فیلم آموزش سئو

رتبه گرفتن صفحات اشتباه در گوگل + راه حل آن

 

پس از تولید محتوا و انتشار آن در یک حوزه به صورت نیچ امکان این موضوع هست که صفحات به کنیبال دچار شوند یا صفحات به صورت اشتباهی رتبه بگیرند.

برای مثال من صفحه A را یک محتوا نوشته و همه موارد سئو را در آن رعایت کرده و قرار است که این صفحه با کلمه کلیدی استراتژی بازاریابی رتبه بیاورد اما صفحه B که زیر مجموعه صفحه A است و قصد دارد تا آن صفحه را تقویت کند رتبه آورده است با موضوع انواع استراتژی های بازاریابی نوین.

اما هدف ما از ساخت این صفحه عبارت کانونی استراتژی بازاریابی نوین بود و تقویت صفحه A که برای کلمه کیدی استراتژی بازاریابی است.

اما چون شما برای گوگل مشخص نکرده اید که کدام صفحه اولویت بیشتری دارد گوگل بر اساس رفتار شناسی کاربر رتبه را به یک صفحه شما داده است.

اما راه حل چیست چطور میتوانیم این مشکل را حل کنیم؟

۱- لینک سازی داخلی

با لینک سازی داخلی رسما برای موتور جستجو مشخص می‌کنید چه کلمه کلیدی برای چه صفحه ای از سایت است طوری موتور جستجو با کمک لینک سازی داخلی بتواند صفحات را درک کند. و رتبه را به صورت درست به صفحات بدهد.

۲-ریدایرکت ۳۰۱

اگر به صورت پارت به پارت یک مقاله دارید بهتر است که تمام پارت های نوشته را درون یک محتوا از سایت قرار دهید و مابقی نوشته ها را حذف کنید و ریدایرکت ۳۰۱ کنید به آدرس اصلی.

۳- کنونیکال

اگر محتوا به صورت پارت به پارت و فصلی است بهتر است که از تگ کنونیکال استفاده کنید و برای موتور جستجو مشخص کنید که آدرس اصلی کدام است و موتور جستجو به کدام یک از صفحات رتبه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا