الگوریتم ‌های گوگل

الگوریتم فرشنس (Freshness) چیست؟ +اهمیت محتوای تازه در گوگل

 

مطمئناً شنیده‌اید که به روز رسانی محتوای وب سایت شما راهی مطمئن برای فریب الگوریتم تازه بودن گوگل است.

در این پست، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه دقیقاً استراتژی‌های فرش نس Freshness را برای به روز رسانی محتوای سایت خود بروز کنید و در عرض چند هفته پس از انجام آن، شاهد افزایش ترافیک باشید.

در روشی که توضیح خواهیم داد از فاکتور تازگی الگوریتم فرش نس استفاده شده است تا شاهد افزایش این ترافیک باشیم.

الگوریتم فرش‌نس چیست؟

الگوریتم فرش نس چیست

الگوریتم Freshness سعی دارد جدیدترین مطالب به روز شده و مرتبط را برای سوالات در جستجوی کاربران، به آن ها نشان دهد. صفحات قدیمی، منسوخ و دارای رتبه بالا در SERP پایین‌تر قرار می‌گیرند تا جایی برای صفحات با تعداد بازدید کمتر اما محتوای جدید تر فراهم کنند.

در بسیاری از موارد، اگر نشان داده شود که موضوعات پرطرفدار هستند، موتورهای جستجو محتوایی را که اخیراً منتشر شده است، اولویت می‌دهند. البته برخی از مطالب نیازی به جدید بودن ندارند. در وضعیت اول، محتوا باید تازه باشد تا به کاربران مرتبط نشان داده شود.

از آنجا که محتوای بالاترین رتبه برای موضوع دوم به احتمال زیاد به عنوان یک راهنمای دقیق و کامل نوشته شده است، برای تازه نگه داشتن آن نیازی به بروزرسانی ندارد.

بنابراین اگر محتوای شما از سطح بالایی برخوردار است و محدود به ماندگاری نیست، به همان اندازه محتوایی که زودتر از مد می‌افتد نیازی به به روزرسانی دارد.

 

چه چیزی تازه بودن مطالب را تعیین می‌کند؟

روشی که گوگل برای تعیین شادابی وب سایت از آن استفاده می‌کند، استفاده از الگوریتم Quality Descepts Freshness (QDF) است.هدف اصلی آن این است که نشان دهد کاربران چه زمانی اطلاعات جدید می‌خواهند و چه وقت به این اطلاعات نیاز ندارند.

الگوریتم QDF وقتی یک موضوع پرطرفدار مطرح می شود یا وقتی که آن موضوع در جستجوهای خاص افزایش می‌یابد، به کار می افتد. برای تعیین این مورد، گوگل به صورت زیر نظارت می‌کند:

اخبار گوگل

روند جستجو به ویژه هر گونه افزایش در موضوعات خاص مورد هدف قرار می‌دهد.

وبلاگ‌ها

در حالی که وب سایت‌ها و کاربران در مورد هر نوع موضوع پرطرفدار بحث می‌کنند، الگوریتم QDF همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهد. Google نتایج جدید را برای آن موضوع خاص ترجیح می‌دهد و آن را به بالای SERPها هدایت می‌کند تا هدف جستجوی کاربر را تأمین کند.

تمایل گوگل برا دسته بندی محتوا

 

به روزرسانی منظم

موضوعاتی که Google انتظار دارد به روزرسانی منظم شوند مواردی مانند جشنوارها و خبرها هستند.

موضوعات داغ

موضوعات پرطرفدار که همه در مورد آن‌ها صحبت می‌کنند و در حال ایجاد سر و صدا هستند .

به روزرسانی‌های مکرر

محتوایی که نیاز به به روزرسانی مکرر دارد تا مانند ابزارهای جدید SEO یا آخرین روند مد و لباس مرتبط بماند.

نکته کلیدی در اینجا این است که اگر محتوای شما پر از کلمات کلیدی باشد که کاربران به طور فعال در سراسر وب در مورد آن بحث می‌کنند، Google ممکن است محتوای شما را تازه شناسایی کند، این امر به آن یک مزیت نسبت به محتوای قدیمی بالقوه قدیمی می‌دهد.

قبل از اینکه به طور مداوم محتوای خود را با کلمات کلیدی پرطرفدار به روز ‌کنید، به یاد داشته باشید که Google چه نوع محتوایی برای مرتبط ماندن را تعیین می‌کند .

 

چگونه الگوریتم فرش نس در سطح سایت به این شکل می‌آید؟

الگوریتم Freshness

شاید از خود بپرسید که اگر مدتی از انتشار محتوا بگذرد، الگوریتم QDF گوگل به طور خودکار برخی از مطالب سایت شما را بی‌ربط می‌داند.

الگوریتم فرش‌نس به دو روش بروز بودن محتوا را ارزیابی می‌کند:

  • بروز بودن مطالب در هر صفحه خاصی از وب
  • بروز بودن مطالب در کل سایت

در حالی که محتوای همیشه سبز با عملکرد بالا به طور منظم به به روزرسانی نیاز ندارد، باید توجه داشته باشید که وب سایت‌هایی که به طور مداوم محتوای بیشتری اضافه می‌کنند، در نتایج جستجو عملکرد بهتری دارند.

اگر سایت شما هر چند روز یک وبلاگ داشته باشد و یک پست جدید اضافه کند، عملکرد آن بهتر از وب سایتی است که هر دو ماه یکبار مقاله منتشر می‌کند.

تعادل سالم بین انتشار مطالب تازه و مرتبط و همچنین به روزرسانی گاه به گاه مطالب همیشه سبز، بهترین سیاست در مورد اطمینان از طراوت در سایت است.

محتوا بروز و همیشه سبز

علیرغم اهمیت فاک الگوریتم فرش نس تور ، فریب این را نخورید که مهمترین عنصر استراتژی محتوای شما تنها بروز بودنتان است. همه مطالب سایت نیازی به درج موضوعات داغ و کلمات هشدار دهنده ندارند.

Evergreen به محتوای مهربانانه‌ای گفته می‌شود که به سرعت از رده خارج نمی‌شود و می‌تواند شامل نحوه نوشتن مقالات، آموزش‌ها یا راهنماهای مربوطه باشد.

در حالی که محتوای تازه و مرتبطی که در یک بازه زمانی مناسب و پرطرفدار منتشر شده است ممکن است انبوهی از ترافیک ارگانیک را به خود جلب می‌کند، یک قطعه جامع از محتوای همیشه سبز می‌تواند در دراز مدت ترافیک بیشتری برای شما ایجاد کند.

 

اگر محتوای خود را به روز نکنید چه اتفاقی می‌افتد؟

بروزرسانی محتوا
بروزرسانی محتوا

در حالی که محتوای همیشه سبز و متناسب نیازی به بروزرسانی مداوم ندارد، ضروری است که به طور کلی آن را فراموش نکنیم. اگر هر از گاهی چند به روزرسانی انجام ندهید، ممکن است قربانی پوسیدگی محتوا شوید.

حتی بیشترین ، معتبرترین و آموزنده‌ترین محتوای همیشه سبز به منظور به روز نگه داشتن آن در نظر Google، به بروزرسانی گاه به گاه نیاز دارد.

بعضی اوقات محتواهایی با عملکرد بالا به تدریج در یک دوره طولانی شروع به لغزش در رتبه‌بندی می‌کنند. افت رتبه می‌تواند به چند دلیل باشد، از جمله:

  • سایت رقیب نسخه جامع‌تری از مطالب شما را منتشر کرده است.
  • کاربران بر روی محتوای اخیراً منتشر شده از محتوای شما کلیک می‌کنند.
  • اگر رتبه‌بندی و CTR خود را کنترل می‌کنید، متوجه می‌شوید که چه محتوایی برای چند ماه شروع به کاهش رتبه می‌کند.

سپس با استفاده از موارد زیر می‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

چرا باید چرخه بروزرسانی محتوا را پیاده‌سازی کنید؟

مدیران سایت غالباً فکر می‌کنند به روزرسانی مطالب منتشر شده از قبل دارای ریسک بوده و این کار ارزش خاصی ندارد. این افراد ترجیح می‌دهند در عوض مطالب جدیدی را ایجاد و منتشر کنند.

برای بهبود بخشیدن به این وضعیت، یک چک لیست ساده داشته باشید و با یک چرخه به روزرسانی منظم محتوا کار خود را ادامه دهید.

خواهید دید که به روزرسانی محتوا نه تنها از صفر شروع کردن آسان‌تر است، بلکه وقتی سود استفاده از الگوریتم فرش نس گوگل به نفع شما و افزایش ترافیک ارگانیک شما است ، دارای بازدهی نیز می‌باشد.

 

مهمترین دلایلی که باید محتوای قدیمی خود را به روزرسانی کنید

محتوای تازه
محتوای تازه

مسلما برای گرفتن رتبه‌بندی بالاتر، آسان ترین کار تولید محتوای جدید به جای بروز کردن محتوایی است که از قبل منتشر شده است. قبل از اینکه شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در رتبه‌بندی باشید، اغلب کافی است چند تغییر کوچک در صفحه شما ایجاد شود.

Google باید تاریخ محتوای شما را در SERP به روز کند، که این کار CTR را افزایش می‌دهد. پس از انجام این کار، به احتمال زیاد کاربران روی جدیدترین محتوای منتشر شده از سایر گزینه‌ها کلیک می‌کنند. کار این تعامل بیشتر کاربران با سایت شما را تشویق می‌کند.

از آنجا که انجام به روزرسانی مطالب قدیمی آسان‌تر و سریعتر است، متوجه خواهید شد که ROI بالاتری از انتشار محتوای جدید بدست می‌آورید است. هنگامی که چندین محتوا را در سایت خود به روز می‌کنید، در نهایت به رشد بالایی دست پیدا می‌کنید و رتبه‌بندی سایت خود را بهبود می‌بخشید.

چگونه سایت / صفحه خود را برای الگوریتم فرش نس بهینه کنیم؟

اکنون که از اهمیت الگوریتم فرش نس با خبریم، بیایید نحوه استفاده از آن را به نفع سایت خود بهتر درک کنیم. خوشبختانه بهینه‌سازی سایت و محتوای خود برای الگوریتم فرش نس بسیار ساده است. می‌توانید موارد زیر را برای بهبودی سایت خود انجام دهید:

• زمان را در محتوای موجود به روز کنید.
• مطالب جدیدی در سایت خود منتشر کنید.
• تغییر تاریخ انتشار محتوا باید با احتیاط انجام شود.

اگرچه فقط با یک تغییر ساده می‌توان در بازدیدهای ارگانیک سایت تغییرات چشمگیری ایجاد کرد، اما گوگل در این زمینه کاملاً هوشمندانه عمل می‌کند و متوجه فعالیت شما می‌شود.

اگر Google فکر ‌کند که می‌خواهید آن را بازی دهید، ممکن است برای سایت شما جریمه‌ای ایجاد کند که به ضرر رتبه‌بندی شما باشد. ما توصیه می‌کنیم هر زمان که تاریخ انتشار هر یک از مطالب را تغییر می‌دهید، همیشه مطالب جدیدی نیز اضافه کنید.

این کار به شما اطمینان می‌دهد تا گوگل دریابد که شما محتوای سایت خود را بهبود می‌بخشید و آن را برای خوانندگان مرتبط و بالقوه بهینه می‌کنید.

فاکتور الگوریتم فرش نس

به یاد داشته باشید که تازگی مطالب فقط یکی از عناصر مهم محتوایی است که Google هنگام تعیین رتبه‌بندی یک صفحه در نظر می‌گیرد. اگرچه محتوای فوق العاده تازه ممکن است باعث افزایش ناگهانی ترافیک ارگانیک شود، اما این تنها روش کار الگوریتم به نفع شما نیست.

یک استراتژی محتوای خوب که ترکیبی از محتوای پرطرفدار دائماً منتشر شده با قطعات همیشه سبز معتبر باشد، به وبسایت شما تازگی می‌بخشد و بهترین شانس را برای داشتن عملکردی خوب در رتبه‌بندی به شما ارائه می‌دهد.

 

پادکست الگوریتم فرش نس گوگل

 

 

جمع بندی و نتیجه گیری

الگوریتم فرش نس گوگل یکی دیگر از الگوریتم های کاربردی شرکت گوگل است که از مطالب بروز و به اصطلاح تازه حمایت می‌کند و دشمن محتوای قدیمی است.

برای همگام بودن با این الگوریتم بهتر است مطالب قدیمی وبسایت و یا صفحات خود را بروز کنید و تا جایی که امکان دارد از نوشتن مطالب تکراری اجتناب کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا