الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم هاک (Hawk) یا شاهین چیست؟

جدیدترین به روز رسانی الگوریتم گوگل ، با نام “Hawk” ، در ۲۲ آگوست ۲۰۱۷ منتشر شد. این به روز رسانی ، که به طور خاصی بر SEO محلی تأثیر می گذارد ، می تواند روی بسیاری از مشاغل کوچک نیز تاثیر بگذارد.

الگوریتم هاک چیست؟

به طور خلاصه ، به روز رسانی Hawk بر فیلترینگ Google در نتایج جستجوی محلی تأثیر می گذارد. قبل از این به روز رسانی ، مشاغلی که در یک صنعت بودند و از نظر جغرافیایی نزدیک یکدیگر بودند ،فیلتر می شدند.

احتمالاً گوگل این نتایج را فیلتر کرده است زیرا الگوریتم آنها فرض می کرد که آنها تکراری هستند. در اصل الگوریتم هاک یا شاهین تغییرات مورد نظر را روی لوکال سئو اعمال خواهد کرد.

مشکلات احتمالی الگوریتم شاهین

اگرچه این به روز رسانی به طور کلی برخی مشکلات را برای مشاغل محلی برطرف کرده است که در آن مشاغل رقیب یکدیگر را از نتایج جستجو حذف کرده اند ، اما هنوز برخی مشکلات احتمالی وجود دارد.

این فیلتر هنوز مشکلاتی را در مشاغل مشابهی که در یک ساختمان واقع شده اند ایجاد می کند. با این حال ، به روز رسانی باید دید بسیاری از مشاغل کوچک را بهبود بخشد.

به روز رسانی الگوریتم “موش کور” چیست؟

Possum” به روزرسانی الگوریتم رتبه بندی جستجوی محلی Google است و تصمیم می گیرد که چه زمانی مشاغل در نتایج جستجوی محلی ظاهر شوند و گاهی اوقات لیست مشاغل را از نتایج جستجو فیلتر می کنند.

این بدان معناست که برخی از مشاغل محلی ممکن است همیشه برای جستجوی یکسان ظاهر نشوند.

این الگوریتم به روز رسانی لیست های مشابه را برای یک صنعت و مکان فیلتر می کند. اما قطعا برای فیلتر نشدن برخی از کسب و کار های محلی مشابه نیز راه حلی وجود دارد برای مثال شما باید از شماره تلفن آدرس و نام متفاوتی برای کسب و کار خود استفاده کنید تا گوگل موارد متفاوت را فیلتر نکند.

چرا هاک برای مشاغل محلی مهم است؟

الگوریتم شاهین
الگوریتم شاهین

قبل از الگوریتم هاک ، کسب وکار های آنلاین که در یک موقعیت جغرافیایی واقع شده بودند توسط فیلتر های گوگل به مشکل برخورده بودند.
در واقع ، یک کسب و کار می تواند ناخواسته بر نتایج جستجوی محلی تسلط داشته باشد و همه رقبای نزدیک را بدون دلیل موجه از صفحه نتایج خارج کند.

به عنوان مثال ، اگر دو رستوران در یک خیابان باشند ، Google گاهی اوقات دو لیست متفاوت را برای یک رستوران واحد با یک لیست تکراری اشتباه می گیرد.

البته ، گوگل نمی خواهد لیست های تکراری را در نتایج جستجو نشان دهد ، این بدان معناست که تنها یکی از دو رستوران هنگام جستجو برای غذاخوردن در SERP های محلی ظاهر می شود.

راهکار چیست؟

با وجود این فیلترینگ ها از سمت گوگل آیا راه حلی نیز وجود دارد؟در ادامه به این موضوع می پردازیم این موارد مهم را برای SEO محلی خود بررسی کنید:

  1. مطمئن شوید که یک لیست تجاری Google (به روز) دارید.
  2. سعی کنید نظرات مثبت خود را برای شرکت خود از طریق Google و/یا سایر بسترهای شناخته شده برای کسب و کار خود جمع آوری کنید.
  3. اطمینان حاصل کنید که به همه موارد اولیه SEO توجه شده است.

ممکن است که برخی کاربران اطلاعاتی درباره کار شما نداشته باشند سعی کنید ابتدا خود را با کاربر آشنا کنید و سپس از کاربر بخواهید که به شما امتیاز دهد.

دلیل نامگذاری الگوریتم هاک ؟

گوگل نام به روزرسانی ها را رسمی نمی کند. آنها به ندرت به روز رسانی را تأیید یا تکذیب می کنند. در این مورد ، به روز رسانی توسط جوی هاوکینز که متخصص سئو است انجام شده به همین علت “Hawk” نامیده شد.

همچنین به روز رسانی هاک و پوسوم با یکدیگر در ارتباط هستند اما به علت اینکه به روزرسانی پوسوم مشکلات زیادی داشت به روزرسانی هاک معرفی شد.

چگونه با الگوریتم هاک دوستی کنیم؟

الگوریتم hawk
الگوریتم hawk

اگر بعد از تغییر دادن اطلاعات الگوریتم هاک دچار افت رتبه شدید، نیاز است که مواردی را بررسی و اصلاح کنید. در ابتدا فرم صحیح رتبه ی خود را با استفاده از حالت ناشناس مرورگر خود (incognito tab ) پیدا کنید. سپس مواردی زیر را دنبال کنید:

بررسی اطلاعات ثبت شده

ویرایش در قسمت نقشه ی گوگل برای عموم مردم امکان پذیر است و ممکن می‌باشد تایید هم بشود. اطلاعات مشاهده شده ناشناس، آن چیزی است که همه ی کاربران تحت جستجوی این عبارت می بینند.

تلفن تماس، آدرس، ایمیل هر چیزی که آن جا وجود دارد را اعتبارسنجی کنید. ممکن است این اشتباهات عمدا یا سهوا اشتباه انجام شده باشد و تحت تاثیر آن قرار گرفته باشید. الگوریتم هاک این ها را مشاهده می کند.

دریافت review و rating

این دو گزینه که شامل نظرسنجی کاربران بوده و به صورت نظر دادن و ستاره دادن مشخص می شوند، بسیار اثر گذار است.

اگر کیفیت کار و رفتار شما درست باشد، حتما مشتریانی بالقوه خود را دارید. از مشتریان خود درخواست کنید تا نظرات واقعی خود را در قسمت صفحه نظرات با مردم به اشتراک بگذارند. برای تشویق و ترغیب کردن مشتریان جدید، می‌توانید از امتیازات و جایزه استفاده کنید.

بروزرسانی محتوای سایت

اگر با الگوریتم‌های گوگل آشناییت داشته باشید، احتمالا این مورد برایتان تکراری شده است. الگوریتم هاک گوگل دوست دارند تا نام سایت شما را در عنوان یا برچسب و … مشاهده کند. شما می توانید برای نام شهر، خیابان و حتی کوچه فرعی که در آدرس گوگل ثبت می‌کنید محتوایی داشته باشید.

جمع بندی و نتیجه گیری

به روزرسانی هاک مانند به روزرسانی پوسوم است با این تفاوت که هاک مشاغل محلی مشابه یکدیگر را فیلتر نمی کند اما پوسوم این کار را انجام داده و حتی بعضی مواقع به اشتباه کسب و کار محلی را فیلتر می کند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا