فیلم آموزش سئو

انتخاب دامنه بر اساس سئو + ۳ ویژگی اصلی دامین

 

اصلی ترین قدمی که برای فرایند و سئو و برندینگ سایت می‌توانید بردارید انتخاب نام دامنه است که در این بخش بسیار از افراد مواردی را نادیده میگیرند و در آینده پشیمان می‌شوند که پشیمانی برای آن‌ها هیچ سودی ندارد و تنها راه آنها عوض کردن نام دامنه می‌باشد.

اما امروز در این مقاله قصد داریم ۳ نکته اصلی برای انتخاب یک نام دامنه را به شما معرفی کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید :

۱- انتخاب آدرس کوتاه

آدرس URL هر چه کوتاه تر باشد کاربر هنگام تایپ کردن آن کمتر خسته میشود ، کاراکتر های غلط وارد نمی‌کند و کلا این مورد که آدرس سایت کوتاه باشد بسیار کاربر پسند تر است برای مثال  شما کدام آدرس سایت را مورد قبول خود قرار می‌دهید؟

۱-www.mahdiaraqi.com

۲-www.mahdiakbararaqiiranidigitalmarketing.com

در گزینه دوم از یک جا به بعد کلمات ناخوانا تر هم شد. پس این انتخاب شماست هر جور که راحت هستید و دوست دارید عمل کنید اما گزینه بهتر ۱ هست.

۲-کلمات مخفف نباشد

استفاده از کلمه مخفف طولانی باعث می‌شود آدرس سایت از یاد برود و یا حتی به اشتباه وارد شود پس اگر قصد داری کلمات مخفف در آدرس URL سایت خود قرار دهید سعی کنید بیشتر از ۴ کاراکتر نباشد. تا ساده تر به ذهن سپرده بشود.

۳-برند بسازید نه آدرس دامنه

قبل از اینکه بفهمید این بخش یعنی چه هدفتان را از سئو و کسب و کار آنلاین مشخص کنید آیا آمده اید یه مدتی به عده ای محصول و خدماتی بفروشید و پس از یک مدت غیب شوید؟

یا قصد دارید برند سازی کنید و تا آخر با مشتریان خود در ارتباط باشید و کسب درآمد کنید؟

اگر قسمت یک را انتخاب کنید خیلی سریع به نتیجه میرسید چه مثبت چه منفی اما اگر دومی را انتخاب کردید شاید فرایند کمی سخت تر شود اما جایگاه شما در بازار تثبیت خواهد شد.

نکته : اگر قصد برند سازی در یک حوزه را دارید هیچگاه نام دامنه خود را از کلمات کلیدی آن حوزه نگذارید مخصوصا به فارسی مثل یک شخصی در حوزه املاک فعالیت می‌کند و آدرس سایتش را به فارسی میگذارید

www.خریدملک.com

فردا روز مشتریان راضی چطور این برند را به دیگران معرفی کنند که کیفیت کار این برند عالی هست به دوستانش بگویند من ملک خود را از خرید ملک خریدم؟

بهتر هست نام برند برای خود در نظر بگیرید آن هم به انگلیسی مثال :

www.melkiran.com

این بهتر نیست به نظر شما نام برند ملک ایران هست فرضا مشتری راضی هست و به راحتی می‌تواند شما را به دوستان خود معرفی کند که ملک ایران گزینه خوبی برای خرید املاک نیز می‌باشد.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله به نکات مهم و ضرور که هنگام انتخاب نام دامنه باید به آنها توجه داشته باشید را شرح دادیم و گفتیم هدف از سئو برندینگ است پس گام اول را درست بردارید تا بتوانید کسب و کاری موفق در آینده داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا