فیلم آموزش مارکتینگ

اشتباهات رایج در تبلیغات + ۵ اشتباه که باعث شکست می‌شود

 

شاید بعد از گذشت چند ماه فعالیت شما هم فکر این به سرتان بیاید که الان نیز وقت تبلیغات است و باید افزایش فروش محصول و خدمات داشته باشیم.

خوب قطعا در شروع تبلیغات مثل خیلی های دیگر شما هم مرتکب اشتباهاتی میشوید که ممکن است سرمایه خود را از دست دهید و نرخ بازگشت سرمایه کمی را تجربه کنید یا اصلا فروشی نداشته باشید.

در این مقاله میخواهیم اشتباهات رایج تبلیغات که ممکن است شما آن ها را مرتکب شوید را برسی میکنیم تا از خسارت های مالی و.. جلوگیری شود.

۱- انتخاب محل نامناسب برای تبلیغات

اگر شما فروشنده یک لوازم خاصی هستید که افراد علاقه مند به آن محصول در جاهای خاصی هستند این درست نیست بروید در یک سایتی که در حوزه فعالیت شما نیست تبلیغات کنید برای مثال شما مدرس دوره آموزش ریاضیات برای کنکور هستید و می‌روید در سایت گیمینگ تبلیغات می‌کنید برای افرادی که هیچ میلی به درس در آن بازه از تایمشان ندارند.

پس باید اول مکان های مناسب برای تبلیغات خود را شناسایی و مشخص کنید سپس اقدام به انجام آن کنید.

۲- عدم شناخت پرسونا

اینکه ندانید مخاطب شما چه کسی هست چه چیز هایی را دوست دارد با چه چیز هایی حالش بهتر می‌شود ، بازه سنی ، جنسیت و… اگر این ها را به صورت فرضی نتوانید ترسیم کنید و مخاطب خود را نشناسید قطعا نمی‌توانید تبلیغات هدفمندی داشته باشید پس در این گام حتما سراغ پرسونا بروید و آن را برای بیزینس خود پیاده سازی کنید.

۳- نداشتن دعوت به اقدام

من به عنوان یک مشتری صفحه محصول شما را تا انتها خواندم و کاملاً مطمئنم که این محصول به درد من می‌خورد اما هیچ دعوت به اقدامی در آن صفحه وجود ندارد!

باید چیکار کرد؟ در بخش به بخش آن صفحه طوری که مخاطب اذیت نشود دکمه‌های دعوت به اقدام را برای مخاطب قرار دهید که پس از کلیک کردن بر روی آن دکه سریعاً وارد فاز خرید شود.

۴- بهینه نبودن فرایند خرید

شما این را تصور کنید از یک سایتی قصد دارید یک محصول آموزش بازی سازی اندروید به صورت دیجیتال را خریداری کنید و در مرحله نهایی سازی خرید آیا این درست هست از شما درخواست کد پستی شود؟ یا حتی آدرس شرکت یا منزل از شما گرفته شود؟

خوب قطعاً این امر و چنین فیلدهایی با نارضایتی کاربر مارا مواجه خواهد کرد پس تا جایی که می‌توانید این فیلدها را کمتر کنید تا با افزایش نرخ تبدیل بالایی رو به رو شوید.

۵- تبلیغات روی صفحه اصلی سایت

این خیلی خوبِ که برای سایت خودتان تبلیغ می‌کنید اما تبلیغات بدون هیچ قطعاً هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت شما در سایت‌های دیگر تبلیغات محصولات و خدمات خود را می‌کند مخاطب با کلیک کردن بر روی بنر وارد صفحه اصلی سایت شما می‌شود و به خاطر اینکه چیزی که می‌خواست و به همان دلیل هم روی آن تبلیغات کلیک کرد و وارد سایت شد را پیدا نکرد سریعاً سایت را ترک می‌کند.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله ما به رایج‌ترین اشتباهاتی که حین تبلیغات آنلاین مار آنها را ممکن است مرتکب شویم را معرفی کردیم و با شناخت آنها می‌توانیم از خسارت‌های مالی جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا