آموزش دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات محتوایی یا Content Advertising چیست؟

تبلیغات محتوایی یک جایگزین عالی می‌توان برای تبلیغات بی هدف باشد. همانطور که از اسم این نوع تبلیغات پیدا هست این نوع تبلیغات را می‌توانید در فرمت های مختلف در سطح وب مشاهده کنید که حاوی پیامی است و قصد آن ایجاد آگاهی از برند ، شعار تبلیغاتی شما  و… می‌باشد.

اگرچه ممکن است گیج کننده به نظر برسد ، تبلیغات محتوا بازاریابی محتوا نیست. در حالی که بازاریابی محتوا برای ایجاد آگاهی از برند از طریق روش های ارگانیک متمرکز است مانند سئو و… ، تبلیغات محتوا بر آگاهی از برند از طریق روش های تبلیغاتی پولی متمرکز است و نیازمند پرداخت هزینه نیز می‌باشد.

لیست عناوین پنهان

تبلیغات محتوایی چیست؟

تبلیغات محتوایی چیست

شاید تعریف دقیق تبلیغات محتوایی به سختی قابل تشخیص باشند. در همین بین نیز، بسیاری از افراد تبلیغات محتوایی را با بازاریابی محتوا اشتباه می‌گیرند. و تبلیغات بومی. و استراتژی محتوا را جایگزین این می‌کنند.

اگرچه مفهوم تبلیغات محتوایی نسبتاً جدید است ولی، می‌توانیم آن را اینگونه تعریف کنیم . تبلیغات محتوایی فرآیند تولید محتوا با هدف تبلیغ آن محتوا از طریق کانال‌های توزیع پولی است .

این می‌تواند شامل کمپین‌های PPC ، پرداخت‌های اجتماعی ، مکان‌های پشتیبانی شده و هر نوع فرصت تبلیغاتی دیگر باشد.

تبلیغات محتوایی مفهومی Google AdWords

هر قالب محتوایی می‌تواند به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی محتوا تولید شود . تا زمانی که محتوای تولید شده از طریق توزیع پولی تبلیغ شود ، شما از تبلیغات محتوایی استفاده خواهید کرد.

بازاریابی محتوا چیست ؟

بازاریابی محتوا ، فرآیند بازاریابی و تجارت برای ایجاد و توزیع محتوای مرتبط و ارزشمند برای جذب ، به دست آوردن و داشتن ترافیک و مخاطب هدف کاملاً مشخص و قابل فهم است . این کار با هدف هدایت اقدام سودآور مشتری انجام می‌شود.

یک استراتژی بازاریابی محتوا می‌تواند از همه کانال های داستانی (چاپی ، آنلاین ، حضوری ، تلفن همراه ، اجتماعی و غیره) استفاده کند ، در هر مرحله از مراحل خرید ، از استراتژی های توجه گرا گرفته تا استراتژی‌های حفظ و وفاداری ، و شامل چندین گروه خرید می‌باشد.

بازاریابی محتوا با آنچه شرکت‌های رسانه ای به عنوان مشاغل اصلی خود انجام می‌دهند قابل مقایسه است ، با این تفاوت که به جای محتوای پولی یا حمایت مالی به عنوان معیار موفقیت ، برندها موفقیت را با فروش بیشتر محصولات یا خدمات تعریف می‌کنند . در واقع موفقیت مساوی فروش بیشتر خدمات و محصول است.

تبلیغات محتوایی در برابر بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

همه ما می‌دانیم که مزایای بازاریابی محتوایی بسیار زیاد است. اما تفاوت تبلیغات محتوایی با بازاریابی محتوای “سنتی” چیست؟ در ابعاد و مقیاس بزرگتر ، مفهوم تبلیغات محتوا باید چیزی نادرست باشد .

به هر حال ، بازاریابی محتوا یکی از عناصر اصلی بازاریابی ورودی است که خود به گونه ای طراحی شده است که حداقل ممکن است برای مصرف کنندگان ایجاد مزاحمت کند . از طرف دیگر ، تبلیغات سنتی اغلب به طور عمدی مختل می‌شوند و برای جلب توجه بینندگان و فریب آنها برای اقدام طراحی شده اند.

با این حال ، یک عنصر که بازاریابی محتوا و تبلیغات محتوا به اشتراک می‌گذارند ، تأکید بر کیفیت است . فقط به این دلیل که محتوای خود را از طریق کانالهای پولی توزیع و تبلیغ می‌کنید ، به این معنی نیست که خود محتوا به عنوان محتوای “ارگانیک” شما برای مخاطبان ارزش کمتری داشته باشد.

در صورت وجود ، نوار کیفیت باید حتی بیشتر هم باشد ، زیرا شما برای تبلیغ این محتواها هزینه می‌پردازید.

کیفیت تبلیغات محتوایی نه کمیت

علاوه بر این ، فقط به این دلیل که محتوای خود را از طریق کانال‌های پولی تبلیغ می‌کنید ، به این معنی نیست که باید به روش‌های منسوخ و قدیمی مورد علاقه تبلیغ کنندگان تلویزیون و رسانه متوسل شوید .

انتظار مخاطبان شما (و شایسته شما) بالاتر از این موارد است. این می‌تواند مشتریان آینده را منصرف و نام برند شما را لکه دار کند. حتی اگر محتوای شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد. پس کیفیت را در اولویت قرار دهید.

تفاوت مهم دیگر بین بازاریابی محتوا و تبلیغات محتوایی این است که کمپین های بازاریابی محتوا اغلب به سئو و رتبه بندی ارگانیک متکی هستند.

این در حالی است که تبلیغات محتوایی با استفاده از نقاط قوت کانال‌های تبلیغاتی پولی مانند تقسیم بندی مخاطبان بسیار پررنگ ، چالش‌های کاهش دسترسی را دور می‌زند.

هدف از تولید محتوا چیست ؟

هدف از تولید محتوا
هدف از تولید محتوا

آیا تابحال از خود سوال کرده اید که آیا محتوای شما واقعاً مورد توجه مشتریان شما قرار می‌گیرد یا خیر؟ بعد از آن همه برنامه ریزی و اجرایی که برای محتوای خود پیاده کردید ، آیا آنها حتی مطلب شما را می‌خوانند و یا آن را اصلا تماشا می‌کنند؟

در نهایت باید بدانید که با محتوای شما تعامل برقرار می‌کنند؟ بازاریابی محتوا انقلابی در راه های ارتباط متقابل ما با مشتری در سطح منطقی و عاطفی ایجاد کرده است ، زیرا شما آنها را در مسیر خرید محصول خود راهنمایی می‌کنید.

ماتریس بازاریابی محتوا ابزاری مفید است که ما برای بررسی جذابیت محتوای مشتری در هر نقطه از سفر خرید خود ، از آن استفاده می‌کنیم. این می‌تواند به شما کمک کند در هنگام ایجاد محتوا دقیقاً آنچه را که باید برای دستیابی به آن نیاز دارید بدست بیارید.

و ضمن تأمین خواسته های مشتریان شما ، در برنامه ریزی‌های آینده برای پوشش طیف گسترده ای از علایق کمک می‌کند.

سرگرم کننده بودن محتوا

جلب توجه و محتوای سرگرم کننده یک واکنش احساسی در افراد ایجاد می‌کند ، که می‌تواند رشته های قلب آنها را به گونه ای بگیرد که آنها را ترغیب به ایجاد تغییر کند.

الهام بخش بودن

محتوای الهام بخش در همان سطح احساسی به مخاطبان شما می‌رسد. هدف از تولید این نوع محتوا تأییدیه‌ها ، رویدادها یا بررسی‌ها و رتبه بندی است. محتوا در حالی که ابه مخاطب در سطح احساسی الهام می‌دهد، آن‌ها را به سمت تصمیم برای خرید سوق دهد.

آموزش دهنده باشد ( مفید باشد )

محتوای آموزشی کمتر احساسی و به مراتب منطقی تر است و هدف آن کمک به مخاطبان شما در حل چالش‌هایی است که ممکن است با آنها دست و پنجه نرم کنند.

متقاعد سازی

هدف از تولید محتوا متقاعد کردن مخاطب است. و هدف از کار این است که آخرین فشار لازم برای مشتری شدن را به مخاطبان خود بدهید. برخلاف محتوای الهام بخش ، این دسته از طریق حقایق و ارقام متقاعد می‌شوند و علایق منطقی مخاطبان شما را برطرف می‌کنند.

مزایا و معایب تبلیغات محتوایی

مزایا و معایب تبلیغات محتوایی

مزایای تبلیغات محتوایی چیست؟

شاید تنها و در عین حال بزرگترین مزیتی که تبلیغات محتوایی نسبت به بازاریابی محتوای ارگانیک دارد این است که اصلاً به جستجو یا قابلیت کشف متکی نیست.

اگر برای تبلیغ یک محتوا هزینه پرداخت می‌کنید ، لازم نیست نگران جذابیت بیشتر مخاطبان باشید یا اینکه بخواهید خدایان متزلزل SEO را تحت تأثیر قرار دهید تا بر آن تأثیر بگذارد.

مخاطبان خود را به سادگی پیدا کنید و از هر کانال توزیع متناسب با نیاز و نتایج کسب و کار پروژه برای تولید محتوا استفاده کنید.

مفهوم تبلیغات محتوایی

یکی دیگر از مزایای این جنبه در تبلیغات محتوا این است که شما را قادر می‌سازد موضوعات متمرکز را که ممکن است برای موفقیت خیلی خوب تلقی شود ، به صفر برسانید.

این بدان معناست که شما می‌توانید نکات و نیاز‌های خاصی را که مشتریان احتمالی شما تجربه کرده اند پیدا کنید و محتوای خود را متناسب با نیازهای آن‌ها بسازید. موقعیت خود و کسب و کار خود را به روشی کاملاً مطلوب در ذهن خواننده قرار دهید.

ابتکارات تبلیغاتی محتوایی نیز می‌توانند مقیاس بسیار خوبی داشته باشند. بسته به هدف محتوا و مخاطبان بالقوه مربوطه ، می‌توانید از کانال های پولی متنوعی استفاده کنید تا محتوای خود را از آنجا بردارید .

از کمپین‌های گسترده PPC برای دسترسی به مخاطبان گسترده تا برنامه‌های اجتماعی با هزینه بیشتر و هدفمندتر که نتایج عالی ارائه می‌دهند استفاده کنید در نیز ROI بسیار رقابتی است.

معایب تبلیغات محتوایی چیست؟

هر کانال بازاریابی اشکالاتی دارد و تبلیغات محتوایی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ترس نداشتن از محتوای باکیفیت

اگرچه سختی و درست کردن مطلبی مفید در تبلیغات محتوایی وجود دارد ، اما چالش ایجاد محتوای با کیفیت در درجه اول یک برای تبلیغ کنندگان است. حتی اگر در زمینه کاری خود متخصص باشید ، در تولید محتوای با کیفیت به طور مداوم باید ساعات زیادی در روز را برای این کار بگذارید.

استخدام متخصصین محتوا برای کاهش حجم کار ، فشارهای مالی خاص خود را نیز به همراه دارد که می‌تواند شرکت هایی را که تبلیغات محتوایی را با منابع محدود در نظر می‌گیرند ، با مشکل روبرو کند.

اگرچه درست است که پروژه های تبلیغاتی به دلیل انعطاف پذیری ذاتی تبلیغات می‌توانند آمار خوبی داشته باشند ، اما این به این معنی است که دسترسی بالقوه شما می‌تواند با بودجه شما محدود شود.

تبلیغات اجتماعی پولی ، مانند تبلیغات فیس بوک ، ROI فوق العاده ای را برای تبلیغ کنندگان با بودجه کمتر ارائه می‌دهد ، اما در مواجهه با اهداف تهاجمی تجاری ، تبلیغات محتوایی ممکن است نتایج لازم را برای توجیه هزینه ها نداشته باشند.

روش‌های استفاده از تبلیغات محتوایی

آموزش استفاده از تبلیغات محتوایی

در ادامه این مطلب چندین روش استفاده از تبلیغات محتوایی برای شما شرح داده شده است. برخی از افراد با استراتژی‌های بازاریابی محتوای خود چنان موفقیت کسب می‌کنند که تبلیغشان صدها هزار خواننده دارد.

البته محتوای عالی قسمت عمده ای از این معادله می‌باشد ، اما حوزه دیگر بازاریابی محتوا که اغلب نادیده گرفته می‌شود ، ارتقا محتوا است. این پست برخی از تکنیک‌های پیشرفته تر برای تبلیغ محتوای شما را پوشش می‌دهد. موفق ترین بازاریابان محتوا از آنها استفاده می‌کنند و همه پاداش این کار را دریافت کرده‌اند.

از اینفلوئنسرها برای نقل قول استفاده کنید

قبل از انتشار محتوای جدید خود ، با یک اینفلوئنسر در صنعت خود تماس بگیرید. موضوع محتوای خود را به آنها بگویید و از آنها بپرسید که آیا آنها تمایل به ارائه دیدگاه دارند یا خیر و در صورت توافق همکاری کنید.

هنگام اشتراک گذاری منابع تخصص خود را ذکر کنید

پس از انتشار محتوای خود ، آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از افرادی که به آنها مراجعه کرده اید ، نام ببرید. افرادی که از آن‌ها نام می‌برید این مورد را می‌بینند و برخی دوباره آن را به اشتراک می‌گذارند که در شناخته شدن شما تاثیر به سزایی دارد..

منابع خود را از طریق ایمیل ارسال کنید

هر زمان از کسی نام بردید ، با کسی مصاحبه کردید و یا پیوندی به مقاله کسی وارد کردید ، به او ایمیل دهید تا به او گوش زد کند که شما این کار را انجام داده اید

با اینفلوئنسرهایی که در لینک این فعال هستند ارتباط بگیرید

ورود به لیست ایمیل اینفلوئنسر های معروف بسیار می‌تواند در کسب و کار شما مفید واقع شود. اما این کار همیشه امکان پذیر نیست. اما با لینکداین این کار امکان پذیر است.

شما اگر آدرس ایمیل آنها را هم نداشته باشید ، می‌توانید وارد صندوق ورودی یک اینفلوئنسر شوید. با این حال ، ابتدا باید در LinkedIn با آنها ارتباط برقرار کنید. بنابراین ، با ارتباطات خود ، زنجیره خود را ادامه دهید. با ارتباطات تأثیرگذار رابطه کاری برقرار کنید.

با افرادی که محتوای مشابه را به اشتراک گذاشته اند تماس بگیرید

هنگام تحقیق درباره محتوای خود ، احتمالاً با چنین مقالاتی روبرو شده اید. URL های آن مقالات را بگیرید و آنها را در سایتهایی مانند Twitter جستجو کنید. شما قادر خواهید بود افرادی را که آنها را به اشتراک گذاشته اند مشاهده کنید.

با آنها ارتباط برقرار کنید و برای آنها پیام مستقیم ارسال کنید. یا اگر وب سایت دارند ، از طریق ایمیل یا از طریق فرم تماس با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید محتوای شما را بخوانند و به اشتراک بگذارند.

با افرادی که به محتوای مشابه لینک داده اند تماس بگیرید

افرادی را که به محتوای مشابه لینکی داده اند پیدا کنید و در معرفی محتوای جدید (و بهتر) خود با آنها تماس بگیرید. ابزارهای مختلفی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد پیوندهایی به یک وب سایت یا URL های مربوط به آن را پیدا کنید. دو مورد از بهترین‌ها Ahrefs و Open Site Explorer هستند.

محتوای مشابه محتوای خود را شناسایی کنید. URL این موارد را کپی کرده و در Ahrefs یا Open Site Explorer جایگذاری کنید. با این کار لیستی از صفحه هایی را که به این موارد پیوند داده اند دریافت خواهید کرد.

برای تماس گرفتن و درخواست از آنها برای پیوند دادن به محتوای جدید (و بهتر) شما ، به BuzzStream مراجعه کنید تا اطلاعات تماس را پیدا کنید.

برای جذب مخاطب دیگر ، محتوا را به یک اسلاید تبدیل کنید

محتوای خود را در SlideShare به یک اسلاید واضح تبدیل کنید. تخمین زده شده است که SlideShare ماهانه ده‌ها میلیون بازدید کننده منحصر به فرد دریافت می‌کند. این یکی از بزرگترین مخاطبان در بستر وب است.

طبق گزارش الکسا ، این مورد در ۲۰۰ سایت برتر جهان قرار دارد که عدد و رقمی خاص حساب می‌شود.

ارائه های SlideShare ، مانند فیلم های YouTube ، اغلب در نتایج جستجو بسیار بالا هستند ، بنابراین شما به محتوای خود حتی بیشتر شانس پیدا شدن می‌دهید و قطعه اصلی خود را در قالب دیگری قرار می‌دهید که مخاطب دیگری را هدف قرار می‌دهد که ممکن است محتوا شما را ندیده باشد.

محتوا را به یک فایل pdf تبدیل کنید

از pdf به عنوان گزینه‌ای استفاده کنید تا سرنخ‌های ایمیل را در وب سایت خود ثبت کنید.

با استفاده از یک وب سایت مستقل مانند Envato Studio یک طراح داشته باشید. آنها می‌توانند الگوی .pdf ایجاد کنند که نشان دهنده برند شما باشد.

سپس رونویسی از محتوای خود را برای آنها بفرستید و از آنها بخواهید که آن را در الگو جایگذاری کنند . هزینه طراحی اول ممکن است تا ۲۰۰ دلار باشد ، اما برای موارد آینده که از همان الگو استفاده می‌کنند باید کمتر نیز بنظر برسند.

مانند سایر قالب های محتوا ، شما باید محتوای .pdf خود را در سایت ها و انجمن های pdf به اشتراک بگذارید. توصیفات موجود در این سایت ها را بهینه کنید تا بتوانید لینک‌هایی را به سایت خود و محتوای اصلی خود دریافت کنید.

ارسال به انجمن های محتوا

تعدادی سایت وجود دارد که به شما امکان می‌دهد محتوای خود را ارسال کنید تا مخاطبان مستقر در آن فرصت دیدن آن را داشته باشند.

رقابت در این سایت ها بسیار زیاد است ، اما اگر محتوای شما استثنایی باشد (که همیشه باید برای آن تلاش کنید) ، احتمالاً توجه خاصی را به خود جلب می‌کنید و بازدید خوبی خواهید داشت.

تبلیغ محتوا در شبکه های اجتماعی

بعضی اوقات ، شما باید هزینه ترافیکی را که دنبال آن هستید بپردازید. به همین دلیل توصیه می‌کنم برخی از کشف محتوای پولی را در سیستم عامل هایی مانند Facebook ، YouTube ، Twitter و حتی Reddit امتحان کنید البته در حال حاضر در ایران اینستاگرام هم یک ماشین پولسازی است.

بسته به بازار و سیستم عامل ترجیحی خود ، می‌توانید محتوای خود را فقط با ۱۰ دلار تبلیغ کنید. این یک روش عالی برای جلب توجه بیشتر به محتوای شما و شروع به جمع آوری داده هایی است که می‌توانید برای یافتن بیشتر مشتریان و مخاطبان خود استفاده کنید.

تبلیغات محتوایی را در Outbrain ایجاد کنید

Outbrain سرویسی است که مطالب سایر محتوا ها را تبلیغ می‌کند. به عنوان مثال ، اگر مقالاتی را در یک سایت مانند Fast Company خوانده اید ، احتمالاً بخشهایی را در زیر مقالات مشاهده کرده اید که محتوای دیگری را نیز تبلیغ می‌کنند.

می‌توانید از Outbrain استفاده کنید تا بازدید بیشتری را به محتوای خود وارد کنید. هزینه هر کلیک در مقایسه با سایر سیستم عامل های تبلیغاتی نسبتاً کم است و شما می‌توانید مخاطبان ایده آل خود را هدف قرار دهید. این یک روش خوب برای جذب افرادی است که قبلاً به محتوای مشابه محتوای شما مربوط می‌شدند.

علاوه بر Outbrain ، می‌توانید در Taboola ، که یک بستر مشابه تحویل محتوا است و از سراسر وب به سایت شما ترافیک هدایت می‌کند را مورد بررسی قرار دهید.

محتوای خود را در Flipboard قرار دهید.

برنامه Flipboard برای تلفن هوشمند یا تبلت قابل دسترسی است. با دستگاه خود در آن ثبت نام کنید و همچنین می‌توانید با استفاده از ورود به سیستم Facebook یا Google در وب سایت Flipboard ثبت این کار را انجام دهید. بعد ، افزونه Flipboard را برای مرورگر Chrome نصب کنید. به URL محتوای خود بروید و آن را به مجله Flipboard جدید خود اضافه کنید.

برای ایجاد مجموعه ای شگفت انگیز از محتوا ، بهترین مطالب را برای خود جمع آوری کنید. Flipboard مطالب را به یک مجله زیبا تبدیل می‌کند که خواندن آن در تلفن های هوشمند یا تبلت لذت بخشی خاص خود را دارد. میلیون ها نفر به دنبال محتوای درون برنامه هستند. با ایجاد یک مجله که حتماً باید ببینید و دارای محتوای تازه و مرتبط باشید ، خوانندگان را جذب خواهید کرد.

شما می‌توانید از سایر کاربران Flipboard در داخل برنامه نام ببرید تا به آنها اطلاع دهد که مطالب آنها را در مجله خود وارد کرده اید و می‌توانید سایر کاربران را نیز به آنها ارتباط دهید تا به آنها اطلاع دهند که ممکن است علاقه مند به بررسی مجله شما باشند.

برند های بزرگ مانند Inc ، Fast Company ، Huffington Post ، NPR و موارد دیگر همه در Flipboard محتوای خود را به اشتراک می‌گذارند و شما هم می‌توانید از این فرصت استفاده کنید.

انتشار عکس و تیزر در اینستاگرام

مطمئناً ، اینستاگرام بیش از یک شبکه اجتماعی بصری است. اما اگر بازاریابی محتوا را به درستی انجام داده باشید ، تاکنون حداقل برخی از تصاویر یا ویدیوها و تیزر هایی را در آن گنجانده اید .

این یک راه جدید برای به اشتراک گذاشتن پست های شما است و می‌تواند راهی عالی برای بازگرداندن پیام در اینستاگرام و مخاطبان شما باشد.

محتوای خود را در Feed Tumblr خود به اشتراک بگذارید

یک بستر اجتماعی که اغلب برای تبلیغ محتوا نادیده گرفته می‌شود ، Tumblr است. در اینجا دو روش برای به اشتراک گذاشتن محتوا در Tumblr وجود دارد:

  1. ابتدا با هر یک از به روزرسانی های خود لینک وارد کنید. آن را به یک عمل دعوت کنید. مخاطبان شما پیوند را مشاهده می‌کنند ، و همچنین افرادی که به روزرسانی شما را دوباره به اشتراک می‌گذارند هم دنبال می‌کنند.
  2. دوم ، وقتی محتوا را به اشتراک می‌گذارید ، پیوندها را در دو پاراگراف اول قرار دهید . با استفاده از این استراتژی ، پیوندی به محتوای اصلی خود و محتوای دیگری می‌گیرید زیرا پیوند را در اوایل پست قرار داده اید.

جمع بندی و نتیجه گیری

تبلیغات محتوایی به آن دسته از تبلیغات گفته می‌شود که در آن فرآیند تولید محتوا با هدفمندی و تبلیغ مطلب و اشتراک گذاری آن بوسیله هزینه و کانال‌های تبلیغی پولی است.

همچنین تبلیغات محتوایی شامل کمپین‌های PPC ، پرداخت های اجتماعی ، مکان‌های پشتیبانی شده و هر نوع فرصت تبلیغاتی دیگر است.

این نوع تبلیغات بازده خوبی دارند، تاثیرگذارند، مفهومی هستند و نرخ بازگشت سرمایه بالایی را به خود اختصاص می‌دهند. اما همانطور که پیدا است، این تبلیغات حول محور تولید محتوا هستند .

شما باید محتوایی جذاب ، دلنشین و کاربر پسند تولید کنید که در عین حال با مخاطب شما تعامل نیز داشته باشد . در غیر این صورت تمامی زحمات و هزینه‌هایی که پرداخت کرده‌اید بی‌تاثیر خواهند بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا