باید از سایت شما بازدید کنند. آیا حمل رایگان ارائه می‌دهید؟ تخفیف عمده؟ این موضوع را در توضیحات متای خود به مردم بگویید و مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما درج شده است!

کلمات کلیدی را در URL ها قرار دهید

هنگام افزودن صفحه جدیدی از محتوا، به URL توجه کنید. سعی کنید کوتاه باشد و هر زمان که ممکن است کلمه کلیدی خود را در آن بگنجانید. کلمه کلیدی مرتبط در URL یک روش دیگر برای گفتن به Google است که صفحه شما حاوی اطلاعاتی است که کاربران در جستجوی آن هستند.

کلمات کلیدی (اغلب و به‌طور طبیعی) را در محتوا بگنجانید

تهیه محتوای مرتبط که به سؤالات پاسخ می‌دهد و به بازدیدکنندگان در روند خرید کمک می‌کند بسیار مفید است. محتوای جذاب و قابل‌فهم، بازدیدکنندگان را قلاب کرده و آن‌ها را در صفحه شما نگه می‌دارد، اما همچنین باید کلمات کلیدی را در آن بگنجانید تا Google بتواند صفحه شما را به کاربران هدف نشان دهد.

بهتر است یک کلمه کلیدی را به یک صفحه اختصاص دهید و سپس همه مارها را برای بهینه‌سازی صفحه خود برای آن کلمه کلیدی انجام دهید.

اگر یک کلمه کلیدی را شناسایی کرده‌اید که می‌خواهید دنبال کنید، باید مطمئن شوید که محتوایی را ایجاد کرده‌اید که به آن کلمه کلیدی پاسخ دهد. کلمه کلیدی را به گونه‌ای در نسخه خود بگنجانید که احساس اجبار نشود و سعی کنید از آن در ۱۰۰ کلمه اول صفحه استفاده کنید.

گزارش ‌گیری

بعدازاینکه کلمات کلیدی خود را وارد کردید، مهم است که به پیگیری عملکرد این کلمات کلیدی ادامه دهید. ابزارهایی مانند MozPro کلمات کلیدی را برای شما ردیابی می‌کنند و تغییرات آن‌ها را به صورت هفتگی گزارش می‌دهند. خواهید دید که چگونه تغییراتی که در محتوا و برچسب‌های خود ایجاد می‌کنید بر عملکرد اصطلاحاتی که هدف قرار داده‌اید تأثیر می‌گذارد.

ابزارهایی مانند Google Analytics به شما کمک می‌کنند ببینید آیا صفحات موردنظر از بازدید بیشتری برخوردار هستند یا خیر و آیا این صفحات منجر به تبدیل بیشتر می‌شوند.
رتبه‌بندی هفته‌به‌هفته تغییر می‌کند زیرا محتوای جدید همیشه ایجاد می‌شود. به همین دلیل بررسی منظم عملکرد کلمات کلیدی شما بسیار مهم است. اگر در عملکرد کلمه کلیدی افت پیدا کردید، برگردید و محتوای خود را بررسی کنید.

آیا تاریخ انقضای محتوای شما گذشته است؟ آیا تصاویر، ویدئو یا اطلاعات اضافی وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد ارتباط بیشتر در صفحه اضافه کنید؟ تعمیر و نگهداری منظم کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند از رقبای خود جلوتر باشید و به جذب ترافیک ادامه دهید.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی

ابزار تحقیق کلمات کلیدی بسیاری وجود دارد که بازاریابان و نویسندگان برای درک آنچه کاربران در رابطه با یک صنعت، محصول یا خدمات جستجو می‌کنند، استفاده می‌کنند. ابزارهای معروف مانند Google Keyword Planner و MOZ Keyword Explorer به‌طور متوسط ماهانه حجم جستجو را برای اصطلاحات خاص و همچنین پیشنهادهای کلمات کلیدی را بر اساس آنچه در ابتدا ارائه‌شده ارائه می‌دهند.

استفاده از این ابزارها مزایای زیادی دارد، در درجه اول بیشتر آن‌ها به‌طور متوسط تعداد جستجوهای ماهانه را ارائه می‌دهند که در صورت تمایل می‌توانند توسط جغرافیا فیلتر شوند. کلمه کلیدی با حجم جستجوی بالا همیشه با ارزش‌ترین نیست، زیرا هرچه افراد بیشتر به دنبال آن می‌گردند، رقابت برای رتبه‌بندی در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بیشتر خواهد بود.

در عوض، انتخاب یک کلمه کلیدی یا عبارت متوسط به پایین که خاص‌تر باشد، شما را از رقابت جدا می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر بازاریابی هستید که به دنبال بهینه‌سازی برای مشاغل املاک و مستغلات مسکونی هستید، باید کلمات کلیدی و عباراتی را که این سرویس را از سایر خدمات متمایز می‌کند، مانند شاخص‌های جغرافیایی یا تمایز ملک در آن بگنجانید.

درحالی‌که “خانه‌های فروشی در تهران” عبارتی بسیار جستجو شده است، اما رقابت نیز بالاتر است. عبارات کلیدی خاص با حجم جستجوی کمتری مانند “خانه‌های فروشی در منطقه ۱۰ تهران”، “فروش خانه‌های ویلایی در منطقه زعفرانیه” و ” فروش آپارتمان ۲ خوابه در منطقه نارمک” ، توجه جستجوگران باارزشی را که احتمال تبدیل آن‌ها بیشتر است، جلب می‌کند.

خاص بودن در محصول، خدمات و مکان مشتریانی را جذب می‌کند که به دنبال دقیقاً آنچه شما ارائه می‌دهید و در منطقه جغرافیایی شما هستند، نه طیف گسترده‌ای از مرورگرها از سراسر جهان!

کلمات کلیدی محلی

ترکیب کلمات کلیدی محلی برای جستجو در سایت شما بسیار مهم است اگر در یک محل جغرافیایی مشخص فعالیت کنید. در سال‌های اخیر، Google اهمیت بالاتری برای مشاغل محلی قائل شده است و مشاغل را به ادعای تجارت خود در Google My Business ترغیب می‌کند.

هیچ‌ چیزی در Google توسط بازاریابان یا صاحبان مشاغل ۱۰۰٪ قابل‌کنترل نیست، اما شما می‌توانید با انجام تحقیقات مربوط به کلمات کلیدی محلی و بهینه‌سازی مهم‌ترین صفحات محصول و خدمات سایت خود، سئو محلی بیشتری را جذب کنید.

تحقیقات کلمات کلیدی محلی را می‌توان در سطح کشور، شهرستان یا سطح شهر انجام داد. اگر در چندین کشور واقع‌شده باشید، درج موارد ارجاع کلمات کلیدی محلی به‌خصوص در صفحات مخاطب و صفحات مربوطه، همچنان مهم است.

متن پاورقی مکانی اساسی برای قرارگیری در این کلمات کلیدی محلی است و بهترین روش سئو در زمینه توصیه شده است. اگر مشاغلی هستید که در سراسر شمال کشور واقع شده است، مکانی که می‌توانید تمام مکان‌های خود را در هر صفحه لیست کنید، همراه با خدمات برتر در پایین صفحه قرار دارد.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این مقاله در مورد Keywords ، دلایل اهمیت آن برای کسب‌ و کارها، نحوه یافتن کلمات کلیدی مناسب و همچنین انواع کلمات کلیدی متناسب برای هر کسب‌وکار صحبت کردیم. کلمات کلیدی در هر استراتژی سئو از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر برای آن‌وقت و پول خود را سرمایه‌گذاری کنید بی شک متضرر نمی‌شوید چراکه به دلایل مختلف که مهم‌ترین آن رفع احتیاجات کاربر و دیده شدن کسب‌وکار شما توسط او است می‌تواند برای شما مفید باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا