آموزش دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اپلیکیشن‌ یا App Marketing چیست؟

بازاریابی برنامه موبایل یا اپ مارکتینگ فرآیند ایجاد کمپین‌های بازاریابی برای دسترسی به کاربران شما در هر مرحله از قیف بازاریابی است. روش‌های کلیدی بازاریابی برنامه تلفن همراه را برای هر مرحله از تعامل کاربر با برنامه خود بیاموزید. چراکه می‌تواند در هر مرحله از سفر خریدار با به درستی او را راهنمایی کند. در این مقاله از بلاگ مهدی عراقی با شما همراه هستیم تا در مورد اپ مارکتینگ بیشتر بدانید.

اپلیکیشن مارکتینگ چیست؟

اپلیکیشن مارکتینگ چیست

بازاریابی برنامه تلفن همراه فرآیند تبلیغ برنامه شما برای کاربران بالقوه است. یک استراتژی بازاریابی برنامه قبل از انتشار برنامه خود به خوبی شروع می‌شود و پس از انتشار آن ادامه می‌یابد. این فرآیند درنهایت به افراد کمک می‌کند تا برنامه شما را پیدا کنند و سپس آن را بارگیری کنند.

استراتژی‌های بازاریابی تلفن همراه زیادی وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. بهترین مورد برای شما به مهارت، مخاطب و بودجه شما بستگی دارد. فقط از لیست زیر استراتژی‌هایی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید مؤثر خواهد بود.

انواع استراتژی بازاریابی اپلیکیشن برای قبل، حین و بعد از راه‌اندازی

انواع استراتژی اپ مارکتینگ

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی برنامه تلفن همراه است. این به شما کمک می‌کند مخاطب ایجاد کنید و سپس محصول خود را به این گروه معرفی کنید. برآوردها حاکی از آن است که ۵۳ درصد مشاغل، پول یا زمان خود را صرف تولید محتوا می‌کنند.

ایجاد محتوا مزایای متعددی دارد. شما می‌توانید در صنعت خود اعتبار ایجاد کنید، قابلیت مشاهده در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی را بهبود ببخشید و به مشتریان بالقوه کمک کنید تا شما را در موتور جستجو پیدا کنند.

استراتژی محتوایی که برای بازاریابی برنامه تلفن همراه استفاده می‌کنید بستگی به سیستم‌عامل‌های موجود کسب‌ و کار شما دارد. اگر در حال حاضر سایتی با رتبه‌بندی مناسب و مدت‌زمانی برای سرمایه‌گذاری دارید، ارزش یک پیروی از یک استراتژی اختصاصی SEO را دارد.

متناوباً، اگر حضوری پررنگ در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید، می‌توانید محتوای بهینه‌شده برای این سیستم‌عامل‌ها ایجاد کنید.
اگر از ابتدا شروع می‌کنید و هیچ دنبال کننده‌ای ندارید، می‌توانید مخلوطی از محتوا ایجاد کنید تا ببینید کدام‌یک مؤثرترین است.

هنگام تولید محتوا، از کیفیت بالا و ارزش آن اطمینان حاصل کنید. حتی پست‌های تبلیغاتی باید کالای شما را به شکلی بازاریابی کنند که بر مزایای مشتری متمرکز باشد.
برنامه صرفه‌جویی در هزینه Acorns مثال خوبی است. این وب‌سایت دارای تعداد زیادی محتوا است که به کاربران روش‌های مختلف پس‌انداز و سرمایه‌گذاری را می‌آموزند.

بهینه‌سازی موتور جستجو

اجرای استراتژی SEO به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت شما در Google هنگام نمایش کلمات کلیدی مرتبط در Google نشان داده شود.
اگر اصطلاحات مناسب را برای هدف‌گیری انتخاب کنید، این یک استراتژی بازاریابی برنامه تلفن همراه است. شما به مواردی نیاز دارید که مربوط به برنامه شما باشد، اما خیلی رقابتی نباشد.

به‌عنوان‌مثال، اگر برنامه تلفن همراه شما ابزاری تمرینی برای زنان است، می‌توانید مقالاتی درباره بهترین تمرین عضله دوسر بدن برای رنان» بنویسید.
با انتخاب کلمات کلیدی بسیار خاص، شانس رتبه‌بندی در Google بیشتر از انتخاب کلمات کلیدی “بهترین تمرینات عضله دو سر” است.

نوشتن مقاله برای سایت‌های دیگر

ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا استراتژی سئو نتیجه دهد. یک راه سریع‌تر برای قرار دادن محصول خود در مقابل کاربران بالقوه این است که برنامه تلفن همراه خود را در وب‌سایت‌هایی که از قبل مخاطب دارند ، به نمایش بگذارید.

در اینجا دو روش برای انجام این کار وجود دارد:

 1. پست مهمان: نوشتن پست برای وب‌سایت‌های دیگر روش خوبی برای قرار دادن برنامه خود در مقابل مخاطبان وب‌سایت موجود است. با پیوند دادن به وب‌سایت خود، قدرت آن را نیز بهبود خواهید بخشید که می‌تواند به SEO کمک کند.
 2. ارسال در فروم ها: اگر وب سایتی برای خود ندارید، فروم ها مکان خوبی برای نوشتن است. استفاده از آن رایگان است و این پلتفرم پست‌ها را به کاربران نشان می‌دهد. برای افزایش دسترسی به دنبال انتشارات متوسط مرتبط باشید. پست‌های متوسط نیز در Google رتبه‌بندی می‌شوند و می‌توانند در میان حساب‌های شبکه‌های اجتماعی شما به اشتراک گذاشته شوند.

به سؤالات پاسخ دهید

پاسخ به سؤالات یکی دیگر از استراتژی‌های خوب بازاریابی برنامه‌های تلفن همراه است. روش کار این است که شما به سؤالات مربوط به برنامه خود پاسخ می‌دهید و در صورت لزوم به محصول خود لینک می‌دهید. وقتی افراد پاسخ‌های شما را می‌خوانند، برنامه شما را کشف می‌کنند.

نکته اصلی این است که اطمینان حاصل کنید پاسخ شما ارزش دارد و فقط تبلیغاتی نیست. در غیر این صورت بعید است به بهترین پاسخ سؤال تبدیل شود، به این معنی که افراد کمتری آن را می‌بینند.

فیلم‌های YouTube ایجاد کنید

ساخت فیلم نوعی بازاریابی مؤثر است. ویدئوهای توضیح‌دهنده آنچه را که در مورد محصول شما عالی است به بینندگان نشان می‌دهد و ایجاد یک کانال فعال YouTube می‌تواند باعث ایجاد کاربر قابل‌توجه در هنگام ایجاد فالوور شود.

در اینجا چند روش وجود دارد که ویدیو می‌تواند به بازاریابی شما کمک کند:

 1. تبلیغ مزایا: ویدیو راهی عالی برای نشان دادن میزان عالی بودن برنامه شما است. با نمایش بصری ویژگی‌ها می‌توانید به‌سرعت نشان دهید که چگونه می‌تواند به نفع کاربران باشد.
 2. از ویدئو در لیست خود استفاده کنید: بسیاری از توسعه‌دهندگان تصمیم می‌گیرند ویدیویی را در لیست برنامه خود قرار دهند. این امر باعث می‌شود تا کاربران بتوانند قبل از بارگیری، به بررسی دقیق برنامه شما بپردازند.
 3. نام تجاری: فیلم‌ها می‌توانند راهی عالی برای ساختن برند شما باشند. استفاده از رنگ‌ها، قلم‌ها و تصاویر ثابت به شما کمک می‌کند.
 4. جستجوی YouTube: وقتی ویدیوها برای کلمات کلیدی مرتبط رتبه‌بندی می‌شوند، افرادی که این عبارات را جستجو می‌کنند برنامه شما را کشف می‌کنند.

یک صفحه فرود با نرخ تبدیل بالا بسازید

صفحه فرود یک روش مؤثر برای تشویق بارگیری‌ها است. این مزایای برنامه شما را ارتقا می‌دهد و به بازدیدکنندگان می‌گوید که چرا باید از آن استفاده کنند و نرخ تبدیل را بیسیار افزایش می‌دهد.

چگونه یک صفحه فرود خوب ایجاد کنیم

صفحات با عملکرد بالا معمولاً عناصر زیر را دارند:

 1. عنوان: عنوان صفحه اصلی شما خواهد بود. این باید فواید اصلی برنامه تلفن همراه شما را به‌طور خلاصه بیان کند.
 2. تصاویر: این‌ها نه‌تنها صفحه شما را جذاب تر نشان می‌دهند، بلکه همچنین راهی عالی برای نشان دادن ویژگی‌های برنامه شما هستند. اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما از کیفیت بالایی برخوردار هستند.
 3. عنوان یا مقدمه: این‌ها می‌توانند مزایای برنامه شما را با جزئیات بیشتری توضیح دهند.
 4. _مزایا و ویژگی‌ها: در بسیاری از صفحات، بخشی به توضیح ویژگی‌ها و مزایای محصول اختصاص یافته است. در این بخش، مشتریان بالقوه اطلاعات عمیق‌تری در مورد چگونگی کمک برنامه به آن‌ها می‌گویند.
 5. توصیف نامه: توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از توصیفات و اثبات اجتماعی نشان دهند که برنامه آن‌ها همان‌طور که گفته می‌شود کار می‌کند.
 6. تماس برای اقدام: می‌توانید با استفاده از فراخوان خود مشتری را به پیوندهای بازار خود هدایت کنید یا از آن‌ها بخواهید برای ثبت‌نام قبلی ثبت‌نام کنند.

چگونه می‌توان حضور برند خود را افزایش داد؟

آیا می‌خواهید Todoist یا Snapchat دیگری در جایگاه خود باشید؟ همه‌چیز در مورد برند تجاری است. هنگامی‌که شما یک برند معروف هستید، مردم فقط برنامه تلفن همراه خود را بارگیری نمی‌کنند، آن‌ها تلاش می‌کنند تا برنامه تلفن همراه شما را جستجو کنند و از آن استفاده کنند.

نام تجاری آنلاین شامل ایجاد فضای پست‌های وبلاگ، مقالات اطلاعاتی، به‌روزرسانی‌های شبکه‌های اجتماعی و بررسی برنامه‌های منتشر شده در سیستم‌عامل‌های مختلف است تا برند شما برای مردم آشنا شود.
با استفاده از کل طیف خدمات بازاریابی دیجیتال می‌توانید حضور پررنگی برای برنامه موبایل خود ایجاد کنید تا مردم به استفاده از برنامه شما افتخار کنند.

چگونه پایه کاربر خود را به‌طور مداوم رشد دهید؟

سازگاری برای رشد پایدار برنامه تلفن همراه شما بسیار مهم است. شما باید رتبه‌بندی موتور جستجو در صفحه فرود خود را بهبود ببخشید و لیست‌های خود را در App Store بهینه کنید تا در بالا برای جستجوهای مربوطه ظاهر شود. برای تبلیغات تجاری خود باید یک کمپین بازاریابی دیجیتال پایدار انجام دهید.

چگونه می‌توان درآمد بیشتری از برنامه تلفن همراه خود کسب کرد؟

نمی‌دانید چگونه می‌توانید هرچه زودتر جریان نقدی خود را افزایش دهید تا بتوانید پول آن‌ها را برای توسعه بیشتر برنامه تلفن همراه خود سرمایه‌گذاری کنید؟

خواه برنامه موبایل خود را به قصد تبلیغات درون برنامه‌ای یا خریدهای درون برنامه‌ای رایگان ارائه دهید یا می‌خواهید برنامه تلفن همراه خود را با قیمت مناسب بفروشید.

برای هر توسعه‌دهنده برنامه، بسیار مهم است که جریان نقدی در اسرع وقت آشکار شود تا بتوانید سرمایه‌گذاری بیشتری کنید و حتی سرمایه‌های خطرآفرین را جذب کنید.

 1. با تجزیه و تحلیل بازار برتری رقابتی کسب کنید
 2. تاخیرها و خرابی‌ها را به حداقل برسانید
 3. یک پایگاه کاربری قوی ایجاد کنید
 4. طراحی و اجرای یک کمپین بازاریابی اینترنتی متشکل از چندین کانال مانند پست‌های وبلاگ، مقالات، به‌روزرسانی‌های شبکه‌های اجتماعی، پادکست‌ها، مسابقات و فیلم‌های YouTube
 5. درآمدزایی درون برنامه‌ای
 6. کاربران خود را درگیر کار خود کنید
 7. یک برنامه پولی پایدار ایجاد کنید
 8. رقبا را زیر نظر داشته باشید و بر این اساس استراتژی بازاریابی خود را اصلاح کنید
 9. تست کاربر
 10. بهینه‌سازی بازاریابی آنلاین شما از نظر هزینه و تبدیل
 11. پشتیبانی فنی موردنیاز را دریافت کنید
 12. یک استراتژی روابط عمومی کاملاً مشخص را قالب‌بندی کنید
 13. هدف ماکرو و هدف‌گذاری خرد است
 14. با تحقیق و توسعه داخلی
 15. بازخوردها را تشخیص دهید
 16. موتور جستجوی خود و قابلیت مشاهده در شبکه‌های اجتماعی را ایجاد و افزایش دهید

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

با تعداد برنامه‌های موجود برای بارگیری، شرکت‌ها به خوبی می‌دانند که یک استراتژی دقیق بازاریابی تنها راه برجسته شدن در بازار برنامه‌های امروز است. گرچه تمرکز بر توسعه برنامه تلفن همراه و ساخت برنامه‌ای که عملکرد مناسبی داشته باشد، عامل اصلی موفقیت است، اما اگر کاربران از وجود این محصول مطلع نشوند، کار سخت شما بی فایده است.

بازاریابی برنامه موبایل تا زمان تبدیل شدن به یک کاربر وفادار، تعامل کاربر را در برمی‌گیرد. بازاریابی یک برنامه تلفن همراه به‌طور مؤثر شامل تعریف مخاطبان هدف، یادگیری نحوه دسترسی به آن‌ها، نحوه برقراری ارتباط با آن‌ها و تجزیه ‌و تحلیل رفتار درون برنامه‌ای آن‌ها برای ایجاد پیشرفت‌های مداوم در هنگام حرکت کاربران از طریق کانال جذب است.

درنهایت، هدف یک استراتژی بازاریابی برنامه تلفن همراه باید به دست آوردن کاربرانی باشد که علاوه بر ایجاد تعامل مکرر، به طرفداران وفادار محصول نیز تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا