فیلم آموزش سئو

لید یا سرنخ چیست؟ – تعریف Lead

تعامل چند برابری در نهایت فروش بیشتر به دنبال دارد.

 

اگر راه ارتباطی با مشتریان خود نداشته باشید چطور می‌خواهید تعامل برقرار کنید و چطور می‌خواهید فروش چند برابری را تجربه کنید!
اگر شما لید نداشته باشید واقعاً روند پیشرفت بیزینس‌تان به زودی به پایان خواهد رسید هیچ مشتری نباید فقط یک بار از شما خرید کند بلکه باید چندین بار و بلکه تا همیشه این روند را تکرار کند و راضی باشد. با بلاگ مهدی عراقی همراه باشید تا برسی کنیم که لید چیست؟

لید چیست؟

لید یا سرنخ یک اصطلاح بازاریابی و مدیریت مشتری است که وقتی کاربر برای اولین بار با کسب و کار شما آشنا می‌شود به شما یک راه ارتباطی می‌دهد مانند ایمیل که شما بتوانید با آن ارتباط داشته باشید و در نهایت آن را به مشتری خود تبدیل کنید.

جمع آوری لید تنها محدود به ایمیل نیست می‌توانید شماره تلفن ، آدرس شبکه های اجتماعی و… که می‌توانید با رضایت کاربر این موارد را از خودشان دریافت کنید.

چرا باید لید بسازیم؟

گاهی اوقات با افرادی که صاحب کسب و کار و وب سایتی هستند صحبت میکنم و به آنها پیشنهاد جمع آوری اطلاعات کاربر به این صورت را به آنها میدهم ، به صورت خیلی عجیبی آنها نسبت به این موضوع گارد میگیرند و بیزینس خود را بی نیاز از لید میدانند.

اما این اشتباه است برای اینکه قلب بیزینس شما همیشه در حال کار کردن باشد و برای اینکه بتواند کسب و کار شما را سرپا نگه دارد باید بفروشد و برای اینکه بتواند فروشد نیاز به مشتری دارد.

و بیشترین فروش شما تنها توسط ۳% از مشتریان وفادارتان انجام میشود آن هم توسط اطلاعاتی که از طریق لید برایشان ارسال کرده اید.

پس جمع آوری اطلاعات ارتباط با مشتری یک الزام است که هر کسب و کاری باید آن را رعایت و انجام دهد البته اگر قصد این را داشته باشد که ادامه دهد.

 

جمع بندی

در این مقاله فهمیدیم که لید چی هست و چه ارزشی دارد و چه جایگاهی در کسب و کار شما دارد. امیدواریم که این مقاله هرچند کوچک توانسته باشد ذره‌ای آگاهی به اطلاعات شما اضافه کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا