آموزش دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات نمایشی (Display Advertising) چیست؟

تبلیغات نمایشی CPM یا Cost Per Mile یعنی پرداخت هزینه به ازای هر هزار نمایش تبلیغ شما به مخاطب. تبلیغات CPM نوعی تبلیغات اینترنتی و آنلاین است و هزینه با بر اساس تعداد بار نمایش محاسبه می‌شود.

در این مقاله از بلاگ مهدی عراقی قصد داریم تا شما را به صورت کامل با تبلیغات نمایشی آشنا کنیم و به طور کامل این نوع از تبلیغات را با هم برسی کنیم پس در ادامه حتما با ما همراه باشید.

 

لیست عناوین پنهان

تبلیغات نمایشی چیست ؟

تبلبغات نمایشی چیست

تبلیغات به ازای نمایش یا تبلیغات نمایشی CPM ) Cost Per Mile ) مخفف هزینه در هر هزار برداشت است و معمولاً در اندازه گیری تعداد هزاران نفر از تبلیغات یا بازاریابی شما موثر است .

CPM معمولاً در کار زارهایی استفاده می‌شود که برای مشاهده هزاران هزار نفر طراحی شده است. در اینجا نگاهی می‌اندازیم به چگونگی عملکرد این تبلیغات.

ما همچنین در مورد چگونگی ارتباط CPM با بازاریابی دیجیتال و چگونگی انطباق آن در استراتژی بازاریابی گسترده مطالبی به اشتراک می‌گذاریم.

تبلیغات نمایشی چگونه کار می‌کند

CPM یک معیار بسیار سنتی بازاریابی آنلاین است که در آن شرکت ها برای بازدید از تبلیغات خود هزینه پرداخت می‌کنند. این ماده در درجه اول در انتخاب رسانه های تبلیغاتی و بازاریابی به عنوان مرتبط با ترافیک وب و تبلیغات آنلاین استفاده می شود.

یک مثال عالی که ممکن است بسیاری از شرکت ها با آن آشنا باشند Google Ads است. این سیستم عامل بر اساس CPM و CPC کار می‌کند.

از آنجا که برداشت آن بسیار ناچیز است ، این اعداد معمولاً به هزار یا بیشتر ختم می‌شوند. بر خلاف مدل PPC ، مدل تبلیغات نمایشی تعداد آگاهی سطح بالای یک شرکت را اندازه گیری می‌کند.

و حال هزینه هر هزار برداشت در تبلیغات نمایشی چگونه اندازه گیری می‌شود؟ فرمول آن به صروت زیر است:

هزینه در هر اثر = هزینه تبلیغات / ۱۰۰۰ نمایش

تمام استراتژی ها ، روش ها و کمپین هایی که پیرامون این معیار ساخته می‌شوند تبلیغات نمایشی هستند. بهترین نتایج حاصل از این معادله در رابطه با بازاریابان دیجیتالی است که از این موفقیت می‌توان برای سایر شرکت ها و خود استفاده کرده .

کمپین های تبلیغات نمایشی چگونه با انواع دیگر کمپین ها مانند تبلیغات CPC مقایسه می‌شوند؟ هزینه یک کمپین تبلیغات نمایشی به طور کلی کمتر از سایر استراتژی های بازاریابی سازگار است.

شرکت ها می توانند با دریافت پول کمتر برداشت بیشتری نسبت به نتایج تضمینی در بیشتر کمپین های بازاریابی داشته باشند. با این حال ، اندازه گیری یک برداشت ممکن است دشوار باشد.

هر زمان که بستر ارائه دهنده تبلیغات تعیین کند که یک آگهی براساس استانداردهای خود قابل مشاهده است ، یک “اثر” شمرده می‌شود.

معایب و مزایا تبلیغات نمایشی

معایب و مزایا تبلبیغات نمایشی

مزایای تبلیغات نمایشی

این سبک تبلیغات ، در آگاه ساختن مخاطب نقش بسزایی دارد و در اطلاع رسانی و معرفی برند کاربرد بسیار خوبی را دارا می‌باشد. تبلیغات نمایشی مدت‌ها است که مورد استفاده قرار گرفته است و از این رو مخاطبان خاص خود را نیز دارد .

معایب تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی علاوه بر مزایایی که برای استفاده کنندگان آن دارد، معایبی را نیز شامل می‌شود. از جمله این معایب، نداشتن تاثیر مستقیم روی مخاطب است. و مسلما با نداشتن تاثیر مستقیم، فروش محصول نیز بالا نمی‌رود.

تبلیغات نمایشی فقط در مخاطب ایجاد آگاهی کرده و برای به فروش رسیدن محصول کاری انجام نمی‌دهد. همچنین سبک‌های تبلیغاتی بسیاری روی کار آمده‌اند و تقریبا تبلیغات نمایشی قدیمی حساب می‌شوند .

جایگزین تبلیغات نمایشی

در قسمت قبل در مورد معایب تبلیغات نمایشی و قدیمی بودن آن صحبت شد. حال در ادامه در مورد روش جایگزین آن صحبت می‌کنیم. امروزه با گسترش تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت، مخاطبان زیادی در این بستر هر روزه جست و جو می‌کنند.

مسلما تبلیغات نیز در این محیط کارآمد خواهد بود. تبلیغات اینترنتی هم هزینه کم تری را دارا می‌باشند و هم فراگیر تر هستند. در این مدل تبلیغات شما مخاطبان هدفمند و بالقوه ای را خواهید یافت .

در تبلیغات کلیکی شما تا وقتی که مخاطب روی تبلیغ کلیک نکند، هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد و این مورد خیلی می‌تواند به صرفه و مفید باشد.

چرا باید تبلیغات نمایشی را در کمپین های بازاریابی خود بگنجانید؟

تبلیغات نمایشی این فرصت را به شما می‌دهد تا پیشنهادات خود را در قالبهای متنوعی از تبلیغات به نمایش بگذارید. بعلاوه ، هنگامی که شما تبلیغات نمایشی را در سیستم عامل های تبلیغاتی مانند Google Display Network ایجاد می‌کنید ، تبلیغات شما امکان دستیابی به کاربران را در میلیون ها وب سایت در سراسر جهان دارد.

تبلیغات نمایشی یک روش عالی برای ایجاد آگاهی از نام تجاری و دریافت کلیک ، تبدیل و فروش از کاربرانی است که ممکن است به اختیار خود علاقه ای به کسب و کار شما نداشته باشند اما تبلیغات نمایشی شما را با راه حلی که در جستجوی آن بودند وصل کرد .

از نظر کمپین های بازاریابی مجدد ( ریمارکتینگ ) ، تبلیغات نمایشی برای جذب مشتری و آگاهی از برند معجزه می‌کنند زیرا با عدم استفاده از پیشنهاد خاص ، آنچه را که از دست داده اند از وب سایت شما به کاربران یادآوری می‌کنند.

تبلیغات نمایشی امکان افزایش ROI بازاریابی شما را دارد زیرا قالب آنها نیاز به توجه دارد. آنها آگاهی و دید تجاری را افزایش می‌دهند و مخاطبان مربوطه را با کمپین های هدف گیری مجدد ( ریتارگتینگ ) هدف قرار می‌دهند.

ایجاد و مدیریت کمپین تبلیغات نمایشی در Google Ads

Google Display Network یا (GDN) توانایی دستیابی به ۹۰٪ از کل مخاطبان اینترنت را در شبکه ای با بیش از ۲ میلیون سایت ، برنامه ، وبلاگ و سایر صفحات وب محتوای ویدیویی دارد.

گزینه های هدف گیری Google Display Network (GDN) به شما کمک می‌کند مخاطبان مناسبی را پیدا کنید که بتوانید پیام خود را به صورت استراتژیک در مکان و زمان مناسب نشان دهید.

مزایا استفاده از تبلیغات نمایشی گوگل

تبلیغات نمایشی گوگل

پیدا کردن مشتری های جدید و تعامل با مشتریان فعلی خود

تبلیغات نمایشی در مخاطبان مشابه و مخاطبان بازار را هدف قرار دهید تا پیشنهاداتی را به کاربران نشان دهد که به احتمال زیاد به محصولات شما علاقه‌مند هستند.

این همچنین به شما کمک می‌کند تا مشتریان جدید بالقوه پیدا کنید. Google Ads به شما این امکان را می‌دهد تا از داده هایی مانند لیست های بازاریابی مجدد برای جذب مجدد کاربرانی که از صفحه وب شما بازدید کرده اند اما بدون انجام کاری وب سایت را ترک کرده اند استفاده کنید.

تبدیل بیشتر با استفاده از اتوماسیون

گوگل امکان گزینه هدف گذاری خودکار را به شما ارائه می‌دهد که با قرار دادن مخاطبان با عملکرد بالا بر اساس مخاطبان موجود و صفحات فرود پس از کلیک ، به شما کمک می‌کند تا تبدیل های بیشتری دریافت کنید.

با بهینه سازی خودکار کمپین های شما در طول زمان ، Google Ads می‌فهمد که کدام مخاطبین برای شما کار مناسب بوده و تبلیغات شما را فقط به آن مخاطبان نشان می‌دهد.

قالب های تبلیغاتی موجود برای تبلیغات نمایشی در Google Ads

قبل از اینکه به گزینه های هدف گذاری برویم و تبلیغات نمایشی گوگل شما را بهینه کنیم ، بیایید مراحل دقیق ایجاد یک کمپین تبلیغات نمایشی در Google Ads را بررسی کنیم.

مراحل ایجاد کمپین تبلیغات نمایشی در Google Ads

وارد حساب Google Ads خود شوید و برگه مبارزات انتخاباتی جدید را انتخاب کنید ، سپس هدفی را که می‌خواهید کمپین برآورده کند انتخاب کنید:

انتخاب هدف کمپین در Google Ads

بیایید Leads را برای هدف راهنمایی انتخاب کنیم ، سپس نوع کمپین را انتخاب کنید.

انتخاب نوع کمپین در Google Ads

این کمپین نمایشی آدرسهای ایمیل و سایر اطلاعات تماس مرتبط را از افراد مناسب با تبلیغات قابل توجه بصری که در سراسر وب نشان داده می‌شوند ، جمع می‌کند.

سپس می‌توانید یک نوع فرعی از مبارزات را انتخاب کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که پس از انتخاب گزینه دلخواه خود ، نمی‌توانید آن را تغییر دهید. گوگل به شما دو گزینه می‌دهد:

۱.انتخاب نوع فرعی کمپین در Google Ads

با یک کمپین تبلیغات نمایشی استاندارد می توانید گزینه های هدف گیری خود را انتخاب کرده و از گزینه های اتوماسیون موجود بهره مند شوید.

۲.انتخاب گزینه کمپین تبلیغات نمایشی استاندارد

مرحله بعدی شامل انتخاب راه هایی است که دوست دارید برای رسیدن به هدف خود داشته باشید. این به شما امکان می دهد تا روند تنظیم کمپین خود را برای تمرکز بر تنظیمات و ویژگی هایی تنظیم کنید که به شما کمک می‌کنند اقدامات سفارشی را که برای کسب و کار شما مهم است ، انجام دهید.

شرکت ها بهترین نتیجه را از استراتژی های CPM در کجا می‌بینند؟

تبلیغات CPM

شرکت ها بهترین نتیجه را از استراتژی های CPM را وقتی می بینند که از آنها در یک کمپین بازاریابی گسترده تر استفاده می شود که متمرکز بر افزایش آگاهی از شناخت محصول و / یا نام تجاری آنها است.

از آنجا که استراتژیهای CPM بسیار هدفمند است ، برای شرکتهای کوچکتر و بدون صبر مناسب نیستند. همچنین در تبلیغات نمایشی CPM مطمئن شوید که موارد زیر را به روشنی درک می کنید:

  1. اهداف کلی کسب و کار و اینکه چگونه معیار CPM به شما در اندازه گیری آنها کمک می‌کند
  2. اهداف خاص برای استراتژی جدید شما
  3. روش های مناسب برای پیگیری آگاهی مشتری تازه تبدیل شده شما
  4. بهترین نتایج حاصل از استراتژی های CPM و بازاریابی CPM همیشه با شکل دیگری از بازاریابی همراه است که منجر به پیگیری شما
  5. می‌شود و در زمینه تبدیل آگهی های جدید به مشتری / مخاطب جدید کار می‌کند.

ارتباط تبلیغات نمایشی با بازاریابی دیجیتال چگونه است؟

بازاریابی دیجیتال موارد مختلفی را در بر می گیرد. یکی از این موارد آگاهی سطح پایین از یک شرکت ، محصول یا برند تجاری است. آنجاست که استراتژی های تبلیغات نمایشی می‌تواند تلاش های بازاریابی دیجیتال را به سطح بالاتری برساند.

اگر کسی در مورد یک شرکت اطلاعاتی ندارد و آنها بازار شناخته شده و خوبی ندارند ، تبلیغات نمایشی به کمکشان می‌آید.

CPM در مقابل CPC و CPA

CPM در مقابل CPC و CPA

تبلیغات نمایشی یکی از چندین روش استفاده شده برای قیمت گذاری تبلیغات وب سایت است. مدل قیمت گذاری دیگر پرداخت به ازای هر کلیک (CPC) است که در آن تبلیغ کننده به ازای هر بار کلیک وب روی تبلیغ هزینه پرداخت می‌کند.

هزینه در هر کلیک با عنوان pay per click (PPC) نیز شناخته می شود. هزینه هر خرید (CPA) جایی است که تبلیغ کننده فقط در هر بار خرید از وب سایت پس از کلیک بر روی آگهی ، مبلغی را پرداخت می‌کند.

روش های مختلف قیمت گذاری برای برخی از کمپین های تبلیغاتی بیش از بقیه مناسب است. تبلیغات نمایشی یا CPM برای کمپین متمرکز بر افزایش آگاهی از برند یا ارائه پیام خاص بیشترین معنا را دارد.

در این حالت ، CTR از اهمیت بیشتری برخوردار است ، زیرا قرار گرفتن در معرض تبلیغات به طور برجسته در وب سایت پربازدید به تبلیغ نام تجاری یا پیام یک شرکت کمک می‌کند ، حتی اگر بازدیدکنندگان روی تبلیغ کلیک نیز نکنند.

ناشران وب سایت تبلیغات تبلیغات نمایشی را ستایش می‌کنند زیرا فقط برای نمایش تبلیغات پول دریافت می‌کنند. یک وب سایت برای کسب درآمد مناسب از تبلیغات تبلیغات نمایشی به ترافیک زیادی نیاز دارد. نرخ تبلیغات در شبکه های اجتماعی بیشتر است.

برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ ، متوسط هزینه تبلیغات نمایشی در شبکه های اجتماعی ۶.۷۸.۱ دلار بود.

شرکت ها کمتر به جذابیت انبوه و بیشتر به تبلیغ کالایی برای جذب مخاطب علاقه مند به سمت تبلیغات CPC یا CPA تمرکز می کنند ، زیرا آنها فقط زمانی که بازدیدکنندگان از طریق سایت خود کلیک می کنند یا محصول تبلیغ شده را خریداری می‌کنند باید هزینه پرداخت کنند.

برداشت ها در مقابل بازدید از صفحه

ممکن است تعداد نمایش آگهی با تعداد بازدید کنندگان از وب سایت نمایش دهنده تبلیغ متفاوت باشد. به عنوان مثال ، ممکن است یک تبلیغ در دو مکان در یک وب سایت قرار گیرد ، مانند یک بنر افقی در بالای صفحه و یک بنر جانبی عمودی در کنار متن صفحه.

در این سناریو ، آگهی دهنده برای هر بازدید از صفحه هزینه دو تبلیغ نمایشی را پرداخت می‌کند.

انتقاد از هزینه تبلیغات نمایشی (CPM)

انتقاد از تبلیغات نمایشی اغلب از چالش های اخیر است. برخی از تبلیغ کنندگان از مورد ناراضی هستند چون اخیرا مشاهده شده است که تعداد بازدید‌ها یکی بوده و یا تعدادی ربات از آن تبلیغات بازدید کرده‌اند.

و در برخی موارد تبلیغات در سایت بارگذاری نمی‌شوند اما هزینه کامل از آن‌ها دریافت می‌شود.تقلب در تبلیغات می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک مالک بی احتیاط سایت با استفاده از اسکریپت های خودکار برای ارسال بازدید به وب سایت با افزایش تعداد بازدید ، از آن استفاده کند.

چرا CPM برای ناشران و توسعه دهندگان اهمیت دارد؟

برای ناشران بازی و برنامه ، تبلیغات نمایشی همچنین معیار موثری برای تخمین میزان درآمدی است که می‌تواند با نمایش تبلیغات در محصولات خود از آن انتظار داشته باشند.

تبلیغات نمایشی تخمین زده شده هر شبکه تبلیغی خاص را می‌توان با سایر نقاط داده مانند تعداد کاربر فعال روزانه یک برنامه و / یا تعداد متوسط نمایش آگهی ارائه شده برای پیش بینی میزان درآمد آگهی پیشنهادی که می توانند ایجاد کنند ، ترکیب کرد.

دانستن این ارقام ، همراه با سایر معیارهای مهم مانند نگهداری و تبدیل IAP ، برای هر ناشر پیچیده بازی موبایل بسیار مهم است. این مورد به آنها این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کنند که تلاش های آنها مثبت باقی مانده و به وضوح نشان می‌دهد که چه مدت و منابع لازم را برای به روزرسانی یا بهینه سازی برای نمونه کارها اختصاص می‌دهند.

چه زمانی و چرا تبلیغ کنندگان باید از کمپین تبلیغات نمایشی استفاده کنند؟

کمپین تبلیغات نمایشی

ممکن است از خود بپرسید که چرا تبلیغ کنندگان همچنان از کمپین های تبلیغات نمایشی استفاده می کنند؟ با این حال باید گفت که هنوز هم شرایطی مهیا بوده و وجود دارد که یک مدل قیمت گذاری CPM ، از نظر استراتژیک گزینه مناسبی باشد. شاید مهمترین کاربرد CPM در تبلیغات ، ایجاد و آگاهی از برند باشد.

هنگامی که یک کالا یا خدمات جدید است ، معرفی برند تجاری آن مورد نیز ضروری است. شما قبل از هر چیز باید این کمپین را در معرض دید کاربران قرار دهید. به ندرت اتفاق می‌افتد که مخاطبان بر روی تبلیغ کالای ساخته شده توسط برندی که هرگز نام آن را نشنیده اند کلیک کنند.

یک کمپین تبلیغات نمایشی برای ایجاد و ارتقا سطح آگاهی و اطلاعات از نام تجاری در آماده سازی برای یک کمپین بیشتر مبتنی بر تبدیل مناسب است.

کمپین های تبلیغات نمایشی همچنین می‌توانند به بالا رفتن نرخ کلیک و ترافیک شما هم کمک کنند. به عنوان مثال ، یک آگهی در یک وب سایت با هدف سرگرمی بین محدوده سنی ۱۸-۳۵ سال است. در حالتی که یک رسانه خبری و گاها منطقی برای افراد مسن و میان‌سال جذابیت بیشتری پیدا می‌کند.

پس شما برای نرخ تبدیل بالا بهتر است که آن گروه جوان را هدف قرار دهید یا بازاریابی خود را متناسب با آن تنظیم کنید. تبلیغات نمایشی روش خوبی برای اندازه گیری میزان علاقه مخاطب بدون شکستن بودجه تبلیغاتی شما است.

بعلاوه ، با قرار دادن تبلیغ مناسب ، CPM در تبلیغات همچنان می‌تواند نتایج عالی کلیک و فروش را به همراه داشته باشد. با ایجاد یک کمپین مانند آن و با داشتن یک شریک بازاریابی مناسب و با داشتن تخصص و استراتژی، قادر خواهید بود تبلیغات نمایشی را برای تاثیرات بالا و بهینه آماده سازی کنید.

عوامل موثر بر تبلیغات نمایشی

عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند بر مقدار CPM تأثیر بگذارد که در ادامه بررسی خواهیم نمود.

موقعیت جغرافیایی

میانگین تبلیغات نمایشی تحت تأثیر توسعه صنعت آنلاین در یک کشور خاص و قدرت هزینه ساکنان آن کشور قرار خواهد گرفت. CPM در ایالات متحده ، اروپا ، استرالیا یا ژاپن به طور متوسط بالاتر از مصر یا برزیل خواهد بود.

استفاده از داده ها: تبلیغات هدفمند با استفاده از داده های موجود برای ایجاد نمایه کاربر ، قیمت CPM بالاتر از خرید فضای تبلیغات بدون تقسیم بندی مخاطبان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دستگاه

به دلیل محدودیت های اندازه صفحه ، CTR پایین تر و نرخ تبدیل ، CPM تبلیغاتی که در دستگاه های تلفن همراه ارائه می‌شود کمتر از دسکتاپ است.

موضوع و کیفیت وب سایت

ناشران Niche می‌توانند CPM بالاتری داشته باشند زیرا مخاطبان دارای تقسیم بندی و همگن بیشتری نسبت به یک سایت خبری عمومی هستند.

از آنجا که مشاغل بیشتری ایمنی نام تجاری را هنگام ارزیابی جایگاه های تبلیغاتی در نظر می‌گیرند ، وب سایت های با کیفیت بالاتر نیز می‌توانند قیمت های بالاتر را سفارش دهند.

اندازه آگهی

به طور متوسط ، قالب های تبلیغاتی بزرگتر CPM بالاتری دارند ، زیرا برجسته تر هستند و احتمالاً اقدام کاربر را فریب می دهند. اما متداول ترین اندازه تبلیغات ، اگرچه بزرگترین نیستند اما CPM بیشتری نیز ایجاد می‌کند.

قابلیت مشاهده آگهی

تعریف قابلیت مشاهده به شکل آگهی بستگی دارد ، اما برای تبلیغات نمایشی ، Google ، IAB و MRC قابلیت مشاهده را حداقل داشتن ۵۰٪ از آگهی روی صفحه برای حداقل ۱ ثانیه تعریف می‌نند. ناشر با نمره مشاهده کم ، نرخ تبلیغات نمایشی خود را به شدت کاهش می‌دهد.

عملکرد گذشته

تبلیغ کنندگان کیفیت ترافیک را ارزیابی می‌کنند و مشتاقند تبلیغات نمایشی بیشتری را برای قرار دادن در سایتهایی که منجر به تبدیل می‌شوند و ROI بالاتری دارند پرداخت کنند.

تعداد واحدهای تبلیغاتی در صفحه

تعداد بیشتری از واحدهای تبلیغاتی در صفحه باعث کاهش نرخ CPM می‌شوند. عرضه بیشتر منجر به پیشنهادات پایین تری برای آن واحدهای تبلیغاتی می‌شود.

ترافیک فصلی

ترافیک فصلی در صنایع مختلف وجود دارد که منجر به تغییر در نرخ CPM می‌شود. تابستان می تواند باعث کاهش هزینه ها شود ، به ویژه در اروپا زیرا بسیاری از مردم برای تعطیلات از کار خارج می‌شوند.

چرا تبلیغات نمایشی در طول سال تغییر می کند؟

تبلیغات نمایشی در طول سال در نوسان است. این می‌تواند برای موارد واضحی مانند نزدیک شدن به کریسمس یا جمعه سیاه باشد. شما می‌توانید با افزایش هزینه تبلیغات گران برای جلب توجه همه مصرف کنندگان تشنه خرید ، انتظار افزایش فروش داشته باشید.

اما ، جدا از این رویدادها ، چه عواملی باعث می‌شود تبلیغات نمایشی در طول سال بالا و پایین برود و برای پیش بینی (و شاید حتی تعدیل) برای اینکه این قبیل تغییر‌ا چه کاری می توانید انجام دهید؟

هنگامی که تبلیغ کنندگان هزینه تبلیغات خود را برای حضور در رویدادهای مهم افزایش می‌دهند ، ما شاهد افزایش نرخ تبلیغات نمایشی در آن هستیم. اما همچنین شاهد کاهش و افزایش منظم CPM در طول سال در همه ناشران هستیم که پیگیری آن در یک رویداد مربوطه دشوارتر است.

جمع بندی و نتیجه گیری‌

تبلیغات نمایشی یا تبلیغات به ازای نمایش CPM نوعی از تبلیغات است که برای تعداد زیادی از مخاطبان طراحی می‌شود. این نوعی از تبلیغات آنلاین است که به ازای بازدید از تبلیغات هزینه پرداخت می‌کنند.

هدف از ایجاد کمپین‌های تبلیغات نمایشی، آگاه ساختن و اطلاع رسانی به مشتریان و مخاطبین از برند و محصولات است. به دلیل قدیمی بودن این سبک از تبلیغات ، روش‌های بهتری جایگزین آن شده‌اند و همین باعث شده است کم تر از این روش استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا