آموزش دیجیتال مارکتینگ

دعوت به اقدام یا (Call to action) CTA چیست؟ + مثال عملی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد وب‌سایت یا اپلیکیشنی شوید که در محیط آن سردرگم باشید و به هدف خود نرسید. این کار باعث پایین بودن نرخ بازدهی سایت و اپلیکیشن می‌شود.

بهترین گزینه برای راهنمایی مخاطب و بازدید کننده استفاده از دعوت به اقدام یا CTA است. در این مقاله بیشتر در مورد آن بحث خواهیم کرد.

دعوت به اقدام یا فراخوان (CTA) چیست؟

دعوت به اقدام چیست

دعوت به عمل یا Call To Action (CTA) اصطلاحی در بازاریابی است که به گام بعدی که بازاریاب می‌خواهد مخاطب یا خواننده خود بردارد، اشاره دارد. این کار می‌تواند ارتباط مستقیمی با فروش داشته باشد.

به عنوان مثال، می‌تواند به خواننده راهنمایی دهد که برای تکمیل فروش روی دکمه خرید کلیک کند، یا می‌تواند مخاطب را بیشتر به سمت مصرف کردن و خرید کالاها یا خدمات آن شرکت سوق دهد.

این کار می‌تواند به خواننده پیشنهاد دهد در یک خبرنامه شرکت کند و…. به عنوان می‌توان به به‌روزرسانی‌های محصول اشاره کرد. دعوت به عمل برای تأثیرگذاری، باید واضح باشد و باید بلافاصله پیام بازاریابی را دنبال کند.

روش‌های کلیدی در دعوت به عمل

دعوت به عمل اصطلاحی در بازاریابی است که به مرحله بعدی یا اقدامی اشاره دارد که بازاریاب می‌خواهد مصرف کننده انجام دهد.

دعوت به اقدام می‌تواند به صورت مستقیم باشد، مانند دکمه‌ای که می‌گوید «اکنون بخرید»، یا دعوت به اقدام مورد پسندتر مانند «بیشتر بخوانید». می‌تواند باشد از طریق روش‌هایی مانند تست A / B ، بازاریابان می‌توانند یاد بگیرند که کدام دعوت به اقدام‌ها بیشترین تأثیر را در جذب مخاطب برای یک اقدام خاص داشته باشند.

درک فراخوان‌های دعوت به اقدام

ماهیت CTA با توجه به رسانه تبلیغاتی متفاوت است. به عنوان مثال، یک تبلیغ تلویزیونی برای یک سازمان خیریه ممکن است با دعوت به اقدام خاتمه یابد که افراد را به تماس با شماره مورد نظر یا بازدید از یک صفحه وب راهنمایی کند. در حالی که در خبرنامه الکترونیکی ماهانه یک موسسه خیریه ممکن است فقط یک دکمه «اکنون اهدا کنید» را داشته باشد.

در این راه، با توجه به جایی که مشتری در سفر برای خرید یک محصول قرار دارد، فراخوان‌های سخت و نرمی هم وجود دارد. به عنوان مثال، یک دعوت به عمل نرم افزاری به‌عنوان مشتری به سادگی در مورد محصول یا برند جدید ممکن است آن‌ها را به یادگیری بیشتر دعوت کند.

سایر CTA های مستقیم‌تر دارای زبانی مانند «اکنون بخرید» می‌باشند. در اینجا اکنون بخرید نوعی دعوت به عمل سخت حساب می‌شود.

دعوت به عمل و تست A / B

تبلیغ کنندگان دریافته‌اند که داده‌های دعوت به اقدام فرصتی مناسب برای آزمایش A / B است که اثربخشی روش‌های بازاریابی را آزمایش می‌کند. تنظیم و شکل ظاهری برای تبدیلات بسیار حائز اهمیت است.

افرادی که از اصطلاح «نسخه آزمایشی رایگان» استفاده می‌کنند، گاهی اوقات واکنش‌های متفاوتی نسبت به «امتحان کنید» یا «اکنون دسترسی داشته باشید» نشان می‌دهند.

به ویژه در بازاریابی دیجیتال، می‌توان آزمون‌ها را تقریباً در زمان واقعی انجام داد و با ورود اطلاعات مربوط به نرخ کلیک، دعوت به عمل را دست‌کاری کرد.

CTA می‌تواند نقطه اوج یک تبلیغ یا صرفاً یک گام در روند کار باشد. فیلترهای فروش که در آن لیدها جمع آوری، به‌دست آورده شده و تبدیل می‌شوند، چندین دعوت به اقدام خواهند داشت.

به عنوان مثال، روند ممکن است با دعوت به اقدام آغاز شود تا یک تجربه آزمایشی را امتحان کنید و سپس با چندین دعوت به عمل نقطه میانی ادامه دهید تا یک نسخه جدید را ادامه دهید. این امر می‌تواند با CTA نهایی ادامه یابد تا در صورت عدم تبدیل لید، دسترسی به آن حفظ شود.

در مرحله بعدی، ممکن است یک CTA اضافی ارسال شود که در یک دوره خاص پس از آخرین CTA با تخفیف یا وسوسه دیگری برای مشتری ارائه شود. هر عمل CTA را می‌توان بر اساس آخرین CTA که چشم پوشی می‌شود و همچنین بازخورد همه مشتریان بالقوه از آزمون‌های AB متفاوت بیان کرد.

دعوت به انجام در زبانی ساده‌تر

دعوت به عمل

دعوت به اقدام در بازاریابی

CTA ها در بازاریابی بسیار مهم هستند زیرا مخاطبان شما را ترغیب می‌کنند تا در یک کمپین بازاریابی کاری انجام دهند. در نهایت، هدف هر کمپین بازاریابی راهنمایی مخاطبان شما در سفر خریدار است تا در نهایت خرید کنند.

با این حال، هر کمپین بازاریابی ممکن است برای مخاطبان اقدام متفاوتی داشته باشد زیرا چندین روش وجود دارد که می‌توانید مخاطب خود را در مسیر و رسیدن به هدف خود راهنمایی کنید.

در زیر چند نمونه از انواع CTA موجود در بازاریابی آورده شده است:

ثبت نام

در این نوع CTA، ممکن است از مخاطب برای ثبت نام در یک دوره آزمایشی رایگان، یک دوره آنلاین، یک رویداد آینده یا حتی یک محصول نرم افزاری دعوت شود. همه اینها به متن دعوت به عمل در یک آگهی یا وب سایت بستگی دارد

اشتراک‌گذاری

این دعوت به اقدام شخص را به خرید متعهد نمی‌کند. بلکه آن‌ها را به دریافت به روز رسانی از شرکت دعوت می‌کند. CTA اشتراک در وبلاگ‌های شرکت رایج است، که کسب و کار مورد نظر می‌تواند برای آن‌ها یک مورد را ایجاد کند.

رایگان امتحان کنید

تقریباً هر وب سایت شرکتی، امروزه یک پیشنهاد آزمایشی رایگان دارد. هر یک از آن‌ها به نوعی دعوت به اقدام از این قبیل تنوع هستند. این گزینه به آن‌ها اجازه می‌دهد قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا هزینه آن برای محصول ارزش دارد یا خیر، یک محصول را به نمایش بگذارند.

شروع کنید

این دعوت به عمل می‌تواند رفتارهای مختلفی را برای یک شرکت به همراه داشته باشد، از یک آزمایش رایگان تا تجربه واقعیت مجازی.

بیشتر بدانید

گاهی اوقات، تنها چیزی که می‌خواهید این است که به مشتریان بالقوه خود کمی اطلاعات بیشتری بدهید تا آن‌ها برای خرید محصول از شما آماده شوند. این دعوت به اقدام دقیقاً برای همین ساخته شده است.

به ما بپیوندید

آیا یک انجمن آنلاین را مدیریت می‌کنید؟ آیا محصول شما بر اساس همکاری در فروش بین کاربران ساخته شده است؟ مطمئنا دعوت به اقدام «به ما بپیوندید» را باید در جایی از وب سایت خود قرار دهید.

در دعوت به اقدام‌های انواع بالا همه هدف مشخصی وجود دارد، اما به خاطر داشته باشید زبانی که استفاده می‌کنید متفاوت است. امروزه، بازاریابان در همه جا برای ایجاد هدایتی که کسب و کار آن‌ها به آن وابسته است، چرخش‌های خلاقانه‌ای را برای اقدام خود اعمال کرده‌اند.

انواع دعوت به اقدام

برای کمک به شما در شناسایی اینکه چه چیزی مؤثر است و چه چیزی برایتان کاربردی نیست، ما چند نمونه از دعوت به اقدام‌ها را که کاملاً بی‌نظیر هستند برایتان لیست کرده‌ایم. این نمونه‌های دعوت به عمل به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • دعوت به عمل ساده و مؤثر
  • دعوت به عمل با عبارات عالی برای عمل
  • دعوت به عمل که چندین دکمه را در یک صفحه متعادل می‌کند

مثال‌هایی برای دعوت به اقدام

دعوت به انجام

۱. Hunspot

دعوت به عمل: (الگوهای رایگان)
آیا برای ساخت دعوت به اقدام‌های بهتر نیاز به ایده و الگو دارید؟ برای افزایش نرخ کلیک‌های بیشتر، ارسال‌ها و هدایت‌های بیشتر از مطالب خود، از الگوهای CTA طراحی شده حرفه‌ای ما استفاده کنید.

۲. Evernote

دعوت به عمل: ثبت نام
همه چیز را به خاطر داشته باش. بازدید کنندگان می‌توانند بلافاصله آن پیام را از لحظه قرار گرفتن در این صفحه درک کنند و در ذهن به خاطر بسپارند. طراحی در وب سایت Evernote دیدن کاربران از مزایای استفاده سریع از برنامه و نحوه ثبت نام واقعی برای استفاده از آن را بسیار ساده می‌کند.

۳. دراپ باکس

دعوت به عمل: ثبت نام رایگان
Dropbox همیشه از طراحی ساده و فضای منفی زیادی استقبال کرده است. حتی گرافیک‌های صفحه اصلی آن‌ها نیز ظریف و ساده هستند.

به لطف همین طراحی ساده و فضای منفی، دکمه آبی رنگ «ثبت نام رایگان» از سایر موارد موجود در صفحه متمایز است. از آنجا که رنگ دعوت به عمل و نشان Dropbox یکسان هستند، تفسیر این CTA به عنوان ثبت نام در Dropbox برای بازدید کننده آسان است. این یک فراخوان مؤثر برای دعوت به اقدام حساب می‌شود.

۴. Office Vibe

دعوت به عمل: همکاری کنید
در اینجا یک فراخوان برای دعوت به اقدام آورده شده است که توجه را به OfficeVibe جلب کرده است. هنگام پیمایش از طریق پست در وبلاگ خود، یک بنر از پایین صفحه با یک دعوت به اقدام به عضویت در وبلاگ وجود دارد.

۵. نت فلیکس

دعوت به عمل: به مدت یک ماه به صورت رایگان فیلم ببینید.
یک ترس بزرگ در بین کاربران قرار دارد و آن این است که قبل از اینکه متعهد شوند در چیزی ثبت نام کنند، از آن ترس دارند.

اگر در نهایت اشتراک رایگان سایت مورد پسندشان نبود می‌توانند اشتراک پولی سایت را خریداری نکنند. Netflix با دعوت به اقدام «لغو در هر زمان» درست بالای «عضویت رایگان برای ۱ ماه» این کار را انجام داده است.

۶. Square

دعوت به عمل: شروع کنید
برای دستیابی به طراحی دعوت به اقدامی مؤثر، باید مواردی بیش از خود دکمه را در نظر بگیرید. همچنین در نظر گرفتن عناصری مانند رنگ پس زمینه، تصاویر اطراف و متن‌های اطراف بسیار مهم است.

با توجه به این مؤلفه‌های طراحی، افراد در Square با استفاده از یک تصویر ساده، سادگی استفاده از محصول خود را نشان می‌دهند، در جایی که CTA معلق در حالت «شروع» انتظار شما را می‌کشد این مورد قرار دارد.

۷. Prezi

دعوت به عمل: پرزی را امتحان کنید
افراد در Prezi همچنین به دنبال طراحی مینیمال در وب سایت خود هستند. به غیر از رنگ دایناسور سبز و قهوه‌ای تیره، تنها رنگ همراه با طراحی عمدتاً سیاه و سفید آبی روشن است. همان آبی که لوگو اصلی آن‌ها، از آن تشکیل شده است.

این رنگ آبی روشن از نظر استراتژیک در صفحه اصلی قرار گرفته است: CTA اصلی «سعی کنید Prezi را امتحان کنید» بوده و CTA ثانویه «شروع کنید» است که هر دو کاربران را به صفحه قیمت‌گذاری مورد نظر
می‌برند.

بازاریابی دعوت به اقدام

۸. Panther

دعوت به عمل: به ما بپیوندید
افراد در Panthera به دنبال کاربرانی هستند که واقعاً به گربه‌های وحشی در سراسر دنیا اهمیت می‌دهند و می‌خواهند به گروهی از افراد بپیوندند که احساس مشابه آن‌ها را دارند.

به ویژه برای هدف قرار دادن این افراد، ما دوست داریم که چگونه آن‌ها از زبانی استفاده می‌کنند که با دوستداران بزرگ گربه صحبت می‌کند: «امروز به غرور ما بپیوندید.» دعوت به اقدام این گروه است که خود صفحه فوق‌العاده ساده‌ای دارد:

یک فرم درون صفحه‌ای با دو قسمت ساده و یک دکمه که از افراد درخواست می‌کند که عنوان آن (دوباره) «پیوستن» می‌باشد.

۹. EPIC

دعوت به عمل: بیایید با هم یک پروژه جدید را شروع کنیم
افراد در آژانس EPIC در درجه اول از صفحه اصلی خود برای نمایش کار خود استفاده می‌کنند. وقتی وارد صفحه می‌شوید، با فیلم‌های متحرک مورد استقبال قرار می‌گیرید که برخی از کارهایی را که برای مشتریان انجام داده‌اند نشان می‌دهد که روی چرخ فلک می‌چرخد.

در حالی که مکان‌های زیادی وجود دارد که کاربران می‌توانند بر روی سایت خود کلیک کنند از جمله وب سایت‌های مشتری خود دعوت به اقدام اصلی که برجسته است و همیشه با ویدیویی که در پس زمینه پخش می‌شود تضاد دارد.

۱۰. Aquaspresso

دعوت به عمل: مشخصات ویژه را برای من ارسال کنید!
هدف اصلی دعوت به اقدام این است که بازدیدکنندگان سایت خود را به یک اقدام مطلوب هدایت کنید – و بهترین CTA ها این کار را به روشی انجام می‌دهند که برای بازدید کنندگان آن‌ها مفید باشد.

افراد شرکت قهوه Aquaspresso واقعاً این تعادل را با CTA پاپ آپ در صفحه وبلاگ اصلی خود به‌دست آورده‌اند.

در اینجا، روند عملی مورد نظر این است که خوانندگان وبلاگ آن‌ها آنچه را که در واقع می‌فروشند بررسی کنند (و امیدوارم از آن‌ها بخرند). روش‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله ارائه دعوت به اقدام که مردم را ترغیب می‌کند «محبوب‌ترین محصولات ما را بررسی کنید!» یا چیزی بسیار مستقیم که مرتبط باشد.

افزودن اینکه این ویژه محصولات فقط برای امروز هستند، نمونه بارزی از یک تاکتیک روان‌شناختی به نام کمبود است که باعث می‌شود برای چیزهایی که فکر می‌کنیم کم است ارزش بیشتری قائل شویم. ترس از اینکه محصولات ویژه امروز بهتر از برنامه‌های فردا است ممکن است باعث شود مردم بخواهند آن را پر کنند و پیشنهاد خود را در حالی که می‌توانند ادعا کنند.

۱۱. QuickSprout

دعوت به عمل :  آیا شما SEO خود را اشتباه انجام می‌دهید؟ URL خود را وارد کنید تا بیشتر بدانید
هیچ کس نمی‌خواهد اشتباه کند. به همین دلیل یک دکمه دعوت کشویی به اقدام مانند QuickSprout CTA در وبلاگ آن‌ها بسیار قابل کلیک است.

از خواننده می‌پرسد، «آیا شما SEO خود را اشتباه انجام می‌دهید؟» خوب، ما هستم؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس URL خود را وارد کنید – این به نظر می‌رسد به اندازه کافی آسان نباشد. این زبان مانند آن است که واقعاً می‌تواند بازدیدکنندگان را فریب دهد تا روی آن‌ها کلیک کنند.

به علاوه، داشتن اسلاید CTA در پست وبلاگ یک روش عالی برای جذب خوانندگان قبل از اینکه از صفحه بازگردند، است. به طور سنتی، بسیاری از وبلاگ‌ها دارای دعوت به اقدام در پایین هر پست وبلاگ هستند.

۱۲. Grey Goose

دعوت به عمل : یک کوکتل متناسب با سلیقه خود
در اینجا یک فراخوان جالب و منحصر به فرد وجود دارد که می‌تواند باعث کلیک افراد شود. از آنجا که انتظار می‌رفت بازدیدکنندگان سایت به صفحات محصول یا انتشارات مطبوعاتی از صفحه اصلی هدایت شوند، یک CTA برای «کشف یک کوکتل متناسب با سلیقه شما» یک سوال شگفت‌آور است.

مردم عاشق شخصی‌سازی هستند و این نوع دعوت به اقدام احساس می‌کند یک بازی اغوا کننده است. نماد دکمه پخش در کنار کپی این نکته را نشان می‌دهد که بازدیدکنندگان به یک ویدئو هدایت می‌شوند تا آن‌ها ایده بهتری از آنچه هنگام کلیک انتظار دارند داشته باشند.

۱۳. Treehouse

دعوت به عمل : به محاکمه رایگان خود ادعا کنید
بسیاری از وب سایت‌های شرکتی این فرصت را به کاربران می‌دهند تا یک دوره آزمایشی رایگان را شروع کنند. اما CTA در وب سایت Treehouse فقط نمی‌گوید «شروع یک دوره آزمایش رایگان». او در آن می‌گوید: «به محاکمه رایگان خود ادعا کنید.

ممکن است تفاوت در کلمات ظریف به نظر برسد، اما به این فکر کنید که «ادعای آزمایشی رایگان خود» چقدر شخصی‌تر است. بعلاوه، کلمه «ادعا» نشان می‌دهد که ممکن است مدت طولانی در دسترس نباشد، به کاربران احساس فوریت می‌دهد تا در صورت امکان این آزمایش رایگان را انجام دهند.

۱۴. OKCupid

دعوت به عمل : ادامه دهید
دعوت به اقدام OKCupid در نگاه اول چندان چشمگیر به نظر نمی‌رسد، اما درخشش آن در جزئیات کوچک است.
دکمه دعوت به اقدام که به رنگ سبز روشن است و در پس زمینه آبی تیره به خوبی خودنمایی می‌کند، می‌گوید: «ادامه».

سادگی این اصطلاح امیدوار است که روند ثبت نام کوتاه و گاه به گاه باشد. از نظر من، این CTA بیشتر از اینکه پر کردن فرم خسته کننده یا تعهد به کاری که ممکن است باعث عصبی شدن من شود، بیشتر شبیه این است که من یک بازی سرگرم کننده بازی می‌کنم. و همه اینها به دلیل کپی بودن آن است.

۱۵. Blogging. org

دعوت به عمل : ساعت شمارش معکوس
بازدید کنندگان جدید پس از صرف مدت کوتاهی در صفحه اصلی blogging. org، با CTA پاپ آپ با «پیشنهاد زمان محدود»، همراه با یک تایمر که از دو دقیقه شمارش می‌شود، مورد استقبال قرار می‌گیرند.

این یک استفاده کلاسیک از تاکتیک روانشناختی به نام کمبود است که باعث می‌شود برای چیزهایی که فکر می‌کنیم کم است ارزش بیشتری قائل شویم. محدود کردن زمانی که کسی باید فرم را پر کند، باعث می‌شود افراد تمایل به پر کردن آن داشته باشند و پیشنهاد خود را ادعا کنند در حالی که می‌توانند آن را در زمان کم‌تر انجام ندهند.

کنجکاوی باعث می‌شود که در مدت زمان کم فرد به وجد آید. اکثرا همینطور هستند. این مورد کاملا خنده دار است و پس از اینکه تایمر به صفر می‌رسد، پاپ آپ CTA در صفحه باقی می‌ماند.

۱۶. IMPACT

دعوت به عمل: آنچه ما انجام می‌دهیم
CTAها در صورت استفاده از زبان اشتباه می‌توانند واقعاً فشارآور و پر فروش باشند (بله، این یک کلمه است…). روش آموزشی IMPACT دوست داشتنی است. جایی که آن‌ها بازدید کنندگان را به چالش می‌کشند تا قبل از فشار دادن آن‌ها به شرکت برای انجام اقدامات بعدی، یاد بگیرند که شرکت چه کاری انجام می‌دهد.

این فراخوان به ویژه برای مردم بسیار جذاب است زیرا آن‌ها حتی از فعل عملی نیز استفاده نمی‌کنند، با این وجود هنوز هم می‌توانند مردم را برای کلیک فریب دهند.

فراخوان چیست
فراخوان

۱۷. Huemor

دعوت به اقدام: راه اندازی (فشار ندهید)
اگر به یک وب سایت بروید و CTA «راه اندازی» را همراه با نسخه «فشار ندهید» ببینید… چه کاری انجام می‌دهید؟ بیایید صادق باشیم: شما می‌خواهید که آن را فشار دهید. استفاده از روانشناسی معکوس بی‌ضرر در اینجا بازیگوشانه است، که بسیار با صدای برند Huemor مطابقت دارد.

۱۸. Brooks Running

دعوت به اقدام: بفهمید چه زمانی بیشتر داریم
چند بار کالای موردعلاقه خود را به شدت دنبال کرده‌اید، فقط متوجه شده‌اید که آن را فروخته‌اند؟ خوب، همان‌طور که ممکن است بدانید، هیچ فروشی برای فروشنده نیز وجود ندارد. اما فقط به این دلیل که موردی تمام شده است به این معنی نیست که باید تبلیغ آن را متوقف کنید.

Brooks Running از یک اقدام هوشمندانه استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که مشتریانشان از وب سایت خود گریزان نیستند فقط به دلیل اینکه کفش مورد علاقه آن‌ها موجود نیست.

در تصویر زیر، بروکس را مشاهده می‌کنید که در حال تبلیغ یک کفش زیبا و زیبا با CTA، «اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار دهید.» است و مردم دوست دارند که چگونه این دکمه خبرهای بد به فرصتی برای حفظ مشتری تبدیل شود.

فراخوان خرید

بدون آن، مشتریان بروکس کفش را فراموش کرده و به جای دیگری نگاه می‌کنند و کلاً از مسیر خرید این کفش حداقل منصرف می‌شوند.

وقتی روی دکمه آبی رنگ CTA که در سایت نشان داده شده است کلیک می‌کنید، بروکس شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که یک کد ساده دارد و می‌توانید برای این شرکت پیام کوتاه ارسال کنید.

این کد از بروکس درخواست می‌کند تا وقتی کفشی که می‌خواهد دوباره در دسترس باشد به طور خودکار به بازدید کننده هشدار دهد.

۱۹. Humboldt County

دعوت به اقدام: سحر و جادو را دنبال کنید
وب سایت Humboldt County به خودی خود پر زرق و برق است: این سایت با یک فیلم تمام صفحه از تصاویر زیبا و دل‌انگیز به شما سلام می‌کند.

اما آنچه که من واقعاً عاشق آن هستم، دکمه غیرعادی فراخوان برای عمل است که در مرکز پایین قرار دارد، که دارای یک نماد اسم حیوان دست آموز و کلمات «Follow the Magic» است.

نوعی احساس خارق‌العاده از فیلم را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود احساس کنید قصد قدم زدن در یک دنیای افسانه‌ای را دارید.

۲۰. Uber

دعوت به اقدام: برای رانندگی ثبت نام کنید | با Uber شروع به موتور سواری کنید
Uber به دنبال دو نوع بسیار متمایز از افراد برای ثبت نام در وب سایت خود است: موتور سواران و رانندگان. هر دو شخصاً به دنبال چیزهای کاملاً متفاوتی هستند و با این حال، وب سایت آن‌ها را کاملاً به هم پیوند می‌دهد با فیلم بزرگ پخش شده در پس زمینه که نشان می‌دهد موتور سواران و رانندگان اوبر اوقات خوبی را در مکان‌های مختلف جهان دارند

۲۱. Spotify

دعوت به اقدام: Go Premium
به محض رسیدن به صفحه اصلی Spotify، کاملاً واضح است که هدف اصلی آن‌ها جلب مشتریانی است که مایل به پرداخت هزینه برای حسابشان هستند است. در حالی که CTA برای ثبت نام رایگان کاربران بسیار فرعی است.

این فقط عنوان نیست که این موضوع را واگذار می‌کند بلکه این رنگ دکمه‌های دعوت به عمل آن‌هاست که این کار را می‌کند. دعوت به اقدام آن Go Premium بوده و با رنگ سبز آهکی نشان داده شده است و باعث می‌شود از صفحه خارج شود، در حالی که دعوت به اقدام «Play Free» سفید و ساده است و با بقیه نسخه‌های صفحه مخلوط می‌شود. این کنتراست اطمینان می‌دهد که بازدید کنندگان به سمت پرداخت هزینه جلب می‌شوند.

جمع بندی و نتیجه گیری

دعوت به عمل یا CTA به دکمه، گزینه و… هر موردی می‌گویند که برای جلوگیری از سردرگمی مخاطب و با هدف جذب مشتری، بازدید و کلیک انجام می‌شود. در این مقاله دعوت به اقدام کاملاً توضیح و نمونه‌هایی از برندهای معروف برای درک بهتر آن قرار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا