آموزش دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات اینترنتی یا internet advertising چیست ؟

تبلیغات اینترنتی یک استراتژی بازاریابی است که شامل استفاده از اینترنت به عنوان وسیله‌ای برای به دست آوردن بازدید وب سایت و هدف قرار دادن و رساندن پیام‌های بازاریابی به مشتریان مناسب است.

تبلیغات اینترنتی از طریق برنامه‌های منحصر به فرد و مفید انجام می‌شود. تبلیغات آنلاین با عنوان تبلیغات اینترنتی یا تبلیغات دیجیتال نیز شناخته می‌شود.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی چیست

همان‌طور که گفته شد تبلیغات اینترنتی مجموعه‌ای از ابزارها برای رساندن پیام‌های تبلیغاتی به مردم در سراسر جهان است که از اینترنت به عنوان بستر بازاریابی جهانی استفاده می‌کنند.

انواع مختلف تبلیغات اینترنتی

انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین یا اینترنتی وجود دارند که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها برای شما آورده شده است:

  • تبلیغات اینترنتی توسط شبکه‌های اجتماعی
  • تبلیغات اینترنتی توسط محتوا
  • تبلیغات اینترنتی توسط ایمیل
  • SEM (تبلیغات اینترنتی توسط موتور جستجو)
  • تبلیغات اینترنتی توسط بنرهای تبلیغاتی
  • تبلیغات آنلاین توسط موبایل

۱. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

هنگامی که یک استراتژی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کردید، می‌توانید شروع به بررسی تبلیغات در سیستم عامل رسانه‌های اجتماعی کنید.

اکنون اکثر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به راحتی به تبلیغ دهندگان این امکان را می‌دهند تا از دامنه خود استفاده کرده و محصولات خود را از داخل سیستم تبلیغ کنند.

شبکه‌های اجتماعی همچنین شامل ابزارهای تجزیه و تحلیل خوبی برای ارزیابی موفقیت سرمایه‌گذاری انجام شده هستند.
این تبلیغات ممکن است شامل یک توییت یا پست تبلیغاتی، تبلیغ محتوای تولید شده توسط کاربر یا حتی یک کمپین تبلیغاتی باشد که از طریق چندین کانال اجتماعی منتشر می‌شود.

می‌توانید شروع به بررسی تبلیغات در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی کنید. اکنون اکثر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به راحتی به تبلیغ دهندگان این امکان را می‌دهند تا از دامنه خود استفاده کرده و محصولات خود را از داخل سیستم عامل تبلیغ کنند.

آن‌ها همچنین شامل ابزارهای تجزیه و تحلیل خوبی برای ارزیابی موفقیت سرمایه‌گذاری انجام شده هستند. این ممکن است شامل یک توییت یا پست تبلیغاتی، تبلیغ محتوای تولید شده توسط کاربر یا حتی یک کمپین کامل باشد که از طریق چندین کانال اجتماعی منتشر می‌شود.

۲. بازاریابی آنلاین در محتوا

بازاریابی محتوا یکی دیگر از روشهای مفید برای رساندن نام تجاری و پیام به افراد مناسب است. تمرکز اصلی بازاریابی محتوا این است که با بهبود SEO سایت، ترافیک اینترنتی را به یک تبلیغ جذب کند، اما هنگامی که استراتژی و محتوا را در نظر گرفتید، می‌توانید با پرداخت هزینه برای نمایش محتوا در وب سایت‌های مربوطه، میزان دسترسی و جذابیت آن را افزایش دهید.

تبلیغات اینترنتی می‌تواند به افزایش ROI بازاریابی محتوا کمک کند یعنی بدون هزینه زیاد می‌تواند کاربران زیادی را جذب وب سایت کند و بازدهی خوبی داشته باشد.

۳. بازاریابی از طریق ایمیل

ایمیل مارکتینگ باید بخشی جدایی ناپذیر از ارتباطات آنلاین شما باشد زیرا راهی مهم برای برقراری ارتباط با مشتریان فعلی است.
بدین ترتیب مطمئنا تبلیغات اینترنتی می‌تواند به شما کمک بزرگی بکند.

قطعا شما فروشگاه‌های اینترنتی زیادی را میشناسید که پیشرفت روز افزونی داشته‌اند اما بهتر است به این نکته اشاره کنیم که این فروشگاه‌ها با کمک تبلیغات ایمیلی مخاطبان زیادی را جذب خود کردند.

پس بهتر است تبلیغات توسط ایمیل را نیز برای جذب مخاطب در نظر داشته باشید.

۴. بازاریابی در موتور جستجو (SEM)

بازاریابی موتور جستجو به منظور افزایش قابلیت بازدید وب سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) با پرداخت هزینه برای حضور در موتورهای جستجو مانند Google طراحی شده است.

بازاریابی موتور جستجو نباید با سئو یعنی بهینه‌سازی موتور جستجو که قابلیت ظاهر شدن تا حد امکان در موتورهای جستجو بدون نیاز به پرداخت هزینه برای آن است اشتباه گرفته شود.

SEM اغلب PPC نامیده می‌شود و می‌تواند به عنوان مثال در Google Adwords یا Microsoft Bing Ads استفاده شود. هزینه برای بازاریابی در موتور جستجو به ازای هر کلیک روی تبلیغ محاسبه می‌شود.

۵. نمایش تبلیغات

تبلیغات نمایشی زمانی است که تبلیغات شما – که معمولاً از عکس‌ها، فیلم‌ها، تصاویر گرافیکی یا محتوای رسانه‌های مختلف تشکیل شده است، در وب سایتهای مختلف و متفاوت قرار می‌گیرد که با کلیک بر روی آن‌ها، کاربر دوباره به وب سایت خود ارجاع می‌شود.

در نظر گرفتن مسیری که کاربر با کلیک روی یک آگهی انتخاب می‌کند مهم است زیرا اتلاف وقت و پول برای جذب ترافیک وب است که به تجارت تبدیل نمی‌شود زیرا UX در صفحه مورد نظر به درستی عمل نکرده است.

یکی از مطمئن‌ترین راه‌های تبلیغات آنلاین، قرار دادن وب سایت‌هایی است که با دقت انتخاب شده و موقعیت تجاری شما را تکمیل می‌کنند. این بدان معناست که شما همیشه در سایتهایی دیده می‌شوید که در واقع می‌خواهید در آن‌ها حضور داشته باشید، نه در سایتهایی که توسط سیستم عامل شخصی انتخاب شده است.

این کار می‌تواند زمان‌بر باشد، بنابراین گزینه‌های دیگر شامل فرآیند خودکار انتخاب وب سایت‌های مربوطه بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر و «هدف‌گذاری موضوع» به وجود آمده است که انتخاب سایت بر اساس داشتن محتوای خاص مشابه است.

یکی از اشکالات تبلیغات نمایشی، هدف‌گذاری مجدد یا بازاریابی مجدد است. برخلاف سایر تبلیغات بنری، تبلیغات مجدد هدف‌گذاری شده به کاربرانی ارائه می‌شود که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده‌اند.

۶. تبلیغات توسط موبایل

با توجه به اینکه بسیاری از ما بخش عظیمی از روز خود را با استفاده از تلفن‌های هوشمند خود سپری می‌کنیم، جای تعجب نیست که تبلیغ کنندگان از تبلیغات موبایل برای جلب نظر مشتریان خود استفاده می‌کنند.

با این حال، این تبلیغات در حال تبدیل شدن به روشی تنظیم شده برای بازاریابی محصولات و خدمات است، بنابراین باید با احتیاط به آن نزدیک شوند.

مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی

مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی

افراد با استفاده از موتورهای جستجو، دنبال کردن مارک‌های مورد علاقه خود در شبکه‌های اجتماعی و پیوستن در کمپین‌های مورد علاقه خود از طریق ایمیل و اعلان‌های مختلف، به دنبال محصولات مورد نظر هستند.

فرصت‌های تبلیغاتی بسیار زیاد است، اما استفاده صحیح از آن‌ها کار آسانی نیست. بنابراین، بیایید نگاهی دقیق به مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی داشته باشیم.

مزایای تبلیغات اینترنتی

 

حمایت جهانی آسان

امروزه، مردم عادت دارند اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات را از طریق موتورهای جستجو مانند Google، Bing و… جستجو کنند.
تبلیغات اینترنتی راهی برای نشان دادن پیشنهادات شما در برابر بیش از ۴.۳ میلیارد کاربر وب در سراسر جهان است. شما می‌توانید به راحتی از طریق اینترنت کل کاربران اینترنت را هدف قرار دهید.

مقرون به صرفه بودن

طبق بازاریابی‌های انجام شده، حداقل هزینه برای رسیدن به مخاطب ۲۰۰۰ نفر سه برابر ارزان‌تر از روش‌های تبلیغاتی سنتی است، بنابراین هر شرکتی از یک تجارت کوچک تا یک شرکت بزرگ می‌تواند از تبلیغات آنلاین استفاده کند و از منابع مالی خود بیشترین بهره را ببرد.

افزایش بازدید از یک وب سایت

هرچه بازدید کننده بیشتری به سایت وارد شود، کاربران و خریداران واقعی بیشتری خواهید داشت که در نتیجه فروش شما افزایش می‌یابد. هدف تبلیغات اینترنتی جلب توجه کاربران و ارسال آن‌ها به وب سایت شماست. پیشنهادات نمایش داده شده در تبلیغات دیجیتالی باید حس کنجکاوی را برانگیخته و دلیل خوبی برای کلیک کردن بر روی سایت شما به مردم ارائه دهد.

وب سایت شما را هدف قرار می‌دهد

برخلاف رسانه‌های سنتی بازاریابی که بدون فیلتر کردن برای همه وب سایت‌ها تبلیغ می‌کنند، پیام تبلیغات اینترنتی را برای مخاطبان ارسال میکند و افرادی که به احتمال زیاد به خریدار تبدیل می‌شوند را به وب سایت شما می‌فرستد تبلیغات آنلاین است.

امکان تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مختلف

تبلیغات اینترنتی به شما کمک می‌کند تا در زمان مناسب برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود در مکان مناسب قرار بگیرید. به عنوان مثال اگر بیزینس شما به طوری است که می‌توانید تصاویر مختلف را با کاربران به اشتراک بگذارید، می‌توانید از شبکه‌هایی مانند Instagram و Pinterest برای نمایش محصولات استفاده کنید.

برای به اشتراک گذاشتن اخبار و ایجاد روابط طولانی مدت با مخاطبان، آن‌ها را با بازاریابی از طریق ایمیل تقویت کنید. با انجام دادن هوشمندانه انواع مختلف تبلیغات دیجیتال، می‌توانید نشان دهید که شرکت شما همیشه حاضر و آماده برای ارائه خدمات است.

قابل کنترل است

برخلاف بازاریابی آفلاین، که هزینه و کارایی آن تا حدودی تقریبی است، شما می‌توانید با استفاده از سیستم عامل‌های تجزیه و تحلیل وب مانند Google Analytics، به طور دقیق بازدهی وب سایت و بازدهی بازاریابی اینترنتی خود را پیگیری کنید.

معایب تبلیغات اینترنتی

 

تبلیغات اینترنتی نیاز به تلاش و فعالیت زیاد دارد.

شبکه همیشه در حال تغییر است. آنچه اکنون تقاضا زیادی داشته و ترند است، ممکن است چند ماه دیگر روی کار نباشد. بنابراین شما باید دائماً در جستجوی هر چیز جدیدی برای ادامه حیات کسب و کار خود باشید.

مجموعه گسترده ای از رقابت محصولات در شبکه جهانی وب وجود دارد. به یاد داشته باشید که شما تنها شخصی نیستید که خدمات را ارائه می دهید یا محصولی را می فروشید.

بسیاری از صاحبان مشاغل آنلاین هستند که محصولات مشابه شما را نیز می‌فروشند. جلب افراد مناسب برای بازدید از سایت شما به اندازه یافتن چشم انداز دشوار است.

اکثر سایت های بازاریابی آنلاین برنامه خدمات دهی به مشتری / پاسخ به پرسش آن ها را ندارند. به همین دلیل است که اکثر مردم از دانستن اطلاعات بیشتر در مورد برخی محصولات یا خدمات محروم هستند زیرا آنچه که آنها نیاز دارند یک شخص واقعی است که می‌توانند با او صحبت کنند یا از او سوال بپرسند.

مردم به دلیل کلاه‌برداری زیاد در اینترنت تمایل به احتیاط دارند. بازاریابی آنلاین برخلاف آنچه اکثراً تصور می‌کنند، طرحی سریع برای ثروتمند شدن نیست.

بازاریابی اینترنتی موارد مثبت و منفی دیگری نیز دارد. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که بر این مزایا غلبه کنید و آنها را دوباره در یک مسیر سود دهی مفید برای تجارت آنلاین خود ایجاد کنید.

مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید با ارائه محصولات و خدماتی که اساساً به آنها نیاز دارند، از طریق اینترنت درآمد کسب کنید.

چرا تبلیغات اینترنتی اهمیت زیادی دارند؟

تبلیغات آنلاین یا اینترنتی به شما کمک می‌کند مخاطبان مناسب کسب و کار خود را پیدا کنید. این موارد کسانی را هدف قرار می‌دهد که به احتمال زیاد به آنچه می‌فروشید علاقه‌مند شوند.

ابزارهای تبلیغات آنلاین مانند، تبلیغات نمایش آنلاین، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی مانند Facebook و Twitter Ads، تبلیغات ویدیویی دسترسی به انواع مخاطبان شما را آسان‌تر می‌کند. این بیشتر به شما کمک می‌کند تا منجر به تولید بیشتر و سودمندتر کردن فعالیت‌های خود شوید.

تفاوت تبلیغات و بازاریابی چیست؟

تبلیغات اینترنتی کسب و کار

در اصطلاح اساسی، بازاریابی فرآیند شناسایی نیازهای مشتری و تعیین بهترین روش برای برآوردن این نیازها است. در مقابل، تبلیغات عملیاتی برای تبلیغ شرکت و محصولات یا خدمات آن از طریق کانالهای پولی است. به عبارت دیگر، تبلیغات جز بازاریابی است.

تبلیغات بخشی از بازاریابی است. برای درک بهتر این دو مطلب، بهتر است هر دو اصطلاح را تعریف کنیم.

بازاریابی

به فرایند فرآیند تبلیغ محصول شما برای مخاطبان هدف گفته می‌شود. بازاریابی شامل تحقیقات در بازار، شناسایی شخصیت خریدار شما و تجزیه و تحلیل محصولات است. بازاریابی شامل فعالیت‌هایی است که پیشنهاد شما را به خریدار ارائه می‌دهد.

تبلیغات

تبلیغات یکی از آن فعالیت‌هایی است که به گسترش نام تجاری شما کمک می‌کند. تبلیغات یکی از عناصر بازاریابی است. سایر موارد شامل روابط عمومی، ارتقا فروش، فروش مستقیم و فروش شخصی است.

آیا بازاریابی یا تبلیغات ارزش بیشتری دارند؟

بسیاری از مشاغل موفق استراتژی‌های تبلیغاتی چند وجهی را در برنامه کلی بازاریابی خود گنجانده اند. این امر به ویژه در مورد شرکت‌های جهانی صدق می‌کند، جایی که استراتژی بازاریابی و تبلیغات باید خریداران در سراسر دنیا را در نظر بگیرد.

گرچه این مورد برای مشاغل کوچک و متوسط نیز وجود دارد، به ویژه با در دسترس بودن تبلیغات دیجیتال از طریق موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی.

همانطور که گفته شد، شرایطی وجود دارد که احتمالاً بازاریابی از تبلیغات ارزش بیشتری دارد. در مورد شرکت‌های نوپا و سایر شرکت‌های جدید، اولویت باید تهیه یک برنامه بازاریابی باشد.

اگر این سازمان‌ها در آغاز کار خود هزینه‌های زیادی را صرف تبلیغات کنند – بدون داشتن یک برنامه بازاریابی ثابت یا پایدار نمی‌توانند پیشرفت خوبی را در زمینه فعالیت خود داشته باشند.

در آغاز فعالیت شرکت، تعریف و اجرای یک برنامه بازاریابی با شناسایی خواسته‌ها و نیازهای مشتری از اهمیت بالاتری برخوردار است. به این ترتیب، هر تلاش بازاریابی یا تبلیغاتی در آینده رویکرد مشخص و شانس موفقیت بیشتری خواهد داشت.

نتیجه گیری

تبلیغات اینترنتی در بیشتر مواقع مفید واقع شده‌اند. همچنین این تبلیغات با توجه به اینکه به کاربران زیادی نشان داده می‌شوند تأثیر زیادی را روی بیزینس‌های مختلف می‌گذارند به همین دلیل از این تبلیغات بازدید می‌شود.

اما قبل از بحث بازدید بهتر است به این نکته اشاره کنیم که تبلیغات شما علاوه بر پر مخاطب بودن باید جذاب باشد تا کاربران زیادی را جذب خود کند و در واقع خریداران واقعی را به وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما جذب کند.

همان‌طور که به این موضوع نیز اشاره شد، علاوه بر تبلیغات مختلف شما باید در شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب مانند اینستاگرام نیز تصاویر مربوط به کسب و کار خود را قرار دهید تا افراد بیشتری شما را بشناسند و شبکه‌های اجتماعی شما را دنبال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا