الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار یا Hummingbird چیست؟

این الگوریتم نسبت به آن‌های دیگر کمتر سخت می‌گیرد. در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل برای کمک به سایت و سئوی شما طراحی شده است.در سپتامبر ۲۰۱۳ گوگل اعلام کرد که یک الگوریتم کاملاً جدید به نام مرغ مگس خوار متولد شده است و این نام با دقت انتخاب شده است .

مرغ مگس خوار بسیار سریع و بسیار دقیق است. در واقع هدف گوگل از طراحی این الگوریتم سوق دادن نتایج جستجو به سمت درک معنای کلمات است.

آشنایی با خطرات مرغ مگس‌خوار

  1. پر کردن کلمات کلیدی
  2. هدف قرار دادن مطابقت دقیق کلمات کلیدی

چگونه با الگوریتم مرغ مگس خوار دوست شویم؟

البته گفتیم که این الگوریتم بیشتر می‌تواند دوست سایت شما باشد تا دشمن شما! یعنی برای مثال اگر شما کلیدواژه‌ای با دو شکل نوشتاری دارید مانند دانشنامه یا دانش‌نامه و نمی‌دانید که کاربر کدام را جستجو می‌کند در اینجاست که مرغ مگس خوار گوگل با دقت و سرعت خود وارد عمل شده و هر دو را به خاطر اشاره داشتن به یک معنای واحد انتخاب می‌کند.

و یا اینکه وقتی شما مطلبی را با کلیدواژه ای چون پوست و مو در وب‌سایت خود می‌خواهید منتشر کنید و اگر در پیوند یکتای خود به جای کلمه پوست و مو معادل انگلیسی آن یعنی skin and hair را انتخاب کنید و بنویسید در اینجا هم مرغ مگس‌خوار باز به کمک شما می‌آید و هر دو را به یک معنای برداشت کرده و برای جستجوهای مرتبط، آن را لیست می‌کند.

 

پادکست آشنایی با الگوریتم مرغ مگس خوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا