فیلم آموزش سئو

استراتژی ساخت بک لینک + ۴ روش ساخت بک لینک

 

قطعاً تا به اینجای کار شما میدانید بک لینک چیست و چه کاربردی دارد و همین‌طور در مقالات قبل فهمیدید بک لینک جزو پارامترهای سئو خارجی به شمار می‌آید.

اما ساخت بک لینک به همان سادگی که وارد چندین سایت شوید و با کلمه کلیدی اصلی به سایت خود لینک دهید و در موتور جستجو گوگل افزایش رتبه عالی داشته باشید.

اصلاً چنین نیست و دیگر چنین چیزی امکان پذیر نیست شاید در قدیم این عملیات منجر به افزایش رتبه می‌شد اما الآن دیگر موتور جستجو گوگل پیشرفته‌تر از قبل شده است و به راحتی فرایند اینکه شما دارید خودتان برای خودتان لینک سازی می‌کند را می‌فهمد و شما را جریمه می‌کند!

در حقیقت مفهوم سئو خارجی از دید گوگل یعنی فقط تبلیغات یا اینکه سایت‌های دیگر خودشان به شما لینک دهند اما خوب برای شروع کار قطعاً هیچ سایتی به وب سایت ما لینک نخواهد داد و ما باید کمی به فرایند سرعت بدیم پس خودمان دست به کار می‌شویم و طوری لینک سازی می‌کنیم که گوگل نفهمد و این نوع لینک سازی خاکستری نامیده می‌شود.

اگر گوگل متوجه این موضوع شود خودتان دارید به صورت دستی برای خودتان بک لینک ایجاد می‌کنید دیگر فرایند بهینه سازی کلاه خاکستری نام ندارد بلکه به کلاه سیاه تغییر جهت می‌دهد.

پس خیلی باید دقت کنید و موارد گفته شده را حتماً رعایت کنید.

 ۱- ساختن لینک به صورت exact match را فراموش کنید‌

برای مثال مقاله سایت شما با یادگیری سئو بهینه شده است و در خارج سایت شروع میکنید با آنکرتکست یادگیری سئو به مقاله خود لینک دهید این موضوع به راحتی برای گوگل قابل تشخیص و شناسایی است پس این مورد را فراموش کنید و بسیار کم این تکنیک را انجام دهید.

اما برای مثال شما میتوانید به صورت naked لینک سازی کنید یعنی فقط آدرس آن صفحه را لینک کنید به همین راحتی به این شکل : https://mahdiaraqi.com/seo-articles

 

۲- لینک سازی به صورت نامنظم و کثیف

قرار نیست الگوریتم های موتور جستجو تشخیص دهند که فرایند لینک سازی توسط خود ما انجام شده است پس ترجیحا کثیف و به صورت نامنظم کار کنید هر گز برای خود تقویم لینک سازی تعریف نکنید که امروز دوشنبه باید ۱۰ بک لینک پروفایلی و فردا سشنبه باید ۱۵ بک لینک انجمنی برای سایت ایجاد کنم.

پس از مدتی این روند برای موتور جستجو قابل حدس است پس دست بکشید از ایجاد تقویم.

 

۳ – از تمامی نوع بک لینک ها استفاده کنید

شاید ساخت بک لینک پروفایلی برایتان آسان باشد و قطعا هم است موضوع درست است اما به نظر شما بعد از یک مدت بیاید و به تاریخچه سایت خود نگاه کنید و ببینید فقط از سایت های پروفایلی بک لینک دریافت کرده اید این به نظر شما قابل تشخیص نیست که لینک سازی به صورت دستی ایجاد شده است؟

پس بهتر است از تمام نوع بک لینک ها استفاده کنید از جمله : پست مهمان ، انجمن ها ، پروفایلی ، شبکه های اجتماعی ، سایت های اشتراک ویدئو ، سایت های اشتراک مقاله ، سایت های اشتراک عکس و…

 

۴- برای افزایش رتبه غیر طبیعی نباشید

شما می‌خواهید به یک سایتی که نمی‌شناسید و نمیدانید تا که قرار هست آنها فعال باشید و فعالیت کنند لینک دهید آیا به آن ها لینک فالو می‌دهید؟

پس چطور در پشت وب سایت خود ۹۸ درصد لینک ها به صورت فالو داده شده است؟ این موضوع قابل شک است و ممکن است الان رتبه مطلوبی را در موتور جستجو داشته باشید آیا میتوانید تضمین کنید که در آینده پس از آپدیت های گوگل هم به همین صورت باقی خواهید ماند؟

اما راه حل چیه ؟ شما میتوانید به همین صورت بک لینک های نوفالو برای خود ایجاد کنید چه مشکلی دارد؟ ک لینک نوفالو هم به چشم دیده شده است و تاثیر در افزایش رتبه سایت داشته است پس خود را درگیر این موضوع نکنید که لینک های نوفالو بی ارزش هستند. حتما تعادل را برقرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

امتیاز post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا