الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم رقص گوگل یا Google Dance چیست؟

تاکنون چیزی در مورد این الگوریتم جالب شنیده‌اید؟! به‌طور خلاصه می‌توان گفت که دوره زمانی است که Google در حال بازسازی رتبه‌بندی خود است و نتایج برای یک دوره ۳ تا ۵ روزه بسیار گسترده است.

ازآنجایی‌که حتماً می‌دانید رقابت تمامی کسب‌وکارهایی که در محیط وب حضور دارند بر سر رتبه نخست یا دست‌کم صفحه اول در گوگل است. خب صفحه اول مگر چقدر گنجایش دارد؟! فقط ۱۰ نتیجه!

الگوریتم رقص گوگل گاهی نتایج رتبه‌بندی سایت‌ها را زیرورو می‌کند تا بتواند به وسیله آن بفهمد که دیگر سایت‌ها چگونه هستند؛ یعنی برای مثال اگر شب خوابیدید و صبح بیدار شدید و دیدید که در صفحه نخست نتایج هستید ذوق‌مرگ نشوید!

چون کار الگوریتم رقص گوگل است. می‌خواهد ببیند که در این ساعت‌هایی که در صفحه نخست نتایج جستجو هستید، مخاطبان و کاربران در سایت شما چه رفتاری نشان می‌دهند؟!

آیا مستحق این جایگاه هستید؟ یا باید برگردید به همان جایگاه قبلی خود. این دیگر برمی‌گردد به محتوای سایت شما و کاربرپسند بودن آن. باید کاری کنید که کاربر در سایت شما بماند.

رقص گوگل هرچند وقت یک بار پیش می‌آید؟

این به‌روزرسانی عمده شاخص Google به‌طور متوسط هر ۳۶ روز یا ۱۰ بار در سال اتفاق می‌افتد؛ بنابراین، در هرماه تغییرات جزئی در رتبه‌بندی ایجاد می‌شود. این به این دلیل است که ربات یا عنکبوت Google همیشه در حال اجرا و یافتن مطالب جدید است.

این اتفاق نیز می‌افتد زیرا ممکن است ربات تشخیص داده باشد که دیگر وب سایتی وجود ندارد و باید از فهرست حذف شود. در حین رقص، Googlebot هر وب سایتی را مرور می‌کند، می‌فهمد که چه تعداد سایت به آن پیوند دارند و چه تعداد صفحاتی به آن لینک می‌شود و ارزش این پیوندها چقدر است.

اهمیت رقص گوگل

شاید این مورد برای همه مهم نباشد. ولی برای افرادی که سئوکار هستند و یا دست کم در این فضا فعالیت دارند، این دوره می‌تواند حائز اهمیت باشد.

گاهی رتبه یک سایت به یک دفعه کم می‌شود و این موضوع شاید یک روز طول بکشد و صاحب آن را نگران کند؛ و حتی ممکن است رتبه آن بهبود پیدا کند و در جای بهتری قرار می‌گیرد پس شما تنها کاری که باید انجام بدهید تولید محتوا برحسب نیاز کاربر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا