الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم گوگل فرد (Google Fred) چیست؟

همانطور که احتمالاً می دانید ، Google دائماً الگوریتم های خود را بهبود می بخشد تا تجربه کاربری بهتری را ارائه دهد که با گذشت زمان تغییر می کند.

نحوه رتبه بندی نتایج جستجو ، مانند وب سایت ها ، در یک روند ثابت قرار دارد. به همین دلیل ، مهم است که یک مدیر وبسایت برتر، از همه موارد SEO مطلع باشد.

الگوریتم فرد Fred در اواسط سال ۲۰۱۷ ارائه شد. از آن زمان ، موتور جستجوی گوگل به طرز چشمگیری تحت تأثیر قرار گرفت و پیشینه جدیدی را برای SEO ایجاد کرد.

الگوریتم فرد چیست؟

الگوریتم فرد چیست

Google Fred الگوریتمی است که توسط گوگل طراحی شده است تا روشهای کلاه سیاه را هدف قرار دهد. این روش ها به درآمدزایی بیش از حد تهاجمی متصل هستند.

الگوریتم فرد به طور خاص به دنبال تبلیغات بیش از حد ، محتوای کم ارزش و وب سایت هایی است که به طور کلی سود بسیار کمی به کاربر ارائه می دهند.

به نظر می رسد الگوریتم فرد ، سخت ترین مجازات برای وب سایت های فروشی که هدف کمی جز درآمد زایی به جای ارائه اطلاعات مفید ندارند ، است.

الگوریتم فرد شامل چه تغییراتی است؟

در حالی که پی بردن به فعالیت های پشت صحنه گوگل کار دشوار است ، اما عواقب ناشی از آن پس از اعلام به روزرسانی جدید ، به طور معمول به ما ایده خوبی می دهد که گوگل چه چیزی در سر دارد.

در مورد الگوریتم فرد بهتر است اینگونه بگوییم که وب سایت هایی دارای یک یا چند ویژگی ذکر شده در زیر ، ۵۰-۹۰٪ افت در رتبه بندی داشتند:

  1. سایت هایی که تمرکز بر درآمدزایی داشتند
  2. سایت هایی تبلیغات گمراه کننده یا فریبنده نشان می‌دادند
  3. تبلیغات نمایشی که باعث فریب کاربران می شدند
  4. تبلیغات اشباع شده از لینک های وابسته ، تبلیغات و محتوای کم ارزش
  5. سایت هایی که وبلاگ از هر طیف موضوعی داشتند و تنها هدف آنها رتبه بندی SEO بود
  6. سایت هایی که موانع و مشکلاتی در راستای تجربه کاربر ایجاد می کردند
  7. سایت هایی که با تلفن همراه سازگاری ضعیفی داشتند
  8. سایت هایی محتوای بی هدف و کم ارزش داشتند
  9. سایت هایی که بیش از حد از تبلیغات استفاده می کردند

اساساً ، آنچه الگوریتم گوگل فرد به ما می گوید این است که به روزرسانی های گوگل در حال برخورد با روشهای سایه دار وب هستند که کسب درآمد را در اولویت قرار می‌دهند تا اینکه یک منبع مفید باشند.

مگر اینکه وب سایت شما در هسته اصلی خود پیرامون این ویژگی های سوال برانگیز طراحی شده باشد ، اقدامات ساده ای که بیشتر مدیران وب می توانند برای جلوگیری از جریمه موتور جستجو انجام دهند وجود دارد.

تشخیص تحت تأثیر بودن سایت توسط الگوریتم فرد افت قابل توجه در رتبه بندی کلی وب سایت شما ، صرف نظر از دلیل آن، به معنای رخ دادن اتفاقی جدی است.

اگر افت ناگهانی و غیر معقول رتبه بندی را مشاهده کردید، به احتمال زیاد با به روزرسانی الگوریتم مجازات شده اید. مطمئناً ، با به روزرسانی گوگل ، بهترین کار پیشگیرانه بودن است ، اما تشخیص ریشه ای مشکل ممکن است دشوار باشد.

تعیین راه پیش رو ممکن است به یک حسابرسی حرفه ای نیاز داشته باشد. در این میان ، مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود سایت و کاهش خطر مجازات الگوریتم فرد انجام دهید.

چگونه سایت خود را برای الگوریتم فرد بهینه کنیم؟

الگوریتم فرد وب سایتهایی را که به وضوح بر درآمد زایی متمرکز هستند جریمه می کند. از طرف دیگر ، الگوریتم گوگل به وب سایت هایی که تجربه کاربری عالی  و اطلاعات مرتبط ارائه می دهند ، پاداش می دهد.

این مورد کاملا منطقی است که مدیران وب سایت ها باید برای جلوگیری از مجازات ، سایت های خود را بروز کنند. در اینجا چند پیشنهاد برای بهبود رتبه بندی در نتایج جستجو وجود دارد:

• سایت شما در راستای هدف مشخص و تعیین شده حرکت کند.
• از فراداده ، برچسب ها ، کلمات کلیدی و اسکیما مربوطه استفاده کنید تا هدف محتوای خود را به روشنی بیان کنید.
• طرح بندی سایت خود را مرور کنید .بررسی کنید که تجربه کاربری شما ضعیف است یا به خوبی کار می‌کند.
• تبلیغ کردن خوب است ، اما مقیاس بندی و مقدار آنها را در نظر بگیرید و محل قرارگیری آنها را در نظر بگیرید.
• برای ارزیابی از وب سایت خود از دستورالعمل های جستجوی کیفیت گوگل استفاده کنید.
• بعضی از اوقات به عقب بازگردید و تبلیغات، محتوا و طرح وب سایت خود را بررسی کنید .

به طور کلی ، استفاده از این موارد، ایده خوبی برای بهبود وضعیت سایت شما است. حتی اگر افت منفی در رتبه بندی سایت خود تجربه نکرده اید یکی از بهترین کارهای ممکن برای ایجاد کردن وضعیتی مناسب است.

مهم نیست که چه اتفاقی رخ می دهد ، باید به خاطر داشته باشید که سایت شما باید از سه معیار ساده برای گرفتن بهترین نتایج جستجو پیروی کند:

• محتوای کمی و کیفی بالا
• اقتدار و قابلیت اطمینان
• تجربه کاربری عالی

الگوریتم فرد از کجا آمده است؟

الگوریتم Google Fred

از سال ۲۰۱۵ ، رشته ای از به روزرسانی های با کیفیت گوگل وجود داشت (معروف به Phantom) که به الگوریتم Panda مربوط نبودند. (و به نظر می رسد این به روزرسانی ها تا سال ۲۰۱۷ ادامه داشته باشند ، گرچه Google هیچ یک از آنها را تأیید نکرده است.)

سپس ، در تاریخ ۹ مارس ۲۰۱۷ گوگل در یک جلسه مهم و با مشورت و بررسی های پیاپی به این نتیجه رسید که یک الگوریتم به شدت توانا را ارائه دهد.

دلیل متفاوت بودن الگوریتم فرد

فرد با دیگر الگوریتم های گول متفاوت بود ، زیرا در واقع الگوریتم های اصلی را برای مقابله با مشکلات کیفیت به روز می کند، و دلیل نام گذاری آن نیز علت خاصی نداشت.

رهایی یافتن از الگوریتم فرد

گوگل اینگونه که به نظر می رسد الگوریتم فرد را بروزرسانی نخواهد کرد. فرد به شما نمی گوید که چه چیزی را هدف قرار داده است و همچنین به شما اطلاعات در زمینه رهایی و بهبود به شما نمی دهد.

بنابراین اولین راهی که می توانید مسئله الگوریتم فرد را شناسایی کنید این است که بررسی کنید که آیا سایت های دیگر نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند یا خیر در این صورت ، احتمالاً گوگل یک به روزرسانی جدید ارائه داده است. در غیر این صورت موضوع مربوط به خود سایت شما می شود.

دستورالعمل های ارزیابی کیفیت گوگل

ارزیابی کیفیت وب سایت

بنابراین اگر می دانید سایت شما با دستورالعمل های وب مستر گوگل مطابقت دارد و دیگر موارد آشکاری وجود ندارد چه باید کرد؟

خبر خوب این است که شما یک راهنما از طرف گوگل دارید که به شما راه درست را با مشخصات مربوط به آنچه را می توانید بررسی کنید ، ارائه می دهد و نام آن، دستورالعمل های ارزیابی کیفیت جستجوی گوگل است.

گوگل برای بررسی موثر کیفیت وب سایتها ، به کاربرانی که در آن فعالیت می کنند ، رهنمودهای ارزیابی کیفیت ارائه می دهد.

ارزیابی کنندگان کیفی گوگل، بر اساس متناسب بودن و نبودن سایت ها، کار ارزیابی خود را انجام می دهند. و خبر بهتر این است که می توانید از این مورد برای سایت خود نیز استفاده کنید.

با این حال ، دستورالعمل های ارزیابی کیفیت راهنمای جستجوگرها نیستند. از آن به عنوان آموزش بهینه سازی موتور جستجو استفاده نکنید. این دستور العمل ها با این فکر طراحی نشده اند.

همانطور که گفته شد ، این دستورالعمل ها می توانند تمام اطلاعات لازم را برای درک بهتر گوگل از تفسیر سایت شما  و آنچه معتقد است یک سایت با کیفیت باید دارا باشد را به شما ارائه می‌دهد.

جمع بندی و نتیجه گیری

وبمستران و سئوکاران بسیاری الگوریتم فرد را بررسی کرده اند و نتایج خود را با همگان به اشتراک گذاشته اند. در این نکات مهم و جامعی که در رابطه با الگوریتم فرد نیاز بود شرح داده شدند. با رعایت این نکات از جریمه شدن و درگیر شدند با این الگوریتم جلوگیری می‌کنید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا