آموزش دیجیتال مارکتینگ

گوگل ادز (Google Ads) چیست؟

در هر ثانیه، ۲.۳ میلیون جستجو در Google انجام می‌شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات Google است. با پرداخت هزینه توسط مشاغل، تبلیغات Google می‌تواند روشی کاملاً مؤثر برای هدایت ترافیک مرتبط و واجد شرایط به وب‌سایت شما باشد دقیقاً زمانی که افراد در جستجوی انواع محصولات یا خدماتی هستند که تجارت شما ارائه می‌دهد.
در این مقاله از بلاگ مهدی عراقی ، خواهید آموخت که تبلیغات Google چیست، نحوه کار تبلیغات Google و اینکه چرا باید تبلیغات Google خود را اجرا کنید.

گوگل ادز یا SEM چیست؟

گوگل ادز چیست
SEM چیست؟

گوگل ادز (Google Ads) نیز شناخته می‌شود. گوگل از در قدیم گوگل ادوردز نام داشت و سرویس تبلیغات گوگل است که در آن به ازاء هر کلیکی که روی تبلیغ در لیست نتایج نمایان می‌شود، تبلیغ‌کننده باید پول بپردازد. شاید برایتان جالب باشد که منبع اصلی درآمد شرکت گوگل از راه همین تبلیغات سرویس گوگل ادز می‌باشد.

چگونه از گوگل ادز استفاده کنیم؟!

نحوه استفاده از گوگل ادز

برای استفاده از Google AdWords، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اهداف حساب خود را تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر از Google Ads خود برای ایجاد نام تجاری استفاده می‌کنید، در صورت استفاده از تبلیغات برای جذب لید، ساختار حساب و ویژگی‌هایی که استفاده می‌کنید کاملاً متفاوت خواهد بود.
 2. با تعیین اینکه مشتریان ایده آل شما چه کسانی هستند، چه کاری انجام می‌دهند، به دنبال چه چیزی هستند و با چه دستگاهی جستجو می‌کنند، شخصیت مخاطب را ایجاد کنید.
 3. برای کشف، هزینه، رقابت و حجم عبارات جستجو در هر مرحله از جستجوی خود، تحقیق کلمات کلیدی را با استفاده از ابزارهای کلمه کلیدی مانند SEMrush انجام دهید
 4. حساب AdWords خود را در کمپین‌های تبلیغاتی مختلف و گروه‌های تبلیغاتی ساختار دهید، هرکدام دارای کلمات کلیدی و تبلیغات مرتبط هستند.
 5. هنگامی‌که کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار خود را لیست کردید، می‌توانید با پیشنهاد قیمت روی کلمات کلیدی، تبلیغات خود را در نتایج جستجو قرار دهید. اگر رقابت برای کلمات کلیدی زیاد باشد، هزینه شما برای کلیک (CPC) برای پیشنهاد دادن خیلی زیاد است. در این حالت، بهتر است کلمات کلیدی طولانی‌مدت را که مربوط به تجارت هستند پیشنهاد دهید.
 6. نسخه آگهی را ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی مرتبط، یک عنوان جذاب، یک دعوت به عمل واضح و پسوند تبلیغات را در آن قرار داده‌اید.
 7. یک صفحه فرود مناسب برای موبایل طراحی کنید که بر مزایا و ویژگی‌های محصول یا خدماتی که می‌خواهید بفروشید متمرکز شود، دارای تصاویر با کیفیت خوب، فرم و یک دعوت به اقدام واضح باشد.
 8. برای ردیابی تبدیل، کد Google Analytics را در وب‌سایت قرار دهید.
 9. کلید یک کمپین تبلیغاتی موفق، بهینه‌سازی معمول و آزمایش A / B برای کپی کردن آگهی‌ها و صفحه‌های فرود شما است.

چگونه Google AdWords شارژ می‌شود؟

شارژ حساب Google Ads

مبلغی که گوگل ادوردز از تبلیغ‌کنندگان هزینه می‌گیرد به آنچه تبلیغ می‌کنند بستگی دارد.
ازآنجاکه Google AdWords یک برنامه تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک است، تبلیغات شما به‌صورت رایگان نمایش داده می‌شود و فقط با کلیک بر روی تبلیغات شما در صفحه نتایج جستجوی Google، هزینه از شما کسر می‌شود همان تبلیغات کلیکی.

همچنین، سیستم AdWords یک حراج مستقیم است، بنابراین، قیمت کلیک بر اساس میزان رقابت و میزان تمایل به پرداخت یک کلیک تعیین می‌شود. اگر Google AdWords به درستی انجام شود، با هزینه‌های بسیار رقابتی‌تر از سایر تبلیغات، می‌تواند ترافیک با کیفیت بالا را به وب‌سایت هدایت کند.

بااین‌وجود، وقتی نمی‌دانید چگونه به‌طور ماهرانه فرآیند را مدیریت کنید، هزینه‌ها می‌توانند به سرعت افزایش پیدا کنند درحالی‌که شما ترافیک بالقوه باکیفیت پایین را هدایت می‌کنید. نکته کلیدی در اجرای یک کمپین موفق AdWords درک عوامل مؤثر در هزینه هر کلیک است.

 1. رقابت کلمات کلیدی
 2. حداکثر پیشنهاد و موقعیت پیشنهاد
 3. متوسط بودجه ماهانه شما
 4. نرخ کلیک
 5. نمره کیفیت کلمات کلیدی شما

اگر کلمات کلیدی با حجم بالای جستجو را به‌صورت ماهانه جستجو کنید، ممکن است مبلغ سنگینی را برای آن ترافیک پرداخت کنید که برای هر کلیک می‌تواند بین چند سنت تا بیش از ده دلار باشد.

برای مدیریت هزینه‌های AdWords، بودجه روزانه را در سطح کمپین تعیین کنید. در صورت تمایل در این مورد آزاد هستید. در حالت ایده آل، تبلیغات اولیه باید با بودجه کم شروع به کار کند. براساس بینش و کیفیت هدایت‌ها، می‌توانید تعیین کنید که می‌خواهید بودجه خود را افزایش دهید یا یک کمپین را متوقف کنید.

آیا Google Ads واقعاً کار می‌کند؟

آموزش گوگل ادز

Google Ads می‌تواند برای همه مشاغل – کوچک و بزرگ کار کند. این یک شکل ارزان‌قیمت از تبلیغات است که می‌تواند مشتریان واجد شرایط در بازار را به‌درستی مدیریت کند.
نکته کلیدی در ایجاد Google Ads برای شما این است که بدانید جستجوهای پولی، استراتژی‌های پیشنهاد قیمت، تحقیقات کلمات کلیدی، ساختار حساب و غیره چیست.

آنچه را که می‌توانید برای هر کمپین خرج کنید ترسیم کنید، بودجه روزانه خود را بر اساس آن تنظیم کنید و هزینه‌ها را پیگیری کنید.
تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید و عبارت و کلمات کلیدی دقیق را در پیشنهادات بالاتر پیشنهاد دهید تا کلیک‌های مرتبط‌تری دریافت کنید.

در حین ایجاد تبلیغات، از مرتبط بودن و فریبندگی آن‌ها برای کلیک کردن توسط بیننده اطمینان حاصل کنید.
با انجام تست‌های A / B صفحات فرود خود را بهینه کنید تا تغییرات یک صفحه را امتحان کنید.
برای تقویت نام تجاری خود بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ را امتحان کنید.

 ابزارهای برتر برتر AdWords برای موفقیت

ابزار تحقیق کلمات کلیدی
ابزار تحقیق کلمات کلیدی

Google Ads، سیستم‌عامل PPC تجارت الکترونیکی ضروری است که در آن نظارت و بهینه ‌سازی مداوم کلید موفقیت در ترافیک است.، به همین دلیل ما فقط ابزارهای صرفه‌جویی در وقت را برای شما داریم.
با این ابزارها دردسر هارا را در Google Ads کم کنید.

 

۱- KW Finder

اگر به دنبال ایده‌های کلمات کلیدی هستید، kw finder ابزاری مفید برای شماست. این ابزار یک نسخه رایگان ارائه می‌دهد که به شما امکان ۳ جستجو در ۲۴ ساعت و ۵۰ کلمه کلیدی مرتبط در هر جستجو را می‌دهد. بسته‌های آن‌ها از حدود ۱۳ دلار در ماه شروع می‌شود.

KW finder همچنین به شما سایت‌های دارای رتبه برتر برای کلمات کلیدی را می‌دهد، اشتراک فیس بوک و گوگل، پیوندهای خارجی و اختیارات صفحه را برای هر یک از شما فراهم می‌کند – تمام اطلاعاتی را که برای رقابت در برابر صفحات برتر در جای خود نیاز دارید به شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند در مورد تحقیق کلمات کلیدی ارزشمند باشید.

۲- ابزار کلمات کلیدی Google Ads

هیچ لیست ابزار کلمات کلیدی AdWords بدون خود Google Ads کامل نمی‌شود. ابزار کلمات کلیدی adwords Google کمک بزرگی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی جدید و برنده در داشبورد شما است. با کلمه کلیدی Google Ads می‌توانید بهترین گزینه برای عبارات و کلمات کوتاه‌تر و به همراه موارد زیر را پیدا کنید.

 1. کشف کلمات کلیدی جدید
 2. روندهای کلمات کلیدی را مقایسه کنید
 3. برنامه‌های کلمات کلیدی را ایجاد و به اشتراک بگذارید

۳- به عموم مردم پاسخ دهید

اگر به دنبال سؤالاتی هستید که مردم می‌پرسند و می‌خواهید به آن‌ها پاسخ بدهید این ابزار می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این ابزار مفید کلمات کلیدی به شما اطلاع می‌دهد که چه سؤالاتی حول یک موضوع، محصول و یا مکان خاص در مرورگرها زیاد تکرار می‌شود.

رابط کاربری آن بسیار آسان است و به شما نمایش کامل تصویری از سؤالاتی را می‌دهد که جستجوگران در مورد موضوع می‌پرسند، یا می‌توانید آن را به چه چیزی، چه زمانی، چه کسی و چگونه تقسیم کنید.

یک مزیت خوبی که این ابزار دارد به شما ایده‌ای از مشکلات و دردهایی که مشتریان بالقوه شما دارند می‌دهد و به شما کمک می‌کند که نه‌تنها این ایده‌ها را در کمپین‌های ادوردز خود بلکه در همه‌جا مانند بازاریابی ایمیلی، صفحه فرود و… تست کنید.

۴- AdWords Wrapper

وقتی در حال ساخت لیست کلمات کلیدی خود هستید شاید کمی همه‌چیز درهم‌برهم شود. اینجاست که این ابزار می‌تواند به کمک شما بیاید، این ابزار مفید کلمات کلیدی شما را به دو عبارت منطبق و مطابقت دقیق تقسیم می‌کند و از شر همه نسخه‌های کپی مزاحم خلاص می‌شود.

۵- Google Trends

آیا می‌دانید که گوگل ترندز یک ابزار عالی و فوق‌العاده ضروری برای هر صاحب فروشگاهی است که می‌خواهد آزمایش کلمات کلیدی جدید را انجام دهد؟

عملکرد مقایسه‌ای این ابزار، یک روش عالی برای مقایسه جستجوهای محصول است، اما همچنین اصطلاحات کلمه کلیدی برای یافتن موردی که بیشترین جستجو را دارد می‌تواند از دیگر گزینه‌هایی باشد که این ابزار ارائه می‌کند.

ابزارهای برتر و راه‌اندازی و بهینه‌سازی تبلیغات AdWords

۶- Unbounce

هیچ‌یک از کمپین‌های AdWords بدون URL صفحه فرود کامل نمی‌شود. اگر به دنبال ایجاد یک صفحه فرود خاص برای یک معامله خاص یا راه‌اندازی محصول هستید، داشتن آن برای شما مناسب است. اگر تبلیغات کوتاه‌مدت زیادی برای محصولات مختلف دارید این ابزار می‌تواند با سرعت و کارایی خود شما را شگفت‌زده کند.

این ابزار، بیش از ۱۲۵ قالب آماده برای طراحی صفحه فرود دارند تا به شما کمک کنند صفحات مربوطه مطابق با تبلیغات شما باشد و خریداران را از طریق کانال فروش شما هدایت کند. این ابزار ارزان نیست و از ۷۹ دلار در ماه شروع می‌شود، اما موفقیت خوبی در برند های بزرگ دارد.

۷- AdWords Ad Preview Tool

ابزار پیش‌نمایش تبلیغات اد ورد، ابزاری ساده اما مؤثر برای پیش‌نمایش آنچه در گوگل ادز قرار داده‌اید است. این ابزار می‌تواند دو حسن داشته باشد.

مرمر متن و دیدن چگونگی آن با سر صفحه و مطابقت آن‌ها و دومین مورد که از آن مهم‌تر است این است که تبلیغ ازنظر متنی چگونه عمل می‌کند این یعنی اینکه شما برای اطمینان از کلمات کلیدی و هدف‌گذاری مناسب استفاده کرده‌اید یانه؟!

۸- تجزیه‌وتحلیل ترافیک گوگل

شما نمی‌توانید کمپین‌های AdWords خود را بدون دسترسی به داده‌های مناسب بهینه‌سازی کنید … اینجا جایی است که google analytics وارد می‌شود.

google analytics به شما نشان می‌دهد کدام کلمات کلیدی در حال تبدیل هستند، کدام کمپین‌ها بیشترین میزان بازدید را دارند و نحوه انجام این ترافیک در صفحه، از کجا هستند، چه ساعتی از روز بیشترین میزان بازدید و بیشتر است.

برای خواندن آنالیز مشکل دارید و تلاش می‌کنید؟ مشکلی نیست برای سهولت تمرکز در معیارهای تماشا، ما یک ابزار رایگان Traffic Tracker داریم که Google Analytics شما را به روشی ساده نمایش می‌دهد و بهینه‌سازی را تسریع می‌کند.

۹- AdWords Editor

همان‌طور که به استاد Google Ads تبدیل می‌شوید و کمپین‌های PPC تجارت الکترونیکی خود را رشد می‌دهید، ویرایشگر adwords به شما کمک می‌کند کمپین‌های خود را به صورت عمده بهینه و ویرایش کنید. با ویرایشگر adwords می‌توانید

 1. حساب‌های خود را بارگیری کنید
 2. تبلیغات خود را به‌صورت عمده مدیریت کنید
 3. تغییرات را در همه کمپین‌های خود بارگذاری کنید

فواید استفاده از گوگل ادز

فواید استفاده از گوگل ادز

۱- دسترسی گسترده Google

امروز گوگل خود را فراتر از یک برند تجاری به فعل رسانده است. اصطلاح “Google” درواقع در فرهنگ لغت Merriam Webster تعریف شده است.
و این به این دلیل است که ، اکنون ، هنگامی که افراد سوالی دارند که نیاز به پاسخ دادن دارد به اولین جایی که توقف دارند ، معمولاً Google است.

آیا می‌خواهید بدانید آیا برای آن کمردردی که داشتید راه‌حلی وجود دارد؟
گوگل کنید
آیا می‌خواهید بدانید آیا ابزاری وجود دارد که همکاری در صفحه فرود پس از کلیک را آسان کند؟
گوگل کنید
موتور جستجو سالانه بیش از ۲ هزار تریلیون جستجو را انجام می‌دهد. این بیش از ۵ میلیارد جستجو در روز است.

در این میان افرادی هستند که به دنبال راه‌حل برای مشکلاتی هستند که تجارت شما می‌تواند ارائه دهد. اگر آن‌ها تابه‌حال از اینترنت استفاده کرده‌اند ، به‌احتمال‌زیاد جواب چیزی را گوگل کرده‌اند. و اگر می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا پاسخ را پیدا کنند ، حتی اگر با تبلیغ باشد ، به‌احتمال‌زیاد شما را از رقیب خود انتخاب می‌کنند.

۲- قابلیت‌هایی که امکان دامنه هدف‌گذاری را فراهم می‌کند

با Google ، در هر مرحله از سفر خریدار ، چیزی برای هر کسب ‌و کار و هر چشم‌انداز وجود دارد.
پیشنهاد در کلمات کلیدی برای جستجوی کلمات کلیدی مانند “نرم‌افزار حسابداری” ، تبلیغ شما را در مراحل اولیه فرآیند تحقیق محصول به چشم‌انداز (مشتری بلقوه) نشان می‌دهد و به شما امکان می‌دهد قسمت بالای قیف خود را با دو تکنیک بسیار ساده اما قدرتمند پر کنید:

 • اطلاعات آن‌ها را با صفحه فرود خود پس از کلیک ضبط کنید و شروع به ارسال محتوای آموزنده کنید که اعتبار شما را اثبات می‌کند.
 • در صورت عدم تبدیل ، از نرم‌افزار جدید ریتارگتینگ استفاده کنید تا آن‌ها را به عقب برگردانید.

یکی دیگر از تکنیک‌های قدرتمند برای افزودن به مشتری شما ، پیشنهاد قیمت کلمات کلیدی طولانی‌مدت مانند “نرم‌افزار حسابداری برای فریلنسرها” است.

این‌ها عموماً ارزش و رقابت کمتری دارند و برای جلب‌توجه افرادی که دقیقاً به دنبال آنچه شما ارائه می‌دهید ارزش دارند. بیشتر اوقات ، افرادی که رشته‌های خاص و طولانی کلمات کلیدی را جستجو می‌کنند ، قصد بیشتری دارند. و قصد آن چیزی است که باعث می‌شود افرادی که در تبلیغات به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید بسیار ارزشمند باشند(در مورد موارد بعدی بیشتر.)

۳- قصد مهار

بیشترین تفاوت بین افرادی که با Google Ads به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید و افرادی که با انواع دیگر تبلیغات به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید ، هدف آن‌هاست.

به‌عنوان‌مثال ، در رسانه‌های اجتماعی مردم به دنبال تبلیغ نیستند. آن‌ها به دنبال راه‌حل برای مسائلی نیستند که زندگی روزمره آن‌ها را آزار می‌دهد. آن‌ها به دنبال تفریح و سرگرمی و گپ زدن با اعضای خانواده و فامیل هستند. و هنگامی‌که برای شخصی تبلیغ می‌کنید که نمی‌خواهد تبلیغ ببیند ، فرصت بیشتری دارید که از ادوردز استفاده کنید.

۴-کنترل کامل کمپین‌ها

قبلاً برای آنکه کمپین‌ها را بررسی کنیم و نقاط شروع و پایان و زمان و منابع آن را اندازه بگیریم مشکلات زیادی وجود داشت.از طرف دیگر ، خرید فضای تبلیغاتی با نرم‌افزار – که به آن “تبلیغات برنامه‌ای” نیز می‌گویند – انجام این کار حتی برای یک کارمند کاملاً آموزش‌دیده نیز آسان است.

با برخی از آموزش‌ها ، آن‌ها می‌توانند کمپین‌ها را شروع و متوقف کنند ، باقیمت مناسب به افراد مناسب برسند و همه آن‌ها را فوری انجام دهند. به‌این‌ترتیب می‌توانید منابع و زمان خود را به ابتکارهای دیگر اختصاص دهید.

۵-کنترل بودجه

درست است که با سرویس گوگل ادز ،برخی از کلمات کلیدی هزاران دلار هزینه برمی‌دارد اما اکثر کلمات کلیدی هم بودجه آن‌چنانی نیاز ندارند و حتی می‌توانید به وسیله این روش، بودجه خود را کاهش دهید.

۶- نتایج ارائه شده در یک قالب قابل درک در Google Ads را مشاهده کنید

اگر ندانید چه اشتباهی می‌کنید ، نمی‌دانید چگونه می‌توانید پیشرفت کنید. برخی از داشبوردهای تجزیه‌وتحلیل تشخیص این‌که چه چیزی است تقریباً غیرممکن است.
خوشبختانه Google همه چیز را آسان و قابل‌فهم می‌کند. اطلاعات اساسی مانند کلیک‌ها ، نمایش‌ها ، بودجه کلمات کلیدی و غیره را بیابید یا با یکپارچه‌سازی Google Analytics جزئیات بیشتری کسب کنید.

این به شما امکان می‌دهد دقیقاً رفتار بازدیدکنندگان را در وب‌سایت خود ببینید – دقیقاً بر اساس آنچه کلیک کرده‌اند ، مکان بعدی را انتخاب کرده و مدت‌زمانی را که در آنجا می‌گذرانند ببینید.

۷- سریع‌تر از سئو نتیجه بگیرید

بهینه‌سازی برای موتور جستجو هنوز ستون فقرات در بیشتر سایت‌های پربازدید است. پست‌ها و صفحاتی که در صفحه یک مشاهده می‌کنید فقط با کلمات کلیدی دقیق تحقیق نشده‌اند. آن‌ها همچنین در سایت‌هایی هستند که به ‌مرور زمان تعداد زیادی بک لینک جمع کرده‌اند .

گاهی سال‌ها وقت نیاز است که برخی از صفحات خود را در صفحه اول نتایج جستجو وارد کنید.بعضی از مشاغل هرگز آن را نخواهند دید.
اگر شروع به کار با گوگل ادز کنید ، شانس شما برای جستجوی همه نتایج به‌طور چشمگیری رشد می‌کند و همچنین رشد آن نیز آسان‌تر می‌شود.

تبلیغات را شروع کنید و شانس افرادی را که اولین بار شما را می‌بینند ، افزایش دهید ، در صفحه‌ای مانند این ، که نتایج ارگانیک حتی تا زیر هم ظاهر نمی‌شوند

۸- آگاهی از برند را ایجاد کنید

وقتی مردم “Google Ads” را می‌شنوند ، بیشتر به فکر ایجاد ترافیک از طریق تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک در صفحات نتایج موتور جستجو هستند. اما ، تبلیغات گوگل کاربردی‌تر از آن است. آن‌ها همچنین می‌توانند ابزاری عالی برای ایجاد آگاهی از برند باشند – چیزی که تحقیقات نشان می‌دهد آنچه برای بازاریابان با بالاترین عملکرد در اولویت است.

قبل از توضیح ، بیایید به‌طور خلاصه معنای کلمه “برند” را بررسی کنیم. دهه‌ها پیش ، دیوید اوگیلوی شاید بهترین تعریف را ارائه دهد:
مجموع نامشهود ویژگی‌های یک محصول: نام ، بسته‌بندی و قیمت آن ، تاریخچه آن ، شهرت آن و نحوه تبلیغات آن.”

تقویت نام تجاری ، شخصیت ، شهرت و …همه این موارد برای ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان شما ضروری است. هرچه بیشتر این موارد را به‌طور مداوم تکرار کنید ، نام تجاری شما قوی‌تر می‌شود و اعتمادبه‌نفس بالقوه بیشتری را کسب می‌کنید. و اعتماد همان چیزی است که درنهایت باعث خرید شما و مشتریان وفادار خواهد شد.

 

از طریق شبکه جستجوی تبلیغات ، حتی اگر مشتریان بالقوه کلیک نکنند ، آن‌ها برند شما ، نشان شما ، آنچه را که شما ارائه می‌دهید و سایر مواردی که برای نمایش استفاده می‌کنید ، می‌بینند.

و از طریق شبکه نمایش تبلیغات ، حتی می‌توانید با نشان دادن تبلیغات خود به افراد بیشتر ، آگاهی از برند را در اولویت قرار دهید. تمرکز بر کلیک یا تبدیل هر دو استراتژی به تبلیغ دهندگان اجازه می‌دهد ویژگی‌های مهم کسب‌وکار خود را تقویت کنند و به ‌نوبه خود برند را نیز تقویت کنند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این نوشتار در مورد یکی از سرویس‌های مهم گوگل به نام گوگل ادز صحبت کردیم. در این سیستم که به ازاء هر کلیکی که روی عنوان نتیجه در صفحه اول موتور جستجو نمایان می‌شود هزینه پرداخت می‌شود می‌توان انتظار داشت که ترافیک خوبی به یک سایت هدایت شود به‌شرط آنکه از کلمات کلیدی درست و به جا استفاده شود و صفحه فرود درست و هدفمند طراحی شده باشد و درنهایت می‌توان به وسیله آن آگاهی از برند را نیز افزایش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا