آموزش دیجیتال مارکتینگ

وبینار یا همان Webinar چیست؟

کلاس مجازی یا سمینار خود را به صورت آنلاین برگزار کنید!

نکات برگزیده مطلب
  • شاید دوست داشته باشید برای چندین نفر یا چند صد نفر و یا بلکه چند صد هزار نفر سخنرانی کنید! اما خوب یا وقتش نیست یا شرایطش را ندارید و یا به هر دلیلی نمی‌توانید پا به صحنه بگذارید و سخنرانی کنید! اصلاً مشکلی نیست وبینار این مشکل را حل کرده است. فرقی ندارد که کجا هستید اصلاً مهم نیست داخل کشور هستید و یا خارج از کشور شما با دسترسی به اینترنت و یک لپ تاپ می‌توانید وبینار خودتان را شروع کنید.

وبینار چیست؟ وبینار شکلی از ارائه مطالب است که به صورت اینترنتی برگزار می‌گردد و شرکت‌کنندگان در آن از طریق پلتفرم‌های اینترنتی می‌توانند آن را به‌صورت آنلاین مشاهده کنند و در صورت عدم شرکت می‌توانند ویدئوی آن را دریافت کنند.

وبینارها یکی از بهترین روش‌های ارتباط با مخاطبان است. در این تاپیک از بلاگ مهدی عراقی با شما همراه هستیم تا در مورد وبینار بیشتر بدانیم.

 

وبینار چیست؟

وبینار چیست
وبینار چیست

کلمه وبینار از ترکیبی از “وب” و “سمینار” آمده است، بنابراین یک وبینار یک کارگاه یا سخنرانی به سبک سمینار است که به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

وبینارها در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، احتمالاً به دلیل گسترش نرم‌افزار میزبان وبینار و افزایش استفاده از فیلم به‌عنوان رسانه‌ای برای انتقال اطلاعات است. طبق مطالعه‌ای که توسط ON24 انجام شده است، هرروز بیش از ۴۰،۰۰۰ ساعت محتوای وبینار مشاهده می‌شود.

وبینارها عموماً بین ۳۰-۹۰ دقیقه طول می‌کشند و متوسط زمان مشاهده در سال ۲۰۱۸ مطابق با ON24 58 دقیقه است. وبینارها اغلب توسط افراد یا گروه‌های یک شرکت یا چندین شرکت که در محتوا شریک هستند میزبانی می‌شوند.

بااین‌حال، وبینارها همچنین می‌توانند توسط افراد آگاه و بی ارتباط با یک نام تجاری میزبانی شوند. وجه اشتراک اصلی همه وبینارها این است که هدف یک وبینار اشتراک اطلاعات با گروهی از بینندگان به‌صورت آنلاین است.

تجهیزات لازم برای برگزاری وبینار

تجهیزات برای وبینار

تعدادی از سیستم‌عامل‌های معروف برای میزبانی یک وبینار وجود دارد، ازجمله زوم، GoToWebinar، ClickMeeting و اسکای روم و… هر پلتفرم قابلیت‌های مختلفی را ارائه می‌دهد، بنابراین مشخصات هر وبینار اغلب به نرم‌افزاری که میزبان از آن استفاده می‌کند بستگی دارد. بااین‌حال، چندین مولفه وجود دارد که وبینارها، صرف‌نظر از سیستم‌عامل، درگیر آن هستند.

سخنران

اولین جز وبینار سخنران است. سخنران (سخنرانان، در صورت وجود بیش از یک نفر) وظیفه آموزش مفهوم وبینار را به مخاطبان دارند.

گاهی اوقات، سخنرانان نقش مجری و میزبان را بر عهده می‌گیرند، درحالی‌که بار دیگر، سخنرانان خود به‌عنوان مجری عمل می‌کنند و سخنرانی را خود مدیریت می‌کنند.

بصری

تقریباً در هر وبینار نوعی ابزار کمک بصری نیز وجود دارد، مانند یک مکانی برای نشان دادن اسلاید یا سایر مطالب ارائه شده. این امر به بینندگان چیزی قابل لمس می‌دهد تا هنگام صحبت گوینده، آن را دنبال کنند و این یک روش عالی برای فراخوانی اطلاعات مهم است تا مطمئن شوید که از آن چشم‌پوشی نمی‌شود.

ممکن است بین وبینارها ازنظر نشان دادن سخنران تمایز وجود داشته باشد. برخی از وبینارها هم بلندگو و هم اسلایدهای ارائه را در کنار هم نشان می‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر اسلایدها را با بلندگو به‌عنوان صدای پخش‌کننده نشان می‌دهند.

بیشتر سستم عامل‌هایی که ارائه‌دهنده وبینار هستند از انعطاف‌پذیری قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار هستند، اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی بیشترین حس را برای مخاطبان و درک آن‌ها از مطالب دارد.

دیدن سخنران غالباً باعث ایجاد وجه شخصی به وبینار می‌شود و می‌تواند باعث ایجاد احساس شخصی و تعاملی در آن شود، اما این امکان را هم دارد که از محتوای موجود در وسایل بصری منحرف شود. بازهم، در اینجا هیچ روش استانداردی وجود ندارد، بنابراین هر گزینه‌ای که مطابق با نیاز شما باشد را انتخاب کنید.

شرکت‌کنندگان آنلاین

یکی دیگر از مؤلفه‌های اساسی یک وبینار، بینندگانی است که تقریباً از هرکجا و با اتصال WiFi قوی “به‌صورت آنلاین” شرکت می‌کنند. بسیاری از وبینارها این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا از قبل ثبت‌نام کرده و بعداً وبینار را تماشا کنید تا کسانی را که با زمان پخش مستقیم مشکل دارند، را در خود جای دهند.

این می‌تواند به این معنی باشد که تعداد شرکت‌کنندگان در روز برگزاری وبینار با تعداد ثبت‌نام کنندگان تفاوت قابل‌توجهی داشته باشد، اما این یک روش معمول است که انتظار می‌رود هنگام میزبانی یک وبینار پیش بیاید.

اغلب اوقات، نرخ حضور در حدود ۵۰٪ از کل ثبت‌نام است، اما بسیاری از ثبت‌نام کنندگان ممکن است بعداً وبینار را برای راحتی خود تماشا کنند.

البته توجه داشته باشید که این امر مستلزم ارسال لینک وبینار به همه ثبت‌نام کنندگان پس از اتمام وبینار است. در غیر این صورت، این گزینه در دسترس نخواهد بود و ثبت‌نام کنندگان محتوا را از دست می‌دهند.

پرسش و پاسخ یا چت باکس

سرانجام، یکی از اهداف بسیاری از وبینارها تعامل است و سخنرانان از طریق جعبه گفتگو یا جلسات پرسش و پاسخ، مخاطبان را به شرکت در این زمینه ترغیب می‌کنند. به‌طورمعمول، جعبه گپ در طول کل وبینار باز خواهد بود، اما سخنرانان معمولاً سؤالات خاص را در سراسر وبینار پاسخ می‌دهند.

ویژگی پرسش و پاسخ اغلب مجزا است و سؤالات مستقیماً به سخنران ارائه می‌شود تا در حین برگزاری وبینار یا در پایان آن به آن‌ها بپردازد.

این ابزارها گزینه‌های مناسبی برای تعامل با مخاطب هستند و همچنین امکان سنجش درک و بازگشت به هر موضوعی را که برای مخاطب نامشخص باشد فراهم می‌کند.

چرا باید میزبان یک وبینار باشم؟

میزبان ویبینار
میزبان ویبینار

شرکت‌ها به دلایل مختلف میزبان وبینار هستند، اما ۹۵٪ از پاسخ‌دهندگان در مطالعه ON24 از وبینار برای تولید لید استفاده می‌کنند.

بسیاری از پاسخ‌دهندگان همچنین وبینارها را به عنوان ابزاری مهم برای ارتباطات دیجیتالی می‌دانند، ۳۸٪ آن‌ها را “حیاتی” برای این عملکرد می‌دانند.

سرانجام، وبینارها نیز به‌طورکلی مقرون‌به‌صرفه هستند، به‌طوری‌که ۸۰٪ پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که میزبانی وبینارها به کاهش هزینه‌های سرانه آن‌ها کمک می‌کند.

فراتر از گرفتن لید، وبینارها همچنین می‌توانند فرصتی ارزشمند برای تعامل با مشتریان موجود باشند. به‌عنوان‌مثال، یک شرکت نرم‌افزاری ممکن است یک وبینار برای مشتریان جدید برگزار کند تا موارد استفاده را برای سیستم‌عامل توضیح دهد.

شرکت‌های دیگر حتی از وبینارها را برای آموزش کارمندان جدید استفاده می‌کنند و این کار فرآیند پردازشی کارآمد و سازگارتری را برای کارکنانی که در دفاتر یا مکان‌های مختلف آموزش می‌بینند فراهم می‌کند.

با توجه به افزایش محبوبیت وبینارها، احتمالاً وبینارها برنامه مفیدی را برای نیازهای شما ارائه می‌دهند. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید آن برنامه چیست و سپس تصمیم می‌گیرید که کدام پلتفرم ویژگی‌های موردنیاز شما را برای ارائه مؤثر آن هدف ارائه می‌دهد.

چگونه وبینار شخصی خود را راه‌اندازی کنم؟

بنابراین، شما اگر می‌خواهید میزبان وبینار خود باشید. عالی است!
ولی دو مرحله مهم وجود دارد: تصمیم بگیرید که چه محتوایی را ارائه می‌دهید و یک بستر را برای میزبانی انتخاب کنید. تحقیق کنید و ببینید که برای وبینارهای ماهانه خود کدام سرویس میزبانی بهتر است و همچنین کدام موضوع بهتر است به‌صورت وبینار طراحی شود تا توجه مخاطب را جلب کند.

هرچند گزینه‌های زیادی برای پلتفرم وجود دارد، بنابراین بدون توجه به نیاز شما یا بودجه‌ای که کار می‌کنید، مطمئناً چیزی مناسب برای شرکت خود پیدا خواهید کرد.

البته توجه داشته باشید که اکثر سیستم‌عامل‌های میزبان وبینار نوعی هزینه در بردارند که لازم است در تدوین سیاست‌ها و استراتژیبازاریابی شرکت منظور شود.

علاوه بر این، برخی از سیستم‌عامل‌های میزبان وبینار با سایر خدمات مانند تماس‌های کنفرانسی ویدیویی یا سایر قابلیت‌ها هستند، بنابراین استفاده از این ویژگی‌های دیگر نیز مقرون‌به‌صرفه است.

بهتر است بدانید که می‌خواهید در مورد چه چیزی صحبت کنید و برای همراهی با توضیحات خود و کمک به درک بهتر مطالب خود بهتر است از یک وسیله کمک دیداری استفاده کنید.

حالا وقت آن است که تبلیغ کنید. هر وبینار موفقی به شرکت‌کنندگان نیاز دارد، بنابراین لینک ثبت‌نام وبینار خود را با تیم بازاریابی، شبکه شخصی و هر روش توزیع دیگری که برای موضوع و مخاطبان موردنظر شما معنی دارد، به اشتراک بگذارید.

در اینجا خلاق باشید – فکر کنید محتوای شما چه مشکلی را حل خواهد کرد و در کجای اینترنت ممکن است افراد در جستجوی پاسخ این مشکلات باشند.

ثبت‌نام کنندگان احتمالی را می‌توانید در انجمن‌های آنلاین، گروه‌های فیس بوک، بخش نظرات یک پست وبلاگ یا در صفحه سؤالات متداول وب‌سایت خود پیدا کنید.

فقط اطمینان حاصل کنید که اطلاعات موردنیاز برای ثبت‌نام به راحتی در این مکان‌ها موجود است و سپس منتظر فرا رسیدن روز برگزاری وبینار باشید!

دلایل اهمیت وبینار

اهمیت وبینار

۱- ارزش فوق‌العاده‌ای ارائه دهید

این یکی از دلایل اصلی است که در وهله اول کسب‌ و کارها شروع به برگزاری وبینار می‌کنند. وبینارها واقعاً شبیه هیچ‌چیز دیگری نیستند.

اگر درست انجام شود، می‌توانید مخاطبان خود را ساعت‌ها مشغول نگه دارید و این همان چیزی است که ویدیوها به راحتی بیان می‌کنند، برای انجام آن تلاش می‌کنند.

نه‌تنها این، بلکه مخاطبان شما همچنین می‌توانند سؤال کنند و در مورد آموزش در زمان واقعی بازخورد بگیرند.

حتی بهتر، می‌توانید از مخاطبان خود سوالاتی بپرسید و مطالب خود را در زمان واقعی تنظیم کنید تا بهتر به مخاطبان خود خدمت کنید. شما می‌توانید مخاطبان خود را وادار کنید تا اقدامی انجام دهند و برای خودشان ریز بردهای کمی داشته باشند.

این منجر به تغییر شکل در کل محتوا می‌شود و می‌تواند در مدت ‌زمان بسیار کوتاهی اتفاق بیفتد.
همین موضوع است که چرا وبینارها از بهترین روش‌های بازاریابی هستند.

۲- شناخته شدن به عنوان یک متخصص

این یک وبینار رایگان است. شاید این جمله برای یک مخاطب بسیار وسوسه‌انگیز باشد ولی بهتر است برای شرکت در یک وبینار، مشتری شما باید ثبت‌نام کند، تاریخ را در تقویم خود قرار دهد، زمانی را برای این رویداد اختصاص دهد، در زمان مناسب حاضر شود و سپس ۱ تا ۳ ساعت از وقت خود را به شما اختصاص دهد.

او همه این کارها را فقط برای گوش دادن به صحبت شما در مورد یک موضوع خاص انجام می‌دهد. این موضوع شما را به ‌عنوان یک متخصص قبل از شروع آموزش محتوا قرار می‌دهد.

۳- به راحتی می‌توانید بفروشید

اگر وبینار شما محتوای مناسب داشته باشد به راحتی و بدون هیچ دردسری در آن محصول و یا خدمات بفروشید. بسیاری از مشاغل اشتباهاً اول تدریس و پس‌ازآن فروش دارند، درحالی‌که در حقیقت، بهترین وبینارها هم‌زمان آموزش می‌دهند و می‌فروشند.

محتوای مؤثر وبینار باید مشکلات را به نمایش بگذارد، مخالفت‌ها را از بین ببرد و ارزش را بدون آموزش زیاد ارائه دهد. این محتوا باید به مخاطب شما بیاموزد که چه می‌خواهد.

۴- ارتباط راحت با سر تا سر دنیا

این یکی از بزرگ‌ترین دلایل وبینار است. توانایی مکالمه با صدها نفر عملاً از طریق اینترنت فراهم می‌شود. تردیدی نیست که جلسات حضوری مؤثرترند ولی خب این منطقی نیست که برای یک جلسه حضوری از یک سر دنیا به سر دیگر آن برویم.

یک وبینار ۲ ساعته به راحتی می‌تواند فرصتی مهیا کند که شما با چند صد و یا شاید هزاران نفر در نقاط مختلف جهان ارتباط بگیرید؛ و این شانس بستن قراردادهای بهتر را فراهم می‌کند.

۵- درگیر کردن مخاطبین

وبینارها به دو دلیل خاص ویژه هستند. اول‌ازهمه، آن‌ها یک بار اتفاق می‌افتند که به صورت زنده اتفاق می‌افتند. اگر مخاطب شما دیر ظاهر شود، بخشی از آن را از دست می‌دهد. اگر آن‌ها اصلاً ظاهر نشوند، همه آن‌ها را از دست می‌دهند.

این قدرت کمبودها است و پایه و اساس هر کمپین وبینار است. با یک ویدئو، بیننده می‌داند که می‌تواند آن را نگه دارند و هر وقت خواست برگردد … این در مورد وبینارها صدق نمی‌کند. اگر مخاطب شما وبینار را ترک کند یا از دست بدهد، او درد از دست دادن را احساس می‌کند.

دلیل دوم تعامل مکالمه است. با وبینارها، مخاطبان شما فرصت پیدا می‌کنند حرف بزنند. آن‌ها می‌توانند گپ بزنند، نظرات خود را به صدا درآورند، سؤال بپرسند، به سؤالات پاسخ دهند و موارد دیگر.

وقتی کسی درمورد آنچه به او آموزش داده می‌شود سؤال می‌کند و گپ می‌زند، به‌طور پیش‌فرض تمرکز و اشتیاق بیشتری دارد.

۶- جمع آوری لید

تقریباً همه مشاغل توسط لیدها هدایت می‌شوند. تجارت با لید نا کافی منجر به رشد هرگز نخواهد شد. متأسفانه، اکثر مشاغل فاقد تولید لید با کیفیت هستند و وبینارها راهی عالی برای جذب لید جدید، تولید لید های جدید و درنهایت تبدیل مشتری‌های جدید هستند.

با وبینارها، نوعی ثبت‌نام پیش‌بینی می‌شود. افراد برای ثبت‌نام در یک رویداد در آینده با ارسال نام، ایمیل و گاهی اطلاعات دیگر خود برای هر کسب و کار آشنا هستند.

آن‌ها خود را به‌عنوان لید برجسته کرده‌اند که به هر چیزی که آموزش می‌دهید علاقه‌مند هستند و برای شنیدن اطلاعات بیشتر در مورد آن تصمیم گرفته‌اند.

البته روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها وبینار خود را ارتقاء دهید. برای ذکر چند مورد، می‌توانید تبلیغات پولی را انجام دهید، می‌توانید وبینارهایی را در صفحه اصلی خود نمایش دهید، می‌توانید شرکت‌های تبلیغاتی وابسته‌ای برای تبلیغ خود داشته باشید و می‌توانید از مخاطبان مهمان استفاده کنید.

۷- دعوت میهمان و استفاده از اعتبار آنها

هنگامی‌که شما یک تأثیرگذار صنعت خود و یا یک مهمان تخصصی را به وبینار خود دعوت می‌کنید، آن‌ها معمولاً این کار را انجام می‌دهند.

لطفاً توجه داشته باشید: فقط به این دلیل که آن‌ها معمولاً از انجام آن راضی هستند، به این معنی نیست که وظیفه آن‌ها این است که این کار را انجام دهند. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که آن را تبلیغ کنند – این وظیفه شماست.

این یک روش عالی برای نشان دادن خود و تجارت خود در معرض دید مخاطبان کاملاً جدید، تولید لید های جدید و ایجاد اولین تأثیرگذاری عالی در این روند است.

۸- افزایش فروش و افزایش نرخ بازگشت سرمایه

به‌عنوان یک شرکت، این درآمد است که به رشد تجارت شما کمک می‌کند؛ بنابراین، هرچه سریع‌تر بتوانید لید را به مشتری تبدیل کنید، بهتر خواهید بود.

وبینارها واقعاً می‌توانند به تسریع این روند کمک کنند. چرا؟ صرفاً به این دلیل که همه مراحل اولیه قیف را برداشته و باهم ادغام می‌کنند. آن‌ها به شما امکان می‌دهند اعتماد بسازید، ارزش خود را به مشتری نشان دهید و اعتراضات را در مدت‌زمان کمی از بین ببرید.

به‌عنوان‌مثال، اگر بتوانید ثبت‌نام واجد شرایط وبینار را با قیمتی مناسب انجام دهید و وبینار شما فوراً به ازای هر ثبت‌نام کننده ۱۰ هزار تومان درآمد متوسط دریافت می‌کند.

در این مثال، هر درآمدی که پس از برگزاری وبینار از این طریق به دست می‌آید سود خالص است که یک جریان نقدی خوب و عالی است.

چطور وبینارها را رشد دهیم

افزایش فروش بلیت
افزایش فروش بلیت

بنابراین، شما یک وبینار ایجاد کرده‌اید. عالیه! اما، چگونه مخاطب را برای حضور در وبینار خود جذب می‌کنید؟ اگر شما دارای یک نام صنعت مستقر هستید، جذب مخاطب راحت‌تر است.

بااین‌حال، اگر در مسابقات آنلاین نیستید، برای جلب شرکت‌کنندگان در وبینار خود باید کارهای تبلیغاتی جدی انجام دهید.
ارتقا و توزیع وبینار برای اطمینان از حضور در آن ضروری است، به همین دلیل لیستی از نکات بهترین روش برای تبلیغ و توزیع آنلاین وبینار شما را تهیه کرده‌ایم.

– اینفلوئنسرها

تاثیرگذاران همه جا حضور دارند. از آنجایی که این افراد تأثیر خوبی بر روی مخاطب خود دارند لذا معمولاً هرچه که توسط این افراد توصیه می‌شود توسط مخاطب تهیه می‌شود. شما می‌توانید تأثیرگذاران حوزه خود را پیدا کنید و از آن‌ها بخواهید تا وبینار شما را تبلیغ کنند.

مطمئناً این روش می‌تواند تأثیر خوبی در افزایش تعداد شرکت‌کنندگان شما داشته باشد.

– وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یکی از مؤلفه‌های اساسی هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است و به خوبی شناخته شده است که هر شرکتی ارزش خود را دارد.

وبلاگ‌ها یک روش عالی برای معرفی خود به‌عنوان یک رهبر فکری در صنعت خود، بهبود دید ارگانیک برای عبارات کلیدی مرتبط هستند
با این‌حال، وبلاگ نویسی نباید به‌عنوان کانال توزیع اولیه شما دیده شود، اما می‌تواند نقش کوچک‌تر و درعین‌حال اساسی در معرفی افراد به وبینار شما و ثبت‌نام کنندگان داشته باشد.

– شبکه‌های اجتماعی

سیستم‌عامل‌های رسانه‌های اجتماعی، مانند فیس بوک، توییتر، LinkedIn و اینستاگرام، یک روش مؤثر برای تبلیغ و توزیع وبینارها و ارتقا سطح آگاهی هستند.

از ایجاد رویدادهای آنلاین در فیس بوک گرفته تا اشتراک لینک‌ها به فرم‌های ثبت نام وبینار خود در LinkedIn، می‌توانید از سیستم‌عامل‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی برای جذب مخاطبان به وبینار خود استفاده کنید و ثبت‌نام کنید.

– اطلاعیه‌های مطبوعاتی

در عصر تأثیرپذیری و رسانه‌های اجتماعی، برخی از بازاریان اطلاعیه‌های مطبوعات را کمی قدیمی می‌دانند.

اطلاعیه‌های مطبوعاتی به وبینار شما احساس رسمیت بیشتری می‌بخشد – و آن را بیشتر به یک مناسبت تبدیل می‌کند؛ بنابراین، تهیه یک بیانیه مطبوعاتی رسمی احساس اعتبار را ایجاد می‌کند که می‌تواند هنگام شکار برای ثبت‌نام بسیار ارزشمند باشد.

– سایت اینترنتی

این آسان است: وبینار خود را در وب‌سایت خود تبلیغ کنید. این نوع تبلیغات وبینار اغلب نادیده گرفته می‌شود، اما مهم است که در همه کانال‌ها قابلیت مشاهده و آگاهی از رویداد آنلاین خود را حفظ کنید.

چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ یک راه این است که آیا می‌توانید جدیدترین و یا وبینارهای آینده خود را در صفحه اصلی خود تبلیغ کنید – زیرا این صفحه محبوب‌ترین صفحه در سایت شما است.

شما می‌توانید این کار را با یک تصویر بنر قابل کلیک یا احتمالاً یک ویدیوی تبلیغاتی که کاربران را به صفحات ثبت‌نام سوق می‌دهد، انجام دهید.

روش دیگر برای استفاده از وب‌سایت شما ایجاد یک دسته اختصاصی برای وبینارهای آینده است که در آن کاربران می‌توانند به‌طور منظم رویدادها را بررسی و ثبت‌نام کنند.

سپس می‌توانید این صفحه را در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل به اشتراک بگذارید تا حضور در وبینار و ثبت‌نام را در اختیار شما قرار دهد.

– ایمیل

ایمیل‌ مارکتینگ از بهترین و متداول‌ترین روش‌ها برای تبلیغ وبینارها هستند. اگر شما از قبل یک لیست ارزشمند از مشتریان خود دارید می‌توانید از این لیست استفاده کرده و تبلیغات وبینار خود را داخل ایمیل خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که در مورد اطلاعات وبینارها باید روز، ساعت، عنوان، سخنران، موضوع، توضیحات و دکمه اقدام به عمل را قرار دهید تا مخاطب شما در صورت نیاز فوراً برای ثبت‌نام وبینار اقدام کند.

– حساب گوگل مای بیزینس

یکی دیگر از روش‌های تبلیغ وبینار استفاده از حساب گوگل مای بیزینس است که قبلاً شما کسب‌وکار خود را در آن ثبت کرده‌اید. شما به‌راحتی می‌توانید اطلاعات وبینار خود را در ان قرار دهید و مخاطبان و مشتریان خود را برای اقدام دعوت کنید.

البته باید این مورد را قابل تذکر که در حال حاضر این سرویس توسط گوگل در ایران تحریم هست فعلا و نمی‌شود بر روی آن زیاد متمرکز شد.

جمع بندی و نتیجه گیری

وبینارها قدرتمند هستند و مطمئناً بیش از ۸ دلیل برای اجرای آن‌ها وجود دارد. امیدوارم این لیست به شما الهام ببخشد تا از وبینارها در کسب ‌و کار خود استفاده کنید، چه برای تولید لید، فروش، آموزش یا همه موارد فوق باشد. نکته این مقاله این است هر وبیناری اگر هدفمند باشد و بتواند نیازی از مخاطب شما بردارد به راحتی می‌تواند او را برای همیشه نزد شما نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا