الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم فلوریدا (Google Florida) چیست؟

الگوریتم فلوریدا (Florida) به تغییراتی در الگوریتم رتبه‌بندی گوگل اشاره دارد که از اواخر نوامبر ۲۰۰۳ به مرحله اجرا درآمد.

این الگوریتم به روزرسانی مکانیزم فیلتر خاصی را برای تعدادی از کلمات کلیدی پیاده‌سازی کرد، که منجر به تغییر گسترده موقعیت‌های رتبه‌بندی وب سایت‌ها شد.

الگوریتم فلوریدا چیست؟

هدف موتور جستجوی گوگل ارائه نتایج با بهترین کیفیت و بهترین تطابق با درخواست جستجوی کاربر است.

این کار مستلزم تهیه الگوریتم رتبه‌بندی در برابر حملات ناخواسته است. از آنجا که قبل از بروزرسانی فلوریدا، مشکلات زیادی در رابطه با اسپم و نتایج جستجو نادرست وجود داشت، گوگل در سال ۲۰۰۳ تغییرات بسیار مهمی را در الگوریتم PageRank خود قرار داد.

الگوریتم فلوریدا چگونه کار می‌کند؟

متخصصان سئو سعی کردند دریابند که چه نوآوری‌هایی در الگوریتم رتبه‌بندی گوگل منجر به تغییرات فاحشی در موقعیت‌یابی وب سایت‌ها شده است. برخی از نظریه‌های مربوط به ویژگی‌های احتمالی این به روزرسانی در زیر ذکر شده است.

اصطلاحات جستجو

گوگل از فیلتر SEO برای لیست خاصی از عبارات جستجو استفاده می‌کند. بنابراین، اگر از کلمه‌ای از این لیست استفاده شود، فیلتر SEO فعال می‌شود، در غیر این صورت جستجو از آن جلوگیری می‌کند.

بنابراین، ممکن است وب سایت‌ها توسط فیلتر جستجوگرها از رتبه‌بندی حذف شوند یا موقعیت بدی در رتبه‌بندی بدست آورند.

LocalRank

Local Rank روشی برای اصلاح رتبه‌بندی است که مبتنی بر لینک سایت‌هایی است که برای رتبه‌بندی انتخاب شده اند.
طبق تئوری، گوگل چنین روشی را به الگوریتم اضافه کرده است و بنابراین وب سایت‌هایی که دارای لینک‌های متوسط زیادی هستند در رتبه بالایی قرار گرفتند.

گوگل سرنخ‌های الگوریتم را افشا می‌کند. لینک‌های موجود در صفحات بی‌ربط توسط گوگل از بین برده می‌شوند.

 

آیا الگوریتم فلوریدا براساس تجزیه و تحلیل پیوند است؟

تغییرات الگوریتم فلوریدا

منطقی است که فرض کنیم فلوریدا اولین تلاش گوگل در استفاده از تجزیه و تحلیل آماری برای یافتن اسپم بود. با این حال، این اولین دستاورد گوگل بود، که فقط نشان داد که این الگوریتم چقدر جدید و مهم است.

امروزه تأکید بر یادگیری ماشینی در زمینه‌های درک مفاهیم، درک محتوا و شناسایی اهداف کاربر است.

تجزیه و تحلیل لینک ها، چه بخشی از الگوریتم فلوریدا باشد یا خیر، ممکن است بخشی از الگوریتم اصلی گوگل باشد. این یک روش آسان برای جلب توجه اسپم آشکار و حذف آن است. تغییراتی که فلوریدا در رابطه با نحوه برخورد ما با SEO انجام داده هنوز بخشی از SEO است.

بروزرسانی فلوریدا ۱

اولین بروزرسانی بزرگ الگوریتم گوگل، گوگل فلوریدا بود که در سال ۲۰۰۳ اتفاق افتاد. این الگوریتم پس از کنفرانس PubCon Florida SEO نامگذاری شد.

الگوریتم فلوریدا بیانگر انقلابی عظیم در تاریخچه جستجوگرها بود. این لیست‌های رتبه‌بندی را به روشی کاملاً مهم تحت تأثیر قرار داد.

پس از ارائه این الگوریتم، ۹۸٪ از وب سایت‌های دارای رتبه‌بندی قبلی حذف شدند. فیلتر به روزرسانی، سایتهای وابسته را با تعدادی پیوند کلمات کلیدی که به صفحه اصلی وب سایت مربوطه بازمی گردند، هدف قرار داده است.

بروزرسانی فلوریدا ۲

این به روزرسانی در ۲ مارس ۲۰۱۹ ارائه شد. در واقع با ارائه این بروزرسانی، الگوریتم فلوریدا به یکی از هسته‌های اصلی جدید گوگل تبدیل شد.

اگرچه ممکن است نام الگوریتم این فرض را برای شما ایجاد کند که نسخه جدیدتر، به روز شده یا بهبود یافته الگوریتم قدیمی فلوریدا است، اما در اصل الگوریتم جدید اصلاً مربوط به الگوریتم فلوریدا ۱ نیست.

فیلتر سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو)

تغییر نتایج گوگل

یکی از اصلی‌ترین نظریه‌هایی که مطرح شد و بسیاری از افراد یا اکثر افراد در زمان نوشتن این مقاله هنوز هم به آن اعتقاد دارند، این است که گوگل «فیلتر جستجوگر» را اجرا کرده است.

ایده این است که، هنگامی که یک جستجو انجام می‌شود، گوگل مجموعه‌ای از صفحات را پیدا می‌کند که با درخواست مطابقت دارند و سپس فیلتر جستجوگر را برای هر یک از آن‌ها اعمال می‌کند.

هر صفحه‌ای که بیش از آستانه سئو «مجاز» باشد، از نتایج حذف می‌شود. این خلاصه‌ای کوتاه از نظریه فیلتر سئو است. در ابتدا این کاملا دوست داشتنی بود زیرا برای موتورهای جستجو کاملاً منطقی است که این کار را انجام دهند.

لیست Searchterm

مردم فهمیدند که این فیلتر جستجوگر برای برخی از جستجوگرها اعمال می‌شود اما برای برخی دیگر نه، بنابراین تصمیم گرفتند که Google لیستی از جستجوگرها را برای فیلتر کردن حفظ کند.

LocalRank

ایده دیگری که به اجرا در آمده این است که گوگل LocalRank را پیاده‌سازی کرده است. LocalRank روشی برای تغییر رتبه‌بندی‌ها بر اساس ارتباط بین صفحاتی است که برای رتبه‌بندی انتخاب شده اند.

یعنی صفحات مجموعه انتخاب شده، که از سایر صفحات مجموعه انتخاب شده پیوند خورده‌اند، دارای رتبه بالاتری هستند. (گوگل در اوایل سال جاری حق ثبت اختراع خود را در LocalRank گرفت). اما این ایده نمی‌تواند درست اطلاع رسانی شده باشد.

مطالعه مختصر LocalRank نشان می‌دهد که این روش مانند الگوریتم فلوریدا صفحات نتایج را کاهش نمی‌دهد. این روش فقط نتایج را مرتب می‌کند.

لیست تجاری

مشاهده شد که بسیاری از نتایج جستجو نسبت به صفحات اطلاعات مغرضانه بوده و صفحات تجاری یا رتبه‌بندی شده‌اند یا پایین آمده اند.

گوگل به ازای تبلیغات هزینه دریافت می‌کند و تبلیغات در صفحات نتایج جستجو قرار می‌گیرد. هر بار که شخصی بر روی یکی از تبلیغات کلیک می‌کند، گوگل توسط تبلیغ دهنده پول دریافت می‌کند.

در برخی از بازارها، هزینه تبلیغات به ازای هر کلیک بسیار گران است، و ایده حذف صفحات تجاری از نتایج، یا کاهش رتبه آن‌ها در هنگام جستجوی کلمه پولی، این است که سایت‌های تجاری را مجبور به تبلیغات کند، در نتیجه هزینه به ازای هر کلیک به گوگل اجازه می‌دهد پول بیشتری بدست آورد.

جمع بندی نظریه های بالا

همه نظریه‌های فوق بر این ایده استوار هستند که هنگام دریافت درخواست جستجو، گوگل مجموعه‌ای از نتایج را جمع آوری می‌کند و سپس آن‌ها را قبل از ارائه به عنوان نتایج جستجو به این روش تغییر می‌دهد. همه نظریه‌های فوق بر این فرض استوار هستند که گوگل مجموعه نتایج را تغییر می‌دهد.

Stemming

در نهایت، نظریه‌ای وجود دارد که هیچ ارتباطی با نحوه گردآوری نتایج ندارد. گوگل stemming را به منظور این پیاده سازی کرده است تا در جستجو کلمات یکسانی را مورد مطابقت قرار دهد.

شواهد و مدارک

تعدادی از شواهد (اثرات الگوریتم فلوریدا) وجود دارد که در نتایج مشاهده می‌شود، اما در این قسمت به همه آن‌ها نمی‌پردازیم. یکی از شواهدی که همه در مورد آن نتیجه گرفتند این واقعیت است که شما می‌توانید جستجوها را تغییر دهید تا نتایج متفاوتی ایجاد کند.

جمع بندی و نتیجه گیری

جمله‌ی معروف محتوا پادشاه است مورد توجه همگان قرار گرفته است. اما فقط آن نوع از محتواهایی که ارزش افزوده دارند و نیاز مخاطب را رفع می‌کنند مورد نیاز گوگل می‌باشد که این دقیقا کاری است که الگوریتم فلوریدا انجام می‌دهد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا