الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم کبوتر یا Pigeon algorithm چیست؟

الگوریتم کبوتر یا Pigeon، از اصلی ترین و حائز اهمیت ترین تغییرات در الگوریتم جستجوی محلی است. این الگوریتم، نحوه رتبه‌بندی شرکتهای محلی و مرتبط را در جستجوی ارگانیک تغییر داده است.

به روزرسانی کبوتر، برای بار اول در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. برای این الگوریتم، بهتر است بگوییم اولین باری بود که گوگل اصول خود را به طور کامل طراحی کرد تا تمرکز خود را بر روی نتایج محلی افزایش دهد.

این اولین به روزرسانی بود که الگوریتم‌های اصلی گوگل را کاملاً متحول کرد تا تمرکز خود را بر روی نتایج محلی بیشتر کند. گوگل قصد داشت نتایج جستجوی محلی و نتایج موجود در وب را گرد هم بیاورد و این مورد بسیار کارساز بود.

الگوریتم کبوتر چیست؟

تاریخ انتشار اولیه الگوریتم کبوتر، آگوست ۲۰۱۳ بود. انتشار الگوریتم کبوتر، تاکنون منجر به یکی از بزرگترین تغییرات در نتایج محلی Google شده است.

Pigeon برای همگام‌سازی الگوریتم جستجوی محلی گوگل و بهبود پارامترهای رتبه‌بندی براساس فاصله و مکان طراحی شده است. جامعه محلی جستجوگرها تغییرات روزانه در رتبه‌بندی محلی و ارگانیک را هفته‌ها پس از پخش الگوریتم کبوتر گزارش داده است.

مشخصات الگوریتم کبوتر

مشخصات الگوریتم کبوتر

بیایید نگاهی به برخی از تغییرات عمده‌ای که به عنوان بخشی از به روزرسانی Pigeon رخ داده‌اند، بیاندازیم:

یکی از اهداف Google برای به روزرسانی الگوریتم کبوتر این بود که الگوریتم محلی خود را عمیقاً به الگوریتم سنتی خود متصل کند تا از صدها سیگنال رتبه‌بندی که به الگوریتم وب مربوط می‌شدند استفاده کامل کند.

این لینک‌های جدید با الگوریتم وب، بیشتر تاکید بر ضرورت وجود مشاغل محلی به منظور حضور داشتن در سطح وب برای داشتن رتبه‌بندی محلی، دارد. در همان زمان، قرار بود تا الگوریتم کبوتر پیشرفت‌هایی در راستای بهتر شدن گوگل برای محاسبه فاصله و مکان مشاغل محلی باشد.

الگوریتم کبوتر با تعیین مرزهایی در محدوده نقشه و با استفاده از آزمایش A / B، بسیاری از مشاغل خارج از دسترس را شناسایی کرد. این الگوریتم، چندین سال است که پیشتاز زمینه کاری خود است و بروزرسانی‌هایی برای آن نیز منتشر می‌شود.

یکی از برجسته‌ترین نتایج الگوریتم Pigeon، از دست دادن مشاغل ۷ بسته‌ای محلی بود. این موارد به مجموعه‌های تشکیل شده از ۷ شغل محلی تایید شده توسط گوگل می‌گویند.

با گذشت زمان، گوگل تعداد لیست‌های مشاغل محلی را که در بسته‌های نتایج محلی خود نشان می‌دهد، کاهش داده است. این مشاغل در ابتدا با ۱۰ مورد شروع می‌شود و در سال ۲۰۱۵، تقریباً به ۳ لیست در هر بسته تغییر می‌یابد.

مانند بسیاری از به روزرسانی‌های گوگل، به نظر می‌رسد که به روزرسانی الگوریتم کبوتر با افزایش موقت لیست‌های اسپم، راه نفوذ خود را به بسته‌ها فراهم می‌کند.

در حقیقت این امر بر نقاط ضعف مهم الگوریتم محلی و همچنین نیاز مردم برای گزارش داوطلبانه نقض دستورالعمل‌های Google تأکید دارد.

یکی از جنبه‌های ناامید کننده الگوریتم Pigeon، ناتوانی مداوم و رفع نشده گوگل در تمایز بین نام‌های تجاری مشروع ویرایش شده و حاوی کلمات کلیدی دقیق است.

 

وضعیت خود را در الگوریتم کبوتر تصحیح کنید

الگوریتم کبوتر چالشی برای صاحبان مشاغل محلی است. در آن، به جای اینکه مجازاتهای سنگین برای صاحبان کسب و کار اعمال شود، با در نظر گرفتن برخی از مجازات سبک برای کسب و کارهایی که کنترل کمی روی آن‌ها است، یا به هیچ وجه کنترل نمی‌شوند، موضع خود را اعلام می‌کند.

به عنوان مثال، یک کسب و کار نمی‌تواند شعاعی را که Google در نقطه جستجوگر ترسیم می‌کند کنترل کند تا نتایج خدمات محلی را ارائه دهد.
حتی اگر یک رستوران در ضلع غربی شهر بهترین غذا را ارائه دهد، اگر قرار باشد شخص جستجوگر در ضلع شرقی شهر واقع شود، از نظر رتبه‌بندی خدمات شانسی برای ارائه ندارد.

محتوای محلی

تأکید الگوریتم کبوتر بر محتوای بیش از حد محلی، ایجاد متن، ویدئو و محتوای تصویری که تجارت شما را با یک محله یا منطقه محلی خاص مرتبط کند، قدرت شما را به عنوان منبعی برای شعاع جستجو محدودتر می‌کند.

تأکید بر مبانی SEO محلی

رقابت در محیط گوگل، بستگی به درست بودن همه چیز در چک لیست محلی جستجوگرها دارد. اقداماتی که باید انجام شود شامل بهبود دقت و گستردگی استنادات شما، حذف لیست‌های تکراری، کسب نظرات مطلوب و بسیاری از کارهای اساسی دیگر است.

برندهای بزرگ باید توجه ویژه‌ای به این کارهای اساسی داشته باشند. نادیده گرفتن اجرای صحیح کارها می‌تواند برندها را صدها یا هزاران بار در رتبه‌بندی محلی باز دارد.

گزارش اسپم

هنگامی که گوگل نتواند نتایج محلی خود را شناسایی کند، می‌توانید از این مورد کمک بگیرید. ابتدا مطمئن شوید که دستورالعمل‌های Google را در نامه اسپم می‌دانید، و سپس با گزارش تخلفاتی که با آن‌ها روبرو هستید، گام‌هایی را برای تسویه شرایط برای همه مشاغل محلی بردارید.

گوگل ممکن است همیشه طبق گزارشات فرستاده شده شما عمل نکند، اما ارزش تلاش را دارد، به خصوص اگر این کار باعث می‌شود رتبه بالاتری برای کسب و کار شما شامل شود.

البته هرگز موردی مشابه کسب و کار متعلق به رقیب خود را گزارش ندهید. در واقع لیست‌هایی را گزارش دهید که دستورالعمل‌های گوگل را نقض می‌کنند.

به روزرسانی الگوریتم کبوتر چگونه کار می‌کند؟

آموزش الگوریتم کبوتر گوگل

گوگل الگوریتم کبوتر را با هدف افزایش رتبه‌بندی لیست‌های محلی در نتایج جستجو ایجاد کرد. به روزرسانی Google Pigeon بر جستجوهای محلی و جستجوهای مبتنی بر مکان تأثیر می‌گذارد.

قبل از راه اندازی Pigeon، فاکتورهای SEO هنگام رتبه‌بندی نتایج محلی قابل توجه بودند. بنابراین، مشاغل محلی اکنون مجبورند انرژی و منابع بیشتری را در استراتژی‌های SEO خود، چه در سایت خود و چه سایت‌های دیگر از طریق اینترنت، سرمایه‌گذاری کنند.

اهمیت به روزرسانی الگوریتم کبوتر

الگوریتم Pigeon با کاهش موارد تکراری بین نتایج صفحه ارگانیک و ادغام شده کار می‌کند. الگوریتم کبوتر به شما این امکان را می‌دهد تا دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید بر اساس موقعیت مکانی خود نیاز دارید، پیدا کنید.

هدف از این کار نیز، ارائه نتایج جستجوی مفید، مرتبط و دقیق‌تر برای جستجوی محلی است. الگوریتم کبوتر مزایای بسیاری را ارائه می‌دهد. برخی از مزایای اصلی به روزرسانی الگوریتم Google Pigeon در زیر ذکر شده است:

جستجوهای محلی برای تقلید بهتر از رتبه‌بندی ارگانیک

با پرس و جوهای مرتبط حاوی لینک‌های عمیق‌تر به صلاحیت‌های جستجوی وب مانند: مترادف و نمودار دانش و غیره، انجام می‌شود.

بروزرسانی ابزارها و نقشه‌های اندازه گیری فاصله گوگل

بنابراین جستجوهای محلی برای دقت بیشتر از هر زمان دیگر اصلاح شده است.

نتایج جستجوی محلی برای افراد نزدیک

نتایج جستجوی محلی برای اشخاصی که از نظر فیزیکی به موتور جستجو نزدیکتر هستند به طور قابل توجهی کاهش یافت. این امر باعث می‌شود تا شرکتهای محلی بتوانند در منطقه عملیاتی محلی خود رتبه بهتری کسب کنند.

افزایش بازدید مشاغل محلی

مشاغل محلی ممکن است افزایش بازدید در وب و در نتیجه مشتریان جدید بالقوه را داشته باشند.

دید بهتر دایرکتوری‌های محلی

دایرکتوری‌های محلی به ویژه برای رستوران‌ها در نتایج جستجوی Google دید بهتری دارند.

نتایج سرچ بهتر در PC و موبایل

نتایج جستجوی محلی Google می‌تواند در دستگاه‌های دسک تاپ و موبایل مرتبط‌تر و شفاف‌تر شود.

 

چطور مورد توجه الگوریتم کبوتر واقع شویم؟

خب برای اینکه بتوانید کبوتر گوگل را برای همیشه جلد خود کنید لازم است تا دست به کار شده و کارهایی انجام دهید. اولین کاری که می‌توانید برای الگوریتم کبوتر گوگل انجام دهید، ثبت کسب‌وکار خود در دایرکتوری‌های آنلاین است حتما به پست مربوط به سئو محلی هم یک نیم نگاهی بی‌اندازید.

این دایرکتوری‌ها این قابلیت را دارند که می‌توانند اسم کسب‌وکار شما، شماره تلفن و آدرس محل کسب‌وکار شما را ثبت کنند و ضمن اینکه می‌توانید لوکیشن محل کسب‌ و کار خود و همچنین آدرس وب‌سایت و یا حتی شبکه‌های اجتماعی خود را ذخیره کنید.

کار دیگری که درزمینهٔ الگوریتم کبوتر انجام می‌دهید این است که سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید و آن را در سایت خود قرار دهید.
مورد بعدی برای بهینه شدن سایتتان از نظر لوکال سئو ثبت سایت شما در Google My Business است.

در این جا شما می‌توانید به راحتی کسب‌وکار خود را ثبت کنید. فقط یک مشکلی اینجا وجود دارد و آن‌هم فیلتر بودن آن است. پس همان بهتر است که برویم سراغ گوگل مپ!

 

معایب و مزایای الگوریتم

 

مزایای الگوریتم کبوتر

مزایای این الگوریتم بیشتر مربوط به افرادی است که از Google Maps یا بستر Google Places استفاده می‌کنند.

مشاغل محلی که سعی در ایجاد حضور آنلاین خود دارند به طور طبیعی از این مزیت بهره‌مند می‌شوند زیرا گوگل به سایت‌های فهرست محلی اختیارات بیشتر و درک بهتر جستجو را داده است.

به هر حال ممکن است خیلی هم از آن دور نباشد زیرا بسته محلی با توجه به «CTR» اصلی ایجاد می‌شود و در حال حاضر در حال کاهش است.

با ارائه الگوریتم کبوتر، گوگل درحال رفع اشتباهات گذشته خود است. بنابراین به عنوان مثال برای جستجوی نام یک شرکت و اشتباه تایپ کردن نام آن، هیچ مشکلی در نتایج «SERP» رخ نخواهد داد. علاوه بر این مورد، ظرفیت تشخیص کلمات معادل نیز بهبود یافته است.

معایب الگوریتم کبوتر

سایت‌های دایرکتوری مستدل‌تر در مقایسه با وب سایت‌های تجاری ضعیف‌تر، نفوذپذیری ظاهری برجسته‌تری پیدا می‌کنند.

مناطق محلی که از نظر جستجوگرها کمک چندانی نکرده‌اند ممکن است با پیچیدگی نزولی روبرو شوند زیرا گوگل مرکزیت را به یک متخصص منتقل می‌کند، که این به «بک لینک‌ها و SEO» مربوط می‌شود.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

خب! از قسمت‌های خطرناک جنگل مخوف گوگل رد شدیم. اینجای کار دیگر ترس چندانی ندارد. مخصوصاً الگوریتمی مثل کبوتر که اصل رفتارش با شما مسالمت‌آمیز و دوستانه است.

این الگوریتم در واقع به جستجوی محلی اختصاص یافته است و از مکان و مسافت به عنوان عامل اصلی در رتبه‌بندی نتایج استفاده می‌کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا