فیلم آموزش سئو

لینک سازی چند سطحی یا PBN چیست؟

 

شاید تا به حال اسم های مختلفی از این نوع بک لینک شنیده باشید مثل لینک سازی چند سطحی یا لینک سازی گره ای و یا لینک سازی طبقه ای هر چه که شنیده باشید درست است اما اسم اصلی این نوع لینک سازی PBN یا private blog network هست به معنای شبکه بلاگ شخصی.

شما با کمک PBN ها می‌توانید در سخت‌ترین کلمات کلیدی رتبه کسب کنید اما یک سری اصول و قوانینی هست که باید آنهارا رعایت کنید وگرنه این مورد برعکس عمل خواهد کرد.

 

آیا با PBN وب سایت ما پنالتی می‌شود؟

این یکی از سوالات به شدت پرتکرار در فروم ها و.. بود که وقتی اسم این نوع لینک سازی قدرتمند را می‌شنوند برایشان چنین سوالی پیش می‌آید. هم خطر دارد و هم بی خطر است. آن شیوه ای که خطر دارد آموزش آن روش در سطح نت بسیار زیاد هست و افراد از آن روش پیروی می‌کنند و درنهایت وب سایت خودشان را پنالتی می‌کنند. اما روش صحیح آن است که به صورت طبیعی و منظم یک شبکه لینک سازی برای خودتان ایجاد کنید و به سایت مورد نظر لینک بدهید.

 

PBN بسازیم یا نه؟

در حال حاضر هیچ اجباری نیست و نخواهد بود که چنین لینک سازی برای خودتان صورت دهید میتوانید زمانی که صرف این عملیات میکنید صرف تولید محتوای خلاقانه برای وب سایتتان کنید تا به صورت طبیعی رشد کنید. همه این مباحث به شما و استراتژی سئو خودتان مربوط است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا