الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم رنک برین یا RankBrain Algorithm چیست؟

رنک برین از دیگر الگوریتم‌های گوگل است. RankBrain یک سیستم یادگیری ماشینی است که به گوگل کمک می‌کند تا معنای موجود در مورد جستجوها را بهتر رمزگشایی کند و نتایج جستجو را با بهترین تطبیق در پاسخ به این سؤالات ارائه دهد.

درحالی‌که یک مؤلفه پردازش پرس‌وجو در RankBrain وجود دارد، یک مؤلفه رتبه‌بندی نیز برای آن وجود دارد (هنگامی‌که RankBrain برای اولین بار اعلام شد، Google آن را سومین عامل مهم رتبه‌بندی نامید).

احتمالاً، RankBrain می‌تواند به‌نوعی خلاصه آنچه در مورد یک صفحه است، مرتبط بودن نتایج جستجو را ارزیابی کند و به خود یاد دهد که با گذشت زمان در این زمینه حتی بهتر شود.

آشنایی با خطرات الگوریتم رنک برین

  1. فقدان ویژگی‌های مربوط به درخواست خاص (پاسخ ندادن نیاز کاربر)
  2. تجربه کاربری ضعیف

چطور از رنک برین در امان بمانیم؟

۱- تجربه کاربری را به حداکثر برسانید. البته، RankBrain دلیل خدمت بهتر بازدیدکنندگان شما نیست؛ اما این دلیلی است که چرا بهینه‌سازی نکردن برای تجربه کاربر می‌تواند شما را در SERP پایین بیاورد.

عوامل تجربه کاربری صفحات خود را در Google Analytics، به ویژه نرخ پرش و مدت زمان حضور، تحت نظر داشته باشید.

در مورد مدت زمان ماندن کاربر، به خاطر داشته باشید که میانگین سرعت خواندن ۶۵۰ کلمه در دقیقه است. از این به‌عنوان راهنما در ارزیابی میزان زمانی که بازدیدکنندگان در صفحات خود می‌گذرانند استفاده کنید و ببینید آیا می‌توانید با ایجاد تنوع در محتوای خود، مانند گنجاندن تصاویر و فیلم‌های بیشتر، این کار را بهبود ببخشید.

علاوه بر این، صفحاتی را که بهترین معیارهای مربوط به تعامل را دارند، بررسی کنید و در تهیه محتوای بعدی خود از روش‌های آماده استفاده کنید.

۲- تحقیقات رقابتی انجام دهید. اعتقاد بر این است که یکی از کارهایی که رنک برین انجام می‌دهد. شناسایی ویژگی‌های مربوط به پرس‌وجو در صفحات وب و استفاده از این ویژگی‌ها به عنوان سیگنال برای رتبه‌بندی صفحات در SERP است.

ازآنجایی‌که هیچ استانداردی برای این مورد وجود ندارد می‌توانید با تجزیه‌وتحلیل صفات مشترک رقبای برتر در رتبه‌بندی خود، به‌خوبی درک کنید که این ویژگی‌ها چیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا