آموزش دیجیتال مارکتینگ

شعار تبلیغاتی چیست؟ + ۴۰ شعار برندهای بزرگ

شعار تبلیغاتی یا شعار برند چیست ؟ در دنیای امروز هر برندی نیاز به جمله ای دارد که توضیف کننده ارزش ها ، رسالت و ماموریت تیم باشد تا بتواند در ذهن مخاطبین خود نقش ببندد و همیشه در یاد مشتریان بماند.

برای اینکه بتوانید با شعار تبلیغاتی بیشتر آشنا شوید و بلکه بتوانید برای خود و کسب و کارتان یک جمله توصیفی ایجاد کنید حتما با بلاگ مهدی عراقی تا انتها همراه باشید.

شعار تبلیغاتی چیست؟

شعار تبلیغاتی چیست

به شعارهایی که معمولا در آن از عبارت‌های کوتاه و در عین حال ساده و به یاد ماندنی استفاده می‌شود، شعار تبلیغاتی می‌گویند. این شعار‌ها در بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی یافت می‌شوند و به عنوان اصلی‌ترین عامل جلب توجه به محصول ، خدمات ، شرکت یا برند تبلیغ شده به حساب می‌آیند.

شعار‌های تبلیغاتی دارای جذابیت بوده، کوتاه و مختصر هستند، بیشتر آن‌ها در پنج کلمه یا حتی مقدار کمتر نوشته می‌شوند و خدماتی که محصول یا برند مورد نظر ارائه می‌کند را به صورت خلاصه بیان می‌کند. این شعار‌ها صرفا برای جلب توجه مشتریان به برند طراحی می‌شوند و آنها را در تصمیمات خود برای خرید راهنمایی می‌کند.

دلیل اهمیت شعار تبلیغاتی؟

اهمیت شعار تبلیغاتی

در شکل‌گیری و پخته شدن هویت یک برند، عوامل متعددی دخیل و دست اندر کار هستند. لوگوی یک برند به نحوی در شکل‌گیری هویت بصری برند بسیار موثر است. در این راستا شعار تبلیغاتی ( اسلوگان ) در شکل هویت کلامی برند بسیار موثر می‌باشد.

در تبلیغات دهان به دهان که در آن شخص هویت برند را برای نفر دیگری توصیف می‌کند، و از مهم‌ترین انواع تبلیغات نیز به شمار می‌آید، افراد در آن بسیار کم از لوگو استفاده می‌کنند و بیشتر در این بین شعار تبلیغاتی و تعهداتی که شما به صورت شعار استفاده کرده‌اید طرح است. پس اسلوگان را بسیار جدی بگیرید.

بعضی وقت‌ها مشاهده می‌شود که تعدادی از برند‌های فعال برای وایرال شدن کمپین‌های تبلیغاتی خود، از شعارهایی نا متعارف و غیراخلاقی استفاده می‌کنند.

با این کار ممکن است در کوتاه مدت بازخورد و نتیجه‌ی خوبی برای کسب و کار و برندخود داشته باشند. اما در نهایت چیزی که برایشان در انتظار است، بدبین شدن مخاطبین نسبت به آن‌ها است و تاثیرات خوبی به همراه خود ندارد به این سبک از تبلیغات بازاریابی منفی می‌گویند.

و این به این مورد نیز توجه کنید که رفع سوتفاهم، ابهام و یا ذهنیت منفی که در مورد برند در اذهان عمومی شکل گرفته است بسیار کار سختی می‌باشد و نیز ممکن است در آینده این کار شما را به تغییر نام برند وا دارد

شعارهای تبلیغاتی برای چیست؟

شعارهای تبلیغاتی

در نگاه اول ، به نظر می‌رسد که شعار تبلیغاتی تنها یک خط یا یک عبارتی باشد که تبلیغ کنندگان با آن محصولی را در دید عوام قرار می‌دهند. ولی با همه‌ی این تعاریف این شعار‌ها بسیار حائز اهمیت هستند.

شعارهای تبلیغاتی شامل بخشی از استراتژی بازاریابی در ابعاد پیشرفته‌تر خود است. به عنوان مثال ، هر استراتژی برند شامل ایجاد کردن و استفاده از یک اسلوگان خاص آن برند است. به هر حال ، این شعارها اغلب با یک برند و لوگو مورد شناخت مردم واقع می شوند.

شما هرروزه با بیش از ده‌ها و یا صدها شعار تبلیغاتی روبرو هستید و این مورد را نیز دیده‌اید که تبلیغ کنندگان چگونه شعار‌ها تبلیغاتی خود را منتشر می‌کنند. و در نهایت به این دلیل خواهیم رسید بعضی از شعار‌ها بیشتر قابلیت شناسایی دارند و برای ماندگار شدن در ذهن مخاطبین گزینه‌های بسیار مناسبی خواهند بود.

اصولا شعارهای تبلیغاتی به دلایل زیر ایجاد می شوند:

تمایز

نوشتن یک شعار موثر شما را از رقبایتان متمایز می‌سازد. این درصورتی مهم می‌باشد که تجارت شما در یک صنعت کاملاً جنبه رقابتی با فعالان در بازار صنف شما که محصولات یا خدمات مشابهی را ارائه می دهند داشته باشد.

یکی از راه‌های متمایز شدن کسب و کار شما، ارائه و داشتن شعاری خلاقانه می‌باشد. این کار که باعث می‌شود هویت برند شما بلافاصله قابل شناسایی گردد و در قسمت بعد جیگاه خود را در ذهن مخاطبان شما پیدا کرده و به یاد ماندنی شود.

انتشار اطلاعات

به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد کسب و کارتان باید جزء اولویت‌های شما باشد. چون گاهی اوقات ممکن است مخاطبان فقط با شنیدن نام برند شما به تنهایی تصور نکنند که هدفتان از ایجاد برند مورد نظر چیست.

با این حال ، لحظه‌ای که آنها شعار تبلیغاتی شما را بشنوند، در ذهن آن‌ها اهداف نزدیک به برند شما شکوفا می‌شود. به عنوان مثال برند نوکیا. در وحله اول فرد با شنیدن نام این برند به موضوع خاصی فکر نمی‌کند. اما با شنیدن شعار تبلیغاتی این برند که ” اتصال مردم ” نام دارد، سریعا فکر وی به سمت حوزه تکنولوژی و فناوری می‌رود.

تقویت هویت برند

مردم ذاتا به این گرایش دارند، آنچه را که دائماً در معرض دید آن هستند به خاطر بسپارند و آنچه را که در بین آن‌ها نیست به راحتی فراموش کنند. اسلوگان با خدمت به عنوان یادآوری دائمی از حضور ، وجود و فعالیت برند این امر را به انجام می‌رساند.

فرق شعار تبلیغاتی با تگ لاین ؟

تگ لاین

شناختن و شناخته شدن یک برند بسیار با ارزش است. به همین دلیل شرکت‌های فعال در سراسر دنیا حاضر هستند میلیون‌ها دلار برای تبلیغات هزینه کنند تا آگاهی از برندشان را روز به روز بالاتر ببرند.

این مسئله اصلا اهمیت ندارد که کسب و کار شما چه چیزی است، تنها مسئله مهم برای شما در این زمینه باید این باشد که مردم از برند شما یاد کنند و در ذهن آن‌ها نقش ببندد.
احتمال دارد که برند و لوگو شما کاملا خاص و متفاوت باشد ، ولی برای یاد کردن از آن به یک شعار تبلیغاتی خاص و منحصر به فرد نیز نیاز خواهید داشت.

برند ، لوگو و شعار تبلیغاتی شما مداوم باهم درگیر و در تعامل هستند که پیام مقصود شما را انتقال دهند و در نهایت همه‌ی این سه مورد گفته شده، ارزش برند شما را نشان خواهند داد.

تگ لاین‌ها و شعار‌های تبلیغاتی بسیار شبیه به هم هستند. اما در واقع تفاوت‌هایی نیز بین این دو وجود دارد که باعث متمایز شدنشان می‌شود. اگر شما در کنار لوگو ، تگ لاین یا اسلوگان استفاده کنید، می‌توانید تا درصد بالایی برندتان را فراموش نشدنی بسازید.

فرق تگ لاین و اسلوگان

 

تعریف تگ لاین

تگ لاین همان پیام‌های تکراری است که شرکت‌ها از آن برای محصول و یا خدمات خود استفاده می‌کنند. از ویژگی‌ها تگ لاین مختصر و مفید بودن آن بارز می‌باشد که به منظور ارتقای برند و محصولات شرکت از آن استفاده می‌شود. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، نوشتن شعاری با کیفیت و خلاق باعث مستحکم شدن برند بین و ثابت قدم شدن آن می‌شود و این از اهمیت بالایی برخوردار است.

از موارد که باید درباره تگ‌لاین دانست این است که تقریبا ویژگی‌های لوگو را شامل می‌شود. این به این منظور است که پس از تعیین تگ‌لاین دیگر قابل تغییر نیست مگر به دلیل شرایط خاص که تصمیم به تغییر آن دهید .ممکن است با نوشتن تگ‌لاین حس شوخ طبعی و یا حتی بی احترامی نسبت به مخاطب دست دهد، ولی درکل مقصود موفقیت برند و شما مطرح است.

در این موارد از تگ لاین استفاده می‌شود
معمولا تگ‌لاین‌ها در زیر لوگو نقش می‌بندند. به همین دلیل جزء هویت بصری نیز شناخته می‌شود. علاوه بر آن تگ‌لاین‌ها در صفحات اول قسمت‌های تبلیغاتی جای دارند مانند: صفحات اول وبسایت، بنر‌ها، کاتالوگ‌ها و … .

طرز نوشتن تگ لاین

در نوشتن تگ‌لاین، اینکه ماهیت و هویت اصلی برند مطرح شود، اهمیت بالایی را شامل می‌شود. این را نیز دقت کنید که مردم همانطور که لوگوی شما را به خاطر می‌سپارند، تگ‌لاین شما را نیز تا درجات بالایی در ذهن خود به یاد می‌آورند.
علاوه بر آن تگ‌لاین افراد فعال در صنعت خود را نیز مورد بررسی دقیق قرار دهید. و در نهایت کار تگ لاینی برای برند خود بنویسید که علاوه بر داشتن برتری جذابیت نیز برای مخاطبین هدف خود داشته باشد.

در کل ویژگی‌های زیر باید در نوشتن تگ‌لاین اجرا شوند:

 • داشتن یک سرلوحه و الگو از برند
 • انتقال دادن پرسنای برند به مخاطب
 • هم مسیر کردن مخاطبین هدف با خود

تعریف شعار تبلیغاتی ( اسلوگان )

این مورد علاوه بر بازاریابی و شعار‌های تبلیغاتی برای موارد سیاسی و مذهبی نیز کاربرد فراوانی دارد. شعار‌های تبلیغاتی غالبا از افکار و تدابیری تشکیل می‌شوند که هدف واحدی دارند آن جلب توجه مخاطب هدف به خدمات و یا محصول است.

مقصود از نوشتن اسلوگان این می‌باشد که پیامی که محوریت برند را به همراه دارد، در افکار مخاطب ثبت شود. این به این معنی است که اگر در مواقعی تبلیغات صورت گرفته کاری از پیش نبرند، اسلوگان این مورد را برطرف کند. در واقع شعار تبلیغاتی چرایی برند شما را تثبیت می‌کند و نشان می‌دهد که در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید و به اصطلاح چه کاره هستید.

بازخورد حاصل شده از اسلوگان نیز به تبلیغات صورت گرفته توسط شما برمی‌گردد. و این مورد را نیز در نظر داشته باشید که هدف از تبلیغات، بالا بردن میزان آگاهی و اطلاعات ، افزایش بازده و فروش است.

طرز نوشتن اسلوگان

در نوشتن شعار تبلیغاتی ماهیت و هدف محصول و برند مطرح است. همچنین دست نویسندگان تبلیغات در نوشتن شعار تبلیغاتی باز است تا با چاشنی خلاقیت از عبارات، ضرب المثل‌ها و کلمات خاص استفاده نمایند. در اصل اسلوگان جزء ازکان اصلی استراتژی بازاریابی است . برای نوشتن اسلوگان بسیار مهم است که هویت برند شما در کلمات خلاصه شوند و حس را به مخاطب هدف انتقال دهند.

برای نوشتن یک شعار تبلیغاتی موثر نکات زیر را رعایت کنید:

 • ویژگی‌های مهم برند شفاف سازی شوند
 • تعهدات برند شرح داده شود
 • مختصر و مفید باشد
 • بهتر است دارای وزن و آهنگ باشد
 • اغراق کردن ممنون

در نتیجه تفاوت شعار تبلیغاتی ( اسلوگان ) و تگ‌لاین

تگ لاین

عبارات مختصر و مفید
هدف = ارتقا و شناخته شدن محصول و برند
ویژگی خاص : در بازه زمانی طولانی مدت ثابت هستند و تغییر نمی‌کنند به جز موارد خاص – برای ایجاد موردی منحصر به فرد و ماندگار هستند – معرفی کسب و کار
ویژگی مشترک : هردو برای ترفیع برند و محصول ایجاد می‌شوند

اسلوگان

جمله و یا اصطلاحی که کاربرد تبلیغاتی، سیاسی و مذهبی دارد
هدف = معرفی کمپین تبلیغاتی/ شعار تبلیغاتی است که جشنواره، فروش ویژه و…. تبلیغاتی را معرفی می‌کند
ویژگی خاص : اسلوگان بستگی به گرفتن بازخورد متغیر هستند – جلب توجه مخاب – معرفی محصول
ویژگی مشترک : هردو برای ترفیع برند و محصول ایجاد می‌شوند

 

ویژگی شعار تبلیغاتی موفق ؟

شعار تبلیغاتی موفق

صریح و شفاف

عنوانی که به برای شعار تبلیغاتی استفاده می‌کنید باید صریح و در عین حال آموزنده باشد. وظیفه آن ارتباط گیری سریع و آسان با مخاطب است و باید مواردی که شما ارائه می‌دهید را تماما انتقال دهد.

چگونه شعار تبلیغاتی صریح داشته باشیم

از خود بپرسید که رسالت شرکت و یا برند شما چیست؟ مقصودتان چیه؟ تمرکز شما روی چه مواردی است ؟ دانستن این موارد باعث می‌شود نیمی از کار پیش برود. زیرا وقتی این آگاهی را داشته باشید که چه چیزی را می‌خواهید بگویید ، یافتن راهی برای گفتن آن بسیار راحت‌ و هموار‌تر است.

مختصر و مفید

بهترین شعار‌های تبلیغاتی یک ویژگی مشترک دارند و آن سادگی آن‌ها است. حوزه فعالیت و صنعت شما اهمیتی ندارد که چه باشد. حتی اگر در صنعت تولیدی دستکش لاستیکی فعالیت می‌کنید اسلوگان خود را در مختصر ترین حالت خود یعنی کم‌تر از ۱۰ کلمه بنویسید.

چگونه شعار تبلیغاتی مختصر بنویسیم؟

برای این کار در ساده ترین حالت ممکن آن را قرار داده و در ۱۰ کلمه و یا حتی کم‌تر شعارتان را بنویسید.

ارتباط داشتن

مخاطب شما باید بداند که محصول و یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید چه ارتباطی به آن دارد. به عنوان مثال لوازم سیسمونی و نوزاد برای قشر سالمند جامعه مناسب نمی‌باشد.

نوشتن شعار مرتبط

برای ویژگی محصول خود وقت بگذارید و بهترین شعار خود را ارائه دهید. مثلا اگر کار شما لباس و اکسسوری است سایز محصول، جنس ، میزان راحتی و آزادی لباس و همه‌ی مواردی که فکر می‌کنید مفید است را در شعار بگنجانید.

دارای لوگو باشد

شعار تبلیغاتی برند و محصول شما را تبلیغ می‌کند پس بهتر است که از لوگو خود در کنار آن استفاده کنید. استفاده از لوگو باید با سبک کاری شما و سایر خدماتی که ارائه می‌دهید مطابقت داشته باشد تا تأثیرگذاری آن دو چندان شود.

نحوه انجام این کار

چه مواردی شما را خاص و متمایز می‌کند؟ سبک کاری شما چیست؟ آیا حس شوخ طبعی را در مخاطب افزایش می‌دهد یا رسمی است؟ ساده باشد یا از رنگ‌های متفاوت و شاد در آن استفاده شود؟ لحن خاص کسب و کار خود را در نظر داشته باشید و در عین حال راهی پیدا کنید تا آن را قوی‌تر کرده و تقویت کنید.

منسجم بودن

از آن دسته شرکت هایی نباشید که دائماً عنوان خود را تغییر می‌دهند. بیشترین نقطه قوت یک برند در منسجم بودن آن نهفته است. با این کار مخاطبین و مشتریان شما سال به سال روی شما و برندتان حساب می‌کنند و مشتری ثابت شما می‌شوند.

نحوه انجام این کار

برای اینکار یک مسیر را الگوی خود قرار دهید و در آن مسیر پیش بروید . موانع و سختی وجود دارند ولی شما باید از آنها عبور کنید اما مسیر و هدف خود را عوض نکنید.

بازخورد‌های شعار تبلیغاتی خوب

بازخورد‌ های تبلیغاتی

در قسمت‌های قبل با اهمیت شعار تبلیغاتی خوب آشنا شدیم و در ادامه به بازخورد‌های یک اسلوگان خوب خواهیم پرداخت.

یک اسلوگان خوب می‌تواند مشتریان ثابتی را برای شما به ارمغان بیاورد. دلیل آن نیز این می‌باشد که هویت و مشخصات محصول و خدمات در چند کلمه کوتاه گفته می‌شود.یک شعار تبلیغاتی خوب منجر می‌شود که انتظارات و توقعات محتطبان هدف شما به درست‌ترین شکل ممکن شکل بگیرد.

داشتن یک شعار خوب و هدفمند منجر می‌شود که همه‌ی کارکنان مجموعه، هدف و مسیر را در یاد داشته باشند و از آن منحرف نشوند و این باعث موفقیت صد در صد برند می‌شود.

یک اسلوگان حرفه‌ای باعث می‌شود که ابهامات برطرف شوند و بین مخاطب و شما ارتباط خوبی شکل بگیرد. آن حتی نواقص تبلیغات را نیز پوشش می‌دهد و برطرف می‌‌‌کند.

شما میزان مشتری مداری و ارزش آن‌ را با شعار تبلیغاتی خود مشخص می‌کنید. علاوه بر آن دید شما نسبت به آینده و اهدافتان را نشان می‌دهد.با نوشتن یک شعار تبلیغاتی خوب انسجام بین تبلیغات را بالا می‌برید.

اگر در صنعتی رقابت می‌کنید که محصولات مشابه و رقبایتان بسیار هستند، یک اسلوگان جذاب شما را در معرض دید عوام گذاشته و متمایز می‌کند.

گاهی لوگو شما در دسترس نیست و تنها نامی از شما باید به خاطر سپرده شود و این کار به دست شعار تبلیغاتی انجام می‌شود. زمانی می‌توان گفت که تبلیغات شما موثر است که برند شما در ذهن مخاطبین به یاد آورده شود.
تاثیر شعار تبلیغاتی در فروش

اسلوگان قدرت بسیاری دارد و در برندسازی از آن بسیار استفاده می‌شود. از اسلوگان برای اثربخشی و ارتقای سطح و ارزش برند استفاده می‌شود. در واقع شعار‌ها درک بهتری از برند شما را ایجاد می‌کنند. آن‌ها محتوای کاری شما را در چند کلمه کوتاه نشان می‌دهند.

برای نمونه شرکت نایکی با شعار تبلیغاتی معروف و شناخته شده ” Just Do It ” مدت‌ها است که حس اطمینان و رضایت را برای مخاطبین هدف خود و مشتریان ایجاد کرده است و این کار را به بهترین نحوه انجام داده است.

تاثیر شعار‌های تبلیغاتی بر میزان فروش

شعار‌ها با بازی با کلمات و چاشنی خلاقیت باید آگاهی از برند را بالا ببرند . برخی دیگر نیز با ایجاد روابط تضمین شده و قدرتمند میان مشتری و برند این کار را انجام می‌دهند.

به عنوان مثال سامسونگ با شعار ” هیچ چیز آنقدرا هم مشکل نیست ” و یا شعار ویزا “هرجایی که بخواهید ویزا آنجاست” چند نمونه از ساختن جایگاه برند هستند که بوسیله شعار تبلیغاتی ساخته می‌شوند. از طریق شعار ها هستند. جایگاه سازی برند تاثیر بسزایی در موثر بودن برندتان دارد ، به همین داشتن اطلاع از آن شما را بسیار یاری می‌کند . پس سعی کنید اطلاعات خود را در این زمینه تقویت کنید.

اندکی اغراق در شعار تبلیغاتی موردی ندارد
گاهی در مواقعی که رقبایتان زیاد هستند کمی اغراق باعث متمایز شدن شما نسبت به بقیه و فاصله داشتن از آن‌ها می‌شود.

چند شعار تبلیغاتی موفق

شعار تبلیغاتی برند های بزرگ

 1. Nike : فقط انجامش بده
 2. Mc Donald : من عاشقشم!
 3. Adidas : غیر ممکن وجود ندارد
 4. Disney Land : شادترین نقطه ی روی زمین
 5. Reebok : من همانی هستم که هستم
 6. Volkswagen : کوچک فکر کنید
 7. KFC : غذای عالی
 8. Marks & Spencer : حق همیشه و کاملاً با مشتری است
 9. Porche : جایگزینی نیست
 10. IBM : راه حلی برای سیاره هوشمند
 11. Sony : باورش کن
 12. Imax : بزرگ فکر کن
 13. Dupont : معجزه دانش
 14. Energizer : در مسیر خود ثابت قدم باشید
 15. Play Station : زندگی در دنیای واقعی ، بازی در دنیای ما
 16. (Dunkin’ Donuts) : آمریکا با دانکن اداره می‌شود
 17. Conon : مواردی که ما به آن اعتقاد داریم را خواهید دید
 18. Nikon : در قلب تصویر
 19. Kodak : زندگی و لحظات خود را به اشتراک بگذار
 20. FedEx : وقتی که هیچ فردایی نیست.
 21. Walmart : پول زیادتر = زندگی بهتر
 22. Fortune : این برای اشخاصی است که تغییر می‌دهند
 23. Aston Martine : قدرت، زیبایی و روح
 24. Coca-Cola : با باز کردن درب قوطی سرحال می‌شوید
 25. M & M : این در دهان شما آب می‌شود ن در دست شما
 26. Verizon : حالا صدامو می‌شنوی؟ خوبه.
 27. Olympus : دید شما آینده ی شماست.
 28. Calvin Klein : بین عشق و دیوانگی، وسواس است.
 29. Vodafone Group Plc : بیشتر از اکنون باشید.
 30. TAG Heuer : موفقیت، یک بازی ذهنی است.
 31. General Electric : تخیل در کار
 32. Red Cross : بزرگترین تراژدی بی تفاوتی است.
 33. Yellow pages : به انگشتانتان اجازه بدهید، راه بروند
 34. ۳M : نوآوری
 35. Nokia : ارتباط دادن مردم
 36. De Beers : الماس همیشگی است.
 37. Nescafe : قهوه در بهترین حالت آن.
 38. Heinz : خوراک لوبیا یعنی خوراک لوبیای هاینز.
 39. Onida TV : حسرت همسایه ها، غرور مالک.
 40. Loreal : چون من ارزشش را دارم.

 

جمع بندی و نتیجه گیری‌

به شعارهایی که معمولا در آن از عبارت‌های کوتاه و در عین حال ساده و به یاد ماندنی استفاده می‌شود، شعار تبلیغاتی یا اسلوگان گفته می‌شود. کاربرد این شعار‌ها در بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی یافت است و به عنوان اصلی‌ترین عامل جلب توجه به محصول ، خدمات ، شرکت یا برند تبلیغ شده به حساب می‌آیند.

برای نوشتن اسلوگانی جذاب، ماهیت و هدف محصول و برند باید مد نظر باشد. در نوشتن شعار تبلیغاتی بهتر است از خلاقیت بهره گرفت و از ضرب المثل‌ها و کلمات متفاوت استفاده کرد .

در واقع اسلوگان جزء ازکان اصلی استراتژی بازاریابی تبلیغاتی نیز می‌باشد. برای نوشتن شعار تبلیغاتی بسیار مهم است که هویت برند شما در کلمات خلاصه شوند و حس را به مخاطب هدف انتقال دهند.
در نوشتن این عبارات بهتر است این اصول را رعایت کنید:

 1. ویژگی‌های اصلی و هویت برند را صریحا بگویید
 2. تعهدات و خدمات خود را ارائه دهید
 3. در خلاصه ترین حالت ممکن بگویید
 4. آهنگین باشد و وزن داشته باشد
 5. سعی شود از اغراق استفاده نشود

در نهایت با رعایت همه‌ی این موارد، می‌توانید بهترین شعار تبلیغاتی خود را بنویسید و از بالاترین بازخورد ممکن برخوردار شوید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا