آموزش دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن (Push Notification) چیست؟

اگر کاربر تلفن همراه هستید و از برنامه‌های مختلف استفاده می‌کنید، مسلماً باید بدانید که پوش نوتیفیکیشن چیست. ممکن است برخی از شما بدانید که پوش نوتیفیکیشن به چه صورت است و مطمئناً هم با آن برخورد کرده‌اید.

احتمالاً نام تخصصی آن را نمی‌دانید. با این حال آیا به نظر شما پوش نوتیفیکیشن برای کاربر مفید است یا خیر؟ همراه ما باشید تا در ادامه این مقاله صفر تا صد پوش نوتیفیکیشن را بررسی کنیم.

لیست عناوین پنهان

تعریف پوش نوتیفیکیشن چیست؟

پوش نوتیفیکیشن چیست

پوش نوتیفیکیشن برای هر کسی که کاربر تلفن همراه است و از برنامه‌های آن استفاده می‌کند یک ابزار بازاریابی عالی حساب می‌شود. زیرا به شما کمک می‌کند با کاربران خود در تماس باشید. فقط مطمئن شوید که از این استراتژی با دقت استفاده می‌کنید.

ولی اگر زیاده روی کنید و از این روش به صورت مکرر استفاده کنید، باعث می‌شود کاربران اعلان‌های شما را بی صدا کنند.

این کاملاً واضح است که شما می‌خواهید از این مورد اجتناب کنید پس برای آن دسته از شما که مطمئن نیستید پوش نوتیفیکیشن چیست و نمی‌دانید که چگونه از آن استفاده کنید، ما اینجا هستیم تا به شما برای درک آن کمک کنیم. به همین دلیل این راهنما را در قالب یک مقاله ایجاد کرده ایم.

تفاوت بین پوش نوتیفیکیشن و پیام‌های متنی

اگرچه شباهت‌های زیادی بین این دو وجود دارد، اما پوش نوتیفیکیشن ها پیام‌های متنی نیستند. هر دوی این پیام‌ها مستقیماً به تلفن کاربر می‌آیند و در صفحه قفل، آنها شبیه به هم هستند اما با این حال بسیار متفاوت می‌باشند.

برای اینکه پوش نوتیفیکیشن به درستی در قفل صفحه نشان داده شود، باید محدودیت کاراکتر داشته باشید. پیام‌های متنی می‌توانند طولانی‌تر باشند زیرا کاربر می‌تواند برای خواندن کل پیام آن را باز کند.

اما اگر پوش نوتیفیکیشن شما در صفحه قفل قطع شود، این امر باعث آسیب رسیدن به تبدیلات شما می‌شود. به همین دلیل پوش نوتیفیکیشن ها با کلمات کمتر دارای نرخ کلیک بالاتری هستند.

مزایا و معایب پوش نوتیفیکیشن‌ها

مزایا و معایب پوش نوتیفیکیشن‌ها

مزایا

داشتن کلمات کم‌تر

بنابراین مهم است که شما یاد بگیرید چگونه پیام خود را با تعداد محدودی از کلمات منتقل کنید. وقتی برای باز کردن یک پوش نوتیفیکیشن انگشت خود را بکشید، همان تأثیر پیام متنی را خواهد داشت.

یک پیام متنی شما را به برنامه پیام‌رسانی‌تان می‌رساند، در حالی که یک اعلان فشرده کاربر را به سمت هر برنامه‌ای که پیام ارسال کرده است می‌آورد. پوش نوتیفیکیشن ها برای دریافت کاربران کاملاً رایگان هستند. اما پیام های متنی همیشه اینگونه نیستند.

اگر شرکت شما پیام های ارسالی را به عنوان یک روش تبلیغاتی ارسال می کند ، ممکن است بخواهید در مورد این استراتژی تجدید نظر کنید. بسته به برنامه تلفن کاربر ، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه برای دریافت پیام کوتاه باشند.

علاوه بر این ، بسیاری از مردم محتوای تبلیغاتی پیام کوتاه را به عنوان هرزنامه مرتبط می کنند. حتی اگر به شماره تلفن مشتری دسترسی داشته باشید ، ارسال پیام کوتاه بازخورد خیلی جالبی نخواهد داشت.

مردم این پیام ها را همیشه از شماره‌های تصادفی دریافت می کنند. اگر شما نمی خواهید شرکت شما با انواع اسپم روبرو شود این کار را نکنید.

پس پوش نوتیفیکیشن‌ها بسیار بهتر هستند زیرا کاربر دقیقاً می داند که پیام از طرف چه کسی می آید. واضح است که پیام مربوط به برنامه ای می باشد که آنها روی دستگاه خود نصب کرده اند. پس با این کار شخص می داند که پیام مرتبطی دریافت کرده است.

قابلیت غیر فعال کردن

اگر مردم نمی‌خواهند از شما چیزی دریافت کنند، پوش نوتیفیکیشن‌ها را خاموش می‌کنند. این روش تماس کاربر را تحت کنترل کامل قرار می‌دهد، که متفاوت از پیام‌های متنی باشد. اگرچه پوش نوتیفیکیشن‌های مناسب می‌توانند نرخ بازدهی بالایی داشته باشند، اما ارسال بیش از حد اعلان‌ها نتیجه معکوس خواهد داشت.

بیش نیمی از کاربران برنامه‌ها می‌گویند که پوش نوتیفیکیشن‌ها را مزاحم و آزار دهنده می‌دانند. اما همه آن را این‌گونه احساس نمی‌کنند.

بلکه ۲۶٪ از کاربران پوش نوتیفیکیشن‌ها را دوست دارند زیرا از دریافت به روزرسانی درباره علایق خود لذت می‌برند. ۲۰٪ دیگر از کاربران می گویند که پوش نوتیفیکیشن‌ها به افزایش بهره‌وری آن‌ها کمک می‌کند.

بنابراین کلید اصلی شما این است که مطمئن شوید برای کاربرانی که خواهان اعلان هستند بدون ایجاد مزاحمت که باعث حواس پرتی آنها می‌شود، ارزشی را ارائه می‌دهید. اما در بیشتر موارد، اکثر کاربران برنامه‌هایی که اعلان‌هایی از این قبیل می‌فرستند را غیر فعال می‌کنند.

تبلیغات Notification

معایب‌

مانند پاپ آپ هستند

یکی دلایلی که ممکن است کاربران واکنش مثبتی به این اعلان‌ها نشان ندهند، داشتن کارایی تقریباً مشابه پاپ آپ‌ها است. به خصوص در صورتی که نسخه جذابی را ایجاد نکرده باشید، به احتمال زیاد کاربران در وب سایتتان ثبت‌نام نمی‌کنند.

با مشتریان وفادار بهتر عمل می‌کنند

از معایب دیگر این اعلان‌ها، می‌توان به این اشاره داشت که‌پوش نوتیفیکیشن‌ها غالباً با کاربرانی که تعامل بالاتری با برنامه مورد نظر را دارند ارتباط می‌گیرند و رابطه خوبی با کاربرانی هنوز تبدیل به کاربر دائمی نشده‌اند ندارند.

صنعت اطلاع رسانی با پوش نوتیفیکیشن

همان‌طور که می دانید، این صنعت با بقیه صنایع متفاوت است. درک متفاوتی از پوش نوتیفیکیشن‌ها بین کاربران Android و iOS وجود دارد. اما ما در مورد آن در ادامه کمی بیشتر بحث خواهیم کرد.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه کاربران برنامه از پوش نوتیفیکیشن‌های شما چشم پوشی نمی‌کنند، انتخابی و دلخواه بودن آن است. ارسال تعداد زیاد سریع‌ترین راه برای خاموش شدن و غیر فعال شدن پوش نوتیفیکیشن‌های شما است.

این یک مشکل به حساب می‌آید زیرا به محض اینکه کاربر یک پوش نوتیفیکیشن را غیر فعال کند، جلب توجه مجدد وی برای انتخاب مجدد آن آسان نخواهد بود، چون شما بهترین روش تماس و اطلاع رسانی با او را از دست داده‌اید.

حال بیایید ببینیم که اگر برنامه منظمی برای ارسال پوش نوتیفیکیشن ها داشته باشیم چه اتفاقی می افتد؟ در ادامه نکاتی برای ارسال پوش نوتیفیکیشن را خواهیم گفت.

نکات مهم هنگام ارسال پوش نوتیفیکیشن

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

۱. ارسال دو تا پنج پوش نوتیفیکیشن در هفته

تقریباً نیمی از این کاربران از دریافت این پیام‌ها در آینده انصراف می‌دهند. بعلاوه، ۳۲٪ از کاربران برنامه اگر در هفته بین شش تا ده پوش نوتیفیکیشن دریافت کنند، استفاده از یک برنامه را به طور کامل متوقف می‌کنند و آن را حذف می‌کنند.

واضح است که بسیاری از این پیام‌ها باعث ارتباط منفی با برند و برنامه شما می‌شود.

بنابراین هر زمان که به استفاده از پوش نوتیفیکیشن‌ها فکر می‌کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که انتخابی باشید و برای کاربر مزاحمت ایجاد نکنید. با مواردی که به کاربر ارزش افزوده می‌دهند نیز در تلاش باشید که ارتباط برقرار کنید.

۲. پوش نوتیفیکیشن‌ها را بر اساس مکان کاربر ارسال کنید

از آنجا که نمی‌خواهید پوش نوتیفیکیشن‌ها را خیلی زود ارسال کنید، باید دلیل خوبی برای استفاده از آنها بیاورید. ارسال اعلان بر اساس مکان یکی از راهکارهای مورد علاقه کاربران است.

مشاغل بزرگ از فناوری جغرافیایی و محیطی همراه با پوش نوتیفیکیشن‌ها برای هدایت فروش از مشتریانی که موبایل خود را در دست می‌گیرند استفاده می‌کنند برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا مکان کاربران را ردیابی کنید، البته با اجازه آنها.

در صورت قرار گرفتن در محدوده مورد نظر، می‌توانید به موقع پوش نوتیفیکیشن را ارسال کنید.

۳.اعلان های فشرده تجربه کاربر را افزایش می دهد

به جای استفاده از پوش نوتیفیکیشن‌ها به عنوان یک تاکتیک بازاریابی ، می توانید برای بهبود تجربه کاربر ، نیز آن‌ها ارسال کنید. به این فکر کنید که چرا افراد از برنامه شما استفاده می کنند. چگونه یک پوش نوتیفیکیشن‌ می تواند تجربه استفاده آنها را بهتر کند؟

به عنوان مثال ، بیایید نگاهی به شرکتی مانند Uber بیندازیم. برنامه آنها یک برنامه موفق و گسترده در سراسر جهان است.

آنها از پوش نوتیفیکیشن‌ استفاده می کنند تا کارهایی را که برای افرادی که از برنامه خود بهره می برند راحت کنند. در اینجا مثالی از یکی از پیام هایشان ( پوش نوتیفیکیشن‌ها) آورده شده است.

uber

نرخ Uber بر اساس عرضه و تقاضا است. بنابراین اگر کاربری برنامه را برای گرفتن ماشین ( تاکسی ) باز کند ، اما قیمت های بالایی را ببیند ، ممکن است منتظر یک وسیله نقلیه دیگر باشد.

بنابراین Uber اعلانی مانند این را ارسال می کند تا به کاربران خود کمک کند کمترین نرخ ممکن را بدست آورند ، که این به پیام ارزش مضاعف می بخشد.

خوب ، بنابراین واضح است که این پیام نیز یک ابزار تبلیغاتی می باشد. اما به خوبی مبدل شده و همچنان تجربه کاربر را افزایش می دهد. پس از درخواست ماشین ، اوبر همچنان پوش نوتیفیکیشن‌ را برای کاربر ارسال می کند. به عنوان مثال ، ۱۵ دقیقه با راننده فاصله است.

مسلما مسافر نمی خواهد ۱۵ دقیقه بیرون بماند یا مدام ساعت خود را چک کند و منتظر ماشین باشد. این پوش نوتیفیکیشن‌ها شماره پلاک خودرو را نیز نشان می دهند و هنگام رسیدن راننده پیام مربوطه به رسیدن آن را ارسال می کنند.

این استراتژی برای سایر سرویس‌ها نیز کاربرد دارد، مانند برنامه تحویل غذا و موارد دیگر. به منظور استفاده از این روش در برنامه خود، برای ارتقا تجربه کاربر، به روش‌هایی از این قبیل نیز بپردازید.

نوتیفیکیشن

۴. مشارکت، کسب و نگهداری را افزایش دهید

در مقایسه با سایر اشکال بازاریابی، پوش نوتیفیکیشن‌ها نرخ بازدهی بسیار بالاتری دارند. نگاهی به تفاوت اعلان‌های فشاری و ایمیل‌ها از نظر نرخ باز دهی، کلیک و تعاملات بیندازید.

ایمیل‌ها

این احتمالاً به این دلیل است که هرکسی هر زمان ایمیل دریافت می‌کند مطلع نمی‌شود و از آن بی خبر می‌ماند. در طول روز افراد، ایمیل‌های بسیاری را دریافت می‌کنند، اما آنها نمی‌خواهند تلفن خود را صرفاً برای دیدن ایمیل چک کنند.

اما از آنجا که پوش نوتیفیکیشن‌ها به همین دفعات اتفاق نمی‌افتد، احتمالاً کاربران برنامه به آن علاقه‌مند می‌شوند. این امر به ویژه اگر از توصیه‌هایی که تاکنون داده‌ایم پیروی کنید و به موقع ارزش افزوده همراه آن ارسال کنید، می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

پوش نوتیفیکیشن‌های مناسب می‌توانند نرخ تعامل را افزایش دهند. مشتریانی که اشتیاق بالایی دارند از برنامه شما استفاده می‌کنند و از نام تجاری شما پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه، شما درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

همچنین باید افرادی را که برنامه شما را دارند اما هنوز هیچ هزینه‌ای پرداخت نکرده‌اند را نیز در نظر بگیرید. با ارسال یک پوش نوتیفیکیشن با کیفیت، این افراد را به مشتری‌های خود تبدیل کنید. کدهای تبلیغاتی و تخفیف‌های خرید اول آنها ممکن است برای انجام این کار کافی باشد.

۵. شخصی سازی پوش نوتیفیکیشن‌ها

به کسانی که برنامه شما را دارند، پیام‌های مشابه ارسال نکنید. باید مطمئن شوید که هر اعلان با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کند.

با توجه به نرخ داده‌ها، نرخ باز بودن پیام‌های دارای محتوای شخصی به طور قابل توجهی بالاتر از محتوای غیر شخصی است. ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های شخصی سازی شده آسان است زیرا برنامه شما به نمایه کاربر دسترسی خواهد داشت.

به عنوان مثال، اگر یک خرده فروش با برنامه تلفن همراه هستید، می‌توانید از سابقه خرید مشتری برای ارسال پیام ارزشمند به او استفاده کنید.

۶. سیستم عامل را در نظر بگیرید

وقتی ارسال پیام می‌رسد، همه دستگاه‌ها این کار را به طور یکسان انجام نمی‌دهند. قبلاً مشاهده کرده بودیم که کاربران اندروید پوش نوتیفیکیشن‌ها را با درصد بالاتری از کاربران اپل فعال می‌کنند، اما اکنون نگاهی به تفاوت آنها در نرخ کلیک بین این دو سیستم عامل می‌اندازیم.

اپل در مقابل اندروید

به این دلیل که همه اعلان‌ها یکسان به نظر نمی‌رسند صفحه قفل و مراکز اطلاع رسانی بین دستگاه‌های iOS و Android متفاوت هستند. بعد از اینکه کاربر قفل تلفن خود را باز کرد، اعلان‌ها از دستگاه‌های iOS ناپدید می‌شوند، حتی اگر برنامه را برای خواندن پیام باز نکنند باز این کار انجام می‌شود.

اما در دستگاه های Android ، اعلان تا زمانی که اقدامی انجام ندهند ، در صفحه قفل باقی می ماند. اگر کاربر اعلان را باز نکند ، باید آن را به صورت دستی پاک کنند. حتی برخی از تفاوت ها بین دستگاه های موجود در همان سیستم عامل وجود دارد.

۷.پوش نوتیفیکیشن‌های استاندارد

دو نفری که هر دو دستگاه اپل دارند می توانند دو پوش نوتیفیکیشن‌ مختلف را مشاهده کنند. حتی اگر دستگاه های اندرویدی نرخ باز شدن بالاتری داشته باشند ، کاربران iOS هفت برابر سریع‌تر از کاربران اندروید پوش نوتیفیکیشن‌ها را باز می کنند.

بنابراین ، بسته به این که با هر اعلان چه کسی را هدف قرار دهید ، تمام این اطلاعات را در ذهن داشته خود باشید.

چرا از پوش نوتیفیکیشن‌ها استفاده می شود؟

Push Notification

پوش نوتیفیکیشن‌ها راحتی و ارزش را برای کاربران فراهم می کنند. به عنوان مثال ، کاربران می توانند:

• امتیازات و اخبار ورزشی را در صفحه قفل خود چک کنند.
• پیام های کمکی مانند گزارشات مربوط به ترافیک و هواشناسی را بررسی کنند.
• با اطلاعات ورود به سیستم ، تغییر پرواز و موارد مرتبط به روز باشند.

برای ناشران برنامه، پوش نوتیفیکیشن‌ها راهی برای صحبت مستقیم با کاربران هستند. آنها در فیلترهای اسپم گیر نمی کنند یا در صندوق ورودی رها نمی‌شوند نرخ کلیک آن می تواند دو برابر ایمیل مارکتینگ باشد.

آنها همچنین می توانند به کاربران یادآوری کنند که از یک برنامه استفاده کنند ، چه برنامه باز باشد یا نه. همچنین می توانند برای هدایت عملکردهایی مانند موارد زیر استفاده شوند:

تبلیغ محصولات یا پیشنهادات برای افزایش فروش
• بهبود تجربه مشتری
• تبدیل کاربران برنامه ناشناخته به مشتریان شناخته شده
• ارسال سریع رسید تراکنش
• سوق دادن کاربران به سایر کانال های بازاریابی ، مانند شبکه های اجتماعی

تاریخچه پوش نوتیفیکیشن‌

در ژوئن سال ۲۰۰۹: اپل سرویس اطلاع رسانی پوش نوتیفیکیشن که‌ (APN) نامیده می شد را برای اولین بار راه اندازی کرد.
در مه ۲۰۱۰: گوگل سرویس خود را با نام Google Cloud to Device Messaging (C2DM) منتشر کرد.

همچنین در مه ۲۰۱۳: گوگل “اعلان های غنی” را معرفی نمود. اعلان های غنی می توانند شامل تصاویر و همچنین دکمه های عملکرد باشند. دکمه های عملکرد به کاربران امکان این را می دهد تا از طریق یک اعلان اقدام فوری انجام دهند.

به عنوان مثال ، کاربر می تواند آهنگی پخش کند ، برنامه را باز کند یا اطلاعات بیشتری را مشاهده کند.

در سپتامبر ۲۰۱۴: اپل دکمه‌های تعاملی را نیز اضافه کرد. این دکمه‌ها به کاربران امکان می‌دهد بلافاصله پاسخی به ناشر برنامه را ارسال کنند. اندکی بعد، اپل اعلان‌های فشار را به ساعت اپل تبدیل کرد.

پوش نوتیفیکیشن‌ها دقیقاً چگونه کار می‌کنند؟

تبلیغات نوتیفیکیشن‌

هر تلفن همراه سیستم عامل مربوط به خود از جمله iOS، Android، Fire OS، ویندوز و BlackBerry را شامل می‌شود. ناشران برنامه‌ها، برنامه خود را با OSPNS فعال می‌کنند. سپس، ناشر برنامه را در فروشگاه‌های مربوط به هر سیستم عامل مانند اپل استور و گوگل پلی بارگذاری می‌کند.

هر برنامه مخصوص یک سیستم عامل است که بر روی دستگاه کاربر نصب شده است. همچنین برنامه با توجه به دستوراتی که به آن وارد کرده‌اید اعلان‌های دریافتی را ارسال می‌کند. ناشر برنامه آن را در سرویس اطلاع پوش نوتیفیکیشن سیستم عامل ثبت نام می‌کند.

سرویس سیستم عامل رابط برنامه نویسی برنامه (API) را در اختیار ناشر برنامه قرار می‌دهد. API راهی برای برقرار کردن ارتباط برنامه با سرویس است.

ناشر برنامه SDK را به برنامه اضافه می‌کند. SDK یک کتابخانه کد مخصوص سرویس اطلاع رسانی اعلان‌ها برای سیستم عامل است. سپس ناشر برنامه، برنامه را در فروشگاه برنامه بارگذاری می‌کند.

فعال سازی کاربر

کاربر از فروشگاه برنامه مورد نظر خود بازدید می‌کند. او برنامه را بارگیری و سپس نصب می‌کند. کاربر برنامه را باز می‌کند. شناسه‌های مختلف و متفاوت کاربر هم برای برنامه و هم برای دستگاه، در سرویس اطلاع رسانی فعال سازی سیستم عامل ثبت شده‌اند.

شناسه‌های منحصر به فرد از طریق سرویس هشدار اعلان سیستم عامل به برنامه ارسال می‌شوند. آنها همچنین برای ناشر برنامه نیز ارسال می‌شوند. ناشر برنامه جزئیات ثبت نام، از جمله شناسه‌های منحصر به فرد را دریافت و ذخیره می‌کند.

ارسال پیام

ناشر برنامه به‌وسیله رابط کاربری، یک پیام دستی می‌سازد. یا، ناشر می‌تواند یک پیام خودکار تنظیم کند تا از طریق API ارسال شود. ناشر مخاطبانی را تعریف می‌کند که اعلان مورد نظر به آنها ارسال شود. ناشر تعیین می‌کند که پیام باید بلافاصله ارسال شود یا با برنامه ریزی فرستاده شود.

اعلان‌های دریافتی را می‌توان برای بخش‌هایی از پایگاه کاربر شما هدف قرار داد و حتی برای کاربران خاص برنامه شخصی سازی کرد. این یک مزیت عمده در مقایسه با پیام کوتاه متنی است.

با این حال، آنها همچنین نیاز به مدیریت داده‌ها، برای شناسایی کاربر دارند. آنها برای نوشتن پیام‌ها، هدف قرار دادن مشتریان و ارسال پیام به نوعی رابط هم نیاز دارند.

ناشران می‌توانند خود این زیرساخت‌ها را بسازند یا می‌توانند فروشنده‌ای مانند Urban Airship را برای تهیه آن استخدام کنند.

ناشران برنامه به طور فزاینده‌ای هزینه‌های این خدمات را به جای ساختن آنها پرداخت می‌کنند، به طوری که آنها می‌توانند بر روی ساخت یک برنامه منحصر به فرد و جدید تمرکز کنند ساخت و نگهداری یک سرویس اطلاع رسانی دریافتی بین پلتفرمی، منابع قابل توجهی را به همراه دارد و به طور مداوم از آن نگهداری می‌شود. فروشندگان بسترهای نرم افزاری همچنین قابلیت‌هایی از جمله:

• گزارش نویسی
• برنامه ریزی
• اتوماسیون بازاریابی موبایل
• جمع آوری و تقسیم بندی ویژگی‌های کاربر
• مدیریت اطلاعات
• امنیت
• پشتیبانی از پلتفرم
را به همراه دارند.

تبلیغات پوش

انتخاب کردن

برنامه‌های iOS برای ارسال اعلان‌های دریافتی به دسترسی کاربر نیاز دارند. در حالی که سیستم عامل Android و Fire این کار را نمی‌کنند. متقاعد کردن کاربران برای انتخاب برای موفقیت برنامه‌ها در iOS مهم است.

اکثر برنامه‌های iOS هنگام باز شدن برنامه، هشدار استاندارد iOS را نشان می‌دهند. روش بهتر این است که ارزش انتخاب کردن را نشان دهید. به عنوان مثال، با یک سری خوش آمد گویی سفارشی که ابتدا باز و نشان داده می‌شود، به کاربر اجازه دهید که بعداً هم می‌تواند به مورد درخواست شده بازخورد نشان دهد.

یا بعداً به آن گزینه مراجعه کند. نرخ متوسط انتخاب برای iOS از ۵۸٪ برای برنامه‌های معمول و تا ۳۳٪ برای بازی‌ها است.

جمع بندی و نتیجه گیری

پس وجود پوش نوتیفیکیشن‌ها در برخی از برنامه‌ها موجب موفقیت در کسب و کار می‌شود و حتی می‌تواند اطلاعات بیشتری را به کاربر بدهد و او را راهنمایی کند.

با استفاده بهینه از آن می‌توانید موفقیت روز افزون را برای خود و کسب و کارتان به ارمغان بیاورید. اما با استفاده بیش از حد از این تکنیک دقیقاً آینده بیزینس خود را به سمتی نامعلوم خواهید کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا