آموزش سئو

سئو منفی یا Negative Seo چیست؟ + ویدئو

سئو منفی هر عمل مخربی است که با هدف خرابکاری در رتبه بندی جستجو در وب سایت یک رقیب انجام می‌شود. سئو منفی در کل تکنیکی مضر به حساب می‌آید و در دراز مدت باعث پسرفت کسب و کار و نتایج شما می‌شود پس اصلا از سئو کلاه سیاه استفاده نکنید و حتما اگر هم این اتفاق روی سایت شما در حال پیاده سازی است سریعا از آن جلوگیری نمایید.

لیست عناوین پنهان

انواع حملات منفی سئو

انواع حملات منفی سئو

انواع مختلفی از این تکنیک سیاه یعنی سئو منفی وجود دارد. در این مقاله انواع رایج آن شرح داده شده‌است.

هک کردن وب سایت

این ممکن است کارآمدترین و در عین حال پرهزینه ترین تاکتیک در سئو منفی باشد. همانطور که می‌دانید، با هک یک وب سایت، هکر می‌تواند عملکرد سئو سایت را هر طور که می‌خواهد تضعیف کند.
اگر این از انواع تهاجمی باشد که منجر به از دست رفتن نتایج موتور جستجو شود ، می‌توان نام آن را سئو منفی گذاشت.

اسکراپ کردن ایجاد نسخه های تکراری از وب سایت

این تکنیک اینگونه صورت می‌پذیرد که از سایتی که محتوای تازه و جدیدی را تولید کرده‌است، به مقدار زیادی کپی برداری می‌شود و در سراسر محیط اینترنت پخش می‌شود.

ارسال نظرات منفی ساختگی درباره وب سایت

این تاکتیک ممکن است برای از بین بردن اعتبار یک وب سایت (یا نام تجاری) مفید باشد، بنابراین، می‌تواند منجر به کاهش بازدید در آن سایت شود.

حذف بک لینک های وب سایت با ارسال درخواست های حذف جعلی به وب مسترها

هکر‌ها ممکن است در تلاش برای آسیب رساندن به موقعیت هایی که شما در اختیار دارید، مشخصات بک لینک شما را هدف قرار دهند. آنها ممکن است وانمود کنند که شما یا از طرف نمایندگی شما هستند.
آنها با وانمود کردن و بازی کردن نقش شما، با مدیران وب در ارتباط قرار می‌گیرند تا آنها را ترغیب کنند لینک‌هایی را که به سایت شما اشاره دارند، حذف کنند.

البته مواردی که در گفته شده تکنیک‌های رایج در بین موارد سئو منفی بود. این تکنیک سیاه هرروزه در حال پیشرفت است و نتیج و عواقب بدی را نیز به همراه دارد.

چرا حملات منفی سئو به سختی قابل تشخیص و اثبات است

حملات منفی سئو

ردیابی و اثبات حمله سئو منفی بسیار مشکل است، خصوصاً اگر نمایه لینک دهنده وب سایت قبلاً حاوی چند لینک سمی بوده و یا محتوای سایت ضعیف باشد.

اغلب اوقات، مدیرانی که معتقدند قربانی سئو منفی می‌شوند، سایر مواردی را که می‌توانند باعث افت رتبه‌شام شوند را با سئو منفی اشتباه می‌گیرند. از جمله:

 • به روزرسانی در الگوریتم های گوگل
 • فیلتر شدن با فیلتر الگوریتمی گوگل

گاهی اوقات این افت‌ها با سئو منفی اشتباه گرفته می‌شوند. یکی از مشاورین برتر در زمینه سئو چنین می‌گوید:

ما مشتریان زیادی داشته‌ایم که کاملاً اعتقاد داشتند دچار افت رتبه می‌شوند زیرا یکی از رقبای آن‌ها، لینک‌هایی غیرطبیعی را به سمت سایت آنها هدایت کرده است. تقریباً در هر مورد، ما می‌توانیم توضیح قابل قبول دیگری برای افت رتبه کسب کنیم.

این بدان معناست که شما نباید بلافاصله بعد از افت رتبه، سئو منفی را دلیل این کار بدانید.

برای جلوگیری از تأثیر احتمالی به روزرسانی در الگوریتم‌ها و فیلترهای الگوریتمی، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که کیفیت محتوای شما مطابق با دستورالعمل های گوگل است و به دنبال پروفایل بک لینک خود هستید.

حسابرسی از لینک‌های پشتیبان شما بسیار مهم است، زیرا ممکن است از قبل دارای یک نمایه بک لینک باشید که فیلتر کردن گوگل ممکن است آن را اسپم تشخیص دهد.

برخی از وبمستران این عوامل را فراموش می‌کنند و بلافاصله اینگونه قضاوت می کنند که وب سایت آنها دچار سئو منفی شده‌ است.
بنابراین، محتوای وب سایت شما باید همیشه بهینه، جذاب، کاربر محور و دارای نمایه بک لینک باشد و همچنین وب سایت شما باید تا حد ممکن قابل اعتماد و تمیز باشد.

نحوه شناسایی سئو منفی

نحوه شناسایی سئو منفی

افت ناگهانی در ترافیک جستجو

یکی از مواردی که می‌تواند دلیل سئو منفی باشد، افت ناگهانی ترافیک جست و جو شما است. بنابراین اگر افت ناگهانی در ترافیک جستجویتان را مشاهده کردید، با این فرض که خودتان درگیر هیچ چیز ناخواسته ای نبوده‌اید، این می تواند نشانه سئو منفی باشد.

اطلاع رسانی مجازات دستی
مجازات گوگل به دو نوع وجود دارد:
دستی و الگوریتمی.

به طور کلی تنها با مشاهده افت ترافیک (و رتبه بندی) فقط مجاز به جریمه الگوریتمی خواهید بود. اما اگر مجازات دستی باشد، از طرف گوگل یک پیام متنی کوتاه دریافت خواهید کرد که مشکل احتمالی را برایتان عنوان کرده است و سریعا شما باید از آن جلوگیری کنید تا رتبه سایت خود را در موتور جستجو از دست ندهید.

هشدار پیوندهای غیر طبیعی

اگر سئو شما همچنان سفید و به دور از هرگونه تخلف هم باشد، مجازات گوگل ممکن است در اثر حمله سئو منفی برای شما ایجاد شده باشد.

ایجاد کلمات کلیدی فردی

اگر ترافیک جستجوی شما پایین است، احتمال اینکه رتبه شما نیز پایین باشد وجود دارد. برای رهایی از این کار، شما باید کلماتی را انتخاب کنید که کاملا برای مخاطب شما مفید باشند. با این کار رفع نیازی را انجام می‌دهید و رتبه بالاتری را نیز دریافت خواهید کرد.

ردیاب

از جمله کارهای دیگری که می‌توان برای شناسایی سئو منفی انجام داد، ردیابی و پیدا کردن کلمات کلیدی مفید است.اگر یک کلمه کلیدی خاص، متفاوت و موفق در رابطه کاری خود استفاده کنید، درصد شناسایی سئو منفی بالا می‌رود و احتمال بروز آن نیز کم می‌شود.
بنابراین مطمئن شوید که مهمترین کلمات کلیدی خود را پیگیری کرده اید.

 

جلوگیری از سئو منفی

جلوگیری از سئو منفی

مجوعه لینک‌های اسپم شده + مزارع لینک

به لینک‌هایی که به سایت شما منتهی می‌شوند و مسیر نهایی به سمت شما می‌باشند، بک لینک می‌گویند.مزرعه لینک از جمله مواردی است که بوسیله آن می‌توان بک لینک دریافت کرد.

اگر این قانون در مسیر درست استفاده شود، نتیجه نهایی، افزایش بازدید و ترافیک برای شما خواهد بود. ولی این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد و اکثرا در مسیر اشتباهی از آن استفاده می‌کنند.

در مزرعه لینک، بک لینک‌های زیادی قرار دارند. در بین این‌ها لینک‌های اسپم شده نیز وجود دارد که خواه نا خواه به سایت شما اصابت می‌کنند. و از معایب مزرعه لینک می‌تواند باشد.
و همین نیز باعث شده تا افرادی که می‌خواهند سئو منفی برای شما ایجاد کنند، از این طریق اقدام کنند و باعث افت وبسایت شما شوند. و آخر این ماجرا به جریمه شدن وبسایت شما ختم می‌شود.

چگونه این را سرکوب کنیم؟

در وحله اول این مورد را یادآور می‌شویم که همه وبسایت‌ها، مورد حمله این تکنیک سیاه قرار می‌گیرند. برای جلوگیری و در معرض خطر نبودن، در ابتدا با سایت‌های معتبر و مرتبط حوزه کاری خود کار کنید.
در قسمت دوم از طریق ابزار ” گوگل وبمستر ” لینک‌های ورودی به سایت خود را حتما چک کنید. در این مرحله لینک‌هایی که مشکوک بنظر رسیدند را سریعا حذف کنید.

حمله هکرها

به منظور هک و ربودن اطلاعات وبسایت‌ها، هکر‌ها در این حوزه فعالیت می‌کنند. و در عوض باز پس دادن دیتاهای دزدیده شده مبلغ و یا چیزی دریافت می‌کنند.

از موارد مورد علاقه هکر‌ها، پیدا کردن باگ در سایت و تخریب کامل آن می‌باشد. که این به نوع خود سئو منفی است. بنابراین شما قطعا باید سایت خود را بازسازی و از نفوذ هرگونه آسیب به آن جلوگیری کنید.
آن‌ها با تکنیک‌هایی که در پایین گفته می‌شود، به سایت شما ضرر می‌زنند.

 1. پایین آوردن نتایج جستسجو با کدنویسی تخریبگر و محتوایی به شدت غیر قابل قبول
 2. کپی کردن دیتا و محتواهای منتشر شده در وبسایت شما
 3. اسپم کردن و بارگذاری لینک‌های مخرب
 4. پاک کردن عکس و لینک‌های آپلود شده
 5. محکوم نشان دادن شما به سئو با حذف HTML5

چگونه از هک شدن جلوگیری کنیم؟

برای کاربران وردپرس:

برای این دسته از افراد، برنامه Google Authenticator پیشنهاد خوبی است. گوگل با ارائه این خدمت کمکی بزرگی به کاربران کرده‌است. آن‌ها می‌توانند برای ورود به وبسایت خود از این برنامه رمز ساز استفاده کنند و امنیت وبسایت خود را تامین کنند.
ویژگی‌های خاص این برنامه اینگونه است:

۱- ساخت پسوردهای قوی و ترکیبی
۲- قابلیت تغییر پسورد
۳- تهیه و برروزرسانی بک آپ

از آنجایی که وبسایت شما هر لحظه و هر زمانی می‌تواند مورد حمله قرارگیرد، داشتن مشاوره امنیتی کار درست به شما پیشنهاد می‌شود.

اطلاعات کپی شده وبسایت‌ها

از مواردی که باعث کاهش بازدید و سئو منفی شما می‌شود کپی کاری است. بعضی افراد با این دید که می‌توان بک لینک خوبی از این راه دریافت کرد، به این قسمت ورود می‌کنند. آنها با کورکورانه عمل کردن وبسایت خود را رو به نابودی خواهند برد.

 

چگونه این را سرکوب کنیم؟

اگر طرز فکر شما اینگونه است، لطفا آن را فراموش کنید. چون گوگل دشمن محتوای کپی و دوست اطلاعات جدید و منحصر به فرد است. به همین علت حتما قبل از نشر دادن محتوای خود، آن را کاملا چک کنید و از صحت کپی نبودن آن مطلع شوید.

برخورد خلاف قوانین شبکه‌های اجتماعی

این از مواردی که به شدت به ضرر شما عمل می‌شود است. شاید روح شما نیز از این مسئله خبر دار نباشد. اما افرادی هستند که با برند و نام تجاری شما و وبسایتتان در شبکه‌های اجتماعی حساب درست می‌کنند.
هدف آنها، داشتن رفتاری مخرب و خلاف قوانین این شبکه‌ها است. هویت و برند شما با این کار، ناخواسته نابود می‌شود. و از عواقب آن کاهش رتبه و داشتن رتبه منفی نیز است.
اسپمر‌ها با قرار دادن لینک‌هایی که به سایت شما هدایت می‌شوند این کار را انجام می‌دهند. آنها این لینک‌ها را در شبکه‌های اجتماعی ریپورت شده بارگذاری می‌کنند تا باعث تخریب شما شوند.

چگونه این را سرکوب کنیم؟

برای جلوگیری از این هدف، ابتدا برای خود صفحات رسمی با نام کاربری مشخص تعیین کنید. و بعد طرفداران و مخاطبان خود را در جریان بگذارید. با این کار نرخ سو استفاده از برند شما به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

عملکرد و سرعت وبسایت

امروزه اکثر مردم صبر کافی ندارند و به دنبال سریع‌ترین بازخورد هستند. بنابراین اگر سرعت و عملکرد سایت شما ضعیف باشد، در واقع مخاطبان خود را از خود دور می‌کنید.

چگونه این را سرکوب کنیم؟

در این راستا حتما مقالاتی در مورد افزایش سرعت سایت بخوانید و یا اگر از وقت کافی برخوردار نیستید آن را به متخصص این کار بسپارید. در این راستا حتما بوسیله ابزار‌های مناسب سایت خود را برای بهینه شدن بررسی کنید.

جلوگیری از هک شدن یک وب سایت

جلوگیری از هک سایت

نرم افزار‌های خود را به روز نگه دارید

این مسئله بروز رسانی بسیار مهم و حیاتی است. شاید درک آن برای شما آسان نباشد ولی، بسیاری از هکر‌ها به دلیل پشتیبانی نکردن نرم‌افزار‌های شما از نسخه بروز به سیستم و یا حتی وبسایت شما نفوذ می‌کنند.
پس همیشه در امر بروز رسانی، پپش قدم باشید. برای این کار خود را در معرض بروز بودن برنامه قرار دهید و از آخرین خبر و اطلاعات مطلع باشید.

در برابر حملات XSS ایمن باشید

نتیجه این حملات در اختیار قرار دادن دیتاهای شما در معرض دید کاربران است. با این کار تقریبا همه می‌توانند در تغییر مطالب سایت شما دخیل باشند و این یک فاجعه بزرگ است.

از ابزارهای قدرتمند در مقابل حملات XSS (CSP) است. CSP یک فرایندی است که سرور شما را می‌تواند برگرداند. CSP به مرورگر دستور می‌دهد که چطور و چگونه JavaScript در صفحه اجرا کند.

مراقب پیام‌های خطا باشید

مراقب میزان اطلاعاتی که در پیام‌های خطای خود می‌دهید، باشید. برای اطمینان از این کار حداقل خطاها را در اختیار کاربران خود قرار دهید. همچنین جزئیات استثنای کامل را نیز ارائه نکنید، زیرا این حملات می تواند حملات پیچیده‌تر را بسیار ساده کند.
برای رفع این مورد، خطاهای دقیق را در گزارش های سرور خود نگه دارید و فقط اطلاعات مورد نیاز را به کاربران نشان دهید.

اعتبارسنجی دوطرفه

اعتبارسنجی باید همیشه از طرف مرورگر و سرور انجام شود. مرورگر می‌تواند شکست های ساده‌ای را برای شما رقم بزند. با این وجود راهی است که می‌توان این موارد را دور زد.
اعتبار سنجی راه حل مورد نظر ما می‌باشد. همچنین شما باید اطمینان حاصل کنید که این اعتبارسنجی دقیق و عمیقی وجود دارد. زیرا عدم انجام این کار می‌تواند منجر به وارد کردن کد مخرب یا کد برنامه نویسی در پایگاه داده شود یا نتایج نامطلوبی را در وب سایت شما ایجاد کند.

بررسی رمزهای عبور

همه کسانی که تا حدودی اطلاع دارند، می‌دانند که باید از رمزهای عبور پیچیده برای در معرض آسیب نبودن استفاده کرد. اعمال الزامات رمز عبور مانند حداقل هشت حرف، از جمله یک حرف بزرگ و شماره به محافظت از اطلاعات آنها در طولانی مدت کمک می‌کند.

همانطور که انتخاب رمز عبوری قوی حائز اهمیت است، حفظ، نگهداری و یادآوری آن نیز به مراتب مهم می‌باشد. در صورت هک شدن رمز‌های عبور شما، اطلاعات خود در معرض آسیب، انتشار و … قرار می‌گیرند.
در این راستا LastPass برنامه و افزونه‌ای است که با داشتن یک حساب کاربری و همگام سازی با آن، می‌توانید نام‌های کاربری و رمز عبور خود را در مکانی امن قرار دهید.

از بارگذاری پرونده خودداری کنید

اجازه دادن به کاربران برای بارگذاری پرونده در وب سایت شما می‌تواند یک خطر بزرگ امنیتیدر وب سایت باشد. هر فایلی که بارگذاری می‌شود‌، هر چند بی‌آسیب به نظر برسد‌، می‌تواند حاوی اسکریپتی باشد که در صورت اجرا بر روی سرور‌، وب سایت شما را کاملاً مورد حمله قرار دهد.

راه حل پیشنهادی این مورد، جلوگیری از دسترسی مستقیم به پرونده های بارگذاری شده است. به این ترتیب ، هر پرونده بارگذاری شده در وب سایت شما در پوشه ای خارج از پایگاه داده به عنوان یک فایل ذخیره می‌شود.

از HTTPS استفاده کنید

HTTPS پروتکلی است که برای تأمین امنیت از طریق اینترنت استفاده می شود. HTTPS تضمین می‌کند که کاربران در حال گفتگو با سروری هستند که انتظار دارند و هیچ کس دیگری نمی‌تواند محتوایی را که هنگام انتقال می‌بیند رهگیری یا تغییر دهد.

گوگل به طور قابل توجهی اعلام کرده است که اگر از HTTPS استفاده کنید ، سایت شما را ترفیع داده و در رتبه بندی درجه بالایی دریافت می‌کنید.

ابزارهای امنیتی وب سایت را دریافت کنید

بعد از انجام تمامی مراحل ذکر شده، وقت آن رسیده که خود را تجهیز کنید. به این منظور ابزار‌های امنیتی مورد نیاز وبسایت خود را دریافت کنید.

Netsparker از ابزار های معروف در این زمینه است که نسخه رایگان و نسخه آزمایشی آن در دسترس می‌باشد. از این برنامه برای جلوگیری از آزمایش SQL و حملات XSS استفاده می‌شود.
طبق گفته‌ها Netsparker پیشرفته ترین اسکنر امنیتی منبع باز است. این برنامه برای آزمایش آسیب پذیری‌های شناخته شده قابل استفاده است. در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰۰ مورد را اسکن می کند.
صرف نظر از محاسن گفته شده، راه اندازی Netsparker دشوار است و باید شخصی که اطلاعات کافی را در این زمینه دارد، آن را راه‌اندازی کند.

حذف بک لینک جعلی

لینک های اسپمی که باید از آنها اجتناب کنید.تقریباً هر لینکی که مربوط به حوزه کاری شما نباشد و بی‌ربط باشد، در گروه لینک‌های بی‌فایده قرار دارد. برخی از انواع بک لینک‌ها نیز هستند که شما هرگز نباید آن‌ها را با وبسایت خود ارتباط دهید، مانند:

 1. لینک‌های جریمه شده
 2. لینک‌های موجود در مزرعه لینک
 3. لینک‌هایی که موارد غیر‌اخلاقی در بر دارند ( قمار، پورنوگرافی، قاچاق و … )
 4. لینک‌های خارجی زبان
 5. لینک‌های نامربوط در حوزه فعالیت

این لینک‌ها و موارد مشابه آن از یک قدمی وبسایت شما هم نباید رد شوند. اگر حتی سایت شما کوچک‌ترین لینک در این زمینه را دریافت کند شامل افت و در مراحل بعد جزیمه می‌شود.

پیدا کردن منبع لینک‌های مخرب

ابزارهایی مانند Ahrefs ، Moz ، SEMRush و Monitor Backlinks برای این منظور مفید هستند. کار این برنامه‌ها یافتن و مشخص کردن لینک‌های مخرب است.

از هر ابزاری که برای شناسایی لینک‌های مخرب استفاده می‌کنید، سعی کنید یک فایل CSV قابل بارگیری را خروجی بگیرید تا داده ها را منظم و مرتب کنید. این کار باعث داشتن اطلاعات دقیق شده و در زمان شما بسیار صرفه جویی می‌کند.

درخواست حذف از وب سایت

با این اوصاف، احتمال حذف یک بک لینک با کیفیت پایین با درخواست خوب مدیر وب سایت متخلف نزدیک به صفر است. این اقدامی است که گوگل شما را ملزم می کند قبل از اینکه بخواهد لینکی را نادیده بگیرید، انجام دهید.

تقریباً در ۹۰٪ موارد ، نمی توانید اطلاعات تماس شخصی را که به آن وب سایت دسترسی دارد پیدا کنید. بیشتر آنها حتی یک صفحه تماس عمومی برای ارسال ایمیل از طریق شما ندارند. در این صورت ، برای جستجوی مالک وبسایت از WHOIS Domain Lookup استفاده کنید.

یافتن و گزارش دادن نظرات منفی جعلی درباره وب سایت شما

ممکن است یک نظر و فیدبک منفی مشکل ساز نباشد. اما مسلما چندین نظر منفی باعث ثبت بازخورد و عملکردی پایین برای شما می‌شود.در این قسمت تعدادی از تفاوت‌های میان حساب و پیام‌های جعلی و واقعی را بررسی کردیم:

عکس پروفایل

جاعلان این کار، هم باهوش هستند و در عین حال آماتور. آنها از عکس پروفایل برای خود استفاده می‌کنند. منتها عکس سلبریتی‌ها و اشخاص معروف. بنابراین این می‌تواند یک ربات یا حساب جعلی باشد.

منفی یا مثبت بودن

این در مورد مثبت و منفی بودن نظر‌ها نیز صدق می‌کند. نه فقط نظرات منفی بلکه مثبت‌ها هم میتوانند جعلی باشند.

زبان و غلط املایی

غلط‌های املایی و یا زبان نامربوط نیز می‌تواند از جمله مواردی باشد که یک حساب جعلی را آشکار می‌سازد.

لحن منفی یا نفرت انگیز

نبود دلیل مشخصی که چرا آنها نظر منفی با لحنی رکیک و بد را می‌نویسند.

نظرهای های جعلی را گزارش دهید

اگر به جعلی بودن بازبینی مشکوک هستید، اولین کار شما گزارش بررسی به سایت است.اکثر سایت ها مایلند نقد و بررسی های جعلی واضح را کاهش دهند. این را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است که با نظر شما هم مخالفت شود.

عنوان خود را ثابت کنید

با این حال ، حتی هنگام گزارش بررسی های جعلی ، باید دقیق باشید و حرف خود را اثبات کنید.برای تحقیق و جمع آوری شواهد لازم وقت بگذارید. فقط در این صورت است که پرونده شما جدی گرفته می شود و بهترین فرصت را برای برطرف را به شما می‌دهد.

به صورت حرفه ای به نظرات پاسخ دهید

در این مورد شما به حذف نظر جعلی یک قدم نزدیک‌تر می‌شوید. شما نباید با نظر و کاربران بحث و گفتمان کنید. اما عذرخواهی و توضیح دادن در آن مورد کاملاً مناسب است. تشکر از مشتریان برای بررسی های خوب می‌تواند تفاوت زیادی در هنگام بازگشت آنها به وجود آورد.

یک مطالعه نشان می‌دهد که ۸۹٪ از مشتریان پاسخ ی را که به نظراتشان داده می‌شود را می خوانند. مطمئن شوید که نام و مکان کسب و کار خود را در پاسخ گنجانده اید تا سئو شما را افزایش یابد.

بیشتر بررسی های منفی واقعی هدف کینه توزانه نیست، بلکه بیشتر بیان یک شکایت و نقد به شما است. با داشتن سیاست می‌توانید آن را به بهترین شیوه پاسخ دهید و مناسبترین خروجی را دریافت کنید.

هنگام پاسخ دادن به نظرات منفی ، از استفاده از نام و مکان کسب و کار خود خودداری کنید. در حالت ایده آل، مکالمه را به صورت آفلاین منتقل کنید.هنگام پاسخ به بررسی جعلی ، بدیهی است که این کار را انجام ندهید ، بلکه بر خدمات خوب مشتری خود تأکید کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

سئو منفی از جمله عوامل مخرب و سیاهی است که با مقصود خرابکاری در رتبه بندی جستجو در وب سایت رقیب انجام می‌شود. این عمل عواقب دراز مدت و بدی را برای شما و کسب و کارتان به همراه دارد.
سئو منفی دارای انواع مختلفی از خود است، همانند: هک کردن وبسایت، کپی کاری و اسکراپ کردن، ارسال نظرات منفی و حذف بک لینک.

شناسایی تکنیک سئو منفی بسیار دشوار است. این به مراتب مشکل‌تر است اگر ظاهر لینک، حاوی لینک‌های مخرب بوده و سایت نیز محتوای ضعیفی داشته باشد.

چند نمونه وجود دارند که بوسیله آنها می‌توان تا حدودی سئو منفی را شناسایی کرد از جمله: افت ناگهانی در ترافیک جست و جو، مجازات دستی گوگل و ….

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا