استراتژی بازاریابی

ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد چیست؟

ایونت مارکتینگ (Event Marketing) یا بازاریابی رویداد ، فرآیند توسعه یک نمایشگاه ، رویداد یا نمایش موضوعی با هدف ارتقا یک محصول ، خدمات یا قسمتی از یک سازمانی است که روشی کاملا تعاملی است.

مصرف کننده امروز روزانه با تعداد بی‌شماری تبلیغات و آگهی روبرو می‌شود. بنابراین هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید ، شما کاملا باید توجه خریدار را جلب کنید.

یکی از روش‌های موثر برای ارتباط با مشتریان از طریق ایونت مارکتینگ است.برای آشنایی بیشتر با بازاریابی رویداد در ادامه با ما همراه باشید.

بازاریابی رویداد چیست؟

بازاریابی رویداد چیست
بازاریابی رویداد چیست

رویدادها می‌توانند بصورت آنلاین یا آفلاین رخ دهند. این رویداد‌ها همچنین می‌توانند دارای اسپانسر و حامیان مالی نیز باشند. استفاده از رویدادها به عنوان یک کانال بازاریابی به مشتریان بالقوه تعامل بی نظیر ، دست اول با شرکت و درک واقعی تمرکز ، چشم انداز و شخصیت شرکت را می‌دهد.

خریدار امروز به شخصه تصمیم می‌گیرد پس از بررسی دقیق محصولات و مطابقت دادن نرخ آن با بودجه خود، تصمیم نهایی را گرفته و خرید کند.

بنابراین بازاریابان باید آماده استفاده از هر فرصتی برای شروع رابطه ، ایجاد حسن نیت و جلب اعتماد خریداران احتمالی باشند.

اگرچه روش های زمانبر و پرهزینه کمتری در بازاریابی وجود دارد اما با گنجاندن ایونت مارکتینگ در استراتژی کلی بازاریابیتان می توانید بازخورد خیلی خوبی از آن دربافت کنید.

ایونت مارکتینگ از طرق مختلف می‌تواند به سود کسب و کار شما بیافزاید. همچنین ایونت مارکتینگ می تواند به ارتقا یک محصول یا ویژگی خاصی از آن کمک کند و رضایت مشتری ، حفظ و تعامل با آن را نیز افزایش دهد.

رویدادهای برنامه ریزی شده همچنین می‌توانند به شرکای شما و حامیان مالی یک نقطه تعامل تاکتیکی و قابل مشاهده برای نرخ بازگشت سرمایه خود (ROI) بدهند.

اکنون بیش از هر زمان دیگری ، این حائز اهمیت است که کسب و کارها از جمعیت متمایز شوند ، و ایونت مارکتینگ مکانی عالی برای شروع این ماجرا است.

بازاریابی رویداد نه تنها به شما مسیر و روش‌های جدیدی نشان می‌دهد بلکه می‌توانید از آن‌ها برای برقراری ارتباط با مشتریان آینده و مشتری‌های کنونی خود استفاده کنید ، زیرا داده‌هایی در اختیارتان می‌گذارد که مشتری را قبل از وقوع رویداد‌های دیگر کاملا بشناسید.

۷۳٪ از برنامه ریزان رویداد‌ها معتقدند که شخصی سازی و بازاریابی محرک داده در اولویت رویدادهای آن‌ها است. خواه میزبان یک وبینار کوچک ، یک نمایشگاه تجاری بین المللی در مقیاس بزرگ یا یک اجرای کوچک در سطح پایین‌تر باشید ، ایونت مارکتینگ باید بخشی جدایی ناپذیر از ترکیب تولید تقاضای شما باشد.

ویژگی‌های ایونت مارکتینگ

ویژگی‌های ایونت مارکتینگ

طیف گسترده ای از رویدادها را شامل می‌شود مانند :

  1. رویدادهای بزرگ و رویدادهای محلی
  2. نمایشگاه ها
  3. نمایشگاه های تجاری
  4. هنرنمایی تبلیغاتی
  5. رویدادهای مضمونی و جذاب
  6. سرگرمی
  7. مراسم اهدای جوایز

در واقع ، موارد بسیار کمی وجود دارد که نمی تواند برای یک هدف بازاریابی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا ایونت مارکتینگ همه موارد را به مخاطبان هدف منتقل می‌کنند.

از رویدادها می توان برای انجام تعدادی از عملکردهای بازاریابی استفاده کرد. به عنوان مثال ، ارتباطات ، ایجاد رابطه و وفاداری ، جمع آوری پایگاه داده ، هدف گذاری ، ارتقا برند و افزایش فروش شخصی.

هدف گرا بودن

اگر رویداد و اهداف تبلیغاتی از طریق ایونت مارکتینگ حاصل نشود ، مهم نیست که مردم چقدر از این رویداد لذت بردند یا این رویداد چقدر محبوبیت کسب کرد ، این یک شکست کامل در سطح تجاری است.

ارتقا و ارتباط موثر

انتقال پیام به مخاطب مهم است و بنابراین تحقیقات کافی در مورد مشخصات شرکت کنندگان مهم است تا بتوانید به طور موثر در مورد محصول ارتباط برقرار کنید.

ارزیابی مناسب

ارزیابی رویداد برای کارآیی و عملکردی بودن بیشتر تیم لازم است ، دفعه بعد که یک رویداد را سازمان دهی کردید این مورد را کاملا درک می‌کنید.

ایونت مارکتینگ در یافتن اشتباهات و یادگیری از آن‌ها کمک می‌کند. ارزیابی رویداد باید بلافاصله پس از اتمام رویداد یا روز بعد انجام شود. برای ارزیابی رویداد باید جلسه‌ای با اعضای تیم برگزار شود.

بازخورد از مشتریان

یک روش خوب برای دریافت بازخورد از طریق فرم نظر سنجی است. برای دریافت بازخورد از مخاطب هدف، فرم بازخورد را بخشی از کوپن هدیه قرار دهید.

مهمان فقط زمانی می‌تواند کوپن هدیه را دریافت کند که فرم بازخورد را پر کرده و به یکی از همراهانش پس‌دهد ، خریداری کند. این تاکتیک‌ها برای دریافت بازخورد لازم است ، زیرا افراد به طور کلی تمایلی به ارائه هرگونه بازخورد نوشتاری ندارند.

محل سکونت

مکان انتخاب شده برای این رویداد شاید مهمترین جنبه آن باشد. ایده آل ترین مکان ها در هر مکان نمایشگاهی در ورودی این رویداد و در مجاورت مسیر ایستگاه های غذا و دستشویی وجود دارد.

اهمیت بازاریابی رویداد

اهمیت بازاریابی رویداد

فروش و ایونت مارکتینگ

با توجه به هدف بازاریابی فروش محصول یا خدمات ، منطقی است که ایونت مارکتینگ به انجام این کار کمک کنند! خواه شرکت شما B2B باشد یا B2C ، حضور در آنجا به شما امکان برقراری روابط انسانی و تعامل را می‌دهد.

این قطعاً بر نرخ تبدیل (تعداد فروش) تأثیر می‌گذارد ، به ویژه اینکه مشتریان می‌توانند همان جا و در لحظه سوالات خود را از شما بپرسند.

با اطمینان از وقایع و استفاده از کارمندان آگاه ، می‌توانید بهترین فرصت را برای بستن معاملات بیشتر به خود بدهید. اندازه گیری میزان فروش در ایونت مارکتینگ راهی آسان برای ارزیابی نرخ بازگشت سرمایه است.

رشد دادن بانک اطلاعاتی خود

حتی اگر یک چشم انداز بلافاصله در یک رویداد تبدیل نشود ، این فرصت وجود دارد که آن‌ها را به پایگاه داده خود اضافه کنید. آنها به راهنا برای شما تبدیل می‌شوند که بوسیله آن می‌توانید از طریق فرایند فروش آن را گسترش دهید. این امر خصوصاً در مورد بازاریابان B2B صدق می کند.

مطالعه ای توسط انجمن بازاریابان نمایشگاه‌ها و رویدادها و شورای CMO نشان می‌دهد که از نمایشگاه‌ها و ایونت مارکتینگ دقیقاً به همین منظور استفاده می شود: ۶۴٪ از پاسخ دهندگان از رویدادها برای چشم اندازهای جدید و فرصت های تجاری استفاده می‌کردند و ۶۳٪ از آنها برای تهیه منابع متنوع بهره می‌گرفتند.

ایونت مارکتینگ باعث می‌شود تا به چندین روش آدرس ایمیل افراد را دریافت کنید. شما می‌توانید از یک رویداد حمایت مالی کنید و اسپانسر آن باشید.

اگر کسی از غرفه نمایشگاه شما بازدید کند یا وارد مسابقه‌ای شود که شما آن را حمایت می‌کنید، هنگام ثبت نام آدرس ایمیل افراد را نیز دریافت کنید.

شما با استفاده از ایمیل‌های دریافتی می‌توانید تعامل و روابط بهینه ایجاد کنید که منجر به فروش در آینده شود حالا فرقی نمی‌کند که مجموعه شما B2B یا B2C باشد.

هنگام جمع آوری داده‌های افراد، برای خود قانون و قواعدی داشته باشید و روی نظم و اصول پیش روید. تحقیقات ثابت کرده است که مخاطبان مجموعه‌های منظم و اصولی را ترجیح می‌دهند.

پیگیری تعداد داده‌ها و مخاطبین جدید در پایگاه داده مقادیر دیگری است که اندازه گیری آن در رابطه با بازاریابی رویداد آسان است. با هدف مشخصی از تعداد اطلاعات یا تماس‌های جدیدی که می‌خواهید در آن رویداد جذب کنید ، وارد ایونت مارکتینگ خود شوید.

ایجاد و رشد روابط

با توجه به این واقعیت که ایونت مارکتینگ موثر تا حد زیادی به ارتباطات رو در رو بستگی دارد ، منطقی است که در اینجا روابط ایجاد شوند. ست گودین ، نویسنده ، بازاریاب و کارآفرین ، اینگونه گفت: ”مردم کالاها و خدمات نمی خرند.

آنها روابط ، داستان ها و جادوها را می‌خرند. ” رویدادها مکانی برای ایجاد این روابط ، گفتن داستان‌های شما و ایجاد آن جادو است.

ایجاد روابط به ویژه برای بازاریابان B2B که از یک تیم فروش پشتیبانی می‌کنند بسیار مفید است. ارتباط بین فردی می‌تواند اولین گام برای تجدید مشتریان و مخاطبان جدید باشد.

برخی رویدادها اختصاصا برای تصمیم گیرندگان یک شرکت بزرگ هستند. متناوباً ، مدعوین می‌توانند مشتری فعلی باشند که می‌خواهید قدردانی خود را از آنها نشان دهید یا قرارداد آنها را تمدید کنید.

برگزاری یک مراسم برای مشتریان برتر خود نشان می‌دهد که شما هم تجارت آنها را می‌شناسید و هم برای آن ارزش قائل هستید. و منظور مشتریان خوشحال ، بازگشت مشتری است که باعث افزایش نرخ ماندگاری می شود.

رهبری و اعتبار اندیشه از طریق ایونت مارکتینگ

با میزبانی یک رویداد آموزشی ، شما ثابت می‌کنید که نه تنها می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید ، بلکه بیشتر از خود مطمئن هستید می‌توانید به دیگران آموزش نیز دهید.

هر زمان که کلاس یا دوره شغلی دیگری را ارائه می‌دهید ، نشان دهید که چیزی برای آموزش به دیگران دارید.با این کار باید به شما تبریک بگویم چون شما جایگاه خود را به عنوان یک رهبر تأسیس کرده اید.

در بسیاری از رویدادها به جای یک مدیر اجرایی در شرکت خود ، یک سخنران که با آن قرارداد بسته‌اید ، ظاهر می‌شود. در این حالت ، شما همچنان رهبری فکر خود را باید به نمایش بگذارید.

شخصی که د رویداد‌ها صحبت می‌کند تأثیرگذار است. آنها اخبار و روند صنعت را پیش می‌برند و بسیار حائز اهمیت هستند. همسویی با خود نشان می‌دهد که شما همچنین یک رهبر هستید و می‌دانید که در صنعت شما چه اتفاقی می‌افتد همچنین می‌خواهید این ارزش را با مشتریان و چشم اندازهای مشترک به اشتراک بگذارید.

انواع ایونت مارکتینگ

انواع ایونت

برای ایجاد یک برنامه جامع ایونت مارکتینگ ، حتماً رویدادهای آفلاین و آنلاین را در نظر بگیرید تا بتوانید به بیشترین میزان مشتریان ممکن و همچنین سودآور برسید.

رویدادهای آنلاین

رویدادهای آنلاین ارائه دهندگان و شرکت کنندگان را از طریق یک رابط وب متصل می‌کنند. انواع رایج رویداد‌هایی که به صورت آنلاین برگزار می‌شوند همانند وبینارها ، اجلاسات مجازی و انواع رویداد زنده است.

رویدادهای آنلاین اغلب هزینه کمتری نسبت به رویدادهای حضوری دارند و می‌توانند شما را قادر سازند تا به راحتی به یک دسته از مخاطبین پخش شده در سراسر دنیا دسترسی داشته باشید.

وبینارها حول سخنرانی‌ها ، بحث‌ها یا کارگاه‌هایی هستند که از طریق وب ارائه می‌شوند. ممکن است در زمان واقعی یا در صورت تقاضا اتفاق بیفتد و به طور معمول از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.

وبینارهای زمان واقعی امکان تعامل بین شرکت کنندگان را فراهم می کنند و فرصتی را برای دریافت و بحث در مورد موضوعی که از طریق ابزارهای کنفرانس تحت وب ارائه می‌شود ، فراهم می‌کنند.

وبینارهای زمان واقعی می توانند در بسیاری از سطوح تعاملی باشند و معمولاً به شرکت کنندگان این امکان را می دهند تا مستقیماً از مجریان سوال کنند.

رویدادهای مجازی

رویدادهای مجازی با ترکیب آموزش ، شبکه سازی و ویژگی های تعاملی ، افراد در مکان های مختلف را قادر می‌سازد تا در یک فضای مجازی شرکت کنند که ظاهر و احساس یک رویداد آفلاین را دارد.

شرکت کنندگان از یک غرفه مجازی بازدید می‌کنند که در آن می‌توانند مواد را جمع آوری کنند ، با کارمندان ملاقات کنند ، سوال بپرسند و حتی برخی از سوئیچ های مجازی را نیز انتخاب کنند. این برنامه‌ها به طور واقعی برای همه شرکت کنندگان اتفاق می‌افتد.

رویدادهای پخش مستقیم ( Live Stream )

این‌ها مواردی است که می‌توانید به صورت زنده‌ای برای بینندگان خود پخش کنید. می‌توانید این موارد را با یک وب کم ساده انجام دهید یا برای پخش با کیفیت بالاتر از یک گروه تولیدی کامل استفاده کنید.

برنامه هایی مانند Livestream و Ustream و همچنین Google Hangouts سرویس زنده‌ای را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد مخاطبان خود را به طور کامل با قابلیت چت و شبکه های اجتماعی در جریان بگذارید ، رویداد را ضبط کنید و با آن‌ها تعامل برقرار کنید.

رویداد‌های فیزیکی یا آفلاین

رویدادهای آفلاین نیاز به حضور فیزیکی دارند و تعاملات به صورت حضوری انجام می‌شود. در حالی که آ‌ن‌ها اغلب به سرمایه گذاری بیشتری نسبت به رویدادهای مجازی نیاز دارند ، اما رویدادهای آفلاین امکان ایجاد ارتباط رو در رو را فراهم می‌کنند.

تاثیری که دست دادن یا ملاقات شخصی می تواند بر مشتری یا مشتری ایجاد کند را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه تجاری یک اجتماع فیزیکی از افراد در یک صنعت یا حرفه خاص در یک انجمن است که به طور معمول شرکت های بی‌شماری در یک بازار خاص از این نوع رویداد استقبال می‌کنند.

ممکن است یک کسب و کار برای نمایش کالایی یا صرفاً برای شبکه سازی و تقویت حضور خود در بازار ، در یک نمایشگاه تجاری حمایت مالی یا شرکت کند.

کنفرانس‌ها

کنفرانس ها غالباً رویدادهای بازاریابی خاص برای شرکت هستند که شرکت کنندگان را با هدف ارائه اطلاعاتی مانند اجلاس کاربران گرد هم می‌آورد. این رویدادها بیشتر به تعداد بالا برگزار شدن تمایل دارند و توسط شرکت ها برای اهداف آموزشی یا تدریسی برگزار می‌شود.

سمینارها

اصطلاح سمینار معمولاً برای توصیف جلسات کوچکتر ، نمایش‌های جاده‌ای یا رویدادهای میدانی استفاده می شود. برخی از سمینارها مشابه سخنرانی در کلاس برگزار می‌شود ، جایی که یک متخصص اطلاعات را به صورت سنتی با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد.

مدل های دیگر به عنوان نمایشگاه های جاده ای معرفی می‌شوند ، جایی که بازاریابان پیام شرکت خود را به مردم یا کارمندان یا شرکا می‌رسانند.

صبحانه ، ناهار و شام

اینها معمولاً رویدادهای کوچکتر و هدفمندتر هستند. آنها می توانند مشتری و مخاطب متمرکز باشند. این رویدادها معمولاً بسیار صمیمی هستند ، با هشت تا ده نفر ، یا می‌توانند بزرگتر باشند ، با ۵۰ یا بیشتر شرکت کننده برگزار شوند.

عملکردهای کوچکتر سطح بالایی دارند و مدیران خصوصیاتی را برای شبکه فراهم می‌کنند. در مقیاس بزرگتر ، صبحانه ها ، ناهارها و شام ها می‌توانند شامل ارائه سخنرانی‌های رهبری به عنوان بخشی از رویداد باشند.

مشکلات رایجی که ایونت مارکتینگ می‌تواند حل کند

مشکلات رایج ایونت مارکتینگ

فراتر از اینکه به شما توانایی تعامل در زمان واقعی با خریداران را بدهد ، ایونت مارکتینگ تعداد بی شماری از مزایای منحصر به فرد دیگر را نیز به شما ارائه می‌دهد که می تواند چندین مشکل رایج را حل کند.

مشکل: ما باید آگاهی از برند را ایجاد کنیم. یکی از بزرگترین دلایل مشاغل برای شرکت در یک رویداد ایجاد و رشد نام تجاری آن است. ایونت مارکتینگ به شرکت شما این امکان را می‌دهد تا با خریداران بالقوه ارتباط برقرار کرده و در زمان واقعی آن را بیان کنید.

از طریق ایونت مارکتینگ ، شما مکان مناسبی را برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها ، افکار و نام خود به شیوه دقیق ارائه انتخاب می‌کنید.

مشکل: من برای تولید داده به روش‌های جدیدی نیاز دارم. دلیل مهم دیگر اینکه مشاغل برای شرکت در ایونت مارکتینگ انتخاب می‌کنند ، تولید داده و اطلاعات است.

یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار عضویت در رویدادی است که جمعیت شناختی مورد نظر شما را جذب خواهد کرد. انتخاب یک رویداد مناسب به شرکت شما این امکان را می‌دهد تا با گروهی از چشم اندازها که قبلاً علاقه‌مند به اینکه شما چه هستید و چه کاری انجام می‌دهید تعامل داشته باشد.

مشکل: مشتریان من با تاکتیک های فعلی بازاریابی من ارتباط برقرار نمی‌کنند. تعامل ارائه شده توسط رویدادها به طور منحصر به فردی قدرتمند است و فرصتی ارزشمند برای تعامل شخصی مثبت ایجاد می‌کند که باعث ایجاد وفاداری می‌شود.

از آنجا که شرکت‌ها می‌توانند با حفظ و رشد مشتریان فعلی ، بیشترین سود سرمایه گذاری را بدست آورند ، داشتن ارتباط مهم مسئله اصلی است.

در ایونت مارکتینگ ، این فرصت را دارید که با معرفی محصولات و خدماتی که ممکن است از آنها اطلاع نداشته باشند – یا ممکن است متوجه نشوند که می‌تواند نیازهای آنها را برطرف کند ، مشتریان خود را در معرض دید مخاطبان نیازمند قرار دهید.

مشکل: من با حضور در مراسم یا مشارکت درگیرم. بیشتر افراد در شبکه ها و آموزش ها در رویدادهایی شرکت می‌کنند. هر دو در روش های خود قرعه کشی قدرتمندی هستند. مهم نیست که در چه نوع رویدادی باشید ، مهم است که به شما اطلاعات بدهیم – و این شرکت شما را از هم متمایز می‌کند.

با ایمن سازی بلندگوهای باکیفیت و با پرقدرت ، می توانید توجه جمعیت را به خود جلب کنید. با به اشتراک گذاشتن بینش منحصر به فرد و مرتبط با مخاطب ، می توانید اعتبار خود را به عنوان یک رهبر فکری در صنعت ارتقا دهید و ارتباطی مهم بین نام تجاری خود و خریداران احتمالی برقرار کنید.

مشکل: من در تلاش هستم تا ROI رویدادهایم را نشان دهم. شما تنها نیستید – حتی اگر رویدادها بیشترین سهم را در بودجه بازاریابی و ۶۹٪ از بازاریابان را برای رویدادهای حضوری موثر ارزیابی کنند ، بازاریابان اذعان می‌کنند که نمی‌دانند چطور ROI واقعی یک رویداد را محاسبه کنند.

برای خرد کردن این اعداد ، باید پیش از این معیارهای رویداد خود را با شرکت و اهداف فروش خود مطابقت دهید.

نکاتی برای ایجاد ایونت مارکتینگ

ایجاد ایونت مارکتینگ

اهداف و بودجه رویداد خود را تعیین کنید

اهداف در ایونت ماررکتینگ همان چیزی است که برنامه ایونت ماررکتینگ شما بر اساس آن بنا شده است ، بنابراین قبل از رفتن به مراحل بعدی باید آنها را تعیین کنید.

از خود بپرسید ، آیا می‌خواهید رویداد شما به هدفی ملموس مانند جذب ۷۰۰ نفر از حاضران برسد یا خیر؟ یا هدف غیر ملموس مانند تقویت روابط با اعضای انجمن خود یا شرکای تجاری خود را از طریق این رویداد دنبال می‌کنید؟

تاکتیک های ایجاد و مدیریت محتوای رویداد را تنظیم کنید

با در نظر داشتن اهدافتان از برنامه ایونت ماررکتینگ و لیست سخنرانان ، محتوای بازاریابی خود را آماده کنید. همچنین ممکن است بخواهید پیام‌های کلیدی مانند مزایای حضور در این رویداد ، سخنرانی‌های اصلی ، توصیفات یا یک فیلم از یک رویداد قبلی را برجسته کنید.

سخنرانان و حاضران رویداد خود را اهرم کنید

شما ، سخنرانان ، حامیان مالی و غرفه داران خود از اهداف یکسانی برخوردار هستید:

همه شما می‌خواهید شرکت کنندگان بیشتری را در این مراسم جلب کرده و دید برند خود را افزایش دهید. از این هدف مشترک به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی رویداد خود استفاده کنید تا به این شرکت کنندگان در رویداد انگیزه دهید تا به تبلیغ رویداد شما کمک کنند.

رویداد خود را در مکان های مناسب تبلیغ کنید

برای شناسایی صحیح بازار هدف خود ، باید آن را از طریق مشخصات جمعیتی شرکت کنندگان ماند سن ، جنسیت و صنعت تعریف کنید. شما همچنین باید روانشناسی مانند استفاده از فناوری ، علایق و انگیزه را برای حضور در رویدادهای خود در نظر بگیرید.

یکی از راه های انجام این کار ، تجزیه و تحلیل داده های شرکت کنندگان از رویدادهای قبلی است. متناوباً ، هنگامی که یک کمپین را اجرا کردید ، می‌توانید ترافیک وب سایت رویداد خود را برای درک مخاطبان و همچنین تأثیر تبلیغات رویداد خود بررسی کنید.

جمع بندی و نتیجه گیری

ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد ، فرآیند توسعه یک نمایشگاه ، رویداد یا نمایش موضوعی با هدف ارتقا یک محصول ، خدمات یا قسمتی از یک سازمانی است که روشی کاملا تعاملی است.

ایونت مارکتینگ اگر به درستی و با اصول رعایت شود، طیف گسترده‌ای از رویداد‌ها را شامل‌ می‌شود همانند: همایش‌ها، جلسات آنلاین، جلسات آموزشی حضوری و غیر حضوری و …. .

در این مقاله سعی شد مطالبی که مرتبط با این موضوع هستند تمام گفته شود و مسلما با خواندن این مطلب اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه بدست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا