الگوریتم ‌های گوگل

آپدیت هسته گوگل (Google core updates) چیست؟

هر روز، گوگل معمولاً یک یا چند تغییر را برای بهبود نتایج جستجوی ما ایجاد می‌کند. بیشتر آن ها قابل توجه نیستند اما به ما کمک می‌کنند تا به تدریج پیشرفت کنیم.

با بیش از دو تریلیون جستجو در هر سال و بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت به عنوان موتور جستجو، تعجب‌آور نیست که گوگل اغلب الگوریتم خود را به روزرسانی کند.فقط در سال گذشته، موتور جستجو بیش از ۳۰۰۰ تغییر را در جستجوی گوگل انجام داد.

و امسال، گوگل شروع به انتشار و صحبت در مورد به روزرسانی هسته خود کرد که در این مقاله به این بروزرسانی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

آپدیت هسته گوگل چیست؟

آپدیت هسته گوگل چیست

به روزرسانی هسته اصلی گوگل هنگامی اتفاق می‌افتد که گوگل تغییرات قابل توجه وگسترده‌ای در الگوریتم و سیستم‌های موتور جستجو خود ایجاد کند.هدف از این به روزرسانی‌ها، بهبود تجربه جستجو برای کاربران، ارائه محتوای مناسب، مفید و قابل اعتمادتر است.

معمولاً به روزرسانی‌های اصلی چندین بار در سال اتفاق می‌افتد و از طرف گوگل تأیید می‌شوند.به عنوان مثال، اینگونه تصور کنید که شما لیستی از ۱۰۰ فیلم برتر در سال ۲۰۱۵ ساخته اید. چند سال بعد در سال ۲۰۱۹، لیست را بروز می‌کنید.

این مورد طبیعی است که همچین کاری بکنید. برخی از فیلم‌های جدید و شگفت‌انگیز که قبلاً هرگز وجود نداشته‌اند، اکنون کاندیداهای ورود هستند.

همچنین ممکن است برخی از فیلم‌ها را دوباره ارزیابی کنید و متوجه شوید که آن‌ها لایق داشتن جایگاهی بالاتر از گذشته را در لیست داشتند.

این لیست تغییر خواهد کرد و فیلم‌هایی که قبلا در لیست بالاتری قرار داشته‌اند و به سمت افت می کنند، بد نیستند.به سادگی فیلم‌های شایسته‌تری وجود دارند که پیش از آن‌ها قرار دارند.

۳ نمونه از آپدیت های هسته اصلی گوگل

چند نمونه از برخی به روزرسانی‌ها در الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل شامل موارد زیر است:

۱- مارس ۲۰۱۹ به روزرسانی اصلی

در حالی که گوگل جزئیات خاصی در مورد به روزرسانی منتشر نکرده است، تحقیقات در این صنعت نشان می‌دهد سایت‌های دارای محتوای بی‌کیفیت، با کاهش رتبه‌بندی، بیشترین تغییر را داشته اند.

همان مطالعه نشان داد که اکثر وب سایت‌های تحت تأثیر به روزرسانی برای بهبود محتوای خود، کار می‌کنند.

۲ – ژوئن ۲۰۱۹ آپدیت اصلی

به گفته گوگل، این به روزرسانی از سایر به روزرسانی‌های اصلی تقلید می‌کند و هیچ چیز «بزرگی» مانند به روزرسانی‌های گسترده گذشته در مورد سرعت صفحه ارائه نمی‌دهد.

با این حال، گوگل توصیه کرده است که کاربران پست وبلاگ خود را با عنوان «راهنمایی بیشتر در مورد ساخت سایت‌های با کیفیت بالا» بخوانند تا یاد بگیرند که چگونه سایت‌های خود را برای مدت طولانی بهبود بخشند.

۳ – سپتامبر ۲۰۱۹ به آپدیت اصلی

در اواخر سپتامبر ۲۰۱۹، گوگل آپدیت هسته‌ای خود را منتشر کرد. مدیرانی که در مورد به روزرسانی اظهار نظر کردند، از تأثیر منفی Core Update در ژوئن ۲۰۱۹ دیدن کردند، اما پس از بروزرسانی هسته ای در سپتامبر ۲۰۱۹، در رتبه‌بندی و بازدید افزایش یافتند.

برخی نیز اظهار داشتند که بسیاری از سایت‌های بهداشتی و خبری تحت تأثیر قرار گرفته اند.همانطور که می‌توانید ببینید، به روزرسانی‌های اصلی گوگل بندرت با جزئیات ارائه می‌شوند.

این به این دلیل است که به روزرسانی‌ها اغلب بر روی یک فاکتور تأثیر می‌گذارند.بعلاوه، برای جلوگیری از هرزنامه نویسان و سئو کلاه سیاه، گوگل باید از الگوریتم موتور جستجوی خود محافظت کند.

 

چند بار بروزرسانی هسته اصلی گوگل اتفاق می‌افتد؟

هسته اصلی گوگل

در بیشتر موارد، به روزرسانی‌های اصلی جستجوی گوگل چندین بار در سال، معمولاً هر چند ماه یک بار اتفاق می‌افتد. گوگل تمایل دارد به روزرسانی‌ها را چند روز قبل یا یک روز مشخص اعلام کند، اگرچه برخی از به روزرسانی‌ها برای کاربران چند روز طول می‌کشد.

به چند روش می‌توانید به روزرسانی‌های اصلی هسته گوگل را بررسی کنید ارتباط جستجوی گوگل را در توییتر دنبال کنید.

از ابزار رایگان نظارت بر الگوریتم مانند رنک رنجر استفاده کنید. در برخی موارد، حتی می‌توانید برای به روزرسانی مشترک شوید، مانند AccuRanker، برای به روز بودن. آنچه دارندگان سایت باید درباره به روزرسانی‌های اصلی گوگل بدانند.

گاهی اوقات، ممکن است یک به روزرسانی بیشتر به چشم بیاید. هدف ما تأیید چنین به روزرسانی‌هایی است که احساس کنیم اطلاعات عملیاتی وجود دارد که ممکن است صاحبان سایت، تولیدکنندگان محتوا یا دیگر افراد در رابطه با آن‌ها استفاده کنند.

گوگل به روزرسانی‌های هسته اصلی را تأیید می‌کنیم زیرا معمولاً برخی از اثرات قابل توجه را ایجاد می‌کند.

روی محتوا تمرکز کنید

همانطور که توضیح داده شد، صفحاتی که پس از به روزرسانی هسته رها می‌شوند مشکلی برای اصلاح ندارند. با این اوصاف، گوگل می‌فهمد کسانی که بعد از تغییر در به روزرسانی اصلی عملکرد کمتری دارند، هنوز احساس می‌کنند که لازم است کاری انجام دهند.

پیشنهاد ما این است که اطمینان حاصل کنید بهترین محتوای ممکن را ارائه می‌دهید. این همان چیزی است که الگوریتم‌های گوگل به آن پاداش می‌دهند.

آپدیت هسته گوگل چه تفاوتی با سایر به روزرسانی‌ها دارد؟

به روزرسانی‌های هسته اصلی گوگل مانند لیستی از توصیه‌ها برای نمایش‌های تلویزیونی برای تماشا است. با ارائه نمایش‌های جدید و بازنشستگی نمایش‌های قدیمی، سال به سال تمام توصیه‌ها تغییر می‌کنند تا لیست مرتبط به روز باشد.

یک به روزرسانی هسته اصلی گوگل به چند دلیل با سایر به روزرسانی‌های گوگل متفاوت است، از جمله: گوگل به روزرسانی‌های اصلی را اعلام می‌کند، اما سایر به روزرسانی‌های الگوریتم را اعلام نمی‌کند.

گوگل به روزرسانی‌های اصلی را تأیید می‌کند، اما سایر به روزرسانی‌های الگوریتم را تایید نمی‌کند. گوگل به روزرسانی‌های اصلی را نام می‌برد، اما سایر به روزرسانی‌های الگوریتم را ذکر نمی‌کند.

طراحی به روزرسانی‌های اصلی نیز جدا از یک بروزرسانی عادی گوگل است. با به روزرسانی اصلی، گوگل چندین ویژگی الگوریتم جستجوی خود را به طریقی تغییر می‌دهد که می‌تواند نتایج جستجو را در صنایع و اهداف کاربر مرتبط‌تر و مفیدتر کند.

این تغییرات گسترده قابل توجه است تا به روزرسانی‌هایی که ممکن است مورد توجه قرار نگیرند. شما می‌توانید در مورد یک به روزرسانی اصلی مانند لیستی از توصیه‌ها برای نمایش‌های تلویزیونی برای تماشای پاییز امسال فکر کنید.

با نمایش جدید و بازنشستگی نمایش‌های قدیمی، توصیه‌های شما سال به سال تغییر می‌کند.n به روزرسانی پیشنهادهای شما، دقیقاً مانند یک به روزرسانی اصلی، توصیه‌های شما را به روز و به روز نگه می‌دارد.

۲ علامت به روزرسانی هسته گوگل

هسته گوگل
هسته گوگل

اگر نگران هستید که به روزرسانی هسته گوگل بر وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد، به دنبال این علائم باشید.

۱_ کاهش رتبه‌بندی

وقتی یک به روزرسانی گسترده گوگل اتفاق می‌افتد، سئوها اغلب به صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) نگاه می‌کنند. رتبه‌بندی شما در SERP می‌تواند بینشی در مورد آسیب رساندن یا کمک به بروزرسانی اصلی به سایت شما ایجاد کند.

بخاطر داشته باشید که قبل از نتیجه گیری درباره تأثیر آن، می‌خواهید چندین روز بر رتبه‌بندی خود نظارت داشته باشید. برای بهترین نتیجه، به دنبال رتبه‌بندی کلمات کلیدی متنوع، از جمله کلمات کلیدی با اهداف مختلف باشید.

برای مثال: رتبه‌بندی خود را برای یک کلمه کلیدی اطلاعاتی مانند «نحوه استحمام یک گربه» و یک کلمه کلیدی معامله‌ای مانند «شامپو و نرم کننده گربه» بررسی کنید.

۲_کاهش ترافیک

همچنین می‌توانید با مشاهده ترافیک ارگانیک خود، به روزرسانی اصلی گوگل را مشاهده کنید. اگر رتبه‌بندی شما در نتایج جستجو پایین بیاید، ترافیک خود را از دست خواهید داد.

بستگی به رتبه‌بندی قبل و بعد از آن دارد، اگر افت چشمگیری در بازدید داشته باشید، زیرا پنج موقعیت اول گوگل ۶۸٪ کل کلیک‌ها را در بر دارد. «برای بررسی ترافیک سایت خود از Google Analytics استفاده کنید»

شما می‌خواهید ترافیک خود را سال به سال مقایسه کنید. در حالی که می‌توانید به بازدید کننده سایت خود بپردازید، وقت بگذارید و به بازدید از صفحه شخصی نیز بپردازید. همچنین ممکن است بخواهید سایر معیارهای عملکرد مانند نرخ گزاف را مرور کنید.

هنگامی که تشخیص دادید که به روزرسانی گسترده جستجوی گوگل سایت شما را تحت تأثیر قرار داده است، می‌توانید شروع به ایجاد پیشرفت در وب سایت خود کنید. اگر برای شروع به کمک نیاز دارید، همیشه می‌توانید در یک ممیزی سئو یا مشاوره سرمایه‌گذاری کنید.

دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت گوگل را مرور کنید قبل از شروع به جستجوی سایت خود و جستجوی مشکلات، یک قدم به عقب رفته و دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی گوگل را بخوانید.

این دستورالعمل‌ها جزئیات خواسته و انتظارات گوگل از وب سایت‌ها و همچنین نحوه جستجوی گوگل برای تخصص، معتبر بودن و قابلیت اطمینان یا E-A-T است.

تصویر صفحه راهنمای کیفیت جستجوی گوگل هنگام مرور رهنمودها، یادداشت برداری کنید و از آنچه در مرحله بعدی می‌آموزید استفاده کنید.

محتوای فعلی خود را ارزیابی کنید

ارزیابی محتوا
ارزیابی محتوا

در مرحله بعدی، می‌خواهید به مطالب خود نگاهی داشته باشید. بستگی به اندازه وب سایت خود دارد، ممکن است روی با ارزش‌ترین صفحات خود تمرکز کنید، یا ممکن است به تمام محتوای سایت خود نگاه کنید.

اگر متوجه شدید که به روزرسانی اصلی فقط برخی از مطالب شما را تحت تأثیر قرار داده است، به محتوایی که تحت تأثیر قرار گرفته و تحت تأثیر قرار نگرفته است نگاه کنید.

گوگل توصیه می‌کند هنگام مشاهده محتوای خود چهار نوع سوال را بپرسید

 • محتوا و کیفیت
 • تجربه و تخصص
 • ارائه و تولید
 • مقایسه‌ای

این سوالات را نیز مورد ارزیابی قرار دهید:

 • محتوا و کیفیت آیا مطالب اصلی هستند؟
 • آیا محتوا اطلاعاتی فراتر از آنچه بدیهی است ارائه می‌دهد؟
 • آیا تیتر توصیفی و مفید است؟
 • آیا این صفحه را علامت‌گذاری می‌کنید یا به اشتراک می‌گذارید؟
 • تخصص آیا محتوا دارای خطاهای واقعی است؟
 • آیا برای تصمیم گیری درمورد پول یا زندگی خود به محتوا اعتماد خواهید کرد؟
 • آیا یک متخصص یا علاقه‌مند به مبحث مطالب را نوشتند؟
 • ارائه و تولید آیا محتوا دارای غلط‌های املایی است؟
 • آیا محتوا تبلیغات بیش از حد دارد؟
 • آیا محتوا در دستگاه‌های تلفن همراه نمایش داده می‌شود؟
 • آیا محتوا شلخته به نظر می‌رسد؟
 • مقایسه‌ای آیا محتوا در مقایسه با صفحات مشابه ارزش قابل توجهی دارد؟
 • آیا این محتوا به نفع بازدیدکنندگان و یا مدیران سایت است؟

پاسخ‌های شما به شما کمک می‌کنند تا کیفیت فعلی مطالب خود را بسنجید. به خوانندگان خود بهترین محتوای ممکن را ارائه دهید هنگامی که محتوای خود را ارزیابی کردید و به سوالات فوق پاسخ دادید، می‌توانید در محتوای خود پیشرفتی حاصل کنید.

برای یک فرآیند سازنده، صفحات حسابرسی شده خود را گردآوری کرده و آن‌ها را از کمترین و کم ارزش‌ترین آن‌ها اولویت‌بندی کنید. به عنوان مثال یک صفحه خدمات یا محصول ممکن است فوراً مورد توجه یک پست وبلاگ قرار گیرد.

به عنوان مثال:

شاید صفحه خدمات شما با سایر مطالب موجود در نتایج جستجو مقایسه نشود. وقتی به صفحات محصول رقیب نگاه می‌کنید، ارزشی را که آن‌ها به مصرف کنندگان می‌دهند، می‌بینید.

در پاسخ، شما یک فیلم محصول و همچنین محتوای مربوط به نحوه استفاده از محصول خود را اضافه می‌کنید. شما در حال ارائه اطلاعات مفید و مرتبط با افراد هستید که باعث می‌شود سایت شما ۱۰ برابر بهتر شود.

یک پروفایل بک لینک قدرتمند ایجاد کنید بک لینک یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه‌بندی در مورد گوگل است.

به همین دلیل است که ارزش دارد به نمایه بک لینک خود، یا تعداد وب سایت‌هایی که با استفاده از ابزاری مانند Ahrefs به سایت شما لینک می‌شوند، نگاهی داشته باشید.

وقتی وب سایتی به وب سایت شما پیوند می‌یابد، آن‌ها به یک دلیل این کار را انجام می‌دهند، دوست دارند محتوای درجه یک را به اشتراک بگذارند. ارزیابی و به روزرسانی محتوای شما می‌تواند منجر به پیوندهای بیشتری به سایت شما و همچنین پیوندهایی با کیفیت بالا شود.

از نظر گوگل، پیوندها به عنوان رأی اعتماد عمل می‌کنند. وب سایت دیگری از شما پشتیبانی می‌کند، که به گوگل و مخاطبان آن می‌گوید که شما محتوای مرتبط و قابل اعتمادی دارید.

وقتی سایتی با کیفیت و معتبر مانند یک سایت خبری معروف، وبلاگ پیشرو در صنعت یا وب سایت دولتی به وب سایت شما پیوند می‌یابد، این اثر تقویت می‌شود. «با استفاده از این چهار مرحله اولیه، می‌توانید از یک به روزرسانی گسترده جستجوی گوگل بازیابی کنید»

بازیابی را از به روزرسانی هسته گوگل شروع کنید

سئو زمان می‌برد، به همین دلیل شما نمی‌خواهید در هنگام بازیابی از به روزرسانی هسته اصلی گوگل منتظر بمانید. شما می‌خواهید بلافاصله با بازبینی استانداردهای گوگل، حسابرسی محتوای خود، بهبود آن و جذب پیوند به آن، شروع کنید.

اگر برای انتقال وب سایت خود از پایین نتایج جستجوی گوگل به بالا به کمک نیاز دارید، با یک وبسایت خوب و برتر در سطح گوگل مشورت کنید. آن‌ها با خدمات سئو، سایت تجاری شما را می‌توانند ترمیم کنند، بازدید کننده، بازده و درآمد بیشتری را برای شرکت شما به ارمغان بی‌آورند.

جمع بندی و نتیجه گیری

بنابراین میتوان گفت که بروزرسانی‌های هسته گوگل بسیار میتواند مفید واقع شود و بسیاری از سایت‌های بی‌کیفیت که محتوای کم ارزشی نسبت به سایر سایت‌هایی که رتبه‌ی خوبی در اولین جستجوها ندارند، اما محتوای با کیفیت‌تری را دارند را بالا بیاورد و سایت‌های دیگر که محتوای بی‌کیفیت‌تری نسبت به این سایت‌ها را دارند پایین بیاورد.

در آینده، دیگر بروزرسانی‌های هسته گوگل را شاهد خواهیم بود. اما توسط دیگر وبسایت‌های فعال و برتر گوگل این را خواهیم فهمید که این بروزرسانی‌ها چه چیزی را مورد هدف قرار دادند.

زیرا احتمال میدهیم که چون گوگل تنها به بخش کمی از جزئیات بروزرسانی خود تا به الان صحبت کرده است، از این به بعد هم احتمالش زیاد هست که به همین الگوریتم خود ادامه دهد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا