استراتژی بازاریابی

بازاریابی B2C یا بازاریابی مصرفی چیست؟

کلمات اختصاری زیادی در دنیای کارآفرینی وجود دارد. B2C یا تجارت به مصرف‌کننده (Business to consumer) یکی از رایج‌ترین‌هاست؛ اما بازاریابی B2C چیست و چگونه می‌تواند به شما در فروش بیشتر کمک کند؟ این سؤالی است که قرار است به آن پاسخ بدهیم. اگر نحوه عملکرد بازاریابی B2C را کاملاً درک نکنید، ممکن است سهم بازار شایسته کسب‌ و کار خود را کسب نکنید.

بااین‌حال، ما می‌دانیم که تعاریف همیشه اطلاعات کافی برای کارآفرینان فراهم نمی‌کنند. به همین دلیل ما ۹ مثال از استراتژی‌ها را برای الهام بخشیدن به شما برای تبدیل شدن به یک بازاریاب بهتر در B2C جمع‌آوری کرده‌ایم.

در پایان این راهنما، شما درک کاملی از بازاریابی B2C و همچنین استراتژی‌هایی که می‌توانید امروز اجرا کنید خواهید داشت. صرف‌نظر از جایگاه خود، اگر محصولات خود را به مصرف‌کنندگان منفرد بفروشید، می‌توانید از این روش‌ها بهره‌مند شوید.

بازاریابی B2C چیست؟

بازاریابی B2C چیست

بازاریابی B2C نوعی بازاریابی است که به ارتباط تجاری مؤثر و ترغیب‌کننده با مصرف‌کنندگان کمک می‌کند. شما در این شیوه محصولات خود را مستقیماً به سمت مصرف‌کنندگان شخصی بازاریابی می‌کنید.

یک نمونه از بازاریابی B2C تبلیغات تلویزیونی برای محصولات مصرفی است. شما یک اسنک مخصوصاً خوش‌طعم را در یک تبلیغ تجاری مشاهده می‌کنید و تصمیم دارید دفعه دیگر که به سوپرمارکت مراجعه می‌کنید، آن را امتحان کنید.

بااین‌حال، در مورد بازاریابی B2C، محصولات فیزیکی تنها کالاهای بالقوه نیستند. همچنین می‌توانید محصولات آموزشی را از دوره‌های آنلاین گرفته تا سایت‌های عضویت پولی را به بازار عرضه کنید.

مطمئناً، مشتریان شما کالای شما را از یک قفسه در مرکز خرید محلی انتخاب نخواهند کرد. بااین‌حال، نحوه برقراری ارتباط با آن‌ها تفاوت چندانی با صاحب فروشگاه سنتی ندارد.

تفاوت اصلی این است که ارتباطات شما در درجه اول به‌صورت آنلاین انجام خواهد شد. بعلاوه، شما باید به مشتری احتمالی خود به‌طور دقیق در مورد چگونگی بهبود زندگی وی بیاموزید.

“هدف شما ایجاد روابط با مشتریان احتمالی شما است تا آن‌ها از خرید از شما احساس راحتی کنند”.
بازاریابی خوب B2C می‌تواند در جذب مشتری تسریع و بهبود یابد، اما برای حفظ مشتری نیز ضروری است. هرچه بازاریابی شما بهتر شود، محصولات دیجیتالی بیشتری خواهید فروخت.

البته، این فقط نوک کوه یخ مجازی است. شما همچنین باید بدانید که چگونه تاکتیک‌های بازاریابی B2C را به نفع تجارت خود پیاده کنید.

علاوه بر این، اگر روانشناسی اصول بازاریابی و روش‌های تأثیرگذاری بر بازار هدف خود را درک کنید، به شما کمک می‌کند؛ مانند هر صاحب مشاغل دیگر، شما باید مواد بازاریابی ایجاد کنید که موردتوجه افرادی قرار گیرد که به‌احتمال‌زیاد آنچه شما می‌فروشید خریداری می‌کنند.

استراتژی‌های بازاریابی B2C

استراتژی‌های بازاریابی B2C
استراتژی‌های بازاریابی B2C

استراتژی‌های بازاریابی B2C به شما کمک می‌کند تا برای فروش آماده شوید، پاسخ‌ها را پیش‌بینی کنید و پیشرفت را پیگیری کنید. هر سه این عوامل می‌توانند کمپین‌های بازاریابی شما را موفقیت‌آمیزتر کنند.

مطمئناً، شما نمی‌خواهید بدون درک کامل نحوه کار کردن، وارد هیچ استراتژی بازاریابی شوید. بازاریابی بد می‌تواند تأثیر منفی بر تجارت و شهرت آن برای سال‌های آینده داشته باشد.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا آنجا که ممکن است کانال‌ها و استراتژی‌های بازاریابی B2C را بررسی کنید. با نحوه کار آن‌ها و آنچه باید انجام دهند آشنا شوید. از معیارهای خود برای پیگیری پیشرفت خود و انجام تنظیمات در صورت لزوم استفاده کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که برخی از استراتژی‌های بازاریابی برای یک کسب‌ و کار بهتر ازآنچه برای تجارت دیگر کار می‌کند، کار می‌کنند. صرف این‌که یک کارآفرین دیگر با یک استراتژی خاص موفقیت زیادی کسب کرده است، به این معنی نیست که برای شما مفید خواهد بود.

همیشه همه‌چیز را آزمایش کنید. این تنها راه شناختن استراتژی‌های بازاریابی B2C است که در بین مخاطبان شما پاسخ مثبت می‌دهد.
بیایید ۹ مورد از مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی B2C را بررسی کنیم. علاوه بر توضیح هر یک، ما یک مثال تجارت دانش را نیز ارائه خواهیم کرد.

۱. با مشتریان احتمالی در سطح انسانی ارتباط برقرار کنید

بیایید با بازاریابی محتوا شروع کنیم. اگر شما در ایجاد روابط با مشتری احتمالی خود متمرکز هستید، باید با آن‌ها مثل یک انسان رفتار کنید – نه مانند خودپردازهای بالقوه‌ای که برای محصولات شما پول نقد می‌دهند.

خواه در حال نوشتن مقالات وبلاگ باشید و یا در رسانه‌های اجتماعی پست می‌گذارید، محتوایی درست کنید که برای نام تجاری شما معتبر باشد. در سطح انسانی با افراد ارتباط برقرار کنید.

ایده در اینجا این است که خود و تجارت خود را به‌عنوان یک‌راه حل برای هر دردی که مشتریان شما شخصاً تجربه می‌کنند، ارائه دهید.
مثال
بگذارید بگوییم شما دوره‌های آنلاین ایجاد می‌کنید تا به افراد در کاهش وزن کمک کند. شاید شما در اوایل زندگی خود با وزن زیاد خود دست‌وپنجه نرم کرده‌اید، بنابراین می‌دانید که رژیم گرفتن و گرسنگی و ورزش یعنی چه!

از این تجربیات برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده کنید. عکس (قبل و بعد) ارسال کنید، در مورد استراتژی‌های کاهش وزن که شکست‌خورده صحبت کنید و کمپین‌های شخصی خود را به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید در مورداحساس خود صحبت کنید که اکنون در مبارزه‌های کاهش وزن خود پیروز شده‌اید و بر مشکل قبلی خود پیروز شده‌اید.

مردم به داستان‌هایی ازاین‌دست اعتماد می‌کنند. پیامی که ارسال می‌کنید ساده است: “من راهی برای غلبه بر این مشکل پیدا کردم. بگذارید به شما کمک کنم تا همین کار را انجام دهید. ”

۲. میزبان مسابقات خلاق و جذاب باشید

همه یک مسابقه را دوست دارند. ایده برنده شدن در چیزی رایگان تقریباً جذاب است و قابل‌انکار نیست – به‌خصوص اگر برای ورود، به زمان یا تلاش زیاد نیازی نباشد.

می‌توانید مسابقه‌ای را در وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی یا هرجای دیگر که مناسب به نظر برسد، برگزار کنید. بسیاری از کارآفرینان از وبینارها برای برگزاری مسابقات استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب، حضور در وبینار خود را افزایش داده و از طریق مسابقه هم‌زمان به معرض نمایش می‌گذارید.

نکته مهم این است که اطمینان حاصل کنید که در هر پلتفرمی که انتخاب می‌کنید از قوانین پیروی می‌کنید. همچنین بخشیدن چیزی که مخاطب هدف شما آن را با ارزش ارزیابی کند، ضروری است.

ممکن است وسوسه شوید که چیزی گران‌قیمت را که مربوط به تجارت شما نیست، به مخاطب بدهید. مطمئناً، بسیاری از مردم یک تلویزیون صفحه تخت جدید را دوست دارند، اما اگر محصولات و یا خدمات شما هیچ ارتباطی با تلویزیون نداشته باشد، این مسابقه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. هدایایی را انتخاب کنید که مربوط به کاری باشد که انجام می‌دهید.

مثال
شاید شما دوره‌های آنلاین و سایر محصولات دیجیتال را در سخنرانی عمومی ایجاد کنید. شما یک دوره کوتاه و دو دوره کامل ایجاد کرده‌اید، بنابراین تصمیم می‌گیرید در دوره‌ای به دوره کوتاه خود دسترسی پیدا کنند.

اجازه دهید تا آنجا که ممکن است بیشتر افراد از مسابقه دوره‌های کوتاه شما مطلع شوند. توضیح دهید که این دوره شامل چه مواردی است و چند نفر می‌توانند برنده شوند. سپس، به شرکت‌کنندگان بالقوه اطلاع دهید که چگونه می‌توانند وارد مسابقه شوند.

شما در سخنرانی در جمع متخصص هستید، درست است؟ بنابراین شاید بتوانید از افراد بخواهید که در هنگام صحبت‌های عمومی عکس‌های خود را ارسال کنند، یا شاید بتوانید از آن‌ها بخواهید سخنرانی‌های ۱۵ ثانیه‌ای را ضبط کنند. قانون هر چه باشد، پایبند آن‌ها باشید و یک برنده را منصفانه انتخاب کنید. اگر نمی‌خواهید مسابقه‌ای انجام دهید، در عوض میزبانی کنید.

۳. با هر خرید یک پیشنهاد رایگان اضافه کنید

همچنین یک پیشنهاد رایگان با هر خرید که به‌عنوان هدیه همراه با خرید شناخته می‌شود، حتی به کالایی که شما می‌فروشید ارزش بیشتری می‌بخشد. به‌عبارت‌دیگر، این به مردم اجازه می‌دهد بدانند که چیزی اضافی دریافت می‌کنند بدون اینکه مجبور شوند از پول بیشتری جدا شوند.

این‌یک برد برای همه افراد درگیر است. شما برای محصول خود پول می‌گیرید و مشتری درازای آن پاداش می‌گیرد.
پیشنهاد رایگان می‌تواند هر چیزی باشد که بخواهید. شاید این‌یک دوره کوتاه باشد که مربوط به دوره اصلی شما باشد. یا شاید این‌یک کتاب الکترونیکی یا کتاب کار باشد که به مشتریان شما کمک می‌کند تا از دوره آنلاین شما استفاده بهتر کنند.

نکته مهم این است که مطمئن شوید پیشنهاد شما از ارزش واقعی برخوردار است. اگر نمی‌خواهید چیزی را به‌عنوان پاداش ایجاد کنید، می‌توانید یکی دیگر از محصولات خود را تخفیف دهید. به‌عنوان‌مثال، هرکسی که دوره ابتدایی آنلاین شما را خریداری کند، دوره کوتاه شما را به صورت رایگان دریافت می‌کند.

۴. اولویت جستجوگر را برای سئو جستجو کنید

بسیاری از کارآفرینان هنگام بهینه‌سازی محتوای خود برای سئو، موفق به در نظر گرفتن هدف جستجو نمی‌شوند. ما فرض می‌کنیم که به‌طور مثال همه جستجوهای Google یکسان هستند.

آن‌ها نیستند
قصد جستجوگر به دلیل جستجوی Google اشاره دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید چیزی بخورید، می‌توانید “رستوران‌های نزدیک من ” را جستجو کنید. اگر به آشپزی علاقه دارید، می‌توانید “دستورالعمل‌های پخت غذا برای مبتدیان ” را جستجو کنید.

نوع جستجو هدف آن را نشان می‌دهد. برخی از مصرف‌کنندگان فقط در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند، برخی دیگر در حال مقایسه گزینه‌های خود هستند و هنوز تعداد بیشتری از آن‌ها آماده خرید هستند.

در حالت ایده آل، در هر مرحله برای افراد محتوا ایجاد خواهید کرد. به‌این‌ترتیب، آن‌ها می‌دانند که شما برای همه آن‌ها پاسخ دارید.
مثال
بگذارید مثلاً بگوییم که شما علاقه‌مند به بهتر شدن فرم هستید. شما ممکن است با تحقیق در مورد انواع فعالیت‌های بدنی شروع کنید:

 1. تأثیر زیاد
 2. تأثیر کم
 3. در حال دویدن
 4. دوچرخه‌سواری
 5. یوگا / پیلاتس
 6. آموزش وزنه

در این مرحله در مرحله جمع‌آوری اطلاعات هستید. شما نمی‌دانید که چگونه می‌خواهید شکل بهتری پیدا کنید زیرا هنوز از گزینه‌های موجود مطلع نشده‌اید.

با تهیه مقالات و نمودارهای مقایسه‌ای می‌توانید در این مرحله مصرف‌کنندگان را هدف قرار دهید. به مردم کمک کنید گزینه‌های خود را درک کنند تا بتوانند با اطمینان تصمیم بگیرند.

شاید آن‌ها به دنبال یک محصول در مورد دویدن باشند. برای این مخاطبان، شما ممکن است محتوا درباره مزایای دویدن آهسته، حالت آهسته دویدن، راهنماهای روزانه و موارد دیگر ایجاد کنید. شما در حال نشان دادن تخصص خود و ارائه محصول خود به‌عنوان راهی برای فرورفتن بیشتر در موضوع هستید.

وقتی مخاطب خود را باهدف جستجو تقسیم می‌کنید، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که به‌طور سفارشی برای هر بخش طراحی‌شده باشد. شما از چگونگی عملکرد این تاکتیک متعجب خواهید شد، به‌خصوص اگر در شناختن شخصیت خریدار خود راحت باشید.

۵. برنامه‌های هدف‌گیری مجدد را اجرا کنید

هدف‌گذاری مجدد به نظر یک مفهوم دشوار است، اما درواقع بسیار ساده است. همه‌چیز درمورد ارتباط مجدد با مشتریانی است که درگذشته با تجارت شما ارتباط داشته‌اند. این به‌ویژه برای بازاریابی B2C مرتبط است.

به‌عنوان نوعی تبلیغات پولی، هدف‌گذاری مجدد می‌تواند بودجه شما را کاهش دهد. بااین‌حال، اگر به‌درستی از آن استفاده کنید، ROI می‌تواند هزینه آن را به‌صرفه کند.

هنگامی‌که یک مشتری با کسب‌وکار شما ارتباط برقرار می‌کند، توالی ایجاد می‌شود. به‌عنوان‌مثال دفعه دیگر که مشتری از فیس بوک بازدید می‌کند، تبلیغی برای تجارت شما مشاهده می‌کند.

ممکن است مشتری فوراً روی آگهی کلیک نکند یا از شما خرید نکند. بااین‌حال، دیدن تبلیغات باعث تقویت تصویر برند شما می‌شود و به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا در آینده شرکت شما را به خاطر بسپارد.
مثال
شاید شما دوره‌های آنلاین مربوط به طراحی وب را تدریس کنید. شما به طراحان مشتاق کمک می‌کنید تا در کار خود بهتر شوند و شغل پردرآمد پیدا کنند.

شما می‌توانید برای مشتریان بالقوه‌ای که به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند بازاریابی مجدد انجام دهند تا یکی از پست‌های وبلاگ شما را بخوانند یا یک صفحه فرود را بررسی کنند. اگر Facebook Ads را تنظیم کرده‌اید، می‌توانید از Facebook Pixel برای هدف‌گیری مجدد آن مشتریان استفاده کنید.

۶. برنامه‌های عضویت ایجاد کنید

برنامه عضویت را نوعی گیمیفیکیشن بدانید. مصرف‌کنندگان را ترغیب می‌کند تا با تجارت شما تعامل داشته باشند تا بتوانند سطح عضویت خود را افزایش دهند.

یک برنامه عضویت که یک برنامه وفاداری نیز نامیده می‌شود، رقابت و پاداش را در خود جای داده است. با افزایش سطح عضویت در مصرف‌کنندگان، آن‌ها به جوایز بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند که این امر ارتباط آن‌ها با تجارت شما را افزایش می‌دهد.

مثال

می‌توانید سه سطح عضویت برای تجارت خود ایجاد کنید:

 1. برنز: مشتریان در سطح برنز هر سه ماه یک‌بار تخفیف رایگان برای محصولات شما دریافت می‌کنند.
 2. نقره: کسانی که به سطح نقره می‌رسند علاوه بر تخفیف‌ها، سالی دو بار یک کالای ارزشمند ویژه دریافت می‌کنند.
 3. طلا: در سطح بالا، هرساله مصرف‌کنندگان جوایز برنز و نقره و همچنین یک مشاوره تلفنی ۱۵ دقیقه‌ای رایگان دریافت می‌کنند.

بدیهی است که می‌توانید سطوح را هرچه می‌خواهید نام ببرید و جوایز را انتخاب کنید. شما همچنین تصمیم می‌گیرید که مشتریان چگونه سطوح را بالا ببرند.

۷. از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

بسیاری از مارک ها با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به موفقیت شگفت‌انگیزی دست‌یافته‌اند. برخی از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند، درحالی‌که دیگران رویکرد ارگانیک را دنبال می‌کنند.

مثال
بگذارید بگوییم شما به تازگی یک حساب Instagram باز کرده‌اید. شما می‌خواهید افرادی را که ممکن است به دوره‌های آنلاین شما علاقه‌مند شوند جذب کنید، اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید.
استراتژی شما ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

 1. روزانه ۱۰ نفر را دنبال کنید که به صنعت یا حوزه شما علاقه‌مند هستند.
 2. یک هشتگ مارک‌دار ایجاد کنید که در همه پست‌های خود استفاده می‌کنید.
 3. هر روز از هشتگ های جدیدی استفاده کنید که با موضوع یا جایگاه شما مطابقت داشته باشد.
 4. مسابقات میزبان مختص اینستاگرام.
 5. محتوای الهام بخش یا آموزشی را به اشتراک بگذارید که باعث می‌شود پیروان شما احساس کنند عضوی از یک انجمن هستند.
 6. این یک استراتژی محکم است. به‌علاوه، می‌توانید آن را برای سیستم‌عامل‌های دیگر، از فیس بوک گرفته تا توییتر، کپی کنید.

۸. روابط میکرو تأثیرگذار ایجاد کنید

شاید با شنیدن کلمه اینفلوئنسر انواع بازیگران و سلبریتی های میلیونی برای شما متصور شود. ولی هستند تاثیرگذرانی که می‌توان با هزینه کمتری از آن‌ها برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده کنید.

تأثیرگذارهای کوچک شخصیت‌های رسانه‌های اجتماعی در یک طیف کاملاً مشخص هستند. آن‌ها معمولاً دنبال کننده‌هایی کوچک اما وفادار و فداکارانه دارند که بر اساس گفته‌های تأثیرگذاران تصمیم به خرید می‌گیرند. و فرصت شما برای بازاریابی B2C وجود دارد.

مشارکت با تأثیرگذاران خرد می‌تواند برای کسب‌وکار شما مفید باشد. برای مثال می‌توانید نسخه‌های رایگان دوره‌های آنلاین ویا محصولات خود را برای آن‌ها بفرستید تا علاقه‌مند شوند.

برخی از تأثیرگذاران میکرو ممکن است پول دریافت کنند، اما بسیاری از آن‌ها این کار را نمی‌کنند. اگر کار خود را با ایجاد روابط آغاز کنید، پول کمتری هزینه خواهید کرد.

۹. در بازاریابی موبایل سرمایه‌گذاری کنید

جهان در یک مسیر موبایل حرکت می‌کند. بسیاری از افراد دیگر مالک رایانه لپ‌تاپ یا دسک تاپ نیستند. آن‌ها همه محاسبات خود را از طریق تبلت، تلفن و حتی ساعت (هوشمند) انجام می‌دهند. به همین دلیل است که برای بازاریابان B2C اتخاذ یک استراتژی موبایل بسیار مهم است.

دریابید که چگونه محتوای شما در دستگاه‌های تلفن همراه بیشترین توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. این کار با یک وب‌سایت ریسپانسیو شروع می‌شود.

علاوه بر این، باید پست‌های شما در تلفن همراه، از وبلاگ خود گرفته تا رسانه‌های اجتماعی، عالی به نظر برسند. تصاویر خود را کم‌حجم کنید، از فونت‌های قابل‌خواندن استفاده کنید و از طریق تلفن همراه، خود را در دسترس قرار دهید.

مزایای تجارت الکترونیک B2C

مزایای تجارت الکترونیک
مزایای تجارت الکترونیک

دسترسی جهانی

شماره یک مزیت تجارت الکترونیکی B2C، گستره جهانی  است. حتی مشاغل کوچک که در خارج از خانه کار می‌کنند می‌توانند به مشتریانی که در آن‌طرف دنیا هستند بفروشند. این در دسترس بودن برای فروش به هرکسی در هرجایی اطمینان می‌دهد که موفقیت اجتناب‌ناپذیر است.

اطلاعات بیشتر به مشتریان

وقتی کسب‌وکار خود را به‌صورت آنلاین جابجا می‌کنید، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود و راه‌های بیشتری برای هدف قرار دادن مستقیم آن‌ها باز کنید.

با استفاده از ابزارهای تجزیه‌وتحلیل مانند Google Analytics می‌توانید اطلاعات در مورد مصرف‌کنندگان خود و همچنین اطلاعات روان‌شناختی مانند علایق و ارزش‌های مصرف‌کننده را کشف کنید.

این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا از مصرف‌کنندگان خود شخصیتی ایجاد کنید که نحوه گفتگو با آن‌ها را از طریق وب‌سایت و هرگونه مطالب بازاریابی به شما اطلاع دهد.

بازاریابی قابل‌پیگیری

ردیابی روش‌های سنتی بازاریابی همیشه دشوار بوده است، اما از طریق تجارت الکترونیکی، پیاده‌سازی و ردیابی بازاریابی آنلاین می‌تواند آسان باشد.

مدل‌های اسنادی به دنبال نشان دادن اهمیت کانال‌های مختلف بازاریابی در دستیابی به موفقیت در تجارت آنلاین هستند. گزارش‌ها از طریق Google Analytics نشان می‌دهد که چگونه مشتری برای اولین بار به وب‌سایت شما آمده است، تعداد بازدیدهایی که برای تبدیل آن‌ها انجام شده است و صفحه‌ای که مشتری در آن تبدیل کرده است.

با استفاده از این اطلاعات می‌توانید یک وب‌سایت قوی‌تر بسازید که نسبت به رقبای خود بهتر تبدیل شود.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

بازاریابان B2C بازاریابان B2C نه‌تنها بر ارزش و سود محصولات یا خدمات خود تمرکز می‌کنند بلکه سعی می‌کنند ارتباط عاطفی با مصرف‌کننده برقرار کنند.

بااین‌حال، در عصر دیجیتال، اینترنت به میدان نبرد و همچنین به‌عنوان زنده‌ترین کانال تبدیل شده است که مارک‌های B2C از طریق آن به دنبال بینش بازار قابل‌استفاده هستند تا محصولات و خدمات خود را به‌طور مؤثر تبلیغ کنند.

برخلاف بازاریابی B2B (مشاغل)، مصرف‌کنندگان نهایی اغلب به دنبال محصولات و خدماتی هستند که راه‌حل‌های فوری برای مشکلات و نقاط درد آن‌ها ارائه دهد. آن‌ها تحقیقات گسترده‌ای در مورد محصولات انجام نمی‌دهند و تمایل دارند که مریدها را طی چند ساعت از آگاهی از محصول یا نهایتاً چند روز انجام دهند.

بااین‌حال، برای کمپین‌های بازاریابی موفق، شرکت‌های B2C باید با روند بازار آشنا باشند و از عادت‌ها، نیازها و ترجیحات خرید مخاطبان خود مطلع شوند.

تبلیغات بازاریابی B2C امروز باید هوشمند، مبتنی بر داده، دارای فناوری سنگین باشد، دسترسی به آن برای مشتریان آسان باشد و بر تأمین نیازهای دقیق مصرف‌کننده متمرکز باشد.

امتیاز post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا