آموزش سئو

بازاریابی موتور جستجو یا SEM چیست؟

اگر به دنبال اطلاعات در مورد بازاریابی موتور جستجو می‌گردید جای خوبی آمده‌اید. بازاریابی موتور جستجو اصطلاحی است که اغلب با سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو اشتباه گرفته می‌شود و شاید خیلی از افراد این دو را یک مورد قلمداد کنند.

در این مقاله قرار است شما را با یک مفهوم کلی‌تر از سئو به نام بازاریابی موتور جستجو آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

لیست عناوین پنهان

بازاریابی موتور جستجو چیست؟

بازاریابی موتور جستجو چیست

بازاریابی موتور جستجو (SEM) فرآیند ترافیک وب‌سایت با خرید تبلیغات در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) است. در اصل، SEM شامل کلیه فعالیت‌های بازاریابی در موتورهای جستجو (SEO و Search Ads) بود، اما با گذشت زمان، این اصطلاح را صرفاً به تبلیغات جستجوی پولی ارجاع داد.

البته بهتر است با تبلیغات نمایشی که از وب‌سایت‌های شخص ثالث به جای موتورهای جستجو به عنوان بسترهای تبلیغاتی تبلیغات استفاده می‌کنند، اشتباه گرفته نشود.

بازاریابی موتور جستجو (SEM) نوعی بازاریابی با هدف ارتقا promoting یک وب‌سایت در صفحات نتایج موتور جستجو است. SEM با تضمین موقعیت وب‌سایت شما در نتایج جستجو، به شما کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری ایجاد کرده و مشتریان بیشتری کسب کنید.

تفاوت SEO و SEM چیست؟

تفاوت SEO و SEM
تفاوت SEO و SEM

جلوگیری از ابهام هنگام صحبت در مورد تفاوت بین SEO و SEM دشوار است. تحت‌فشار قرار دادن وب‌سایت خود به بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ممکن است شامل ورودی ارگانیک و تبلیغات پولی مانند تبلیغات PPC باشد. SEO همیشه به‌عنوان تبلیغات ارگانیک در نظر گرفته می‌شود، درحالی‌که نظرات مربوط به SEM با گذشت زمان تغییر کرده است.

در ابتدا اصطلاح SEM شامل استراتژی‌های پولی و ارگانیک بود. در این حالت، SEO به‌عنوان بخشی از SEM ظاهر می‌شود. بااین‌حال، اکنون بازاریابان بیشتر و بیشتر از عبارت “بازاریابی موتور جستجو” فقط برای فعالیت‌های پولی استفاده می‌کنند که این امر SEM و SEO را به دو دسته متفاوت تبدیل می‌کند.

تاریخچه مختصری از تبلیغات جستجو

تاریخچه تبلیغات موتور جستجو
تاریخچه تبلیغات موتور جستجو
 1. ۱۹۹۰ – اولین موتور جستجوگر جهان ، Archie ، در سال ۱۹۹۰ توسط Alan Emtage ایجاد شد. این موتور سایت‌های FTP را جستجو کرد تا نمایه‌ای از فایل‌های قابل بارگیری ایجاد کند.
 2. ۱۹۹۴ – AltaVista ، اولین موتور جستجو برای جستجوی زبان طبیعی ایجاد شد که پهنای باند نامحدود و ویژگی‌های جستجوی پیشرفته را ارائه می‌دهد.
 3. ۱۹۹۴ – جستجوی یاهو به‌عنوان مجموعه‌ای از صفحات وب مطلوب آغاز شد که شامل توضیحات ساخته دست بشر با هر URL بود.
 4. ۱۹۹۶ – گوگل توسط لری پیج و سرگئی برین در دانشگاه استنفورد به‌عنوان نوع جدیدی از موتور جستجو که روابط بین وب سایت‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند ، راه‌اندازی شد.
 5. ۱۹۹۷ – یاهو پیشنهاد خرید گوگل به قیمت ۱ میلیون دلار را رد کرد (یک نظارت بزرگ با توجه به اینکه ارزش گوگل اکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است).
 6. ۱۹۹۹ – GoTo ، یکی از اولین شرکت‌های موتور جستجو تا سیس شد و با موفقیت اولین سرویس موتور جستجوگر هزینه را برای مارک‌ها معرفی کرد.
 7. ۲۰۰۰ – با ورشکستگی بسیاری از مشاغل و ترساندن تبلیغات ، پس از ترکیدن حباب dot com ، بازار تبلیغات خراب شد.
 8. ۲۰۰۰ – گوگل AdWords و مدل “نمره کیفیت ” (Quality Score) را معرفی کرد که به‌موجب آن وب‌سایت‌ها برای ارتباط بهتر باقیمت پیشنهادی و نرخ کلیک مبنی بر تاریخ رتبه‌بندی شدند.
 9. ۲۰۰۲ – Google پیشنهاد قیمت CPC را ارائه می‌دهد ، به تبلیغ دهندگان اجازه می‌دهد تا تبلیغات خود را بر اساس پیشنهاد “حداکثر ” CPC به‌جای پیشنهاد “واقعی ” CPC بهینه کنند.
 10. ۲۰۰۴ – سهم بازار جستجوی Google به حداکثر ۸۴.۷٪ کل جستجوها رسیده است. آن‌ها IPO باارزش بازار ۲۳.۱ میلیارد دلار.
 11. ۲۰۰۵ – گوگل Google Analytics را راه‌اندازی کرد ، بستری که به تبلیغ دهندگان امکان مدیریت بهتر تبلیغاتی خود را می‌دهد.
 12. ۲۰۰۸ – گوگل چندین تغییر عمده در محاسبه امتیاز کیفیت خود برای رتبه‌بندی مرتبط‌تر و تجارب بهتر کاربر ایجاد کرد.
 13. ۲۰۱۰ – جستجوی مایکروسافت با نام Bing مجدداً راه‌اندازی شد. آن‌ها در تلاش برای سرقت سهم بازار از Google با یاهو همکاری کردند تا تبلیغات خود را در جستجوی یاهو پیوند دهند.
 14. ۲۰۱۴ – با تبلیغ بازار موبایل سالانه بیش از ۹۰٪ در ایالات‌متحده ، رشد تبلیغات آنلاین همچنان در حال افزایش است.
 15. ۲۰۱۸ – Google AdWords و DoubleClick را به‌عنوان “Google Ads” و “Google Ad Manager” ادغام و مارک تجاری جدید ایجاد می‌کند.
 16. روز حال – موتورهای جستجو به‌طور مداوم ویژگی‌ها و الگوریتم‌های خود را بهینه می‌کنند تا هدف‌گذاری آگهی بهتری را برای دستگاه‌های مختلف ارائه دهند.

نحوه استفاده از SEM

نحوه استفاده از SEM

راه‌اندازی یک کانال جدید بازاریابی پیچیده از ابتدا می‌تواند دشوار باشد. برای اینکه بازاریابی موتور جستجو موفق شود لازم است تا به مراحل زیر عمل کنید:

 • یک استراتژی ایجاد کنید. با تعیین اهداف کوتاه و بلندمدت برای SEM خود شروع کنید و آن‌ها را با نیازهای تجاری خود هماهنگ کنید. به‌عنوان‌مثال ، اگر می‌خواهید درآمد بیشتری به دست آورید ، تصمیم بگیرید که برای دستیابی به این نتیجه چند مشتری جدید نیاز دارید. سپس ، میزان ترافیک موردنیاز و بودجه خود را تعریف کنید. این به شما کمک می‌کند از چه کمپین‌هایی و با چه دفعاتی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

 

 • فهرستی از کلمات کلیدی را جمع‌آوری کنید. قبل از شروع یک کمپین پولی ، فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار خود را ایجاد کنید.
  می‌توانید کلمات کلیدی را از رقبا کپی کنید ، آن‌ها را با ابزارهای آنلاین مانند Google Keyword Planner یا طوفان فکری با همکاران خود تولید کنید. شما در استفاده از کلمات کلیدی خاص و عمومی‌تر و ترکیب هر دو آزاد هستید. قانون اصلی در اینجا این است که فقط به دنبال کلمات مرتبط باشید.

 

 • تبلیغ جستجو را اضافه کنید. فعالیت‌های تبلیغاتی پرداخت شده و ارگانیک موتور جستجو باهم بهتر کار می‌کنند. اگر به‌درستی تولید می‌شوند ، یکدیگر را تقویت می‌کنند و نتایج بیشتری به بار می‌آورند؛ بنابراین ، به یاد داشته باشید که SEO را به SEM خود اضافه یا تنظیم کنید.

 

 • با انواع مختلف تبلیغات آزمایش کنید. انواع مختلف تبلیغات ممکن است برای برخی از مشاغل خاص کم‌وبیش مؤثر باشد. برای یافتن بهترین گزینه برای خود ، قالب‌های مختلف تبلیغاتی مانند تبلیغات متنی یا خرید را امتحان کنید. چندین سیستم‌عامل تبلیغات را آزمودن کنید. احتمال اینکه هر شکل از تبلیغات نتایج متفاوتی برای شما داشته باشد زیاد است.

 

 • کمپین خود را مرتباً بررسی کنید. برای ارزیابی اثربخشی کمپین‌های بازاریابی در موتور جستجوگر خود ، به یاد داشته باشید که نتایج آن‌ها را پیگیری کنید.
  هفته‌ای یک یا دو بار آن‌ها را بررسی کنید تا در صورت بروز مشکل ، راه‌حلی ایجاد کنید. همه داده‌ها را ضبط کنید و به دنبال روندها بگردید.

این قوانین اساسی به شما کمک می‌کند بازاریابی موتور جستجو را گسترش داده و حفظ کنید. اگر می‌خواهید بازی SEM خود را یک درجه بالاتر ببرید ، باید استراتژی‌های پیشرفته‌ای را اجرا کنید.

استراتژی‌های SEM

استراتژی‌های SEM

مانند هر کانال بازاریابی ، SEM هرازگاهی تغییر می‌کند. ما چهار استراتژی را انتخاب کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند در سطح اول باشید و رقبای تجاری خود را شکست دهید.

بهینه‌سازی جستجوی صوتی

۳۳٪ از مخاطبان بزرگ‌سال گزارش دادند که در ابتدای سال ۲۰۱۹ ماهانه از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند. نیمی از جستجوگران از ورودی صوتی در سال ۲۰۲۰ استفاده کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود خرید جستجوی صوتی طی ۴۰ سال ۴۰ میلیارد دلار باشد. برای جلو ماندن ، باید بهینه‌سازی جستجوی صوتی را در بازاریابی موتور جستجو خود اعمال کنید.

متأسفانه ، گفتن این کار ساده‌تر از انجام است – گزینه‌های بهینه‌سازی جستجوی صوتی کاملاً محدود هستند. بااین‌حال ، همین حالا می‌توانید تبلیغات جستجوی خود را تنظیم کنید. اول‌ازهمه ، کلمات کلیدی طولانی‌تر داشته باشید – این به تبلیغات شما کمک می‌کند تا در نتایج جستجوی بیشتری ظاهر شوند.

یک ترفند دیگر این است که مطالب خود را بیشتر مکالمه دهید. توجه داشته باشید که چگونه افراد در زندگی روزمره گپ می‌زنند و این سبک را در بازاریابی موتور جستجوی شما اعمال می‌کنند.

خودکارسازی SEM

پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاری در تبلیغات جستجو در سال ۲۰۲۰ با رشد سالانه حدود ۶ درصد به بیش از ۱۵۱ میلیون دلار برسد. برای بازاریابان با بودجه محدود ، این به معنای رقابت عظیم و احتمالاً افت نرخ تبدیل است؛ بنابراین ، برای پیروزی در مسابقه باید خلاقیت بیشتری داشته باشید.

خودکارسازی SEM به شما کمک می‌کند از شر کارهای معمول خلاص شوید و زمان بیشتری برای برنامه‌ریزی استراتژی‌ها و فعالیت‌ها پیدا کنید. استفاده از ویژگی‌های اتوماسیون Google Adwords مانند کمپین‌های هوشمند ، پیشنهادات خودکار ، قوانین خودکار و موارد دیگر را در نظر بگیرید.

سفارشی‌سازی موبایل

در سال ۲۰۱۹ ، ۵۲ درصد از ترافیک اینترنت در سراسر جهان بر روی دستگاه‌های تلفن همراه ایجادشده است. احتمالاً مشتریان بالقوه شما تبلیغات شما را به جای دسک تاپ در صفحه موبایل مشاهده می‌کنند. میزان ترافیک دستگاه‌های مختلف را پیگیری کنید و سعی کنید بازاریابی موتور جستجوی خود را با رایج‌ترین نوع تنظیم کنید.

تبلیغات و محتوای مرتبط با آن‌ها را برای موبایل بهینه کنید تا مشتری بیشتری به دست آورید. به‌عنوان‌مثال ، کاربران تلفن همراه Google دوست دارند تبلیغاتی با عناوین کوتاه‌تر ببینند – ۱۲-۱۵ کاراکتر در مقایسه با ۱۵-۲۰ کاراکتر برای دستگاه‌های دسک تاپ.

به یاد داشته باشید که صفحه فرود را برای آگهی‌های تبلیغاتی خود نیز بهینه کنید. سعی کنید زمان بارگیری را به کمتر از یک ثانیه کاهش دهید و صفحه وب خود را برای کاربران تلفن همراه راحت کنید در این خصوص می‌توانید مقاله افزایش سرعت سایت را مطالعه کنید. همچنین ممکن است به دنبال دکمه‌های بزرگتر ، تصاویر سبک‌تر ، طراحی ساده‌تر و غیره باشید.

پلتفرم های تبلیغات جایگزین

گوگل محبوب‌ترین بستر تبلیغات جستجو محسوب می‌شود – بیش از ۷۰٪ بازار را تشکیل می‌دهد. بااین‌حال ، سهم این غول طی سه سال گذشته در حال کاهش است ، درحالی‌که سایر فعالان بازار سهم بازار را به دست می‌آورند.

به سایر سیستم‌عامل‌ها ، به‌ویژه آمازون (برای مثال) ، از نزدیک نگاهی بیندازید. این سرویس نه‌تنها سال‌به‌سال در حال رشد است ، بلکه ویژگی‌های جالبی نیز دارد ، به‌خصوص برای کسانی که کالا می‌فروشند.

نکته آخر اینکه تبلیغات آمازون نرخ تبدیل بالاتری دارند. مردم ممکن است برند شما را در Google کشف کنند ، اما آن‌ها با قصد خرید به آمازون می‌آیند. این تبلیغات آمازون را به یک کانال مناسب برای تعامل با مشتری احتمالی شما در مراحل پایین کانال بازاریابی تبدیل می‌کند.

با دانستن بیشتر درباره استراتژی‌های SEM ، ممکن است فکر کنید زمان آن فرا رسیده است که روزانه آن را فراخوانی کنید. بااین‌حال ، همیشه مقداری فضا برای بهبود عملکرد شما وجود دارد. برای رسیدن به سطح بعدی ، اتخاذ برخی از بهترین روش‌های صنعت را در نظر بگیرید.

۴ روش از بهترین روش‌ها برای بهبود SEM

بهینه سازی sem

در اینجا بهترین روش را برای کمک به شما در غنی‌سازی برنامه جستجوی پولی خود جمع‌آوری کرده‌ایم. به فکر پیاده‌سازی برخی از آن‌ها در استراتژی بازاریابی موتور جستجو باشید.

تبلیغات خود را شخصی کنید

شخصی‌سازی برای هر کانال بازاریابی ضروری است. نتایج شگفت‌انگیزی به ارمغان می‌آورد. افزودن شخصی‌سازی به فعالیت‌های بازاریابی به شما کمک می‌کند ۵-۸ برابر بیشتر از هزینه خود را پس بگیرید. بهتر از این ، می‌تواند فروش را ۱۰٪ یا بیشتر افزایش دهد.

برای اینکه تبلیغات خود را بیشتر به مشتریان بالقوه خود مرتبط کنید ، می‌توانید آن‌ها را بر اساس دستگاه یا مخاطب تنظیم کنید.
برای ساخت پیام‌های شخصی شده از توابع IF در Google Adwords استفاده کنید.

به‌عنوان‌مثال ، شما می‌توانید تخفیف‌های مختلفی را به انواع مختلف کاربران ارائه دهید: مشتریان جدید ، مشتریان برگشتی ، سبدهای خرید رهاشده و غیره.

با شمارش معکوس فوریت ایجاد کنید

مشتریان معمولاً در از دست دادن یک فرصت مهم ، به‌عنوان‌مثال ، یک پیشنهاد عالی یا معامله می‌ترسند. به آن FOMO یا ترس از دست دادن گفته می‌شود و می‌تواند با موفقیت در همه کانال‌های ممکن بازاریابی مورداستفاده قرار گیرد. شما می‌توانید با این ویژگی روان‌شناختی در بازاریابی موتور جستجو نیز بازی کنید.

با استفاده از تایمر شمارش معکوس در Google Ads ، عنصری از کمبود را به کمپین‌های خود اضافه کنید. روزها ، ساعت‌ها و دقیقه‌ها تا یک رویداد خاص شمارش می‌شود. می‌توانید شمارش معکوس را در هر متن و سایر انواع تبلیغات تنظیم کنید.

تبلیغات خود را با صفحات فرود تراز کنید

اهمیت تبلیغات جستجو و صفحه‌های مقصدی را که جستجوگران به آن‌ها می‌فرستند دست کم نگیرید. بااین‌حال ، حتی اگر هر دو به‌طور کامل انجام شود ، همیشه در ترکیب بهترین عملکرد را ندارند.

اگر آگهی شما با صفحه مقصد شما مطابقت نداشته باشد ، افراد بدون خرید ازآنجا خارج می‌شوند. از طرف دیگر ، صفحه فرود و آگهی هماهنگ منجر به افزایش ۳۹ درصدی در تبدیل می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که آگهی و صفحه فرود شما از یک طراحی برخوردار هستند ، مخاطبان یکسانی را مخاطب قرار می‌دهند ، از همان سبک دعوت به اقدام و نوشتن متن استفاده می‌کنند.

از مخاطبان مشابه برای بازاریابی مجدد استفاده کنید

بازاریابان و صاحبان مشاغل می‌دانند شناختن مخاطبان شما چقدر مهم است. آن‌ها شخصیت‌های خریدار معمولی ایجاد می‌کنند و سعی می‌کنند افراد را بر اساس داده‌های جمعیتی خود هدف قرار دهند.

برای بازاریابی موتور جستجوی خود می‌توانید همین کار را با دو کلیک انجام دهید. Google داده‌های مربوط به مخاطبان بازاریابی مجدد موجود شما را جمع‌آوری می‌کند. بهتر از این ، می‌تواند تبلیغات شما را به افرادی که علاقه‌های مشابه دارند نشان دهد.

تمام آنچه شما نیاز دارید این است که یک کمپین انتخاب کنید ، برگه “مخاطب ” را انتخاب کنید و روی نوار “مخاطبان مشابه ” کلیک کنید. به گفته گوگل ، این حرکت ساده ممکن است منجر به ۶۰٪ نمایش بیشتر ، ۴۸٪ کلیک بیشتر و ۴۱٪ تبدیل بیشتر شود.

۶ مفهوم کلیدی بازاریابی موتور جستجو

مفهوم بازاریابی موتور جستجو

۱. درک موتورهای جستجو

موتورهای جستجو نقش محوری در موفقیت یک تجارت آنلاین دارند؛ بنابراین ، شما باید درک کنید که موتورهای جستجو چگونه یک وب‌سایت را رتبه‌بندی می‌کنند.

بازاریابان آنلاین نیز باید این واقعیت را در نظر بگیرند که موتورهای جستجو به‌طور مداوم روند خود را تغییر می‌دهند. یک کار امروز لزوماً فردا جواب نمی‌دهد؛ بنابراین مهم است که روندها را دنبال کنید و متناسب با آن تغییرات ایجاد کنید.

۲. انتخاب کلمه کلیدی

در هنگام بهینه‌سازی یک وب‌سایت ، ترکیب کلمات کلیدی یک مفهوم مهم است. به آن بهینه‌سازی محتوا نیز گفته می‌شود. کلمه کلیدی چیزی است که ما برای دستیابی به اطلاعات موردنظر در جعبه جستجو تایپ می‌کنیم.

اگر وب‌سایت شما برای کلمات کلیدی کاملاً بهینه نشده باشد ، احتمالاً مسابقه را از دست خواهید داد. علاوه بر این ، شما باید درک کنید که مشتریان شما هنگام جستجوی محصولات و خدماتی که شما ارائه می‌دهید ،چه عباراتی را در موتور جستجو تایپ می‌کنند.

۳. انتخاب یک URL

هنگام ایجاد URL مراقب باشید. URL های دوستانه موتور جستجو در روند بهینه‌سازی وب‌سایت بسیار کمک می‌کنند. کلماتی را در URL وارد کنید که به بهترین وجه محصولات و خدمات شما را نشان می‌دهد ، به‌ویژه هنگامی‌که فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی می‌کنید و تجارت شما تا حد زیادی به وب‌سایت بستگی دارد.

۴. نتایج ارگانیک و پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

پرداخت به ازای هر کلیک و نتایج جستجوی ارگانیک دو روشی هستند که می‌توانید به‌طور مؤثر از آن‌ها برای قرار دادن حضور آنلاین خود در موقعیت مناسب استفاده کنید.

PPC به شما امکان می‌دهد برای نمایش تبلیغات خود به موتورهای جستجو پرداخت کنید. از سوی دیگر ، نتایج ارگانیک برای تأثیر بر نحوه رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها توسط موتورهای جستجو است.

۵. لینک‌های برگشتی

لینک‌های برگشتی نقش مهمی در بهبود اعتبار وب‌سایت شما دارند. این زمانی است که وب‌سایت‌های دیگر وب‌سایت شما را تأیید می‌کنند.

بااین‌حال ، مهم است که وب‌سایت شما از وب‌سایت‌های معتبر تأیید بگیرد. موتورهای جستجو توجه زیادی به بک لینک‌ها دارند؛ بنابراین ، مطمئن شوید که محتوای با کیفیتی در وب‌سایت خود دارید.

۶. استفاده از ابزارهای Google

کوپن‌ها ، تجزیه‌وتحلیل‌ها ، نقشه‌ سایت و تحقیقات محصولات برخی از ابزارهای مهمی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها عملکرد وب‌سایت خود را کنترل کرده و اطلاعات ارزشمندی به دست آورید. علاوه بر این ، می‌توانید تجارت آنلاین خود را با موتورهای جستجو لیست کنید.

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که موفقیت در تجارت شما تا حد زیادی به چگونگی تبلیغ و ارائه تجارت خود به دنیای آنلاین بستگی دارد. بازاریابی موتور جستجو مطمئناً راهی عالی برای حفظ ارتباط در رقابت است.

۱۰ مزیت برتر بازاریابی موتور جستجو

مزیت بازاریابی موتور جستجو

۱- فوراً به مشتریان خود برسید

بازاریابی موتور جستجو برای توصیف تبلیغات جستجوی پولی Google استفاده می‌شود. این تکنیک اغلب به عنوان یک استراتژی کوتاه‌مدت مورداستفاده قرار می‌گیرد که به‌سرعت در محصولات یا خدمات شما دیده می‌شود. در مقایسه با بهینه‌سازی موتور جستجو – جستجوگرها ، تبلیغات جستجوی پولی می‌توانند نتایج سریعی به شما بدهند زیرا به شما امکان می‌دهد بلافاصله به مشتریان هدف خود برسید.

۲- آگاهی از برند‎ را افزایش دهید

تبلیغات جستجوی Google به تبلیغ دهندگان اجازه می‌دهد نام تجاری خود را در عناوین ، توضیحات ، نمایش URL یا پیوندهای تبلیغات نشان دهند؛ بنابراین ، این تبلیغات جستجوی پولی به آگاهی از برند تجاری کمک می‌کنند ، به‌ویژه اینکه اغلب در بالای نتایج جستجوی Google ظاهر می‌شوند.

۳- تبلیغات جستجوی هدفمند جغرافیایی ایجاد کنید

SEM به شما این گزینه را می‌دهد تا افراد را بر اساس موقعیت مکانی آن‌ها هدف قرار دهید. شما می‌توانید به زبان‌های مختلف تبلیغات ایجاد کنید و تصمیم بگیرید که در کجا می‌خواهید نمایش داده شوند. شما می‌توانید کشور ، شهر و حتی یک منطقه خاص را در هر نقطه از جهان مشخص کنید.

۴- تبلیغات را به‌راحتی و به‌سرعت اجرا و مدیریت کنید

تبلیغات جستجوی پولی به‌راحتی و به‌سرعت ایجاد و مدیریت می‌شوند. Google Ads به شما امکان می‌دهد برای هر یک از مبارزات خود برنامه‌ای تنظیم کنید; می‌توانید در هر زمان که بخواهید تبلیغات خود را اجرا و متوقف کنید.

همچنین تنظیم بودجه و تعیین سرعت عملکرد کمپین‌های خود آسان است. این می‌تواند به شما کمک کند تبلیغات خود را بهینه کنید و در مدت‌زمان کوتاهی بازدید بیشتری را برای تجارت خود به ارمغان بیاورید.

۵- مخاطب مناسب را از طریق تبلیغات بهینه‌شده هدف قرار دهید

SEM راهی بسیار مؤثر برای کسب‌ و کارها برای دستیابی به مشتریان خاص بر اساس اهداف جستجوی آن‌ها است. می‌توانید تبلیغات خود را فقط برای مصرف‌کننده‌هایی که با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات شما جستجو می‌کنند ، نشان دهید.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب که تبلیغات شما برای نمایش آن‌ها فعال می‌شود به شما کمک می‌کند تبلیغات بسیار بهینه‌سازی شده ایجاد کنید.

۶- افزایش بازدید از طریق قابلیت مشاهده تبلیغات

بهینه‌سازی تبلیغات جستجو می‌تواند ترافیک مربوطه را به وب‌سایت شما هدایت کند ، زیرا در بالای صفحه نتایج موتور جستجو – SERP ، بالاتر از نتایج ارگانیک ظاهر می‌شود.

با بودجه تبلیغاتی مناسب ، پیشنهاد بهینه‌شده و پیام تبلیغاتی جذاب ، می‌توانید کیفیت تبلیغات خود را افزایش دهید و بنابراین از مشاهده تبلیغات بالا و بازدید از وب‌سایت مربوطه اطمینان حاصل کنید.

۷- مخاطبان را از طریق انواع تطبیق کلمات کلیدی هدف قرار دهید

ابزار برنامه‌ریز کلمات کلیدی Google به شما کمک می‌کند محبوب‌ترین کلمات کلیدی مورد استفاده برای جستجوی کسب‌وکار خود را تعیین کنید.

با استفاده از این کلمات کلیدی خاص در کمپین‌های خود ، می‌توانید مطمئن شوید که تبلیغات شما به مخاطبان مناسب رسیده است.

تبلیغات Google چندین نوع کلمه کلیدی متناسب با شما را ارائه می‌دهد ، یعنی مطابقت گسترده ، مطابقت دقیق و غیره که بر اساس آن‌ها تبلیغات شما به کاربران ارائه می‌شود.

۸- فقط برای هر اقدام پرداخت کنید

هنگامی‌که تبلیغات جستجوی شما ایجاد می‌شود ، تبلیغات شما به‌صورت رایگان نمایش داده می‌شود و فقط در صورت اقدام شخصی هزینه پرداخت خواهید کرد; یعنی کلیک بر روی تبلیغات شما؛ بنابراین ، می‌توانید در موتورهای جستجو از آگاهی و مارک تجاری رایگان بهره‌مند شوید و فقط هنگامی‌که کسی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند ، ازاین‌رو از صفحه مقصد شما بازدید می‌کند ، هزینه دریافت می‌کنید.

۹- در کلمات کلیدی مرتبط با رقبا ظاهر شوید

به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای SEM ، توصیه می‌شود تبلیغات جستجو ایجاد کنید که برای نمایش در کلمات کلیدی مرتبط با رقبا ایجاد می‌شوند. این باعث می‌شود که شما در معرض این کلمات کلیدی قرار بگیرید و درنهایت فرصت تبدیل مشتری از رقبا به شما فراهم می‌شود.

۱۰- عملکرد خود را آزمایش و اندازه‌گیری کنید

تبلیغات جستجوی پولی به شما این امکان را می‌دهد تا عملکرد تبلیغات خود را بسنجید و نتایجی را که برای هر کمپین جمع کرده‌اید اندازه‌گیری کند. Google Ads به شما امکان دسترسی به داده‌های عمیق در مورد تبلیغات با بهترین عملکرد را از نظر: نمایش ، کلیک ، نرخ کلیک از طریق (CTR) ، کلمات کلیدی با عملکرد برتر و غیره می‌دهد.

بسته به اهداف کمپین خود ، می‌توانید عملکرد خود را ارزیابی کنید و آنچه درنهایت برای بهینه‌سازی برای عملکرد بهتر در آینده نیاز دارید ، شناسایی کنید.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

بهبود چیزی که در حال حاضر نتیجه دارد سریع‌تر و آسان‌تر از شروع از ابتدا است. بازاریابی اینترنتی که شامل ایجاد جریان بازدیدکنندگان به وب‌سایت از نتایج موتور جستجو است ، بازاریابی موتور جستجو (SEM) نامیده می‌شود. برای Google ، این شامل Adwords پرداخت شده ، نتایج اصلی Organic و نتایج نقشه ABC محلی است.

گوگل بزرگ‌ترین هدف SEM است ، اما بینگ همچنین یک موتور جستجوی مهم است واین بازی بازیکنان بزرگ دیگری نیز دارد که از یک موتور جستجو برای نمایش نتایج استفاده می‌کنند: فیسبوک، یوتیوب، لینکدین

امتیاز post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا