الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم EMD یا Exact Match Domain چیست؟

در روزهای آغازین شروع کار گوگل، وجود یک الگوریتم به نام EMD (Exact Match Domain ) که به معنی مطابقت نام دامنه شما با کلمه کلیدی مورد نظر می‌باشد، به عنوان یک روش موثر و موفق برای رسیدن به نتایج موتورهای جستجو در نظر گرفته شد.

از آنجایی که گوگل سعی می‌کند مرتبط‌ترین نتیجه جستجو را به کاربر بدهد، منطقی به نظر می‌رسد که نشانی اینترنتی با نام دقیق را در اولویت خود قرار دهد.

الگوریتم EMD چیست؟

الگوریتم EMD چیست

EMD یا به روزرسانی دقیق دامنه، یکی از الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۱۲ بود که دقیقاً همان چیزی را که نامگذاری شده بود، هدف قرار می‎داد.

هدف از ارائه این الگوریتم، هدف گرفتن نام دامنه نیست، بلکه هدف آن قرار بررسی سایتهایی است که از تاکتیکهای اسپم برخوردار هستند. دامنه‌های منطبق دقیق که همچنین سایتهای بی‌کیفیتی با محتوای ضعیف داشتند را شامل می‌شد. در واقع هیچ نام مستعار دیگری برای نام گذاری الگوریتم EMD وجود نداشت.

ضعف عمده وب سایت‌هایی که با این الگوریتم مواجه می‌شدند، این بود که SEO آن ها دامنه‌هایی با عبارات کلیدی دقیق بود، اما محتوای بسیار ضعیفی داشتند که ارزش کمی را برای وبسایت به ارمغان می‌آورد.

راز مهم الگوریتم EMD

درست مانند سایر الگوریتم‌های گوگل ، الگوریتم‌ EMD نیز دارای رمز و رازهای مختص خود است . برخی از باورها درست بوده و برخی نیز برداشت اشتباهی از این الگوریتم را به کاربران ارائه می‌دهد.

در نتیجه، الگوریتم EMD به عنوان یک به روزرسانی ناکارآمد توسط بسیاری از صاحبان وب سایت و بازاریابان دیجیتال شناخته می‌شود.

مزایای الگوریتم EMD برای سئو

مزیت EMD برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو از سال ۲۰۱۲ کاهش یافته است. در سپتامبر همان سال، Google به روزرسانی EMD را راه اندازی کرد.

از آن زمان، دامنه‌های کلمه کلیدی با محتوای ضعیف در SERPها شروع به کاهش کردند. بنابراین، اگر یک وب سایت فقط از یک کلمه کلیدی تشکیل شده باشد، نیازهای SEO را برطرف نمی‌کند و بیش از همه، محتوا و مطالب موجود باید مرتبط و با کیفیت باشد.

در سال ۲۰۱۳، ترکیب دامنه کلید واژه و بهینه‌سازی TF*IDF در محافل SEO به شدت مورد بحث قرار گرفت. وب سایت‌هایی مانند www که دارای EMD بودند موثرتر واقع می‌شدند.

نحوه استفاده از الگوریتم EMD

تطبیق دقیق دامین
تطبیق دقیق دامین

اگر احتمال می‌دهید که کسب و کار شما در آینده رشد خواهد کرد، در کار خود EMD را نگنجانید چون باعث محدود شدن کار شما خواهد شد.

پاداش الگوریتم EMD

دو مورد از اولین تکنیک های سئو که آموزش داده می شود ، بهینه سازی کلمات کلیدی و ایجاد لینک است.

جالب اینجاست که این دو مورد با انواع معمولی از تکنیک های وب اسپم ارتباط تنگاتنگی دارند. شاید زمان آن رسیده است که تلاش های SEO را بر رعایت برخی استانداردها متمرکز کرده و وب سایت ها را برای رفع نیاز افراد ایجاد کنیم نه برای بهبود وضعیت موتورهای جست و جو .

EMD ها به احتمال زیاد به دلیل نقض کلمات کلیدی ، مورد هدف سایر تکنیک های ساده اسپم و عدم ایجاد سایت های با کیفیت قرار گرفته اند.

عبارت کلمه کلیدی در نام دامنه منطبق دقیق است ، و این به نظر می رسد که آن یک تکنیک آسان و نسبتا راحت باشد. کار خود را با استفاده از کلمه کلیدی از دامنه دقیق بازی شروع کنید و آن را در سراسر صفحه تکرار کنید.

همین امر در مورد لینک ها نیز صادق است. برای مدت طولانی ، امتیاز EMD این بود که نام وب سایت را به راحتی رتبه بندی می کردند .

داشتن تعداد زیادی پیوند و ذکر نام تجاری در آن بسیار منطقی و هوشمندانه به نظر می‌رسد.

چه کسانی دچار الگوریتم EMD شده اند؟

توجه داشته باشید که ما نمی توانیم ثابت کنیم که دامنه ای به دلیل تغییر الگوریتم رتبه خود را از دست داده است. ما فقط می توانیم آنچه را که رخ داده است مورد ارزیابی قرار دهیم.

چگونه از الگوریتم EMD بهبود یابیم؟

در حال حاضر ، بسیاری از شما که با IM سر و کار دارید و روی موضوعات فصلی مانند جمعه سیاه ، سال جدید بر اساس حوزه های دقیق مسابقه کار می کنید ، ممکن است دوست داشته باشید استراتژی های خود را دوباره برنامه ریزی کنید.

در واقع شما باید به جای هدف قرار دادن کلمه کلیدی دقیق نام دامنه ، به دنبال نام دامنه های منطبق جزئی باشید. پیشوند یا پسوندی را در نام دامنه خود اضافه کنید و می توانید از خدمات مانند Bustaname برای دریافت ایده های بیشتر نام دامنه استفاده کنید.

اگر وبمستر هستید و توسط این الگوریتم جدید جریمه شده اید، خواندن این مطلب برای شما زمانبر خواهد بود ، زیرا زمان مجازات شما بیشتر در سطح دامنه است و با الگوریتم پاندا و پنگوئن متفاوت است.

بنابراین باید بیشتر روی محتوا و نام تجاری خود کار کنید. دامنه شما اقتدار دامنه چیزی است که تفاوت عمده ای در اینجا ایجاد می کند. اگر محتوای با کیفیت ضعیفی دارید ، می توانید کار خود را برون سپاری کرده و آن را به نویسندگان ماهر داده تا کمک شما در این زمینه باشند.

الگوی دیگری که در بین رتبه بندی گوگل مشاهده شده است، این است که تمام صفحات گوگل فهرست بندی می‌شوند.

این صفحات شامل برچسب ها ، دسته ها و صفحات بایگانی نیز می شوند. بهتر است اجازه دهید گوگل فقط صفحات باکیفیت و مفید دامنه خود را فهرست بندی کند.

سوشیال سیگنال ها یکی از عوامل مهم SEO است. شما باید روی ادغام نشانک های اجتماعی و به اشتراک گذاری نمادها در اطراف پست وبلاگ خود کار کنید. همچنین با ایجاد کانال یوتیوب ، پروفایل Pinterest ، پروفایل توییتر و صفحه فیس بوک ، ردپای حضور وبلاگ خود را در رسانه های اجتماعی تنظیم کنید.

چگونه یک محتوا با کیفیت منتشر کنیم؟

محتوای با کیفیت

در این قسمت چندین سوال وجود دارد که با پرسش این موارد از خود می‌توانید به با کیفیت بودن وب سایت و مطالب خود پی ببرید.

۱. آیا مقاله شما یونیک ( غیر کپی ) است؟

هیچ کس مطالب کپی پیست را دوست ندارد. مردم از خواندن مطالب یکسان و بی کیفیت خسته می شوند.بنابراین ایده های جدید باید در هر پستی که می نویسید قرار داده شوند .

۲. آیا می توانید توصیه های مربوطه و کاربردی ارائه دهید؟

علاوه بر داشتن یک محتوای اصلی و کاربردی ، کاربران همچنین دوست دارند اطلاعاتی را بخوانند که مشکل یا نیازی را حل کند.
اگر بتوانید از تحقیقات اصلی برای این کار استفاده کنید ، موفق شده اید محتوایی بی نظیر و شایسته و وایرال تهیه کنید.

۳. آیا مطالب خود را قبل از انتشار ویرایش کرده اید؟

بسیاری از نویسندگان بزرگ، آثار فوق العاده خود را بدون خواندن منتشر نمی کنند و این بر کیفیت کلی محتوا تأثیر می گذارد.

شما باید مقاله خود را به صورت اثبات شده بخوانید و بی رحمانه ویرایش کنید. اگر این نقطه قوت شما نیست ، شخصی را برای این کار انتخاب کنید. همچنین می توانید از برنامه Grammarly برای کمک به بهبود وضعیت خود استفاده کنید.

۴. آیا به منبع مفید لینک داده اید؟

دو جنبه از اهمیت لینک وجود دارد که باید بر افزودن آنها به مقاله خود تمرکز کنید:

  • لینک داخلی: اگر مقاله مرتبط تری در وبلاگ یا وب سایت خود دارید ، باید به آن پیوند دهید.این به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک می کند.
  • لینک خارجی: شما باید به منابع معتبر از سایر ویژگی های وب سایت های دیگر پیوند دهید تا به خواننده در بحث عمیق کمک کند.

۵. آیا نوشته شما مطابق با علایق خوانندگان شما است؟

اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما ارائه مطالبی که مورد توجه خوانندگان شما باشد ، بر خوانندگان نیز تأثیر مستقیم می گذارد.

این امر به این دلیل است که خوانندگان محتوا هایی را که بیشتر به آن اهمیت می دهند به اشتراک می گذارند.هرچه محتوا بیشتر به اشتراک گذاشته شود ، در رتبه بندی بالاتر می رود.

جمع بندی و نتیجه گیری

هدف از ارائه الگوریتم EMD، هدف قرار دادن سایتهایی است که ترکیب از تاکتیکهای اسپم برخوردار هستند. این الگوریتم در نهایت دامنه‌های منطبق سایتهای بی‌کیفیت با محتوای ضعیف را شناسایی می‌کند.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا