الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم می دی (MayDay) گوگل چیست؟

ما می‌دانیم که الگوریتم‌های گوگل دائماً در حال تغییر هستند. برخی از تغییرات جزئی هستند و حتی ممکن است مورد توجه بسیاری از مدیران وب سایت‌ها قرار نگیرند.

سایر به روزرسانی‌های الگوریتم گوگل از اهمیت بیشتری برخوردار بوده اند. به روزرسانی «MayDay» سال ۲۰۱۰ یکی از آن‌ها بود. بین اواخر ماه آوریل و اوایل ماه مه سال ۲۰۱۰، بسیاری از افراد شاهد افت ناگهانی بازدید وب سایت‌ها بودند که باعث وحشت برخی از دارندگان وب سایت‌ها شد.

در این مقاله الگوریتم MayDay و به روزرسانی‌های آن را به شما توضیح خواهیم داد تا درباره‌ی آن بیشتر بدانید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

به روزرسانی گوگل May Day چیست؟

به روزرسانی اول ماه مه تأثیر مهمی بر روی کلمات کلیدی به اصطلاح دم بلند داشت در حالی که از کلمات کلیدی کوتاه صرف نظر می‌شد. به گفته گوگل، هدف آن‌ها از این بروزرسانی الگوریتم افزایش کیفیت نتایج جستجو بود.

چه چیزی باعث شده این الگوریتم، به روزرسانی بسیار ویژه‌ای داشته باشد؟ کلمات کلیدی طولانی و دم دراز ، به خصوص آن‌هایی که دارای سه و چهار کلمه هستند، بیشترین نرخ تبدیل را دارند. آن‌ها سودآورترین و پردرآمدترین کلمات کلیدی در تجارت الکترونیکی به شمار می‌آیند.

هدف از به روزرسانی May Day چیست؟

قرار است به روزرسانی الگوریتم May Day کیفیت نتایج جستجو را بهبود بخشد. برای اینکه این اتفاق بیفتد، «کیفیت» یک صفحه برای جستجوهای چند کلمه‌ای دوباره ارزیابی می‌شود.

صفحاتی که محتوای منحصر به فردی را ارائه نمی‌دهند یا محتوای آن‌ها فقط بی کیفیت است یا به اصطلاح برای کاربر مفید نیست، برای جستجوی دنباله طولانی از نتایج جستجو حذف می‌شوند، یا به طور دقیق، به پشت نتیجه جستجو منتقل می‌شوند صفحات این به روزرسانی بیشتر بر شرکت‌های «بزرگ» تأثیر گذاشته است. طبق گفته گوگل، نتایج بروزرسانی رضایت بخش است.

سئو تعدادی از فروشگاه‌های اینترنتی را تحت تأثیر این به روزرسانی قرار داده و در تمام این مغازه‌ها یک وجه مشترک پیدا کرده است، جایی که از جمله موارد دیگر، نرخ پرش بسیار زیاد بود. بنابراین می‌توان فرض کرد که وقتی گوگل در مورد کیفیت یک صفحه تصمیم می‌گیرد، نرخ پرش یک سیگنال رتبه‌بندی می‌شود.

تأثیرات بروزرسانی May Day برای وب سایت‌های تحت تأثیر چیست؟

در نتیجه کاهش شدید بازدید، ناشی از از دست دادن رتبه‌بندی طولانی مدت در نتایج جستجو، میزان مشاهده وب سایت‌های تحت تأثیر به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

این امر برای متخصصان جستجو که وقت و تلاش زیادی را برای شناسایی و اجرای اصطلاحات موثر جستجوی طولانی مدت در برخی از صفحات وب اختصاص داده‌اند، بسیار ناراحت کننده است. برخی از مدیران وب سایت‌ها از کاهش این شرایط طولانی مدت در حدود ۱۵٪ خبر دادند.

اگر در یک صنعت رقابتی مانند تجارت الکترونیکی هستید، این ضربه قابل توجهی است. در حالی که تغییرات الگوریتم واقعاً صنایع‌های خاصی را مورد هدف قرار نمی‌دهند، اما در بروزرسانی MayDay، وب سایت‌هایی که در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی بودند به شدت مورد آسیب قرار گرفتند.

در یک زمینه تجارت الکترونیکی، شما احتمالاً ده‌ها و یا صد‌ها مورد مختلف برای فروش دارید.

با وجود رقابت بسیار زیاد در جستجوی کلمات کلیدی اصلی، مدیران وب سایت‌ها اغلب اصطلاحات جستجوی دم بلند را در صفحات محصول خود گنجانده‌اند تا به مردم کمک کنند که فروشگاه خود را به صورت آنلاین پیدا کنند.

استفاده از کلمات کلیدی دنباله دار به خودی خود تاکتیک سئو «کلاه سیاه» نیست و بالعکس، استفاده صحیح از آن‌ها حتی امروزه نیز می‌تواند بسیار مفید واقع باشد. «اما وقتی صحبت از این استراتژی می‌شود، برخی از روش های خاکستری وجود خواهند داشت»

همه این‌ها به ارتباط کلمات کلیدی دم بلند شما بر خواهد گشت. آیا آن‌ها واقعاً صفحه محصول شما را نشان می‌دهند یا فقط تصرف ترافیکی هستند؟

در سال ۲۰۱۰، بسیاری از وب سایت‌های تجارت الکترونیکی با سو استفاده از کلمات کلیدی دم دراز، صفحات محصول را با اصطلاحات مبهم مربوطه پر می‌کردند تا تلاش کنند صفحات محصولات خود را جذاب کنند. این عمل موثر بود، کمک به مشتریان بالقوه در یافتن فروشگاه شما نیمی از تلاش در مورد تجارت الکترونیکی خواهد بود.

حتی اگر کاربری به صفحه‌ای از محصول رسید که واقعاً به دنبال چیز دیگری بود، ممکن است بماند و اگر حداقل در همان دسته‌ای بود که به دنبال آن بود مثل: لباس زنانه، لباس ورزشی، لباس مردانه و غیره، در اطراف مغازه کلیک کند.

چرا گوگل این فکر را می‌کند که MayDay ضروری است؟

مسئله این است که دارندگان فروشگاه‌های گوگل و تجارت الکترونیکی، چیزهای کمی متفاوت را می‌خواهند. وب سایت‌های تجارت الکترونیکی می‌خواهند در صورت کوچکترین احتمال علاقه به محصولات خود، توجه مشتریان بالقوه را در نتایج جستجوی خود جلب کنند.

با این حال، هدف گوگل این است که به کاربران کمک کند دقیقاً آنچه را که جستجو می‌کنند را پیدا کنند. شاید به همین دلیل است که گوگل به روزرسانی MayDay را ضروری دانست، گرچه ما به طور قطعی این را نمی‌دانیم. همانطور که می‌دانیم، گوگل همیشه جزئیات این الگوریتم‌ها و دلایل آن‌ها را برای اجرای آن‌ها توضیح نمی‌دهد.

برای بعضی از صاحبان وب سایت‌ها این الگوریتم‌های گوگل و به روزرسانی‌ها نا امید کننده است و آن‌ها این نظر را دارند که این تغییرات گاهی کاملاً خودسرانه هستند. این قابل درک است، اما گوگل سعی نمی‌کند فقط برای سرگرمی با ما سر و کله بزند.

دیگران نظریه‌پردازی کردند که تغییر الگوریتم MayDay برای این است که سیستم ایندکس الگوریتم کافئین آن‌ها به سرعت و روان کار بکند. محتوا در صورت با کیفیت و طولانی بودن در کل به نفع کاربر و مدیر وب سایت خواهد بود.

پیامدهای بلند مدت MayDay

گوگل سرانجام تأیید کرد که عبارات جستجوی دم دراز در به روزرسانی MayDay هدف قرار گرفته‌اند، با این حال، آن‌ها هرگز نگفتند که دلیل آن کافئین است یا خیر. در هر صورت، بسیاری از به روزرسانی‌های الگوریتم از سال ۲۰۱۰، MayDay را دنبال کرده اند.

امروز، الگوریتم گوگل کاملاً متفاوت با آن زمان است. با این حال، عصبانیت ناشی از این به روزرسانی در برخی طوفان‌ها، تاثیری ماندگار در نحوه برخورد متخصصان سئو با کار خود داشته است.

اگرچه MayDay برای برخی از افراد بزرگتر از این‌ها بوده، اما تأثیرات این به روزرسانی به اندازه تغییرات الگوریتم گذشته یا بسیاری موارد دیگر قابل توجه خاصی بوده است.

به نظر می‌رسد به جای اینکه باعث کاهش عمده بازدیدهای ارگانیک وب سایت‌ها به طور کلی شود، صفحات جداگانه را تحت تأثیر قرار داده است.

این ممکن است خبرهای بدی را برای مدیران وب سایت‌ها که از مزایای کلمات کلیدی دم بلند با عملکرد بالا بهره‌مند می‌شوند به همراه داشته باشد. «حداقل، در این قضیه، برای وب سایت‌های آن‌ها به طور کلی نابود کننده نبوده است»

یک نکته که به روزرسانی‌های الگوریتم گوگل در انجام آن موفقیت‌آمیز کرده است، صادق نگه داشتن مدیران وب و متخصصان سئو خود است. مانند: بسیاری از اصلاحات الگوریتم دیگر، این افراد را مجبور می‌کند تا نگاهی به کیفیت مطالب و پیوندهای خود بیندازند.

اگر MayDay کار دیگری انجام نمی‌داد، این اولین یادآوری برای مدیران وب بود که هک‌های جستجوگرها در بهترین حالت همیشه یک راه حل کوتاه مدت خواهد بود. امروزه، استفاده از کلمات کلیدی طولانی در استراتژی سئو شما ایده بسیار خوبی می‌تواند باشد.

با این حال، محتوای شما باید به اندازه کافی قوی باشد که بدون آن‌ها نیز برجسته و کامل باشد. MayDay به طور موثر بسیاری از صفحات با محتوای کوتاه را از نتایج SERP، از بین برد.

چه چیز‌هایی را می‌توانیم از MayDay بیاموزیم؟

الگوریتم MayDay

نتیجه‌ی گرفته شده از MayDay، مانند بسیاری دیگر از به روزرسانی‌های الگوریتم، این است که شما باید آماده باشید تا استراتژی سئو سایت را در هر زمان تنظیم کنید. تغییرات الگوریتم به طور مداوم در حال به وقوع پیوستن است، به این معنی که چیزی به عنوان طرح تنظیم و فراموش کردن آن وجود نخواهد داشت.

مشاهده خواهید کرد که در بین همه تغییرات الگوریتم قوی‌تر است، محتوای مرتبط‌تر همیشه بهتر از محتوای کم و کوتاه است. وقت بگذارید و مطمئن شوید که تمام محتوای وب سایت شما به درستی قالب‌بندی شده است.

این کار را هم برای عملکرد موتور جستجو و هم برای یک تجربه کاربری عالی برای بازدید کنندگان وب سایت خود انجام دهید. این نزدیکترین راه است که می‌توانید به اثبات وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.

اما چگونه صاحبان مشاغل باید با همه این تغییرات الگوریتم همراه باشند و برای پر کردن وب سایت خود با محتوای با کیفیت وقت بگذارند؟ به نظر یک کار غیرممکن است.

اما یک خبر خوب، لازم نیست این کار را به تنهایی انجام دهید. کمک گرفتن از یک متخصص سئو و بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجو یک حرکت بسیار هوشمندانه است.

چه یک کسب و کار محلی داشته باشید و چه یک فروشگاه تجارت الکترونیک بزرگ، در وب سایت خود به یک متخصص سئو احتیاج خواهید داشت.

می‌توانید با مراجعه به یک وب سایتی که داخل SERP گوگل قرار دارد و مشورت گرفتن از آن‌ها، اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما همیشه برای عملکرد هرچه بهتر در موتورهای جستجو تنظیم بشود.

وقتی صحبت از سئو می‌شود، رضایت خاطر بسیار مهم است. این را در نظر بگیرید، اگر نمی‌خواهید برای بهینه‌سازی وب سایت خود تلاش کنید، رقبای شما احتمالاً چنین کاری را انجام می‌دهند.

سهم ارزشمند بازار خود را از دست ندهید و از تلاش‌های خود در زمینه سئو ناامید نشوید همیشه پر انرژی کار خود را ادامه دهید.

اگر می‌خواهید در مورد چگونگی کمک یک مشاور سئو در تولید مشاغل در ماه‌های آینده بیشتر بیاموزید، با مشاوره از یک وبسایت شناخته شده شروع کنید.

وب سایت‌ها با بهینه‌سازی محتوای خود و همچنین نرخ گزاف گویی، توانستند افت ناشی از به روزرسانی الگوریتم را متوقف کرده و حتی برخی از رتبه‌های از دست رفته خود را برای نتایج طولانی مدت دوباره بدست آورند.

جمع بندی و نتیجه گیری

وقتی داده‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند، مشخص می‌شود که آیا مسئله‌ای حتی خارج از سیلاب و جریان ترافیکی عالی وجود دارد یا خیر.

  • سوال بعدی همیشه این است که در مورد آن چه کاری را باید کرد؟

این اولین کار برای حفاری اقدامات اخیر خود یک سایت است.

  1. آیا سایت برای مدت زمانی از دسترس خارج بود؟
  2. آیا Google Webmaster Tools یک دوره کاهش خزیدن یا افزایش زمان بارگذاری را نشان می‌دهد؟
  3. آیا تغییر URL رخ داده است؟
  4. آیا میکروسایت جدیدی راه اندازی شده است؟
  5. آیا ویژگی جدیدی به سایت افزوده شده است؟
  6. آیا به روزرسانی محتوای عمده‌ای دارید؟

همه این‌ها می‌توانند در سئو تأثیر داشته باشند و شناسایی و حل آن‌ها به مراتب آسان‌تر از نگرانی در مورد به روزرسانی الگوریتم May Day خواهد بود.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا