آموزش دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات بنری چیست؟ + آموزش ایجاد تبلیغات موثر

تبلیغات بنری اولین نوع تبلیغات آنلاین است که با فرمت های مختلفی به کاربران سطح نت نمایش داده می‌شود. هدف از ایجاد چنین تبلیغاتی رساندن پیام برند ، ایجاد آگاهی از برند ، برندینگ ، افزایش فروش و همچنین افزایش ترافیک سایت هست.  شیوه کار این نوع تبلیغات به این صورت است که کاربر بر روی بنر تبلیغاتی شما کلیک می‌کند و به سایت شما انتقال داده می‌شود.

در این مقاله  از بلاگ مهدی عراقی ما به این موضوع کامل پرداخته ایم که چطور یک بنر تبلیغاتی مناسب تهیه کنیم اصلا سایز یک بنر مناسب چقدر است و چگونه موثر تر واقع شویم! پس حتما در ادامه با ما همراه باشید.

لیست عناوین پنهان

تبلیغات بنری چیست ؟

تبلیغات بنری چیست

این نوع از تبلیغات، یعنی تبلیغات بنری زیر مجموعه تبلیغات آنلاین است و به صورت گرافیکی می‌باشد. این تصاویر به صورت بنر در سایت‌ها قرار می‌گیرد و با کلیک روی آن‌ها، به سایت اصلی که تبلیغات کرده است منتقل می‌شوید. خروجی این بنر‌ها به صورت مختلف مانند گیف، عکس و …. می‌باشد.

هدف از این سبک تبلیغات، منتقل کردن پیام برند به مشتریان و مخاطبان در وب‌سایت است. این بنر‌ها در قسمت‌های خاص خود برای تبلیغات قرار دارند و در آن‌ مکان‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اغلب فرم این بنر‌های تبلیغاتی چهارگوش و مستطیل شکل است. در این بین هرچه عریض تر باشند تعامل بهتری برقرار می‌کنند. همانطور که گفتیم این‌ بنر‌ها به صورت ثابت ( بی حرکت ) و متحرک ( گیف ) هستند. و مسلما بنر‌هایی که تحرک در آن‌ها ایجاد شده و با خلاقیت طراحی شده‌اند تاثیرگذاری بیشتری دارند.

انواع تبلیغات بنری ؟

 

تبلیغات به سبک Rich media ads

این نوع از تبلیغات، به صورت غیر منتظره در صفحه لود می‌شود و به نمایش گذاشته می‌شود. معمولا این تبلیغات بنری با نادیده گرفته شدن‌های زیادی همراه است. نوع تعاملی آن این می‌باشد که تا وقتی اشاره گر موس روی آن نرفته، حرکتی نکند.

تبلیغات به سبک Overlays

در این سبک از تبلیغات، بنر‌ در بالای صفحه وب قرار دارد و با کلیک روی آن، قابلیت بسته شدن فراهم می‌شود .

تبلیغات به سبک Interstitials

این تبلیغ در هنگام جابه جایی بین صفحات وب بسیار رایج است و معمولا قبل از ظاهر شدن صفحه مورد نظر نمایان می‌شود.

ویژگی تبلیغات بنری چیست؟

ویژگی تبلیغات بنری

زیبایی در سادگی است

همه‌ی ما می‌دانیم که زیبایی و جلب توجه مضاعف در رعایت اصل سادگیست. به همین دلیل توجه و تمرکز آنچنانی روی تبلیغات شلوغ و شلخته نیست.

همین مورد درباره تبلیغاتی بنری هم صدق می‌کند.مخاطبانی که از سایت بازدید می‌کنند بیشتر از ۳ ثانیه روی تبلیغات شما وقت نمی‌گذارند. اگر بتوانید در این مدت کم توجه آن‌ها را جلب کنید موفق بوده‌اید. از گنگ بودن محتوا کاملا جلوگیری کنید و در ساده ترین حالت ممکن آن را ارائه دهید.

استفاده درست از گزینه‌ها

از عوامل تاثیر گذار در تبلیغات، دعوت به عمل است. چون بعضی از مخاطبین تا به آن‌ها دستور کاری داده نشود، اقدام به عملی نمی‌کنند. در این را بهتر است از گزینه‌هایی که این کار را برای شما ساده کرده‌اند استفاده کنید.

بهتر است از دکمه‌هایی که همخوانی دارند استفاده کنید تا بهترین نتیجه و بازخورد را داشته باشید.

ایجاد حاشیه و کادر مناسب

افراد طبیعتا مواردی که به وسیله کادر یا چارچوب محصور شده‌اند را بهتر می‌بینند. و این در موارد بسیاری می‌تواند نجات دهنده تبلیغات شما باشد.

به عنوان مثال تصویر پس زمینه سایت سفید است و تصویر پس زمینه تبلیغ شما هم سفید می‌باشد. در این حالت تبلیغ شما حداقل بازده را خواهد داشت. رنگی که برای ایجاد کادر پیشنهاد می‌شود طوسی است که نشان داده نتیجه خوبی را می‌توان از آن گرفت.

خوانا بودن متن تبلیغ

عنوان اصلی باید بولد، بزرگتر و قابل توجه تر باشد. همینطور متن تبلیغ بنری هم باید چند سایز کوچک تر بوده و همه‌ی این‌ها در نهایت ۴ خط بیشتر نشوند.

استفاده از فونت‌های ریز را فراموش کنید. از دادن اطلاعات فرعی مانند آدرس، شماره تلفن، شبکه‌های اجتماعی و … پرهیز کنید.

درکل فقط موارد ضروری شامل عنوان تبلیغ و متن را بنویسید. اگر مخاطب به سمت شما جذب شود، به صفحه مربوطه مراجعه می‌کند و گزینه‌های دلخواه شما را می‌بیند.

استفاده از گیف

بنر‌های تبلیغاتی متحرک یا گیف تاثیرگذاری بیشتری دارند به شرطی که مخاطب را از مسیر اصلی دور نکنند. بهره‌گیری از انیمیشن‌هایی با کیفیت ساده و معمولی هم می‌تواند مناسب باشد ولی زمان زیادی را به خود اختصاص ندهد و خیلی تکرار نشود.

از دکمه‌های دعوت به اقدام هم در آخر بنر استفاده کنید.

داشتن سازگاری با سایت

اگر بنر تبلیغاتی که در سایت آپلود می‌کنید، با آن سایت ارتباط داشته باشد، بیشتر مورد توجه و اطمینان قرار می‌گیرید. سعی کنید بنر خود را در مکانی قابل رویت و دسترس قرار دهید تا بتوان راحت با آن ارتباط برقرار کرد.

همیشه باید بنر شما قابل کلیک کردن باشد. برای این کار قبل از طراحی بنر ، سایت مورد نظر را چک کنید و طراحی‌تان را طبق آن انجام دهید.

داشتن لینک به صفحه

بنر شما همیشه باید به صفحه تبلیغ مورد نظر لینک شود. توجه کنید که بنر را به صفحه اصلی سایت یا قسمت تماس با ما لینک نکنید. اگر این کار را انجام بدهید آن‌ها دچار سردرگمی می‌شوند و اغلب سریعا سایت‌تان را ترک می‌کنند.

ایجاد حس فوریت

اکثر مخاطبین به پیام‌هایی که حس عجله و فوریت را در آن‌ها تشدید می‌کند واکنش مثبت نشان می‌دهند و ادامه‌ی داستان را پیگیر خواهند شد. پس این مورد را حتما و الزاما در بنر تبلیغاتی خود به وضوح نشان دهید.

استفاده درست از تصویر

از آن‌ جایی که مخاطب برای دیدن تبلیغ شما به سایت مورد نظر وارد نشده است و هدف آن چیز دیگری می‌باشد، باید از مرتبط ترین و بهترین تصاویر گرافیکی استفاده کنید.

بهره‌گیری از تصاویر انتزاعی و مواردی که نیاز به فکر کردن بیش از اندازه دارند را فراموش کنید و در عوض از تصاویری استفاده کنید که در اذهان مردم جایگاه دارند و ثابت شده هستند.

بهتر است از تصاویر حرفه‌ای مرتبط استفاده کنید که این کار ملزم هزینه نه چندان کم برای این کار است. اما نگران نباشید تصاویر آماده بسیاری نیز هستند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها پیام خود را به بهترین نحوه به مخاطب برسانید.

برای استفاده از عکس مناسب و نکات مربوط به آن نیز بهتر است مطالبی را بخوانید تا اطلاعات کافی در زمینه طراحی عکس‌های مربوط داشته باشید.
در انتها نیز می‌توانید ترکیب متن با تصویر یا متن بدون تصویر استفاده کنید با جذابیت بالا.

رنگ‌های متعادل و مناسب

روانشناسی رنگ‌

روانشناسی رنگ‌ها را بلد باشید. چون هر رنگ و یا ترکیبی از رنگ‌ها حاوی پیام‌های مختلف هستند. اولین موردی که باعث می‌شود مخاطب موس را به سمت بنر شما حرکت دهد، رنگ بنر شما و موارد استفاده شده در آن است.

رنگ‌ها احساسات و عواطف را دستکاری می‌کنند و در درون انسان اثر گذاری انجام می‌دهند. برای داشتن بهترین بهره‌وری از تبلیغات بهتر است بدانید مخاطبین هدف شما از کدام دسته از افراد جامعه هستند.

در قسمت زیر روانشناسی برخی از رنگ‌های قابل توجه ذکر شده‌ است:

رنگ قرمز

این رنگ نشان دهنده پرشور و هیجان، عصبانیت عشق است . از این رنگ برای نشان دادن قدرت و سلطه داشتن استفاده می‌شود.

اگر تم بنر شما جدی است و یا مخاطبان شما افراد سنگین و با وقار هستند از این رنگ استفاده نکنید. زمانی که تبلیغات شما دارای هیجان و جذابیت بیشتری بود، حال می‌توانید قرمز را به آن اضافه کنید.

رنگ نارنجی

از آن جایی که در ترکیب این رنگ از قرمز هم استفاده می‌شود، نارنجی نیز حس نیرو بخشی و شادابی را منتقل می‌کند. بهترین و ایده‌آل ترین کاربرد رنگ نارنجی برای دکمه فراخوان یا دعوت به عمل است.

رنگ زرد

با نگاه کردن به رنگ زرد، آفتاب ، گرمی و صمیمیت تداعی می‌شوند. با این رنگ جوانی و سرزندگی را منتقل می‌کنند. اگر تخفیف یا کمپین تبلیغاتی دارید، رنگ زرد بهترین انتخاب برای شما است.

رنگ سبز

سر سبزی و آرامش از گذشته تا کنون در بین مردم رایج بوده است. این رنگ شروعی دوباره، طبیعت ، رشد و موفقیت را نشان می‌دهد. این رنگ چشم نواز بوده و از آرامش خاصی برخوردار است.

رنگ آبی

این رنگ دقیقا عکس قرمز است. با استفاده از آبی آرامش ، پختگی ، شفافیت و امنیت را منتقل می‌کنید. بسیار از تبلیغاتی بنری با استفاده از این رنگ آپلود می‌شوند.

رنگ بنفش

این رنگ بیشتر مناسب تبلیغات در محصولات مربوط به بانوان است. بنفش اثری تسکین دهنده و آرامش بخش دارد. بفش حس ولخرجی و اشرافی بودن را منتقل می‌کند.

رنگ صورتی

رنگی مانند بنفش با این تفاوت که کمی جوان‌پسند تر است. معمولا عشق و شیرینی زندگی را نشان می‌دهد.

رنگ مشکی

مشکی نشان دهنده وقار، سنگینی، رسمیت و قدرت است. بهترین ترکیب برای بازخورد بالا استفاده از متن مشکی با پس زمینه سفید است.

رنگ سفید

سفید رنگ پاکی و پاکیزگی است. این رنگ حس بیداری و هوش اقتصادی را در بیننده شکوفا می‌کند و ازدیاد می‌بخشد.

رنگ قهوه‌ای

قهوه‌ای هم رنگ طبیعت و تعادل است. قهوه‌ای، رنگ چوب و سختی است. بهتر است از این رنگ و رنگ‌های نزدیک به آن در پس زمینه استفاده شود.

رنگ خاکستری

خاکستری رنگی خنثی می‌باشد نشان دهنده مفید بودن و بی طرفی است. بهتر است از این رنگ هم در پس زمینه استفاده شود برای تاثیرگذاری بیشتر و بهتر.

از آن‌جایی سرعت اینترنت در همه‌ی نقاط کشور یکسان نیست و کاربران سایت سریعا در سایت به دنبال هدف خود می‌گردند، بهتر است حجم بنر تبلیغاتی زیاد نباشد و بهترین گزینه کمتر از ۱۵۰ کیلوبایت است .

فرمت مناسب

برای ساختن بنر‌هایی با جذابیت بالا، باید حداقل چهار نرم افزار را مسلط باشید. این برنامه‌ها شامل :

 • Illustrator
 • Photoshop
 • Animate
 • Google Web Designer

تبلیغات به سبک فلش امروزه کاملا قدیمی و منسوخ شده‌اند و بهتر است که از آن‌ها استفاده نکنید. خروجی بنر طراحی شده در صورت ثابت بودن JPG و PNG باشد و در صورت متحرک بودن GIF باشد.

ابزار طراحی بنر تبلیغاتی ؟

ابزار طراحی بنر تبلیغاتی

در ادامه این توضیحات چندین ابزار برای طراحی راحت بنر‌های تبلیغاتی معرفی می‌کنیم.

این نرم افزار افزار با تکنیک Drag and Drop کار می‌کند و یکی از بهترین برنامه‌های ساخت بنر برای ویندوز است. با این برنامه می‌توانید بنر‌های متحرک و ثابت طراحی کنید و تمامی خروجی‌های دلخواه خود را دریافت کنید. به ساده ترین شکل ممکن می‌توانید با این نرم افزار کار کنید.

Eximious Soft Banner Maker

این برنامه تخصصی برای طراحی بنر‌های گرافیکی متحرک یا GIF ساخته شده است. اگر ساختن دکمه دعوت به عمل، هدر و ….. ذهن شما را درگیر کرده است، این برنامه بهترین گزینه برای شما است.

My Banner Maker

برای کسانی که به دنبال برنامه تحت وب برای ساخت بنر هستند، My Banner Maker پیشنهاد می‌شود. در این برنامه قسمت‌های اصلی که با آن بتوان یک بنر را با حداقل کیفیت داشت فراهم است. اگر خواهان ابزار ها‌ی حرفه‌ای برای ساخت بنر تبلیغاتی هستید، باید اکانت حرفه‌ای این سایت را تهیه کنید.

از معروف ترین برنامه‌های ساخت بنر در سراسر جهان بنر اسنک است. این برنامه بیشتر ابزار‌های ساخت را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. این برنامه از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند ولی برای اضافه کردن فونت باید نسخه پیشرفته را تهیه کنید.

قابلیت‌های زیاد و کاربردی این برنامه به شما این امکان را می‌دهد بهترین بنر ممکن خود را طراحی کنید. البته این برنامه‌ها اصولی و تخصصی روی ساخت بنر تمرکز دارند. ولی شما همواره با یادگیری ایلاستریتور و فتوشاپ می‌توانید خیلی بهتر از با کیفیت تر از این برنامه‌ها عمل کنید.

مزایا و معایب تبلیغات بنری ؟

مزایا و معایب تبلیغات بنری

مزایای تبلیغات بنری

تبلیغات بنری هم مانند دیگر سبک‌های تبلیغاتی دارای مزایا و معایبی هستند. این تبلیغات از لحاظ گرافیکی و انتزاعی جذابیت بالایی دارند چون تصویر نسبت به متن راحت تر به خاطر سپرده می‌شود. اگر از تبلیغات بنری استفاده شود، قدرت کسب و کار شما بالا می‌رود.

از تبلیغات بنری صرفا برای معرفی محصول استفاده نمی‌شود. گاها از این تبلیغات برای ماندگار شدن و حفظ رتبه و جایگاه هم می‌توان استفاده کرد و بسیاری از برند‌های معروف در سراسر دنیا را مشاهده می‌کنیم که از این روش برای خود استفاده می‌کنند.

بسیاری از مخاطبان نیز هستند که با دیدن تنها بنر تبلیغاتی شما و بدون کلیک روی آن با شما و محصولاتتان آشنا می‌شوند و در حالت شما تا حدودی به هدف خود رسیده‌اید. زمانی شما موفقیت کامل بدست می‌آورید که مخاطبان شما دقیقا به هدفی که شما میخواهید برسند.

از بهترین مزایایی که تبلیغات بنری دارد، داشتن ویژگی ارزیابی آن است. با استفاده از تبلیغات بنری شما قدر هستید که کاملا بازده آن را مورد بررسی قرار دهید مواردی از جمله : تعداد کلیک، ترافیک وب ، نرخ‌های تبدیل و ….

معایب تبلیغات بنری

با وجود مزایای تبلیغات بنری، این سبک از تبلیغات دارای معایبی نیز می‌باشد. این تبلیغات غالبا مفید واقع می‌شوند و بازده خوبی دارند. اما در برخی موارد ممکن است متناسب با بعضی از کسب و کارها نباشد. در ادامه معایب تبلیغات بنری را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

از آنجایی که بنری که شما برای تبلیغ در سایت ارائه می‌دهید ، تنها بنر تبلیغاتی آن سایت نیست و همانند شما چندین و چندین کسب و کار دیگر برای تبلیغ به سایت درخواست داده‌اند، شاید مخاطب شما سردرگم شود و اصلا به هیچ کدام از بنر‌ها واکنش نشان ندهد.

و معمولا به این صورت است که انتشاز دهندگان و صاحبان سایت‌هایی که تبلیغات بنری را به اشتراک می‌گذارند، اصول اولیه این کار را رعایت نمی‌کنند و مسلما نرخ کلیک بر روی سایت و همچنین تبلیغات پایین می‌آید و در نتیجه مزایایی را برای شما شامل نمی‌‌‎‏شود.

از موارد دیگر که امروزه در مرورگر‌ها استفاده می‌شود و برنامه‌هایی نیز در این زمینه طراحی شده‌اند، برنامه و افزونه‌های ضد تبلیغات هستند. احتمال خیلی زیاد از برنامه Google Chrome استفاده کرده‌اید.

ساده ترین روش ممکن برای از بین بردن تبلیغات در سایت‌ها اضافه کردن افزونه ( Extension ) AdBlock است. با دریافت و روشن کردن این افزونه، شما دیگر تبلیغاتی را مشاهده نمی‌کنید.

سایز تبلیغات بنری ؟

ابعاد و اندازه تبلیغات بنری رایج در زیر نوشته شده است . ابعاد به پیکسل هستند.

 1. مستطیل و عمودی : ۲۴۰ × ۴۰۰
 2. Mobile leaderboard :320 × ۵۰
 3. بنر : ۴۶۸ × ۶۰
 4. Leaderboard : 728 × ۹۰
 5. میدان : ۲۵۰ × ۲۵۰
 6. مربع کوچک : ۲۰۰ × ۲۰۰
 7. مستطیل بزرگ : ۳۳۶ × ۲۸۰
 8. مستطیل درونی : ۳۰۰ × ۲۵۰
 9. Skyscraper : 120 × ۶۰۰
 10. Wide skyscraper : 160 × ۶۰۰
 11. نیم‌صفحه : ۳۰۰ × ۶۰۰
 12. Large leaderboard : 90 × ۹۷۰
 13. Large mobile banner : 320 × ۱۰۰
 14. بیلبورد : ۲۵۰ × ۹۷۰
 15. پرتره : ۳۰۰ × ۱۰۵۰

باید این را بگوییم که در اکثر مواقع شما ابعاد دلخواه‌تان را نمی‌توانید طراحی کنید. چون این ابعادی که گفته شد بستگی به سایت مورد نظر و فضاهای خالی که در آن موجود است، دارد. این مورد عموما باید توسط مدیر وب‌سایت و یا شخصی که تبلیغات را می‌پذیرد دارد.

تبلیغات بنری دینامیک و استاتیک

در مجموع تبلیغات بنری دو دسته هستند

 • دینامیک
 • استاتیک

تبلیغات بنری استاتیک

به آن دسته از تبلیغات بنری گفته می‌شود که ابعاد و اندازه تبلیغات ثابت هستند و پس از انتخاب مکان برای انتشار تبلیغ، تغییر خاصی روی آن اعمال نمی‌شود.

برای داشتن یک الگوی مناسب می‌توانید از گوگل ادز استفاده کنید که چندین سایز مختلف را در خود جای داده است. از مزایایی که این مدل از تبلیغات بنری دارند، ثابت بودن آن است و این یعنی شما می‌توانید، ابعاد و اندازه تبلیغ را مطابق با بنر تبلیغاتی خود همگام سازی کنید.

همچنین تبلیغات استاتیک قابلیت داشتن کنترل بیشتر بر روی افراد را به شما می‌دهد. تنها موردی که به عنوان ایراد می‌توان از این سبک تبلیغاتی گرفت این است که در همه‌ی سیستم عامل‌ها و یا دستگاه‌ها به صورت یکسان می‌توان آن را مشاهده کرد و بهترین حالت برای دیدن این تبلیغات در تلفن‌ها همراه، حالت Desktop Site در مرورگر است که حالت نمایش Pc را نشان می‌دهد.

تبلیغات بنری دینامیک

این دسته از تبلیغات دقیقا برعکس تبلیغات بنری دینامیک طراحی می‌شوند . به این صورت که پلتفرم مورد نظر برای طراحی هدف قرار داده می‌شود ( به عنوان مثال تبلت، تلفن‌های همراه و …. ) و بنر مورد نظر ایجاد می‌شود.

به دلیل تعاملی بودن تبلیغات بنری دینامیک ، نرخ کلیک و ترافیک آن نیز بیشتر است . از معدود ایرادات این تبلیغات هم به طراحی آن برمی‌گردد که باید خلاقانه ساخته شود که اکثرا به آن توجه نمی‌کنند.

اصول طراحی بنر برای تبلیغات آنلاین

اصول طراحی بنر تبلیغاتی

قبل از طراحی بنر باید در وحله اول مخاطب شناسی را به خوبی انجام دهید. شما باید مخاطب هدف خود را مورد بررسی قرار دهید و سپس طبق مواردی که بدست آورده‌اید تبلیغات بنری خود را طراحی کنید تا به هدف مطلوب خود برسید.

همچنین باید این را مدنظر داشته باشید که مقصود از طراحی بنر تبلیغاتی فقط بالا بردن نرخ کلیک و ترافیک بوده و یا قصد فروش محصولاتتان را دارید و یا قصد به نمایش گذاشتن امکانات مجانی سایت خود را در سر دارید.

توسعه و بهود دادن تبلیغات بنری

اشتراک گذاری تبلیغات بنری در سایت‌ها، مانند نصب بیلبورد و بنر‌هایی است که در اتوبان‌ها و جاده‌ها مشاهده می‌کنیم. این به این معنا است که بعد از طراحی بنر مورد نظر خود، باید فضایی در سایتی که مدنظرتان است را خریداری کنید. خریداری کردن جایگاه برای بنر تبلیغاتی در سایت دو دسته است.

در دسته اول به صورت مزایده‌ای فروش انجام می‎‌شود و همه متقاضیان درخواست خود را می‌دهند و بالاترین قیمت خرید را انجام می‌دهد.

در دسته دوم قیمتی که مشخص می‌شود، بر اساس کلیک و بازدید که روی آن بنر شده‌ است مشخص می‌شود. از آنجایی که ارتباط گیری با صاحبان وبسایت کار مشکل و پیجیده‌ای است و زمان زیادی را از مخاطب می‌گیرد، فضاهایی برای خرید و فروش تبلیغات بنری مانند Aol ، iab ، Google Ads و … ایجاد شده‌اند.

جمع بندی و نتیجه گیری

در نهایت تبلیغات بنری جزء دسته تبلیغات آنلاین به حساب می‌آید و طراحی این بنر‌ها به صورت گرافیکی است. همانطور که از نام این سبک تبلیغاتی پیدا است، تصاویر به صورت بنر در سایت‌های مورد نظر قرار میگیرد و با کلیک روی آن‌ها، به سایت اصلی که تبلیغات کرده است منتقل می‌شوید.

خروجی این بنر‌ها به صورت مختلف مانند گیف، عکس و …. می‌باشد. انواع تبلیغات بنری شامل Interstitials ، Overlays و Rich media ads هستند . تبلیغات بنری با رعایت سادگی ، استفاده از گیف ، طراحی کادر، استفاده از رنگ‌های متناسب با مخاطب و ….. جذاب و کاربردی می‌شوند.

ابزار‌های پایه طراحی و ایجاد بنر Photoshop و Illustrator هستند. اما با این اوصاف نرم افزار ‌های آنلاین و آفلاینی نیز وجود دارند که تخصصی این کار را انجام می‌دهند که شامل : Banner snack ، My Banner Maker ، Banner Design Studio و Eximious Soft Banner Maker هستند.

از جمله مزایایی که این دسته از تبلیغات دارند قابلیت داشتن ارزیابی مخاطبین و نرخ بازدید و ترافیک سایت می‌باشد. همچنین تبلیغات بنری قدرت کسب و کار و یک برند را افزایش می‌دهد.

از مواردی که به عنوان معایب می‌توان از تبلیغات بنری یاد کرد، نداشتن تعامل زیاد با مخاطب بوده چون در بسیاری از سایت‌ها تبلیغات بنری فراوانی را مشاهده می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا