آموزش سئو

پیج آتوریتی (Page Authority) یا اعتبار صفحه چیست؟

داشتن یک وب سایت برای تجارت یک عامل اساسی است، اما همزمان با رشد کاربران اینترنت، تعدادی وب سایت در اینترنت وجود دارد و اگر شخصی وب سایت شخصی خود را راه اندازی کرد، باید فقط طبق انتظارات کاربر باشد.

در اینجا، جدا از برآورده ساختن انتظارات کاربر، یکی دیگر از جنبه‌های مهم این است که آن را برای موتورهای جستجو نیز مناسب کنید. عوامل زیادی در رتبه‌بندی وب سایت در موتورهای جستجو کمک می‌کند و یکی از آن‌ها Page Authority است.

در این مقاله، ما قصد داریم درباره‌ی این که Page Authority چیست و چگونه بر وب سایت شما تأثیر می‌گذارد و قابل بررسی و بهبود است صحبت کنیم. پس، با ما همراه باشید.

Page Authority چیست؟

اعتبار صفحه چیست
اعتبار صفحه چیست

Page Authority یک امتیاز Moz است که می‌تواند پیش بینی کند که هر صفحه منحصر به فرد در موتور جستجو چگونه رتبه‌بندی خواهد شد.

نمره هر صفحه وب برای SERP می‌تواند تا ۱۰۰ متغیر باشد و نمره بالا می‌تواند رتبه صفحه را نیز بهبود بخشد. ده‌ها فاکتور در تصمیم گیری قدرت صفحه یک صفحه وب نقش دارند.

اگر ما درباره اقتدار دامنه صحبت کنیم، یک مدل یادگیری ماشین وجود دارد که برای شناسایی الگوریتم مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند قدرت صفحه یک وب سایت را در هزاران SERP مرتبط سازد.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه Page Authority محاسبه می‌شود، اساساً نمره یک صفحه برای authority در مقیاس ۱۰۰ نقطه لگاریتمی محاسبه می‌شود.

هر کسی می‌تواند این نمره را حتی از ۲۰ به ۸۰ به راحتی افزایش دهد. Moz به طور مداوم الگوریتم Page Authority را به روز می‌کند و بنابراین نمره صفحه نیز ممکن است هر از چندگاهی در نوسان باشد.

معمولاً، معیار رقابتی در تصمیم گیری برای تعیین عملکرد صفحه به جای نمره مشخص در نظر گرفته می‌شود.

page Authority چگونه دارای امتیاز می‌شود

گوگل Page Authority را در مقیاس ۱۰۰ لگاریتمی نمره‌بندی کرده است. بنابراین، رشد نمره شما از ۲۰ به ۳۰ به طور قابل توجهی آسان‌تر از رشد از ۷۰ به ۸۰ است.

گوگل دائماً الگوریتم مورد استفاده برای محاسبه Page Authority را به روز می‌کند، بنابراین ممکن است هر از چند گاهی نوسان امتیاز خود را ببینید.

مرجع صفحه «خوب» چیست؟

به دلیل چگونگی محاسبه Page Authority به «تعریف فنی صفحه پیج» مراجعه کنید، هنگام تحقیق در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام صفحات قدرتمندتر هستند، بهتر است به عنوان یک معیار مقایسه‌ای به جای یک امتیاز مطلق مورد استفاده قرار گیرد.

یا پروفایل‌های پیوند مهم نسبت به دیگران. از آنجا که این یک ابزار مقایسه‌ای است، لزوماً نمره صفحه «خوب» یا «بد» وجود ندارد.

مرجع صفحه در مقابل Domain Authority

در حالی که Page Authority پیش بینی رتبه‌بندی یک صفحه را اندازه گیری می‌کند، Domain Authority قدرت کل دامنه‌ها را اندازه گیری می‌کند.

با این حال، معیارها با استفاده از یک روش مشابه محاسبه می‌شوند. بنابراین از بسیاری جهات، آن‌ها از یکدیگر متفاوت هستند.

از کجا می‌توانید صفحه آگهی را پیدا کنید؟

معیارهای صفحه اختیارات در ده‌ها سیستم عامل جستجوگرها و سیستم عامل بازاریابی آنلاین در سراسر وب گنجانده شده است.

در اکوسیستم Moz، می‌توانید Domain Authority را با استفاده از لینک اکسپلورر، MozBar، نوار ابزار سئو رایگان Moz یا در بخش تجزیه و تحلیل SERP کلمه کلیدی Explorer را بررسی کنید.

معیارهای اقتدار همچنین در همه کمپین‌های Moz Pro و همچنین API گوگل گنجانده شده است.

تعریف فنی صفحه آگهی

Authority صفحه به همان شیوه Domain Authority محاسبه می‌شود، اما در سطح صفحه فردی. Page Authority مبتنی بر داده‌های موجود در فهرست وب Mozscape است و شامل تعداد پیوندها و ده‌ها عامل دیگر در کل بیش از ۴۰ است.

نکته مهم این است که عناصر خاص صفحه، استفاده از کلمات کلیدی یا بهینه‌سازی محتوا را در نظر نمی‌گیرد.

مانند Domain Authority، Page Authority با استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشین محاسبه می‌شود و بنابراین با تغییر داده‌های الگوریتم تغذیه می‌شوند.

به همین دلیل، بهتر است برای مقایسه با سایر صفحات در مقابل مقدار مطلق «امتیازدهی» برای رتبه‌بندی هر یک از صفحات، از Authority به عنوان یک معیار نسبی استفاده کنید.

چگونه می‌توانم بر page Authority تأثیر بگذارم

Domain Authority، Page Authority یک نمره کل نگر است و تأثیر مستقیم بر آن دشوار است. این از مجموع معیارهایی تشکیل شده است که هر یک در نمره تأثیر دارند.

این وابستگی چند عاملی عمدی است: از آنجا که گوگل هنگام رتبه‌بندی یک صفحه، فاکتورهای زیادی را در نظر می‌گیرد، معیاری که سعی در محاسبه آن دارد باید فاکتورهای زیادی را نیز در خود داشته باشد.

Domain Authority خود را چگونه مرور کنیم

همیشه مهم است که به صفحه خود توجه داشته باشید و شما می‌توانید با تأمل در چند عامل این کار را انجام دهید:

 • تعداد و کیفیت بک لینک‌های جمع شده را مرور کنید.
 • بررسی کنید که آیا صفحه شما برای جستجو با رقابت بالا رتبه خوبی دارد.
 • همچنین می‌توانید از ابزاری مانند MozBar استفاده کنید تا از عملکرد صفحه خود ایده بگیرید.

تفاوت بین Page Authority و Domain Authority چیست؟

با این حال، هر دو این اصطلاحات شبیه به هم هستند اما متفاوت هستند زیرا از یک سو Page Authority همه چیز در مورد رتبه‌بندی صفحه یا مقیاس پیش بینی است، در حالی که اعتبار دامنه یا زیر دامنه‌های آن را اندازه گیری می‌کند.

برای محاسبه هر دو اقتدار صفحه و حوزه دامنه از روش یکسانی استفاده می‌شود، بنابراین بسیاری از مواقع نتیجه هر دو یکسان است و اصطلاحات مشابهی در نظر گرفته می‌شوند.

معیارهای اعتبار صفحه در بسیاری از روش‌های سئو و بازاریابی آنلاین نیز دخیل هستند. علاوه بر این، ابزارهایی نیز برای استفاده در اینترنت وجود دارد که می‌تواند به شما در شناسایی دامنه و قدرت صفحه کمک کند.

لینک اکسپلورر، MozBar آزادانه به عنوان یک نوار ابزار در دسترس است که می‌تواند به اندازه گیری قدرت دامنه کمک کند.

چگونه قدرت دامنه و صفحه را محاسبه کنیم؟

اعتبار دامنه برای دامنه کلی و زیر دامنه‌های آن محاسبه می‌شود، بنابراین قدرت صفحه در صفحه جداگانه محاسبه می‌شود.برای شناسایی اقتدار یک صفحه، داده‌ها از فهرست وب Mozscape گرفته شده‌اند و می‌توانند شامل تعداد پیوندها، نمرات MozTrust باشند.

MozRank و بسیاری دیگر از عوامل کوچک مرتبط با یک صفحه، در اینجا برای محاسبه رتبه صفحه استفاده از کلمات کلیدی و بهینه‌سازی محتوا در نظر گرفته نشده است.

اعتبار صفحه نیز با استفاده از یادگیری ماشین محاسبه می‌شود مانند دامنه و بنابراین ممکن است نوسان نیز داشته باشد، زیرا داده‌هایی که در الگوریتم‌های یادگیری ماشین وارد می‌شوند ممکن است از یک زمان به زمان دیگر تغییر کند.

بنابراین، کاربر باید مرجع صفحه را به عنوان یک معیار نسبی در نظر بگیرد، هنگامی که آن را با صفحات دیگر مقایسه می‌کند و برای بررسی آن نباید مقادیر مطلق در نظر گرفته شود.

چگونه می‌توان اعتبار صفحه را افزایش داد؟

افزایش اعتبار صفحه
افزایش اعتبار صفحه

اکنون، ما به اندازه کافی درباره  Page Authority ، معرفی آن و عواملی که باید برای اندازه گیری قدرت یک صفحه در نظر گرفته شود، بحث کرده‌ایم، بنابراین اکنون ممکن است نگران باشید که چگونه می‌توانید قدرت صفحه وب سایت خود را افزایش دهید.

برخی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین روش‌ها برای افزایش اعتبار صفحه وجود دارد که ما قصد داریم در مورد آن‌ها صحبت کنیم:

۱) وجود مطالب جدید

امتیاز محتوای خوب صفحه را می‌توان با محتوای معنی دار و تازه تضمین کرد. سعی کنید محتوای مرتبط و با کیفیت بالا ایجاد کنید که مربوط به نام تجاری یا محصول یا خدمات شما باشد.

محتوای شما بهتر است به احتمال زیاد توسط کاربران مختلف به اشتراک گذاشته شود و مورد پسند قرار گیرد و در نتیجه بسیاری از سایت‌های دیگر به سایت یا صفحه شما پیوند داده شوند.

برای معروف شدن سایت سعی کنید محتوای با کیفیت و مناسب برای صفحه وب خود ایجاد کنید. در زیر چند نکته برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا آورده شده است:

 • محتوای جالب ایجاد کنید.
 • هر روز محتوای تازه را به روز کرده و ارسال کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که مطالب مرتبط و مفید هستند.
 • مطمئن شوید که مطالب به راحتی خوانده می‌شوند.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که معمولاً توسط کسب و کارها انجام می‌شود این است که آن‌ها قطعات محتوی بدون محتوایی را می‌نویسند. آن‌ها فکر می‌کنند که فقط برای سئو محتوا ایجاد می‌کنند و می‌توانند هر چیزی را بنویسند و فقط باید آن را با کلمات کلیدی مربوطه پر کنند.

بنابراین، شما باید سعی کنید محتوای معنا داری را ایجاد کنید که بتواند خوانندگان را جذب کرده و برای آن‌ها نیز به اشتراک گذاشته شود.

۲) لینک سازی خارجی

به دلایل زیادی، داشتن پیوندهای خارجی مهم است. مانند اینکه اگر پیوند خارجی به وب سایت دیگر قرار دهید و آن‌ها را در سایت خود قرار دهید، در این صورت مخاطب بیشتری خواهید داشت و برند تجاری شما در معرض نمایش بیشتری قرار خواهد گرفت.

در نتیجه با این کار، ترافیک وب سایت بیشتری خواهید داشت. برای ارسال محتوا در سایر وب سایت‌های معتبر، باید محتوای معنی دار و با کیفیت ایجاد کنید.

در زیر نکاتی برای این مورد آورده شده است:

 • محتوای باکیفیت برای سایت‌های خارجی ایجاد کنید.
 • تبلیغ محتوا از طریق رسانه‌های اجتماعی انجام دهید.
 • از طریق پست‌های وبلاگ خود به سایر سایت‌های معتبر پیوند دهید.
 • نوشته‌های مهمان بنویسید.
 • می‌توانید پیوندهای خارجی ایجاد کنید و از طریق این مراحل پیوندهای زیادی دریافت کنید.

۳) استفاده از تصاویر

باور کنید یا نه، اما تصاویر بسیار مهمتر هستند و می‌توانند کیفیت و اعتبار صفحه را بسیار تحت تأثیر قرار دهند. تصاویری که دارای محتوای اصلی هستند می‌توانند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند.

برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

 • محتوا خواندنی‌تر می‌شود.
 • تصاویر را می‌توان به راحتی به اشتراک گذاشت و دوست داشت.
 • تصاویر می‌توانند سئو را بهبود بخشند.

شما حتی می‌توانید محتوای خود را به صورت تصویری تجزیه و تحلیل کنید. گوگل همچنین از استفاده از تصاویر در یک صفحه وب قدردانی می‌کند. با این حال، تا زمانی که از تگ توصیفی ALT استفاده نکنید، گوگل نمی‌تواند تصاویری را که توسط شما در صفحه وب استفاده می‌شود شناسایی کند.

علاوه بر این، اگر از برچسب ALT استفاده می‌کنید، باید از کلمات کلیدی سئو قوی در این تگ ALT استفاده کنید که به راحتی توسط گوگل پیدا می‌شود و ترافیک بیشتری از این طریق ایجاد می‌شود.

 جمع بندی و نتیجه گیری

وب سایت شما هرچه باشد و محصول شما نیز باشد، اما برای رسیدن به اهداف تجاری خود باید تلاش کنید ترافیک وب را افزایش دهید. علاوه بر این، برای اینکه بدانید آیا صفحه وب شما توسط گوگل رتبه خوبی خواهد داشت یا خیر، می‌توانید قدرت صفحه صفحات وب خود را بررسی کنید.

به نمره قدرت صفحه توجه کنید و تا جایی که می‌توانید برای بهبود آن تلاش کنید. علاوه بر این، می‌توان راه‌های دیگری را نیز برای بهبود قدرت صفحه ارائه کرد، بنابراین برای افزایش امتیاز، موارد افزایش اعتبار صفحه را شناسایی و اعمال کنید. اعتبار دامنه و اقتدار صفحه دو مورد از مهمترین عوامل برای SERP می‌باشند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا