الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم موبایل گدون یا Mobilegeddon چیست؟

موبایل گدون یعنی اینکه سایت شما باید طوری طراحی شده باشد که در دستگاه‌های مختلف تلفن همراه قابل ‌دیدن باشد بدون اینکه المان‌های آن به هم بریزد و حتی کاربر را اذیت کند.

آشنایی خطرات الگوریتم موبایل

  1. عدم وجود نسخه موبایل صفحه
  2. پیکربندی نمایش نادرست
  3. مطالب ناخوانا
  4. استفاده از پلاگین

چگونه از جریمه این الگوریتم ایمن بمانیم؟

البته ایمن بودن به معنای این نیست که این الگوریتم به شما حمله می‌کند و یا سایت شما را جریمه می‌کند. ولی خب وقتی سایت شما برای موبایل به‌صورت مناسب بهینه نشده باشد نباید توقع رفتار خوبی از این الگوریتم داشته باشید.

کلاهتان را قاضی کنید! وقتی کسی از کنار شما رد می‌شود که دارای ظاهری نامتعارف ازلحاظ اجتماع دارد آیا اگر از شما سؤالی داشته باشد به سؤال او جواب می‌دهید. اصلاً به او محل می‌گذارید. این الگوریتم هم همین رفتار را دارد.

۱- طراحی الگوریتم موبایل در گوگل به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد. چند پیکربندی وب‌سایت تلفن همراه برای انتخاب وجود دارد، اما توصیه Google طراحی ریسپانسیو است.

Google همچنین نحوه کار با تلفن همراه ویژه را برای سیستم‌عامل‌های مختلف وب‌سایت در نظر گرفته است تا استفاده از تلفن همراه برای مدیران وب را آسان کند.

۲_در تست mobile friendly شرکت کنید. فاکتور Mobile friendly به شما نشان می‌دهد که آیا صفحه شما به‌طورکلی برای تلفن همراه دوستانه در نظر گرفته می‌شود یا نه.

در اینجا (تست ریسپانسیو موبایل)، شما همچنین می‌توانید یک پیش‌نمایش تلفن همراه از صفحه خود دریافت کنید. برای نحوه مشخص کردن توصیه‌ها، روی هر عاملی که دارای وضعیت خطا یا هشدار است کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا