استراتژی بازاریابی

تبلیغات محیطی چیست؟ + انتخاب مکان مناسب

موفق بودن در زمینه‌ی فروش خدمات و محصولات که توسط شرکت‌های گوناگون ارائه می‌شود، سبب به‌دست آوردن محبوبیت مضاعف برای آن‌ها در بازار و زمینه‌های متفاوت شده و در نهایت سود و بازده بیشتری را هم به آن‌ها می‌رساند.

در این مطلب مقاله هدف بررسی نقش تبلیغات محیطی برای پیش بردن اهداف و مقاصد کاری مجموعه‌های مختلف در راستای کسب درآمد و بازدهی بیشتر و شاختِ شدن برند و محصول به مشتریان است.

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی چیست

تبلیغات خارج از خانه  (OOH) یا تبلیغات محیطی  هر رسانه تبلیغاتی بصری گفته می‌شود که در خارج از خانه و اماکن خصوصی یافت می‌شود.

این می‌تواند شامل بیلبوردها و تابلوها ، تبلیغات در خیابان مانند ایستگاه  های اتوبوس یا نیمکت ها ، در مناطق ترانزیتی مانند فرودگاه ها یا ایستگاه های قطار و رسانه های تبلیغاتی مستقر در مکان همانند استادیوم یا سینما باشد. این قالب های مختلف هزاران مکان و میلیون ها صفحه نمایش را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است.

تبلیغات محیطی یک گروه گسترده است و امروزه هزینه ای در حدود ۲۹ میلیارد دلار در بازارهای مهم در سراسر جهان را نشان می‌دهد. برخی از مهم‌ترین تبلیغ کنندگان جهان ، از جمله مک دونالد ، اپل ، آمازون ، HBO  و کوکاکولا ، همه از تبلیغات محیطی مختلف در برنامه های خود به طور منظم و گسترده استفاده می‌کنند.

مثال: کمپین بیلبورد هوشمندانه “شات در آیفون” اپل از مشتریان خود دعوت کرد عکس های گرفته شده با آیفون های خود را ارسال کنند. استندها به بیلبوردهایی تبدیل شدند که توجه تماشاگران را جلب می‌کردند.

معایب و مزایا تبلیغات محیطی

معایب و مزایا تبلیغات محیطی

جوانب مثبت و منفی تبلیغات تبلیغات محیطی در این قسمت شرح داده خواهند شد. با افزایش شبکه های اجتماعی و در اختیار گرفتن بازاریابی دیجیتال ، امروزه روش های زیادی برای تبلیغ نام تجاری و برند وجود دارد.

بین اینترنت و تبلیغات سنتی ، جای تعجب نیست که شرکت ها تلاش می‌کنند تا بهترین راه برای هزینه تبلیغاتی خود دریابند. تبلیغات محیطی گزینه ای است که بسیاری از افراد تمایل دارند به خصوص در این عصر تکنولوژی به آن روی آورند.

تبلیغات محیطی که به آن تبلیغات خارج از خانه نیز می‌گویند ، تبلیغاتی است که وقتی خارج از خانه باشد به دست مصرف کننده می‌رسد. این موارد می‌تواند از بیلبوردها ، فضاهای خیابانی و تبلیغات حمل و نقل گرفته تا علائم بیرونی و نمایشگرهای محل فروش باشد.

تبلیغات در فضای باز همچنان روشی متداول برای تبلیغ مشاغل برای مردم است . اما با این حال به همان اندازه که مزایا نیز وجود دارد ، معایب آن نیز وجود دارد. در زیر ، مزایا و معایب استفاده از تبلیغات محیطی برای برند یا تجارت شما را بررسی می‌کنیم.

 

جوانب مثبت تبلیغات محیطی

 

مقرون به صرفه بودن

تبلیغات محیطی یکی از مقرون به صرفه ترین شکل تبلیغات در صنعت است. تبلیغات روی یک بیلبورد ، نیمکت یا داخل فروشگاه می‌تواند با هزینه بسیار پایین برداشت مشتری را ایجاد کند. حتی در مناطق با نور زیاد ، باز هم تبلیغات محیطی می‌تواند ارزان تر از هزینه بازاریابی دیجیتال باشد.

برای یک تجارت کوچک که به دنبال تبلیغات برای یک جامعه محلی و کوچک است ، تبلیغات در فضای باز یک روش مقرون به صرفه برای انجام آن است.

تأثیر فوری دارد

اگر شخصی در حال حاضر برای آنچه که تجارت یا نام تجاری شما ارائه می‌دهد در بازار است و تبلیغ شما را می‌بیند ، می‌تواند تأثیر فوری بر وی بگذارد.

مشتری احتمالی که تبلیغات در فضای باز را می‌بیند ، اعم از تبلیغات روی بیلبورد یا اتوبوس حمل و نقل ، ممکن است تصمیم بگیرد که متوقف شود و از طریق شماره تلفن ، ایمیل یا وب سایت واقع در آگهی با تجارت و کسب و کار شما تماس بگیرد.

اطمینان از اینکه تبلیغ شما در مکان مناسب قرار می‌گیرد از نظر تبلیغات در فضای باز بسیار مهم است ، خصوصاً اگر می‌خواهید اولین تأثیر فوری را بر خریدار بگذارد ، باید در مکانی باشد که بتواند بیلبورد و تبلیغات را به وضوح بخواند.

مشوق خرید است

تنها هدف تبلیغات محیطی این است که مشتری احتمالی را ترغیب به خرید کالای موردنظر خود در صورت ارائه آن کند زیرا این چیزی است که آنها به آن نیاز دارند. یک تبلیغ به گونه ای استراتژیک قرار داده می‌شود که به سمت احساسات و وضعیت جسمی فعلی باشد.

هتل ها در بیلبوردهای حاشیه بزرگراه ها تبلیغ می‌کنند زیرا مردم پس از رانندگی تمام شب احساس خستگی می‌کنند و به احتمال زیاد بدنبال مکانی برای اقامت هستند.

این شکل از تبلیغات به عنوان روشی برای تقویت جنبه های مثبت پیام تجاری با استفاده از وعده ارزشمندی برآورده شدن نیازهای شخص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

معایب تبلیغات محیطی

شما نمی‌توانید موفقیت یک فعالیت را تماماً تضمین کنید ولی می‌توانید تبلیغات خود را در فضای باز مانند بیلبورد در یک بزرگراه شلوغ قرار دهید، اما هیچ واکنش مثبتی از آن دریافت نمی‌کنید.

صرفاً اینکه شما برای تبلیغات یک بیلبورد در فضای باز نصب کرده‌اید به این معنی نیست که مردم محصول شما را می‌خواهند یا به آن احتیاج دارند.

ایجاد علاقه مشتری فقط با قرار دادن یک تابلوی تبلیغاتی در حاشیه بزرگراه کار دشواری است، حتی اگر منطقه پر رفت و آمد باشد مخاطب خاصی را هدف قرار نمی‌دهد. با استفاده از تبلیغات در فضای باز هیچ تضمینی برای تغییر مشتری حتی در کوچک‌ترین حالت وجود ندارد

نبودن هدف

همان‌طور که در بالا ذکر شد، تبلیغات محیطی مخاطبان خاصی را نشان نمی‌دهد. از این مورد به جای استراتژی بازاریابی و مطابق برنامه، برای به‌دست آوردن مشتری‌های جدید به‌وسیله شرایط استفاده می‌شود.

هنگام استفاده از تبلیغات اینترنتی، مخاطب هدف در ذهن شما است. یک تجارت با دانستن اینکه مشتریان بالقوه و مورد هدف از طریق تحقیقات و موارد بررسی شده قبلی یک محصول را می‌خواهند، خدمات یا محصول خود را به این مشتریان هدف تبلیغ و اطلاع رسانی می‌کند.

اگر یک بیلبورد تبلیغاتی در بزرگراه یا خیابانی قرار داده شود، هرروز هزاران نفر از کنار آن رد می‌شوند. با این حال امکان دارد چنین اتفاقی بیفتد که هیچ یک از افرادی که در کنار آن رانندگی می‌کنند، به آنچه تبلیغ شده نیاز نداشته باشند.

به خاطر سپردن اطلاعات تماس دشوار است

بیلبوردها، تابلوهای نصب شده روی بزرگراه و جاده‌ها و هم چنین پوسترهای تبلیغاتی قرار هستند که در عرض چند ثانیه دیده شوند. در این حالت عادی پیدا کردن زمان برای تشخیص بسیار دشوار است، به خصوص اگر در اتومبیل باشد، برداشتن اطلاعات تماس روی تابلو بسیار دشوار خواهد بود.

این ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در مورد مشتری شما شود و همچنین اثبات کند که این کار اتلاف پول و زمان است. برای او بسیار آسان‌تر است که آگهی‌ای را در بستر رسانه‌های اجتماعی ببیند، روی آن کلیک کند و به طور خودکار به تجارت و خدمات شرکت هدایت شود. در عوض تبلیغات در فضای باز باعث می‌شود تا مشتریان احتمالی مجبور شوند ظرف چند لحظه یک شماره تلفن را به خاطر بسپارند.

مزایا و معایب تبلیغات محیطی ثابت می‌کند که اگر شرکت شما در مورد محل تبلیغات هوشمندانه عمل کنید، می‌توانید یک مزیت بازاریابی خوب را برای خود به ارمغان بیاورید، اما با افزایش بازاریابی دیجیتال، گزینه‌های بسیاری وجود دارد که یک مشتری خاص را بهتر هدف قرار دهد.

این ممکن است یک راه حل خوب برای برخی از مشاغل کوچک‌تر باشد اما در سایر موارد در هنگام تدوین استراتژی بازاریابی خود در نظر گرفتن انواع تبلیغات مهم است.

تبلیغات در فضای باز باید به عنوان بخشی از استراتژی کلی بازاریابی شما در نظر گرفته شود، اما شاید نه به عنوان اولویت اول و به عنوان بازاریابی مکمل برای کانال‌های دیگری که در آن تبلیغ می‌کنید.

به یاد داشته باشید، به عنوان یک قاعده کلی، قبل از اینکه مشتری برای خرید آماده شود، هشت نقطه لمسی متفاوت با برند تجاری شما را تجربه می‌کند. بنابراین یک استراتژی جامع بازاریابی شامل نقاط تماس و کانال‌های مختلف احتمالاً منجر به تبدیل برند یا محصول شما می‌شود.

 

چرا خریداران رسانه تبلیغات محیطی را دوست دارند؟

رسانه تبلیغات محیطی

تبلیغات آنلاین می‌تواند برای خریداران رسانه‌ها کمی ناامید کننده باشد. مسدود کننده‌های تبلیغات به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند و آن دسته از کاربرانی که از مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده نمی‌کنند، چنان مورد تبلیغات قرار می‌گیرند که برجسته کردن آنها دشوار است.

اگر آگهی در سایت محبوب محبوبیتی بالاتر از حد مجاز نداشته باشد، بیشترین احتمال مشاهده آن وجود ندارد. این نگرانی‌های تبلیغات محیطی نیست. بیلبوردها، تابلوها، صفحه نمایش دیجیتال و بقیه اعضای خانواده خارج از خانه قابل کنترل نیستند.

خریداران رسانه‌ای که خارج از خانه خود را بخشی از تبلیغات چندکاناله خود قرار داده‌اند، دریافته‌اند که انجام این کار باعث تقویت کانال‌های دیگر آنها نیز می‌شود.

تحقیقات انجام شده توسط Ocean NeuroScience نشان داد که “مصرف کنندگان ۴۸٪ بیشتر احتمال دارد پس از اینکه در ابتدا در یک تبلیغ خارج از خانه در معرض همان تبلیغ قرار گرفتند، روی تبلیغات موبایل کلیک کنند.

” به همین ترتیب، نیلسن و OAAA دریافتند که ۴۶٪ از بزرگ‌سالان مورد بررسی، پس از اولین بار مشاهده موضوع جستجو در تبلیغات محیطی، جستجوی آنلاین را انجام داده‌اند. نتایج مشابهی نیز با شبکه‌های اجتماعی پیشرو مشاهده شد.

انواع مثال  برای تبلیغات محیطی

  1. تبلیغات محیطی دیجیتال
  2. بیلبوردها
  3. اتوبوس
  4. پوسترها
  5. تبلیغات برای تاسیسات ، مترو و سایر مکانهای سفر
  6. فرودگاه ها
  7. تاکسیرانی ها
  8. گوشه و کنار خیابان

خدمات تبلیغات محیطی

خدمات تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی می‌تواند جایگزینی درخشان برای دنیای تبلیغات دیجیتال و دنیای آنلاین باشد. این مورد نیز می‌تواند محدودیت هایی هم داشته باشد. به عنوان مثال ، افزایش ضد تبلیغات مانند انواع Adblockers . این افزونه ها نشان می‌دهند که به این مشاهده تبلیغات دیجیتال همیشه هم عالی و کامل نیست.

با این حال در این قسمت برخی از خدماتی که تبلیغات محیطی در اختیار مخاطب و تبلیغ کنندگان می‌گذارند را بررسی می‌کنیم.

جلوگیری از تبلیغات محیطی  و منع کردن آن واقعا کار دشواری است و به دلیل اندازه ابعاد بزرگ آن  و تضاد با محیط دنیای واقعی ، می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر مصرف کننده بگذارد.

در کنار این ، تبلیغات محیطی تأثیر مثبتی به عنوان مکمل تبلیغات دیجیتال و آنلاین دارد. یک مطالعه نشان داد که مصرف کنندگان ۴۸ درصد بیشتر پس از قرار گرفتن در معرض تبلیغات محیطی ، در تعامل با یک تبلیغ دیجیتال هستند.

 

تاثیرگذاری مضاعف

دلیل اینکه تبلیغ کنندگان تبلیغات محیطی را دوست دارند ، به دلیل تأثیر بالقوه ای است که می‌تواند بر مصرف کنندگان بگذارد. آنها متوجه این تبلیغات و تاثیر آن می‌شوند.  نمی توان کمپین های تبلیغات محیطی را در مقایسه با تلویزیون ، رادیو یا تلفن همراه نادیده گرفت ، که اغلب می‌توانند رو به افول بروند یا مصرف کننده می تواند به کانال دیگری هدایت شود.

این بدان معناست که تبلیغ کنندگان می‌توانند کمپین های بصری و تأثیرگذاری را به خود جلب کنند که توجه مصرف کنندگان را در نهایت به همراه دارد و به برند ها اجازه می‌دهد پیام خود را کوتاه کنند.

 

رشد و ارتقا خلاقیت

تبلیغات در فضای باز مکانی عالی برای رشد خلاقیت در دنیای تبلیغات است. فضای تبلیغاتی در مقیاس بزرگ و تأثیرگذار مکانی خارق‌العاده برای رشد خلاقیت است.

این را با نیاز به ارائه یک پیام روشن و ماندگار همراه کنید. این گزینه برای آزمایش برخی از ایده‌های خلاقانه برای برند تجاری شما مناسب است. این را با افزایش داده‌ها و تعامل جدیدی که در فضای تبلیغات محیطی در حال رشد است ترکیب کنید و به راحتی می‌توان فهمید که چرا خلاقیت یکی از مؤلفه های اصلی کمپین‌های تبلیغات محیطی است.

امکان استفاده هوشمندانه

تبلیغات محیطی بسیار مکان محور است. با قرار گرفتن در دنیای واقعی، تبلیغ کنندگان باید در نظر بگیرند که تبلیغات خود را در کجا قرار دهند تا مهم‌ترین تأثیر را داشته باشد. با ظهور DOOH و سایر پشته‌های adtech، تبلیغ کنندگان اکنون می‌توانند کارهای موقعیت مکانی بیشتری نسبت به موارد قبلی انجام دهند.

به عنوان مثال، می‌توان در زمان واقعی، اطلاعات جمعیتی مشتریانی که در نزدیکی موجودی تبلیغات محیطی هستند را درک کرد. بر این اساس، تبلیغ کنندگان می‌توانند تبلیغاتی پویا ارائه دهند که در هر لحظه به بهترین وجه مناسب مصرف کنندگان باشد.

به همان روشی که بازاریابی دیجیتال برای ارائه بینش و تجزیه و تحلیل دقیق در مورد تعامل و تبدیل آگهی تکامل یافته است، تبلیغات محیطی نیز اکنون جلب شده است.

برداشت‌های کمپین قابل اندازه گیری بوده و انتسابی امکان هستند. همه این موارد تبلیغات محیطی را به یک جعبه ابزار قدرتمند برای هر بخش بازاریابی تبدیل می‌کنند.

خرید در زمان واقعی

در سال‌های گذشته خرید و تبدیل مشتری از طریق تبلیغات محیطی روندی سخت و زمان‌بر بود. اما امروزه، رقمی سازی و نوآوری به این معنی بوده است که زمان خرید و مشاهده به دقیقه کاهش یافته است.

این بدان معنی است که کمپین‌ها می‌توانند سازگارتر باشند و احتمالاً با محیط و شرایط فعلی مشتری درگیر شوند. به عنوان مثال، تغییر خلاقیت‌ها بر اساس آب و هوا.

این پیشرفت‌ها به این معنی است که این دسته در میان بازاریابان و تبلیغ کنندگان به سرعت در حال رشد است، بیشتر این رشد را به دیجیتالی شدن فضای تبلیغات محیطی نسبت می‌دهند.

روندهای خارج از تبلیغات خانگی

عنصر DOOH صنعت به سرعت در حال رشد است. این صنعت انتظار دارد که به سرعت رشد کند زیرا انقلابی که در سایر حوزه‌های تبلیغات و بازاریابی به اوج جدید رسیده است، به صنعت تبلیغات محیطی رسیده است.

اما همه در صنعت از چه صحبت می‌کنند؟ روندهایی که در دهه بعد و بعد از آن مسلط می‌شوند کدم‌اند؟ با توجه به رشد صنعت و تبدیل شدن به پیشنهادی دیجیتالی، نگاهی می‌اندازیم به آنچه که فکر می‌کنیم روند اصلی باشد.

DOOH

در حالی که اکثر موجودی‌های تبلیغات محیطی فیزیکی است، اکنون صفحه‌های دیجیتال بیشتر بخشی مهم از فعالیت‌های تبلیغات محیطی را شامل می‌شوند.

صفحه‌های دیجیتال بهینه سازی بهتری را ارائه می‌دهند و این بدان معنی است که تبلیغ کنندگان می‌توانند پیام شخصی سازی شده بیشتری ایجاد کنند. علاوه بر این، می‌توان از انواع مختلف محرک‌ها برای ایجاد شکل پویاتر از تبلیغات OOH استفاده کرد.

این نوآوری دیگر در مراحل ابتدایی نیست و تبلیغ کنندگان دقیقاً نشان داده‌اند که OOH دیجیتال تا چه حد می‌تواند مؤثر باشد. علاوه بر این، آنها مقیاس پذیری DOOH را هم نشان داده‌اند.

داده‌های بهتر و دقیق‌تر به این نوآوری‌ها کمک می‌کند. تبلیغ کنندگان اکنون می‌توانند رسانه‌های پویا را بر اساس اطلاعات جمعیتی و رفتار دستگاه‌های تلفن همراه در زمان واقعی ارائه دهند.

تبلیغات در زمان واقعی حیاتی هستند. اما در واقع، این بخشی از روند رو به رشدی است که در آن صنعت در حال تبدیل شدن به یک راه حل واکنش‌پذیرتر است. مقدار زیادی از داده‌هایی که اکنون بازاریابان در اختیار دارند، به این امر دامن می‌زند.

این تطبیق پذیری منجر به شخصی سازی تبلیغات محیطی می‌شود و منجر به نتایج خارق‌العاده تبلیغاتی می‌شود که برای دستیابی به اهداف خود از DOOH استفاده می‌کنند.

 

خرید رسانه تبلیغات محیطی دیجیتال به صورت برنامه ای

خرید در تبلیغات محیطی خودکار نشده است و برای خرید فوری در این کمپین در دسترس نیست. هنوز هم اکنون در بسیاری از سیستم عامل‌ها و مکان‌هایی که بازاریابان می‌توانند تبلیغات موبایل یا نمایشگر خود را خریداری کنند، در دسترس است.

به همین دلیل، تبلیغ کنندگان اکنون می‌توانند در چندین کانال و رسانه از جمله تبلیغات محیطی به صورت یکپارچه کمپین‌هایی را ایجاد کنند.

این خرید در زمان واقعی همچنین استفاده از مجموعه داده‌های شخص اول و سوم را تسهیل می‌کند. گنجاندن این مورد در کمپین‌ها می‌تواند همان اثری را داشته باشد که در دنیای بازاریابی دیجیتال داشته است، یعنی حداکثر شخصی سازی و افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI).

 

اسناد و اندازه گیری

منطقه اندازه گیری بازاریابان می‌توانند بینشی دقیق درباره تاثیری که کمپین های دیجیتال آنها بر آگاهی و تبدیل ایجاد می‌کنند ، مشاهده شوند که همه قابل اندازه گیری و به راحتی قابل مشاهده هستند . اما اکنون داده ها و اطلاعات مربوطه این مورد را برای صنعت تبلیغات محیطی فعال کرده اند.

در نتیجه ، برند ها اکنون می‌توانند تعداد برداشت هایی را که یک تبلیغ محیطی ایجاد کرده مشاهده کنند. تجزیه و تحلیل و بینش از استفاده از نظر سنجی برای اندازه گیری این معیارها پیش رفته است.

اما این نوآوری با داده ها با برداشت به پایان نمی رسد. داده های هوشمند می‌توانند به بسته شدن حلقه انتساب در خانه کمک کنند. داده های حرکتی مربوط به بازدید از فروشگاه می‌تواند نسبت دیجیتالی را به دنیای آفلاین و تبلیغات محیطی وارد کند.

 

نکاتی برای کمپین های تبلیغات محیطی

کمپین تبلیغاتی

مانند هر نوع کمپین بازاریابی، برنامه ریزی دقیق برای اطمینان از اینکه بیشترین ارزش را از تبلیغات محیطی کسب کنیم بسیار مهم است.

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که تلفن هوشمند می‌تواند توجه را به خود جلب کند. بنابراین ورود به آن یک هدف حیاتی از مبارزات OOH است. همان‌طور که اشاره کردیم، این امر با ظهور DOOH و سایر فن آوری های تعاملی آسان‌تر می‌شود.

در اینجا چند نکته اساسی برای اطمینان از موفقیت کمپین‌های تبلیغات محیطی خود و بهترین بازده از بودجه تبلیغات محیطی آورده شده است.

 

داده‌ها یک ابزار کلیدی است

یکی از مهم‌ترین تحولات ایجاد شده در دنیای تبلیغات و بازاریابی، در دسترس بودن داده‌ها است. این امر منجر به شخصی سازی بهتر، هدف گیری بهتر و اندازه گیری دقیق‌تر شده است.

اطمینان حاصل کنید که در صورت موجود بودن، از داده‌ها در رقابت‌های تبلیغات محیطی خود استفاده می‌کنید. بدانید که با خرید رسانه تبلیغات محیطی به صورت برنامه نویسی شده باید داده‌ها را چگونه برای بهبود نتایج کمپین خود بررسی کنید. می‌توانید گزینه‌های استفاده از مجموعه داده‌های خود برای بهبود رقابت‌های تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

برای بازاریابان، تبلیغات در فضای باز اکنون مکانی هیجان انگیز است. داده‌ها به نوآوری و ایجاد رقابت‌های قدرتمند DOOH دامن می‌زنند. اکنون به یک اکوسیستم داده بزرگ دسترسی داریم که ده سال پیش در دسترس نبود.

این مجموعه داده‌ها، تبلیغ کنندگان را قادر می‌سازد تا فعالیت‌ها و امور خود را بیشتر و بهتر انجام دهند. با این حال، تبلیغات فقط به خوبی داده‌هایی است که به آن مربوط می‌شوند.

بازاریاب‌ها باید از داده‌هایی که در DOOH استفاده می‌کنند آگاه باشند. داده‌های شخص ثالث باید بسیار بررسی شود و مشارکت مستقیم با ارائه دهندگان شخص ثالث راه حل بسیار بهتری برای این کار است.

 

یک کمپین اشتراکی را امتحان کنید

بهترین تبلیغات برای منازل، تبلیغاتی خانگی هستند که برای ایجاد هیاهو و اشتیاق طراحی شده‌اند. در این کمپین‌ها وقتی افراد در مورد آنها صحبت می‌کنند و آنها را به اشتراک می‌گذارند بهتر کار می‌کنند. می‌توان گفت نوعی از تبلیغات دهان به دهان است.

بعضی اوقات مکان‌های شلوغ بهتر از مکان‌های مختلف است

خرید بنر در سایت‌ها یا مکان‌هایی که ارزان‌تر هستند می‌تواند وسوسه انگیز باشد. اما وقتی صحبت تبلیغات محیطی پیش روی ما است، بهتر است دید و رویکردی متفاوت داشته باشید.

برای ایجاد بیشترین تأثیر، بهتر است یک سایت با بازدید بالا انتخاب کنید که به تعداد مکان‌های مختلف به دست افراد برسد.

کمتر با تبلیغات محیطی بیشتر است

در هنگام ایجاد تبلیغات خارج از خانه، مهم است که از ساده بودن پیام خود اطمینان حاصل کنید. این قضیه در مورد تبلیغات محیطی کمتر صدق می‌کند زیرا بیشتر مصرف کنندگان فقط برای مدت کوتاهی به تبلیغ شما نگاه می‌کنند.

با چند ثانیه توجه، مهم است که تعداد کلمات را به حداقل برسانید و از تصاویری که احتمالاً توجه را به خود جلب می‌کنند، استفاده کنید. هدف در این سبک تبلیغات، بیشتر فریب دادن است تا اطلاع رسانی.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله موضوع تبلیغات محیطی (OOH ) مورد بررسی بود. تبلیغات محیطی به نوعی از تبلیغات گفته می‌شود که در آن کمپین تبلیغاتی طراحی شده و در فضای باز به اشتراک و در در دسترس قرار داده می‌شود.

این تبلیغات مانند هر سبک تبلیغاتی دیگر دارای مزایا و معایب مربوطه به حیطه کاری خود را دارند. اما در این نوع از تبلیغات ما بیشتر با خلاقیت و تأثیر گذاری مضاعف همراه هستیم و نتیجه می‌گیریم که مزایا و بازدهی این سبک تبلیغات بیشتر از معایب آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا