آموزش دیجیتال مارکتینگ
موضوعات داغ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

با ابزار‌های آنلاین خودتان را به بازار هدف معرفی کنید

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟ اگر فکر می‌کنید که مهارت‌های دیجیتال فقط برای مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات هستند اشتباه می‌کنید! حقیقت دنیای امروز این است که ، مهارت‌های دیجیتال جزء مهارت‌های شغلی هستند.واقعیتی که با افزایش شغل‌های مرتبط با بازاریابی دیجیتال مشخص می‌شود.

روزانه کسب و کارهای سنتی زیادی هستند که از سر نا امیدی و خرابی بازار مجبور به بستن کسب و کار خود می‌شوند و ورشکستگی خودشان را قبول می‌کنند و با کلی سرمایه خوابیده مجبور به خداحافظی از بازار می‌شوند.

اما چنین اتفاقی در صنعت کسب و کار آنلاین زیاد خسارت عجیبی وارد نمی‌کند در ضمن اگر شما با علم دیجیتال مارکتینگ آشنا باشید رشد چشمگیری می‌توانید داشته باشید.

یا بهتر بگوییم اگر دیدگاه بلند مدت در حرفه خود به صورت آنلاین داشته باشید می‌توانید طی دو سال با کمک علم دیجیتال مارکتینگ در صنعت خود جزء برترین‌ها بشوید.

پس دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند که ثانیه به ثانیه رشد کسب و کار خود را رصد کنید و سیستم سازی خود را طی زمان هوشمندتر کنید.

در این تاپیک می‌خواهیم نگاهی متفاوت و جامع به موضوع دیجیتال مارکتینگ چیست داشته باشیم
پس با بلاگ مهدی عراقی همراه باشید.

لیست عناوین پنهان

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست
دیجیتال مارکتینگ چیست

حتماً تاکنون تعاریف مختلفی از دیجیتال مارکتینگ شنیده‌اید. به هر روشی که به‌صورت آنلاین بتواند مخاطب را به محصول و یا خدمات نزدیک‌تر کند دیجیتال مارکتینگ می‌گوییم.

این مخاطبان می‌تواند از طرق مختلف ازجمله رایانه، آی پد و یا اپلیکیشن به کسب‌وکارها نزدیک می‌شوند. شما روزانه بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ را به انواع و اشکال مختلف تجربه می‌کنید.

اگر در اینستاگرام حضور دارید، یک نمونه از آن همین تأثیرگذاران هستند و یا با جستجوی یک کلمه ساده می‌توانید سایت‌هایی را ببینید که در نتایج جستجو نمایان می‌شوند و به دنبال عرضه هرچه بیشتر خود هستند.

تمام این موارد شامل دیجیتال مارکتینگ هستند ولی شکل آن‌ها باهم فرق می‌کند ولی همه آن‌ها درنهایت یک هدف را دنبال می‌کنند. هدف قرار دادن مخاطب و تبدیل آن به مشتری به شکلی نامحسوس!

چرا بازاریابی دیجیتال؟

چرا دیجیتال مارکتینگ
چرا دیجیتال مارکتینگ

به گفته هاب اسپات که به قول دیجیتال مارکترها شاخ سایت‌های بازاریابی و مارکتینگ است:

“بازاریابی همیشه در ارتباط با مخاطبان شما در مکان مناسب و در زمان مناسب بوده است. امروز ، این بدان معنی است که شما باید در جایی مخاطب خود را ملاقات کنید که در حال حاضر وقت خود را سپری می‌کنند: در اینترنت. ”

ازآنجاکه اینترنت مکانی بزرگ و مجازی است ، بازاریابی دیجیتالی توسط همه افراد از فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین مانند آمازون گرفته تا مشاغل سنتی با استفاده از یک وب‌سایت برای تبلیغ کالاهای خود استفاده می‌شود.

ازآنجاکه مصرف کنندگان هر روز ساعت‌های بیشتری به ‌صورت آنلاین وارد می‌شوند ، تقاضا برای افرادی که می‌توانند استراتژی‌های موفقیت‌آمیز بازاریابی دیجیتال را سازمان‌دهی و پیاده‌سازی کنند ، بیشتر می‌شود.

با این حساب ، بیایید ببینیم چه چیزی استراتژی بازاریابی دیجیتال را از بازاریابی سنتی متمایز می‌کند – و مهارت‌های لازم برای فروش به ‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال چیست

بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی

بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی هر دو دارای یک رسالت اساسی مشترک هستند: شناسایی مخاطب هدف و نیازهای آن‌ها ، اتصال مخاطب به محصولاتی که این نیازها را برآورده می‌کند و مخاطبان را ترغیب می‌کند تا از طریق خرید محصولات از آن پیروی کنند.

با این‌ وجود ، ارتباط با مشتریان در یک فضای مجازی (بازاریابی دیجیتال) روش‌های متفاوتی از ارتباط با بازاریابی سنتی را در برمی‌گیرد. در اینجا چند مورد از تفاوت‌های اساسی آورده شده است:

بازاریابی سنتی شامل موارد زیر است

بازاریابی سنتی
بازاریابی سنتی
  • دسترسی به مخاطبان محلی که مثلاً در دسترس هستند. خرید تبلیغات چاپی یا پخش شده در مناطق جغرافیایی خاص.
  • تولید مواد بازاریابی فیزیکی – مواردی مانند بروشور ، کاتالوگ و آگهی‌های تبلیغاتی.
  • با تکیه بر کانال‌های تحویل سنتی ، روش‌های تحویل آشنا مانند تلویزیون ، روزنامه ، مجله و تبلیغات رادیویی ، تبلیغات پستی و تماس‌های فروش صوتی را فکر کنید.
  • رویدادهای بازاریابی حضوری – ایجاد برند در کنفرانس‌ها ، همایش‌ها ، سمینارها و غیره.

بازاریابی دیجیتال شامل

بازاریابی دیجیتال
بازاریابی دیجیتال

شخصی‌سازی مخاطبان از یک جمعیت جهانی ، مخاطبان دیجیتالی می‌توانند با دسترسی به اینترنت به هر جای دیگری دسترسی پیدا کنند ، به این معنی که بازاریاب‌های دیجیتال می‌توانند مخاطبان خود را با استفاده از جمعیتی که به بهترین وجهی متناسب با تبلیغاتشان باشد تنظیم کنند (نه تنها منطقه ، بلکه سن ، جنسیت ، ترجیحات شخصی و غیره).

تعامل مخاطبان ، برخلاف بازاریابی سنتی و منفعل‌تر (به‌ عنوان ‌مثال یک بیننده تلویزیونی که مشاغل تجاری را تماشا می‌کند) ، بازاریاب‌های دیجیتالی قادر به ارتباط مستقیم با مخاطبان خود از طریق انجمن‌هایی مانند بخش نظرات وب‌سایت ، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و آزمون‌های تعاملی هستند.

استفاده از کانال‌های تحویل چندگانه بر اساس نیازها و تنظیمات مخاطب — محتوای وب پویا به بازاریاب‌های دیجیتال اجازه می‌دهد تا به مخاطبان خود طیف وسیعی از کانال‌های تحویل را ارائه دهند (ازجمله فیلم‌های YouTube ، پست‌های اینستاگرام ، مقالات وبلاگ و ایمیل‌های بازاریابی) و سپس به مخاطب اجازه می‌دهد تا با کانال‌ها درگیر شود و تعامل برقرار کند. که بیشتر برای آن‌ها جذاب است.

بازاریابی آنلاین – مانند کنفرانس‌ها و کنوانسیون‌های مربوط به بازاریابی سنتی ، بازاریاب‌های دیجیتال میزبان رویدادهای آنلاین مانند وبینار ، نمایش محصول و دوره‌هایی هستند که غالباً می‌توانند به صورت زنده یا در صورت تقاضا مشاهده شوند.

مهارت‌های مورد نیاز برای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتر

استراتژی‌ها و کمپین‌های بازاریابی سنتی هنوز بخش مهمی از صنعت بازاریابی عمومی را تشکیل می‌دهند، امروزه رشد و تکامل رسانه‌های دیجیتال آن‌قدر زیاد بوده است که برای یک بازاریابی موفق لازم است تا راه‌های دیجیتال را به استراتژی‌های بازاریابی خود اضافه کنیم.

با این راه‌حل‌ها ، مهارت‌ها و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی خاص به وجود می‌آیند.

در ادامه می‌خواهیم چند مهارت از مهارت‌های پایه‌ای دیجیتال مارکتینگ یک برای هر مارکتری (خصوصاً اگر آنلاین باشد) از نان شب هم واجب‌تر است:

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی سایت
بهینه سازی سایت

حتماً با بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر در مقاله سئو مفصلاً آشنا شده‌اید. اما به اختصار به آن می‌پردازیم :

بهینه‌سازی برای موتور جستجو(یا همان SEOخودمان ) یکی از اصطلاحات بازاریابی برای اطمینان از اینکه محتوای آنلاین شما در هنگام جستجو در اینترنت آنلاین است و دیده می‌شود.

وقتی از Google یا Yahoo یا Bing برای جستجوی چیزی استفاده می‌کنید (برای مثال”بازاریابی دیجیتال چیست؟”) و بر روی اولین مقاله از مقالات نمایش داده شده در بالای صفحه کلیک می‌کنید؟

این چیزی است که می‌خواهید اتفاق بیفتد وقتی‌که شخصی موضوعات مربوط به محصول یا تجارت شما را جستجو می‌کند ، و سئو راهی برای رسیدن به آنجاست.

به عبارت ساده‌تر سئو یعنی رفتن به خط اول گوگل (جایی که همه آنجا هستند و روی آن کلیک می‌کنند)

بهترین شیوه‌های سئو را می‌توان در مورد هر محتوای آنلاین (متن صفحات فروش ، پست‌های وبلاگ ، توضیحات محصول و غیره) و همچنین در معماری سایت (کدگذاری و ترفندهای سایت که می‌تواند محتوا را برای موتور جستجو را بهبود ببخشید) استفاده کرد.

کار به‌ عنوان یک متخصص سئو می‌تواند یک گوشه در زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ باشد یا مهارت SEO می‌تواند با بازاریابی محتوا جفت شود. مهارت‌های SEO شامل موارد زیر است:

تحقیق در مورد کلیدواژه

انتخاب کلید واژه برای سئو
انتخاب کلید واژه برای سئو

با استفاده از ابزارهایی مانند Moz، Ahrefs ، کیبورد‌پلنر و… می‌توان شناسایی اصطلاحات خاص موتورهای جستجوگر را انجام داد. در این قسمت می‌توان کلماتی پیدا کرد که محتوای مربوط به آن‌ها باعث افزایش ترافیک وب‌سایت شما شود.

تجزیه ‌و تحلیل ترافیک وب

تجزیه ‌و تحلیل ترافیک وب
تجزیه ‌و تحلیل ترافیک وب

ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس و وبمستر تولز شما می‌توانید تحلیلی گسترده و همه جانبه بر روند ترافیک وب‌سایت خود و رفتار مخاطبین وب‌سایت خود داشته باشید.

این ابزارها از مهم‌ترین و کارآمدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند و به مارکترها کمک می‌کنند تا بتوانند استراتژی های بهتری برای کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ خود اتخاذ کنند.

درک استراتژی رتبه‌بندی

رتبه‌بندی موتور جستجو
رتبه‌بندی موتور جستجو

استفاده از منابعی مانند دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی Google برای ایجاد راه‌های مؤثر برای بهبود رتبه سایت شما. بازهم ، این شامل ایجاد محتوای بهینه‌سازی شده SEO و همچنین بهبود معماری سایت شما می‌شود.

پیشرفت‌های معماری می‌تواند شامل کار با توسعه‌دهندگان وب در مورد موضوعاتی مانند سرعت بارگذاری سایت ، پیوندهای قدیمی یا شکسته شده و بهینه‌سازی برچسب‌های HTML ((برچسب‌هایی که اسناد HTML را برای بازدید از مرورگرهای وب مشخص می‌کنند) باشد.

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو
بازاریابی موتورهای جستجو

افراد باید بتوانند شما را پیدا کنند! اما چطور؟!

خب ۹۳ درصد از مواقع آن‌ها ، شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا می‌کنند. بازاریابی موتور جستجو (SEM) ترکیبی از تکنیک‌ها و روش‌های بازاریابی است که هدف آن این است که شرکت شما در صفحه نتایج موتور جستجو برای مجموعه خاصی از عبارات ، سؤالات و کلمات کلیدی ظاهر شود.

این کار به دو روش انجام می‌شود: بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و تبلیغات تبلیغاتی پرداخت شده (PPC).

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی
بازاریابی محتوایی

متخصص بازاریابی دیجیتال معمولاً بازاریابی محتوا را به این صورت تعریف می‌کنند:

“… یک روش بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و مداوم برای جذب و دستیابی به مخاطب کاملاً مشخص – با هدف هدایت اقدام سودآور مشتری.”

بازاریابی محتوا فرایند ایجاد و به اشتراک‌گذاری محتوای رایگان با ارزش برای جذب چشم‌انداز و تبدیل آن‌ها به مشتری است. هدف آموزش ، سرگرمی و الهام بخشیدن به مردم برای به دست آوردن اعتماد و ایجاد آگاهی از برند است.

بازاریابی محتوا به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی می‌تواند برای آموزش مخاطبان هدف شما و کمک به آن‌ها در کسب‌وکار شما هیجان‌انگیز باشد. همچنین این یک راه خوب برای ارتباط با مشتریان و ارتباط مجدد با مشتریان موجود است.

درک سفر خریدار در بازاریابی محتوا

برای درک اینکه چرا بازاریابی محتوا می‌تواند به‌عنوان یک استراتژی کار کند ، در مورد سفر خریدار فکر کنید. برای بسیاری از شرکت‌ها ، ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

مرحله آگاهی: اینجاست که مشتری بالقوه به دنبال اطلاعات در مورد یک موضوع است. آن‌ها ممکن است به دنبال راه‌حلی برای مشکلی باشند که تجربه می‌کنند ، یا به دنبال یافتن اطلاعاتی در مورد موضوعی هستند که در حال تحقیق هستند.

مرحله ملاحظه: مشتری بالقوه بیشتر در مورد گزینه‌های موجود که مشکل آن‌ها را حل می‌کند ، ازجمله محصول یا خدمات شما می‌آموزد.

مرحله خرید: مشتری بالقوه به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی خرید است.

بازاریابی محتوا یک روش مقیاس‌پذیر برای جذب مشتریان و مشتریان بالقوه از طریق هر یک از این مراحل به سایت شما است. می‌توانید محتوایی را ایجاد کنید که افراد را در مرحله آگاهی ، توجه یا خرید قرار دهند. تا زمانی که محتوا بهینه‌سازی شود و مخاطبی را که به دنبال آن است فراهم کند ، این پتانسیل را دارد که مدت‌ها پس از ایجاد آن ، همچنان به مشتریان بالقوه خود ادامه دهد.

بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ انواع و روش‌های مختلفی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی
بازاریابی شبکه های اجتماعی

استفاده از رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای تلاش‌های سئو شما نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد. شبکه‌های اجتماعی که از محبوبیت زیادی بین کاربران و موتورهای جستجو برخوردار هستند می‌توانند به بهتر دیده شدن سایت شما کمک زیادی کنند.

می‌توانید قدرت رسانه‌های اجتماعی را برای کمک به رشد مشاغل خود مهار کنید. سیستم‌عامل‌های محبوب رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، اسنپ چت ، یوتیوب و اینستاگرام همه فرصت‌های منحصربه‌فرد بازاریابی دیجیتال را ارائه می‌دهند.

بیش از ۲ میلیارد نفر فقط در فیس بوک وجود دارند ، و اگر تجارت شما هنوز حضور آنلاین ندارد ، مطمئناً این فرصت فوق‌العاده را از دست می‌دهید.

یکی از مهم‌ترین مراحل برای ایجاد یک برنامه موفق در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی این است که ابتدا حضور آنلاین خود را برقرار کنید. این کار با ایجاد وب‌سایت و صفحه فیس بوک قابل انجام است.

پس از ایجاد این موارد ، می‌توانید بر ساختن کمپین بازاریابی خود تمرکز کنید. ارائه‌دهندگان خدمات دیجیتال مارکتینگ می‌توانند به شما در ایجاد کمپین‌های بازاریابی کمک کنند که بازار هدف خاص شما را هدف قرار دهد.

به‌عنوان‌مثال ، یکی از مزایای تبلیغات در فیس بوک این است که به شما امکان می‌دهد با انتخاب فاکتورهای خاص مانند سن ، جنس ، وضعیت تأهل و علایق آن‌ها در فیس بوک ، چه نوع از مردم تبلیغات شما را مشاهده کنند.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی یکی از روش‌های مختلفی است که بازاریابی‌های دیجیتال به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کنند.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

جنبه مهم دیگر استفاده از بازاریابی دیجیتال برای کمک به رشد مشاغل شما ، استفاده از فهرست‌های ایمیل شماست. با جمع‌آوری لیست بزرگی از ایمیل افرادی که از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند راهی خوب را برای شناخت مشتریان بالقوه خود پیدا کرده‌اید.

بسیاری از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شامل ایجاد لیست ایمیل از مشتریان بالقوه می‌شود که می‌توانید از طریق آخرین محصولات ، خدمات ، تبلیغات یا خبرنامه‌های خود ایمیل ارسال کنید.

یکی از راه‌های جمع‌آوری لیست ایمیل ، داشتن محلی در وب‌سایت شماست که افراد می‌توانند داوطلبانه ایمیل خود را وارد کنند. اگر واقعاً می‌خواهید لیست ایمیل خود را گسترش دهید ، می‌توانید به بازدیدکنندگان سایت خود کوپن‌های تبلیغاتی ارائه دهید که پس از ثبت‌نام در یک خبرنامه ماهیانه به ایمیل‌های آن‌ها ارسال می‌شود.

ارسال به‌روزرسانی‌های دوره‌ای به لیست ایمیل ،یک روش مناسب برای حفظ حضور خود به‌صورت آنلاین و کمک به یادآوری مشتریان از پیشنهاد‌ها شماست.

استفاده از ویدئو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال
ویدیو مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال

شوخی نکرده‌ایم اگر بگوییم که اکنون اینترنت در تسخیر ویدئوها قرار دارد. واقعاً شوخی نیست. اگر به آمارها نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که فیلم‌ها اینک بخشی از زندگی افراد در همه دنیا شده‌اند.

۸۲٪ روند بازاریابی ویدیویی برای سالهای ۲۰۲۰ و فراتر از آن

یکی از آمارهای حیرت‌انگیزی از سیسکو آمده است: تا سال ۲۰۲۰ ، تقریباً یک میلیون دقیقه فیلم در هر ثانیه از اینترنت عبور می‌کند. سیسکو می‌افزاید ، تا آن زمان ، ۸۲٪ از کل ترافیک وب مصرف‌کننده به صورت ویدیویی خواهد بود.

باور می‌کنید که ۸۲ درصد از ترافیک وب مصرفی به ویدئوها اختصاص دارد! این شوخی‌بردار نیست. این روزها تقریباً هر نوع مشاغل می‌توانند از تولید فیلم کوتاه برای معرفی محصولات و خدمات خود بهره‌مند شوند.

مصرف‌کنندگان ۶۴-۸۵٪ بیشتر احتمال دارند محصول یا خدمتی را که دارای نمایش ویدیو است خریداری کنند. قبلاً می‌شد با ضمیمه کردن یک عکس از یک محصول و یا خدمت کار بازاریابی را تمام کرد. ولی اکنون این کار کافی نیست.

درحالی‌که مطمئناً تصاویر می‌توانند تجارت شما را بهبود بخشیده و با یک مصرف‌کننده ارتباط برقرار کنند ، فیلم‌ها تأثیری بسیار بیشتر در فرهنگ امروزی رسانه‌ای دارند.

تبلیغات ویدیویی درک واضح‌تری از مزایای یک محصول یا خدمات به ارمغان می‌آورد. مصرف‌کنندگان همچنین تماشای یک فیلم را هنگام تلاش برای انجام کارهای دیگر راحت‌تر می‌دانند.

از هوش خود بهره بگیرید

استفاده از بازاریابی دیجیتال

دنیای فناوری اطلاعات دنیای باهوش‌ها و افراد خلاق است. درست است که باید یاد بگیرید. ولی کمی هم باید باهوش باشید و هوشمندانه گام بردارید.

فرقی نمی‌کند که جوان باشید یا مسن باید بیاموزید. برای طراحی سایت موردنظر خود لازم است که یا دانش کد نویسی بیاموزید و یا اینکه سیستم‌های مدیریت محتوا را یاد بگیرید.

سیستم‌های مدیریت محتوا بهترین فرصت برای افرادی است که دانش کد نویسی را بلد نیستند و یا فرصت کافی برای یادگیری آن را ندارند و یا اصلاً علاقه‌ای به آن ندارند. دلیل ندارد این افراد خود را اذیت کنند و یا به زحمت بیندازند.

سیستم‌های مدیریت محتوا برای این افراد طراحی شده است. این سیستم‌ها که به صورت منبع باز طراحی شده‌اند نوعی نرم‌افزار هستند که با استفاده از آن می‌توان بهترین و حرفه‌ای‌ترین سایت‌ها را طراحی کرد.

وردپرس و جوملا ازجمله محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا هستند که شما فقط لازم است که یک هاست و دامنه خریداری نموده و آن را روی هاست موردنظر خود نصب کنید. سپس با انواع از پلاگین‌ها و قالب‌های سفارشی آن را شخصی‌سازی و حرفه‌ای کنید.

فواید دیجیتال مارکتینگ

 

بازاریابی دیجیتالی بقای آنلاین را تضمین می‌کند

بازاریابی دیجیتال چیست

این یک اتفاق طبیعی است که یک شرکت تجاری و یا یک مغازه و یا فروشگاه فیزیکی با بازدیدکنندگان خود سرپا می‌ماند. یعنی یک بازدیدکننده یا ارباب‌رجوع وارد یک شرکت و یا فروشگاه شده، محصولات و یا خدمات را نگاه می‌کند و گاهی بدون اینکه خریدی کند آنجا را ترک می‌کند.

بسیاری از افراد مانند این‌ها آمده و می‌روند ، اما تعداد معدودی از افراد هدفمند درواقع اقدام به خرید می‌کنند و در صورت رضایت خاطر ، در آینده بعداً با اطلاعات بیشتری برمی‌گردند.

شغل شما را می‌توان با این تشبیه کرد. حتی اگر تعداد بازدیدکننده وب‌سایت داشته باشید اما هیچ‌کدام از آن‌ها هرگز تبدیل نشده باشند ، تجارت شما همچنان باقی خواهد ماند.

بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کند تا از استراتژی‌ها و تکنیک‌های اثبات شده‌ای استفاده کنید که لزوماً ترافیک بیشتری را به خود جلب نمی‌کند – بلکه هدایت ترافیکی بسیار هدفمند است که نتایج را به همراه دارد. هدف قرار دادن مخاطب درست در زمان مناسب نتایج مناسبی را به همراه خواهد داشت. تضمین بقا برای تجارت شما.

بازاریابی دیجیتال دروازه‌ای به سوی اینترنت اشیاء

بازاریابی اینترنتی چیست

“اینترنت اشیاء” اکوسیستم جهانی دستگاه‌های به ‌هم ‌پیوسته – تبلت ، تلفن های هوشمند ، وسایل و موارد دیگر  است که می‌تواند از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کند. هیجان‌انگیز است! مگر نه؟!

بازاریابی دیجیتال تجارت شما را به سمت این واقعه ، یک اکوسیستم به ‌هم ‌پیوسته که در هر جنبه‌ای از زندگی افراد رخنه می‌کند ، آماده می‌کند.

بقا برای مشاغل شما در عصر “اینترنت اشیاء” به معنای گنجاندن در این شبکه به ‌هم‌ پیوسته است – به شما یک پنجره دسترسی برای دسترسی مخاطبان هدفمند متعلق به این شبکه آنلاین می‌دهد. چه چیزی از این بهتر؟!

سوق دادن افراد به سمت اقدامات مطلوب

مسیر درست دیجیتال مارکتینگ
مسیر درست دیجیتال مارکتینگ

ازآنجاکه بازاریابی دیجیتال افراد را وادار به اقدام مطلوب می‌کند

درحالی‌که سیگنال‌های اجتماعی به کسب اطمینان از مخاطبین هدفمند کمک می‌کنند، بازاریابی دیجیتال از استراتژی‌های مؤثر استفاده می‌کند که مردم را به اقدام مطلوب و یا کسب‌وکار خود جذب ‌کند. تبدیل به leads یا فروش هنوز آغاز و تحت کنترل کامل مهمان وب‌سایت است.

آن‌ها مجبور به انجام این کار نیستند، اما بازاریابان دیجیتال می‌توانند از روش‌های هوشمندانه و مبتکرانه استفاده کنند تا لید را تبدیل به “اقدام به عمل” کنند.

تماس به عمل مشخص می‌کند که بازدیدکنندگان وب شما چه‌کاری باید انجام دهند – یا برای ثبت‌نام، یا دانلود چیزی، فراخوان و یا برداشتن گام‌های خاص که آن‌ها را اغوا می‌کند تا عمل مطلوب انجام دهند.

اشکال نوآورانه، دکمه‌ها و متون با توجه به کپی، طرح رنگ، گرافیک و حتی موقعیت‌یابی در صفحه برای تولید بهترین نتایج ازنظر ایجاد عملکرد مطلوب بهینه‌سازی شده‌اند.

 بازگشت سرمایه بیشتر در بازاریابی دیجیتال

افزایش بازگشت سرمایه در بازاریابی دیجیتال
افزایش بازگشت سرمایه در بازاریابی دیجیتال

با داشتن درآمد و برند بهتر ، بازاریابی دیجیتال می تواند بازده بهتری از سرمایه گذاری (ROI) نسبت به رسانه های سنتی و کانال های بازاریابی فراهم کند. برای رسانه های سنتی ، هزینه برای شرکت های کوچک و متوسط بسیار زیاد است و اندازه گیری نتایج بدست آمده مبهم و دشوار است.

از طرف دیگر بازاریابی دیجیتال به راحتی قابل پیگیری و پایش است و نتایج به دست آمده بلافاصله محقق می شوند و مخاطبان هدفمند می توانند اطلاعات تماس ، اشتراک در یک خبرنامه یا برنامه آموزشی را بدست آورند یا خرید کنند.

مهمترین عامل موفقیت در بازاریابی دیجیتال ، ایجاد جریان پایدار از ترافیک هدفمند است که به فروش منجر می شود. هرچه کسب و کار شما باعث ایجاد این نوع ترافیک شود ، سریعتر می توانید ROI خود را متوجه شوید.

منظور از ROI همان (Return On Investment) که به فارسی بازگشت سرمایه معنی میشود!

ایجاد اعتبار با بازاریابی دیجیتال

سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ

قدرت بازاریابی دیجیتال در توانایی آن برای جذب ترافیک هدفمند نهفته است. این نوع مخاطبان برای محتوای شما به احتمال زیاد از قبل آماده هستند تا درباره برند ، محصولات یا خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند و ممکن است به اندازه کافی علاقمند باشند تا آنچه را که ارائه می دهید خریداری کنند.

ارائه آنچه شما وعده داده اید به شما کمک می کند تا رابطه بهتری با مخاطبان هدف خود برقرار کنید ، به برندها کمک می کند مشتریان سابق خود را نیز دوباره بازیابی کنند و با آنها به تبادل اطلاعات و فروش بپردازند.

این امر برای شهرت برند شما سودمند خواهد بود ، زیرا مشتریان راضی به احتمال زیاد به افراد دیگر در مورد تجربه خود با نام تجاری ، محصول یا خدمات شما اطلاع خواهند داد. شهرت برند شما همانطور که انتظار می رود ویروسی خواهد شد و درهای جدید و فرصت هایی را برای دستیابی به بازارهای بزرگتر و دستیابی به رشد تجاری باز می کند.

جمع بندی و نتیجه گیری

اگر شغلی دارید ، ممکن است بخواهید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را در کمپین‌های تبلیغاتی خود بکار بگیرید تا بتوانید تمام فرصت‌های موجود را به‌صورت آنلاین به دست آورید. ساختن یک وب‌سایت ، یک صفحه فیس بوک یا استفاده از سایر سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی روش‌های خوبی برای شروع حضور دیجیتالی شما است.

به یاد داشته باشید که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تری استفاده شوند و ابزارهای تبلیغاتی موجود در این سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهد افرادی را که احتمالاً محصولات یا خدمات شما را خریداری می‌کنند ، به‌طور خاص هدف قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا