آموزش دیجیتال مارکتینگ
موضوعات داغ

سوشیال مارکتینگ یا بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یکی از گزینه‌های کسب‌ و کارها برای رونق گرفتن و در معرض دید قرار گرفتن است. البته موضوع خیلی تخصصی‌تر از این حرف‌ها است؛ و برای یک کسب‌ و کار می‌تواند مزایای بیشتری داشته باشد. در این مقاله از بلاگ مهدی عراقی با ما همراه باشید تا در سوشال مدیا مارکتینگ یا همان بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بیشتر بدانید.

سوشیال مدیا مارکتینگ چیست؟

سوشیال مدیا مارکتینگ چیست

رسانه‌های اجتماعی خود اصطلاح جذابی برای برنامه‌ها و سایت‌هایی هستند که ممکن است اقدامات اجتماعی کاملاً متفاوتی را ارائه دهند. به‌عنوان‌مثال، توییتر یک سایت اجتماعی است که به مردم اجازه می‌دهد پیام کوتاه و پیوندهای رسانه‌ای را با دیگران به اشتراک بگذارند. در همین حال، اینستاگرام یک سایت برای اشتراک‌گذاری عکس و فیلم برای انواع افراد کسب‌وکارها است.

 

مزایا سوشال مدیا مارکتینگ یا SMM

سوشال مدیا مارکتینگ

افزایش آگاهی از برند

رسانه‌های اجتماعی یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال است که برای به اشتراک گذاری محتوا و افزایش دید کسب‌وکار شما استفاده می‌شود.

اجرای یک استراتژی شبکه‌های اجتماعی شناخت برند شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد، زیرا با جامعه گسترده‌ای از مصرف‌کنندگان درگیر خواهید شد. برای شروع، پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی را برای تجارت خود ایجاد کنید و تعامل با دیگران را شروع کنید. از کارمندان، شرکای تجاری و حامیان مالی بخواهید صفحه شما را “لایک” کرده و “به اشتراک بگذارند”.

صرف ارتباط افراد با محتوای شما باعث افزایش آگاهی از برند و ایجاد اعتبار شما به عنوان یک تجارت می‌شود. هر پستی که به اشتراک گذاشته می‌شود به شبکه جدیدی از افراد معرفی می‌شود که می‌تواند آن‌ها را به سمت مشتری بالقوه سوق دهد و هرچه افراد بیشتری از کسب‌وکار شما اطلاعات کسب کنند، بهتر است.

فقط با چند ساعت سرمایه‌گذاری در هفته، بیش از ۹۱٪ از بازاریابان ادعا کردند که تلاش‌های بازاریابی اجتماعی آن‌ها تأثیر آن‌ها را بسیار افزایش می‌دهد.

شکی نیست که صرفاً داشتن یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی، برند شما از آن بهره‌مند‌ می‌شود و با استفاده منظم می‌تواند مخاطبان گسترده‌ای برای تجارت شما ایجاد کند.

ترافیک ورودی بیشتر

بدون بازاریابی از تجارت خود در شبکه‌های اجتماعی، بازدیدکنندگان ورودی شما فقط به مشتریان معمول شما محدود می‌شود. افرادی که با نام تجاری شما آشنا هستند احتمالاً همان کلمات کلیدی را که قبلاً برای آن‌ها رتبه‌بندی کرده‌اید جستجو می‌کنند.

بدون استفاده از رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود، دسترسی به هر کس خارج از حلقه مشتری وفادار خود بسیار دشوارتر خواهد بود.

هر نمایه شبکه اجتماعی که به مخلوط بازاریابی خود اضافه می‌کنید دروازه‌ای برای ورود به وب‌سایت شماست و هر محتوایی که ارسال می‌کنید فرصت دیگری برای به دست آوردن مشتری جدید است.

رسانه‌های اجتماعی شامل انواع مختلف افراد با پیشینه و رفتارهای مختلف است. با افراد مختلف نیازهای مختلف و طرز تفکر متفاوت وجود دارد. سندیکای محتوای شما در بیشترین سیستم‌عامل‌ها به این افراد اجازه می‌دهد تا به صورت ارگانیک به تجارت شما برسند.

رتبه‌بندی پیشرفته موتور جستجو

اگرچه ممکن است ارسال پست در شبکه‌های اجتماعی به بازدید سایت منجر شود، اما تلاش بیشتری برای دیدن موفقیت چشمگیر لازم است. بهینه‌سازی موتور جستجو برای دستیابی به رتبه‌بندی بالاتر صفحه و به دست آوردن بازدید از وب‌سایت مشاغل شما بسیار مهم است.

درحالی‌که رسانه‌های اجتماعی به‌طور مستقیم رتبه موتور جستجو را افزایش نمی‌دهند، Social Media Examiner اظهار می‌دارد که بیش از ۵۸٪ از بازاریابانی که به مدت یک سال یا بیشتر از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، هنوز رتبه‌بندی موتور جستجو را بهبود می‌بخشند.

اینکه بتوانید برای کلمات کلیدی خود در رتبه‌های برتر قرار بگیرید، انقلابی در ترافیک شما ایجاد می‌کند و همچنان نتایج مثبتی برای کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند. بیایید حقیقت را بپذیریم، همه از Google برای یافتن اطلاعات استفاده می‌کنند و احتمالاً صفحه‌های غیر از صفحه اول را مرور نمی‌کنند زیرا پاسخ آن‌ها به‌طورمعمول در صفحه اول نتایج است.

اگر وب‌سایت مشاغل شما در بالای نتایج موتور جستجو قرار نگرفته است، احتمالاً باید استراتژی سئو بهینه‌سازی موتور جستجو را تنظیم کنید.

برای اینکه از طریق شبکه‌های اجتماعی بهترین رتبه را برای خود کسب کنید، محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید که کلمات کلیدی مورد نظر شما را ادغام کند. محتوایی مانند وبلاگ‌ها، اینفوگرافیک ها، مطالعات موردی، اطلاعات مربوط به مشاغل و عکس‌های کارمندان، پروفایل شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکار شما را جذاب و معتبر می‌کند.

هنگامی‌که شروع به ارسال محتوای با کیفیت می‌کنید، شروع به ایجاد جامعه‌ای در رسانه اجتماعی می‌کنید که پیروان از محتوای شما “پسندیده ” و “به اشتراک می‌گذارند “. از همه مهم‌تر، این فرصت‌های بیشتری را برای شما فراهم می‌کند تا در مقابل تأثیرگذارانی در صنعت قرار بگیرید که درباره کسب‌وکار شما می‌نویسند و پیوندهایی را ارائه می‌دهند – که به افزایش مستقیم رتبه‌بندی موتورهای جستجو کمک می‌کند.

نرخ تبدیل بالاتر

با افزایش دید، کسب‌وکار شما فرصت‌های بیشتری برای تبدیل به دست می‌آورد. هر پست، تصویر، فیلم یا نظر وبلاگ ممکن است بینندگان را به وب‌سایت شرکت شما هدایت کند و میزان بازدید را افزایش دهد. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکار شما این امکان را می‌دهد تا از طریق یک عامل انسانی تأثیر مثبتی ایجاد کند.

هنگامی‌که برند ها با به اشتراک گذاشتن محتوا، اظهارنظر و ارسال وضعیت در شبکه‌های اجتماعی تعاملی هستند، این مورد یک برند را شخصی می‌کند. مردم ترجیح می‌دهند با افراد تجارت کنند تا شرکت‌ها.

بیش از ۵۱٪ از بازاریابان ادعا کردند که وقت گذاشتن برای ایجاد روابط با مصرف‌کنندگان نتایج مثبتی را در فروش نشان داده است. هرچه برداشت بهتری از بازدیدکننده ایجاد کنید، احتمال نیاز وی به فکر تجارت شما هنگام بروز نیاز به کالا یا خدمات شما بیشتر است.

هنگامی که یک نام تجاری به‌صورت آنلاین تعاملی است، مشتریانی که حساب‌های برند شما را دنبال می‌کنند اغلب اعتماد کامل به اعتبار کسب‌وکار شما دارند. مردم از انواع شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با دوستان، خانواده و اجتماعات خود استفاده می‌کنند.

ازآنجاکه مردم در حال صحبت کردن هستند، چرا نام تجاری خود را به این ترکیب نیندازید؟ به ‌احتمال ‌زیاد، آن‌ها در صورت نیاز به محصولات یا خدمات، نام تجاری شما را به دوست خود معرفی می‌کنند، به‌طور کلی اثبات اجتماعی کیفیت کسب‌وکار شما را ارائه می‌دهد.

همان‌طور که توسط Social Media Examiner گزارش‌شده است، حدود ۶۶٪ از بازاریابان حداقل ۶ ساعت در هفته با استفاده از انواع رسانه‌های اجتماعی مزایای تولید سرنخ را دیدند. قرار دادن نام تجاری خود در فضایی که مردم از آن استفاده می‌کنند، دوست دارند و صحبت می‌کنند، فقط می‌تواند نرخ تبدیل موجود در سایت شما به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

رضایت بهتر مشتری

رسانه‌های اجتماعی یک بستر شبکه و ارتباط است. مشتریان از اینکه می‌دانند وقتی روی صفحات شما نظر می‌گذارند، به جای پیام خودکار، پاسخ شخصی دریافت می‌کنند، قدردانی می‌کنند.

توانایی تأیید هر نظر نشان می‌دهد شما به نیازهای بازدیدکنندگان خود توجه دارید و هدف شما ارائه بهترین تجربه است.

هر تعامل مشتری در حساب‌های شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکار شما فرصتی برای نشان دادن عطوفت عمومی نسبت به مشتریان است.

خواه شخصی سؤالی داشته باشد یا شکایتی، رسانه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهند با استفاده از گفتگوی بین فردی به موضوع رسیدگی کنید.

برندی که به رضایت مشتری اختصاص دارد و برای نوشتن پیام‌های شخصی وقت می‌گذارد، برای مشتری و مخاطبان ارزشمند است و امکان اینکه انتخاب شود زیاد است.

بهبود وفاداری برند

تقریباً یکی از اهداف اصلی همه مشاغل توسعه مشتری وفادار است. با توجه به اینکه رضایت مشتری و وفاداری به برند معمولاً دست‌به‌دست هم می‌دهند، مهم این است که مرتباً با مصرف‌کنندگان درگیر شوید و شروع به ایجاد پیوند با آن‌ها کنید. رسانه‌های اجتماعی فقط به معرفی محصولات و تبلیغات برند شما محدود نمی‌شوند.

مشتریان، این شبکه ها را به عنوان یک کانال خدماتی می دانند که می‌توانند مستقیماً با تجارت ارتباط برقرار کنند. مطالعات نشان می‌دهد که این بخش از مشتریان ۶۲٪ به برند‌هایی که مستقیماً در شبکه‌های اجتماعی با آن‌ها درگیر هستند وفادار هستند.

البته بهتر است هر کسب‌وکاری موقع استفاده از این فناوری‌ها مسئله بومی‌سازی برای مشتریان خود را در نظر داشته باشد تا بتواند ارتباط بهتری با خریداران خود برقرار کند.

اعتبار بیشتر برند

رضایت مشتری و وفاداری به برند هر دو در معتبرتر شدن تجارت شما نقش دارند، اما همه این‌ها به ارتباطات برمی‌گردد. وقتی مصرف‌کنندگان می‌بینند که شرکت شما در شبکه‌های اجتماعی به ویژه پاسخ به مشتریان و ارسال محتوای اصلی فعالیت می‌کند، باعث می‌شود معتبرتر به نظر برسید.

تعامل منظم با مشتریان نشان می‌دهد که کسب‌وکار شما به رضایت مشتری اهمیت می‌دهد و برای پاسخگویی به سؤالات احتمالی آن‌ها در دسترس است.

مشتریان راضی مشتاق انتشار مطلبی در مورد یک محصول یا خدمات عالی هستند و آن‌ها معمولاً برای ابراز نظر خود به شبکه‌های اجتماعی مراجعه می‌کنند.

داشتن مشتریانی که از مشاغل شما در شبکه‌های اجتماعی نام می‌برند، تبلیغات تجاری شما را به نمایش می‌گذارد و به بازدیدکنندگان جدید ارزش و اعتبار برند خود را نشان می‌دهد. پس از به دست آوردن چند مشتری راضی که در مورد تجربه مثبت خرید خود صحبت می‌کنند، می‌توانید اجازه دهید تبلیغات توسط مشتریان واقعی که از محصول یا خدمات شما لذت می‌برند برای شما انجام شود.

مقرون‌به‌صرفه

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی احتمالاً مقرون‌به‌صرفه ترین قسمت استراتژی تبلیغات است. ثبت‌نام و ایجاد پروفایل تقریباً برای همه شبکه‌های اجتماعی رایگان است و هر تبلیغ پولی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن دارید در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی هزینه نسبتاً کمی دارد.

مقرون‌به‌صرفه بودن مزیتی است زیرا شما می‌توانید بازده بیشتری از سرمایه‌گذاری را ببینید و بودجه بیشتری را برای سایر هزینه‌های بازاریابی و تجارت حفظ کنید. اگر تصمیم دارید از تبلیغات پولی در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید، همیشه کار خود را از ابتدا شروع کنید تا ببینید چه انتظاری دارید. با راحت‌تر شدن فرایند، استراتژی خود را خوب تنظیم کنید و بودجه خود را افزایش دهید.

فقط با صرف مقدار کمی زمان و پول می‌توانید نرخ تبدیل خود را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهید و درنهایت سرمایه‌ای را که در ابتدا سرمایه‌گذاری کرده‌اید دریافت کنید.

بینش بازار را کسب کنید

یکی از ارزشمندترین مزایای رسانه‌های اجتماعی، بصیرت در بازار است. چه راهی بهتر از صحبت مستقیم با آن‌ها، برای شناخت افکار و نیازهای مصرف‌کنندگان است؟ با نظارت بر فعالیت در پروفایل‌های خود، می‌توانید علایق و نظرات مشتری را مشاهده کنید که اگر تجارت شما در شبکه‌های اجتماعی نبود، در غیر این صورت ممکن است از آن‌ها آگاهی نداشته باشید.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان یک ابزار تحقیقاتی مکمل می‌تواند به کسب اطلاعات کمک کند که به شما در درک صنعت خود کمک می‌کنند. هنگامی‌که افراد زیادی را جذب کردید، می‌توانید از ابزارهای اضافی برای تجزیه‌وتحلیل آمار جمعیتی مصرف‌کنندگان خود استفاده کنید.

یکی دیگر از جنبه‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، امکان تقسیم‌بندی فهرست‌های محتوای شما بر اساس موضوع و شناسایی انواع محتوایی است که بیشترین برداشت را ایجاد می‌کنند.

این ابزارها به شما امکان می‌دهند تبدیل‌ها را بر اساس پست‌های مختلف در رسانه‌های اجتماعی اندازه‌گیری کنید تا ترکیبی مناسب برای درآمدزایی پیدا کنید.

رهبری فکر

ارسال محتوای بصیرت آمیز و مدرن در شبکه‌های اجتماعی شما راهی عالی برای تبدیل‌شدن به یک متخصص و رهبر درزمینهٔ خود است. راهی برای تبدیل‌شدن به یک رهبر فکری وجود ندارد – این موضوع به کارهایی نیاز دارد که می‌تواند توسط ابزارهای شبکه آنلاین پشتیبانی شود.

برای معرفی خود به‌عنوان یک متخصص، حتماً از رسانه‌های اجتماعی استفاده کرده و حضور خود را تقویت کنید. با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، مطالب را به اشتراک بگذارید و اعتبار خود را ارتقا دهید.

وقتی کمپین رسانه‌های اجتماعی شما با سایر اقدامات بازاریابی همسو باشد، مهارت‌های شما برجسته شده و دنبال کنندگان شما جذب می‌شوند. اینکه بتوانید مستقیماً با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، رابطه‌ای ایجاد می‌کند که آن‌ها برای آن ارزش قائل خواهند شد و به شما این امکان را می‌دهد که به‌عنوان یک تأثیرگذار برجسته درزمینهٔ خود تبدیل شوید.

نکات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اهداف خود را مشخص کنید

از مهم‌ترین مراحل هر کاری این است که تعیین هدف داشته باشید. این تعیین هدف قبل از شروع هر کار تجاری می‌تواند بسیار هوشمندانه باشد. این امر در سوشال مدیا مارکتینگ نیز صادق است. شما با تاکتیک SMART می‌توانید یک هدف عاقلانه، منطقی و هوشمندانه مطابق با هدف خود داشته باشید.

هدف اسمارت در بازاریابی چیست

تعیین اهداف SMART که بتوانید فعالیت رسانه‌های اجتماعی خود را با آن همسو کنید تضمین خوبی برای موفقیت در بازاریابی آنلاین است. هنگامی‌که اهداف مشخصی را تعیین کردید، می‌توانید شاخص‌های اصلی عملکرد (KPI) و معیارهای خود را با دقت بیشتری ردیابی کنید.

اطمینان حاصل کنید که اهداف خود را به‌طور منظم مجدداً بررسی می‌کنید تا مشخص کنید که هنوز در مسیر خود هستید یا چیزی نیاز به تنظیم دارد. فرمول برنده اندازه‌گیری، تنظیم و سپس  تکرار است.

  1. واضح باشد: هرچه در نوشتن یک هدف مشخص‌تر باشید، آسان‌تر می‌بینید که به دنبال چه چیزی هستید. بیایید یک هدف را برای رشد دنبال توییتر خود به‌عنوان‌مثال در نظر بگیریم.
  2. قابل‌اندازه‌گیری – چگونه موفقیت خود را ارزیابی می‌کنید؟ به‌عنوان‌مثال – تعداد دنبال کنندگان موجود توییتر خود را دو برابر کنید.
  3. قابل‌دستیابی – آیا هدف شما قابل‌دستیابی است؟ آیا واقعاً می‌توانید تعداد دنبال کنندگان توییتر خود را دو برابر کنید؟
  4. مرتبط – یک هدف مرتبط با اهداف تجاری شما همسو است. آیا این هدف از اهداف، چشم‌انداز یا ارزش‌های کسب‌وکار شما پشتیبانی می‌کند؟
  5. زمان خاص – به هدف خود مهلت دهید. در سه ماه دو شماره دنبال کننده توییتر داشته باشید.
    هنگامی‌که شرکت‌ها هدف خود را تعیین می‌کنند که اساساً “چرایی ” است، آن‌ها باید در مورد “چه کسی ” تصمیم بگیرند.

برای چه کسی می‌خواهید کار کنید

شما بعد از تعیین هدف بازاریابی خود باید مشخص کنید که برای چه کسی می‌خواهید استراتژی‌های خود را سامان دهید. بی‌شک نمی‌خواهید برای خودتان بازاریابی کنید. پس باید ببینید نیازها، مشکلات و علایق مشتری شما چیست.

پس قدم بعدی در سوشال مدیا این است که شخصیت شناسی مشتری و مخاطب خود را شروع کنید. شاید بگویید این کار چه اهمیتی دارد و یا شاید اکثراً به آن اهمیتی ندهید ولی این جمله به خاطر داشته باشید که “پیام شما مؤثر نیست تا زمانی که به گوشی برسد که مشتاق شنیدن آن باشد!” پس حتما پرسونا خود را ترسیم کنید.

  1. نقطه شروع اصلی : شخصیتی از مشتریان خوشحال و راضی هستند که از خدمات و محصولات یک کسب‌وکار استفاده کرده‌اند و راضی هستند.
  2. نقطه میانی مطالعه:  تخصص، اطلاعات دموگرافیک و مواردی از این دست است که کمک می‌کند بدانید که مخاطب هدف شما کیست.
  3. نقطه پایانی: بررسی نقاط درد و مشکلات مشتریان است. چگونه قرار است با خدمات و محصولات خود زندگی را برای خریدار آسان کنید.

تنها با شناخت کامل پرسونای مخاطب شما می‌توانید ارزش سازمان خود را ارائه دهید و بهترین خود باشید. بخش پشتیبانی مشتریان را بررسی کنید و ببینید که مشتریان بیشتر چه سؤالات و نقطه نظراتی دارند.

دانستن این موضوع کمک می‌کند تا درک درستی از بازاریابی محتوا و خلاصه تدوین استراتژی‌های بازاریابی خود داشته باشید.
سؤال بعدی که باید پاسخ دهید این است که مخاطب شما کجاست و. خلاصه کجا قرار است خدمات و محتوای خود را ارائه دهید.

انتخاب بهترین پلتفرم

درست است که شبکه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند که فعالیت و ایجاد حساب کاربری هم در آن‌ها رایگان است ولی این دلیل نمی‌شود که از هر شبکه اجتماعی چه مرتبط و غیر مرتبط با کسب‌وکار خود استفاده کنید.

برای مثال اگر شما خدماتی در زمینه زیبایی ارائه می‌دهید شبکه اجتماعی لینکدین نمی‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.
شما باید شبکه ای را انتخاب کنید که بیشتری میزان کاربر موردنظر شما در آن حضورداشته باشند تا بتوانید خدمات و محصولات خود را به آن‌ها معرفی کنید.

تولید محتوای مناسب

محتوای مناسب محتوایی است که اولاً خدمات و محصولات شما را به درستی و روشنی نشان داده باشد و ثانیا باید نیازی از کاربر را برطرف کرده باشد و یا او را سرگرم کند و فقط در این صورت است که توجه او را جلب می‌کند.

برای این کار می‌توانید از یک دستیار مجازی استفاده کنید که در این زمینه ماهر است و به شما می‌تواند کمک کند که این مسیر را بهتر و سریع‌تر طی کنید.

حضور تجاری شما در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و + Google بدون درگیر شدن در شبکه‌های اجتماعی کافی نخواهد بود. بدون این تعاملات با مخاطبان هدف، تعاملاتی که درنهایت فروش ایجاد می‌کنند اتفاق نمی‌افتد و تمام تلاش‌های شما در شبکه‌های اجتماعی به هدر می‌رود.
بنابراین قدم بعدی داشتن تعامل با مخاطب است.

تعامل با مخاطب

به دنبال تولید محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی، معمولاً عده‌ای از مخاطبین و مشتریان هستند که ممکن است در مورد خدمات و محصولات شما سؤالی داشته باشند و یا نیاز به راهنمایی و یا مشاوره داشته باشند.

در اینجاست که باید وارد کار شوید و یا افرادی را برای پاسخگویی هرچه سریع‌تر به مخاطبان خود استخدام کنید. هرچه کمتر مشتری را معطل نگه‌دارید بهتر است و این وجه خوبی از تجارت شما در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.

نکته‌ای که اهمیت دارد این است که بهتر است به ‌جای استفاده از ربات‌ها در زمان پاسخگویی به مخاطب از نیروی انسانی کمک بگیرید. این نیز می‌تواند در نظر مشتریان شما بسیار تأثیرگذار باشد.

وقتی مشتری شما حس کند که با یک انسان طرف است و نه یک ربات حس می‌کند که برای شما مهم است و این می‌تواند یک قدم او را به خرید نزدیک‌تر کند.

اندازه‌گیری

قدم بعدی این است که باید میزان تعامل مشتریان و مخاطبین خود را با انواع محتوا و پست‌های خود بسنجید و آن‌هایی که ضعیف است برطرف کنید و آن‌هایی که قوی است تقویت کنید.

برای این کار می‌توانید از ابزارهای مختلف مدیریت رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. این ابزارها علاوه بر اینکه میزان تعامل مخاطب را به شما می‌گوید می‌تواند به شما کمک کند زمان‌بندی مناسبی را در انتشار پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید و حتی چند شبکه اجتماعی را باهم مدیریت کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

اکنون می دانید که مشارکت در شبکه های اجتماعی می تواند معجزه هایی برای تجارت شما ایجاد کند. شما قبلاً در Facebook، Twitter، LinkedIn، Google+ و تعداد زیادی از شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر اقدامی نکرده و برای کسب‌وکار و نام تجاری خود حساب و نمایه ایجاد کرده‌اید. هنوز هم با تمام این تلاش‌ها، افزایش چشمگیری در فروش خود مشاهده نکرده‌اید.

پاسخ آن در میزان تعامل شما در شبکه‌های اجتماعی با مشتریان هدف قرار دارد. تمام این تلاش‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بدون درگیری مناسب و مؤثر در شبکه‌های اجتماعی به هدر می‌رود. دلیل این امر ممکن است در فقدان استراتژی تعامل اجتماعی شما باشد یا محتوای واقعاً جذاب نیز نداشته باشید.

بنابراین، اگر واقعاً جدی هستید که از حداکثر مسافت پیموده شده درگیر شدن در شبکه‌های اجتماعی برای تلاش در بازاریابی محتوای خود استفاده کنید، باید یاد بگیرید که چگونه محتوای بسیار خوبی ایجاد کنید که دقیقاً همین کار را انجام دهد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا