آموزش دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات پاپ آپ (Pop-up) چیست؟ + مزایا و معایب آن

پاپ آپ (pop-up) اصطلاحات پنجره هایی هستند که حاوی اطلاعات هستند و به صورت شناور در یک صفحه باز می‌شوند و حاوی اطلاعاتی هستند.
و فرد نمایش دهنده از طریق پاپ آپ از طریق سایت به کسب درآمد مشغول می‌شود.

اما آیا پاپ آپ فقط برای تبلیغات و کسب درآمد است؟ بریم باهم در یکی از پست های بلاگ مهدی عراقی این موضوع را برسی کنیم!

لیست عناوین پنهان

تبلیغات پاپ آپ چیست ؟

تبلیغات پاپ آپ چیست

تبلیغات پاپ آپ نیز برای اکثر مردم شناخته شده است. این سبک از تبلیغات، یکی از انواع تبلغات آنلاین است با این هدف که مقصود آن دریافت ترافیک و کلیک است.

تبلیغات پاپ آپ بسیار معروف و شناخته شده است ولی نه در مسیر مثبت. از آنجایی که این تبلیغات برای اکثر کاربران وب آزاردهنده حساب می‌شود، بیشتر سعی در غیرفعال نمودن آن توسط برنامه‌ها و افزونه‌های مرورگر هستند.

انواع تبلیغات پاپ آپ

انواع تبلیغات

در این قسمت چند مورد از تبلیغات پاپ آپ که می‌توانید در وبسایت خود استفاده کنید و دارای جذابیت می‌باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

لایت باکس

پاپ آپ‌های مدل لایت باکس رایج‌ترین نوع پاپ آپ هستند. این موارد را شاید قبلاً دیده باشید :

مثال lightbox-popup
این سبک از تبلیغات پاپ‌ آپ در یک پنجره جدید کوچکتر از صفحه وبسایتی که در حال جست و جو در آن هستید ، ظاهر می‌شوند. هنگامی که یک پنجره کوچک ظاهر می‌شود ، باعث می شود پس زمینه مرورگر شما تیره‌تر به نظر برسد تا واقعا توجه شما را به خود جلب کند.

بله / خیر

پنجره بله / خیر یک تبلیغ به صورت ۲-۳ صفحه‌ای است که یک سوال ساده “بله یا خیر” را به بازدید کننده شما نشان می‌دهد :

ورود به سیستم

لازم نیست همه پاپ آپ‌‌هایی که طراحی می‌کنید به شکل یک پنجره جدید باشد. در حقیقت ، برخی از موثرترین رقابت‌ها برای انتخاب شدن باید ساده باشند.

کمپین های ورود به سیستم یک مثال عالی است این جعبه های فرعی کوچک هستند که در یک صفحه وب برای ارائه اطلاعات یا پیشنهادات تبلیغاتی به بازدید کننده شما ظاهر می شوند. آنها چیزی شبیه به این دارند :

تمام صفحه

ماهیت پنجره‌های تمام صفحه ماهیت تهاجمی تری نسبت به پنجره های استاندارد پاپ آپ دارند اما به نوعی خوب هستند. اینها کل صفحه مرورگری را که بازدید می‌کنید پوشش می‌دهند که مطمئن می‌شوید تبلیغ شما دیده شده است.

هشدار اطلاعاتی

هشدارهای اطلاعاتی به کاربران اجازه می دهد تا درباره شرکت شما مطالبی را بدانند. این می‌توانداطلاعاتی باشد مانند تغییر ساعات فروشگاه یا اطلاعاتی که منجر به فراخوان شود.

این پاپ آپ می‌تواند چیزی مانند آگاهی دادن به مشتریان در مورد پیشنهاد حمل رایگان باشد که با دکمه ” خرید خود را نهایی کنید “در کنار آن ارائه می‌‌دهید.

تغییر مسیر صفحه

هدایت مجدد صفحه بازدید کننده شما را به یک پست یا صفحه مربوط به محصول می‌برد. اینها اغلب کمپین هایی بله / خیر هستند که گزینه “بله” پنجره جدیدی را برای شما باز می‌کند.

این کمپین ها برای هدایت خوانندگان به محتوای مرتبط و افزایش بازدید از صفحه در وب سایت شما عالی هستند.

فرم نظرسنجی

یک جمله قدیمی وجود دارد که می‌گوید : “دانش قدرت است.” اما در تجارت ، این اشتباه است. بیشتر شبیه به این است : “دانش سود است.” و بهترین راه برای کسب این دانش نظرسنجی از مشتری است

ثبت نام در وبینار

وبینارها بخشی عالی از هر استراتژی بازاریابی هستند. اما چگونه افراد را مجبور می‌کند تا در وب سایت شما ثبت نام کنند .شما می توانید یک پنجره ثبت نام وبینار ایجاد کنید تا به کاربران در مورد ارائه آینده خود اطلاع دهید.

معایب و مزایا تبلیغات پاپ آپ

معایب و مزایا تبلیغات پاپ آپ

مزایای پاپ‌ آپ

هزینه

این تبلبغات ارزان هستند. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید ، چندین افزونه وجود دارد که آنها را به عنوان سرویس ارائه می‌دهد. برخی رایگان و دارای محدودیت هستند و برخی هزینه دارند اما دارای ویژگی های بیشتری هستند.

قابل مشاهده بودن

آنها دقیقاً در جلو و مرکز یا پایین قرار دارند و هر کجا که بخواهید ظاهر می‌شوند.

تبدیل

دلیل اصلی که سایت‌ها از پاپ آپ استفاده می کنند تبدیل بازدیدکننده به مشتری بالقوه است که بسیار خوب عمل می‌کند. داشتن یک پاپ آپ در سایت خود می‌تواند اشتراک های شما را تا ۳۵٪ افزایش دهد.

معایب پاپ آپ

 

آزار دهنده بودن

این بزرگترین اشکال استفاده از پاپ آپ است. مردم یا پاپ آپ را دوست دارند یا از آن بدشان می‌آید. یک نظرسنجی غیررسمی در فیس بوک انجام شده است تا واکنش مردم نسبت به پاپ آپ دریافت شود و در اینجا یکی از نظرات کاربران آورده شده است :

اصلا راضی نبودند

پاپ آپ‌ها فقط باراضافی بر روی دوش آدم هستند. با این کار نه تنها آن را رد می‌کنند بلکه از سایت هم خارج می‌شوند. پاپ آپ‌ها ، اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند ، ابزاری شگفت انگیز برای جلب خوانندگان وفادار هستند.

بایدها و نبایدهای پاپ آپ

 

باید‌ها

اطمینان حاصل کنید که خواننده شما راهی برای خارج شدن از آن دارد. هیچ چیز آزار دهنده‌تر از ضربه زدن با پاپ آپ نیست. حداقل ۹۹.۹٪ از مواقع ، مردم تلاش برای خارج شدن از پاپ آپ ، آن را متوقف می‌کنند و در عوض ، سعی می‌کنند از سایت شما خارج شوند.

مطمئن شوید که این مورد به درستی کار می‌کند. اگر این به صورت افزونه است ‌، باید مرتباً آن را به روز کنید. اگر از مردم می‌خواهید آدرس‌های ایمیل خود را برای یک خبرنامه به شما بدهند ، مطمئن شوید که مراحل کار را تا انتها آزمایش می کنید تا بتوانید تجربه کاربر را ببینید.

سعی کنید پاپ آپ‌ها ساده باشند هرچه اطلاعات بیشتر در فرم قرار گیرند ، احتمال به سرانجام رسیدن آنها کمتر است. درصورتی که کاملاً ضروری باشد ، به جز آدرس ایمیل از آنها چیزی نپرسید.

جایگذاری را در نظر بگیرید. می‌خواهید پاپ آپ کی و کجا نمایش داده شود؟ این به هدف شما بستگی دارد. اگر می خواهید خواننده وبلاگ شما را به اشتراک بگذارد ، در نظر بگیرید که این تبلیغ در انتهای پست فعال شود.

اکنون که نمونه‌ای از نوشته های شما را مشاهده کرده‌اند ، تمایل بیشتری به عضویت دارند. اگر می‌خواهید یک فایل PDF را دانلود کنید ، بهترین گزینه در زمان ورود آنها به سایت است.

نبایدها

از چند پاپ آپ همزمان باهم استفاده نکنید. یکی کافی است.و اگر بیش از یک مورد استفاده کنید ، بیش از پیشو ناخواسته سود خود را از دست می‌دهید. بنابراین ارزش آن را ندارد آن را ساده و سبک طراحی کنید. آیا تا به حال با این نوع از پاپ‌ آپ‌های سنگین و پر زرق و برق روبرو شده‌اید؟ مسلما برای اکثر ما کسل کننده هستند و از آن‌ها عبور می‌کنیم.

مدت زمان نمایش آن را طولانی نکنید. هیچ کس وقت و حوصله این کار را ندارد. بازدیدکنندگان شما در حدود ۰/۲ ثانیه تصمیم می‌گیرند که آیا می‌خواهند با پاپ آپ شما ارتباط برقرار کنند یا می‌خواهند آن را ترک کنند.

این کار را بدون برنامه عملی انجام ندهید. بدانید که می‌خواهید چه کاری انجام دهید و در هنگام انجام کار به آنها پیشنهاد دهید. هر بار یک هدف در ذهن خود داشته باشید.

در صورت تمایل می‌توانید بعداً آن را تغییر دهید. اگر هدف شما گرفتن مشترکین برای خبرنامه خود است ، این امر را تنها مورد توجه قرار دهید. اگر می خواهید آنها PDF و یا فایلی از وبسایت شما دانلود کنند ، تنها تمرکز را روی انجام این کار قرار دهید. در کل چند هدف همزمان نداشته باشید.

استفاده صحیح از تبلیغات پاپ آپ

استفاده از تبلیغات پاپ آپ

فرم ها را در صفحه فرود قرار دهید

برای ایجاد جذابیت و تاثیرگذاری ، فرم‌هایتان را در لندینگ پیج قرار دهید. و این روش بسیار موثر و پر بازده است به این دلیل که ، اگر در لندینگ پیج فرم‌ها زیاد شوند بازدهی پایین می‌آید و رابطه عکس بین لندینگ پیج و بازدهی است. پس مسلما با پنهان کردن فرم‌ها بازدهی و راندمان کاریمان را بالاتر خواهیم برد.

و این بخاطر این است که پاپ آپ‌ها توسط شخص مخاطبین فعال خواهند شد. و خود مخاطب در نهایت باید پاپ آپ را مشاهده کند.

تخفیف دادن

تخفیف دادن اکثرا وسوسه کننده است. مخصوصا ما ایرانی‌ها که حتما برای خرید باید تخفیف بگیریم و از آنجایی که در بستر خرید آنلاین کمتر تخفیف داده می‌شود ، شما با ارائه تخفیف به صورت پاپ آپ حس کنجکاوی و تبدیل شدن مخاطب به مشتری بالقوه را بالا می‌برید.

از دلایل دیگر برای تخفیف گذاشتن در پاپ آپ این است که ارزشی مطابق با خواسته کاربر در اختیار او قرار می‌گیرد. حال این مورد که محصول شما بروز و رفع کننده نیاز باشد + داشتن تخفیف انگیزه بیشتری به مخاطب برای خرید از شما می‌دهد.

محتوای بروز و خلاق تولید کنید

مرتبط بودن محتوای شما با برندتان کاملا مهم است. این را بدانید وقتی که مخاطب غرق خواندن متن دلخواه خود در سایت است ، ناگهان پاپ آپ شما برایش ظاهر می‌شود.

حال اگر ارتباطی با آن مطلب نداشته باشد تبلیغ شما صد رد صد بی اثر خواهد بود. پس محتوایی مطابق مطلب اشتراک گذاشته شده در سایت قرار دهید.

دمویی رایگان قرار دهید

درکل واکنش‌ها نسبت به مطالب رایگان مثبت است و اکثرا از این مورد خوب استقبال می‌کنند.اکثر بازدید کنندگان از سایت شما برای خرید نیامده‌اند. اما این دلیل نمی‌شود که نمی‌خواهند محتوایی جذاب را تماشا کنند.

در واقع ، این پاپ آپ فقط برای زمان خروج به خوبی کار می‌کند. شما می‌بایست زمان کافی و مورد نیاز را به کاربران خود برای ماندن در صفحه قیمت بدهید .هول کردن آنها با استفاده از یک پاپ آپ زمان دار در این صفحه تنها به ضررتان خواهد بود.

مخاطبان را به یک لندینگ پیج مرتبط ببرید

در هنگام خروج از سایت شما یک پاپ آپ قرار دهید که مخاطبان شما را به یک لندینگ پیج مرتبط به سلیقه و هدف شما ببرد. پاپ آپ ها یکی از بهترین راه ها برای کمک به گشت و گذار مخاطبان در وبسایت شما هستند.

بالاتر اشاره کردیم که یکی از دلایل کارایی پاپ آپ ها این است که آن ها به صورت تضمینی دیده می شوند. پس اگر پیشنهادی دارید که می‌خواهید به صورت تضمینی دیده شود ، از یک پاپ آپ برای این کار استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر شما یک وبینار در پیش رو دارید ، یا یک تخفیف برروی محصولات خود و یا یک تخفیف زمان دار ، یک پاپ آپ می‌تواند لندینگ پیج مربوط به این موارد را به کاربران معرفی کند.

عذرخواهی سازنده پاپ آپ

طراح پاپ آپ شخصی برنامه نویس بود به نام ایتن زاکرمن. او در سایت tripod.com فعالیت می‌کرد. طرحی که او مشغول طراحی آن بود یک تبلیغ بود که شخص با وارد شدن به آن سایت تبلیغ را مشاهده می‌کرد. پس از معرفی و انتشار ؛

این تبلیغات به سرعت فراگیر شدند. همانطور که نظریت قریب به اتفاقات است پاپ آپ از جمله بدترین سبک تبلیغاتی شناخته شده است. و ایشان هم بابت طراحی و انتشار این مطالب از مخاطبان اینترنت عذرخواهی کرد.

نحوه ایجاد پاپ آپ در وردپرس

ایجاد پاپ آپ

ایجاد پاپ آپ در وردپرس از طریق افزونه popup maker

از ساده‌ترین و بهترین افزونه‌ها و روش‌های ایجاد پاپ آپ در وردپرس ، پاپ آپ میکر است (Popup Maker ) نصب‌هایی که تا به امروز به صورت فعال برای این افزونه شده‌اند ، حدود ۳۰۰ هزار نصب فعال است.

از آنجایی که این افزونه از محبوبیت بالایی برخوردار است ، به صورت روزمره بروزرسانی شده و مرتبا مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. قطعا با یک سرپ ساده در گوگل که ” چگونه پاپ آپ ایجاد کنیم؟ ” در ۹۰ درصد موارد با پیشنهاد این افزونه محبوب روبرو می‌شوید.

اما طرز استفاده و چگونگی نصب این مورد به چه صورت می‌باشد؟ برای پی بردن به این مورد ، ادامه مطلب را دنبال کنید.

مرحله ۱ :نصب پلاگین

قبل از انجام هرکاری باید بروزترین ورژن افزونه popup maker را از وردپرس دانلود کرده و در آن نصب کرد.

در صفحه‌ای که در پیش رو دارید ، در قسمت چپ و دقیقا داخل کادر جستجو افزونه” popup maker “را سرچ کنید تا موارد برای شما پیدا شوند. متن جستجو شده در قسمت پایین‌تر برای شما ظاهر می‌شود.

سپس سمت راست افزونه مشخص شده با رنگ قرمز می‌باشد. بر روی دکمه نصب کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.
بعد از نصب در همان قسمت که هستید قرار بگیرید و سایت را ترک نکنید. چون باید با گزینه‌ای که مشاهده می‌شود این افزونه را فعال کنید.

تنظیمات افزونه popup maker

مسلما هر فردی پس از نصب این افزونه کارایی کامل آن را بلد نیست. پس بعد از نصب باید در مورد اطاعات آن آشنایی داشته باشیم. بعد از نصب به قسمت داشبورد تنظیمات وردپرس رفته و از بخش افزونه‌ها popup maker را پیدا کرده.

سپس روی آن کلیک کنید تا برای شما ظاهر شود.بعد از کلیک کردن روی این افزونه ، زبانه‌های مختلفی برای شما نمایش داده می‌شوند. در این قسمت زبانه‌ها را برایتان توضیح داده‌ایم.

Popups

این مورد دقیقا مانند گزینه همه نوشته‌ها است. در آن همه‌ی پاپ آپ‌هایی که ساخته‌اید برایتان نمایش داده می‌شوند. با ساخت هر پاپ آپ ، آن را در این قسمت مشاهده می‌کنید و این مورد قابل تنظیم و حذف است.

Popup Themes

همانطور که از نامش پیدا است ، تم‌هایی ( قالب‌هایی) که ساخته‌ و یا دانلود کرده‌اید، را می‌توانید در این قسمت ببینید و از آن برای تمامی تبلیغات خود بهره بگیرید.

Addons and Integrations

در این قسمت موارد اضافی افزونه‌ها قرار میگیرند. این افزودنی ها درارای امکاناتی هستند که می‌توانید آن‌ها را به Popup Maker اضافه کنید.

Add New Popup Theme

این گزینه برای اضافه نمودن قالبی جدید برای پاپ آپ است .

Add New Popup

از این گزینه برای ایجاد یک پاپ آپ جدید در سایت خود می‌توانید بهره بگیرید.
برای اضافه کردن هر پاپ آپ به وردپرس :
روی گزینه “Add Popup” کلیک کرده و سپس با صفحه‌ای مواجه می شوید که در آن گزینه‌هایی موجود دارد. این گزینه‌ها شامل :

۱ : در این محدوده باید نام پاپ آپ خود را مشخص کنید. این نام برای مشخص شدن در نزد شما باقی می‌ماند و هنگام تبلیغات نمایش داده نمی‌شود. بهتر است اگر دارای پاپ آپ‌های زیادی می‌باشید، یک نام مشخص برای همه‌ی آن‌ها استفاده کنید که در آینده گمراه نشوید.

۲ : بخش دوم مربوط به بخش انتخاب نام است. تفاوت این مورد با قسمت قبل این است که در این بخش، نامی که انتخاب می‌شود در هنگام تبلیغات در پاپ آپ نمایش داده خواهد شد. پس نامی مرتبط استفاده کنید.

۳ : در مورد بعد وارد بخش جزئی تر و ادیت پاپ آپ می‌شویم. برای سهولت این کار خود وردپرس ویرایشگری قرار داده است و شما همچنین می‌توانید در آن تصویر ، انواع متون و ویدیو با فرمت‌های قابل قبول استفاده کنید.

۴ :در این قسمت پس از ایجاد محتوای خود، دکمه انتشار را مشاهده خواهید کرد. با زدن آن تبلیغ پاپ ‌آپ شما منتشر خواهد شد.
۵ : اگر قبل از انتشار خواهان تماشای پیشنمایش کار خود هستید از گزینه Preview استفاده کنید که حتما کاربردی است.

Triggers

با مراجعه به این قسمت، حالت و افکت دادن به پاپ آپ را مشاهده خواهید کرد. به نوعی نحوه‌ی باز شدن آن در این قسمت تنظیم می‌شود. همچنین در این محیط قادر هستید باز شدن پاپ آپ را ادیت کنید. با فشردن دکمه Add New Triggers می‌توانید این کار را انجام دهید.

پس از این کار در قسمتی که ظاهر می‌شود، ۲ گزینه را میی‌بینید که :

گزینه اول Click Open

با فشردن این گزینه شما این دستور را می‌دهیدکه پنجره پاپ آپ بلافاصله برای شا ظاهر شود.

Time Delay / Auto Open

با برگزیدن این مورد پاپ آپ ب تاخیر و سپس بعد از بارگذاری سایت نمایش داده می‌شود.
سپس گزینه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و بر روی دکمه “Add” کلیک کنید.

Targeting

شما در این قسمت پاپ آپ‌های مربوطه را پیکربندی کنید. این قسمت چند گزینه دارد که به صورت زیر است :

  • گزینه اول : این گزینه برای نمایش دادن پاپ آپ در صفحه مربوطه است.
  • گزینه دوم : با فعال کردن این گزینه ، شما این تنظیمات را دستکاری می‌کنید و پاپ آپ شما در تلفن‌های همراه نمایش داده نخواهد شد.
  • گزینه سوم : این نیز مانند گزینه قبلی می‌باشد و با این تفاوت که با فعال کردن آن تبلیغات پاپ آپ شما در تبلت نمایش داده نمی‌شود.
Display

در این قسمت نمایش دادن و ظاهر شدن مدنظر است. با تنظیمات این بخش ، نحوه نمایش پاپ آپ را مشخص خواهید کرد.

گزینه Appearance

در این بخش می‌توانید قالب پاپ آپ را مشخص کنید. شما این اجازه را دارید تا از قالب‌های از پیش تعیین شده یا سفارشی سازی شده خودتان استفاده کنید.

گزینه Size

کاملا مشخص بوده و نیاز به توضیح اضافی نیست. فقط در این حد که می‌توانید اندازه پنجره پاپ آپ خود را تغییر داده و در سایز دلخواه قرار دهید.

گزینه Animation

این بخش حور محور افکت و انیمیشن برای جذابیت بیشتر پنجره پاپ آپ شما می‌چرخد.

گزینه Position

با تنظیمات این ناحیه می‌توانید محل قرارگیری پاپ آپ خود را مشخص کنید .

گزینه Advanced

این بخش نیز شامل تنظیمات پیشرفته تر بوده و با بهره‌گیری از آن مسلما پاپ آپی منحصر به فرد می‌سازید.

جمع بندی و نتیجه گیری

در کل به تبلیغاتی به صورت ناگهانی برای ما ظاهر می‌شوند و در بستر آنلاین جایگاه خود را پیدا کرده‌اند، پاپ آپ گفته می‌شود. با تبلیغات به سبک مردم قصد جذب بازدید و ترافیک را داریم. ولی برای موثر بودن در این زمینه باید در راه درست و اصلاح شده‌ی آن حرکت کرد.

با این حال اکثر کاربران اینترنت حداقل یکبار با این تبلیغات مواجه شده‌اند و با نارضایتی آن را بسته‌اند. همچنین برای جلوگیری از این تبلیغات مزاحم ابزار‌هایی که معروف ترینشان Ad Block است طراحی و منتشر شده‌اند.

در این راستا سازنده تبلیغات پاپ آپ در نهایت از کاربران بابت طراحی آن عذرخواهی کرد ولی چه فایده که امروزه مانند یک ویروس شیوع پیدا کرده است.

تبلیغات موثر پاپ آپ دارای انواع مختلفی چون : لایت باکسف ورود به صفحه ، بله یا خیر ، تمام صفحه و …. است که کاملا در این مقاله توضیح داده‌ شده‌اند.

مزایای این تبلیغات ، داشتن هزینه کم ، نرخ تبدیل نسبتا خوب و قابل مشاهده بودن آن است. همچنین تنها و بزرگترین عیب آن آزار دهنده بودن آن است.

همچنین با خواندن این مطلب تمامی موارد در زمینه پاپ برای شما رفع ابهام می‌شود و کاملا و به راحتی می‌توانید تبلیغات پاپ آپ خود را به روش دلخواه خود ایجاد کرده و در مسیر درست آن منتشر کنید.

علاوه بر آن برای داشتن پاپ آپی جذاب ، در طراحی خود ، فرم‌ها را در لندینگ پیج پنهان کنید، محتوایی بروز و مناسب تولید کنید ، دمویی رایگان در سایت خود قرار دهید و…. .

امتیاز post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا