آموزش دیجیتال مارکتینگ
موضوعات داغ

لندینگ پیج (Landing page) یا صفحه فرود چیست؟

برای مناسبت‌ها یک صفحه فرود طراحی کنید و فروش شگفت انگیزی را تجربه کنید

لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟ صفحه فرود که با عنوان صفحات جذب لید و صفحه مقصد نیز شناخته می‌شود. یک صفحه وب است که در پاسخ به کلیک کردن بر روی نتیجه جستجو بهینه‌سازی موتور جستجو، بازاریابی، تبلیغ، بازاریابی ایمیل یا تبلیغات آنلاین ظاهر می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه در مورد لندینگ پیج می‌دانیم با شما در بلاگ مهدی عراقی به اشتراک بگذاریم.

 

لندینگ پیج به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کمپین‌هایی که اجرا می‌کنید فروش بالایی داشته باشید و اگر هدفتان جمع آوری لید هست به ایمیل‌ها و شماره تلفن‌های بسیار دسترسی پیدا کنید برای هدف بازاریابی.

یک لندینگ خوب، دقیق و واضح دقیقاً باعث می‌شود کاربر کاری را کند که شما می‌خواهید و همین‌طور نرخ تبدیل بالایی هم خواهد داشت.

در ادامه مطلب خواهید فهمید که چگونه یک لندینگ جذاب ایجاد کنید و با اجزای اصلی یک صفحه لندینگ آشنا خواهید شد پس حتماً این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج چیست
لندینگ پیج چیست

صفحه فرود به صفحه ای در سایت شما گفته می‌شود که برای تبدیل بازدیدکنندگان به لیدها طراحی شده است. از سایر صفحات وب‌سایت شما متفاوت است زیرا هر دو این معیارها را دنبال می‌کند:

  • این یک فرم است که به شما امکان می‌دهد درازای پیشنهاد موردنظر، اطلاعات بازدیدکننده را بگیرید.
  • تنها هدف صفحه فرود تبدیل بازدیدکنندگان به لیدها است (صفحه اصلی که فرم روی آن باشد، به عنوان صفحه لندینگ محسوب نمی‌شود زیرا برای اهداف دیگری نیز در نظر گرفته می‌شود).

اهداف لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج
هدف از ساخت لندینگ پیج

صفحات فرود هم مانند دیگر قسمت‌های وب‌سایت شما نیاز به برنامه‌ریزی و استراتژی دارند. بدون یک هدف مشخص راهی برای ایجاد یک صفحه موفق وجود ندارد. قبل از شروع به طراحی صفحه باید هدف شما مشخص باشد.

شما همچنین برای صفحه فرود خود به انتظارات خاصی نیاز دارید که در آن موفقیت خود را بسنجید. این انتظارات می‌تواند بر اساس تجربه قبلی، شواهد حاکی باشد؛ اما داشتن یک عدد خاص برای مقایسه نتایج واقعی خود مفید است.

این می‌تواند تعداد کل تبدیل‌ها یا تعداد افرادی باشد که بر اساس اهداف شما از صفحه فرود شما عبور می‌کنند یا موارد دیگر.

صفحه فرود چگونه کار می‌کند؟

لندینگ پیج
صفحه فرود چگونه کار می‌کند

یک فرد فراخوان برای اقدام (call to action) را می‌بیند و درنهایت به یک صفحه فرود با یک فرم می‌رسد.
فرد یک فرم را پر می‌کند که آن‌ها را از یک بازدیدکننده به یک لید تبدیل می‌کند.
سپس اطلاعات مربوط به قسمت‌های فرم در پایگاه داده Lead شما ذخیره می‌شود.

شما بر اساس اطلاعاتی که در مورد آن‌ها می‌دانید فروش را انجام می‌دهید.
اگر از یک ابزار اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌کنید، خواهید دید که چه پیشنهادی منجر به تغییر قیمت می‌شود، چه زمانی آن‌ها تبدیل شده‌اند و چه تعاملات دیگری در سایت شما داشته‌اند.

این اطلاعات با کمک به شما در تصمیم‌گیری برای انجام مناسب‌ترین اقدامات بازاریابی، به شما این امکان را می‌دهد که این هدف را به شکلی هوشمند پرورش دهید.

یک لید پرورش‌یافته به‌احتمال‌زیاد به یک لید واجد شرایط بازاریابی (MQL) تبدیل شده و با سرعت بیشتری در قیف بازاریابی حرکت می‌کند. این کمک می‌کند تا بازده سرمایه‌گذاری (ROI) تلاش‌های بازاریابی شما نشان داده شود و تیم فروش شما را راضی نگه دارد.

فرآیند تبدیل

تبدیل کاربر به مشتری
تبدیل کاربر به مشتری

اگرچه صفحه فرود مؤلفه اصلی فرآیند تبدیل است، موارد متعددی وجود دارد که برای موفقیت در تبدیل شما باهم کار می‌کنند.

۱_ اقدام به عمل (CTA): تصویر و یا خطی از متن است که بازدیدکنندگان را به یک اقدام خاص دعوت می‌کند. در صفحات فرود، CTA به بازدیدکننده می‌گوید که برای دسترسی به پیشنهاد کجا کلیک کند.

منظور از پیشنهاد در اینجا، پیشنهاد خرید محصول و یا خدمات است که مشتری به دنبال آن است.
CTA را می‌توان در صفحات وب‌سایت شما یافت که در آن محتوا با پیشنهاد شما ارتباط دارد و همچنین در پست‌های وبلاگ مربوطه که از محتوای پیشنهاد شما پشتیبانی می‌کنند. هرچه CTA بیشتر به صفحه فرود و سایر صفحاتی که در آن تبلیغ می‌شوند، بپیچد، احتمال تبدیل بازدیدکننده بیشتر است.

۲- صفحه فرود: صفحه فرود خود میزبان فرمی است که بازدیدکننده‌ای برای دسترسی به پیشنهاد پر می‌کند. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، تنها هدف آن توضیح مزایای یک پیشنهاد داده‌شده و تشویق بازدیدکنندگان برای تبدیل به لید است. پس از ارسال فرم، بازدیدکننده باید به صفحه “تشکر” هدایت شود.

۳- صفحه تشکر: اگرچه یک پیام تشکر درون‌خطی در اکثر ابزارها در دسترس است، توصیه می‌شود که لید جدید خود را با یک صفحه تشکر ویژه ارائه دهید.

صفحات تشکر شامل یک دکمه ” همین الان دانلود کن ” می‌باشد که لید های جدید می توانند برای دریافت لینک دانلود شما در صفحه فرود کلیک کنند. علاوه بر میزبانی این پیشنهاد، صفحات تشکر یک روش عالی برای ادامه روند تبدیل و انتقال سرآمد به پایین قیف بازاریابی است.

پیشنهاد‌های ثانویه (مطالعات موردی، مشاوره، وبینار و موارد دیگر) باید از طریق فرم دیگری یا CTA های خاص در صفحه تشکر نشان داده شود تا لید را برای رفتن به مرحله بعدی تشویق کنید.

آنچه قبل از ایجاد صفحه فرود نیاز دارید

صفحه فرود
اجزای صفحه فرود

قبل از شروع به ساختن صفحه فرود، باید اطمینان حاصل کنید که تمام تحقیقات پیش‌زمینه‌ای را که برای ترکیب آن به‌طور مؤثر لازم است انجام داده‌اید.
برای انجام این کار، قبل از شروع به کار در خود صفحه فرود حتماً موارد زیر را پوشش دهید.

ترسیم پرسونا مشتری و مخاطب هدف

صفحه فرود
ایجاد پرسونا مخاطب

شخصیت یا همان پرسونای خریدار، نمایشی نیمه داستانی از مشتریان ایده آل شما هستند. آن‌ها می‌توانند بر اساس تحقیقات بازار و داده‌های فعلی باشند.

اگر به خوبی انجام شود، آن‌ها می‌توانند به شما درک روشنی از رفتارهای مشتریان و نحوه تفکر آن‌ها بدهند که به شما امکان می‌دهد باارزش‌ترین محتوای موردنظر خود را برای آن‌ها بسازید.

هنگامی‌که صفحه فرود خود را ایجاد می‌کنید، مهم است که آن را فقط به یکی از پرسوناهای خود (اگر بیش از یک مورد دارید) هدف قرار دهید.

اگر سعی کنید محتوای صفحه فرود خود را متناسب با چند شخص تنظیم کنید، به طور حتم در همه آن‌ها موفق نمی‌شوید و شانس تبدیل را کاهش می‌دهد (خلاصه اینکه با یک دست چند هندوانه نمی‌شود برداشت چون هیچ‌کدام به مقصد نمی‌رسند).

وقتی یک شخص را هدف قرار می‌دهید، تلاش شما بسیار بیشتر متمرکز خواهد بود و احتمال تبدیل شما را افزایش می‌دهد. بهتر است خوب و متمرکز باشید تا اینکه بخواهید در این شرایط توده‌ها(افراد مختلف) را مجذوب خود کنید.

پیشنهاد

صفحه فرود
پیشنهاد محصول یا خدمات به مخاطب

پیشنهاد چیزی است که برای تأمین ارزش بازدیدکنندگان وب‌سایت شرکت، جدا از محصولات یا خدماتی که سازمان می‌فروشد، ایجاد شده است.

این پیشنهاد می‌تواند یک کتاب الکترونیکی رایگان، وبینار، صفحه راهنما، راهنمای مقایسه یا هر چیز دیگری باشد که در مورد صنعتی که در آن اطلاع‌رسانی می‌کنید، باشد. باید با یک نقطه درد (مشکل) خاص همراه باشد که شخص خریدار شما تجربه می‌کند به‌عنوان و همچنین مرحله‌ای از سفر خریدار آن‌ها باشد.

سفر خریدار

لندینگ پیج
اهداف مشتریان از خرید

سفر خریدار فرآیند تحقیقاتی است که خریدار بالقوه را به خرید تشویق می‌کند. این مرحله را می‌توان به سه مرحله مختلف تقسیم کرد: مرحله آگاهی، مرحله بررسی و مرحله تصمیم‌گیری. برای هر مرحله خاص از سفر باید انواع مختلفی از محتوا ایجاد شود تا به افراد در انتقال از یک مرحله‌به‌مرحله دیگر کمک کند.

جزئیات هر یک در زیر تجزیه می‌شود:

مرحله آگاهی: یک بازدیدکننده در مرحله آگاهی علائم یک مشکل یا فرصت بالقوه را بیان کرده است اما نمی‌تواند کاملاً مشخص کند که این مشکل چیست.

فردی در این مرحله تحقیقات زیادی انجام می‌دهد تا علائم آن‌ها را بفهمد و علت آن‌ها را مشخص کند. بخش‌هایی از مطالب برای ایجاد و هدف قرار دادن افراد در این مرحله شامل کتاب‌های الکترونیکی، مقالات سفید و راهنماها است.

مرحله ملاحظه: در مرحله بررسی، یک چشم‌انداز یا مشتری به‌طور واضح مشکل یا فرصت خود را مشخص کرده است و اکنون آن‌ها می‌خواهند بدانند که برای حل آنچه می‌توانند بکنند. انواع محتوایی که باید برای افراد در این مرحله از سفر خریدار ایجاد کنید، شامل مقاله‌های مقایسه‌ای، وبینارها و فیلم‌ها است.

مرحله تصمیم‌گیری (همچنین به‌عنوان Intent Stage نیز شناخته می‌شود): در این مرحله از قیف، مشتری استراتژی و روش حل خود را می‌داند.

در این مرحله، آن‌ها مقایسه فروشنده را انجام می‌دهند و سعی دارند لیست فروشندگان را قبل از انتخاب نهایی خود به تعداد محدودی از فروشندگان محدود کنند. ارائه مطالعات موردی، دموی و اطلاعات مربوط به محصولات در این مرحله برای آن‌ها تصمیمی عاقلانه ایجاد می‌کند.

ساخت یک صفحه فرود عالی
پس از انجام تحقیقات پیش‌زمینه، وقت آن است که صفحه فرود را کنار هم قرار دهید. بااین‌حال، یک دستورالعمل ویژه وجود دارد (که توسط بازاریاب‌های ورودی در سراسر جهان تهیه و کامل شده است) که باید آن را دنبال کنید تا شانس تبدیل خود را در صفحه فرود افزایش دهید.

بهترین روش‌های ساخت صفحه فرود

ساخت صفحه فرود
ساخت صفحه فرود

ایجاد یک عنوان جذاب

شما باید عنوانی را ایجاد کنید که بلافاصله توجه بازدیدکننده را به خود جلب کند و او به خواندن ادامه دهد. این اولین چیزی است که آن‌ها هنگام ورود به صفحه فرود شما مشاهده می‌کنند و شما نمی‌خواهید که عنوان آخرین موردی باشد که آن‌ها نگاه می‌کنند.

به‌طور مؤثر ارزش پیشنهاد خود را منتقل کنید
انتقال ارزش یک پیشنهاد به‌طور خلاصه و مؤثر برای توسعه صفحه فرود شما بسیار مهم است. تابه‌حال اسم تست چشمک زدن را شنیده‌اید؟

تست چشمک زدن اساساً بیان می‌کند که شما باید پیام و ارزش خود را قبل از اینکه بازدیدکننده شما وقت چشمک زدن داشته باشد، بیان کنید – این بدان معنی است که حدود ۳-۵ ثانیه زمان‌دارید.

اگر این کار را با موفقیت انجام ندهید، خطر از دست دادن آن تبدیل را دارید. فقط یک “چشمک زدن” طول می‌کشد تا کسی تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد در صفحه فرود شما بماند یا خیر.

شامل بولت و لیست باشد

لیست امکانات محصول در لیندینگ
لیست امکانات محصول در لیندینگ

به هر دلیل ما انسان‌ها تمایل داریم که همه‌چیز را قاطی کنیم و زمان آن را کوتاه کنیم که صفحات فرود هم از این قاعده مستثنا نیستند.

برای مشغول نگه داشتن خواننده خود، از نوشتن پاراگراف‌های طولانی در صفحه مقصد خود پرهیز کنید. در عوض، خلاصه‌ای از پیشنهاد را بنویسید و در زیر خلاصه، گلوله‌هایی (بولت هایی) را ازآنچه بازدیدکننده انتظار دارد با بارگیری مطالب بخواند، ذکر کنید.

ارائه این اطلاعات به‌عنوان لیست، خواننده را درگیر خود می‌کند و درعین‌حال پیش‌نمایشی ازآنچه در آینده قرار است به او ارائه شود نشان می‌دهد که می‌تواند آن‌ها را برای تبدیل ترغیب کند.

فرم را بسازید

فرم در لندینگ پیج
فرم در لندینگ پیج

هنگامی‌که فرم را برای صفحه فرود خود ایجاد می‌کنید، به تعداد قسمت‌های فرم خود توجه داشته باشید. تعداد قسمت‌های فرم شما باید با مرحله سفر خریدار ارتباط داشته باشد.

به‌طورمعمول، برای یک بخش آگاهی، لازم است فرم‌ها را مختصر نگه دارید و اطلاعات اولیه مانند نام و آدرس ایمیل را به دست آورید.

هنگامی‌که آن‌ها در مرحله تصمیم‌گیری قرار گرفتند، لازم است اطلاعات بیشتری از آن‌ها دریافت کنید تا به فروشنده کمک کند مخاطب را بهتر درک کند تا بتواند فروش را بهتر ببندد.

حذف سایدبار سایت

سایدبار سایت
سایدبار سایت

هنگام ساختن صفحه فرود خود، لازم است هر فرصتی را برای از دست رفتن بازدیدکننده خود از صفحه حذف کنید. با حذف سایدبار سایت از صفحه مقصد، به بازدیدکننده خود اجازه می‌دهید که فقط بر روی محتوای موجود تمرکز کند، نه اینکه توسط لینک‌های فریبنده دیگر سایت شما منحرف شود.

درج تصاویر

تصاویر در صفحه فرود
تصاویر در صفحه فرود

چه کسی تصویر خوب را دوست ندارد؟ برای جلب بازدیدکننده، حتماً یک صفحه مرتبط و جذاب را در صفحه فرود خود قرار دهید. در صورت وجود تصویر فریبنده، افراد احتمالاً در یک صفحه می‌مانند.

افزودن نمادهای اشتراک اجتماعی

شبکه های اجتماعی در لندینگ پیج
شبکه های اجتماعی در لندینگ پیج

اگرچه باید تمام منوها را از صفحه مقصد حذف کنید، اما درج آیکون‌های اشتراک اجتماعی بسیار مهم است تا افراد بتوانند صفحه فرود را با شبکه های اجتماعی خود با دیگران به اشتراک بگذارند.

بااین‌وجود، وقتی این کار را انجام می‌دهید، مطمئن باشید که وقتی روی نماد کلیک می‌کنید، در یک تب یا پنجره جدید باز می‌شود. شما نباید افراد را از صفحه هدایت کنید، اما لازم است برای ارتقا انتخاب آن گزینه روشنی به آن‌ها بدهید.

توصیفات مرتبط ارائه دهید

توضیحات محصولات در لندینگ
توضیحات محصولات در لندینگ

این روزها، مردم همیشه قبل از خرید به بررسی محصولات و خدمات می‌پردازند و این می‌تواند در صفحات فرود نیز صدق کند؛ اما توصیفی را وارد نکنید که فقط به‌طور مبهم با پیشنهاد شما مرتبط باشد. مطمئن شوید که مستقیماً با آنچه تبلیغ می‌کنید ارتباط دارد.

اگر چنین نشد، بهتر است آن را کنار بگذارید. همین توصیه برای قرار دادن جوایز و افتخارات در صفحه شما نیز کافی است.

اطمینان از واضح بودن دستورالعمل‌ها در مراحل بعد
وقتی فرم در صفحه فرود خود قرار می‌دهید به این معنی است که باید آن پر شود ولی بهتر است این فرم را در قسمت‌های دیگر صفحه فرود خود و یا در انتها و یا گوشه سمت راست هم قرار دهید.

این می‌تواند به سادگی این باشد: “برای دسترسی به کتاب الکترونیکی ، لطفاً فرم را در سمت راست پر کنید.” این ساده است ، اما به بازدیدکننده شما دستورالعمل‌های روشنی درباره مراحل بعدی می‌دهد که احتمال تبدیل آن‌ها را بیشتر می‌کند.

 

نکات مفید

در زیر چندین نشانگر برای بررسی وجود دارد که می‌تواند برای صفحه فرود شما تفاوت ایجاد کند:

تصحیح املایی

غلط املایی در لندینگ پیج
غلط املایی در لندینگ پیج

این مورد را به دقت بررسی کنید. اگر در صفحه فرود خود اشتباه املایی و یا نگارشی و یا فنی مرتکب شوید ممکن است مشتری شما را از تبدیل بازدارد.

سعی کنید صفحه فرود خود را سه مرتبه مرور کنید و حتی اگر فکر می‌کنید در مورد تصحیح مشکل دارید از شخص دیگری بخواهید که این کار را انجام دهد.

آزمایش صفحه فرود

برسی و آزمایش صفحه فرود
برسی و آزمایش صفحه فرود

بازهم فکر می‌کنید این یک چیز مشخص است، درست است؟ این‌طور نیست پس از ایجاد CTA که به صفحه فرود شما پیوند دارد و یک صفحه تشکر که صفحه فرود به آن هدایت می‌شود، مراحل را کامل آزمایش کنید. بر روی CTA کلیک کنید، فرم را پر کنید و پیشنهاد را در صفحه تشکر بارگیری کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه مراحل از دیدگاه کاربر انجام شده است و تأیید کنید که اطلاعات تماس شما در پایگاه داده ذخیره شده است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز از منظر پشت صحنه، کار می‌کند.

نکات تبلیغاتی

نکات تبلیغاتی در صفحه فرود
نکات تبلیغاتی در صفحه فرود

با تکمیل صفحه فرود، کار شما تمام نشده است. درواقع، این تازه شروع کار است. شما باید افراد را مجبور کنید تا صفحه فرود شما را مشاهده کنند – در غیر این صورت ایجاد این صفحه چه فایده‌ای داشت؟

در زیر بهترین توصیه‌ها برای ارتقاء صفحه فرود شما وجود دارد.
CTAs: همان‌طور که قبلاً ذکر شد، CTA یک روش عالی برای تبلیغ محتوای صفحه فرود است. به یاد داشته باشید، CTA باید با محتوایی که در آن زندگی می‌کند و با صفحه فرود همگام شود.

هرچه این موارد از انسجام بیشتری برخوردار باشند، احتمال تغییر در افراد بیشتر است. CTA ها را با تعداد زیادی بازدید مربوط به پیشنهاد و در پست‌های وبلاگ که از این پیشنهاد پشتیبانی می‌کنند، در صفحات سایت قرار دهید.

Email: ایمیل یک روش عالی برای تبلیغ صفحه فرود شما است. یک ایمیل تبلیغاتی به یک لیست هدفمند ارسال کنید. هرچه این لیست در ارتباط بیشتری با صفحه فرود شما باشد، احتمال تبدیل افراد بیشتر است. لازم نیست برای ایمیل محتوا بسازید! بسیاری از محتوای صفحه فرود را می‌توان در ایمیل‌ها قرار داد.

Social Media: همان‌طور که احتمالاً از آن مطلع هستید، شبکه‌های اجتماعی ابزاری عالی برای توزیع مطالب شما است. بااین‌حال در هر شبکه ای نباید تبلیغ کنید.

چند شبکه مجازی را که می‌دانید شخصیت‌های شما در آن هستند انتخاب کنید و به شدت در آن شبکه مجازی تبلیغ کنید. فقط به این دلیل که دیگران این کار را انجام می‌دهند در صفحه فیس بوک تبلیغ نکنید – در مورد اینکه آیا افراد شما کاربران مشتاق فیس بوک هستند فکر کنید. در غیر این صورت، احتمالاً باید جای دیگری را جستجو کنید.

 

تجزیه‌وتحلیل نتایج

آنالیز لندینگ
آنالیز لندینگ

هنگامی‌که کمپین شما به راه افتاد و ترافیک به صفحه هدایت شد، نباید بیکار بنشینید، استراحت کنید و از نمایش لذت ببرید! نتایج صفحات فرود خود را به‌طور مکرر بررسی کنید، اما نه بیش‌ازحد!

لازم است به روندها و رویدادهایی که در طی یک دوره زمانی خاص اتفاق می‌افتد، توجه داشته باشید و نه ترافیک روزانه و تبدیل که می‌تواند دامنه گسترده‌ای داشته باشد و داده‌های قابل استفاده و عملی زیادی به شما نمی‌دهد.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید هنگام تحلیل صفحه فرود خود به خاطر بسپارید.
از خود بپرسید، “آیا پیشنهاد من ماه‌به‌ماه همچنان عملکرد خوبی دارد؟” اگرنه، چه چیزی تغییر کرده؟
اگر پیشنهادات مختلفی با صفحات فرود دارید، آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید آیا می‌توانید الگوی چرایی عملکرد بهتر را تشخیص دهید.

اگر یک صفحه فرود دارید که عملکرد بسیار خوبی دارد، آن محتوا را دوباره تبلیغ کنید و ببینید آیا می‌توانید از این طریق مخاطبین را افزایش دهید.

هنگامی‌که در صفحه‌های فرود خود تغییراتی ایجاد می‌کنید (مثلاً کپی کردن، تصاویر، قسمت‌های فرم)، حتماً هر بار یک مورد را تغییر دهید و مدتی تست کنید. از این طریق می‌توانید آنچه را که به‌طور خاص بر عملکرد تأثیر می‌گذارد شناسایی کرده و آن را جدا کنید.

اگر چندین مورد را هم‌زمان تغییر دهید، نمی‌دانید کدام تغییر یا تغییرات روی صفحه فرود تأثیر گذاشته است و نمی‌توانید این دانش را در صفحات فرود آینده اعمال کنید.

اجزای ضروری صفحه فرود برای تولید لید مؤثر

اجزای ضروری صفحه فرود
اجزای ضروری صفحه فرود

اگر می‌خواهید در تلاش‌های تولید لید خود موفق شوید، صفحات فرود شما باید همیشه دارای اجزای زیر باشند:

۱- طراحی منحصربه‌فرد

برداشت اول همه چیز است. هنگامی‌که یک لید بالقوه در صفحه شما قرار می‌گیرد، چند ثانیه وقت دارید تا قبل از اینکه دوباره آن را ترک کنند، به آن‌ها برسید. یکی از مهم‌ترین عناصر صفحه فرود پرورش دهنده لید، طراحی سفارشی است که چشم‌نواز، بدون سروصدا و خواندن آن آسان است.

یک صفحه عمومی که دقیقاً مانند سایر صفحات شما به نظر می‌رسد توانایی ایجاد محتوای منحصربه‌فرد را نخواهد داشت، درحالی‌که یک الگوی سفارشی که منحصراً برای این نوع محتوا طراحی‌شده است شانس بیشتری برای گرفتن لیدهای جدید به شما می‌دهد.

۲-بهینه‌شده برای موبایل

صفحه شما باید کاملاً برای موبایل بهینه باشد. ازآنجاکه افراد بیشتر از هر زمان دیگری از تلفن‌های هوشمند خود برای یافتن اطلاعات استفاده می‌کنند، شما هیچ بهانه‌ای برای استفاده از طرحی که فقط هنگام مشاهده در رایانه خوب به نظر می‌رسد، ندارید.

روی یک طراحی ریسپانسیو سرمایه‌گذاری کنید که در هر دستگاهی قابل‌مشاهده باشد و احتمال ثبت‌نام را به شدت افزایش می‌دهید.

۳-فرم‌ها

فرم‌ها برای صفحات اصلی ضروری هستند. به این ترتیب می‌توانید شخصی را از مرورگر به آنجا منتقل کنید. تبدیل کردن بدون توجه به اطلاعاتی که بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند، اساساً هدر دادن وقت و منابع است.

این بدان معنی نیست که فرم‌های شما باید بیش‌ازحد پیچیده باشد. در حالت ایده آل، اطلاعاتی که شما از بازدیدکنندگان صفحه اصلی خود می‌خواهید نام و آدرس ایمیل است. به شما این امکان را می‌دهد که به مرحله بعدی قیف خود منتقل شوید.

۴- اطلاعات تماس

همچنین باید تماس با شرکت خود را آسان کنید. آدرس ایمیل و / یا فرم تماس و همچنین شماره‌های تماس را وارد کنید. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار افراد قرار دهید، به افراد کمک می‌کند شما را پیدا کنند، دسترسی آن‌ها به شما راحت‌تر خواهد بود.

همچنین با نشان دادن اینکه مردم چگونه می‌توانند از طریق چندین کانال به راحتی به شما دسترسی پیدا کنند، به ایجاد اعتماد کمک می‌کند.

۵-توصیفات

توصیفات روش دیگر برای ایجاد اعتماد است. نشان دادن افرادی که از محصول یا خدمات شما بهره‌مند شده‌اند می‌تواند بسیار مؤثر باشد. توصیفات یک روش عالی برای تشویق روابط است.

افراد بیشتر می‌خواهند اطلاعات مشتریان شما را بخوانند نه اطلاعاتی که شما در مورد مشتریان خود می‌دهید. از یک گواهی‌نامه استفاده کنید و فراموش نکنید که یک عکس را در کنار گواهی خود قرار دهید.

۶-تصاویر و فیلم‌ها

قدرت تصویرگری را دست کم نگیرید. تصاویر کمک می‌کند تا صفحات فرود شما تقویت شود. ارتباط بین سخنان، قول و پیشنهاد شما بسیار مهم است. فیلم‌ها به تقویت این پیوند حتی بیشتر کمک می‌کنند.

هنگام ساخت فیلم، همیشه مستقیماً با مخاطبان خود صحبت کنید. این شانس شما برای ایجاد یک اطلاعات ارزان‌قیمت نیست – این فرصتی است که می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به آن‌ها بگویید که چه انتظاری از شما دارند.

۷-توضیحات

شرح محتوای شما به همان اندازه مهم است. اطمینان حاصل کنید که از کلمات قدرتمندی استفاده می‌کنید که ناخودآگاه در سطح عمیق‌تری به مخاطبان شما می‌رسند. برای ایجاد محتوای جذاب، می‌توانید کلماتی مانند “شما” ، “خود”، “احساس”، “دریافت” و “داشته باشید” اطمینان حاصل کنید که اسکن مطالب را نیز آسان می‌کنید.

در حالت ایده آل، لازم است پاراگراف‌های کوتاه و تعداد زیادی لیست فشرده داشته باشید که به راحتی برای یافتن اطلاعات اسکن شوند.

۸-صداقت و اعتماد

چندین روش وجود دارد که می‌تواند منجر به اطمینان خاطر شود. به‌عنوان‌مثال، در فرم اصلی خود، می‌توانید چیزی راجع به اینکه چگونه اطلاعات هرگز با کسی به اشتراک گذاشته نمی‌شود، قرار دهید.

شما همچنین می‌توانید یک مهر اعتماد از یک مقام صنعت داشته باشید. فقط مطمئن باشید که واقعاً جمع آوری لید ایمن را ارائه می‌دهید. هیچ‌چیز سریع‌تر از اطمینان کاذب باعث مرگ یک کسب‌وکار نمی‌شود.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این نوشتار در مورد صفحات فرود صحبت کردیم. صفحه فرود یکی از مواردی است که می‌توانید به کمک آن محصولات و یا خدمات خود را مشتری خود بفروشید. ولی این صفحات به همین سادگی هم‌فکر می‌کنید برای شما مشتری نمی‌آوردند. درواقع لازم است تا مراحل و نکاتی را طی کنید تا بتوانید روی تبدیل آن‌ها امیدوار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا