الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم Top Heavy گوگل چیست؟

وقتی روی یک سایت از سرپ گوگل کلیک می‌کنید، انتظار دارید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید. به نظر می‌رسد این یک جمله واضح است زیرا گوگل به همین دلیل وجود دارد.

اما گاهی اوقات، ممکن است خود را در صفحه‌ای با تعداد زیادی تبلیغات پیدا کنید که نتوانید محتوایی را که در ابتدا برای آن صفحه آمده‌اید، پیدا کنید.

ممکن است استدلال کنید که تبلیغات به راحتی در گذشته پیمایش می‌شوند و درآمد قابل توجهی دارند، به ویژه اگر سایت شما از آن‌ها سود ببرد.

با این حال، استفاده از تبلیغات بد می‌تواند بیش از سود آن آسیب برساند. به روزرسانی الگوریتم Top Heavy گوگل ایجاد شده است تا سایت‌های دارای تعداد زیادی آگهی در بالای صفحات خود را از از نتایج گوگل پایین بیاورد.

در اینجا، ما بروزرسانی Top Heavy را برای شما توضیح می دهیم و توضیح می‌دهیم که چه کسی در معرض خطر است و به شما نشان خواهیم داد که اگر مورد هدف قرار گرفته‌اید باید چه کاری انجام دهید تا رتبه‌های خود را از گوگل پس بگیرید.

الگوریتم Top Heavy چیست؟

الگوریتم Top Heavy چیست

Top Heavy ۲ یک تغییر در الگوریتم اصلی Top Heavy است که در ژانویه ۲۰۱۲ رخ داد. این تغییر در پاسخ به کاربرانی بود که دائماً از فرود در صفحات وب شکایت می‌کردند و محتوای مربوط به آنچه را که جستجو کردند را مشاهده نمی‌کردند.

موارد ذکر شده به هر چیزی که کاربر هنگام ورود به وب سایت شما می‌بیند اشاره دارد، بالاترین قسمت از صفحه وب که بیشتر وبسایت‌ها مهمترین محتوای خود را در آن قرار می‌دهند.

عرضه اولیه Top Heavy Update در اوایل سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، اما از آن زمان به بعد، دو مورد دیگر برای الگوریتم وجود دارد، یکی در اکتبر ۲۰۱۲ و دیگری در فوریه ۲۰۱۴.

 

برترین بروزرسانی گوگل بر روی صفحات چه تاثیری داشته است

محرک اصلی بروزرسانی برتر گوگل، صفحات با تبلیغات زیاد در بالای صفحه است. وقتی یک کاربر گوگل از طریق سرپ ها به سایت شما می‌آید اما با تبلیغات بمباران می‌شود، به حدی که حتی نمی‌تواند محتوای شما را مشاهده کند، مشکلی برای او ایجاد می‌شود.

این نوع سایت همان چیزی است که گوگل آن را «Top Heavy» می‌نامد. آنقدر تبلیغات در بالای صفحه وجود دارد که وقتی بازدیدکننده‌ای برای اولین بار وارد سایت می‌شود، نمی‌تواند هیچ محتوایی را دریافت کند. آن‌ها باید به پایین صفحه بروند تا بتوانند اطلاعاتی را که در ابتدا به دست آورده‌اند را پیدا کنند.

بدیهی است که این یک تجربه بسیار ناامید کننده برای کاربران می‌تواند باشد. گوگل می‌خواهد مصرف اطلاعات را تا حد ممکن آسان سازد. ارائه اطلاعات دقیق، مرتبط و ظریف چیزی است که گوگل را از سایر موتورهای جستجو متمایز می‌کند.

هنگامی که یک کاربر به سایتی هدایت می‌شود که دارای تبلیغات زیاد است، گوگل نه تنها از هدف اصلی خود کوتاه نمی‌آید، بلکه خود سایت نیز اسپم و غیرقابل اعتماد به نظر می‌رسد.

از آنجا که گوگل سعی می‌کند سایت‌های این چنینی را از رتبه‌های برتر خود دور نگه دارد، منطقی است که این صفحات و سایت‌هایی که دارای تبلیغات سنگینی هستند را تا زمانی که تجربه کاربری بهتری را ارائه نمی‌دهند با تبلیغات کمتر رتبه‌بندی شوند.

 

نحوه به روزرسانی Heavy گوگل چگونه کار می‌کند

Heavy گوگل

اگر سایتی دارید، بسیار نرمال و هوشمندانه است با کمی درآمد اضافی تبلیغ کنید. گوگل دارای یک پلتفرم AdSense است که تبلیغاتی را در سایت شما اجرا می‌کند که مخاطبان خاص شما را مورد هدف قرار می‌دهد.

از آنجا که تبلیغات دقیقاً در بالای صفحه شما قرار دارند، بازدیدکنندگان می‌توانند آن‌ها را ببینند، روی آن‌ها کلیک کنند و در این فرآیند درآمد کسب می‌کنید. با این حال، این دقیقاً همان رفتاری است که به روزرسانی Top Heavy گوگل آن را مجازات می‌کند.

گوگل این را دوست ندارد که دسترسی کاربران را به محتوای مورد نظر خود را برایشان سخت می‌کنید. وقتی مجبور شوند تبلیغات گذشته را پایین بیاورند، احتمالاً سایت شما را ترک می‌کنند و با ناراحتی و دلسردی اینکار را می‌کنند.

اگر از AdSense یا از پلتفرم دیگری استفاده می‌کنید، باید مطمئن باشید که تبلیغات شما آنقدر در بالای صفحات شما متمرکز نشده‌اند که مانع از مشاهده آسان محتوای شما توسط کاربران می‌شود.

به نظر می‌رسد این به روزرسانی فقط تبلیغات ثابت را مورد هدف قرار می‌دهد. اگر تبلیغات شما در کنار صفحات شما اجرا شده است یا اگر تبلیغ شما یک پنجره بازشو است که می‌توانید به راحتی روی آن کلیک کنید، نباید با این به روزرسانی مشکلی داشته باشید.

در صورت تأثیرگذاری بر روی آخرین به روزرسانی سنگین گوگل، چگونه وبسایت خود را اصلاح می‌کنید. با هر بار به روزرسانی الگوریتم Top Heavy، تنها یک درصد از سایت‌ها یا کمتر تحت تأثیر قرار گرفتند.

با این حال، اگر تبلیغات زیادی را در بالای صفحه اجرا کرده‌اید و متوجه افت واقعی رتبه‌بندی خود در گوگل شده‌اید، ممکن است جزء آن یک درصد باشید. در زیر چند روش برای تنظیم وجود دارد تا بتوانید تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید و دوباره به بالای سرپ ها بروید.

تبلیغات را در بالای صفحات خود کاهش دهید

ساده‌ترین راه برای رفع صفحات موردنظر شما توسط بروزرسانی Top Heavy این است که به سادگی همه تبلیغات بالای پوشه را حذف کنید.

کاربران برای تبلیغات به شما مراجعه نمی‌کنند؛ آن‌ها برای پاسخ در قالب محتوای خوبی که منتشر کرده‌اید آمده‌اند و به همین دلیل است که گوگل آن‌ها را نیز به وب سایت شما هدایت می‌کند.

نسبت تبلیغات محتوای خود را بررسی کنید

تبلیغات محتوایی
تبلیغات محتوایی

با استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics، می‌توانید از ابزارهای اندازه مرورگر برای تعیین اینکه آیا محتوای کافی در بالای صفحه برای جذب بازدیدکنندگان سایت خود دارید یا خیر استفاده کنید.

با بررسی نمای مرورگر، می‌توانید تبلیغات را حذف کرده و انتخاب کنید. در صورت نیاز به حذف تبلیغات، این کار را برای همه صفحات خود انجام دهید. اگر مشاهده کردید که هنگام بارگذاری صفحه شما تبلیغات زیادی دارید و محتوای کافی ندارید، برخی از تبلیغات را حذف کنید.

چرا همه الگوریتم‌های اخیر تغییر می‌کنند؟

در طول سال ۲۰۱۲ گوگل پیام محکم و کاملاً واضحی درباره نتایج موتور جستجو ارسال کرد. آن کیفیت است در سال‌های گذشته سئو یک سرویس اضافی بود که بسیاری از شرکت‌های توسعه دهنده ارائه می‌دادند و فقط پیوندهای نتایج را خریداری می‌کردند.

 

تغییر الگوریتم ها برای صاحب یک وبسایت چه معنایی دارد؟

کیفیت سایت

خوشبختانه تغییرات اخیر الگوریتم کاملاً بر تجربه و کیفیت کاربر متمرکز است. اگر سعی می‌کنید بهترین تجربه را در وب سایت خود به مشتری خود ارائه دهید و نیت خوبی دارید، همچنان شاهد افزایش رتبه خود در روند صعودی خواهید بود.

اگر می‌خواهید از گوگل پیشی بگیرید و الگوریتم را دستکاری کنید، به احتمال زیاد دستاوردهای کوتاه مدت را مشاهده خواهید کرد که با افت قابل توجهی دنبال می‌شود و تلاش‌ها را برای بازیابی افزایش می‌دهد.

اگر کاربر خود را در نظر داشته باشید و سعی کنید محتوای عالی، ابزارهای عالی و یک محصول یا خدمات عالی ایجاد کنید، در نهایت به طور طبیعی پیوندها را دریافت خواهید کرد و نتایج عالی را مشاهده می‌کنید. با این وجود، برای مشاهده نتایج عالی، هنوز به سئو داخلی عالی ، سرعت بارگذاری سریع صفحه و وب سایت نیاز دارید.

 

از کجا به کجا بروم؟

به طور کلی، محتوای استثنایی ایجاد کنید و یک جامعه قوی بسازید. این یک فرآیند آسان نیست، شما باید در صنعت خود صاحب قدرت شوید تا مردم به محتوای شما احترام بگذارند و ارزش آن را ببینند. وقتی می‌گوییم محتوای استثنایی ایجاد کنید، منظور ما فقط ایجاد یک پست وبلاگ هفتگی نیست.

جمع بندی و نتیجه گیری

بازیابی از به روزرسانی Top Heavy گوگل کار چندان دشواری نیست. به محض اینکه تبلیغات بیش از حد را حذف کردید و گوگل دوباره سایت شما را جستجو کرد، باید شاهد افزایش رتبه‌های خود باشید.

بنابراین، گوگل بهترین نتایج را به جستجوگران خود می‌دهد و طبق به روزرسانی Top Heavy، این به معنای صفحاتی است که تبلیغات بر مطالب پیشی نمی‌گیرند، تبلیغات بالا را با نسبت معقول نگه دارید و نگران نباشید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا