آموزش دیجیتال مارکتینگ

سوالات متداول (FAQ) چیست؟ + آموزش نوشتن آن

سؤالات متداول یا سؤالات رایج سؤالاتی هستند که برای اکثر کاربران و یا مشتریان وب سایت شما پیش می‌آید و سعی دارند و آن سؤال را از شما بپرسند و آن را رفع کنند.

اما خوب در اول کار این امر ساده است و زیاد زمان‌بر نخواهد بود اما قطعاً پس از مدتی پیشرفت و افزایش فروش دیگر پاسخگویی به مخاطبانتان سخت‌تر خواهد شد خوب چه کاریِ ما میایم یک سری سوا لاتی که مدام از ما پرسیده می‌شود را در یک لیست قرار می‌دهیم تا هم در زمان ما صرفه جویی بشود و هم کاربر به طور کامل جواب سؤال خود را بگیرد.

در این مقاله از بلاگ مهدی عراقی با ما همراه باشید تا درباره ایجاد سؤالات رایج کمی آگاهی بیشتر به‌دست آوریم.

لیست عناوین پنهان

سوالات متداول چیست ؟

سوالات متداول چیست

این وظیفه صاحبان تجارت و هر کسب و کاری می‌باشد که خدماتی از قبیل پاسخ دادن به سوالات مشتری را ارئه بدهد. با این اوصاف سوالات تکراری نیز همیشه وجود دارند که بازده و راندمان کار را کاهش می‌دهند و روند کار را کند می‌کنند.

این کار می‌تواند به کسب‌ و کار شما ضربه بزند، چون مخاطبان در حال حاضر سریع‌تر از همیشه انتظار پاسخ سریع را از سمت شما دارند.
و برای این کار راه حلی بی برو برگرد و سریع طراحی شده است. و این کار طراحی یک قسمتی از وبسایت با هدف و قرار دادن سوالات متداول است.

سوالات پرتکرار یا به اصطلاح FAQ ، شامل چنیدن پاسخ‌ را برای متداول و رایج ترین پرسش‌های مخاطبین شما است.
با عملی کردن این کار شما وقت بیشتری برای پاسخ دادن به سوالات کم تکرار مخاطبان خود دارید و از پرسش و پاسخ‌های متداول خودداری می‌کنید.

یک صفحه سوالات متداول مزایای زیادی برای شما و مخاطبانتان را دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.
در این مطلب اهمیت داشتن صفحه یک صفحه سوالات متداول در وب‌سایت شما توضیح می‌دهد و به همه‌چیزهایی که شما باید بدانید تا بتوانید خودتان چنین صفحه‌ای را تنظیم کنید، می‌پردازد؛ با ما همراه باشید.

اهمیت

سوالات متداول این امکان را برای شما فراهم می کند تا با سوالات خاصی که مشتریان درباره کسب و کار از شما دارند برخورد کنید. آنها همچنین نمایانگر راه دیگری برای دستیابی و ارتباط با مخاطبان شما هستند . بنابراین ، یکی از مهمترین عناصر استراتژی وب سایت شما محسوب میشود .

آیا سوالات متداول موثر هستند؟

وقتی نوبت به افزایش بازدید از وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو گر می رسد ، یک بخش پرسش و پاسخ عالی می تواند بیشترین پتانسیل را داشته باشد .

این همچنین یک روش عالی برای بهینه سازی تجربه کاربر و افزایش بازدید از سایت شما است. یکی از بزرگترین دلایل عدم تبدیل کاربر به خریدار اهمیت ندادن یا پاسخ ندادن به سوالات کاربر است .

با درج بخش سوالات متداول و توسعه یافته ، براساس سوالات متداولی که مشتریان می پرسند ، می توانید این شکاف را برطرف کنید.

سوالات متداول همچنین محتوای با کیفیت و مرتبط را نشان می دهد. این مورد در SERPS به طور مطلوب مورد بررسی قرار گرفته است (برای کسانی که نمی دانند  صفحه نتایج موتور جستجو) و می تواند در جهت بهبود رتبه وب سایت شما باشد.

سوالات متداول چگونه موثر هستند؟

به طور خلاصه:

 1. سوالات با برطرف کردن نیازهای مشتریان شما ، کار را برای آنها بهبود می‌خشند .
 2. سوالات متداول میزان ترافیک با کیفیت و مرتبط را افزایش می دهد .
 3. آنها زمان بازدید از سایت و نرخ تبدیل را بهبود می‌بخشند .
 4. آنها همچنین محتوای با کیفیت و مرتبط را نشان می‌دهند که می تواند عملکرد رتبه بندی را بهبود بخشد .

مزایای سوالات متداول

مزایای سوالات متداول

تعجب آور نیست که مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت شما درباره کسب و کار ، محصول یا خدمات شما سوالاتی دارند که باید به آنها پاسخ داده شود.

و سعی می کنیم از طریق پست های وبلاگ و محتوای صفحه به این سوالات پاسخ دهیم. اما غالباً بازدید کننده به روشی ساده‌تر برای یافتن پاسخی است که به آن است نیاز دارد.

سوالات متداول یا صفحه سوالات متداول مکانی است که بازدیدکنندگان می‌توانند به راحتی پاسخ سوالات خود را در یک مکان پیدا کنند.

داشتن یک صفحه پرسش و پاسخ یا بخشی مناسب از وب سایت که به سوالات خاصی در مورد محصول یا تجارت شما پاسخ دهد ، مزایای بسیاری دارد. این می تواند:

 1. نشان دهد که شما با مشتری تعامل بالایی دارید و به نیاز او اهمیت می‌دهید. پس این می‌تواند باعث شود که مخاطب به شما اعتماد کند.
 2. با پاسخ دادن به سوالات رایج خدمات به مشتری را می‌توان بهبود بخشید.
 3. با کاهش تعداد تماس های تکراری و ایمیل به کارمندان پشتیبانی خود ، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.
 4. قابلیت مشاهده خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.
 5. با آسان کردن یافتن خواسته های کاربر به جای جستجوی سایت، تجربه کاربر را بهبود ببخشید. پیوند دادن پاسخ به پست های وبلاگ یا صفحات محتوا به طور مستقیم دریافت اطلاعات اضافی را برای بازدید کننده آسان می کند.
 6. تخصص محصول را نشان دهید و اعتبار خود را تقویت کنید.
 7. بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید.
 8. اگر کسی در حال خواندن سوالات متداول در وب سایت شما باشد ، به احتمال زیاد محصولات و خدمات شرکت شما را ارزیابی می‌کند. اطمینان حاصل کنید که با دادن پاسخ های صریح و محتوای عمیق و آسان برای یافتن ، به روند تصمیم گیری آنها کمک می کنید.

معایب

صفحه سوالات متداول شما ممکن است بیشتر از ضرر و زیان برای کسب و کار شما باشد. در اینجا دلیل آن برای موفقیت در تجارت الکترونیک ضروری نیست.

از بین تمام اشاره گرهایی که ما به طور مرتب به مشتریان جدید می‌دهیم ، این موردی است که اغلب باعث تعجب شما می‌شود. بسیاری از مدیران (شاید اکثر) تجارت الکترونیکی به اشتباه معتقدند که صفحه پرسش و پاسخ در کنار صفحه درباره ما و صفحه تماس به عنوان اجزای ضروری یک وب سایت طراحی شده حرفه‌ای قرار دارد.

ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم این کار ضرورتی ندارد و به همین دلیل است که صفحات پرسش و پاسخ تمایل به تبدیل شدن به زمینه‌ای برای محتوای شلخته، سئو ضعیف و دیدگاه ضعیف مشتری هستند.

طراحان سایت تجارت الکترونیکی عاشق صفحات متداول هستند. به آنها گفته شده است که سوالات متداول یکی از اولین مواردی است که بازدیدکنندگان هنگام ورود به دنبال آن هستند.

متخصصان سئو می گویند سوالات متداول برای موتورهای جستجو بسیار جالب است و بسیاری از مدیران خدمات مشتری ارسال پیام به صفحه سوالات متداول را از ارائه تعامل به آن ترجیح می دهند.

با وجود همه اینها ، صفحه پرسش‌های متداول تقریبا می‌تواند ایده بدی باشد. در این مقاله ، خواهید آموخت که چرا چنین است و در مورد آن چه باید کرد.

صفحات پرسش و پاسخ چه مشکلی دارد؟

ممکن است فکر کنید که شایعات ما درباره صفحه های سوالات متداول کمی بالاتر از حد مجاز و اغراق است. بیایید منطقی و عمیق تر به موضوع بیندازیم.

از نقطه نظر طراحی سایت

بازدیدکنندگان به محض ورود به وب سایت شما مستقیماً به صفحه سوالات متداول نمی‌روند. آنها تقریباً همیشه برای یافتن مطلبی که به دنبال آن هستند به وب سایت شما می‌آیند.

آنها به آنچه شما می‌فروشید یعنی محصول و یا خدماتتان بیشتر علاقه‌مند هستند و می ‌خواهند در مورد محصولات خود و یا پیشنهادهای ویژه آن محصولات بیشتر بدانند.

اجازه ندهید بازدیدکنندگان مجبور شوند برای اطلاع از هزینه حمل و نقل شما‌، به یک صفحه جداگانه بروند. آن اطلاعات را در صفحه محصول و طی ترتیب پرداخت ارائه دهید. هرچه بازدیدکنندگان برای خرید از شما قدم های کمتری بردارند، فروش بیشتری خواهید داشت.

از دیدگاه SEO سایت

برای دیده شدن در صفحه اول نتایج جستجوی به صورت طبیعی، نیازی به صفحه پرسش و پاسخ ندارید. آنچه شما نیاز دارید مواردی مانند صفحات وب است که به سرعت بارگیری می‌شوند ، اطلاعات و محتوای قوی مربوط به محصولات شما این کار را امکان پذیر می‌کنند.

تولید محتوا و اطلاعات قوی را به بهترین نحوه ممکن انجام دهید. اگر مخاطب هدف شما آنچه را که بدنبال آن می‌گردد را پیدا کنند و نحوه ارائه آن اطلاعات را به اندازه کافی برای ماندن و تعامل دوست داشته باشد شما به هدف و مقصود خود خواهید رسید.

اعتماد به صفحه سوالات متداول برای سئو یک تاکتیک قدیمی است. این ممکن است برای یک وب سایتی که محتوا ضعیف دارد مفید باشد ، اما برای یک وب سایتی که به درستی بالا آمده باشد، خیلی مهم و حائز اهمیت نیست.

از نظر خدمات مشتری

باید این را قبول کرد که اکثر صفحات پرسش و پاسخ اصلاً از سوالات متداول تشکیل نشده است. محتوای موجود در صفحه توسط شخصی در تیم بازاریابی اختراع شده است.

سوالات انتخاب شده متداول باید واقعیت را منعکس کنند. ولی متاسفانه این هرگز اصولی و بررسی شده اجرا نمی‌شود و همین دلیل می‌تواند قسمتی بیهوده را از سایت شما اشغال کند.

حقیقت غم انگیز این است که خدمات به مشتری و بازاریابی مانند همسایگانی است که هنگام چمن زنی با یکدیگر مواجه می‌شوند ولی هرگز باهم تعامل ندارند و حتی صحبت هم نمی‌کنند.

ارسال چشم اندازهای قانونی به صفحه سوالات متداول برای پی بردن به سوالات خود یکی از بهترین راههای از دست دادن فروش است. صفحات سوالات متداول باید به جای اینکه برای فریب مشتری در مسیر خرید باشد ، او را راهنمایی کند و دید او را باز کند.

به غیر از انواع محصولات و خدمات بسیار پیچیده ، فقط یک موقعیت وجود دارد که در آن یک صفحه پرسش و پاسخ ایده خوبی است: اگر طراحی سایت ، سئو سایت و عملکرد مشتری شما هنوز در دست توسعه است ، صفحه پرسش متداول می‌تواند شما را به اندازه کافی نجات دهد تا بتوانید متوجه شوید که سایت برای پذیرش سفارشات فعال است.

به عبارت دیگر: صفحه سوالات متداول در بهترین حالت آخرین تاکتیکی است که شما باید سراغ آن بروید.

بنابراین چگونه می‌توانی مشتریان را بدون ایجاد سوالات متداول آگاه کرد؟
در اینجا کارهایی است که می‌توانید به جای استفاده از صفحه سوالات متداول برای پاسخ به پرسش‌های مشتریان انجام دهید:

با بازخورد کاربر همانطور که هست رفتار کنید: لیستی از ارزشمند پیشرفت‌های احتمالی که برای بررسی و گنجاندن آنها در ساختار سایت خود نیاز دارید تهیه کنید.

هر مانع احتمالی که فکر می‌کنید راه شما را سد می‌کند، کنار بگذارید. باید خرید کردن را راحت ترین کاری کنید که مشتری در طول روز انجام می‌دهد.

اگر بازدید کننده باید چیزی را بداند، پاسخ را در صفحه محصول، صفحه پرداخت یا هرجایی که به طور طبیعی سوالات مطرح می شنود – نه در لیست سولات متداول – مشخص کنید.

چگونه بدانیم مخاطب دقیقاً چه می‌خواهد

شناخت نیاز مشتری

وب سایت شما برای تأمین نیازهای مشتریان شما ایجاد شده است. تجارت الکترونیکی در یک محیط مداوم در حال تغییر عمل می‌کند و این تغییر باید با کالیبراسیون داخلی به همان اندازه پویا برآورده شود. از هر فرصتی که می‌توانید برای بازخورد بازدیدکنندگان وب سایت خود استفاده کنید بهره بگیرید.

در اینجا چند روش برای مقابله با مسائل مشترک مشتری وجود دارد:

آیا مردم همیشه از شما می پرسند هزینه حمل و نقل شما چقدر است؟ راهی پیدا کنید تا وب سایت زودتر از موعد به این سوال پاسخ بهتر دهد.
آیا دائماً درخواست اطلاعاتی می‌کنید که از قبل در سایت موجود است؟ روش هایی برای ارائه این داده ها پیدا کنید تا یافتن آن آسان باشد.

آیا سوالاتی در مورد نحوه بازیابی رمزهای عبور از دست رفته دریافت می کنید؟ به نظر می رسد که مؤلفه ورود به سیستم فعلی کار خود را انجام نمی‌دهد.

اما چگونه می توانید به بازدیدکنندگان سایت خود مواردی که به آن نیاز دارند را ارائه دهید ؟ آیا فکر می کنید تحقیقات متمرکز بر مشتری دشوار و طولانی است؟

در اینجا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می کند تا درر مسیر خود قرار گیرید:

تیم خدمات مشتری خود را به شدت درگیر کنید

نمایندگان خدمات مشتری شما هر روز با مشتریان شما صحبت می‌کنند. تلفن را جواب می دهند. آنها ایمیل را چک می‌کنند. آنها تمام تلاش خود را برای کمک به حل مشکلات واقعی انجام می‌دهند – اینها اغلب مشکلاتی است که وب سایت شما باید در اسرع وقت حل کند.

با تیم خدمات مشتری خود جلسه بگذاری و از روزمرگی آن‌ها مطلع شوید. چه کسی به چه دلیلی تماس می‌گیرد و بررسی کنید که آیا وب سایت می‌تواند برای سهولت کار همه افراد به روز شود یا خیر و بهترین کار را انجام دهید.

ایمیل دریافتی را برای الگوها جستجو کنید

شاید یک تیم خدمات مشتری اختصاصی ندارید اما برای سوالات مشتریان از آدرس info @ yourbrand استفاده کنید. اولین شرط این است که کسی مسئول بررسی منظم صندوق ورودی ایمیل باشد.

هر چقدر این کا را انجام دهید کفایت نمی‌کند یعنی باید وقت بیشتری را برای آن اختصاص دهید.
از دانش به دست آمده از سوالات مشتری برای هدایت شما به سمت محتوا و ویژگی های وب سایت خود که نیاز به توجه دارند استفاده کنید.

مراقب نظرات مشتریان باشید

نظرات مجموعه شما می‌تواند در مکان های مختلفی ارسال شود: وب سایت شخصی خود ، سایت های نقد و بررسی ، دایرکتوری های تجاری ، لیست Google My Business و غیره. این بررسی ها را جدی بگیرید آنها می توانند به میزان قابل توجهی بر فروش شما تأثیر بگذارند.

می‌توانید از ردیاب بررسی شخص ثالث استفاده کنید یا سیستم داخلی خود را برای نظارت بر بررسی ها تنظیم کنید. این اهمیت دارد که شما آن را انجام دهید. وقتی شخصی کسی از کسب و کار شما تعریف کرد، از او تشکر کنید.

وقتی کسی از تجارت شما شکایت دارد، برای گفتن ایرادتان به شما از او نیز تشکر کنید – سپس موضوع را اصلاح و حل کنید.

اما ارزش واقعی این است که بررسی‌ها و نظرات می‌توانند بازخورد بی نظیری ارائه دهند. از آنها برای کشف نقاط ضعف در سایت خود استفاده کنید و آنها را برطرف کنید.

به عنوان مثال ، اگر مشتریان همیشه نادرست بودن اعداد و ارقام را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند ، سعی کنید با اطلاعات دقیق تر مشکل را برطرف کنید.

پس در نهایت از سوالات متداول استفاده کنیم یا خیر ؟

هنگامی که تاکتیک های کنترل تجربه مشتری ذکر شده در بالا را اجرا کردید و اطمینان داشتید که به خواسته های مشتری خود پی برده‌اید، با گوش دادن به آنها‌، به جای اینکه با سوالات متداول در ذهن خود پاسخ دهید، مشکل را کاملا برطرف کنید.

تغییرات نشان داده شده را تا جایی که ممکن است اجرایی کنید

اگر مشتریان شما در مورد خدماتی که با آن روبرو هستند مدام سوال می‌کنند و با آن مشکل دارند، با محتوایی که بازدید کننده به دنبال پاسخ آن است، با یک سوال پرتکرار ، مشکل سرویس را برطرف کنید.
اگر مشتریان می گویند نمودارهای اندازه شما نادرست است ، نمودارها را به روز کنید.
به عبارت دیگر ، اگر با مشکلی سخت تر مواجه شدید صفحه سوالات متداول را ایجاد کنید.
با همه این موارد، برخی مشاغل و برخی محصولات یا خدمات وجود دارد که سوالات متداول می‌توانند برای آنها مفید باشند.

فقط از سوالات متداول برای پوشاندن معایب یا تنبلی خود استفاده نکنید. از مراحلی را که در اینجا شرح داده‌ایم استفاده کنید و سایت خود را با آن بهبود بخشید.

برای فروش بیشتر، به سوالات مهم در مسیر خرید پاسخ دهید. بازدیدکنندگان را با حفظ کنید و آنها را به سمت اعتماد و رضایت سوق دهید. آنها نه تنها برای موارد بیشتر بازخواهند گشت ، بلکه دوستان و آشنایان خود را نیز با خود خواهند آورد.

نحوه ایجاد سوالات متداول

ایجاد سوالات متداول

اضافه کردن به صورت دستی

برای اضافه کردن افزونه سوالات متداول به صورت دستی باید از یک افزونه که می‌تواند کد ها را به صورت جداگانه‌ای برای هر صفحه ایجاد کند بهره بگیریم.

افزونه های زیادی برای این کار موجود هستند، یکی از افزونه‌های بسیار مناسب استفاده از افزونه https://wordpress.org/plugins/oh-add-script-header-footer/ می‌باشد.

بعد از اینکه افزونه بالا یعنی افزونه oh-add-script-header-footer را نصب کنید مرحله بعد باید سوالات متداول را به صورت schema بسازید و در قسمت هدر قرار دهید .

اضافه کردن با استفاده از افزونه

با یک جستجوی ساده در محیط وب افزونه سوال و جواب وردپرس را به آسانی می‌توانید دریافت کنید. برای انجام این کار افزونه های بسیاری وجود دارند که هر کدام از آنها توسط گروه‌های متفاوتی ساخته شده است.

یکی از افزونه های بسیار مناسب برای اضافه کردن سوالات متداول، در وردپرس استفاده از افزونه https://wordpress.org/plugins/faq-schema-for-pages-and-posts/ می‌باشد .

چند نکته درمورد سوالات متداول

FAQ چیست

۱ – صفحه سوالات متداول را آخرین راه حل قرار دهید

اولین قانون صفحات سوالات پرتکرار این است که تا جایی که می توانید از آن ها دوری کنید؛ بعضی اوقات صفحات سوالات متداول تبدیل به جایی می‌شوند که چیزهایی که نمی‌دانیم کجا بگذاریم را درون آنها قرار می‌دهیم.

این موضوع منجر به مشکلات زیادی می‌شود. و میتواند شما را از هدف اصلی منحرف سازد . اگر تنها می‌خواهید چند سوال تصادفی را بردارید و در این قسمت بگذارید، صفحه شما از نظر پویا بودن و قابل درک بودن به مشکل خواهد خورد.

یک دلیل دیگر برای اجتناب از این صفحات این است که همانطور که گفته شد آن ها نیاز دائم و مداوم به بروز رسانی اطلاعات دارند. معمولاً در وب سایت ها صفحات با محتواهای مرتبط مرتبط گروه بندی می‌شوند.

گاهی اوقات این صفحات حکم بار اضافی را برای وبسایت دارند و شاید منجر به از دست رفتن اطلاعات از دست بازدیدکنندگان شوند.

۲- سوالات را به خوبی سازماندهی کنید

سازماندهی کلید موفقیت شما است . بسیاری از صفحات سوالات متداول عالی و در عین حال کاربردی هستند. به این دلیل که سوالات آنها به خوبی سازمان دهی و دسته بندی شده‌اند.

سوالات باید به دسته بندی های متداول تقسیم شوند تا مخاطبان هدف به راحت ترین راه بتوانند چیزی را که دنبالش هستند پیدا کنند.

سوالات مشابه باید با هم گروه بندی بشوند، حتی اگر باعث شوند که صفحه طولانی تر شود. اگر صفحه شما به خوبی سازمان دهی و مرتب شده باشد، بازدیدکنندگان شما با کمی اسکرول کردن و پایین رفتن مشکلی نخواهند داشت.

۳ – از متداول بودن و پرسیده شدن سوالات اطمینان پیدا کنید

بعضی مواقع صفحات سوالات متداول به عنوان جایی برای به اشتراک گذاری سوالاتی استفاده می‌شوند که هیچوقت لازم نیست به آن ها پاسخ بدهیم.

به جای سوالاتی که همه از ما می‌خواهند که پاسخ دهیم. همیشه به یاد داشته باشید که اینها سوالات رایج مشتریان شما هستند، نه چیزهایی که شما می‌خواهید به آنها پاسخ دهید و اطلاع رسانی کنید. پس سوالات مربوط به خود را بر پایه مباحث و به صورت مشتری مدار نگه دارید.

۴ – سواات را از زبان مشتریان بازگو کنید

مشتریان و صاحبان کسب و کار با زبان های متفاوتی صحبت می‌کنند. می‌بایست صفحه خود را به نحوی طراحی کنید که با مخاطبتان تعامل برقرار کند، نه با خودتان.

این به این معنی است که شما باید از زبان و گفتار آنها استفاده کنید. ممکن است این کار برای شما ابلهانه به مزحک به نظر برسد، اما مطمئن باشید که زمانی که در مورد سوالات پر تکرار جستجو و مشتریان شما صحبت می‌شود ارزش بیشتری خواهد داشت.

۵ – اندیشه و پاسخ خود را به تصویر بکشید

ایجاد و گذاشتن یک عکس به عنوان نمونه ، یا یک تصویر از صفحه، راهی به شدت عالی برای ایجاد و دادن ارزش به صفحه است. مطمئن شوید که المان‌های بصری شما قابل اجرا بوده و سایز متناسب با صفحه شما را دارد.

این راهی دیگر برای اضافه نمودن و ایجاد ارزش در صفحه شماست. سرنخ های بصری، مانند این آیکان ها در Mint.com، یک شیوه عالی برای جذاب تر و مفیدتر کردن صفحه شماست.

۶ – برنامه ریزی درستی برای اسکن کردن داشته باشید.

بازدیدکنندگان به جای خواندن همه چیز در درون صفحه، بیشتر علاقه و تمایل به اسکن کردن صفحه دارند. اطمینان حاصل کردن از این که تیترها و سوالات شما اندازه مناسبی دارند می‌تواند یک تفاوت بزرگ در کارایی صفحه شما ایجاد کند.

به عنوان مثال آمازون را در نظر بگیرید. سوالات آنها پررنگ، مشکی و خط کشیده شده‌اند تا مشتریان همیشه آنها را ببینند.

۷ – اجازه جستجو کردن بدهید

اگر صفحه سوالات متداول شما به مرور زمان با سوالات بیشتر بزرگ تر شد، اضافه کردن یک گزینه برای جستجو می‌تواند ایده خوبی باشد. این ویژگی باعث میشود که اطلاعات در دسترس مشتریان باشد .

۸ – صفحه را بیش از حد شلوغ نکنید

همیشه اندازه معمول را حفظ کنید. اگر صفحه پرسش‌های متداول خود را با سوالات بیش از حد زیاد پر کنید، تاثیر عکس برروی مشتریان می‌گذارد و باعث می شود تا از پیدا کردن ارزش در این صفحه توسط آنها جلوگیری شود.

یک طراح محتوای دقیق باشید. تنها به مشتریان چیزی را بدهید که می‌خواهند و نیاز دارند.

۹ – لندینگ پیج ایجاد کنید

یک راه ساده برای بدست آوردن ارزش در زمینه موتورهای جستجو از صفحات لندینگ مرتبط با سوالات مهم است. این موضوع مخصوصاً برای جستجوهای طویل بسیار اهمیت دارد، مثلاً زمانی که یک کاربر کل متن سوال را جستجو می‌کند.

۱۰ – تمرکز برروی مشتری

مثل همیشه، کلید موفقیت در داشتن یک وبسایت یا صفحه سوالات متداول موفق، مشتری محور بودن آن است. وب سایت شما باید دقیقا در راستای خدمات و محصولات شما فعالیت کند و نیاز مشتری را برطرف سازد . اگر مشتریان خود را در معرض تمرکز قرار دهید، همیشه پیشرفت خواهید کرد.

جمع بندی و نتیجه گیری

سوالات متداول و یا به اصطلاح FAQ ، سوالاتی هستند که در مورد محصول، خدمات، وبسایت…. شما بسیار رایج است. با ایجاد این صفحه می‌توانید نیاز مخاطبین و مشتریان خود را رفع کرده و در وقت خود و آنها صرفه جویی کنید.

این مطلب به مزایایی مانند: موثر بودن، صرفه جویی در وقت ، برقراری تعامل و … و معایبی چون: پراکنده شدن اطلاعات، بی کیفیت شدن محتوا، پرکردن فضاهای خالی سایت و اضافه کردن مطلبی ناکار آمد و … اشاره کرد.

همچنین سوالات متداول می‌توانند به صورت دستی و افزونه‌ای نیز ایجاد شوند. در ادامه نکاتی نیز برای استفاده صحیح و تعامل با مشتری و مخاطب گفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا