استراتژی بازاریابی

بازاریابی انبوه یا مس مارکتینگ (Mass marketing) چیست؟

عموماً برای خرید یک محصول، نیازهای معقول و متعارف آن جنس در ذهن مخاطب مطرح هستند. از مس مارکتینگ و یا بازاریابی انبوه هم برای این کار استفاده می‌شود. پس همراه ما باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

مس مارکتینگ چیست؟

مس مارکتینگ چیست

اساساً، مس مارکتینگ استراتژی‌ای است که در جهت جذب بخش عظیمی از مخاطبان از آن استفاده می‌شود. هدف از این کار پرداختن به بیشترین تعداد مشتریان بالقوه در عین نادیده گرفتن تفاوت‌های جمعیتی است.

استراتژی درگیر در این نوع هدف گذاری بازاریابی بر حجم بیشتری از فروش با قیمت‌های پایین‌تر متمرکز بوده تا حداکثر قرار گرفتن در معرض محصول را بتوان به‌دست آورد.

بازاریابی انبوه در تبلیغات کالاهایی که به عنوان ضروریات ارائه می‌شوند، تضمین می‌شود که مردم به هر حال برای آن خرید می‌کنند بسیار مؤثر است. محصولات مس مارکتینگ برخی از عناصر مشترک را شامل می‌شوند:

توسعه محصول

معمولاً مس مارکتینگ با محصولاتی با هدف عمومی همراه است که مورد استقبال مشتریان گسترده ای قرار می‌گیرد.

  1. طراحی : طراحی در استراتژی بازاریابی انبوه باید همیشه در دسترس باشد.
  2. قیمت گذاری: عنصر قیمت گذاری شامل گزینه های مقرون به صرفه برای مشتری بسیار گسترده است.
  3. تبلیغ : رسانه های پخش معمولاً با بازاریابی انبوه همراه هستند زیرا می توانند طیف وسیع تری از مخاطبان را در بر بگیرند.

برخی از ویژگی های اصلی مس مارکتینگ

Mass marketing چیست

هدف شامل رویکرد و دید دراز مدت است. شرکت ها باید هرچه بیشتر مردم را تحت فشار قرار دهند تا بازدهی بیشتر کسب کنند.
از رسانه های جمعی برای انتشار پیام تمایز نیافته محصول باید استفاده کرد.

اکثر شرکت ها از این استراتژی برای ایجاد تصویر نام تجاری و تلاش های فراخوان نام تجاری یا معرفی محصولات جدید در بازار استفاده می‌کنند.

تعریف مس مارکتینگ

مس مارکتینگ یک استراتژی بازاریابی تمایز نیافته است که در آن سازمان تصمیم می‌گیرد با یک استراتژی یا یک پیشنهاد، از بازاریابی انجام شده در بازار، بخش‌های بازار و تلاش برای جلب نظر کل بازار چشم پوشی کند.

نمونه‌هایی از مس مارکتینگ

نمونه‌ مس مارکتینگ

اپراتورهای مخابراتی از کمپین‌های بازاریابی انبوه استفاده می‌کنند زیرا تعداد زیادی از افراد از خدمات مخابراتی استفاده می‌کنند. علاوه بر این، چندین محصول FMCG مانند صابون‌ها و شوینده‌ها از بازاریابی گسترده استفاده می‌کنند.

دئودورانت های بدن و همچنین بسیاری از محصولات بهداشت شخصی از این استراتژی بازاریابی استفاده می‌کنند زیرا توسط بخش بزرگی از بازار استفاده می‌شوند.

کوکاکولا یکی دیگر از نمونه‌های خوب بازاریابی انبوه است. تبلیغات تلویزیونی آن را می‌توان در تعطیلات زمستانی نیز مشاهده کرد که به گونه‌ای طراحی شده است که به سادگی برای همه جذاب باشد.

از آنجا که کوکاکولا محصولی است که از نظر محبوبیت در انواع مختلف قرار دارد. کمپین بازاریابی انبوه آن در طول زمان بسیار مؤثر و موفق به اثبات رسیده است.

بازاریابی محصولات برای توده مردم در بخش‌هایی مانند کالای بادوام مصرف کننده، FMCG همراه با انواع خدمات بسیار رایج است. با این حال، محصولاتی که نیازهای مشتریان را تأمین می‌کنند باید استراتژی بازاریابی متفاوت را اجرا کنند.

متوسط بازاریابی انبوه

برای یک کمپین موفق مس مارکتینگ، تبلیغات باید “مجموعه‌ای از نیازهای محصول باشد که در بیشتر مصرف کنندگان در یک بازار هدف مشترک است”. موارد زیر به طور سنتی بر روی آن تمرکز می‌کنند:

مزایای بازاریابی انبوه

یک مزیت عمده تبلیغات و فروش به بازار انبوه دامنه و همچنین بهره‌وری هزینه در مقیاس بزرگ‌تر است. تمام پیام‌های تبلیغاتی که از طریق رسانه‌های جمعی مانند رسانه‌های صدا و سیما و رسانه‌های چاپی پخش می‌شوند، توانایی دستیابی به میلیون‌ها بیننده را در یک نمایش دارند.

علاوه بر این، دستیابی به صرفه اقتصادی می‌تواند توزیع انبوه محصولات را در مقایسه با ارائه و تحویل محصولات بر اساس بازار هدف خاص، ارزان‌تر کند.

از آنجا که پیام بسیار مشخص است و تلاش برای برند سازی بسیار متمرکز است، تصویر برند در ذهن افراد تقویت می‌شود. این پیوند تصویر قدرتمند برند و رهبری هزینه، توانایی ایجاد سدی در ورود به بازار را دارد که می‌تواند هم از رقبا و هم از رقابت دلسرد شود.

معایب مس مارکتینگ

با وجود داشتن مزایای فراوان، بازاریابی انبوه نقاط ضعفی را برای مشاغل به همراه دارد. استراتژی بازاریابی تمایز نیافته اجازه می‌دهد همه تخم‌ها را در یک سبد قرار دهید. این باعث می‌شود ذاتاً در برابر تغییراتی که در محیط بازاریابی رخ می‌دهد آسیب پذیر باشند.

در کنار این مشتریان قادر به ایجاد وفاداری نسبت به برندهایی نیستند که از طریق بازاریابی گسترده منتشر می‌شوند. این امر به حاشیه منجر می‌شود زیرا هزینه باید در سطح پایین‌تری حفظ شود تا از تغییر برند تجاری توسط مشتریان جلوگیری شود.

یکی دیگر از معایب ممکن است این باشد که شرکت‌هایی که هدفشان جلب رضایت همه افراد در بازار با یک محصول واحد است، به راحتی توسط رقبا که تمرکز خود را بر خدمت به بخش کوچک‌تر بازار دارند، به چالش کشیده شوند.

نقطه ضعف بارزتر این است که مس مارکتینگ با هدف جلب رضایت همه افراد در یک بازار بزرگ با یک محصول یا خدمات واحد است و می‌تواند توسط دیگر شرکت‌هایی که گروه‌های کوچک‌تر را هدف قرار داده‌اند تا خدمات بهتر آنها را به چالش بکشد.

بسیاری از مصرف کنندگان از رویکرد “یک اندازه متناسب با همه” خسته شده‌اند و هنگام بررسی اینکه کدام محصول را خریداری می‌کنند، جستجوهای خود را تخصص می‌دهند.

مس مارکتینگ این گونه عمل کرد

بازار انبوه
بازار انبوه

این روزها، با وجود برندهای زیادی که از تبلیغات هوشمندانه برای فروش محصولات و خدمات به ما استفاده می‌کنند، گزینه‌های زیادی برای مصرف کنندگان در هنگام تصمیم گیری برای خرید در اختیار شما قرار می‌گیرد. بازاریابی گسترده از این سرمایه گذاری و همچنین اندازه بازاری که در آن تبلیغ می‌کنند سود می‌برد.

خدمات مس مارکتینگ

یکی از بزرگ‌ترین مزایای بازاریابی انبوه دامنه و مقرون به صرفه بودن تبلیغات در مقیاس بسیار بزرگ‌تر از استراتژی‌های بازاریابی تجاری کوچک‌تر است.

وقتی شرکتی از بازاریابی انبوه استفاده می‌کند، هر تبلیغی که آنها مستقر می‌کنند از طریق کانال‌های مختلف (مانند رسانه‌های چاپی، رسانه‌های اجتماعی و صدا و سیما) ارسال می‌شود و امکان جذب هزاران یا حتی میلیون‌ها مشتری را دارد.

با ارسال این تبلیغات از طریق بیشترین کانال‌ها، پیام آنها در یک فشار تبلیغاتی دریافت می‌شود و می‌تواند بخشی از بودجه شرکت را پس انداز کند.

از آنجا که شرکت‌هایی که از مس مارکتینگ استفاده می‌کنند، محصول یا خدمات خود را با چنان نیرویی تحت فشار قرار می‌دهند، در مقایسه با شرکت‌هایی که برای مخاطبان کوچک‌تر و هدفمندتر محصولات تولید می‌کنند، تولید محصول آنها ارزان می‌شود.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش بازاریابی افزایش آگاهی از برند است. بیایید یک شرکت عظیم مانند McDonald’s را مثال بزنیم. تبلیغات آنها را همه جا می‌بینید: در اتوبوس، قطار، بیلبوردها، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، تبلیغات Spotify و حتی در رادیو.

آنها از مس مارکتینگ استفاده می‌کنند و به طور مداوم از آن در دهه‌های گذشته در تلاش‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند.

به همین دلیل، آنها به یک غول بزرگ در صنعت فست فودتبدیل شده‌اند. این تصویر قدرتمند از برند قدرت این را دارد که رقبا و رستوران‌های زنجیره‌ای جدید را از ورود به بازار منصرف کند.

روش دیگر برای افزایش آگاهی از برند شما بررسی از طریق یک سیستم عامل شخص ثالث است. اگر یک شرکت B2B هستید، یک نمایه رایگان ایجاد کنید و اکنون بررسی G2 خود را شروع کنید!

مثال‌های مس مارکتینگ

رقابت‌های گسترده بازاریابی مسلماً چیز جدیدی نیست. به محصولی فکر کنید که تقریباً هر شخصی از آن استفاده می‌کند به عنوان مثال خمیر دندان.

برندهایی مانند کرست و کلگیت با اجرای برنامه‌های تجاری در تلویزیون، قرار دادن تبلیغات مجله‌ها و فشار دادن محصول خود به کانال‌های دیگر مانند شبکه‌های اجتماعی و بیلبوردهای شهری، از بازاریابی گسترده استفاده می‌کنند.

اغلب اوقات، شرکت‌ها با افراد مشهور شریک می‌شوند به طوری که مغز مصرف کننده یک نیاز (مانند خمیر دندان) را با فرد تبلیغ کننده خود (در این مورد، بیانسه) پیوند می‌دهد.

تکنیک‌های مس مارکتینگ

بازاریاب‌های انبوه از تعدادی از تکنیک‌ها برای جلب نظر بیشترین مخاطب ممکن استفاده می‌کنند. رویکرد تفنگ ساچمه‌ای، که سعی دارد با تبلیغات در رسانه‌های جمعی سنتی مانند تلویزیون، رادیو و اینترنت به مخاطب برسد، بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به احتمال زیاد آشناترین تکنیک است. به طیف گسترده‌ای از مشتریان.

بازاریابی چریکی یکی دیگر از روش‌های معمول مورد استفاده در استراتژی‌های بازار انبوه است. هدف این استراتژی تولید تبلیغاتی است که توجه بازار بزرگی را به همراه پیام‌های هیجان انگیز و به یادماندنی جلب می‌کند در حالی که مصرف کنندگان را به روشی مثبت جذب می‌کند.

با استفاده از روش‌های توزیع آنلاین، این استراتژی سعی در به حداقل رساندن هزینه تبلیغات دارد در حالی که به شرکت‌ها امکان تعامل با تعداد زیادی از بینندگان را می‌دهد. از نظر تئوری، بازاریابی چریکی به شرکت اجازه می‌دهد تا با کاهش صدای بازار اشباع شده، تأثیر قوی‌تری در مصرف کنندگان بگذارد.

تقسیم بندی و کانال فروش

یکی از عناصر روانشناسی فروش که در تعریف سنتی بازاریابی انبوه مورد توجه قرار نگرفته است ، مفهوم شخصیت خریدار است. شخصیت های خریدار نسخه های ایده آل و کامل مشتریانی هستند که محصولات یک شرکت را خریداری می‌کنند.

این افراد با توصیف نوع مصرف کننده ای که تبلیغات سعی در دستیابی به آن دارد ، به بازاریابان کمک می‌کند تا بینش عمیق تری نسبت به رفتارها و الگوهای مشتریان خود داشته باشند.

با درک مشخصات خریدار بالقوه که یک تلاش بازاریابی هدف قرار می‌دهد ، یک شرکت می‌تواند توسعه محصول خود را به بهترین وجه برای بخش خاصی از بازار تنظیم کند.

قیف فروش” فرآیندی است که مصرف کنندگان برای دستیابی به کالا یا خدمات از یک شرکت طی می‌کنند. با درک بخش هدف ، شرکت ها می‌توانند تلاش های بازار خود را برای جلب نظر مصرف کنندگان خود در حالی که کالاها یا خدمات را به شیوه ای متناسب با آن طیف خاص تنظیم می‌کنند ، برنامه ریزی کنند.

با مطالعه مشخصات خریدار ، بازاریابان می‌توانند روش های مختلفی را که مصرف کنندگان دریافت می‌کنند و به تکنیک های مختلف فروش پاسخ می‌دهند ، درک کنند ، و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که یک قیف فروش را اجرا کنید ، و متشکل از فروشندگانی است که آموزش های مناسب در مورد تکنیک های موثر فروش مانند روش های ارائه شده توسط Shapiro مذاکرات را دیده اند.

علاوه بر شخصیت‌های خریدار که مشتری ایده آل را ترسیم می‌کند، می‌توان برای توصیف مشتریان مشکل ساز و ایجاد تاکتیک‌هایی برای جلوگیری از مشکلات این مشتریان قبل از بروز آنها، پرسونا نیز ایجاد کرد.

با در نظر گرفتن شخصیت‌های خریدار، شرکت‌ها می‌توانند محصولات و محتوا را با توجه به بخش مناسب، در نتیجه نفوذ بیشتر در بازار و فعالیت‌های بازاریابی مؤثرتر تنظیم کنند.

با پرورش شخصیت‌های خاص خریدار و ارائه فرآیند فروش مطلوب به آنها، هر دو شرکت کوچک و بزرگ می‌توانند رضایت مشتریان خود را افزایش دهند و تجربه کاربری مثبت‌تری را ایجاد کنند.

با یک محصول قوی و یک تحقیق مؤثر در بخش بازار، به جای تکنیک گسترده و متمرکز در بازاریابی گسترده، بازاریابان می‌توانند از طریق استراتژی‌های هدفمند که رضایت مشتری را بهبود می‌بخشد و تأثیر ماندگاری دارند، جذابیت خود را برای مصرف کنندگان افزایش دهند.

تاریخچه مس مارکتینگ

در طول تاریخ جهان، مشاغل به طور سنتی به بازارهای جغرافیایی بسیار کمی خدمت می‌کردند. اندازه بازارهای هدف یک کسب و کار معمولاً به محدوده نحوه سفر شخصی کارآفرین محدود می‌شد.

در اواخر دهه ۱۸۰۰ و اوایل دهه ۱۹۰۰، پیشرفت در حمل و نقل مانند راه آهن و اتومبیل درها را برای توزیع کالاهای گسترده باز کرد. در دهه ۱۹۲۰، پخش‌های رادیویی این امکان را برای شرکت‌ها فراهم می‌کرد که پیام‌های تبلیغاتی را به یک باره برای مخاطبان بزرگ و تمایز نیافته، مفهوم بازار انبوه و اولین تکنیک‌های بازاریابی گسترده را به دنیا آورند.

انواع مس مارکتینگ

انواع مس مارکتینگ

مشاغل می‌توانند از طریق رسانه‌های مختلف با پیام‌های تبلیغاتی به بازار انبوه برسند. همان‌طور که در بالا ذکر شد رادیو، قدیمی‌ترین رسانه بازار انبوه است. تلویزیون به سرعت به عنوان رسانه انبوه انتخاب تعداد زیادی از مشاغل، نقش غالب را به عهده گرفت.

تلویزیون تا زمانی که نوآوری در فناوری و اینترنت شروع به تغییر بازی در حدود قرن بیست و یکم نکرد ، موثر ترین وسیله برای جلب مخاطبان بازار انبوه بود.

روزنامه ها نیز یک رسانه سنتی در بازار انبوه هستند ، اگرچه به دلیل منطقه ای یا مغرضانه بودن انتشارات منفرد ، به اندازه رادیو یا تلویزیون موثر نیستند. آمدن عصر دیجیتال انقلابی در استراتژی بازاریابی ایجاد کرد.

کلان داده و تقسیم بازار

تقسیم بازار به طور فزاینده دقیق پادزهر ضعف ذاتی بازاریابی انبوه است. به گفته Leadspace ، داده های بزرگ نقش محوری در حل مسئله فعالیت گسترده بازاریابی گسترده و غیرقطعی دارند.

تجزیه و تحلیل داده ها به شرکت ها این امکان را می‌دهد تا مخاطبان هدف خود را مشخص کنند و پیام های شخصی سازی شده متناسب با مشتریان خود را بسازند.

رسانه های سنتی مانند مجلات ، وب سایت ها و بیلبوردها هنوز جای خود را دارند. بازاریابان می‌توانند با هزینه کمتری نسبت به رسانه های بازار جمعی ، از داده ها برای هدف قرار دادن جمعیت خاص و مناطق جغرافیایی استفاده کنند.

بازارها را می‌توان با توجه به عوامل مختلفی تقسیم بندی کرد، از جمله روانشناسی، رفتار خرید، جمعیت، درآمد، منطقه و سایر نمونه‌های بازار

بازاریابی هدفمند در مقابل مس مارکتینگ

بازاریابی هدفمند
بازاریابی هدفمند

در حالی که به نظر می‌رسد مس مارکتینگ یک استراتژی عالی برای یافتن مشتری‌های بالقوه بیشتر است، بازاریابی هدف برای کسب و کارهای کوچک که با بودجه دست و پنجه نرم می‌کنند انتخاب بهتری است.

حتی اگر دامنه آن کمتر باشد، تمرکز روی گروه هدف شما تضمین می‌کند که هر دلار برای بازاریابی اختصاص می‌دهید. و از آنجا که می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی خود را متناسب با نیازها و ترجیحات خاص مشتریان خود تنظیم کنید، بازاریابی هدفمند منجر به تبدیل فروش بیشتر می‌شود.

مس مارکتینگ در برابر بازاریابی هدف: تفاوت‌های کلیدی

بازاریابی گسترده شامل تبلیغ محصولات یا برندها برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان است. هدف در این سبک بازاریابی این است که بدون توجه به علاقه یا عدم علاقه، به هرچه بیشتر افراد برسیم. نمونه‌های مشهور تبلیغات تلویزیونی و رادیویی موجود هستند.

در مقابل، بازاریابی هدف یک استراتژی است که مخاطبان خاص‌تری دارد. در اینجا، تمام تلاش‌های بازاریابی خود را معطوف مخاطبان یا بخش‌هایی می‌کنید که احتمال بیشتری دارد پاسخ دهند.‌

شکی نیست که بازاریابی هدفمند به کار بیشتری نیاز دارد. برای درک مخاطبان هدف خود باید تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید. اما بهترین قسمت این است که شما می‌توانید محصول یا خدمات خود را در زمان مناسب به مخاطبان مناسب تبلیغ کنید، که منجر به تبدیل بیشتر می‌شود.

مزایای بازاریابی هدفمند برای مشاغل کوچک

روش‌های زیادی وجود دارد که بازاریابی هدفمند می‌تواند به رشد تجارت کوچک شما کمک کند. چندتایی از آن را در این قسمت به اشتراک گذاشته‌ایم.

تبلیغات را مؤثر به گوش مخاطب می‌رساند

بهترین چیز در مورد بازاریابی هدفمند، داده محور بودن آن است. اساساً، شما برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی که مورد علاقه آنها باشد، به رفتار خرید مشتریان، مشخصات جمعیتی و ترجیحات آنها نگاه می‌کنید.

یک رویکرد مقرون به صرفه

اگرچه به این معنی است که شما گروه بسیار کوچک‌تری را هدف قرار خواهید داد، اما افرادی که احتمالاً مشتری شما نمی‌شوند را نیز مستثنا خواهید کرد. ما در مورد مصرف کنندگانی صحبت می‌کنیم که به محصولات یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید نیازی ندارند.

این به شما ارزش بیشتری برای هزینه و سرمایه شما می‌دهد زیرا می‌دانید که هر دلار شما افراد مناسب را هدف قرار می‌دهد.

به شما امکان می‌دهد محتوای شخصی سازی شده ایجاد کنید

شخصی سازی آینده بازاریابی به صورت B2C است. تنها راه مشارکت مشتریان با مشاغل، ایجاد محتوای شخصی و هوشمند است. استفاده از سیستم‌های مبتنی بر ابر، بازاریاب‌ها را قادر می‌سازد کمپین‌های هدفمندی را به مشترکان خود ارائه دهند.

به عنوان مثال، می‌توانید برای انتخاب مشترکانی که جشن تولد خود را می‌گذرانند، یا به تازگی در لیست نامه‌های پستی شما ثبت نام کرده‌اند، یا انتخاب دریافت به‌روزرسانی محصول از شما، ایمیل‌های بازاریابی ارسال کنید.

مس مارکت

به برقراری ارتباط با مشتریان خود کمک می‌کند

بازاریابی هدفمند در درست کردن روابط طولانی مدت با مشتریان مؤثر است. به عنوان مثال Intrepid Travel با ایجاد یک مرکز محتوایی به نام “ژورنال” مشتریانی را درگیر خود کرد که مسافران داستان‌ها و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذاشتند.

از طرف دیگر، Spotify # 2018Wrapped را راه اندازی کرد که در آن آنها اطلاعاتی در مورد عادت‌های موسیقی مشتریان خود، دقیقه‌های صرف شده برای گوش دادن، هنرمندان و ژانرهای مورد علاقه و موارد دیگر جمع آوری کردند.

این Spotify را قادر ساخت لیست‌های پخش سفارشی را برای کاربران ایجاد کند – چیزی که کاربران بسیار از آن استقبال می‌کنند. اینکه بتوانید محتوای بازاریابی متناسب با نیازها یا سلیقه‌های خاص مشتریان ایجاد کنید، کلیدی است که آنها را درگیر نام تجاری شما می‌کند.

نتایج قابل اندازه گیری هستند

تیم‌های بازاریابی اهداف یا اولویت‌های مختلفی دارند و فعالیت‌های آنها باید با نتایجی که می‌خواهند مطابقت داشته باشد. شما می‌توانید برای بالا بردن سطح آگاهی از نام تجاری، تولید آگهی‌های بیشتر، تبلیغ محصول جدید یا تشکر از مشتریان وفادار خود، بازاریابی کنید.

با در نظر گرفتن گروه هدف خود، می‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را با کارآمدترین شکل ممکن با مخاطبان خود هماهنگ کنید.

هدف قرار دادن مخاطب به ویژه برای شرکت‌هایی که از بازاریابی آنلاین استفاده می‌کنند بسیار مفید است، جایی که صرف اندازه گیری نرخ کلیک، بینش دقیقی درباره اثربخشی کمپین ارائه نمی‌دهد.

نحوه پیاده سازی بازاریابی هدفمند

برنامه بازاریابی هدف شما باید با تحقیقات بازار برای شناسایی مخاطبان اصلی شما شروع شود. به عنوان مثال، اگر شما یک طراح داخلی هستید که با صاحبان خانه‌های بین ۳۰ تا ۶۵ سال کار می‌کنید، می‌توانید مخاطبان خود را با افزودن معیارهای خاص‌تر، مانند صاحبخانه هایی که فقط به طراحی حمام و آشپزخانه نیاز دارند یا کسانی که سبک‌های معاصر را دنبال می‌کنند، بیشتر اصلاح کنید.

انتخاب اطلاعات خاص نیز مهم است. به غیر از مکان، سن و جنسیت، سایر فاکتورهایی که باید در نظر گرفته شوند سطح تحصیلات، سطح درآمد، وضعیت تأهل یا خانواده، شغل و پیشینه قومی بازار هستند.

همچنین لازم است بررسی کنید که رقبای شما چه کسانی را هدف قرار می‌دهند. مشتری‌های آنها چه کسانی هستند؟ اما شما مجبور نیستید دنبال همان بازار بروید. می‌توانید بازاری پیدا کنید که آنها هنوز در آن کاوش نکرده‌اند.

با یک هدف کاملاً واضح‌تر، می‌توانید به راحتی تعیین کنید که کجا و چگونه خدمات خود را به بازار عرضه کنید. حتی اگر بودجه محدودی هم داشته باشید، با هدف قرار دادن بازار مناسب می‌توانید با شرکت‌های بزرگ رقابت کنید.

با شناسایی دقیق اینکه چه کسی احتمالاً محصول یا خدمات شما را خریداری می‌کند ، بهتر می‌توانید آنها را جذب کنید. هدف قرار دادن یک بازار خاص به این معنی نیست که مشتریان بالقوه را مستثنی می‌کنید.

بلکه شما کانون توجه هستید . همچنین وقت ، پول و انرژی خود را در بخشهایی از بازار بگذارید که به احتمال زیاد درگیر خرید و تعامل هستند . می‌بینید که بازاریابی هدفمند راهی بسیار مقرون به صرفه و موثر برای ارتقا تجارت شما و افزایش فروش نسبت به مس مارکتینگ است.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله مبحث مس مارکتینگ مورد بررسی و تعامل قرار گرفت . اصولا ، مس مارکتینگ استراتژی ای به حساب می‌آید که در آن در راستای جذب بخش عظیمی از مخاطبان از آن استفاده می‌شود.

هدف از این کار هم پرداختن به بیشترین تعداد مشتریان بالقوه در عین نادیده گرفتن تفاوت‌های جمعیتی است. معایب مزایا و خدماتی که مس مارکتینگ نیز ارائه می‌دهد در این مطلب به اشتراک گذاشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا