استراتژی بازاریابی

فروش مویرگی چیست؟+آشنایی کامل با پخش و بازاریابی مویرگی

فروش مویرگی به فرآیندی گفته می‌شود که تولید کننده محصول و خدمات خود را به دست مشتری می‌رساند. این مسیر کاملا مستقیم به مشتری بوده و به آن فرصت می‌دهد تا از عمده فروش و بدون هیچ واسطه‌ای خرید کند. در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد فروش مویرگی جوانب بیشتری را بررسی کنیم.

فروش مویرگی چیست؟

پخش مویرگی چیست

فروش مویرگی به اندازه گیری خرید کالاهای با دوام و غیر با دوام در مدت زمان مشخص و  تقاضای مصرف کننده می‌گویند که کالای نهایی را ردیابی می‌کند.

روشهای کلیدی در فروش مویرگی

فروش مویرگی با اندازه گیری خرید کالاهای با دوام و غیر با دوام در مدت زمان مشخص، تقاضای مصرف کننده کالای نهایی را ردیابی می‌کند. داده‌های مربوط به فروش مویرگی هر ماه یک بار توسط اداره آمارگیری کشور جمع آوری می‌شود و شامل فروش از همه فروشگاه‌های خدمات غذایی و خرده فروشی است.

اندازه گیری دقیق فروش مویرگی برای سنجش سلامت اقتصادی کشور امری حیاتی است زیرا هزینه‌های مصرف کننده دو سوم تولید ناخالص داخلی  را تشکیل می‌دهد.

درک پخش مویرگی

درک پخش مویرگی

فروش مویرگی شاخص خوبی برای نبض اقتصاد و مسیر پیش بینی شده آن به سمت گسترش یا انقباض است. ارقام فروش مویرگی توسط کلیه فروشگاه‌های خدمات غذایی و خرده فروشی گزارش می‌شود. این اندازه گیری معمولاً بر اساس نمونه گیری از داده‌ها است و برای مدل‌سازی الگوهای کل کشور استفاده می‌شود.

به عنوان یک شاخص اقتصاد کلان ، گزارش فروش مویرگی یکی از به موقع‌ترین گزارش‌ها است زیرا داده‌هایی را ارائه می‌دهد که تنها چند هفته از گزارش آن گذشته است. و این به معنی بروز بودن آن می‌باشد.

از طرف دیگر سهامداران در این صنف نسبت به این معیار کاملاً دو به شک هستند. یک اقتصاد پررونق برای همه خوب و پر بازده است. اما آمار پایین فروش خرده فروشی و اقتصاد متعاهد به معنی کاهش تورم می‌باشد.

فروش مویرگی فروش داخل فروشگاه و همچنین فروش کاتالوگ و سایر فروش‌های خارج از فروشگاه مانند کالاهای بادوام (بیش از سه سال) و کالاهای غیر بادوام (کالاهایی را که طول عمر آن‌ها ۳ سال یا کمتر است) را شامل می‌شود. اینها به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند که در زیر لیست شده‌اند (اما محدود نمی‌شوند):

 • پوشاک
 • فروشگاه های بزرگ
 • فروشگاه های مواد غذایی و آشامیدنی
 • وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی
 • فروشگاه های مبلمان
 • پمپ بنزین ها
 • فروشندگان اتومبیل

به عنوان یک شاخص اقتصادی گسترده ، گزارش خرده فروشی یکی از به موقع ترین گزارش ها است زیرا داده هایی را ارائه می‌دهد که قدمت آنها فقط چند هفته است.

شرکتهای خرده فروشی منفرد معمولاً ارقام فروش خود را هر ماه در یک زمان مشخص ارائه می‌دهند و سهام آنها می‌تواند با پردازش داده ها ، نوسانات را تجربه کند .

تغییرات عمده در قیمت می‌تواند بر ارقام فروش مویرگی تأثیر بگذارد. این نوسانات قیمت ها در درجه اول در دو دسته خرده فروشی دیده می‌شوند همانند:

خرده فروشان مواد غذایی و پمپ بنزین ها. افزایش زیاد در قیمت مواد غذایی و انرژی می‌تواند باعث کاهش آمار فروش در هر دو دسته شود ، بنابراین بر فروش یک ماه خاص تأثیر می‌گذارد.

فروش مویرگی چگونه گزارش می‌شود؟

بازاریابی مویرگی

اندازه گیری دقیق فروش خرده فروشی برای اندازه گیری سلامت اقتصادی در کشور فوق‌العاده حیاتی است. این به این دلیل است که هزینه‌های مصرف کننده دو سوم تولید ناخالص داخلی  را تشکیل می‌دهد. فروش مویرگی در کشور به صورت ماهانه گزارش می‌شود.

این گزارش تعداد کل فروش در دوره زمانی اندازه گیری شده، معمولاً ماه قبل و درصد تغییر نسبت به آخرین گزارش را نشان می‌دهد. این گزارش همچنین شامل تغییر سال به سال در فروش برای فصلی بودن خرده فروشی مبتنی بر مصرف کننده است

ارقام فروش اغلب به دو روش ارائه می‌شوند: با و بدون درج فروش خودرو و گاز. اکثر اقتصاددانان تصمیم می‌گیرند فروش مویرگی را بدون درج فروش خودرو تجزیه و تحلیل کنند زیرا این ارقام بیشتر از سایر فروش‌ها در نوسان است.

فروش مویرگی چگونه کار می‌کند

فروشندگان با خرید کالا از تأمین کنندگان و تولیدی‌ها درآمد کسب می‌کنند. آنها قیمت‌ها را به مراتب بالاتر از هزینه کار، تجهیزات و توزیع افزایش می‌دهند. همه آن‌ها این کار را در زنجیره تأمین  انجام می‌دهند.

خرده فروشان در صورت دور زدن عمده فروشان و خرید مستقیم از کارخانه، گاهی اوقات می‌توانند درآمد بیشتری نیز کسب کنند. این افزایش قیمت به عنوان علامت گذاری یا حاشیه سود فروش مویرگی شناخته می‌شود که در هر مرحله معمولاً ۱۰۰٪ (دو برابر هزینه) است.

این مورد “نشانه گذاری سنگ بنا ” نامیده می‌شود که از آن برای تأمین کردن هزینه‌ها و تأمین سود کافی برای پرداخت سهامداران یا مالکان خصوصی استفاده می‌شود.

نمونه‌هایی از فروشندگان مویرگی

متداول‌ترین نمونه‌های خرده فروشی فروشگاه‌های سنتی هستند. این شرکت‌ها شامل غول‌هایی مانند Best Buy، Walmart و Target می‌شوند. اما فروش مویرگی حتی کوچک‌ترین کیوسک‌های مراکز خرید در محل و خیابان شما را هم در بر می‌گیرد.

نمونه‌هایی از فروشندگان مویرگی آنلاین آمازون، eBay و Netflix هستند. آن‌ها حتی اگر سریع‌ترین درصد رشد را داشته باشند، هنوز فقط ۱۲٪ از کل صنعت فروش مویرگی را به خود اختصاص می‌دهند.

تمرکز بسیاری از فروشندگان مویرگی در فروش تحویل در درب خانه است. مشهورترین آنها Avon، Pampered Chef و Cocoa Exchange هستند. گروه کوچکی نیز به کانال‌های تلویزیونی مانند QVC،  و Evine اعتماد می‌کنند.

فروشندگان مویرگی فقط کالا نمی‌فروشند. آنها علاوه بر فروش محصول، فروش خدمات را نیز انجام می‌دهنند. رستوران‌ها، هتل‌ها و بارها همه در فروش مویرگی گنجانده می‌شوند.

فروش مویرگی آنلاین

فروشندگان مویرگی آنلاین در سال ۲۰۲۰ رونق را تجربه کردند و اکثر مصرف کنندگان برای نیازهای خرید خود به اینترنت روی آوردند. فروش در تجارت الکترونیکی نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ ۳۲٪ افزایش یافته است.

دستگاه‌های تلفن همراه، به ویژه تلفن‌های هوشمند، در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین منبع ترافیک اینترنت هستند. حداقل ۱۵٪ از بزرگ‌سالان ایالات متحده هر هفته خرید آنلاین می‌کنند. بیش از نیمی از مردم آمریکا از تلفن‌های هوشمند برای خرید آنلاین استفاده کرده‌اند.

اگرچه دو سوم خریداران آنلاین ترجیح می‌دهند از فروشگاه‌های سنتی خرید کنند، اما آنها بر اساس قیمت تصمیم می‌گیرند که مقایسه کردن آنلاین قیمت‌ها هم راحت‌تر می‌باشد و هم سریع می‌توان به هدف رسید.

تقریباً نیمی (۴۵٪) از آمریکایی‌ها هنگام یافتن قیمت آنلاین از تلفن همراه خود در فروشگاه استفاده می‌کنند. ۱۲٪ دیگر از تلفن‌های خود برای پرداخت هزینه یک کالا در فروشگاه استفاده می‌کنند.

آینده فروشگاه‌های سنتی

از زمان افزایش محبوبیت خرید آنلاین، مراکز خرید و سایر فروشگاه‌های سنتی با چالش‌های زیادی روبرو شده‌اند. همه گیری COVID-19 این چالش‌ها را حتی سخت‌تر هم کرده است. بسیاری از فروشگاه‌های معروف هنوز برای زنده ماندن و کسب درامد تلاش می‌کنند.

پاندمی کووید ۱۹

در مارس و آوریل سال ۲۰۲۰ ، دولت های ایالتی در آمریکا به فروشندگان مویرگی غیرضروری دستور تعطیلی دادند. در این دوره زمانی از مردم خواسته شد تا به منظور کاهش شیوع ویروس کرونا  در خانه‌های خود پناه بگیرند.

در این بین تنها فروشگاه های مواد غذایی ، فروشگاه های رفاهی و داروخانه ها مجاز به باز بودن بودند. رستوران ها نیز فقط مجاز به تهیه غذا به صورت بیرون بر بودند.

بیشتر فروشگاه هایی که باز بودند سیاست های خود را برای ایجاد فاصله گذاری اجتماعی فراهم می‌کردند. بسیاری از فروشگاه های بزرگ نیز به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری محدودیت در داخل محل کسب خود داشتند و از این رو فروش ماهیانه آن‌ها نیز کاهش پیدا می‌کرد.

دیگران باید کارگران بیشتری را استخدام می کردند تا با افزایش تقاضا روبرو شوند. بسیاری از فروشگاه ها ، از جمله مشاغل غیر ضروری ، قابلیت ارسالشان را گسترش دادند.

حتی قبل از همه گیری این بیماری، محبوبیت  فروشی مویرگی آنلاین، محبوبیت مراکز خرید را از بین می برد. تحقیقات انجام شده از دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو نشان داد که ۹۶ درصد کاهش درآمد مراکز خرید تنها به دلیل وجود آمازون بوده است.

برند های معروف مانند Payless ، Z Gallerie و Charlotte Russe ورشکستگی خود را در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۹ اعلام کردند. فروشندگان مویرگی سطح بالا نیز از اعلام ورشکستگی مستثنی نبودند ، زیرا بارنی در نیویورک ، روبرتو کاوالی و سونیا ریکیل که غول صنایع خود بودند نیز منحل شدند.

پخش مویرگی و کار اصلی آن

صنعت فروش مویرگی همه این کالاها و خدمات را به مشتریان توزیع می‌کند. حساس‌ترین زمان در فروش مویرگی، فصل خرید در تعطیلات به خصوص شب عید است.

این تقریباً ۲۰٪ از فروش سالانه بسیاری از فروشندگان مویرگی را تشکیل می‌دهد. جواهرات و زیور آلات ۷۰٪ فروش سالانه را به خود اختصاص می‌دهد. فصل خرید تعطیلات رسماً از جمعه سیاه، روز بعد از روز شکرگزاری آغاز می‌شود.

این همچنین شامل روزهای خرید بزرگ دیگر مانند دوشنبه سایبری، دوشنبه سبز و هر روز خرید دیگر از طریق کریسمس است. برخی از فروشندگان مویرگی “کریسمس در جولای” را برای تحریک فروش آهسته در فصل تابستان را دارند.

اندازه گیری فروش و روند در فروش مویرگی

اداره سرشماری آمریکا فروش خرده فروشی را با گزارش ماهانه فروش خرده فروشی ایالات متحده اندازه گیری می‌کند. این کل فروش، درصد تغییر  در فروش سال به سال را نشان می‌دهد. اداره سرشماری برای گزارش تورم در گزارش خرده فروشی تعدیل نمی‌کند.

این بدان معنی است که قیمت‌های ناپایدار گاز و نفت بر نتایج آن تأثیر می‌گذارد. این می‌تواند گمراه کننده باشد. قیمت گاز به طور متوسط در بهار افزایش می‌یابد. تاجران و صاحبان کسب و کار پیش از تقاضای پیش بینی شده برای فصل رانندگی در تابستان قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

وقتی این اتفاق می‌افتد، به نظر می‌رسد فروش خرده فروشی در حال افزایش باشد. به نظر می‌رسد فروش در اواخر تابستان یا پاییز کاهش یابد. این زمانی است که با بازگشت مسافران به خانه، قیمت بنزین کاهش می‌یابد.

دسته بندی‌های فروش مویرگی

انواع فروش مویرگی

اداره سرشماری فروش فروشی مویرگی را به ۱۳ دسته تقسیم می‌کند.

۱. بزرگ‌ترین دسته، فروشگاه‌های لوازم یدکی و اتومبیل است.

در اینجا همه ۱۳ گروه فروش مویرگی وجود دارد:

 1. فروشندگان خودرو، فروشندگان لوازم یدکی
 2. وسایل نقلیه جدید و دست دوم
 3. فروشندگان آنلاین
 4. فروشگاه‌های بزرگ
 5. فروشندگان پوشاک
 6. فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی
 7. فروشگاه‌های مواد غذایی
 8. فروشگاه‌های لوازم ساختمانی
 9. کالاهای ورزشی / فروشگاه‌های سرگرمی
 10. فروشگاه‌های آرایشی/ بهداشتی / زیبایی
 11. فروشگاه‌های مبلمان
 12. اقامتگاه‌ها
 13. پمپ بنزین‌ها
 14. متفرقه

انعکاس فضای اقتصادی بازاریابی مویرگی

بازاریابی مویرگی

فروش مویرگی به شما می‌گوید که چه میزان تقاضا برای کالاهای مصرفی وجود دارد. این مورد بسیار مهم است زیرا هزینه‌های مصرف کننده تقریباً ۷۰٪ از کل تولید اقتصادی آمریکا را تشکیل می‌دهد.

سه مولفه دیگر تولید ناخالص داخلی : هزینه‌های تجاری، هزینه‌های دولت و صادرات خالص هستند.

دفتر تجزیه و تحلیل اقتصادی گزارش تولید ناخالص داخلی را هر سه ماه در طول سال منتشر می‌کند. اگر فروش خرده فروشی هر ماه زیاد باشد ، احتمالاً گزارش تولید ناخالص داخلی نیز خوب خواهد بود.

تنها زمانی که درست نخواهد بود این است که قیمت ها به دلیل تورم در حال افزایش هستند. گزارش خرده فروشی متناسب با تورم نیست. گزارش BEA به اصطلاح به تولید ناخالص داخلی می‌گویند که خود را با تورم سازگار می‌کند.

ارزش دارد که علاوه بر تغییرات ماهانه در فروش و خرده فروشی سال به سال نیز بررسی شود. گزارش های تولید ناخالص داخل برای یک سال تخمین زده می‌شوند. رشد فروش خرده فروشی از سال قبل به شما نشان می‌دهد رشد بهتری در تولید ناخالص داخلی دارد که با سال قبل نیز مقایسه می‌شود.

مشاغل پخش مویرگی رایج و شرح آنها

مشاغل پخش مویرگی

برای مشاغل فروش مویرگی سلسله مراتب شغلی متناسب با همه وجود ندارد ، اما پایبند بودن به این دستورالعمل شما را به سمت استخدام هوشمندانه در مقیاس مشاغل خرده فروشی سوق می‌دهد.

۱. همکاری در فروش

همکاری در فروش : با داشتن درآمد به عنوان اولویت اصلی شما ، استخدام یک کارمند فروش اولین نقش عالی برای تجارت مقیاس گذاری شما است. وجود یک همکار در فروش به مشتری و مخاطب این تضمین را می‌دهد که در هر زمان که آن‌ها بخواهند، شخصی به عنوان پاسخگو در دسترس بوده و نیاز آن‌ها در مورد محصول و مشکلات مربوط به آن رفع خواهد شد.

وجود یک همکار در فروش همچنین به شما برای نظافت و نظم فروشگاه، تهیه مجدد وسایل و بازرسی از مشتریان اطمینان خاطر می‌دهد. به طور کلی، یک فروشنده در فروش و خدمات که در نتیجه به بازدهی و رضایت مشتری منجر می‌شود کمک می‌کند.

 

مهارت‌های مورد نیاز
 • ارتباط واضح و موثر با مشتریان
 • نقش فعال داشته باشید
 • مهارت‌های سریع و مؤثر در حل مسئله
 • توانایی انطباق و یادگیری سریع
 • مهارت‌های سازمانی و توجه به جزئیات
 • تجربه سیستم‌های فروش
 • ریاضیات پایه و دانش مالی

چگونه بفهمیم که به یک همکار در فروش احتیاج دارید: اگر متوجه شدید مشتریانی که در فروشگاه شما به دنبال کمک هستند وبه راحتی نیازشان رفع نمی‌شود و همچنین شما برای این کارمناسب نیستید و خود وقت کافی برای این کار ندارید، احتمالاً آماده استخدام یک همکار هستید.

۲. صندوقدار

صندوقدار ممکن است یک عنوان شغلی ساده به نظر برسد، اما اگر هر روز با هجوم مشتری روبرو شوید، این موقعیت می‌تواند ارزش زیادی برای تجارت خرده فروشی شما ایجاد کند. صندوقدار به شما کمک می‌کند تا روند خرید را تسریع کنید، و این کار را برای مشتریان خود سریع‌تر و یکپارچه می‌کند.

آنها وظیفه پردازش خریدها و معاملات، استقبال از مشتری‌ها به محض ورود به فروشگاه ، کمک به بازپرداخت و مبادلات، پاسخگویی به تلفن و تبلیغ هرگونه افزونه – مانند برنامه‌های پاداش یا سایر موارد متفرقه – دقیقاً قبل از بررسی مشتری را دارند.

مهارت‌های مورد نیاز
 1. مهارت‌های عالی خدمات مشتری
 2. تجربه سیستم‌های فروش و جابجایی پول
 3. مهارت‌های سازمانی و توجه به جزئیات
 4. مهارت‌های سریع و مؤثر در حل مسئله
 5. ریاضیات پایه و دانش مالی

چگونه می‌توان فهمید که به یک صندوقدار احتیاج دارید: مسلما، شما نمی‌خواهید خرید محصولات مورد نظر خود را برای مشتریان دشوار کنید. همچنین شما به عنوان یک مدیر کارهایی فراتر از صندوقداری دارید که باید به آن‌ها بپردازید. پس داشتن یک نیرو کار به عنوان صندوقدار مسولیت‌های شما را کاملا تقسیم می‌کند و شما کار کم‌تر و بهینه تر انجام خواهید داد.

۳. نماینده خدمات مشتری

یک نماینده خدمات مشتری (CSR) ممکن است شبیه یک همکار فروش باشد، اما هر شغل وظایف متمایزی دارد. این یک روش آسان برای یادآوری است: یک همکار در فروش کار فیزیکی انجام می‌دهد ، در حالی که یک CSR از طریق تلفن یا ایمیل کار می‌کند و کار او کاملا پشت میز نشینی است.

CSR مسئول پاسخگویی به تمام سؤالات مشتریان است. در صورت وجود مشکل و حتی بودن مشتریان شاکی و ناراحت، CSR این مورد را رفع می‌کند.

CSR مسئولیت‌های خود را مطابق با سیاست‌های شرکت خرده فروشی شما برای حل مشکلات یا نگرانی‌های مشتری انجام می‌دهند و اطمینان حاصل می‌کنند که تجربه مشتری مثبت است  یا به مشتری بالقوه تبدیل می‌شود.

اغلب اوقات، یک CSR برای اینکه تجربه مشتری را بهبود بخشد، در حال کنترل آسیب و ضرر و زیان است.

مهارت‌های مورد نیاز
 • روابط عمومی بالا
 • مهارت‌های سریع و مؤثر در حل مسئله
 • انرژی زیاد و اشتیاق
 • مهارت‌های سازمانی و توجه به جزئیات
 • توانایی کار به عنوان بازیکن تیم و به طور مستقل
 • مهارت‌های ابتدایی کامپیوتر و آشنایی با سیستم‌های فروش

چگونه می‌توان فهمید که شما به یک نماینده خدمات مشتری نیاز دارید: بعضی از فروشگاه‌های خرده فروشی هرگز به نماینده خدمات مشتری احتیاج ندارند، اما اگر هجوم ایمیل و تماس ها بیشتر شود،به خصوص اگر محصولات شما به صورت آنلاین در دسترس باشد این مورد کاملا برایتان الزامی خواهد بود.

۴. مرچندایزر

وظیفه یک مرچندایزر کمک به اطمینان از برجسته شدن بهترین محصولات فروشگاه شما از راه‌های استراتژیک و در قسمت‌های خاص فروشگاه شما است. آنها دانش لازم را دارند تا بدانند چه محصولی کجا و با چه چیزی همراه با چگونگی فروش سریع در بخش‌های خاص فروشگاه قرار گرفته است.

مسئولیت آن‌ها در اینجا تمام نمی‌شود. یک مرچندایزر عالی حتی می‌تواند در تبلیغات و سایر کمپین‌های بازاریابی در هنگام صحنه سازی عکس‌های محصول هم کمک کند. آنها همچنین می‌توانند به ایجاد روابط با تأمین کنندگان شما کمک کنند.

مهارت های مورد نیاز
 • تجربه قبلی مرچندایزینگ
 • توسعه استراتژی های نمایش
 • از توانایی تفکر خلاق و استراتژیک برخوردار باشد
 • باید مهلت های قانونی را رعایت کند و همزمان چندین کار را انجام دهد
 • تجربه همکاری با تامین کنندگان و تولیدکنندگان
 • توانایی کنترل حجم کار فیزیکی
 • توانایی کار به عنوان بازیکن تیم و به طور مستقل
 • استفاده از شماره های فروش در برنامه های چیدمان

چگونه می توان فهمید که به یک مرچندایزر نیاز دارید: اگر  شما کاملاً توانایی بالقوه خود را در این زمینه ندارید، روی یک مرچندایزر سرمایه گذاری کنید تا به فروشگاه شما رونق داده و صورت آن را به سطح بالا تری برسانید.

۵. خریدار

خریدار خیلی بیشتر از یک خرید ساده محصولات موجود در فروشگاه شما فعالیت می کند. این شغل خرده فروشی وظیفه انجام تحقیقات لازم برای تعیین دقیق اینکه چه محصولی را باید در قفسه های خود قرار دهید (یا بصورت آنلاین) و یافتن بهترین قیمت ممکن برای شما به عنوان مالک خرده فروشی کمک برساند.

همچنین خریدار می‌تواند مسئول برقراری ارتباط با فروشندگان ، تولید کنندگان و سایر شرکت ها باشد تا همچنان بهترین معاملات را برای فروشگاه شما انجام دهد.

مهارت های مورد نیاز
 • مذاکره
 • توانایی تحقیق ، ارزیابی و تجزیه و تحلیل موثر  مختلفی از جمله قیمت و کیفیت
 • تجربه کار با تامین کنندگان و فروشندگان
 • مهارتهای سازمانی و توجه به جزئیات
 • حفظ و پیگیری سفارشات خرید و سطح موجودی

چگونه بدانید که به یک خریدار احتیاج دارید: اگر کمبود منابع برای یافتن بهترین معاملات محصولات دارید و یا نیاز به کمک برای نوسازی محصولاتی که در فروشگاه ارائه می دهید پیدا کرده‌اید، به یک خریدار مراجعه کنید تا در سود دهی و بازدهی شما را کمک کند.

۶. مدیر فروشگاه

مسئولیت های مدیر فروشگاه باید متناسب با نیازهای خاص مشاغل شما باشد ، اما به طور کلی ، این شغل خرده فروشی بسیاری از کارهایی را که ممکن است به عنوان صاحب تجارت شروع کرده باشید – از حفظ وظایف روزمره و مدیریت کارمندان – انجام می دهد. برای درک روند فروش و همه چیز در این بین.

مدیر فروشگاه همچنین ممکن است مسئول بودجه بندی ، نیازهای فروشگاه (مانند ایمنی و سایر نیازهای عملیاتی) ، اجرای سیاست ها و رویه های شرکت ، ارائه کمک به مشتری و موارد دیگر باشد.

در نهایت مدیر فروشگاه باید مسئولیت وظیفه روزمره شما را بر عهده داشته باشد ، بنابراین یافتن شخصی که به او اعتماد دارید و با مهارت و تجربه لازم باشد بسیار مهم است.

مهارت های مورد نیاز
 • تجربه هدایت تیم در محیط خرده فروشی
 • مهارت های عالی حل مسئله ، رهبری و ارتباطات
 • توانایی اثبات شده برای تعیین و دستیابی به اهداف مالی و تجاری
 • اجرا و حفظ سیاست ها و رویه های شرکت
 • درک صحیح از فروش ، تبلیغات ، روندها
 • مهارت های عالی خدمات مشتری
 • ایجاد و حفظ برنامه ریزی کارمندان

چگونه می‌توان فهمید که به یک مدیر فروشگاه نیاز دارید: هنگامی که چند کارمند برای انجام کارهای مختلف استخدام کردید ، ممکن است خود را آماده یک مدیر برای نظارت بر امور روزمره آن‌ها و محل کنید. در این بازه زمانی بهتر است که یک مدیر کاردان استخدام کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

۷. دستیار مدیر فروشگاه

دستیار مدیر فروشگاه ، وظایف مشابهی با مدیر فروشگاه دارد ، آنها معمولاً پشتیبانی از کارهای روزمره را به همراه تصاحب بیشتر کارمندان مرتبط ارائه می‌دهند.

یک دستیار مدیر مسئولیت هایی مانند مدیریت و برنامه ریزی را به همراه دارد. همچنین ممکن است یک دستیار مدیر فروشگاه هرگونه نگرانی یا سوال در مورد مشتری را رفع کند.

مهارت های مورد نیاز
 • مدیریت تیم در محیط خرده فروشی
 • مهارت های حل مسئله ، رهبری و ارتباطات
 • دستیابی به اهداف مالی و تجاری
 • اجرا و حفظ سیاست ها و رویه های شرکت
 • مهارت های عالی خدمات مشتری
 • ایجاد و حفظ برنامه ریزی کارمندان

چگونه می توان فهمید که به یک دستیار مدیر نیاز دارید: این یکی بسیار ساده است. اگر مدیر فروشگاه شما در انجام وظایف خود به کمک نیاز دارد ، آماده باشید تا یک دستیار مدیر فروشگاه به تیم خود اضافه کنید.

۸. متخصص کنترل موجودی

علاوه بر این ، تیم کنترل شما یک متخصص کنترل موجودی نیز نیاز دارد. مسئولیت های این شغل خرده فروشی شامل جلوگیری از ضرر ، پیگیری و نگهداری موجودی کالا ، اجرای مراحل کنترل هزینه ها ، کنترل اتمام موجودی ، ایجاد گزارشات مربوط به نقص ، تقاضا و کمیت و اطمینان از دقیق و به روز بودن محصولات دریافتی است.

وظایف یک متخصص کنترل موجودی کالا ، باید مختص آنچه کسب و کار خرده فروشی شما نیاز دارد ، باشد. بنابراین به خاطر داشته باشید که درخواست کار می تواند به اندازه درخواست شرکت شما کم یا زیاد باشد.

مهارت های مورد نیاز
 1. تجربه در کنترل موجودی کالا
 2. ایجاد ، تحلیل و نگهداری گزارش ها
 3. ایجاد و نگهداری رویه های موجودی
 4. توانایی اثبات شده برای افزایش یا حفظ سود شرکت از طریق کنترل موجودی کالا
 5. تجربه در نقش مدیریت
 6. توانایی تفکر استراتژیک و تحلیلی
 7. آشنایی و تجربه کار با یک نرم افزار کنترل موجودی

چگونه می توان فهمید که به یک متخصص کنترل موجودی احتیاج دارید: یک متخصص کنترل موجودی ممکن است آخرین قطعه از دست رفته در تجارت خرده فروشی مقیاس شما باشد ، به خصوص اگر کارهای موجودی بیش از آنچه خریدار شما می تواند با مسئولیت های روزمره دیگر انجام دهد باشد.

شایع ترین مشاغل خرده فروشی ، مسئولیت آنها چیست و اینکه چگونه بدانید برای مشاغل خرده فروشی مقیاس پذیر خود آماده هستید ، وقت آن است که لیست آن شغل را تهیه کنید.

از این اطلاعات در مشاغل خرده فروشی به عنوان راهنما استفاده کنید ، و در پیدا کردن یک متقاضی کامل در راه خواهید بود.

جمع بندی و نتیجه گیری

فروش مویرگی به فرآیندی از فروش گفته می‌شود که در آن تولید کننده محصول و خدمات خود را شخصا به دست مشتری می‌رساند . در فروش مویرگی شما مسیری کاملا بدون واسطه را تجربه می‌کنید و این سبک از فروش سبکی کامل متفاوت بوده و انقلابی در این زمینه به پا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا