آموزش دیجیتال مارکتینگ

لینک UTM چیست؟ + آموزش ساخت آن

لینک یو تیم ام در کجا کاربرد دارد؟ برای مثال من یک تبلیغ با یک بنر تبلیغاتی در ۳ سایت مختلف داده ام حال زمان پایان کمپین تبلیغاتی هست باید سایتی که برای من درآمدی نداشته و ورودی مناسبی دریافت نشده است را شناسایی و از لیست مکان های تبلیغاتی خود نیز حذف کنم!

من به کمک لینک UTM می‌توانم ردیابی کنم روی کدام بنر کلیک شد و از چه سایتی وارد سایت ما شده اند به همین راحتی حالا اما برای آشنایی بیشتر با این لینک ردیابی پیشنهاد میکنم تا انتها مقاله را مطالعه و برسی کنید. تا بودجه تبلیغاتی خود را بیهوده از دست ندهید.

لیست عناوین پنهان
2 چرا UTM ها مهم هستند؟

UTM چیست ؟

UTM چیست

کدهای ماژول رهگیری یا (UTM) کدهایی هستند که به انتهای یک URL متصل شده‌اند و به منظور اندازه گیری اثربخشی کمپین های بازاریابی دیجیتال استفاده می‌شود. آنها همچنین برای مشخص کردن منابع خاص ترافیک به وب سایت شما استفاده می‌شوند.

کدهای UTM حداقل شامل یک منبع ترافیک ، یک رسانه و یک نام کمپین هستند. همچنین ممکن است حاوی اصطلاحات و شناسه های کلمات کلیدی باشند.

با استفاده صحیح از آن ، ردیابی UTM یکی از قدرتمندترین ابزارها در مجموعه ابزار تجزیه و تحلیل داده شما است. کدهای UTM به شما کمک می‌کنند محتوای عملکرد بالا را بر اساس اهداف بازاریابی خود شناسایی کنید.

چرا UTM ها مهم هستند؟

اگر زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می‌گذرانید ، ممکن است روزانه صدها پیوند جدید منتشر کنید. کدهای UTM به شما کمک می‌کنند تا عملکرد هر یک از آن پیوندها را ردیابی کنید تا بتوانید ببینید که ترافیک شما از کجا ناشی می‌شود.

می‌توانید از متغیرهای UTM موجود در پیوند برای ردیابی اطلاعات عمومی ، مانند میزان ترافیکی که از شبکه های اجتماعی دریافت می‌کنید ، استفاده کنید.

شما می‌توانید از آنها برای ردیابی جزئیات خوب ، مانند میزان درآمد خود از بیوگرافی توییتر ، هم استفاده کنید. روش های بسیار زیادی برای ردیابی پیوندها با کدهای UTM وجود دارد.

چگونه کدهای UTM را ایجاد کنم؟

شما بدون نیاز به هیچ گونه کمکی می‌توانید کدهای UTM را به صورت دستی تایپ کنید. با این حال ، Google یک ابزار مفید به نام Campaign URL Builder را ارائه می‌دهد که شما را در چگونگی ایجاد URL های پیگیری سفارشی راهنمایی می‌کند.

ابزار ایجاد Google UTM همچنین در صورت نیاز به یک بروزرسانی ، هر یک از پارامترهای UTM را تعریف می‌کند.ما توصیه می‌کنیم قبل از اشتراک گذاری URL خود را کوتاه کنید. زیرا کدهای UTM می‌توانند URL شما را برای کلیک کردن از جذابیت خارج کنند.

با استفاده از Google Campaign URL Builder یکپارچه سازی Bitly را می‌توانید تجربه کنید.

ساخت لینک یو تی ام به صورت دستی

ساخت لینک یو تی ام

برای ساخت UTM حتما نیاز نیست تا از ابزار استفاده شود.

ای مثال را ببینید:

Mahdiaraqi.com/shoes/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=offsale&utm_content=Tshirt

با این لینک در می‌یابیم که منبع و ورودی‌ تعیین شده برای ما گوگل است. در این حین نوع آن کلیکی می‌باشد و نام کمپین مورد نظر offsale بوده و محصول فروشی در این کمپین تی شرت است.

این موارد ذکر شده و اشاره شده در لینک و متن موقعی به کار ما می‌آید که برای تحلیل به سراغ گوگل آنالیتیکز می‌رویم و در آن قسمت همه چیز برای ما نشان داده می‌شود.

اکنون برای ایجاد لینکی که در بالا گذاشتیم مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت و بررسی می‌کنیم.

۱. ابتدا آدرس سایت خود را مشخص کنید

اول باید لیندینگ پیج خود را در لینک تعیین کنید تا کاربرد پس از کلیک به صفحه مشخص برود.

? /www.mahdiaraqi.com/ Tshirt

۲. منابع ورودی‌ یا (Campaign Source) را مشخص کنید

اکنون باید از منبعی که قصصد دارید از آن ورودی بگیرید را مشخص کنید. باید تعیین کنید که ورودی شما از گوگل است و یا از سایت‌های دیگر. اگر منبع شما گوگل ادز باشد منبع UTM شما گوگل خواهد بود.

www.mahdiaraqi.com/?utm_source=google

۳. نوع کمپین خود را تعیین کنید

آیا تبلیغ شما ایمیل است ؟ آیا شما با بانک‌های ایمیلی در ارتباط هستید؟ در این صورت کمپین شما ایمیلی خواهد بود.

www.mahdiaraqi.com/shoes/?utm_source=google&utm_medium=cpc

۴. نام رسانۀ کمپین خود را تعیین کنید

در این قسمت باید نام متناسبی برای کمپین خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال در ایام نوروز می‌توانید نام کمپین را Nowruz بگذارید.

لینکی که ایجاد می‌کنید هم به این صورت خواهد بود:

www.mahdiaraqi.com/Tshirt/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Nowruz

۵. محتوای کمپین شامل چه چیزی است ؟

در این قسمت هم می‌توانیم محتوای کمپین را مشخص کنیم. به این دلیل که مخاطب باید بداند که کمپین تبلیغاتی شامل چه چیزی است و چه محصول یا خدماتی در آن قرار داد. لینک بدست آمده نیز به این صورت خواهد بود.

www.mahdiaraqi.com/Tshirt/?

کجا باید از UTM استفاده کرد ؟

استفاده از UTM

در ادامه نکات استفاده از UTM ها را بررسی می‌کنیم.

۱ – استفاده از UTM برای اندازه گیری میزان بازگشت سرمایه ROI

افزودن پارامترهای UTM به پیوندهای شبکه های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا ارزش تلاش های خود در شبکه های اجتماعی را اندازه گیری کرده وآن را اثبات کنید.

شما می‌توانید به رئیس ، مشتریان یا سهامداران خود نشان دهید که پست های موجود در شبکه‌های اجتماعی چگونه ترافیک وب سایت را هدایت می‌کنند.

شما یک تصویر واضح از ترافیک وبسایت و مراجعه و تبدیل ها دریافت خواهید کرد. سپس می‌توانید در مورد تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر درآمد شرکت گزارش تهیه کنید.

همچنین برای محاسبه هزینه مورد نیاز برای دستیابی به مشتری می‌توانید از داده های ردیابی UTM استفاده کنید. هر دوی این‌ها اعداد و ارقام مهمی را همراه خود دارد که برای افراد ذینفع و کسانی که در شرکت مشغول هستند و کار می‌کنند، نتایج خوبی را به همراه خود دارد.

پارامترهای UTM جزئیات زیادی برای کار با شما فراهم می‌کنند ، بنابراین می‌توانید موفقیت و دستاورد‌هایتان را را به صورت پست به پست دنبال کنید. تفاوت پست های شبکه‌های اجتماعی و خدمات پولی و رایگان را به وضوح خواهید دید.

این به شما امکان می‌دهد با دقت بیشتری ROI خود را محاسبه کنید. نکته جالب دیگر در مورد پارامترهای UTM این است که به شما امکان می‌دهند تمام ترافیک موجود در سطح شبکه‌های اجتماعی را ردیابی کنید این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا چالش های موجود در کوکی ها و مسدودکننده های تبلیغات شخص ثالث باعث می‌شود که اشکال دیگر و پیگیری از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار باشد.

۲. استفاده از UTM برای اصلاح استراتژی شبکه اجتماعی

پارامترهای UTM به شما این امکان را می‌دهد که به وضوح ببینید کدام استراتژی و در کدام شبکه اجتماعی موثرترین و مقرون به صرفه ترین هستند. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمات مهمی در مورد محل تمرکز تلاش خود (و بودجه بندی) بگیرید.

به عنوان مثال ، شاید توییتر بازدید بیشتری را به صفحه شما وارد می‌کند ، اما فیس بوک منجر به ایجاد و تبدیل بیشتر برای شما می‌شود. شما می‌توانید از این اطلاعات برای تعیین اهداف مرتبط و واقع بینانه استفاده کنید.

سپس ، از پارامترهای UTM برای پیگیری پیشرفت خود استفاده کنید.

۳. از پارامترهای UTM برای آزمایش استفاده کنید

تست A / B به شما این امکان را می‌دهد تا تئوری هایی را که بهترین کار و ارزش را برای مخاطبان شما پیاده می‌کند ، آزمایش و تأیید کنید.

همیشه نمی‌توانید تصور کنید که تفکر متعارف در یک لحظه از زمان برای برند شما صادق است. به عنوان مثال ، برند Hootsuite اخیراً دریافت که پست های بدون لینک برای مخاطبان آنها هم در اینستاگرام و هم در LinkedIn بهتر کار می‌کنند و مسلما نتیجه بهتری برایشان دارد.

شاید شما همیشه تصور کرده باشید که پست های رسانه های اجتماعی با فیلم عملکرد بهتری دارند. اما این مورد را بررسی کرده‌اید که برای مخاطبان شما درست می‌باشد یا خیر؟ با کدهای UTM می‌توانید این تئوری را آزمایش کنید.

برای این کار دو پست یکسان به اشتراک بگذارید ، یکی با ویدیو و دیگری بدون ویدیو. هرکدام را با کد UTM محتوای مناسب کمپین برچسب گذاری کنید. به زودی خواهید دید که چه موردی بازدیدکننده بیشتری را به سایت شما هدایت می‌کند.

مطمئناً برای اثبات نظریه به بیش از یک آزمون نیاز خواهید داشت . اگر متوجه شدید که فیلم ها بهترین عملکرد را دارند ، می‌توانید به سراغ آزمایش بهترین نوع فیلم ها بروید . برای اصلاح بیشتر استراتژی خود می‌توانید جزئیات و اطلاعات بیشتری کسب کنید .

۴ – از UTM در لینک‌ سازی داخلی استفاده نکنید

کدهای UTM به طور خاص برای ردیابی اطلاعات مربوط به ترافیکی که از منابع خارجی (مانند نمایه های اجتماعی شما) به وب سایت یا صفحه فرود شما می‌آیند ، استفاده می‌کنند .

برای پیوندهای درون وب سایت شما (مثلاً بین پست های وبلاگ) ، پارامترهای UTM در واقع Google Analytics را گیج می‌کنند و می‌توانند خطاهای ردیابی برای آن ایجاد کنند . بنابراین ، هرگز از کدهای UTM در پیوندهای داخلی استفاده نکنید .

۵ – از پارامترهای UTM برای پیگیری نتایج بازاریابی تأثیرگذار استفاده کنید

بازاریابی تأثیرگذار برای بسیاری از بازاریابان یک استراتژی مهم بازاریابی است. اما اندازه گیری میزان بازگشت سرمایه در کمپین های تأثیرگذار می‌تواند یک چالش مداوم باشد.

استفاده از یک برچسب UTM منحصر به فرد برای هر اینفلوئنسری که با آن کار می‌کنید ، راهی آسان برای ردیابی میزان بازدید آنها به سایت شما است.

می‌توانید از کدهای UTM استفاده کنید تا دقیقاً بفهمید کدام پیام های تأثیرگذار موثر هستند. این به شما کمک می‌کند که این تصمیم را بگیرید که کدام یک از اینفلوئنسر‌ها برای مشارکت طولانی مدت مناسب هستند.

۶ – از یک قرارداد نامگذاری سازگار استفاده کنید و آن را مستند کنید

نگاهی به پنج پارامتر UTM بیندازید و در مورد نحوه توصیف دسته های مختلف تامل کنید. بخاطر داشته باشید که مهم بودن سازگاری حائز اهمیتی است.

استفاده از پارامترهای متناقض UTM باعث ایجاد داده های ناقص و نادرست می‌شوند .ممکن است چندین نفر در زمینه ردیابی UTM شبکه های اجتماعی شما فعالیت کنند.

برای نگه داشتن همه موارد در یک صفحه ، یک لیست اصلی از پارامترهای UTM برای موارد سطح بالاتر مانند منبع و رسانه ایجاد کنید. سپس ، یک راهنمای ساده طراحی کنید که توضیح دهد چه قوانینی را هنگام ایجاد پارامترهای سفارشی سازی شده کمپین رعایت شوند.

اطمینان حاصل کنید که همه افرادی که باید از کدهای UTM استفاده کنند به این سند دسترسی دارند. با این حال ، ممکن است بخواهید توانایی ایجاد تغییرات در یک یا دو فرد اصلی را محدود کنید. ثبت اسناد و مدارک نامگذاری (به جای اینکه همه آنها را در ذهن خود نگه دارید) به حفظ تمام تلاش شما کمک می‌کند.

این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام یک از توصیف کنندگان برای کسب و کار خاص شما بیشتر منطقی هستند. با این حال ، همه قراردادهای نامگذاری کد UTM باید از چند قانون ساده پیروی کنند:

قوانین پایه UTM

قوانین استفاده از UTM

به حروف کوچک بپردازید

کدهای UTM به حروف کوچک و بزرگ حساس هستند. این بدان معناست که FacEbook وfaceBook کاملا در UTM متفاوت هستند و برای ردیابی باید از اصطلاح Facebook UTM استفاده کرد. برای جلوگیری از مشکلات ردیابی داده ها ، همه موارد را با حروف کوچک استفاده کنید.

به جای Space از آندرلاین ( _ ) استفاده کنید

با فاصله دادن داده های شما تخریب می‌شوند. به عنوان مثال دو کلمه ارگانیک و اجتماعی را بررسی می‌کنیم. ارگانیک-اجتماعی ، ارگانیک_ اجتماعی ، ارگانیک اجتماعی همه به طور جداگانه دنبال می‌شوند.

از این بدتر ، استفاده از ” ارگانیک اجتماعی ” است با یک فضای “٪ ۲۰ اجتماعی” ارگانیک در URL خواهد شد. همه فضاها را با آندرلاین جایگزین کنید. این تصمیم را در راهنمای UTM خود ثبت کنید تا موارد از این قبیل را ثابت نگه دارد.

ساده باشد

اگر کدهای UTM شما ساده هستند ، هنگام استفاده از آنها کمتر به اشتباه میافتید. کار با کدهای ساده و آسان نیز در ابزار تجزیه و تحلیل شما آسان تر است. آنها به شما (و همه اعضای تیم شما) اجازه می‌دهند تا در یک نگاه بدانند که کدها به چه مواردی اشاره دارند.

گزارشات خود را به طور منظم با Winky بررسی کنید

حتی با داشتن یک لیست استاندارد و راهنمای سبک ، خطای انسانی هم ممکن است رخ بدهد . مراقب تجزیه و تحلیل و گزارش های خود باشید و هرگونه کد غلط UTM را که مشاهده کردید قبل از انحراف داده‌های خود آن را اصلاح کنید.

هنگام کپی و پیست کردن پیوندها مراقب پارامترهای UTM باشید

هنگام کپی و پیست کردن پیوندها به محتوای خود ، اطمینان حاصل کنید که به طور تصادفی کدهای UTM بی ربط وارد نکرده اید. به عنوان مثال ، اگر از ویژگی Copy Link در هر پست اینستاگرام از مرورگر وب خود استفاده می‌کنید ، اینستاگرام به طور خودکار کد UTM خود را اضافه می‌کند.

به همین ترتیب ، اگر پس از کلیک کردن روی پیوند ، روی بخشی از محتوا قرار بگیرید (به جای اینکه دستی URL را تایپ کنید یا از موتور جستجو کلیک کنید) ، به احتمال زیاد پارامترهای UTM را در نوار آدرس مشاهده خواهید کرد.

قبل از قرار دادن URL در یک پست در شبکه اجتماعی جدید ، حتماً این پارامترها (همه موارد بعد از علامت سوال) را حذف کنید.

پیوندهای UTM را در اکسل ردیابی کنید

پس از شروع کار با کدهای UTM ، تعداد پیوندهایی که ردیابی می‌کنید خیلی سریع رشد می‌کنند. سازماندهی آنها را در یک فایل اکسل انجام دهید تا مدیریت آنها آسان تر شود و به از بین بردن پیوندهای تکراری کمک کند.

صفحه گسترده شما باید هر پیوند کوتاه را لیست کند. سپس ، URL کامل و از قبل کوتاه شده ، همه کدهای UTM منفرد و تاریخ ایجاد URL مختصر شده را پیگیری کنید. قسمتی را برای یادداشت تعیین کنید تا بتوانید جزئیات مهم را بررسی کنید.

یک کمپین از پیش تعیین شده برای چندین پست ایجاد کنید

در برنامه های Hootsuite Team ، Business و Enterprise ، سرپرستان و مدیرهای فوق العاده می‌توانند یک کمپین از پیش تعیین شده ایجاد کنند که کدهای UTM را ذخیره می‌کند.

سپس هر کاربر در تیم می‌تواند کمپینی از پیش تعیین شده را برای پست کردن در اینترنت تنها با چند کلیک اعمال کند . با این کار تلاش برای تایپ دستی در هر پارامتر صرفه جویی می‌شود. همچنین امکان استفاده تصادفی از کدهای متفاوت و گاها مخرب که باعث انحراف داده های شما می‌شوند را از بین می‌برد .

شما می‌توانید از پیش تنظیماتی برای کمپین ها ایجاد کنید. همچنین یک تنظیم پیش فرض برای اعمال در تمام پیوندهای منتشر شده در پست های خود در شبکه های اجتماعی وجود دارد. پس از تنظیم پیش فرض ، همه اعضای تیم برای استفاده در دسترس هستند.

انواع UTM کدامند ؟

انواع UTM

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم انوع پارامتر در UTM وجود دارد که می‌توانید برای کمک به ردیابی ترافیک به محتوای خود اضافه کنید. هرکدام از این موارد وظیفه مشخصی دارند و هرچه بیشتر استفاده از آن‌ها استفاده کنید ، سیستم عامل تجزیه و تحلیل شما قادر خواهد بود نتیجه بیشتری را به شما ارائه دهد .

۱. utm_source

این برچسب منبع ترافیک شما را شناسایی می‌کند (فیس بوک ، موتور جستجو ، خبرنامه ، لینکدین و غیره). در این مورد، با کلیک بر روی نتیجه موتور جستجوی Google می‌توانیم کاربری که به این قسمت رسیده را ارزیابی :

۲. utm_medium

به عنوان مثال این کد UTM رسانه را تعیین می۲کند ، مانند cpc .

۳. utm_campaign

این پارامتر نشان دهنده کمپینی است که URL بخشی از آن را تشکیل می‌دهد. این ممکن است یک شناسه مانند یک تگ باشد .

۴. utm_content

اینجاست که همه چیز کاملاً ریز می‌شود. اگر به عنوان مثال دو فراخوان برای عمل در یک بخش از محتوا دارید ، می‌توانید با استفاده از این برچسب به ابزار تجزیه و تحلیل خود بگویید کدام یک موثرتر می‌باشد.

چگونه از HubSpot برای ردیابی کد UTM استفاده کنیم؟

در اینجا دستورالعمل هایی برای تنظیم و اندازه گیری پارامترهای UTM برای کمپین ها در HubSpot آورده شده است که مورد تجزیه و تحلیل ما قرار خواهند گرفت.

در داشبورد و قسمت بازاریابی مربوط به خود ، “گزارش ها” را در نوار پیمایش بالا انتخاب کنید و سپس “ابزارهای تجزیه و تحلیل” را در لیست کشویی انتخاب کنید.

  1. به گوشه پایین سمت راست نگاه کنید و روی “Tracking URL Builder” کلیک کنید.
  2. بر روی قسمت “ایجاد پیگیری URL” در گوشه‌ی صفحه در قسمت بالا راست کلیک کنید.
  3. در هر مشخصه کد UTM خود را کامل کنید و روی “ایجاد” کلیک کنید.

با این کار با HubSpot به راحتی ردیابی UTM را پیگیری خواهید کرد.

چگونه ردیابی کد UTM را در Google Analytics شروع کنیم؟
بسیاری از ابزارهای CMS ، مانند HubSpot ، به شما امکان می‌دهند کدهای URL خاص را ردیابی کنید ، اما هر ابزار CRM مجموعه قوانین خاص خود را دارد.

اگر کاربر HubSpot نیستید ، جهانی ترین و کاربردی ترین ابزار ممکن برای انجام این کار Google Analytics است. در اینجا نحوه استفاده سریع از Google Analytics برای کدهای UTM آورده شده است:

  1. وارد حساب Google Analytics خود شوید که با وب سایت شما مرتبط است
  2. روی «مخاطب» در فهرست سمت چپ کلیک کنید
  3. در بخش «مخاطب» روی «منابع» کلیک کنید
  4. در زیر آن روی “مبارزات” کلیک کنید
  5. به نتایج خود نگاه کنید

Google کدهای UTM مرتبط با وب سایت شما را به طور خودکار ردیابی می‌کند ، بنابراین چیزی برای تنظیم وجود ندارد. کد رهگیری Google Analytics در وب سایت شما همه کارهای پشت صحنه را انجام می‌دهد.

نمونه های ردیابی UTM

ردیابی UTM

در اینجا چند نمونه URL وجود دارد تا به شما ایده بهتری در مورد نحوه کارکرد و ردیابی UTM ارائه می‌دهد : شما یک خرده فروش در فضای باز هستید که وظیفه دارید میزان فروش ترافیک سالانه تابستان خود را از طریق بازاریابی جستجوی پولی ، اجتماعی با حقوق و ایمیل بازاریابی کنید.

۱. پیگیری هزینه به ازای هر کلیک (CPC)

شما ابتدا باید برای تبلیغات خود، صفحه تبلیغات سالانه فروش تابستانی خود را با هدف قرار دادن کلمات کلیدی “تجهیزات کمپینگ” و URL ردیابی برای Google ایجاد کنید. URL پیگیری شما ممکن است شبیه به این باشد:

www.mahdiaraqi.com/page؟utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign =summer-sale&utm_term=camping-gear

۲. پیگیری شبکه های اجتماعی

شما برای تعیین موفقیت یک کمپین پرداخت شده در شبکه های اجتماعی در فیس بوک که کاربران را به صفحه اصلی فروش تابستان خود هدایت میکند ، به یک URL پیگیری دیگر نیاز دارید.

URL پیگیری شما ممکن است شبیه به این باشد:

www.mahdiaraqi.com/page؟utm_source=facebook&utm_medium=paid-social&utm_campaign=salmer-sale

۳. پیگیری کمپین بازاریابی از طریق ایمیل

شما همچنین باید میزان ترافیک ایجاد شده از طریق یک ایمیل تبلیغاتی را که شامل سه پیوند – یک آرم ، یک تصویر و یک دکمه CTA است و کاربران را به صفحه فرود فروش تابستان هدایت می‌کند ، اندازه گیری کنید.

URL های ردیابی شما ممکن است شبیه این باشد:

www.mahdiaraqi.com/page؟utm_source=summer-promo&utm_medium=email&utm_campaign=summer-sale&utm_content=logo
www.mahdiaraqi.com/page؟utm_source=summer-promo&utm_medium=email&utm_campaign=summer-sale&utm_content=main-image
www.mahdiaraqi.com/page؟utm_source=summer-promo&utm_medium=email&utm _campaign=summer-sale&utm_content=orange-cta

خطای URL چیست ؟

خطاهای URL Errors اصولا به صفحه‌ای از سایت مربوط هستند و این خطا شامل همه‌ی سایت شما نمی‌شود. همچنین این خطا آسیب پذیری برای سایت شما به همراه ندارد. اما این موارد تا زمانی است که شما مرتکب خطاهای زیاد نشوید.

با تکرار خطاها گوگل از اعتبار و صحت سایت شما کم می‌کند. قسمت‌های حائز اهمیت در سایت به صورت زیر هستند.

  1. خطاهای سیستمی برای PC و لپتاپ
  2. خطاهای سیستمی برای تلفن‌های همراه

Crawl Errors ها چه ارور‌هایی هستند ؟

خطاهای مربوط به ربات‌ها خزنده گوگل یا به عبارت تخصصی تر Crawl Errors از حائز اهمیت ترین ارورهای گوگل وبمستر هستند. این ارورها هم به صورت URL خواهند بود . اکثر ما حداقل یکبار با این ارورها مواجه شده‌ایم.

خطای معروف ۴۰۴ از این دسته ارورها است که در کم ترین زمان باید رفع و رجوع شود.

رفع خطاهای Crawl Errors

از ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین مورد در خطای Crawl Errors استفاده نمودن از فچ است. شما باید فچ گوگل را انجام دهید تا به خطای خود پی ببرید.

جمع بندی و نتیجه گیری

UTM به کدهایی گفته می‌شود که در آخر یک URL قرار دارند و از آن برای برای سنجیدن اثربخشی کمپین های دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌شود. از UTM ها برای سنجش ترافیک وب سایت نیز استفاده می‌شود. کدهای UTM باید حداقل شامل یک منبع ترافیک ، یک رسانه و یک نام کمپین باشند.

همچنین ممکن است حاوی اصطلاحات و شناسه های کلمات کلیدی باشند. همچنین برای ساخت UTM از ابزاهایی مانند URL Builder می‌توانید بهره بگیرید.

برای ایجاد UTM ها باید سادگی را حفظ کنید ، از حروف کوچک استفاده کنید ، از اسپیس استفاده نکنید و جایگزین آن یعنی آندرلاین را بکار بگیرید. انواع پارامتر‌های UTM نیز شامل Sorce ، Medium ، Campaign و Content هستند.

ردیابی UTM ها را نیز می‌توانید از HubSpot و Google Analytics پیگیری کنید. در نهایت برای بازگشت نرخ سرمایه، اصلاح استراتژی شبکه‌های اجتماعی و اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توان از UTM ها بهره گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا