الگوریتم ‌های گوگل

پیشنهاد گوگل یا (Google Suggest) چیست؟

همه کسانی که با گوگل سر و کار دارند، مسلما بعد از نوشتن چند کلمه برای جست و جو، چندین پیشنهاد توسط گوگل  به آن ها داده شده است.

در این مقاله کلیات پیشنهاد گوگل یا Google Suggest  رامورد بررسی کامل قرار خواهیم داد و متوجه خواهیم شد که این الگوریتم چگونه کار خواهد کرد.

پیشنهادات گوگل از کجا ظاهر می‌‌شود؟

گوگل ساجست
گوگل ساجست
  • کلمات تایپ شده توسط کاربران دیگر.
  • سرچ‌هایی که قبلا انجام داد‌ه‌اید. اگر وارد اکانت گوگل خود شوید و در قسمت Web & App Activity  گزینه مورد نظر را روشن کنید، می‌توانید تاریخچه جست و جو با اکانت مربوطه خود را ببینید.
  • مواردی کاربران دیگر جستجو کرده‌اند. این می‌تواند شامل جستجو عبارت ها و موضوعات ترند و محبوب روز باشد.

به همین ترتیب، این پیش‌ بینیها در ابتدایی‌ترین سطح خود کار می‌کنند. با این حال، موارد بسیار بیشتری در این الگوریتم گوگل دخیل هستند.

از موارد دیگری که برای Google Suggest  بسیار مهم است، بروز بودن مطالب و ترند بودن آن‌ها است. منظور از ترند بودن مطلب، است، به عنوان مثال فرض کنید امروز بازی استقلال و پرسپولیس می‌باشد. تمامی نتایج جست و جو شده در گوگل در رابطه با این مسابقه، ترند نامیده می‌شوند.

در همین حین اگر سیستم‌ خودکار گوگل متوجه علاقه کاربران به این موضوعی شود،ممکن است آن را  به پیش بینی ترند خود ارسال کند.در حقیقت پیشنهاد گوگل ، پیش بینی‌ها و سوالات خاص مربوط به یک موضوع خاص را منعکس می‌کنند.

 

پیشنهاد گوگل چگونه کار می کند؟

پیشنهاد گوگل چیست

هنگامی که یک کاربر حروفی را در نوار جستجوی گوگل سرچ می‌کند، گوگل فرم داده ها را به سرورهای خود ارسال می‌کند که با این کار پیش بینی کلمات بعدی و در نهایت عبارات نزدیک به مقصود شما را نشان می‌دهد.

پیشنهادات با توجه به شرایطی که اغلب با کلمه کلیدی تایپ شده توسط کاربر استفاده می‌شود تعریف می شود. این تابع بر اساس تکنولوژی AJAX کار می‌کند که اجازه می دهد محتوای صفحه را بدون نیاز به  بارگذاری مجدد آن تغییر دهید.

هدف گوگل در کل با این کار ، در نظر گرفتن رفتار کلی کاربران برای نشان دادن عبارات جستجو است. به عنوان مثال، اگر “صندلی ماشین ” اغلب در قسمت جستجو وارد شده است، احتمالا این کلمه به صورت یک پرسش و پاسخ بوده ، که با کلمه کلیدی “صندلی ماشین” شروع می شود.

کاربرد پیشنهاد گوگل برای SEO

از آنجا که پیشنهادات گوگل بر اساس عواملی مانند حجم جستجو و محبوبیت تعیین شده است، شما می‌توانید از آنها برای تحقیق کلمات کلیدی خود و به ویژه برای تعریف هدف جستجو استفاده کنید.

ساخت مقاله با تعیین قصد تحقیق کاربر

پیشنهاد کلمات کلیدی گوگل

فرض کنید هدف شما نوشتن یک مقاله درباره نوتلا nutella است. پیشنهاد گوگل می‌تواند با نشان دادن اینکه آیا کاربران به این برند علاقه‌مند هستند یا خیر به شما کمک کند.

هنگامی که مقصود کاربر تعریف شده است، پس از آن می‌توانید با تکمیل خودکار به کار خود ادامه دهید تا عبارات دیگر مربوط به همان کلمه کلیدی را پیدا کنید.

مدیریت شهرت الکترونیکی

پیشنهادات  گوگل نیز یک راه خوب برای بررسی تکامل شهرت شما در سطح وب است. شما  می‌توانید در عرض چند ثانیه  کلمات کلیدی پیشنهاد شده با توجه به نام یکی از محصولات خود و یا نام تجاری خود را در سطح اینترنت مشاهده کنید.

بنابراین، اگر متوجه شوید که پیشنهادات مربوطه به نام تجاری شما اغلب به شرایط منفی مربوط می شود، به این معنی است که رضایت  مشتریان نسبت به شما پایین است.

پیشنهادهایی که در معرض دید نیستند

اصولا پیشنهادهای گوگل به معنای این است که شما می‌توانین خیلی سریع‌تر مواردی که می‌خواهید تایپ کرده به نتیجه مربوطه خود برسید.

اما مانند دیگر مواردی که گوگل ارائه داده است، پیشنهادهای گوگل  نیز کامل نیستند. این امکان وجود دارد که پیش بینی های غیر منتظره یا تکان دهنده‌ای برای شما نشان داده شود.

همچنین ممکن است افراد پیشنهادهای گوگل را به عنوان واقعیت‌ یا عقاید مردم در نظر بگیرند. همچنین خیلی از پیشنهادهای گوگل منجر به ظاهر شدن محتواهای غیر قابل اعتماد می‌شوند.

مقابله گوگل با محتوای غیرقابل اطمینان

پیشنهادات سرچ گوگل
پیشنهادات سرچ گوگل

روش اول و مهمترین روش این است که گوگل سیستم‌های خود را برای جلوگیری از این روش بهینه می‌کند و این کار سیاست جهانی را نیز نقض می‌کند.

روش دوم هم این است که اگر سیستم‌های خودکار گوگل پیش‌بینی هایی را مشاهده کنند که قوانین گوگل را نقض می‌کند، تیم‌های اجرایی خود را ملزم می‎‌کنند که مطابق با این سیاست‌ها پیش بینی ها را حذف کنند.

پیشنهاد گوگل و سئو

قبل از شروع به بررسی پیشنهادهای Google برای سئو سایت، انجام این سه کار بسیار ضروری است :

  • ابتدا از Google خارج شوید یا از حالت ناشناس استفاده کنید ( Incognito Tab ) تا مطمئن باشید سابقه جستجو شما بر پیشنهادهای شما تأثیر خاصی نمی‌گذارد.
  • اگر در مکانی غیر از محل جست و جوی مخاطبان هدف خود هستید، از  VPN ها استفاده کنید. به عنوان مثال: اگر در حال حاضر در ایران هستید، اما بیشتر روی افراد مستقر در آلمان تمرکز دارید، از VPNهایی استفاده کنید تا به نظر رسد که شما نیز در آلمان هستید.
  • تنظیمات زبان خود را بروز کنید  تا مشابه تنظیمات زبانی شود که افراد در مخاطب هدف شما هستند.

نتیجه گیری و جمع بندی

پیشنهاد گوگل در نهایت به کاربران و مدیران وب خدمات بسیاری را ارائه می‌دهد. این پیشنهادها با توجه به کلماتی جست و جو می‌شوند، کار می‌کنند و نزدیک ترین نتایج را نشان می‌دهند.

همچنین ممکن است سیستم‌های حفاظتی گوگل مانع از نمایش داده شدن برخی کلمات کلیدی شوند. در واقع، این موارد خصوصا در هنگام وارد کردن اسامی، اطلاعات بانکی و حریم شخصی بسیار حساس هستند.

با این حال، به نظر اکثر کاربران این کار گوگل بسیار ارزشمند بوده و  بهتر است که گوگل نیز  محتاطانه تر در اینباره عمل کند . این محتاط عمل کردن مخصوصاً از این دیدگاه خوب است که جلوی ظاهر شدن اطلاعاتی که به حریم شخصی کاربران و موارد مشابه آسیب نمی‌زند.

همچنین در این مقاله تمامی مواردی که به پیشنهاد گوگل از جمله : نحوه کارکرد پیشنهاد گوگل، گوگل ترندز ، پیشنهاد گوگل و سئو، ساخت مقاله هدفمند و …. توضیح داده شدند.

در نهایت با همه این تفاسیر باید بگوییم که پیشنهاد گوگل از الگوریتم‌های بسیار کاربردی گوگل بوده و استفاده از آن و مطابق ساختن خود با آن کاملا به نفع کاربران گوگل است .

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا