آموزش دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی اینترنتی اصطلاحی همه جانبه برای بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات است. این شامل روش‌ها و بسترهای مختلفی برای برقراری ارتباط با مشتریان است، مانند وب‌سایت، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین. در این مقاله از بلاگ مهدی عراقی قرار است درباره بازاریابی اینترنتی، نقش و اهمیت آن در تجارت و نحوه استفاده از آن به سود خود بیشتر بدانید.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی به استراتژی‌هایی گفته می‌شود که برای بازاریابی محصولات و خدمات به‌صورت آنلاین و از طریق ابزارهای دیجیتالی دیگر استفاده می‌شود. این می‌تواند شامل انواع سیستم‌عامل‌ها، ابزارها و سیستم‌های تحویل محتوا به‌صورت آنلاین باشد، مانند:

درحالی‌که هدف آشکار بازاریابی اینترنتی فروش کالاها و خدمات یا تبلیغات از طریق اینترنت است، اما این تنها دلیل انجام آن توسط یک تجارت نیست.
ممکن است یک شرکت در حال بازاریابی آنلاین باشد تا بتواند پیامی درباره خود (با ایجاد نام تجاری خود) به مخاطب برساند یا تحقیق کند. بازاریابی آنلاین همچنین می‌تواند روشی مؤثر برای شناسایی بازار هدف، کشف خواسته‌ها و نیازهای یک بخش بازاریابی، ایجاد روابط طولانی ‌مدت با مشتریان یا ایجاد اقتدار و تخصص در یک صنعت باشد.

بازاریابی اینترنتی چگونه کار می‌کند؟

استراتژی بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی از استراتژی‌های مختلفی استفاده می‌کند تا از طریق مسیرهای مختلف به یک هدف اصلی برسد. به بازاریابی اینترنتی به‌عنوان یک شرکت فکر کنید، استراتژی‌ها کارمندان شرکت هستند که در بخش‌های مختلف کار می‌کنند. همه کارمندان با یک انگیزه در یک سازمان کار می‌کنند.

برای موفقیت در تجارت به همین ترتیب، تمام استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی برای افزایش ترافیک، ایجاد آگاهی و تبدیل هدایت به مشتریان وفادار برای تجارت، باهم کار می‌کنند.

بهینه‌سازی موتور جستجو

هر بار که نیاز به دانستن یا خرید چیزی دارید، اولین کاری که می‌کنید جستجو در موتور جستجوی گوگل است. هنگامی‌که نتایج تحویل می‌شود، یک مشتری معمولاً آنچه را که به دنبال آن است در صفحه اول یا دوم جستجوی گوگل پیدا می‌کند.
اینجاست که SEO کار می‌کند. جذاب و ساده ساختن وب‌سایت خود از مهم‌ترین مراحل در بازاریابی اینترنتی است.

بدون بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای موتور جستجو، در جستجوها عقب می‌مانید و فرصت را برای دستیابی به مزایای احتمالی و قرار گرفتن در معرض دید تجارت خود از دست می‌دهید.

ایجاد ترافیک ارگانیک به وب‌سایت شما به زمان، تلاش و حوصله نیاز دارد، اما اگر نمی‌خواهید هزینه کنید تا در صفحه اول موتور جستجوی Google ظاهر شوید، SEO راه موفقیت است. سئو رایگان است و با گذشت زمان میزان بازدید سایت را به تدریج افزایش می‌دهد و بسیار در فرایند برند سازی شما تاثیر گذاری است.

پرداخت به ازای هر کلیک تبلیغات

به عبارت ساده، هر بار که کاربر بر روی تبلیغات شما کلیک می‌کند، باید هزینه تعداد کلیک را بپردازید. این ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای جلب بازدید از وب‌سایت شما است. ترافیک دریافتی از طریق این روش ارگانیک در نظر گرفته نمی‌شود. بااین‌وجود، استفاده از تبلیغات PPC هنوز مهم است زیرا SEO برای ایجاد ترافیک ارگانیک به زمان نیاز دارد.

بازاریابی وب‌سایت

وب‌سایت شما یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های بازاریابی است که می‌تواند به مشتریان بالقوه شما کمک کند آنچه را که جستجو می‌کنند پیدا کنند و خرید نهایی را انجام دهند.

یک خریدار قبل از رفتن به سایت و تصمیم نهایی برای خرید، زمان قابل ‌توجهی را در وب‌سایت می‌گذراند. مسئولیت شما ارائه یک تجربه کاربری عالی است که مشتری شما را برای مدت طولانی‌تری در وب‌سایت خود نگه دارد. آن‌ها باید به راحتی اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات موردنظر خود را پیدا کنند.

وب‌سایت شما نمایانگر تجارت شما است، بنابراین مطمئن شوید که بازدیدکنندگان خود را تحت تأثیر قرار می‌دهید. هنگام ایجاد یک وب‌سایت، در مورد گرافیک، طراحی و طرح کلی سایت خود به خاطر داشته باشید. مطمئن شوید که ازنظر موبایل سازگار است زیرا اکثر مصرف‌ کنندگان در موبایل حضور دارند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا جایگاه ارزنده‌ای در دنیای بازاریابی دیجیتال دارد. شما هر استراتژی بازاریابی آنلاین داشته باشید، بدون بازاریابی محتوا قادر به ایجاد مشتری، برند تجاری و جذب مخاطب هدف خود برای علاقه‌مند نمودن آن‌ها به تجارت خود نخواهید بود.

اصولاً بازاریابی محتوا عبارت است از ارتقا تجارت شما از طریق تعامل با مشتریان و ترغیب آن‌ها برای خرید. برخی از اشکال بازاریابی محتوا عبارت‌اند از: فیلم‌ها، توصیفات، کتاب‌های الکترونیکی، پادکست‌ها، اینفوگرافیک ها، پست‌های وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و … ادامه دارد.

همه این‌ها می‌تواند بخشی از کمپین بازاریابی دیجیتال شما باشد که به ایجاد آگاهی در بین مصرف ‌کنندگان در مورد تجارت کمک می‌کند.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

یکی از رایج‌ترین و مؤثرترین اشکال بازاریابی دیجیتال، رسانه‌های اجتماعی است. تغییر انقلابی که شبکه‌های اجتماعی در جدول بازاریابی تجاری ایجاد کرده‌اند، قابل‌مقایسه نیست.

با افزایش روزافزون کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان، ایجاد نگرانی در کسب‌وکار شما بسیار گیج‌کننده است؛ و با تمام داده‌های رفتاری مصرف‌کننده، شما نباید مانند انداختن تیری بر صفحه دارت در تاریکی عمل کنید.

رسانه‌های اجتماعی بلیط طلایی شما برای تبلیغ در مورد محصولات و خدمات شما درحالی‌که در ارتباط با مشتریان بالقوه خود هستید در بستری است که آن‌ها بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانند. جدا از ارائه خدمات به مشتری، می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای اجرای تبلیغات، مسابقات، ایجاد محتوای خلاقانه و جذاب استفاده کنید و حتی ممکن است ویروسی شود.

بازاریابی ایمیلی

طبق گفته‌های فوربس، یک فرد متوسط ۱۵ بار در روز ایمیل خود را چک می‌کند اما تعداد آن‌ها می‌تواند بیشتر باشد.

بازاریابی ایمیلی ممکن است منبع اصلی ایجاد هدایتی تازه برای تجارت شما نباشد، اما بیشتر به‌عنوان نوعی ارتباط با مشتری شما که خدمات یا محصولات شما را پسندیده است و مشترک شدن در به ‌روزرسانی ‌های تجاری شما را انتخاب کرده است، بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

شانس موفقیت شما در ایجاد مشتریانی وفادار که خرید مجدد شما را ادامه می‌دهند، از طریق ایمیل مارکتینگ افزایش می‌یابد. بیشتر مشاغل از ایمیل مارکتینگ برای ارسال خبرنامه هفتگی، پیشنهادات تبلیغاتی و به روزی‌رسانی درباره محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند.

همکاری در فروش

همکاری در فروش : این شکل از بازاریابی شامل داشتن یک سفیر تجاری برای تجارت شما است که به تعامل با مصرف‌ کنندگان بالقوه کمک می‌کند و خدمات و محصولات کسب ‌و کار شما را برای دریافت پورسانت تبلیغ می‌کنند.

حتی می‌توانید با تأثیرگذاران و افراد موفق در دنیای بازاریابی دیجیتال ارتباط برقرار کنید و به آن‌ها پول بدهید تا تجارت شما را برای تعداد زیادی از مخاطبان ارتقا دهند.

داشتن درک بهتر از اینکه هر بخش از بازاریابی دیجیتال می‌تواند به مشاغل شما کمک کند، به شما کمک می‌کند ساختار بازاریابی دیجیتال را که می‌خواهید ایجاد و اجرا کنید، تعیین کنید.

فواید بازاریابی اینترنتی

فواید بازاریابی اینترنتی

راحتی و خدمات سریع

راحتی باورنکردنی بازاریابی آنلاین یکی از بزرگ‌ترین مزایای بازاریابی اینترنتی است. ارتباط با مصرف ‌کنندگان با استفاده از اینترنت و دسترسی به بازارهای هر جای دنیا بسیار آسان است. به همین دلیل، خرید کالاها از آن‌سوی مرزها اکنون هزینه حمل‌ونقل را کاهش می‌دهد.

هزینه کم برای عملیات

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های بازاریابی آنلاین برای مشاغل، هزینه عملیاتی پایین آن است. شما می‌توانید با بازاریابی اینترنتی ارزان‌تر از تبلیغات سنتی تبلیغ کنید. در بازاریابی آنلاین، به‌راحتی می‌توانید در طیف گسترده‌ای از دایرکتوری‌های تجاری لیست رایگان دریافت کنید.

علاوه بر این، اینترنت به شما امکان می‌دهد در مقایسه با نحوه تماس سنتی، با مشتریان خود بیشتر تماس بگیرید. مقرون‌به‌صرفه بودن ارتباطات آنلاین نسبت به روش های ارتباطی سنتی مانند ارسال نامه و بروشور مقرون‌به‌صرفه است. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید همین اطلاعات را به جای چاپ در روزنامه و هزینه چاپ و کاغذ به صورت ایمیل ارسال کنید.

نتایج را اندازه گیری و پیگیری کنید

جنبه‌ای از بازاریابی اینترنتی که به ندرت با بازاریابی سنتی در دسترس است، توانایی اندازه‌گیری و پیگیری نتایج است. با بازاریابی آنلاین، تجارت شما می‌تواند از ابزارهای مختلفی برای ردیابی نتایج کمپین‌های تبلیغاتی شما استفاده کند.

با استفاده از این ابزارها، نه تنها می‌توانید اندازه گیری و ردیابی کنید بلکه پیشرفت مبارزات بازاریابی خود را در گرافیک دقیق نشان دهید. توانایی کمی کردن تلاش‌های بازاریابی شما بهترین چیزی است که می‌تواند وجود داشته باشد.

اندازه‌گیری و ردیابی نتایج، به کسب‌وکار شما ایده بهتری از چگونگی عملکرد مبارزات بازاریابی شما می‌دهد. به شما ایده می‌دهد که چگونه می‌توانید میزان بازدید، تبلیغات، فروش و تبدیل خود را بهتر رشد دهید. بدون توانایی اندازه‌گیری و ردیابی نتایج خود، نمی‌توانید کمپین بازاریابی خود را تغییر دهید تا بتواند نتایج موردنظر شما را بهتر ارائه دهد.

هدف‌گذاری جمعیتی

بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات، به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبان را بر اساس جمعیت‌شناسی هدف قرار دهید. این به شما امکان می‌دهد تلاش خود را بر روی مخاطبانی متمرکز کنید که واقعاً می‌خواهید محصولات یا خدمات خود را ارائه دهید. با هدف گیری جمعیتی، بهتر می‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را در مناطق خاص جمعیتی هدف قرار دهید.

قطعاً برای شما آسان نخواهد بود که منطقه‌ای را که ساعت‌ها از دفتر کار خود فاصله دارد هدف قرار دهید. با بازاریابی اینترنتی، اکنون می‌توان جمعیت‌های مختلف را هدف قرار داد.
هدف‌گذاری دموگرافیک به شما امکان می‌دهد مشتری‌های خاصی را که فکر می‌کنید احتمالاً محصول شما را خریداری یا خدمات شما را استفاده می‌کنند، هدف قرار دهید.

هر بار که شخصی از وب‌سایت شما بازدید می‌کند و فرم را پر می‌کند، به شما ایده می‌دهد که مشتریان شما واقعاً چه کسانی هستند و به شما امکان می‌دهد جزئیات مهمی در مورد آن‌ها مانند سن و علایق را کشف کنید (می‌شود گفت پرسونای مشتری را رسم کنید) که خدمات شما را متناسب با نیازهای آن‌ها شکل می‌دهد.

بازاریابی جهانی

توانایی بازاریابی محصولات و خدمات شما در سطح جهانی از بزرگ‌ترین مزیت‌های بازاریابی جهانی برای تجارت است. در عرض چند ماه از اجرای اقدامات سئو می‌توانید میلیون‌ها بیننده را به کسب‌وکار خود هدایت کنید. و مخاطبان زیادی را از سراسر جهان به دست آورید. اکنون می‌توانید به هر گوشه دنیا، جایی که اینترنت وجود دارد، برسید.

با اینترنت مارکتینگ می‌توانید به راحتی فراتر از جغرافیای خود رفته و محصولات یا خدمات خود را به مشتریان در سراسر جهان ارائه دهید.

مخاطبان هدف شما هرکجا باشند، می‌توانید به راحتی ۲۴/۷ ساعت و از هر کشوری در سراسر جهان به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. اگر مخاطبان شما بیشتر از بازار محلی شما هستند، استفاده از بازاریابی جهانی یک مزیت بزرگ به شما ارائه می‌دهد.

قابلیت چند وظیفه‌ای

یکی از مزایای اصلی بازاریابی آنلاین، توانایی آن در مدیریت هم‌زمان میلیون‌ها مشتری است. تا زمانی که زیرساخت‌های یک وب‌سایت کارآمد باشد، معاملات متعدد به‌راحتی می‌توانند هم‌زمان انجام شوند.

بااین‌حال، حتی در صورت انجام تعداد زیادی تراکنش، وب‌سایت شما قادر به ارائه خدمات رضایت‌بخش به هر مشتری که خرید آنلاین می‌کند، بدون خطر رضایت کمتری است. این سازگاری بالای بازاریابی اینترنتی مزیت مهمی است که کسب‌ و کارها می‌توانند با بهره‌گیری از آن‌ها بهترین تجربه خرید را در اختیار مصرف‌کنندگان خود قرار دهند.

بازاریابی ۲۴/۷

بازاریابی اینترنتی هزینه را کاهش می‌دهد و به صورت شبانه‌روزی اجرا می‌شود. این بدان معناست که کمپین‌های بازاریابی شما به مدت ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز در هفته اجرا می‌شوند. در مقایسه با بازاریابی سنتی، بازاریابی اینترنتی شما را در ساعات کاری محدود نمی‌کند. درعین‌حال نگران پرداخت اضافه‌کاری پرسنل خود نخواهید بود.

علاوه بر این، هیچ اختلاف زمانی منطقه‌ای یا بین‌المللی برای نگرانی وجود ندارد که در قابلیت دسترسی یا در دسترس بودن پیشنهادات یا کمپین‌های آنلاین شما تأثیر بگذارد. هرگاه شخصی رایانه خود را باز کرده و به اینترنت متصل می‌شود، احتمال اینکه کمپین بازاریابی شما را ببیند بیشتر است. علاوه بر این، مشتریان می‌توانند در راحت‌ترین زمان خود به دنبال محصول شما باشند.

بازاریابی هوشمندانه و زیرکانه

مزیت دیگر بازاریابی آنلاین این است که بازاریابی از این طریق با اتوماسیون با یک کلیک ساده انجام می‌شود. در مقایسه با بازاریابی آفلاین سنتی که بازاریابان کارهای مختلف را به بهترین استعدادها تفویض می‌کنند، بازاریابی اینترنتی از یک روش باهوش‌تر در فناوری بهره می‌برد. با بازاریابی اینترنتی، همه چیز می‌تواند خودکار شود.

بازاریابی اینترنتی به شما این فرصت را می‌دهد تا همه جنبه‌های فعالیت تجاری خود را به یک سیستم کاملاً خودکار تبدیل کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید یافتن ابزار و فناوری مناسب متناسب با کمپین بازاریابی شما است و کار شما تمام شده است. با خودکار کردن کمپین بازاریابی خود، می‌توانید کار با ارزش‌تری را با وقت خود انجام دهید.

مجموعه داده‌ها برای شخصی‌سازی

معاملات از طریق اینترنت به شما امکان می‌دهد داده‌ها را جمع‌آوری کنید. هر زمان که مشتری کالایی را از طریق وب‌سایت یک شرکت خریداری می‌کند، داده‌ها ضبط می‌شوند. تجارت شما می‌تواند از این داده‌ها به روش های مختلف استفاده کند. بیشتر مشاغل، داده‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کنند تا بفهمند چه کالاهایی و / یا خدماتی به‌طور مکرر می‌فروشند.

علاوه بر این، داده‌های جمع‌آوری شده می‌تواند به مشتریان کمک کند، بنابراین کسب‌وکار شما می‌تواند براساس عادت و علاقه خرید آن‌ها، برای آن‌ها تبلیغات و سایر موارد تبلیغاتی ارسال کند. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید داده‌های مشتری از جمله پروفایل مشتری یا رفتار آن‌ها را هنگام حضور در وب‌سایت خود جمع کنید.

اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق این روش معمولاً شامل سن، جنسیت، موقعیت مکانی، نحوه ورود آن‌ها به سایت شما، سایت‌هایی که پس از ترک وب‌سایت شما رفته‌اند، مشاهده محصولات و صفحات بازدید شده در سایت شما هستند.

روش دیگر برای جمع‌آوری داده‌های مشتری استفاده از ابزارهای اینترنتی یا با یک نرم‌افزار ردیابی است. در مقایسه با بازاریابی سنتی، بازاریابی آنلاین امکان جمع‌آوری بهتر داده‌ها و همچنین شخصی‌سازی را فراهم می‌کند.

از طریق این مزیت بازاریابی اینترنتی، مشاغل می‌توانند با توجه به علایق شخصی خود، به میلیون‌ها مشتری با اقلام و محصولات مختلف خدمات ارائه دهند؛ بنابراین، خریداران می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به گشت زیاد، از طریق اینترنت، محصولات موردنظر خود را تهیه کنند.

بازاریابی متنوع و تبلیغات

هنگام هدف قرار دادن مخاطبان، تنوع سازی نقش مهمی در فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی شما دارد. متنوع سازی به این معنی است که شما می‌توانید از انواع تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنید. با بازاریابی آنلاین، ایجاد تنوع بسیار ساده‌تر می‌شود. علاوه بر این، برای شما امکان‌پذیر است که تکنیک‌های مختلف بازاریابی را به طور هم‌زمان اجرا کنید تا کمپین بازاریابی خود را بهتر شروع کنید.

ترفندهای آسان برای فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود

در بازاریابی و تبلیغات اینکه گاهی مجبور شوید دوباره و چند باره یک تبلیغ و یا یک کمپین را اصلاح کنید وجود دارد و اجتناب‌ ناپذیر است. در مقایسه با بازاریابی سنتی، تبلیغات آنلاین بسیار ساده‌تر است.

هر زمان که کمپین نیاز به اصلاح داشته باشد، بازاریابی آنلاین این امکان را ایجاد می‌کند بدون اینکه نگران خرابی، قطع خدمات یا حتی توقف کل سیستم باشید.
این بدان معنی است که شما می‌توانید با تغییر چند خط در CSS که به صفحه وب پیوند دارند، به راحتی ظاهر مرکز خرید آنلاین خود – وب‌سایت خود – را تغییر دهید.

سرویس معاملات فوری

اجرای معاملات به‌صورت آنلاین آسان و تقریباً فوری انجام می‌شود. این کار را می‌توانید از طریق سرویس پرداخت دیجیتال انجام دهید تا دیگر نیازی به پول نقد بین بازاریاب و مشتری برای خریدوفروش کالا نباشد.

این‌همه به دلیل راه‌حل‌های پردازش پرداخت که توسط شرکت‌های پردازش پرداخت شخص ثالث مانند PayPal و دیگر شرکت‌ها مانند آسان پرداخت و درگاه پرداخت اجرا می‌شود، امکان‌پذیر است.

روابط فروش بهتر

در بازاریابی سنتی کسب‌وکارها و صاحبان آن‌ها معمولاً با استفاده از کارت ویزیت و بروشور خود و کسب ‌و کار خود را معرفی می‌کنند. با این‌ حال چیزی که اتفاق می‌افتد این است که یا مشتری‌ها آن‌ها را گم می‌کنند و کسب‌وکار مربوطه را از یاد می‌برند و یا اینکه با شرکت مربوطه تماس می‌گیرند.

در پایان، بیشتر مشتریان کارت را کمتر از فروشنده به خاطر می‌آورند، بنابراین این روش بازاریابی برای اقناع خریداران برای بازگشت کارایی ندارد. این متفاوت از بازاریابی اینترنتی است که در آن بازاریابان می‌توانند به راحتی آدرس ایمیل مشتریان و خریداران خود را جمع‌آوری کنند که می‌توانند از آن‌ها برای برقراری ارتباط و ایجاد ارتباط با مشتری استفاده کنند.

بازاریاب می‌تواند با استفاده از این آدرس ایمیل اطلاعات ارزشمندی مانند اطلاعات مربوط به کالای خریداری شده، کوپن‌های موجود روی محصولات و خدمات آن‌ها، تخفیف‌های ویژه و معرفی محصولات جدید را به مشتریان ارائه دهد. جدا از آدرس‌های ایمیل، آن‌ها همچنین می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای تعامل مداوم با مشتریان استفاده کنند.

بازاریابی مؤثر

برخلاف بازاریابی سنتی، شروع بازاریابی اینترنتی آسان است و سریع اجرا می‌شود. در هر زمان که مناسب شما باشد می‌توانید به راحتی یک کمپین بازاریابی راه‌اندازی کنید. درواقع، شما می‌توانید تنها در طی چند ساعت بازاریابی ایمیل را برای تجارت خود تنظیم کنید. طی چند دقیقه آینده می‌توانید پاسخگوی خودکار تنظیم کرده و یک لیست بازاریابی برای تجارت خود ایجاد کنید.

ادامه کمپین‌های بازاریابی

تأثیرات بعدی کمپین بازاریابی یکی از بزرگ‌ترین مزایای بازاریابی اینترنتی برای تجارت است. به‌عنوان‌مثال، تلاش‌های بازاریابی محتوا، مانند وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها این ظرفیت را دارند که سال‌ها پس از شروع کمپین بازاریابی خود عملکردی داشته و محصولات و خدمات شما را تبلیغ کنند. تقریباً هر روش بازاریابی آنلاین دارای اثرات ویروسی و طولانی مدت است که می‌تواند به‌طور مداوم بازدید سایت شما را بهبود بخشد.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

بازاریابی اینترنتی به طور فزاینده‌ای برای انواع مختلف مشاغل اجباری است. مشتریان هر روز وقت زیادی را به صورت آنلاین از جمله بررسی ایمیل، مرور در رسانه‌های اجتماعی، استفاده از موتورهای جستجو و بازدید از وب‌سایت‌ها می‌گذرانند.
مصرف ‌کنندگان از روش‌های آنلاین مختلفی برای یافتن، تحقیق و در نهایت تصمیم‌گیری در مورد خرید استفاده می‌کنند.

بیش از ۴۰٪ از مصرف‌کنندگان گزارش می‌دهند که هنگام جستجوی محصول یا خدمات ابتدا به جستجوی Google روی می‌آورند و ۲۶٪ از مصرف‌ کنندگان می‌گویند هر هفته خرید اینترنتی می‌کنند.

با این ‌حال، ترافیک از صفحات و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی حدود ۸ درصد از مصرف ‌کنندگان وب‌سایت‌های جزئی را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید با ایجاد بسترهای گسترده بازاریابی اینترنتی برای کمک به مشتریان و مشتریان بالقوه در یافتن کار خود از همه این کانال‌ها بهره ببرید.

حتی اگر تجارت شما کوچک و محلی هم باشد، گوگل از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ گزارش داده است که جستجوهای تلفن همراه مانند ” نزدیک من”، “برای خرید” ۵۰۰ درصد رشد داشته است. رقمی که احتمالاً ادامه خواهد داشت.

مهم نیست که چه نوع شغلی دارید یا در کجا مستقر هستید، سرمایه‌گذاری در بازاریابی اینترنتی می‌تواند به شما در ایجاد تجارت، ارتباط با مشتری و فروش کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا