استراتژی بازاریابی
موضوعات داغ

همکاری در فروش یا Affiliate marketing چیست؟

بازاریابی مشارکتی یا افیلیت مارکتینگ چیست؟ امروزه عبارت همکاری در فروش را در بیشتر سایت‌های فروشگاهی می‌بینید. ولی آیا می‌دانید که همکاری در فروش یک کالا و یا خدمت چیست؟ و چگونه می‌توان در این سیستم وارد شد.

در این مقاله می‌خواهیم یکی دیگر از روش‌های بازاریابی به نام بازاریابی همکاری در فروش را برای شما شرح دهیم با بلاگ مهدی عراقی همراه باشید.

لیست عناوین پنهان

همکاری در فروش یا بازاریابی وابسته چیست؟

همکاری در فروش چیست

بازاریابی وابسته نوعی بازاریابی اینترنتی است. شرکت‌ها (که بعضاً به‌عنوان تبلیغ‌کننده یا بازرگان نیز شناخته می‌شوند) به افراد (شرکت‌های وابسته) مبالغی را پرداخت می‌کنند که پیشنهاد آن‌ها را از طریق لینک وابسته ترویج می‌دهند.

به‌طور خلاصه، اگر یک شرکت وابسته هستید (همچنین به‌عنوان ناشر نیز نامیده می‌شوید)، از مهارت خود به‌عنوان بازاریاب برای ارجاع مخاطب خود به یک محصول استفاده می‌کنید.

وقتی شخصی از مخاطبان شما تصمیم می‌گیرد کالایی را بخرد یا براساس توصیه شما اقدامی انجام دهد، شما کارمزد یا پورسانت دریافت می‌کنید.

برای ملموس سازی بیشتر این مقاله را تا انتها مطالعه کنید!

افیلیت کیست؟

شرکت وابسته می‌تواند یک فرد یا یک شرکت باشد. بیشتر اوقات، شرکت‌های وابسته وبلاگ نویسان یا سایر تولیدکنندگان محتوا هستند. آن‌ها معمولاً در صنایعی هستند که مشابه یا نزدیک به شرکتی هستند که محصولاتشان را تبلیغ می‌کنند.

شرکت‌های وابسته افرادی هستند که با نوشتن پست، ساخت فیلم و انجام سایر اقدامات بازاریابی به ارتقا محصول یا خدمات کمک می‌کنند. هنگامی‌که بازدیدکننده شرکت وابسته، خریدی انجام می‌دهد یا فرم لید را در وب سایت شرکت وابسته ارسال می‌کند، شرکت وابسته پول دریافت می‌کند.

اینکه چه مبلغی (به‌عنوان هدایت یا خرید) به شرکت وابسته پرداخت می‌شود بستگی به شرایط برنامه همکاری دارد.
شرکت‌های وابسته همچنین می‌توانند با انتشار مواردی مانند تبلیغات بنر و پیوندهای متنی، محصولات همکاری در فروش را تبلیغ کنند.

هر زمان که لید تولید شود، ناشر دستمزد می‌گیرد. این غالباً درصدی از مبلغ فروخته‌شده است. همچنین می‌تواند مبلغ دیگری باشد که مورد توافق آگهی‌دهنده و ناشر باشد.

نحوه کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ

کسب درآمد از همکاری در فروش
کسب درآمد از همکاری در فروش

۱- یک وبلاگ برای همکاری در فروش ایجاد کنید

برای شروع بازاریابی بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش ، باید یک وبلاگ یا یک وب‌سایت داشته باشید. اکثر شرکت‌هایی که یک برنامه وابسته را اجرا می‌کنند تنها در صورت داشتن یک وبلاگ یا وب‌سایت، شما را به عنوان یک شرکت وابسته تأیید می‌کنند. این به این دلیل است که داشتن یک وبلاگ اعتبار شما را ایجاد می‌کند .

درحالی‌که سیستم‌عامل‌های وبلاگ نویسی زیادی وجود دارد، ما همیشه وردپرس را برای راه‌اندازی یک وبلاگ توصیه می‌کنیم زیرا نه‌تنها رایگان است، بلکه به شما امکان کنترل کامل محتوای شما را می‌دهد.

برای راه‌اندازی یک وبلاگ، جدا از انتخاب یک پلت فرم مانند WordPress، باید یک نام دامنه و میزبانی وب داشته باشید. نام دامنه آدرس وبلاگ شما (URL) در اینترنت است، مانند Google.com و میزبانی وب محلی است که محتوای وبلاگ شما به‌صورت آنلاین ذخیره می‌شود.

وقتی بازدیدکننده‌ای می‌خواهد با تایپ آدرس وب شما (نام دامنه) به وبلاگ شما دسترسی پیدا کند، آن‌ها به وبلاگی که در سرور میزبانی وب خودتنظیم کرده‌اید هدایت می‌شوند.

۲- محصولات وابسته مناسب را انتخاب کنید

هر کس در مورد تبلیغ محصولات وابسته، قوانین و ایده آل‌های مختلفی دارد. به‌ عنوان ‌مثال، یک کارآفرین و بازاریاب وابسته موفق ShoeMoney یک بار گفت که او محصولات وابسته خصوصی را تبلیغ نمی‌کند مگر اینکه شخصاً با مالک آن دیدار کند تا قضاوت کند که آیا آن‌ها قابل‌اعتماد هستند یا خیر.

در اینجا چند روش برای انتخاب محصولات مناسب برای تبلیغ در وبلاگ خود آورده شده است:

 1. محصولات و خدماتی را که استفاده می‌کنید و دوستشان دارید تبلیغ کنید
 2. به یک شبکه وابسته بپیوندید و برخی از محصولات معروف را پیدا کنید
 3. به محصولاتی مراجعه کنید که ضمانت بازگشت پول را ارائه می‌دهند، بنابراین حتی اگر مخاطب شما در خرید کالای اشتباهی کند، می‌تواند پول خود را پس بگیرد.

اکنون‌که درک بهتری از نوع کالاهایی که می‌خواهید تبلیغ کنید، مورد بعدی که باید انجام دهید این است که به‌عنوان یک شرکت وابسته برای آن محصولات ثبت‌نام کرده و پیوند شرکت را بگیرید.

۳- مخاطب مناسب را با کلمات کلیدی مناسب جذب کنید

برای تولید فروش شرکت‌های وابسته، باید اطمینان حاصل کنید که مخاطب مناسبی را جذب می‌کنید که واقعاً می‌خواهد خدمتی را که شما توصیه می‌کنید آزمایش کند.
حال سؤال این است، چگونه می‌توانید بفهمید که وبلاگ شما ترافیک مناسبی را هدایت می‌کند یا خیر و قصد آن‌ها را درک می‌کنید؟
اگر مانند اکثر وبلاگ نویسان هستید، Google منبع شماره ۱ ترافیکی است که رشد وبلاگ شما را تضمین می‌کند.
اگر ترافیک از موتور جستجو دریافت می‌کنید، می‌توانید از طریق وبلاگ خود فروش وابسته انجام دهید.

به‌طورکلی، اهداف ۴ نوع کاربر وجود دارد:

 1. قصد پیمایش: کاربران یک وب‌سایت خاص را جستجو می‌کنند. آن‌ها فقط می‌خواهند به وب سایتی که دنبال آن هستند بروند.
 2. قصد اطلاعاتی: کاربران می‌خواهند پاسخ سؤالات مربوط به خود را پیدا کنند.
 3. قصد تحقیق: کاربران اطلاعاتی را جستجو می‌کنند که درنهایت ممکن است منجر به معامله شود.
 4. قصد تراکنش: کاربران آماده خرید یا بارگیری یک محصول رایگان هستند.

به‌عنوان یک بازاریاب وابسته، باید برای وبلاگ خود تحقیق کلمات کلیدی کنید. مخاطبان بالقوه شما وقتی هنوز آماده خرید کالایی نیستند از کلمات کلیدی تحقیقاتی استفاده می‌کنند.

آن‌ها می‌خواهند قبل از تصمیم‌گیری نهایی در خرید، محصولات را با یکدیگر مقایسه کرده و بررسی‌ها و توصیه‌ها را جستجو کنند.

برخی از عباراتی که اغلب در کلمات کلیدی تحقیق مشاهده خواهید کرد عبارت‌اند از:

 • بهترین
 • مرور
 • مقایسه کنید
 • جایگزین
 • برسی
 • چگونه
 • چطور
 • روش

اگر سایت شما با این عبارات در رتبه‌بندی کلمات کلیدی قرار دارد، احتمالاً مخاطبان مناسبی را به سمت سایت خود هدایت می‌کنید. برای دیدن جستجوی واقعی که کاربران شما در موتورهای جستجو برای یافتن سایت شما استفاده می‌کنند، می‌توانید با رفتن به قسمت Acquisition »Search Console» نمایش داده‌شده ، به گزارش سؤالات در Google Analytics بروید.

۴- محصولات وابسته خود را در داخل محتوا تبلیغ کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد وابسته بلندمدت این است که یک مقاله مفصل طولانی (مانند یک آموزش) بنویسید و شرکت وابسته خود را به بخشی جدایی‌ناپذیر از آن مطالب تبدیل کنید.

موقع نوشتن متن و یا تولید هر فرمت دیگری از محتوا باید این نکته را در نظر داشته باشید که تبلیغ و محتوای شما قاعده ۲۰/۸۰ را نقض نکند. این قانون می‌گوید که اگر شما یک محتوا تولید می‌کنید و می‌خواهید چیزی را در آن تبلیغ کنید لازم است تا تبلیغ شما تنها ۲۰ درصد محتوای شما را شامل شود.

امروزه مخاطب حوصله تبلیغات ندارد! و بیشتر می‌خواهد آموزش ببیند پس باید در این زمینه هوشیاری کامل داشته باشید تا مرتکب خطا نشوید.

فواید و مضرات همکاری در فروش

فواید و مضرات همکاری در فروش

خب این طبیعی است که هر کاری در کنار فواید و سودهایی که برای یک شخص و یا یک شرکت دارد، ضررهایی را نیز به همراه دارد. شما باید بسنجید که این فواید و مضرات چقدر می‌تواند برای کسب‌وکار شما پیاده شود و خلاصه باید منفعت کسب‌وکار خود را الویت قرار دهید.

فواید

مشارکت و همکاری

رابطه بین شرکت وابسته و کسب‌وکار یک رابطه همزیستی است. هم شرکت‌های وابسته و هم بازرگان از داشتن مشارکت وابسته با یکدیگر سود می‌برند.

با شرکت‌های وابسته، این واقعیت وجود دارد که هزینه‌های میزبانی وب ممکن است از طریق درآمد حاصل از همکاری پرداخت شود و برخی از شرکت‌های وابسته می‌توانند از بازرگانانی که با آن‌ها کار می‌کنند درآمد قابل‌توجهی کسب کنند.

این به این معنی نیست که ثبت‌نام در یک برنامه وابسته ساده است. شرکت وابسته انگیزه‌ای برای جابجایی بازدید به سایت تاجر دارد. اگر این کار به‌خوبی انجام شود، شرکت وابسته نیز با اعتبار فروش یا لید، سود می‌برد.

البته شاید در این قسمت یک چالش وجود داشته باشد و آن اینکه وقتی به یک کسب‌وکار و سایت آن ترافیک هدایت می‌کنند و کسب‌وکار مربوطه به سوددهی می‌رسد، امکان دارد که کسب‌وکار رابطه خود را با شرکت وابسته قطع کند و دیگر بازاریابی افیلیتی در این مرحله انجام نشود.

شرکت‌های وابسته و بازرگان باید دائماً سازگار شوند تا همکاری در فروش، برای آن‌ها کار کنند. سود حاصل از این رابطه برای بازرگانان این است که آن‌ها با تبلیغات در وب‌سایت‌های وابسته به مشتریان جدید و مشتری بالقوه‌ای دسترسی پیدا می‌کنند که در غیر این صورت ممکن است به آن‌ها دسترسی نداشته باشند.

از همه بهتر، هزینه تبلیغاتی آن‌ها فقط زمانی خرج می‌شود که با موفقیت فروش خود را از طریق شرکت وابسته انجام دهند؛ و از طرفی هم شرکت وابسته بدون اینکه بخواهد در بخش فروش کالا وارد شود و متحمل دردسرهای ریزودرشت آن شود فقط سود فروش هر کالایی که به مخاطب خود معرفی کرده می‌برد.

محتوای سایت افیلیتی مرتبط است

شما به عنوان یک کسب‌وکار از طریق وب‌سایت خود تجهیزات باغبانی می‌فروشید. شرکت وابسته شما باید به نوعی با محصولات شما مطابقت داشته باشد تا استراتژی بازاریابی افیلیتی جواب بدهد. این بدان معنا است که شما باید محصولات باغبانی خود را در سایت‌هایی تبلیغ و معرفی کنید که در آنجا باغبانان و مزرعه‌داران حضور دارند.

برای مثال اگر یک سایت افیلیتی در مورد انواع روش‌های باغبانی، انواع کودها و روش‌های آبیاری و غذاهای مربوط به گیاهان محتوا منتشر می‌کند، می‌تواند مکان خوبی برای تبلیغ یک سایت فروش ادوات و تجهیزات کشاورزی باشد.

استفاده مؤثرتر از بودجه تبلیغات

یک چیز واضح است: بازاریابی مبتنی بر عملکرد به شما امکان می‌دهد در تخصیص تبلیغات هزینه کمتری را هدر دهید. بازاریابی به معنای افزایش ROI برای مشتریان احتمالی است و بازاریابی وابسته نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وقتی برای هر نوع تبلیغی پول خرج می‌کنید، لازم است مطمئن شوید مبلغی که برای خرید مشتری جدید هزینه می‌کنید ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. بازاریابی مبتنی بر عملکرد، مبلغی را که هزینه می‌کنید کاهش می‌دهد و خطر ROI بد را کاهش می‌دهد.

برای مثال وقتی شما یک سایت در زمینه تجهیزات کشاورزی دارید با هر فروشی که انجام می‌دهید ۵ درصد پورسانت می‌پردازید؛ و این پرداخت زمانی است که فروشی صورت بگیرد و در این صورت مطمئن هستید که هزینه تبلیغی که کرده‌اید (بازاریابی وابسته) برگشت داده می‌شود.

ردیابی آسان

مانند سایر انواع استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی، مانند ایمیل مارکتینگ و ایجاد وب‌سایت، یکی از بزرگ‌ترین مزایای انجام بازاریابی وابسته این است که قابل‌پیگیری است. برنامه‌های وابسته اغلب به شما امکان می‌دهند موارد خاصی مانند نرخ کلیک یا بازدید سایت خود را درنتیجه بازدید مشتری از یک صفحه وب وابسته مشاهده کنید.

این بخش مهمی در ایجاد یک استراتژی بازاریابی افیلیتی است زیرا به شما اجازه می‌دهد ببینید کدام شرکت‌های وابسته کار می‌کنند و کدام‌یک کارایی ندارند.

علاوه بر این، همچنین ممکن است نحوه عملکرد شما در وب‌سایت‌های مختلف وابسته با ابزارهای مختلف بازاریابی، از طریق تبلیغات بنر یا قرار دادن پیوند را به شما بگوید. این به شما کمک می‌کند با ادامه سرمایه‌گذاری در انواع تبلیغاتی که به نظر می‌رسد بهترین نتیجه را دارد، پول خود را به‌طور موثق‌تری سرمایه گذاری کنید.

هنگام خواب می‌توانید درآمد کسب کنید

صبح که از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید که در خواب فروش داشته‌اید، هیجان‌زده می‌شوید. این یکی از بزرگ‌ترین محاسن بازاریابی وابسته است.

بازاریابی وابسته شاید دردسرهای یک فروش واقعی را نداشته باشد چراکه شما درواقع در یک سیستم بازاریاب وابسته نقش مبلغ را بر عهده دارید و نه فروشنده!

مضرات

شما در حال ساختن نام تجاری شخص دیگری هستید

اولین عیب عمده بازاریابی وابسته این است که شما به شرکت‌های دیگر کمک می‌کنید تا به جای رشد نام تجاری خود، برند دیگر را رشد دهند. به‌عنوان یک کارمند، سخت‌کوش شما کارفرمای خود را ثروتمند می‌کنید.

هنگامی‌که شما یک کارآفرین می‌شوید، قرار است کار سخت شما باعث ایجاد برند شرکت شما شود، سرمایه‌ای که برای سال‌های آینده به شما پاداش می‌دهد.

شما به عنوان یک بازاریاب وابسته، زمان، هزینه و تلاش بسیار زیادی را صرف تبلیغ محصولات و خدمات برند های دیگر می‌کنید. در عوض، درصدی از فروش را به دست می‌آورید.

اگر به یک بازاریاب وابسته تمام‌وقت تبدیل شدید، می‌توانید محصولی را که تبلیغ می‌کنید انتخاب کنید، از هرجایی کارکنید و به همان اندازه که مجموعه مهارت شما اجازه می‌دهد درآمد کسب کنید. اگرچه این به نظر بهتر از کارمند بودن است، اما همچنان از همان روابط کارفرما و کارمند پیروی می‌کند.

شما برای ادامه فعالیت خود به شرکتی که آن را تبلیغ می‌کنید، متکی هستید. اگر شرکت از شغل خود خارج شود، دیگر شانس ندارید. علاوه بر این، هر زمان که فروشی انجام می‌دهید، می‌توانید درآمد کسب کنید.

طبق تجربه، نرخ کمیسیون شرکت‌های وابسته بندرت از ۴۰٪ بالاتر می‌رود. این برای دوره‌های آنلاین و نرم‌افزارهای دیجیتال که از پردرآمدترین برنامه‌های وابسته هستند، در حدود ۳۰٪ است.

شما هیچ کنترلی بر تصمیمات تجاری برنامه‌های وابسته ندارید

کارآفرینی واقعی عبارت است از تأیید نیاز به کالایی در بازار، ایجاد حداقل محصول مناسب و سپس انتقال آن به بازار. اگر تابه‌حال Shark Tank را تماشا کرده‌اید، کارآفرینانی را می‌بینید که برای مسائل معمول انواع راه‌حل‌های هوشمندانه ارائه می‌دهند.

از مرحله ایده پردازی تا آزمایش تا برند تجاری و بازاریابی، این کارآفرینان کنترل کل روند را در دست دارند. این همان چیزی است که شروع یک کار تجاری را هیجان‌انگیز (و همچنین پرخطر) می‌کند.

به‌عنوان یک بازاریاب وابسته، در هیچ‌یک از عملکردهای اصلی مشاغلی که تبلیغ می‌کنید حرفی برای گفتن ندارید. برند تجاری، بازاریابی، مدیریت، فروش، خدمات به مشتری و تمام قسمت‌های متحرکی که باعث فعالیت یک تجارت می‌شود در دست شخص دیگری است.

در کتاب میلیونر Fastlane، یکی از کتاب‌های در زمینه کارآفرینی، MJ Demarco، در مورد پنج فرمان یک تجارت آنلاین صحبت می‌کند که می‌تواند شما را میلیونر کند. او از این به عنوان چارچوب CENTS یاد می‌کند:

 • کنترل
 • ورود
 • نیاز
 • زمان
 • مقیاس

بازاریابی وابسته دستور اول، کنترل را نقض می‌کند. شرکت دیگری می‌تواند تجارت شما را در یک لحظه از بین ببرد. قیاسی که MJ Demarco استفاده می‌کند سوار شدن به ماشین غریبه و اجازه دادن به رانندگی است.

شما به عنوان یک بازاریاب وابسته واقعاً رئیس خود نیستید. شما در حال کار برای شخص دیگری به عنوان یک فریلنسر و بدون درآمد و مزایای تضمین شده هستید. اگر در فروش و بازاریابی مهارت ندارید، ممکن است در نهایت به صورت رایگان کار کنید.

برای تأمین درآمد شرکت وابسته زمان نیاز است

هرکسی که به شما بگوید امروز می‌توانید بازاریابی وابسته را شروع کنید و ظرف چند ماه کار خود را ترک کنید، دروغ می‌گوید که این امر بسیار در بازاریابی شبکه ای تکرار می‌شود و همچنان در حال دعوت و عضو کردن افراد بی اطلاع از این استراتژی بازاریابی هستند.

بازاریابی وابسته قطعاً یک طرح سریع ثروتمند شدن نیست. برای به دست آوردن کمیسیون‌های وابسته ثابت، زمان، فداکاری و انضباط لازم است.

ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه بازاریابی وابسته کار می‌کند. سپس شما باید مخاطبان خود را ایجاد کنید تا محصولات وابسته خود را معمولاً از طریق یک وب‌سایت به بازار عرضه کنند. شما همچنین باید به‌طور منظم محتوا ایجاد کنید تا منجر به جذب بیشتر شود و روند فروش را ادامه دهید.

هر چیز ارزشمندی به زمان نیاز دارد و درآمد منفعلانه از طریق بازاریابی وابسته تفاوتی ندارد. شما باید حداقل یک سال تلاش مستمر برای ایجاد کمیسیون‌های سازگار داشته باشید.

برخی از بازاریاب‌های وابسته سریع شروع به درآمدزایی می‌کنند اما از این قاعده مستثنا هستند. به‌عنوان‌مثال، آدام انفروی فقط ۹ ماه پس از شروع وبلاگ خود شروع به تولید بیش از ۱۸۰۰۰ دلار درآمد وابسته کرد.

اگر سابقه او را بررسی کنید، می‌فهمید که او قبل از شروع وبلاگ خود قبلاً رئیس بازاریابی وابسته در یک شرکت تازه تأسیس بوده است. او قبلاً دانش و رازهای زیادی داشت.

برنامه‌های وابسته می‌توانند شرایط را تغییر دهند یا متوقف شوند

بعض از کسب‌وکارها شاید محصولات خود را به روز کرده و یا مرتباً تغییر دهند که درواقع کار درستی می کنند و همان کاری است که مشاغل باید انجام دهند. بااین‌حال، این از دید یک بازاریاب وابسته یک چالش است.

شما باید با هر تغییری که یک برنامه وابسته ایجاد می‌کند همراه باشید. ازآنجاکه شما در تصمیم‌گیری مشارکت ندارید، نمی‌دانید که این تغییرات چه زمانی اتفاق می‌افتد.

یک تجارت می‌تواند شرایط توافق‌نامه وابسته را تغییر دهد یا برنامه وابسته خود را به‌طورکلی متوقف کند. اگر برای امرارمعاش خود به آن اعتماد می‌کردید، دچار مشکل جدی خواهید شد.

کلاه‌برداران می‌توانند پیوندهای شرکت وابسته شما را بدزدند

یکی دیگر از معایب بازاریابی وابسته وجود هکرها و فعالیت‌های آن‌ها است. برخی از هکرها از کدهای بازاریابی وابسته اطلاع دارند. این بدان معنی است که آن هکرها از فروش‌هایی که افراد دیگر تولید می‌کنند کمیسیون دریافت می‌کنند. یک راه برای کاهش این خطر این است که لینک‌های وابسته خود را با استفاده از یک کوتاه کننده پیوند مخفی کنید.

مراجعه به فروش همیشه درآمد را تضمین نمی‌کند

با استفاده از مدل بازاریابی شرکت‌های وابسته، شما باید هر بار که یک فروش را ارجاع می‌دهید، پورسانت به دست آورید. هرچند همیشه این‌طور نیست. برخی از محصولات شمارا به کمیسیون‌های فوری نمی‌رسانند.

به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که شرکت‌های میزبانی وب را تبلیغ می‌کنید، اگر کسی از طریق پیوند شما برنامه میزبانی را خریداری کرده و سپس اشتراک خود را لغو کند، کارمزد دریافت نمی‌کنید.

هر فروش باید تأیید شود که ممکن است گاهی ۳۰-۴۵ روز طول بکشد. شرایط دیگری نیز وجود دارد که هر فروش باید واجد شرایط باشد تا بتواند به‌عنوان فروش معتبر شناخته شود. این موضوع گاهی در مورد محصولات و کالاهای فیزیکی هم صدق می‌کند.

انواع کمیسیون برنامه همکاری در فروش

کمیسیون همکاری در فروش

برنامه‌های بازاریابی وابسته نه‌تنها برای مشاغل فروش آنلاین محصولات، مناسب هستند بلکه متناسب با انواع مختلف استراتژی ها هستند. در اینجا انواع مختلف کمیسیون را می‌توان به شرکت‌های تابعه ارائه داد:

 • CPA یا هزینه فروش: کارمزد پس از تأیید فروش محصول یا خدمات پرداخت می‌شود. اغلب یک درصد از مقدار سفارش است.
 • CPC یا هزینه به ازای هر کلیک: برای هر بازدید از شرکت وابسته به وب‌سایت، کمیسیون پرداخت می‌شود.
 • CPL یا هزینه به ازای هر لید: برای هر مخاطب ایجاد شده توسط یک شرکت وابسته کمیسیون پرداخت می‌شود. به‌عنوان‌مثال، مشتریان بالقوه برای دریافت کاتالوگ محصولات شما، فرم را پر می‌کنند.

لید چیست|تولید لید یعنی چه؟!

 

در بازاریابی لید یا سرنخ (lead) به معنی مشتریان بلقوه ای که است که به کسب‌وکار و خدمات و محصولات شما علاقه‌مند هستند و از طریق مختلف ایمیل یا تلفن همراه خودشان را در اختیار شما می‌گذارند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

بازاریابی وابسته راهی است که شرکت می‌تواند محصولات خود را از طریق شرکای شخصی یا شرکتی («شرکت‌های وابسته”) که محصولات شرکت شما را برای کارمزد به بازار عرضه می‌کنند، بفروشد.

این یک روش سنتی برای فروش کالاها یا خدمات است اما هنگامی‌که در یک تجارت دیجیتال اعمال می‌شود، بازاریابی وابسته ویژگی‌های خاص خود را دارد و فرصت‌های گسترده‌تری را ارائه می‌دهد که در اینجا درباره این موضوع بحث کرده ایم.

شرکتی که یک برنامه بازاریابی همکاری در فروش را اجرا می‌کند به یک شرکت وابسته (وبلاگ نویسان، پست الکترونیکی و غیره) پیوند یا بنری برای انتشار در وب‌سایت خود ارائه می‌دهد. اگر بازدیدکننده‌ای روی این پیوند به وب‌سایت شرکت کلیک کند و محصولی را بخرد، شرکت وابسته پس‌ازآن کارمزد دریافت می‌کند.

امتیاز post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا