الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم هیلتاپ (Hilltop algorithm) چیست؟

الگوریتم Hilltop یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین الگوریتم‌های امروزی در موتور جستجو است. این در حالی است که سایر پارامترهای الگوریتم‌های جدیدتر به آن اضافه می‌شوند. این الگوریتم در سال ۲۰۰۳ توسط گوگل معرفی شد و همچنان پایه اصلی SEO است.

پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا چیزی را از قلم نیندازید!

الگوریتم هیلتاپ چیست؟

الگوریتم هیلتاپ چیست

الگوریتم هیلتاپ (Hilltop) کار ارزیابی وب سایت شما را انجام می‌دهد و ثابت می‌کند که سایت شما به یک سازمان یا شخص متخصص تعلق دارد، یا دارای محتوای معتبر و سابقه کاری است.

الگوریتم هیلتاپ همچنین اعتبار و قابلیت اطمینان سایت را برای کلمات کلیدی خاص محاسبه می‌کند. اگر یک عبارت را در گوگل جستجو کنید، موتور جستجو ابتدا صفحات متخصص و مرجع مربوط به این عبارت را نشان می‌دهند.

آیا الگوریتم هیلتاپ امروزه مهم است؟

برخی از کارشناسان ممکن است استدلال کنند که الگوریتم Hilltop دیگر به سئو ارتباط ندارد. با این حال، درک نحوه کارکرد این الگوریتم است که به شما کمک می‌کند پایه محکمی از SEO ایجاد کنید.

نگاهی دقیق به الگوریتم‌های جابجایی نشان می‌دهد که همه چیز به سمت ارائه UX بهتر رو به حرکت است.

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب بزرگ جستجوگرها، بهترین روش برای تمرکز بر تکامل الگوریتم‌ها است. این کار به شما کمک می‌کند تا بر اساس یافته‌ها و دستاوردهای تدریجی در طول زمان پیشرفت کنید.

چگونه وب سایت خود را برای الگوریتم هیلتاپ بهینه‌سازی کنیم؟

الگوریتم Hilltop

راز بهینه‌سازی دقیق الگوریتم Hilltop، تشخیص اسناد مرجع و مرتبط است. برای بیان متفاوت، باید در ایجاد لینک‌های سایت خود تجدید نظر کنید. در اینجا چند نکته مفید برای بهبود کیفیت سایتتان آورده شده است.

الف) با شناسایی وب سایت‌های معتبر شروع کنید

ساده‌ترین روش شناسایی یک وب سایت معتبر، دنبال کردن نتایج جستجو است که دارای لیست معتبر از جمله لینک‌های سایت است.
لینک‌های سایت، جزء اولین مواردی هستند که گوگل در اولویت برای بررسی سایت قرار می‌دهد. حتماً موارد مرتبط با وب سایت خود را بررسی کنید.
سپس، روش‌هایی برای پیوند دادن به آن‌ها مانند بررسی محصولاتشان و حتی ایجاد روابط را ترسیم کنید.

ب) مشخصات لینک سایت خود را ترکیب کنید

گوگل کمک زیادی به تجزیه و تحلیل لینک‌ها می‌کند. اگر وب سایت شما فقط دارای لینک‌های مرجع، اختیار و پیوندهای دانه‌ای باشد، احتمالاً مشکوک تلقی می‌شوید.

در اینجا، شما باید به دنبال لینک‌های جدیدتر از جمله وب سایت‌هایی با میزان اعتماد کمتر باشید تا طبیعی بودن پیوندها را نشان دهید.

ج) شبکه‌سازی با افراد واقعی و وب سایت‌ها

توصیه شده‌ترین روش برای دریافت لینک، ایجاد شبکه با افراد واقعی است که دارای مشاغل واقعی هستند. برای دریافت لینک‌های منظم با موسسات، شرکت‌ها و سازمان‌ها تماس بگیرید و در مورد کار خود با آن‌ها گفت و گو کنید.

شما می‌توانید محصولات ارائه شده توسط این شرکت‌ها را دنبال کرده و به دنبال پیوندهای آن‌ها باشید یا حتی پست‌های مهمان ایجاد کنید.

د) پیوندهای اقتدار رقبا را کشف و دنبال کنید

برای بدست آوردن بک لینک های بیشتر، می‌توانید رقبا را دنبال کنید تا بدانید چه چیزی دارند اما شما ندارید. با استفاده از ابزاری مانند Common Backlink Tool قادر هستید لینک‌های آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید.

سپس، آن‌ها را هدف قرار دهید تا پیوندهای دلخواهتان را نیز بدست آورید. به یاد داشته باشید که فقط پیوندهایی را که کاملاً با حیطه کاری شما مرتبط هستند، هدف قرار دهید.

اطلاعات عمومی در مورد الگوریتم هیلتاپ

الگوریتم Hilltop سعی دارد تخصص یک نهاد را در مورد یک موضوع محاسبه کند. در واقع الگوریتم هیلتاپ یکی از روش‌های اساسی گوگل برای بررسی اقتدار یک وب سایت در گذشته است. با خواندن الگوریتم هیلتاپ در میابید که گوگل الگوریتم خود را به روشی پیچیده و جامع تا چه اندازه توسعه داده است.

در سال ۱۹۹۹ الگوریتم Bharat و Mihaila Hilltop در دانشگاه تورنتو ساخته شدند. گوگل حق ثبت اختراع این الگوریتم را در سال ۲۰۰۳ به دست آورد. پیشینه این الگوریتم این است که سعی می‌کند اعتبار صفحه وب را با توجه به لینک‌های با کیفیت و نقل قول‌های آن محاسبه کند.

طبق الگوریتم Bharat و Mihalia Hilltop، ۵ استناد از افراد معتبر از یک موضوع خاص، اعتماد و تخصص شما را در مورد آن موضوع خاص نشان می‌دهد. سایت‌های مستقل نیز در این زمینه به دقت بررسی می‌شوند. بنابراین این سایت‌ها نباید به شبکه به اصطلاح کلاس C تعلق داشته باشند.

این بدان معنی است که سه بلوک اول آدرس IP نباید مطابقت داشته باشند و نباید از نام دامنه یکسانی برخوردار باشند. این تشابهات می‌توانند شامل تغییرات قابل تصویر، برای مثال: URL ‌های یکسان با پایان‌های مختلف مانند. com یا. ir باشند.

تفاوت بین الگوریتم‌های Hilltop و Pagerank چیست؟

رتبه گیری در موتور جستجو

الگوریتم PageRank تعداد و قدرت پیوندهای ورودی در یک وب سایت را مشخص می‌کند. این الگوریتم یکی از مهمترین ابزارها برای بررسی ارتباط وب سایت‌ها بود.

با این حال، الگوریتم PageRank تصویری تقریبا ناکارآمد عمل کرد زیرا، در مورد قدرت و تعداد وب سایت‌های یکپارچه اظهاراتی ارائه داد.

با این حال در مورد کیفیت و اقتدار سایت حول محور یک موضوع خاص مطلبی را عنوان نمی‌کرد. اما اگر بحث ارتباط یک وب سایت مطرح بود، الگوریتم PageRank دقیقاً ابزار مورد نیاز به حساب می‌آمد.

به همین دلیل، الگوریتم Hilltop یک افزودنی مفید به الگوریتم PageRank می‌باشد. این اصطلاحات جستجوی خاصی را از وب سایت‌ها بررسی می‌کنند.

همچنین نشان می‌دهند که آیا می‌توان وبسایتی را در میان صفحات معتبر به حساب آورد یا خیر. اگر وضعیت صفحه مربوطه مشخص شده باشد، کاربر این واقعیت را تشخیص می‌دهد که در نتایج جستجو در بالا یافت می‌شود و علاوه بر توضیحات کلی صفحه حاوی اطلاعات اضافی است. به عنوان مثال، این می‌تواند به زیرصفحه‌های مربوطه پیوند داده شود.

SEO و الگوریتم هیلتاپ

الگوریتم هیلتاپ برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) نیز مهم است. برای داشتن رتبه‌بندی بهتر، از سایت‌های معتبر به سایت خود لینک دهید.

برای این کار لازم است که در وب سایت خود در بیشترین دایرکتوری‌ها وارد شوید. برای جستجوی اختصاصی صفحات معتبر، منطقی است که به دنبال وب سایت‌هایی بگردید که به نوبه خود به صفحات بی‌شمار رتبه‌بندی شده مراجعه کنند.

همچنین می‌توانید خودتان به طور فعال روی رتبه‌بندی تأثیر بگذارید. برای این منظور، توصیه می‌شود فهرستهای خاص خود را در مورد موضوعات خاص ایجاد کنید، سپس آن‌ها برای بهینه‌سازی در وب سایت گنجانده می‌شوند.

برای داشتن اعتبار در یک دامنه، نباید سعی کنید الگوریتم PageRank را دستکاری کنید. در حالی که توصیه می‌شود از سایت‌های معتبر به سایت خود لینک دهید، منظور این است که شما باید محصولات، خدمات و مطالب با کیفیت را تأیید کنید تا در یک روند طبیعی مورد تأیید آن سایت‌ها قرار گیرند.

الگوریتم Hilltop برای استفاده در رتبه‌بندی بهتر کاربرد محدودی دارد. با همکاری الگوریتم‌های دیگر که قبلاً ذکر شد، می‌توان تلاش محاسباتی را که در ابتدای جستجو از طریق فهرست جستجو ایجاد می‌شود، کاهش داد.

علاوه بر این، الگوریتم hilltop به ابزاری ارزشمند برای شناسایی اسپم تبدیل شده است. با توجه به معیارهای کیفی تعریف شده توسط الگوریتم هیلتاپ، وب سایت‌هایی که به عنوان اسپم طبقه‌بندی می‌شوند در واقع شانسی برای دستیابی و تبدیل شدن به یک صفحه معتبر را ندارند.

اهمیت بازاریابی آنلاین

الگوریتم هیلتاپ به تنهایی اپراتورهای وب سایت را هدایت نمی‌کند. این بخشی از یک گروه بزرگتر از الگوریتم‌ها است که باید در صورت امکان در ترکیب با یکدیگر استفاده شود.

با این حال، اهمیت الگوریتم Hilltop را نباید نادیده گرفت، زیرا سرلوحه گوگل از سال ۲۰۰۳ پاداش دادن به وب سایت‌های با کیفیت است.

جمع‌بندی و نتیجه گیری

امروزه الگوریتم‌های جدیدی به صورت پیاپی منتشر می‌شوند. با این حال قدرت لینک دادن به سایت‌های معتبر برای قرار دادن سایت شما در صفحات اول نیز همچنان حائز اهمیت هستند.

شما باید در جهت شناسایی سایت‌های با کیفیت بالا ضمن افزایش تنوع تلاش کنید. برای رشد سریعتر با الگوریتم هیلتاپ، اطمینان حاصل کنید که لینک‌ها را با استفاده از کانالهای بازاریابی دیگر از جمله رسانه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و بازاریابی وابسته و… رشد دهید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا